Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) MasterDeeJay válasza kenand (#447) üzenetére

Dp porttal nem használtam csak pár tesztre, másik kártyával játszottam vele azzal stabil volt.
Deepcool nem tudom milyen beles, papíron mennie kellett volna.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#452) ace666


ace666
tag

Én is köszönöm a cikket, ez jó bolt volt! :R

24v radiális 100mm golyóscsapágyas ipari venti 12v-on.
Játékok közben 70 fok alatt, tesztekkel 75 fokif elmegy zárt házzal. Kéne egy step-up converter, hogy kicsit gyorsabban forogjon a venti, így egész halk.

Dell T1700 a gép, rövid nyomtatott adapter, így fér be :)

[ Szerkesztve ]

*** Alfa 155 ***

(#453) scott_free válasza rokapet (#431) üzenetére


scott_free
senior tag

Ez nem ér neki a procihűtőnek vagy a ramoknak? Jobb lenne olyan, amelyik picit féloldalas.

(#454) kenand


kenand
veterán

24 órázom, így kipróbálni nem tudom egyelőre
De moddoltam a BIOS-t, ha valakinek van kedve kipróbálni



[link]

[ Szerkesztve ]

(#455) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként van AIO amit fel lehet rakni rá. https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/id-cooling/frostflow-x-120-p486457191/ kell egy fúró, 4db hosszú csavar, 4db anya. A VRM bordája maradhat is, aki szeretné tehet oda egy 40mm-es ventit.

(#456) korcsi válasza Steve_Brown (#455) üzenetére


korcsi
veterán

Betakarja a Fiji-t a HBM-ekkel együtt?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#457) fatpingvin válasza korcsi (#456) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt néztem én is, a GPU+HBM kombónak igencsak nagy az alapterülete.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#458) Czimby


Czimby
addikt

DP porton keresztül többeknek is elmegy a kép?
Sajna nekem nincs IGP, és ezért még egy kártyát venni már nem nagy biznisz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#459) Steve_Brown válasza korcsi (#456) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

(#460) kenand válasza Steve_Brown (#455) üzenetére


kenand
veterán

Nem rossz ötlet, nem tudom a vízhűtés kábel elér e a 12cm venti helyéig hátul, vagy a gépház elejére csak...(de lehet oda sem mert túl rövid..), a talpnak fednie kell a GPU-t és a HBM memóriákat egyaránt (de talán fedi ) a rögzítő csavar helyek biztosan nem stimmelnek, valamelyik talpat moddolni kell (látom közben linkelted, van amit lehet furat moddolni)

(#458) Czimby

Fiam írta, hogy 1-1 pillantra el ment, de kibírható.
kínai 2011-esben is 2x 16x PCI van, a 2. egy SSD nekünk sem lenne jó 2. kártya, de biztosan van valami olcsó 1 slotos (p workstation van is, félretéve de ahhoz átalakító kellene)

[ Szerkesztve ]

(#461) Steve_Brown válasza Czimby (#458) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Én egyből megvettem apróról a legolcsóbb kártyát. gt310 :)
le kell róla gányolnom az x16-os pcie sávot x1-esre és simán befér a nano fölé az x1-es slotba :DD Annyira nem nagy érvágás postával együtt 3000Ft.

(#462) kenand válasza Steve_Brown (#461) üzenetére


kenand
veterán

NVIDIA Quadro NVS 300 512MB GDDR3 64bit videokártya 1x DMS-59 700Ft, de sajna kell hozzá egy DMS-59 átalakítóm meg PCIe 16x-os.. és akkor a dual display is megoldott (DMS-59 to duial DVI)

(#463) kenwood válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem a retro valahol az S3-3dfx-Riva Tnt korszakban kezdodik :D Havernak volt valami Voodoo kartyaja,ami tudta egyutt a 2D-t es a 3D-t is,es azon toltuk az Need For Speedet.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#464) kenand válasza fatpingvin (#457) üzenetére


kenand
veterán

A gond hogy a VRM-eknek egyáltalán nem lesz hűtése. Ugyan ott a + borda, de az eredeti hűtő fedte azt is, a vízhűtéssel meg szabadon állnak és a moddolt 775 talp amivel felteszed útban van, így még kis chipset bidékar sem lehet rátenni

Quadro NVS300-nak létezett eleve PCIe1x váltotzata

(#465) ityam


ityam
senior tag

Nekem is az a problemem még hogy nekem van egy TVm Full HDs és én annak használom a hangszóróját. Valamint van egy 3440x1440 es felbontású monitorom.
És mindkettőt meg kéne hajtani. Én egy Quadro NVS 310 et néztem hogy van rajta 2 DP port, viszont azt írják hogy max 2560x1600 a max felbontása. Az meg nekem kevés. Vagy lehet menne csak olyan régi ez a kari hogy nem gondolták hogy nagyobbat fognak vele hajtani?

