Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shaipo


shaipo
csendes tag

Jó kis írás, köszi, hogy megosztottad velünk. :R
Én pont a héten vettem egy MX-Revolutiont, lényegében ugyanezt tudja, csak kicsit megtunningolva. A görgő nagyon bejön, van hol használnom, és állatira élvezem a pörgetését. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Hát igen. A logitech az logitech :)

Nekem egy G7-esem volt. A rádióvevővel mindig gondom volt :S Egyszercsak fogta magát és kikapcsolt. És mondjuk játék közben megállt. Akkor azt a kis usb-s vevőt ki kellet húzni a dokkolóból, aztán újra be, és ha szerencsém volt akkor ment tovább.
Ilyen problémát más nem észlelt?
Ettól függetlenül én megvagyok elégedve a logitech-kel. Már kb 4 éve nyúzom az mx510-es és semmi baja. Bőven megérte az akkor 14 ezer Ft-os árát.
Szóval ahogy olvastam ez is megéri az árát! A görgetős dologra kiváncsi lennék xD még nem próbáltam ezt a technológiát.
Csak egy kicsit félek a rádiós megoldásoktól, talán a saját negatív tapasztalat miatt. Eléggé kiforrott ez már ?

(#3) shaipo válasza Dany007 (#2) üzenetére


shaipo
csendes tag

Hmm, nekem eddig sosem volt semmilyen gondom a rádiós logitech cuccokkal. Jópár méteren belül működnek. Egyetlen gondom ezzel az egérrel, hogy az akksija nem húzza túl sokáig...

(#4) Dany007 válasza shaipo (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg! Ez a másik furcsa dolog. Az a 2 elem. Nem túl nehéz ? A G7-nek egy ici pici kis könnyű aksija volt =) Abból is kettő. Amíg az egyikkel ment, addig a másik töltődött. Nagyon jó megoldás volt. Én nem hittem volna, hogy visszatérnek még az elemes megoldáshoz. Mért lehet jobb ez mint az a pici aksi?

(#5) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Holnap megjön a nanom :DD

(#6) twollah


twollah
nagyúr

"hogyha nagyobb ideig" inkabb hosszabb

(#7) Batmause válasza Dany007 (#2) üzenetére


Batmause
tag

Nekem eddig semmilyen ilyen jellegű gondom nem volt, pedig a notebookon gyakran csinál olyat, hogy lekapcsol 1-1 usb-eszközt (főleg, ha több cuccot kötök rá egyszerre).

Az egeret eddíg egyszer sem kapcsolta le.

(#8) Batmause válasza Dany007 (#4) üzenetére


Batmause
tag

Nem nehéz, sőt! Asszem írtam is, hogy talán túlságosan is könnyű...annak ellenére, hogy van benne két AAA elem.
Nem fogyaszt sokat az egér, és aksi esetén szerintem az önkisüléstől előbb merülne le, mint a rendes használattól.

(#9) Batmause válasza twollah (#6) üzenetére


Batmause
tag

Hehe, jogos, egy kis idő múlva kijavítom...délután.

(#10) twollah


twollah
nagyúr

A mult heten vasarnap vettem egy Logitech MX400as egeret.
Masfel ora hasznalat utan elkezdett fajni a csuklom es a kezfejem.
Visszakellett vinnem a boltba emiatt es visszatertem a fapad, olcso Logitech optikai egeremhez.

Azota mashogy viszonyulok a draga, ergonometrikus egerekhez...

(#11) Batmause válasza twollah (#10) üzenetére


Batmause
tag

Az MX400 szerintem sem egy jó tervezés...egy ahhoz tervezett ideális tenyérrel kényelmes...

VX Nano-val nem volt ilyen problémám. :)) Pedig eléggé nagy kezű vagyok.

(#12) twollah válasza Batmause (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat ez engem nem nagyon tud vigasztalni...
Tobbet draga egeret nem veszek az 100%.

(#13) erdoke


erdoke
titán

Én azonnal megvettem, amikor feltűnt árlistákban, úgyhogy már gyűröm egy ideje. Különösebb gondom nem volt vele, az oldalra görgetés hiányát sajnálom leginkább. Céges laptopra nem tudok csak úgy illesztőprogramokat telepíteni. Azt hittem, az oldalra scrollozás ma már alapvető, és működik SP2 XP alatt bármilyen egérrel. Hát nem.

A legjobb aláírás a héten

(#14) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó kis egér lehet! ;)
Nekem egy V200-asom volt, nagyon szerettem, borzasztó kényelmes volt(nekem), de mondjuk játékokhoz nem volt épp ideális.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Kephamos


Kephamos
addikt

Tetszik a cucc. Nekem LX5-van. Egyetlen probléma vele a nagy vevő egység.
----------
Tudja valaki hol kaphatnék az egerentyű aljára eredeti alakú szilikon-tappancsokat. Vagy jó a sima ki köralakú is?

