Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155) P41N válasza eboostr (#152) üzenetére


P41N
senior tag

"Mennyire nehézkes a vízezése a gpunak?"

Mondanám azt, hogy csak egy kicsit nehézkes, de maradok inkább nagyon-nál. Itt ugye két gpu-t kell hűteni (persze lehet csak a master-t vizezni, az elején én is így csináltam, a másik meg ment passzívban undervolt és underclock-val, viszont idle-ben így is 60 fokos volt), és már azzal elmehet egy csomó idő, hogy megtervezed az egészet, megfelelő AIO-t veszel (ha veszel) stb. Eleve két AIO-t kell össze kötnöd (én discordon megkaptam, hogy felesleges két AIO, elég lett volna egy cpu/gpu blokk is, de nekem ilyenem nincs, plusz úgy a gyári borítás se ment volna vissza szerintem) ami kicsit "fárasztó" lehet, és sok időt vesz igénybe. Nekem a legtöbbet a leak test vitte el, mert mindig máshol kezdett el ereszteni. Ha van türelmed és időd hozzá akkor megérhet egy próbát, csak vigyázz, nehogy te is lesarkazd az egyik gpu-t :D

"Akkor most szabvány méretek vannak? Kompatibilisak az AIO-k?"

Sajnos nem. Nekem az ID-Cooling-val szerencsém volt, az AIO-ra az inteles felfogatót raktam, és csak új lyukakat kellett rá fúrnom. A másikkal viszont szopás volt (Deepcool MAELSTROM 120t), mivel az egészen LGA20XX-ig kompatibilis, magyarul nagyobb az egész pumpa/blokk, és nem használhattam az eredeti lefogatókat, itt másik felfogatási módot kellett kitalálnom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.