Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Bunkók mindenhol vannak, függetlenül attól, milyen nemzetiségüek, illetve oda születettek, avagy bevándorlók, emigránsok. A rendesekre ez ugyanígy igaz.

(#2) potyautas


potyautas
csendes tag

A következtetésedet felfogtam, megértettem, de a konkrét "sztoriból" nekem nem derült ki semmi.

(#3) 33as válasza potyautas (#2) üzenetére


33as
senior tag

Ez egy nagyon kurta történet..... :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#4) FF23


FF23
senior tag

Sajnos ez van, de nem volt mindig így.
6x év számunkra idegen ideológi(ák)a erőszakos ránk erőltetése a gazdaságnál is nagyobb kárt okozott a fejekben. Éppen ezért kell(ene) következetesen kitartani a valódi értékeink mellett, és nem felülni a propagandájuknak "magyarozni" meg hasonlók, mert pont ezt akarják. (szerintem :) )

Régen külföldön villogtunk, kézzel-lábbal integettünk amikor magyar kocsi jött szembe.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#5) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Határon belül is megtörténhet ilyen. Sajnálatos. :(((

(#6) bok92


bok92
addikt

Sajnos ez fordítva is igaz :U Mármint az, hogy külhoni magyarokat lenézik (kinézik) Magyarországon. Mivel én a Vajdaságban élek, számos ismerősöm tapasztalta, hogy úgymond lenézik őket Magyarországon( tisztelet a kivételnek).Nem beszélve arról, hogy amikor népszavazás folyt a kettős állampolgárságról, akkor igencsak mindenki csalódott az anyaországban, hogy ennyire nem törődik a határokon kívül élő magyarokkal.(tudom , hogy vannak pályázatok, de ez már más...)Nem beszélve arról , hogy más országok pl: Szerbia vagy Horvátország már réges rég megadta a határaikon kívül élőknek a kettős állampolgárságot.És már nagyon nem fog változtatni az sem, h 2011- től megkaphatjuk a magyar állampolgárságot.Mert már késő.Az év elejétől már mi is szabadon utazhatunk Európában és szerintem ezért nem is fogják sokan igényelni a magyar állampolgárságot.
Viszont azért remélem, hogy a jövőben érzékelhető lesz valamilyen változás, mert jövőre tanulmányaimat szeretném Magyarországon folytatni.

(#7) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Sok bizti őrnek - főleg az ilyen helyeken - általában nagy az arca, egyenesen arányosan a bicepsz méretéve és fordítottan arányosan a kultúr szintjével( akinek nem inge ... ).
Amúgy ha valaki jól érzi magát, miért is használ kötőszavakat? Költői kérdés volt ...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#8) Stirlitz válasza potyautas (#2) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez a "Lady's Night és/vagy csak párok" mondat swinger klubra utal. ;) Sorry ha tévedtem. :B De simma disco is lehetne, a lényeg benne volt, maximum a helyszín és a helyzet változna.

[ Szerkesztve ]

(#9) potyautas válasza bok92 (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag

Bok92! Jó ötletet adtál. Be is másoltam a személyes bejegyzéseimbe egy találkozásomat délvidékiekkel.

(#10) #06658560 válasza bok92 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért egy belpolitikai célú felhasználását a hataron túli magyaroknak tapsikolva fogadni odaát nem tartom épeszü ötletnek. Talán ha a határon túliak gondolkodtak volna, hogy miröl szól az egész, akkor nem kellett volna csalódniuk.
Az, hogy tanulmányaidat Mo-n folytasd, miben akadályoz jelenleg? nem állampolgárságfüggö dolog.