[ Szerkesztve ]

(#466) weiss válasza Czimby (#458) üzenetére


weiss
addikt

Csak játék közben, vagy terhelés nélkül is? Ha a kártya amúgy egy R9 Nano, akkor azoknál is kellene ilyennek lennie, nem?

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#467) kenand válasza ityam (#465) üzenetére


kenand
veterán

Végül is a NVS 300-hoz annyi egy átalakító, mint amennyi egy 310 ... nekünk full HD elég (csak nem tudom csonkítva PCIe 1x menne-e...) vagy az NVME SSD megy a 1x slotba és lassabb lesz...

(#468) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Kell tenni egy 40mm-es ventit a vrm-re és megvan oldva.

(#469) ityam válasza kenand (#467) üzenetére


ityam
senior tag

DMS59 en szerintem nem megy ki a hang a TVre úgyhogy tuti felejtős az.

(#470) MasterDeeJay

Legrosszabb pcie kártya? Nyertem :DDD ezen is kimegy a kép de nem tud fullhd-t (csak 16bites színnel)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#471) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#470) üzenetére


fatpingvin
őstag

mennyémá' a Volariddal, UEFI-s lapban meg se röccen :DDD
nem úgy mint ez (Matrox G550), ami még csak nem is natív PCIe mint a Z11 hanem egy PCIe-PCI bridge-en ülő AGP videoprocesszor :D ez viszont tényleg mindenben IS ad jelet kb.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#472) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#471) üzenetére

Nyertél.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#473) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#472) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért, volt verseny? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#474) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#473) üzenetére

Itt elég extrém dolgokkal megy ez az mi8. Igazából mehetne ilyen kártyákkal is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#475) Steve_Brown válasza fatpingvin (#471) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Khm... Khm...

(#476) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#474) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván mehetne, ezt abszolút nem vitattam :D én valszeg simán használnám a gyári DP portjával, persze függ több dologtól, pl hogy mire akarod használni.

Steve_Brown: nice :D ilyet én is csináltam egy 3650-essel. aztán rájöttem hogy sokkal elegánsabb megoldás egy mining riser.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#477) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#476) üzenetére

Többen jelezték hogy elmegy a kép a dp porton. Megnézem miyconst csatornáját írnak-e valamit.
Szerintem frissíteni kellene a dp port firmwarejét ahogy nvidia kártyánál bár nem tudom hogyan.

Extra info:
Open hardware monitor vrm hőfokját kiírja. [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#478) ityam


ityam
senior tag

Aki a hűtőbordaszétceszős megoldással fabrikált normál ventit a kártyára az hogy fogatta fel? Befőttes gumit félnék használni. Gyorskötözőre gondoltam, de azt nem találtam itthon :(
Van más sokkal jobb ötlet?
Másik probléma hogy ha akarnám kipróbálni a gyári DP csatiját hogy nekem is elmegy e róla a kép vagy sem akkor hátlap nélkül hogy rögzítettétek a házba? Egy könyvvel megtámasztós verziót láttam de az nálam nem játszik mert nincs helyem ház mellett mert ott HDDk sorakoznak. A miycoinstos vidiben egy hajlított hátlap volt ami szimpi lenne de olyat sem találtam még itthon, pedig valahol kéne lennie lukacsos hátlapomnak szerintem.
Aki kipróbálta a Dp portot a kártyán azok közül mindenkinek néha elmegy a kép rajta, vagy ez szerencsefaktor és le kéne tesztelni?(én még nem teszteltem a karim a fenti problémák miatt)

(#479) kenand válasza ityam (#478) üzenetére


kenand
veterán

Kivágtuk a fekete fedőlapot körfúróval (nekem csempe fúrom volt itthon amit tudtam 85-90mm-es átmérőre állítani) és 5-ös fúróval 4 lyuk és bventi felfogató csavarral hozzárögzítettem.

De a tesz az nekem is széles gumival volt a kihajtogatás után. :)

(#477) MasterDeeJay

Én is használom a kínai 2011-nél mert attól nem fagy, de itt mintha a GPU hőfokot meg nem írná...

(#469) ityam

Hang nekem nem kell

[ Szerkesztve ]

(#480) kenand


kenand
veterán

Nem gyakori pillanatnyi kép elmenés NANO BIOS-szal is van sajnos. Bár alappal nem is néztem, majd megnézzük.

