Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108) Gicz válasza vodkaboy22 (#97) üzenetére


Gicz
addikt

villamosmérnökire jártam győrben, infokommunikáció szakon. (egyesítették a vezetékes és vezetéknélküli szakot). Volt egy számgépháló tantárgyam (ip alapok, linux alapok), (debian + KDE). aztán jött egy kommunikációs rendszerek programozása tárgy, ugyanozon oprendszeren quagga, meg tudomisén milyen hülyeségek... végül hálózati operációs rendszerek fő tantárgy, 7 kreditért. ugyanaz a linux, shell sciptek írása, apache szerver konfigolás, DNS szerver konfigolása, reguláris kifejezések, jogosultságok, quota rendszerek, naplózás, iptables stbstb.

3 félévig nyomtam ezeket, és így a végén kijelentem a világon kevés dolog van amit jobban gyűlölök mint a linux. nem érdekel milyen kernel, lesz..rom milyen gui. Ja, és MacbookPro 15" használok i7 4 mag, 16GB RAM 120-as ssd, és 750-es HDD. És boldog vagyok vele. Írtad h 1000 ciklusnál valami chip van az akkuban h tönkremenjen vagy mi.. 1, nettó hülyeség, haverom a fehér core2duós macbookjában 1250 ciklusos akkuval van, ami 85%-os állapotú.... nekem jelenleg 260 cikusom van 93%-os állapottal. másik haverom Asusán meg 160 ciklussal annyit bír, h nem kapcsol ki amíg átmegy vele másik szobába és ott bedugja újra. Másik barátom vadiúj lenovója bad sectoros lett, és csapágyas benne a venti. 8. hete van a szervízben, most kapott csereutalványt miután fogyasztóvédelemmel fenyegetőzött.

Elvakult vagy. és az is maradsz, mert így állsz hozzá.

iphone 5-öm van, 2009 óra használok iphonet. meguntam picit a rendszert, ezért vettem egy LG G2-t. tetszett a nagy képernyő. és ennyi, vége a pozitívumoknak, Snapdragon 800 meg csillió Ghz? akadozott mint minden droid. el is adtam 1 hónap után kb.

nem érdekel hogy geekbenchben megveri az iphone-t, ha az iphone nem akadozik, és gyorsabban behozza a weboldalakat amiket nézek (egymás mellett nyomogattam őket elég sokat) pedig az iphone fele annyi mag, fele akkora órajel.

Biztos jó a droid, de hegeszteni kell hozzá, biztos jó a linux, de hegeszteni kell hozzá. Az élet túl rövid ahhoz hogy erre akár fél órát is rászánjak.

Nálunk a cégnél sok a MAC és az iphone, bevált működik, nincs vele gond, jól együtt dolgozank. Mellette egyébként windowst használunk mert azon fut a tervezőprogi (szolgáltatóknak tervezünk hálózatot, LTE, GSM, UMTS stb...)

Lényeg a lényeg, örülök h örülsz a linuxodnak, de én tapasztalatból szarozom le, te pedig 0 tapasztalattal szarozod le a macbookot.

Bocsánat a kisregényért, de ez mindig felhúz, h ha fohgalom nélkül fikáz valaki valamit. és manapság nem csak birtokolni divat egy apple cuccot, de fikázni is leglább ugyanannyira az, ha nem mégnagyobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.