(#16) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Még tavaly vettem egy ilyen egeret, de két gond volt vele:

- iszonyat pontatlan volt, "ugrált" a kurzor
- sajnos az én kézméretemhez nem ezt találták ki

Aztán inkább vettem a jól bevált M1000-et, és a szerelem még mindíg tart :D

Ja és Logitech über alles :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) Batmause válasza Kephamos (#15) üzenetére


Batmause
tag

moddingcomputer-nél asszem lehet kapni tappancsokat.

(#18) Batmause válasza Motion_Blur (#16) üzenetére


Batmause
tag

Lehet, hogy akkor még rossz volt a régi driver.

(#19) erdoke válasza Batmause (#18) üzenetére


erdoke
titán

Én külön driver nélkül használom, és nekem se ugrál. Valami az ő példányával lehetett. :F

A legjobb aláírás a héten

(#20) Motion_Blur válasza erdoke (#19) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem is, de nem volt kedvem másikkal szenvedni, az én paraszt kezemnek MX1000-es való :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Kovács84 válasza Kovács84 (#5) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ha megjött, nyúzom a kicsikét, totál linuxkompatibilis :C , egyetlen probléma, hogy ma az asszony használta én meg visszakényszerültem a régi egeremhez, hát görgetésnél elég rendesen éreztem a hiányát.

(#22) Batmause válasza Kovács84 (#21) üzenetére


Batmause
tag

:DD A görgő hiánya engem is kikészít...már nem tudok róla lemondani.

(#23) erdoke válasza Batmause (#22) üzenetére


erdoke
titán

Én is azon töröm a fejem, hogy szerezzek egy ilyen görgős egeret az asztali géphez is. :B

A legjobb aláírás a héten

(#24) Batmause válasza erdoke (#23) üzenetére


Batmause
tag

Hmm, egy második VX Nano? :DD Nem vagy egyszerű, de hajrá! :))

(#25) MTbc


MTbc
senior tag

Lenne egy kis gondom 10-2 napos elemeket próbáltam 1,2v akksikat! lassó a görgetés alig egy másodpercig forog néha meg is akad mint ha valaki lefékezné! Kezdek félni lehet hogy gyengék az elemek vagy kezd meghalni? :W

(#26) MTbc válasza MTbc (#25) üzenetére


MTbc
senior tag

Nah meg próbáltam új elemmel is de azzal is nem megfelelő ezért gondoltam vissza viszem hátha de nem jártam szerencsével szerintem nem sokára elromlik és teljes okom ki cseréltetni a srác azt mondta nem tudja bevenni mivel nincs meg adva sehol sem mennyi ideig kéne forognia!

(#27) Batmause válasza MTbc (#26) üzenetére


Batmause
tag

Nem tudom mennyit segít a tanács, de:

próbáld felvetti a kapcsolatot a Logitech Supporttal vagy valamilyen hasonló megoldást kell keresni.

(#28) MTbc válasza Batmause (#27) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen én is ezt próbálom csinálni! KÖszi.

(#29) Batmause válasza MTbc (#28) üzenetére


Batmause
tag

Good Luck! ;)

(#30) kerlas


kerlas
tag

Üdv! Lehet kicsit lama kérdés, de ha a laptopomban van integrálva bluetooth, akkor is kell a saját vevőjét használni, vagy megy a beépített kékfoggal is?

(#31) gabs válasza kerlas (#30) üzenetére


gabs
tag

Szia!

A VX nano nem tud bluetooth-t, így csak a vevőjével tudod használni.
Ha bluetoothos Logitech érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) TexT-BoY válasza kerlas (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem BT-s hanem 2.4GHZ-es rádió technikát használ...:(.Ez az én parám is. Ezért is kell az a kis piszlicsálé cucc:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#33) ByB


ByB
addikt

Szerintetek érdemes reklamálni egy ilyen egérnél, hogyha a görgő szabadonfutó állásban kaotikusan hol rendesen szalad, hol akadozik, illetve az előre hátra gombról levált a gumis felület? :(

(#34) Batmause válasza ByB (#33) üzenetére


Batmause
tag

A gumiborítás könnyen lejön, az enyémről is lejött.

Az, hogy nem szalad rendesen a görgő egy tervezési hiba. Sajnos a görgőt egy műanyag ágyba helyezték, amely alja nincsen kivágva...ergó, ott szépen összegyűlik a por - és akadályozza a tökéletes pörgést. Szét lehet szedni, de eléggé macarás - én megtettem, de egy kis rugót el is hagytam rögtön.
Próbálkozz egy erőteljes kifújatással, hátha segít a problémán.

A 2,4 GHz-es adatátvitellel semmilyen problémát nem észleltem. Maximum annyit, hogy nagyon néha megakad - de tényleg ritka eset.

