Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) alkatraz3000 válasza Ganz-[HUN] (#250) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az enyemnek egyáltalán nincs hangja, de fixen 2000rpm a venti!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#252) Ganz-[HUN] válasza alkatraz3000 (#251) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Látom nem én vagyok az egyetlen Pro user.
Neked írja valami szoftver? Nekem Aida64 nem.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#253) Misi1979 válasza Ganz-[HUN] (#252) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha jól sejtem, neki mbp-je van, arra írta:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#254) Ganz-[HUN] válasza Misi1979 (#253) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

előferdülhet :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#255) alkatraz3000 válasza Ganz-[HUN] (#254) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Istat pro egy widget, ami kiir minden infót.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#256) Ganz-[HUN] válasza alkatraz3000 (#255) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Igen. Ez, mac. de nekem nem az van :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#257) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Grat a géphez, használd jóegészséggel! ;)

Nekem egy late 2011 13" i7 MBP-m van, nyertem.

Amit szeretek benne:

1. Touchpad - Gestures. Hihetetlen jó és könnnyű
2. Világítós billentyűzet
3. Hosszú üzemidő
4. OS Design és az unibody ház.

Amit nem szeretek:

1. 1 év garancia. Viccnek is rossz. Dell pl. 3 évet ad, és lehetőség van 4. évre kibővíteni. Ha azt szerettem volna, hogy 3 év gari legyen a macemen, akkor az plusz 70 rongy lett volna hozzá cirka kb.
2. Gyatra office. Egyszerűen amit mac-re ad ki a Microsoft office ként, az valami borzalom, számomra használhatatlan. Windows gépen mélyültem el az iskolában és tanultam meg a gazdasági fügvények használatát, de amit windowson megtanultam, azt a maces office-ban nem tudom sehogy sem használni.
3. Töltő kábel úgy szétment, hogy majdnem agyvérzést kaptam tőle, be kelett cellukszozni meg rámelegíteni szilikon csövet, hogy ne bomoljon tovább. "PRÉMIUM", ilyet egy mezitlábas toshiba se csinál.
4. Egyszer baja lett a gépemnek, de annyira, hogy szó szerint haszálhatatlan volt. Bevittem az ország egyik legnagyobb APR boltjába szervízre ahol vettem, és közölték, hogy a gépnek semmi baja. Aha én meg ennyire hülye vagyok, hogy beviszek szervizre egy hibátlan gépet. Végül egy másik APR szerviz (nem az a cég, ahol eredetileg vettem a gépet) kapásból tudta, hogy mi a baja, és meg is csinálták. Prémium szolgáltatás, mi? max a nevében.
5. Kompatibilitás. Egy mezitlábas DivX filmet nem tud lejátszani a quick time, de még egy .mkv-val sem tud megbírkózni. Mire találok nagynehezen hozzá programot, ami elindítja, az 1,5 órámba telik. Out of the box, huh? lol...

És igazából akinek nagyobb munkára (videó vágás, kép szerkesztés v hasonló combosabb meló) kell, felejtse el az apple laptopjait, vagy nyúljon mélyre a zsebben. Én egyszer poénból vágni szerettem volna egy családi videót, amikor elkezdtem renderelni, kénytelen voltam leállítani a folyamatot, mer 90fok körül táncolt a cpu hőmérséklet, és ezt még folytatta volna 1 órán keresztül. Nem szerettem volna pirítóst csinálni az alaplapjából, drága cucc, főleg garancia lejárta után.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#258) Misi1979 válasza RocknRoller (#257) üzenetére


Misi1979
őstag

A kábelre vigyázni kell, de magától ritkán mennek tönkre. Az való igaz, hogy én már alapból "megtámogatom" a kábel 2 végét szigszalaggal - így nehezebben törik meg.

Az az APR hírhedt erről.. ez nem a gépet/apple-t minősíti.

Nemár, hogy másfél órát túrtál lejátszó után.. VLC? Esetleg a legismertebb osx-only lejátszó:mplayerX?
(Google)/app store keresés: (osx) media player..

A 90 fok körüli hőmérséklet full terhelés alatt elviselhető, a noti procik bőven tolerálják. Mondjuk én nem 2-magos procin vágok videót, hanem 4-en, de olyankor is dolgozik a venti rendesen. Hőfokot nem nézem, ha sok lenne, leszabályozna a rendszer.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#259) KraX válasza iMaverick (#101) üzenetére


KraX
őstag

Kimondtad a varazsszot: "meg Android-os telóknál egy kis mókolással"... Na erre mar nem vagyok hajlando, csak hasznalni szeretnem a gepeimet, out of the box.

For the God Emperor!

(#260) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

11" Nem kicsi? :)

(#261) Szabikaa20 válasza -secret- (#260) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#262) Ygg


Ygg
senior tag

Szubjektív leíráshoz képest egész objektív részek vannak benne, szerintem jól sikerült megragadni a témát :R .

(#263) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Nem tudom mások említették-e, mert elég sok hsz van, és csak átfutottam, de ezen megakadt a szemem.