(#11) FF23 válasza bok92 (#6) üzenetére


FF23
senior tag

Ha csak kicsinyes előnyökért vennéd fel, mint "szabadon utazhass", akkor megérdemled a lenézést és inkább neee! Maradj inkább jugoszlávos valami.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#12) total90 válasza #06658560 (#10) üzenetére


total90
veterán

Max egy útlevél kell neki. Én is vajdasági vagyok és több haverom ott tanul Mo.-on... semmi gond nincs, simán megoldható.
Egyébként meg nem értem miért akarja sok itteni magyar a kettős állampolgárságot. Itt is lehet érvényesülni attól, hogy magyar az ember, sőt bárhol lehet.

(#11) FF23

jugoszlávos valami. ??? :W

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) #40731136 válasza FF23 (#11) üzenetére


#40731136
törölt tag

Hátöööö...
Ez egy kicsit erős volt. Nem szabad lenézni határainkon kívül élő magyar társainkat. Lehet köztük (sőt, remélem a zömük) legalább annyira magyar, mint te vagy én, sőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) FF23 válasza #40731136 (#13) üzenetére


FF23
senior tag

:D Értelmezd újra.
Szóval ellenkezőleg. A magyar állampolgárság megadása az összetartozásunkról szól, nem "kicsinyes előnyökről".
És igenis éljenek vele minél többen. Aki meg ilyen identitás nélküli, hogy mindegy micsoda, az ne.

A sógorom erdélyi -a románt visszadobta egyből, annyira utálja őket- és eleget beszélgettünk erről. Abban igazad van, hogy "itthon" rosszabb a helyzet. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#15) #06658560 válasza FF23 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

kicsinyes elöynök? A magyarigazolvánosok mo-n belül féláron utazhattak még pár éve, miközban az itthoni ember nem. Gyakorlatilag bizonyos állami szinteken a külföldit többre tartoták, mint az otthon élöt. Csoda, hogy kiverte a nép szemében a biztosítékot?

(#16) FF23 válasza #06658560 (#15) üzenetére


FF23
senior tag

Erről nem hallottam, de szerintem kötelességünk támogatni őket.

Ja, és nem külföldiek, hanem MAGYAROK.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#17) ]Phobos[ válasza FF23 (#11) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Fúúú, most megaszontad!

A dolog nem ott kezdődik, milyen megfontolásból venné most már fel az állampolgárságot, a dolog ott kezdődik, hogy amennyiben igazolni tudja származását, gyakorlatilag születési előjoga kellene, hogy legyen az állampolgárság felvétele, csak ezt a jogot az állam folyamatosan elmulasztotta biztosítani.

De ha szerinted az a vér-turbo-nagymagyar, aki csak Himnuszt és Szózatot hallgat, napra kész a Kuruc.infóból, Turul márkás ruhákban jár és az első sorból sasolja a vasárnapi misét, akkor én kérek elnézést és elhatárolódom. Egyébként mindezt úgy mondom, hogy radikális vagyok.

Nem flamenek szántam, csak ne legyünk már képmutatóak.

#15: ebben az a nagyszerű, hogy nem egy ismerősöm akart volna állampolgárságot és NEM kapták meg. Az egyik amúgy épp egy tanár volt. Engem jobban zavar a rokkant igazolvánnyal, vagy bérlet nélkül utazó galerik, akikhez az ellenőr sem mer odamenni.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#18) potyautas válasza #06658560 (#15) üzenetére


potyautas
csendes tag

Már erősen politikai síkra terelődtünk. Mielőtt véleményt mondotok a december 5-ről, legyetek tisztába néhány ténnyel! Például mi volt a kérdés, miért nem volt eredményes, és a szavazók között milyen volt az arány! A népnél az ellenkampány verte ki a biztosítékot. Az, hogy minden alap nélkül riogatták őket.