(#481) ityam válasza kenand (#480) üzenetére


ityam
senior tag

Én szerintem nem raknám rá a nano biost első körben.Ha a másik videókártyán van kép, akkor tudok biosba állítgatni elvileg. Utána winben meg ahogy láttam már van kép gyári biossal is.
Bár az még nem tiszta hogy ha CSM be van kapcsolva, akkor van e kép.UEFIben van telepítve a winem de, szerintem van legacy módom is.

(#482) Steve_Brown válasza ityam (#481) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Figyelj én Legacy+UEFI módba állított alaplappal bedobtam csak úgy mezitlábasan, hogy ad-e képet (Ryzen 1600X, nincs integrált) és out-of the box működött. Persze a Radeon Software nem mászik fel rá Nano BIOS nélkül. De én egyenlőre lehet nem bontom meg a gyári hűtőjét, hátha van valami jobb megoldás. Akár hátha rámegy egy low profile CPU hűtő, vagy veszek egy toronyhűtőt és ráteszem a játékvizet a prociról.

(#483) ityam válasza Steve_Brown (#482) üzenetére


ityam
senior tag

akkor valszeg jól gondoltam hogy csak uefi only módnál nincs kép alapból.
Én a hűtőbordát már szétbarmoltam, de ez csak az első nagyon fárasztó lépés.

Amúgy ha valaki meg tudja oldani a megfelelő légáramlatot az eredeti célnak megfelelően, akkor nem javaslom a hútőborda szétgányolását a normál hűtéshez, mert iszonyú macerás(főleg gagyi kisollóval, ami nekem volt).

(#484) kenand válasza ityam (#483) üzenetére


kenand
veterán

Hajtogatás is volt 1 óra munka...

Itt egy régi teszt a fogyasztásról itt is többet mértek, mint a prohardvernél, Itt 210W, amit mi tapasztalunk is inkább ennyi nem 175w

Mivel 2 BIOS van rajta emiatt feltettem a NANO-jét, akkor mikor kapcsolhatom ha kell.
De azért tettem fel (nem UEFI only a lap, sőt) mivel még is csak desktop VGA-ként használjuk, nem szerverben számításra.

(#482) Steve_Brown
Vizes hűtőt/proci hűtőt teszel rá, az is megbontással jár, 1 csavar le van ragasztva (tény újra minden visszaállítható)

Egyénként gondolkodok a vizesen a 2. kártyánál én is, csak, hogy azt is kipróbáljam :) Az még nincs szétbuherálva...

[ Szerkesztve ]

(#485) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Picit most zavarban vagyok atekintetben, hogy lehet hogy nem is kell aggódni a DP port hiba miatt, mert pl nekem van a gépben egy GT710 amire a két monitorom van kötve.
Ha berakom a gépbe a MI8-at lehet hogy nem is kell rá monitort kötni?
Úgy értem, hogy a játékot a MI8 futtatja de a kép a GT710-en keresztül menne ki. Vagy ez oltári nagy hülyeség? :)

(#486) Steve_Brown válasza kenand (#484) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ha nem csavarhúzóval hajtod ki hanem kombinált fogóval akkor nem sérül a matrica :DDD
#485 _kovi_
Teljesen jól mondod. Én se fogok a GT310-el monitort dugni az Mi8-ban. Legrosszabb esetben a windowsban be kell állítanod (Win10-en 2 kattintás és csak egyszer kell), hogy az Mi8-at használja a feladatokhoz. Ilyenkor a GT310, esetedben a GT710 csak a kimenetét fogja biztosítani, az a kis GPU nem kap majd semmilyen számítási feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#487) MasterDeeJay válasza _kovi_ (#485) üzenetére

A tesla m40 bejegyzesemben nézd meg a regedites részt de este ha lesz időm ebbe is leírom hogyan kell.
Nem kell semmit rákötni az mi8-ra, én amúgy sem kötök semmit a tesztelendő kártyákra hanem másik kártyán keresztül tesztelek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#488) kenand


kenand
veterán

Ha vízhűtést tennénk rá, a pirosan karikázottak hűtés nélkül maradnak, -eredetileg van rajtuk thermopad és fedi az alap nagy borda. Ezek mik lehetnek?
A kéket fedi ha minden igaz a heatpipe-os második borda (talán az a VRM)

MI8 alap BIOS-sal is a Windows 10 feltolja az R9 NANO drivert (nem az AMD-set) de 3d mark esetén nincs különbség a sebességben megnéztem

[ Szerkesztve ]

(#489) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Amúgy arra érdemes odafigyelni, hogy rengeteg olyan (khm khm Intel) processzor ami csak 16 PCIe lane-t kezel. Ebben az esetben ha egy x16-os videókártyát használunk és teszünk a lapba egy másik x1-es PCIe kártyát (legyen az akár egy USB bővítő) akkor a nagy GPU már csak x8-as módban tud majd menni ami korlátozó tényező már ezeken a szinteken.

