Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kenand válasza MasterDeeJay (#100) üzenetére


kenand
veterán

Akkor x58-as lapban bebootolok majd, és a 2 BIOS-t lecserélem NANO BIOS-ra. Aztán tudok választani ami kell. (BIOS kapcsoló elég pici a kártya alsó részén van, az élénél)
De nem kell hozzá 2. kártya, szuper

Holnap csak leveszem a takarást, ideiglenesen ráaplikálok egy ventit, tesztelem, ha jó mehet a mod. (Bár már a DP-t kireszeltem...)

[ Szerkesztve ]

(#102) Ptech válasza MasterDeeJay (#100) üzenetére


Ptech
őstag

Ja értem, köszi.
Vajon a DP daisy chain úgy működik, hogy VGA -> Monitor 1 -> DP-DVI átalakító -> Monitor 2?
Bocsi a hülye kérdésért, nem csináltam még DP daisy chain-t..

(#103) MasterDeeJay válasza Ptech (#102) üzenetére

Nem osztottam még tovább dp jelet. Ha ilyen kell akkor berakok még egy kártyát vagy integráltat használok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#104) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem van még pár ilyen nagy fordulatú 4cm ventim, pont jó egy ilyenre, és PWM-es :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) Ptech válasza MasterDeeJay (#103) üzenetére


Ptech
őstag

Közebn rágugliztam, nem megy sajna átalakítóval.

Amúgy köszi a cikket, tök jó hack, a ~10 évvel ezelőtti PH-ra emlékeztet, amikor mindenki otthon reszelgette a PC-t, és nem volt ennyi készen kapható megoldás :D

(#106) MasterDeeJay válasza Ptech (#105) üzenetére

Szívesen, ajánlom a tesla bejegyzésemet is. Lesz meg egy tesla c2075-ről is meg az m40 lesz befejezve.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#107) kenand válasza Ptech (#105) üzenetére


kenand
veterán

Azért kell reszelni ismét, mivel egy hasonló tudású kész VGA 200 000Ft :( Ha nagyon akarnám meg tudnám venni, de nem akarok annyit rákölteni....
Na meg kimondottan élvezees, hogy valami félretett dologból kis buherával lehet készíteni valami használhatót :) (Xeonnal tuningolt lapjaim is ilyenek :) )
Van néhány "reszelős írás az én blogomban is :)

(#108) hcl válasza Ptech (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Több értelme is volt, abból legalább tanulni lehet. :)

Különben ja! Szép megoldás, bár az facepalm, hogy felteszik az aljzat a kártyára gyárilag :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) Ptech válasza MasterDeeJay (#106) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi, néztem azt is, de ahogy láttam, az M40 árai nagyon elszálltak sajna.

Kenand: Én is így vagyok vele, korona elején vettem egy 5700 XT-t, amit a kripto űröletnek köszönhetően sikerült sokkal drágábban eladni. Viszont nekem is nagyon bejönnek az ilyen 'clever use of game mechanics' buherák :D

(#110) MasterDeeJay válasza Ptech (#109) üzenetére

M40 az 80-100eft. Ennél a kártyánál azért jóval erősebb de igazán a 12gb vram az előnye. Amúgy sokkal többet fogyaszt és nehezebb is beállítani. Az gtx1070ti szint.
Arányaiban az mi8 jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#111) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Kerestem sok tesztet,de nem egyértelmű. 4GB RX480-nál erősebb?

(#112) kenand válasza szkorhetz (#111) üzenetére


kenand
veterán

Igen, techpower up listájában is megnézheted

(#113) MasterDeeJay válasza szkorhetz (#111) üzenetére

A fury x gyorsabb nála azaz az rx580-nál is de a nano kicsivel gyengébb bizonyos területeken a tdp limit miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114) kenand válasza MasterDeeJay (#113) üzenetére


kenand
veterán

Látom a GPU ugyan az a Furry X-nél csak jobb a VRM, nagyobb táp és TPB (na meg vízhűtés)
Jó ez a NANO....

[ Szerkesztve ]

(#115) Ciccuka válasza ElektrikusDE (#83) üzenetére


Ciccuka
veterán

“TESTED WORKING | 30-DAY WARRANTY”

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#116) ElektrikusDE válasza Ciccuka (#115) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

CSAK az EBAY-jon annyi!

A webáruházban vásárolva viszont 12 hónap (használtra), és 24 hónap (újra) a jótállási idő!

"
Garancia időszak
4.1. A jótállási idő 24 hónap. A jótállási idő egy használt termékre 12 hónap. A jótállási időszak a termék vagy a szolgáltatás Vevő általi átvételével kezdődik.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#117) scott_free válasza endru14 (#93) üzenetére


scott_free
senior tag

Mennyire melegedik a kártya terhelés alatt?

(#118) dbj19


dbj19
csendes tag

Szerintetek S9170-el fog hasonlót mókolni a srác? Azon sincs semmilyen kimenet, de ezt megoldotta az S9300X2-nél is, az S9170 pedig jóval komolyabb adottságokkal rendelkezik az MI8-nál.