(#19) FF23 válasza ]Phobos[ (#17) üzenetére


FF23
senior tag

Szerintem egyetértünk ne húzd fel magad.
De...Sajnos úgy alakult, hogy most egy lépést neki(k) is kell tenni, nem akaszthatsz állampolgárságot a nyakába mikor átlép a határon.
A saját véleményem meg lehet az, ha valaki a vállát vonogatja, hogy neki mindegy mert nem jár valami személyes előnnyel, akkor minek?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20) Apollyon válasza bok92 (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár megértem a helyzeted, én nem tartom jó ötletnek a kettős állampolgárságot.. Gondolom Te külföldi állampolgár vagy, mivel ott születtél, és ott élsz a határon túl. Aki magyar állampolgár szeretne lenni, az jöjjön ide és éljen itt. Az hogy ide is meg oda is az soha nem fog működni, például azért sem a legjobb megoldás mert pár kiskapu nyílik olyan dolgokra, amikkel most így ebben az állapotban nem véletlenül nem lehet élni.. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) potyautas válasza Apollyon (#20) üzenetére


potyautas
csendes tag

Érdeklődj utána, hogyan működik ez más nemzeteknél! (például a szlovákoknál) Nem kell ide költözni. Aki magyar, az a szülőföldjén is magyar.

(#22) finest válasza Apollyon (#20) üzenetére


finest
őstag

A kettős állampolgárság egy gesztus, szégyen, h csak most merül fel a megvalósítás, hiszen a határon túli magyaroktól (elsősorban elődeiktől) erőszakosan vették el magyar állampolgárságukat.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) Apollyon válasza potyautas (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg ha kiköltözünk a barátnőmmel mondjuk pl Írországba vagy tökmindegy, és ott születik a gyerekünk és ott neveljük fel, attól még hogy magyarok a szülei, ő még ír marad, mert ott élt, oda járt suliba, és az ír kultúrát vette fel, tehát ír beállítottságú tehát a szülein kívül nem sok köze lesz Magyarországhoz...

finest: az már jó rég volt. De igen van ebben is igazság.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) ]Phobos[ válasza finest (#22) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ennyi.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25) nem_tom


nem_tom
őstag

Szebben beszélésre hívja fel a szekás egy klubban a vendéget? Ez vicc! :U
De "bírom", az ilyen taj parasztokat. :(

(#26) potyautas válasza Apollyon (#23) üzenetére


potyautas
csendes tag

Ez igaz, de ha magyarnak érzi mindezek ellenére magát, akkor lehessen magyar! Fordítsuk meg a példát! Írek költöznek Magyarországra és ír szülőktől születik egy magyar állampolgár Magyarországon. Szerinted van bármi akadálya, hogy felvehesse az ír állampolgárságot függetlenül attól, hogy hol él? Persze sántít egy kicsit a hasonlat, mert a vajdaságiak nem költöztek ki sehova.

(#27) carrot válasza finest (#22) üzenetére


carrot
tag

"A kettős állampolgárság egy gesztus..." Ott a pont. Nem a munka/tanulás stb miatt, hanem mert egyek lennénk. Aki át akart költözni, tanulni dolgozni már régen megtette, a többiek meg szegény átlagemberek (akik maradnak ahol vannak) akiknek többet jelent egy ilyen gesztus mint vlmi matéria. Országokban ahol voltam/éltem (finn, görög, német, francia) nem csináltak ebből ekkora problémát. Magyarországon tanultam (Finnországban tovább tanultam) de visszajöttem Szerbiában, h itt segítsek, s sokszor jobban érzem magam mint honföldön, de rosszul teszem, mert ez azt jelenti vlmi nagyon nincs bennünk rendben. Részese voltam primitív jelzők kereszttüzének egyetemista koromban, s csak a jó baráti értelmes/józan észnek köszönhetem, h pozitív benyomásokkal tértem vissza. Sokat lehetne erről írni, történelmi/politikai/szociális szempontokat kifejtve, de inkább nem. A cikk mondanivalója ismerős a külföldi tapasztalatok alapján.

(#28) phanzetomox


phanzetomox
őstag

érdekes, én akit ismerek ( és saját tapasztalatból) mindig úgy voltunk vele hogy amikor külföldön találkoztunk magyarral ,sokkal kedvesebb, segítőkészebb volt mint mondjuk az anyaországban, tehát szerintem nem szabad általánosítani a nem túl értelmes réteg viselkedése miatt :)

(#29) #06658560 válasza potyautas (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

És pont egy papirostól fogja jobban összetartozónak érezni magát? Miért is?