"Rájöttem, hogy eddig bicikli-belsőben éltem. Ezzel tényleg mindent (ami nekem kell) meg lehet csinálni!!!!! Felidéztem magamban, ahogy a korábbi útjaim során cipeltem magammal a 3-4 kg-os laptopot, másfél óra után vadásztam a konnektorokra a reptereken, vagy ha a tablet volt nálam, akkor kínlódtam a dokumentumok elkészítésével."

Ha eddig ilyenekkel szenvedtél, akkor kb minden ma kapható laptop előrelépés lett volna, még a legolcsóbb is. De ha egy macbook árában vásárolsz, akkor bármikor kaptál volna 1-1.5kg közötti gépet 6+ órás üzemidővel.

Elhiszem, hogy jó a macbook és örülök, hogy tetszik, csak az összehasonlítás nem fair, mert 3-4kg-s másfél órás laptopot már kb nem is kapni újonnan.

Ha esetleg egy hasonló árú géppel hasonlítod össze, akkor is kijöhet győztesen persze a macbook, csak akkor azért valós viszonyítást kapunk.

Ez így a trabant vs bmw esete. A bmw-t a mercihez kell hasonlítani.

(#264) Misi1979 válasza CyberPunk666 (#263) üzenetére


Misi1979
őstag

Dehogynem lehet kapni 3-4 kilós laptopokat!

Értem persze, hogy mit akarsz mondani, csak azt se felejtsd el, hogy az Air 1 kiló. Nem 1.5kg. Nem 6 óra akkuidőt ad az 1 kilójával, hanem 8-9 órát.

Ráadásul a Macbook Air olyan korban jött a világra, amikor a 3-4 kilós szörnyek a reneszánszukat élték. Ezért is írhatta a cikkíró azt, amit: bárcsak előbb váltott volna.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#265) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszi a cikket, nagyon elgondolkodtatott az, amit az ararol irtal...
Nekem a munkamhoz kall a win, lattam mar olyat, aki ilyen osx-en virtualis gepben win-t futtat, node az nem franko.
Nekem a dell ultrabookok tetszenek, de azok 100 ezerrel ez folott indulnak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#266) Misi1979 válasza tvamos (#265) üzenetére


Misi1979
őstag

Mi a baj a virtuális géppel?

Ha nem akkuról akarod használni és nem kell a dGPU, akkor nem ér hátrány a használatakor.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#267) tvamos válasza Misi1979 (#266) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lattal mar 3D CAD-et renderelni vm-en? Na az a duuuurva. Minr egy atomos netbook...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#268) Alex91 válasza tvamos (#267) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor rarakod nativan a win-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#269) Misi1979 válasza tvamos (#267) üzenetére


Misi1979
őstag

Rendereléshez akkor átlépnék natív win-re és kész..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#270) ^Boss válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


^Boss
őstag

egyrészt:
pci-e SSD (kb 750-es írás/olvasás) vs hdd: max 100-as tempó, elérési idő kb a 100x-osa
másrészt:
felbontás: 2880x1800 vs fhd
harmadrészt:
árgép és társai vs. stock apple store, eléggé felemás összehasonlítás. az apple store árainál 100-al olcsóbban is megkapod néhány boltban, garival, ami ugye itt nemzetközi, hp-nál nem tudom hogy megy.
kontra: gari 1 év vs nem tudom hány év.

(#271) ^Boss válasza Gengi (#22) üzenetére


^Boss
őstag

ezek nem normális jelenségek.
bővebb konfig adatokat adhatnál, OSX verzióval együtt.
3 éve nyomom és még egyszer sem fagyott le a kezem alatt volt 5-6 gép. lassulás? kizárt. kivéve ha felrakod a legújabb rendszert ~2GB memóriára, ami ma már semmire sem jó. ezért kellenének az adatok.
a tudás hiánya is probléma:
billentyűzetkiosztást szépen át lehet állítani windowsosra (kivéve hogy ctrl helyett cmd+c/v stb. lesz). Hungarian PRO kiosztás, megtalálod az ijoe.hu-n pl, vagy google. aki nem akar átszokni, annak ez a megoldás.

(#272) pisikoczka válasza Gicz (#108) üzenetére


pisikoczka
csendes tag

Bezzeg ha ezt Lencse hallotta volna ;)

apt-get install aptitude

(#273) total90


total90
veterán

En meló helyen almával dolgozok lassan 3 éve... Szerintem aki ismeri mindkét rendszert (Windows, OSX) annak tök mindegy melyiket használja. Mindkettő mindenre használható.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#274) vodkaboy22 válasza total90 (#273) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért ez túlzás Mindkettő mindenre használható.
Mindekettő sok olyan aspektussal rendelkezik amit a másik nem tud :))
Nyílván itt most nem irodai környezetre gondoltam hanem softver-gép-elektronika stb stb tervezésre.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#275) Runner_fxr válasza Hadeska22 (#31) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha már egy programozó ezt írja, akkor ott gond van. Nagyon egyet értek veled.