[ Szerkesztve ]

(#35) .:GoliBali:. válasza Batmause (#34) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Üdv. Kicsit régebbi topic ez, de azért gondoltam felteszem itt a kérdést. Úgy tudom hogy a Wifi is 2.4 GHz-n működik, szal nem lehet olyan hogy ezek a jelek kicsit összekuszálódnak? Azért gondoltam, mert már megesett velem olyan hogy két wifi adó, mivel közeli channel-en működtek, igy érősen ronotották egymás adását.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#36) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon szép és kényelmes egér, a kis adó-vevő egység meg különösen tetszett. Hasonlót vettem nővéremnek a laptopjához karácsonyra. :DDD
A cikk jó és áttekinthető, minőségi képekkel illusztrálva. Gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#37) Batmause válasza .:GoliBali:. (#35) üzenetére


Batmause
tag

Először is bocsánat, mert már nagyon régóta nem néztem fel. :U

Sajnos ilyeneket nem tudtam tesztelni. Csak egyetlen egy vezetékes egerem van (wi-fi természetesen az egész házban van és azzal nincs gond). :)

Az egyik tv-vel viszont akarna kommunikálni. :C Néha kicsit felnyomja a hangot, de ehhez megfelelő szögben kell tartani és megfelelő gombot kell nyomni - mikor sikerül, mikor nem. ;]

Sk8erPeter
Köszönöm az elismerést. Azóta az összes családtagot próbálom Logitechre rábeszélni...

[ Szerkesztve ]

(#38) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerintem nagyon király kis egér, teljesen megvagyok vele elégedve, tetszik nekem és ha notebook-ra váltok tuti ilyen egeret vennék vagy veszek hozzá

(#39) Batmause válasza Black Dragon (#38) üzenetére


Batmause
tag

Nem kell hozzá notebook. ;)
Utólag is simán ezt venném valami "brutál" egér helyett. Ha nagy méretű egere is vennék, az egy Logitech MediaPlay lenne...de már nem gyártják - igazán fel lehetne újítani, egy MX Air kicsikét drága ilyesmire és feleslegesen sokat is tud...

(#40) Black Dragon válasza Batmause (#39) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem Logitech G9 em van, pc hez teljesen király, és majd ha notebook ra váltok akkor lehet váltok kissebb egérre mert minek ilyen profi egér.Az MX Airt télleg megkéne újítani mert drága is meg felesleges dolgokat is tud. :) :R

(#41) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello

A VX nano-nál a görgőnek középső gombként is kellene funkcionálnia?
mert nálam nem teszi.

(#42) gabs válasza jubilleum (#41) üzenetére


gabs
tag

Nem működik középső gombként, hanem vált a fokozatmentes és fokozatos görgetés között.

(#43) jubilleum


jubilleum
senior tag

hello

Hogy lehetne az egérhez Profilokat csinálni?
Az tudja hogy programban máshogy viselkedjen, de én azt szeretném hogy, valhogy prifilokat hozunk létre.
Valami ötlet?

(#44) Batmause válasza jubilleum (#43) üzenetére


Batmause
tag

Pff, ahogyan nézem nincsen profil funkció a SetPointban sajnos. Jó kérdés.

(#45) Batmause


Batmause
tag

Már meg van egy ideje az egér, most is tökéletesen ellátja a dolgát. Azóta sokat kapott tőlem. Volt, hogy teljes erőmből ököllel estem neki stresszes napokon - többször is -, és semmilyen baja sem lett.

A gombokról a gumiréteg sajnos már lejött, ez tipikus Logitech dolog. Esztétikai hiba is, de inkább az fáj, hogy nem tapadnak már olyan jól ezek a gombok - kicsit csúszósak, sikamlósak lesznek.

Az egeret szétszedtem párszor és a belsejével teljesen meg voltam elégedve. Talán az az egy dolog aggasztott, hogy a görgő háza - ha nevezhetem így - egybe lett kiöntve, az alján semmilyen rész, lyuk nincsen. Ez azért lényeges, mert a kosz ott szépen megül és nem lehet olyan szépen görgetni vele. Néha érdemes valamilyen módszerrel kitisztítani.

A SetPoint-nak hála távirányítóként is tudom használni. Hangerő fel-le és következő-előző track/film, mediaplayer gomb (vagy play/pause) beállításokat használom hozzá. Távirányítóként is igen kényelmes kis mérete miatt, szerintem jó választás lenne erre a célra is - ha már nem lehet MediaPlay-t kapni.

A gumiréteg lejövésén kívül semmilyen más külső behatás nem okozott rajta maradandó nyomot - hála a gyári toknak és jó anyag összeállításnak.

Még most is ajánlom, főleg sok rétűsége, minősége és összerakása miatt. Azóta csak a Logitech háza környékére tévedek, ha valamilyen egér/billenyű/táska/stb kell - kivéve hangfalak.

(#46) shevy


shevy
tag

sziasztok, lámát fogok kérdezni, laptophoz szeretnék ilyen egeret, de érdekelne, hogy elég bedugni azt a kis usb-s bigyót, vagy az a kábeles vevő is kell hozzá? laptolnál nem lenne buli, bocsi a lámaságért, előre is köszi

(#47) Batmause válasza shevy (#46) üzenetére


Batmause
tag

Elég a NanoReceiver, de adnak hozzá hosszabítót is - egyedül asztali gépnél van értelme, feltéve, ha sokat utaztatod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.