(#30) potyautas válasza #06658560 (#29) üzenetére


potyautas
csendes tag

Az a papiros kézzelfogható igazolása annak, hogy mi szerencsések (akiket nem rekesztettek a határon kívülre) a nemzethez tartozónak érezzük, vagy ha úgy tetszik befogadjuk őket.

(#31) TCDD válasza potyautas (#30) üzenetére


TCDD
csendes tag

+1

Halt. Hammerzeit.

(#32) TCDD válasza #06658560 (#29) üzenetére


TCDD
csendes tag

Én annak örülnék, ha megmagyaráznád, miért nem érezheti jobban magát attól a papírostól.

Halt. Hammerzeit.

(#33) fordfairlane válasza TCDD (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Há mer csak!

x gon' give it to ya

(#34) fordfairlane válasza Apollyon (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az hogy ide is meg oda is az soha nem fog működni, például azért sem a legjobb megoldás mert pár kiskapu nyílik olyan dolgokra, amikkel most így ebben az állapotban nem véletlenül nem lehet élni.

Soha nem fog működni? Mi kisebbségben vagyunk Közép-Európában azon országok között, akiknél nem létezik a kettős állampolgárság. Szlovákiában pl. van ilyen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#35) Zolaash válasza bok92 (#6) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Gyere csak pajtás, úgyis kevés magyar van már ebben az országban, ráfér egy kis vérfrissítés. ;)
Szemenköptünk titeket mikor a szavazás volt, ezúton is elnézést kérek érte! (Sokéves munka eredménye a fejekben ez a széthúzás, de persze alapból is megvan...)

Rip and tear

(#36) #06658560 válasza potyautas (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát azt nem a papirossal kellene, hanem egyéb módon, ami viszotn ezer éve hiányzik politikánkból.

TCDD: mert attól tényleg jobban érezheti magát, hogy kapott egy darab fecnit, miközben a saját szülöföldjén a saját anyanyelvét nem hazsnálhajtja rendesen, nem tudja magyarságát szabadon megélni, s az anyaországban is akik szavakban szívükön viselik dolgaikat, sorsukat azok is maximum négy évente, választások elött akaródznak tenni értük valamit. Ha pedig átmennek hozzájuk, akkor is hazabeszélnek, nem nekik, velük foglalkozva.

[ Szerkesztve ]

(#37) TCDD válasza #06658560 (#36) üzenetére


TCDD
csendes tag

Az, hogy vannak más problémák is irreleváns a "fecni" hasznosságát illetően. A kérdésre válaszolj inkább.

Halt. Hammerzeit.

(#38) fordfairlane válasza #06658560 (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bullshit.

x gon' give it to ya

(#39) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, de ha jól rémlik, akkor a kettős állampolgár:

-Szavazhat, pedig nem ebben az országban él, az Ő sorsát az Ő döntése nem befolyásolja, csak az Ő döntése a miénket. Jól tudom?

-Ha jól tudom, a kettős állampolgár kérheti innen a nyugdíját, pedig soha egy Ft adót nem fizetett Mo-nak. Mégis, az én nagyszüleimnek, akik 40 évet lehúztak, nekik nem jut jó nyugdíj, de olyanoknak jut, akik soha egy percet nem doloztak. Jól tudom?

Egyik sem kötekedés - bár van benn él - mert nem vagyok egyikben sem biztos, inkább választ várnék.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) Apollyon válasza fordfairlane (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg a kettős áll. a bullshit. Vagy ide tartozz, vagy oda. Döntsd el!
No offense.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) TCDD válasza TazLeacher (#39) üzenetére


TCDD
csendes tag

Nem. Szavazati jog nem jár a kettős állampolgársággal.

Halt. Hammerzeit.