(#119) ace666 válasza dbj19 (#118) üzenetére


ace666
tag

Az egyik videójában mutatta, hogy az S9300 X2-n is van egy DP kimenet.

Itt meg úgy néz ki megoldotta, hogy a két mag menjen crossfire-ben.
[link]
Azért így már lehet megéri még azt a pár euro pluszt az S9300 X2 :C

*** Alfa 155 ***

(#120) Lacpac


Lacpac
őstag

Na, ma én is kifizettem két darabot....
Majd meglátjuk:-)

(#121) dbj19 válasza ace666 (#119) üzenetére


dbj19
csendes tag

Itt beszél róla, de a kommentekben panaszkodnak a crossfire támogatás hiányára. Talán pont ezért lenne érdekes az S9170. De az S9300X2 eredetileg is rendelkezik valamilyen video kimenettel?
https://www.youtube.com/watch?v=HNlYA3ZxH0E

(#122) ace666 válasza dbj19 (#121) üzenetére


ace666
tag

Olvastam, de amit én linkeltem videóját, az egy nappal frissebb, menetközben talán előrébb jutott.

A kicsomagolós videóban mutatja, hogy van rajta kimenet, kb itt:
[link]

Nemtom, egy kicsit már kezd túl szép lenni a dolog...
Hirtelen rászabadul a kiéhezett világra egy elfeledett raktárnyi ipari videokártya amit egy kedves youtuber gyorsan consumer-képessé tesz, és még 30% kedvességet is intéz az amúgy is töredék ár mellé :Y
De azért én is bekattintottam egy MI8-ast...

[ Szerkesztve ]

*** Alfa 155 ***

(#123) Ciccuka válasza ElektrikusDE (#116) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pedig a weboldalon néztem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#124) ElektrikusDE válasza Ciccuka (#123) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Akkor viszont igazad van abban hogy tényleg annyit írnak! (én ott nem néztem)
Csak a garanciális feltételek összefoglalójába néztem bele.
De nincs jelentősége, mivel nem lehet 30 napra korlátozni a 12 hónapos jótállási időt!
[https://www.wstore.sk/reklamacny-poriadok/]

4.3.Használt termék esetén a Vevő és az Eladó rövidebb, de 12 hónapnál nem rövidebb jótállási időben állapodhat meg.

"4.3.Ak ide o použitú vec, Kupujúci a Predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov."

Vagyis a 12 havi jótállás 30 napra való korlátozása csak olyasmi mint a híres kiírás amit nagyon sokkan el hittek anno "a pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs" pedig mindig is volt!
Gyakorlatilag így kevesebb lesz a reklamáció! (kevesen olvassák el az apróbetűs részt) :)

De természetesen ez csak a "módosítatlan" kártyára vonatkozik csak!

Ami gyakorlatilag csak a kipróbálás idejéig fog tartani. :DD

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#125) envagyok


envagyok
veterán

Ezzel az is megoldható, hogy az intel cpuba integrált videón adjon ki jelet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#126) MasterDeeJay válasza envagyok (#125) üzenetére

Az kártyától független dolog, ugyan az a regedit mókolás kell mint a teslánál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#127) envagyok válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


envagyok
veterán

Így?:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#128) MasterDeeJay válasza envagyok (#127) üzenetére

Pontosan, nálam már a tesztkártyáimmal is így vannak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#129) envagyok válasza MasterDeeJay (#128) üzenetére


envagyok
veterán

Éscaklor kimegy DVI és akár analóg vga kimeneten is a kép?
Minden játék, tesztprogram lefut így?
Ez működhet nvidia kimenet nélküli bányászkártyákkal is?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#130) _kovi_ válasza MasterDeeJay (#126) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Esetleg ha arra találsz még megoldást, hogy miként lehetne életre kelteni egy plusz HDMI csatlakozót a kártyán az nagyon jó lenne. :)
Van itthon döglött kártyám, arról át tudom forrasztatni a HDMI-t, csak ugye az SMD alkatrészek...

(#131) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Bár a jelenlegi 1050-emet nem fogom lecserélni, ez a mod nagyon tetszik. Köszi a cikket! :R

A kis méret, a szerverbe való légcsatornás megoldás... hívogat, hogy egy izmosabb, mégis költséghatékony kompakt gépet csináljon belőle az ember. :K

(#132) MasterDeeJay válasza envagyok (#129) üzenetére

Kimenet nélküli bányászkártya az más dolog, ott aláírt uefi bios van amit néz a driver hogy ne lehessen játékra használni (és nincs legacy bios!), sokkal nehezebb de nem lehetetlen. Próbáltam P106-90 kártyával és moddolt driverrel lehetett játszani. Akkoriban a GTX1060-asok bányászverzióját ilyen 12-24eft körül adták, nem kellett senkinek. Nem ajánlom amúgy mert az ilyen kártyák már tényleg kaptak hideget meleget és csak egy adott moddolt driverrel működnek.