(#276) total90 válasza vodkaboy22 (#274) üzenetére


total90
veterán

Mi az amit nem tudsz egy MS rendszeren az OSX-hez kepest es forditva?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#277) vodkaboy22 válasza total90 (#276) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Több tervező programot nem tudsz feltnenni OSX alá és van olyan is amit meg win alá (vagy ha tudod is win alatt használhatatlan.) :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#278) total90 válasza vodkaboy22 (#277) üzenetére


total90
veterán

Viszont letezik alternativa minden programbol... ez is olyan, amikor fujjoljak a Linuxot, mert nincs ra semmi. De van, csak nem az a neve, de ugyanolyan jo alternativa.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#279) CyberPunk666 válasza total90 (#278) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez így nemes egyszerűséggel nem igaz.

Használok több OS-t is, köztük linuxot, sok dolgot nagyon szeretek benne, de közel sincs mindenre értelmes alternatíva. Többek között pont azért is kell több rendszert használnom, mert a minden az egyszerűen nem igaz. Az átlagos alap dolgok megvannak, inkább így mondanám.
Ha már komolyabb dolgokat használsz, akkor bizony nincs mindenre minden rendszerre alternatíva.

(#280) vodkaboy22 válasza total90 (#278) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez elég erős és meggondolatlan kijelentés volt tervező softverek világában...
Ha cég Matlab-ot igényel akkor nincs rá alternatíva és ennyi...
Ha a cég labview-t igény akkor arra sincs (amúgy sincs)
Ha a cég Inventor-t igényel akkor arra sincs ...
Ha a stb stb és holnaputánig tudnám sajnos sorolni a dolgokat...
És megnézem azt aki virtualmachine alatt akar futtatni pl egy Marc végeselemes szimulációt ami sokszor még natív ipari 3D erős gyorsítókártyák mellett is 3-4 óra futást igényel (FirePro AMD stb.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#281) total90 válasza CyberPunk666 (#279) üzenetére


total90
veterán

Nagyon kiveteles program lehet ha nincs ra alrernativa... en meg egy olyannal sem talalkoztam, amire ne lenne egyik masik rendszeren alternativa.

(#280) vodkaboy22

Ha cég Matlab-ot igényel... Akkor rohadtul nem vesz alma gepet vagy linuxot. Egyebkent van alternativa.
Aztan ha minden kotel szakad es tenyleg nem lenne alternativa, akkor a ceg nem alapoz egy 3. rendszerre.
Pl. ha egy cegnek teszem azt szerzodese van az Adobeval, akkor nem linuxozik a gepeken... stb.
Atlagfelhasznalasnal meg (szinte) mindenre letezik alternativa.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#282) vodkaboy22 válasza total90 (#281) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Aztan ha minden kotel szakad es tenyleg nem lenne alternativa, akkor a ceg nem alapoz egy 3. rendszerre.

Én nem azt mondtam hogy mindenképpen ez vagy az a rendszert kell használni vagy azt használják. Csak azt mondtam hogy nem mindig van alternatíva.
És számomra csak az alternatíva ami felhasználói élményben és minden funkcióban egyezik az eredetivel! Pl egy Eclipse-nek nem alternatíva egy visual studio. :)) Pedig mind2-vel lehet C, C++-ban programozni és ráadásul az eclipse-t nagyon hasonlóra is lehet "varázsolni" mint a visual. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#283) CyberPunk666 válasza total90 (#281) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem kivételes. Említhetném még mellé a driver ellátottságot is, hogy egyes beágyazott eszközökhöz csak win driver van, ha linuxon is megy az már nagy öröm, de MAC-re kb nincs is semmi.

De a legjobb, amikor windows alatt is virtuális gépen xp fut, mert még az újabb win verziók alatt sem működik az eszköz drivere.

Az alap funkciókra persze, hogy jó minden rendszer, a többség csak netezik, filmet néz meg böngészik és kész. Páran esetleg még használnak irodai softwaret és ennyi. Erre persze, hogy mindegy.

Amint ebből a zónából kilépsz, azonnal nem mindegy, hogy mit is csinálsz. Az eszközökhöz driverek kellenek, a fejlesztett programoknak nem mindegy mire írod, amint kell valami olyan program a munkához (matlab stb), máris nem jó bármelyik. Itt a PC OS-ek között meg az is előfordulhat, hogy egy nem is elég. Linuxra kell fejleszteni, de kell a matlab. Nesze, megkerülhetetlenül, kötelezően 2 rendszer is kell.

Ez pont ugyanolyan, hogy telefonálni persze minden telefonnal lehet, tehát az alapfunkciókat tudja mind, de ha már mondjuk netezni akarsz, meg mondjuk navigálni, akkor már nem jó bármelyik.

(#284) vodkaboy22 válasza CyberPunk666 (#283) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pont Matlab van natívan linux alá is :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#285) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Érdekes írás. :K
Valami hasonló volt számomra a Windowsról Ubuntura való váltás. :D

Egyébként a MacBook Prók elég szép darabok, de ami engem most igazán megfogott külsőre az a Topshiba Satellite M50D. :K Mondjuk ez egy 120k-s, 15,6"-os gép, de ahhoz képest nagyon vékony és könnyű, illetve elég minőségi benyomást kelt. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.