(#42) sviba válasza Apollyon (#40) üzenetére


sviba
tag

Szerintem azok a határon túli magyarok akik igényelnék a kettős állampolgárságot, kurvára nem azért nem jönnének magyarországra mert nem akarnak, hanem emrt nem tehetik meg. Anyagi okokból.

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#43) TazLeacher válasza TCDD (#41) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezek szerint a második igen.

sviba: De ha megkapnák a kettő állampolgárságot, akkor már rögtön lenne pénzük?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) FF23 válasza TazLeacher (#39) üzenetére


FF23
senior tag

Egyelőre, ha nincs itt lakhelye, nem szavazhat. Talán listára, ha elfogadják, szerintem ez jó lenne.

Ha nem fizetsz nyugdíjat, te sem kapsz.
Táppénz sem jár, ha nem ide adózik.
Ez mind mese.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45) TCDD válasza TazLeacher (#43) üzenetére


TCDD
csendes tag

Ez aligha következik abból, amit írtam.

A másodikról nem tudok semmit.

Halt. Hammerzeit.

(#46) potyautas válasza TCDD (#41) üzenetére


potyautas
csendes tag

A választási törvény más tészta. Viszont vannak nemzetközi példák. Moldáviában szavazhat a 2 millió román arra, hogy ki kormányozzon Romániában. Az amerikai horvátok is dönthetnek a zágrábi vezetésről. Nálunk a népszavazás is arra várt választ, hogy a parlament alkosson-e törvényt. Igen, alkosson! Ja! A nyugdíjat az az ország fizeti (mindegy hol él a nyugdíjas) amelyikben erre megszerezte a jogosultságot. Tehát onnét kapja, ahol dolgozott.

[ Szerkesztve ]

(#47) sviba válasza TazLeacher (#43) üzenetére


sviba
tag

Iscariahra reagáltam, úgy olvasd a válaszomat. Az anyagi ok alatt arra gondoltam hogy ott van kb mindenük amit összeszedtek az életükben. Azt nem tudják ott hagyni.

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#48) TazLeacher válasza FF23 (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezeket csak hallottam, nem tudom, igazából nem izgat addig, amíg nincs.

Szerintem a magyarság meg egy érzés, egy tudat, és nem egy papír.

Sok balhé volt ugye Szlovákiában is ebből az ottani "magyarok" és a szlovákok között. Semmi bajom az ottani "magyarokkal", de valahogy a szlovákok is úgy gondolhatják, mint az előttem szóló: dönts, hogy hova akrsz tartozni!

Ha az én országomba valaki állandóan azt hajtogatná, hogy ő nem magyar, hanem x, akkor előbb-utóbb én is azt mondanám, hogy akkor húzz a 'csába. Nagyjából a magyar cigány kérdés is erre vezethető vissza legtöbbször, mert a cigányság egy elég kemény rétege nem is akar magyar lenni, és a fehér emberre azt mondja magyar, ezzel azt sugallva, hogy ő nem az...úgy, hogy Szlovákiában azt mondják az ott élő "magyarok"szlovák. Ő meg joggal kérdez vissza: miért Te nem vagy szlovák? Te nem akarsz közénk tartozni? Akkor mi sem akarjuk, hogy közénk tartozz. Általában, ha egy magyar kiköltözik külföldre és letelepdik, akkor egy idő után igényli az állampolgárságot, mert úgy érzi, hogy oda tartozik. Ezek az emerek nem tartoznak se ide, se oda. Döntse el, hogy hova akar tartozni. Szerintem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#49) TazLeacher válasza sviba (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is erre gondoltam. Attól, ha megkapják a kettős állampolgárságot, ezen ez semmit nem változtat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) TCDD válasza TazLeacher (#48) üzenetére


TCDD
csendes tag

Tehát azt mondod, hogy aki szlovákiai magyar, és magyarnak érzi magát, az települjön át Magyarországra?

[ Szerkesztve ]

Halt. Hammerzeit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.