Persze Ryzennel és Xenonnal ilyen probléma talán nincs.

(#490) kenand válasza Steve_Brown (#489) üzenetére


kenand
veterán

Nálam csak Xeonok vannak :) : 771 (polcon) 1366 és 2011 v3.
( Na van egy 1700-as, + core i3 12100F, de az olyan gép amibe atomstabil cucc kell, inkább kisebb teljesítmény mellett.)

(#491) Steve_Brown válasza kenand (#488) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A pirosak a choke-ok. Tekercsek, induktivitások. Árulkodó, hogy rájuk van írva 0.19uH vagyis 0.19 mikrohenry.

[ Szerkesztve ]

(#492) dbj19 válasza kenand (#488) üzenetére


dbj19
csendes tag

Igen, ha minden igaz, akkor azok a VRM-ek.

Más: van a boltban néhány proci is már, bár nem igazán jó vételek a kuponnal sem.

(#493) kenand válasza Steve_Brown (#491) üzenetére


kenand
veterán

Köszi a választ, talán azoknak meglesznek hűtés nélkül...

(#494) ronati


ronati
tag

Én még csak olvasgatom, a hasznos infókat tőletek. Vga Bios mód, egyéb tőlem még távol áll,konkrétan nem értek hozzá, ezért okosan inkább nem nyúlok hozzá. Nekem is megjött 18.-án a szóban forgó kártya. Gondoltam kipróbálom és,ha jó veszek még, de mér elfogyott. Kicsomagoltam fémrács leszed, gépbe betesz AM3 Phenom 6x feloldot mag, fiam cigis dobozával kitámaszt bekötés indítás. Bios ami rajta van, elindul megy. Hátulról 8cm venti fújkálja, 40c fokos alapon, Superposition elindít, megnézni elindul-e és menyi FPS van. Persze kéz az Esc-n 70foknál leállít. Minden rendben ment,leállítás megtörtént, addig a kártya vitte a Benchmark-ot. Ha a hűtés meg lesz oldva, a kártya ezzel a Bios-al is játékra fogható, vagy a második Bios-nak jobb feltenni a Nano valamelyik Változatát? Abból a sima, vagy a módolt az ajánlottabb? Még egy infót kérnék, Ryzen-re váltanék, olyan lapot tudnátok ajánlani ami később még proci téren fejleszthető, és mostanra egy olcsóbb a BI8.hoz megfelelő procit bele amivel a költségeket tudom egyenlőre csökkenteni, Táp 650W, M2 SSd van, a DDR4 az kell még! A némi OFF-ért elnézést kérek, de a fejlesztés a BI8 VGA köré lenne: Üdddvvvvvvvvvv

(#495) MasterDeeJay

Szomorú vagyok, nem megy a crosszfája 3 GPU-val. :( A custom driverrel meg a hivatalossal sem. (custom driver a pro duot fury X2-nek ismeri fel)
Menüben nem is lehet bekapcsolni a plusz mi8-nál, nincs enable crossfire csúszka.

Pedig mire beszenvedtem a helyére...

Mondjuk tesztekből lehet menne így is valami, azaz mgpu dx12-es tesztek de az alig van és nem poén.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#496) Czimby


Czimby
addikt

Írtátok, hogy vettetek egy belépű színtű VGA-t és azon jön ki a kép.
Kérdés, a freesync így működik?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#497) Steve_Brown válasza Czimby (#496) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem,úgy nem.

(#498) Czimby válasza Steve_Brown (#497) üzenetére


Czimby
addikt

:O

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#499) _kovi_ válasza Steve_Brown (#486) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszönöm! Akkor én tuti nem bántom a hátpanelt, marad ahogy van.
A hűtési megoldásomról remélhetőleg holnap már tudok képet feltenni. :)

(#500) korcsi


korcsi
veterán

Régebbi GCN architektúráknál volt ilyen képvillogás ha jól csal az emlékezetem, de azt a freesync kikapcsolásával lehetett orvosolni.

Akinek problémás a megjelenítés, az kipróbálhatná segít e.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.