Az hogy másik kártyára irányítod a képet már win10 része régóta, nincs jelentősége a kimenetnek. Én pl a 16mb-os integrálton is ki tudtam tolni a képet amire driverem sem volt, vagy x300-as rossz ATI kártyán is amely microsoft szabvány grafikus adapterként települt fel.
Ugyan a a technológia mint a modern laptopoknál amelyeknek integrált mellett van másik gpu is, ott sem kötik már be vagy 10 éve a kimenetre a második gpu-t, ez teszi lehetővé hogy pl ablakos módban játszál úgy hogy az intvga mondjuk youtubeot gyorsít egyik ablakban a másik gpu pedig játékot futtat egy másikban.
Minden megy de azt tudni kell hogy a gépházban a futtatni kívánt játékot/appot kézzel be kell állítani a nagy gpu-ra.

_kovi_
Forrasztani nem állok neki az biztos, ha tudsz akkor rakj mellé másik kártyát amin van hdmi és azon keresztül is működik csak kicsit macerásabb.

cinemazealot
Szívesen! Miyconst youtubertől veszem az ötleteket, nagyon profi videókat csinál tényleg olyan megoldásokat amik egyszerre jók barkácsolni meg amúgy is spórolni lehet nem keveset.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#133) scott_free


scott_free
senior tag

Azt nem tudjátok, hogy van ebben a kártyában HDR támogatás?
(Egy RX470-et gondoltam, hogy lecserélek erre, abban van.)

(#134) MasterDeeJay válasza scott_free (#133) üzenetére

R9 3xx széria tudta szóval elméteben ez is támogatja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135) kenand


kenand
veterán

Ma szedtem szét, a top flow hűtéshez sajnos barkácsolni kell a bordán, mivel zárt (n4m a boratásra gondolok, a hűtőbordára)

(#136) Czimby


Czimby
addikt

Valaki megtenné, hogy futtat egy Superposition benchmarkot?

Érdekelne az is, hogy mennyire melegedős a kártya egy normális 9cm-es ventivel hűtve.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#137) Czimby válasza kenand (#135) üzenetére


Czimby
addikt

Tehát ha meg akarom tartani a garit, akkor csak a tölcséres, hátulról fújós megoldás marad.

Megtennéd, hogy megméred mekkora a kártya hátoldalán a nyilás?
Hogy elkezdhessem legyáratni a tölcsért.(Első körben lemezből lesz szerintem)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#138) envagyok válasza Czimby (#137) üzenetére


envagyok
veterán

Nincs hozzá valahol 3d nyomtatóhoz terv?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#139) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Szerintetek 3D nyomtatóval legyártható a tölcsér?

(#140) MasterDeeJay válasza _kovi_ (#139) üzenetére

Biztos hogy csinálnak hozzá. Tesla M40-eshez is több féle van. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141) _kovi_ válasza MasterDeeJay (#140) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi :R

(#142) rokapet válasza MasterDeeJay (#140) üzenetére


rokapet
tag

[link]

Bár még kicsit kezdetlegesnek tűnik... :))

[ Szerkesztve ]

(#143) MasterDeeJay válasza rokapet (#142) üzenetére

Ez a kártya fedlapja helyére való két 7cm-es ventivel.
De nekünk hátsó keret kellene hogy ne kelljen szétszedni a kártyát, illetve helytakarékosságból is mert nem mindenkinek fér el a kettő hely mellé még egy a ventiknek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#144) rokapet válasza MasterDeeJay (#143) üzenetére


rokapet
tag

Tudom, de legalább már valamilyen van, hogy ne a gyári lemezt kelljen faragni... Még ha maguknak a ventiknek nincs is rajta furat. Ezért írtam smiley-val, hogy kicsit kezdetleges.

Amúgy a hátsó keretet szerinted hova kellene/lehetne rögzíteni? Mert furatot nem nagyon látok, a borda lamellái közé meg nem biztos, hogy jó ötlet lenne...

[ Szerkesztve ]

(#145) _kovi_ válasza rokapet (#144) üzenetére


_kovi_
aktív tag

De ez sem rossz amúgy, sőt...
Viszont mindenképp dupla 8-as venti kell?
Nem elég egy vékony 12-es?
Egy ilyet szerintem legyartanak pikk-pakk 3d nyomtatoval.

(#146) Czimby


Czimby
addikt

Ha valaki forrasztani szeretne még rá kimenetet.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#147) _kovi_ válasza Czimby (#146) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Egy db hdmi csatlakozóhoz ezt mindet rá kell forrasztani?

(#148) rokapet válasza _kovi_ (#145) üzenetére


rokapet
tag

Passz, nem én gyártottam. Én is még csak várom a kártyát... :)

(#149) Czimby válasza _kovi_ (#147) üzenetére


Czimby
addikt

Úgyfest.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#150) hcl válasza _kovi_ (#147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valszeg igen. Ez csak az elektromos illesztése, a többi gondolom rajta van a kártyán.

Na, ez a modding :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.