Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Vesa válasza Bici (#249) üzenetére


Vesa
veterán

Lassan írunk itt egy másik cikket, "Linuxon nem lehet grafikázni?" címmel. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#252) YASKATIR válasza sh4d0w (#233) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mi ertelme van linuxot tenni egy "gamer" laptopra? Mar ha valoban "gamer laptop"-rol van szo, nem egy 920m-el vagy 940mx-el szerelt laptoprol

(#253) sh4d0w válasza YASKATIR (#252) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Például azért, mert mindennapi használatban a Linux van, mindent azon csinálok.

Mellesleg ez úgy gamer, hogy így árulta a gyártó, de integrált HD-vel nem igazán az. Ki van szemelve az utódja, az tényleg gamer kategória, de arra is Debian megy majd (vagy Devuan).

https://www.coreinfinity.tech

(#254) hcl válasza schawo (#246) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megválaszolták :)
Amúgy nem tudom, lehet a Darktable algoritmusai joggak, Lightroom-szerűbbek.
Mondjuk a RT leírásokat úgy olvasd, hogy az aktuális verzió mindig másképp néz ki :)
De amúgy a RT pl. van Windowsra is.

@Tim82 : LOL :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#255) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#253) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindezt úgy, hogy a Debian nem kifejezetten gamer barát disztró, gondolok itt pl. a mindig régi Mesa csomagokra. Igaz az aktuális 17-es Mesa release egy bughalomra sikerült amit azóta is foltoznak, de attól független a 13-as meg már túl régi...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#256) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#255) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Heroes 3 simán elmegy rajta, az nekem elég. :) SC2, WoWS alá meg marad a Windows.

https://www.coreinfinity.tech

(#257) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#255) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért ha jobban megnézzük, amit pont neked válaszoltam, annyira nem régi az, még a rollingokhoz képest sem. Persze a testing repo-s.

Debian 9 (testing)
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Trinity [Radeon HD 7660D]
Display Server: x11 (X.Org 1.19.6 )
drivers: ati,radeon (unloaded: modesetting,fbdev,vesa)
Resolution: 1600x900@59.98hz
OpenGL: renderer: AMD ARUBA (DRM 2.50.0 / 4.15.0-2-amd64, LLVM 5.0.1)
version: 4.1 Mesa 17.3.7

Itt meg azért a testing nem azt jelenti, hogy nem stabil. ;) De ti ezt jobban tudjátok nálam.
Ezért csípem többek között a Debiant, mert rugalmas, még ha nem is egyszerű a repókkal variálni, de a Jessie-nél mindig a stable-t felfrissítettem a Cinnamon és Nemo csomagok miatt, utána kikommenteltem a repót.

[ Szerkesztve ]

(#258) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#257) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Testing... Még mindig nem arra való, hogy azzal használd.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#259) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt vegyük a hét viccének inkább! :D A Jessie-t a 9 megjelenéséig így használtam, mivel a végén már teljesen testing meg unstable, experimental volt. A mostani már csak a testing repoból frissül és atomstabil.

Nekem laikusként fura is, hogy az Arch-nál szuperül működik a folyamatosan frissülő disztró, a Debian testing meg ne lenne alkalmas használatra. :N

(#260) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt már egyszer kibeszéltük. Használd csak nyugodtan, majd egyszer megborul. Eddig szerencsés voltál...

Még Bambano is azt javasolta erre, hogy a testinget csak alkalmi jelleggel szabad használni, ha valaminek tényleg kell a frissítése.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#261) sh4d0w válasza ubyegon2 (#259) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HUPon most olvastam: Arch frissítés után a wifi megbolondult. Inkább régebbi, de stabil legyen az alap, semmint bleeding edge.

https://www.coreinfinity.tech

(#262) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#261) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ez a Debiannak se sikerült mindig. Lehet csak mert nem volt elég tesztelő ember, de többször volt olyan gondom, hogy pl. hetekig nem lehetett használni a KDE egyik modulját, mert összeomlott. Igaz akkoriban nem jelentettem be bugokat, de lehet akkor sem frissítettek volna...

Valamint a 9-es Debian kiadás se sikerült túl jól, olyan bugokat tartalmazott, amiket másik disztrók már hónapokkal korábban kijavítottak. Ugyanazon a tök átlagos Core2-es gépen amin a Debian 7 és 8 hibátlan futott, azon a 9-es bazi lassan indult el és közben tolta ki a hibákat a konzolra. Akkoriban nem, is volt rá megoldás pedig sokat kerestem, ment vissza a Debian8 a gépre. Én meg elfelé a Debian vonaltól...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#263) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#260) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel a Mint a fő rendszer, mellette pont arra kell a Debian, amire használom, tesztelgetni meg ugye csak a testing jó. ;)

Nemrég többen magyarázták nekem, hogy ami itt testing, az az Arch-on stabil, ami igaz lehet, de nekem az Arch klónok mindig kernel panic-ot kapnak, ha valamit felrakok multi bootba melléjük. Tudom, hogy miket kell ilyenkor hókuszpókolni, csak néha megunom.

Én meg elfelé a Debian vonaltól...

Melós gépre mit raksz?

[ Szerkesztve ]

(#264) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#263) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik Arch klónnak se okozott még gondot nálam a dualboot. Pont úgy mentek, mint bármi más disztró.

Amúgy rosszul írtam, nem a Debian vonaltól, hanem a Debiantól távolodtam el. Lehet mostanra már a 9-es is normálisan megy, de a megjelenéskor nem ez volt a helyzet és a 9.3 környékén sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#265) schawo válasza CPT.Pirk (#264) üzenetére


schawo
titán

Nálam sincs gond, simán dualbooolok vele EFIvel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#266) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#262) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Debian és KDE sosem voltak cimborák. Debian 8 szóba sem jöhet a Skylake miatt és elsőre sem volt gond a 9-es. Az elhangzottak miatt nincs még Devuan sem.

https://www.coreinfinity.tech

(#267) Frawly válasza -Skylake- (#148) üzenetére


Frawly
veterán

Vannak dolgok, amikben igazad van. Linuxot azért nem érdemes feltenni, hogy valaki kispórolja a Windows árát. Ha valaki annyira nem engedheti meg a OEM Wint sem, annak azt szoktam javasolni, hogy eBayről vegyen 1-2 ezer forintért működő Windows termékkulcsot, ami mindenféle crack meg külön warez nélkül egyszerűen csak működik az idők végezetéig.

Abban viszont marha nagyot tévedsz, hogy desktopon nincs helye a Linuxnak. Egyre inkább van, a legtöbb felhasználó nem játszik AAA játékokkal, meg nem kell neki Win only szoftver, a többit meg a Linux is maximálisan nyújtja, nem csak mosógépekre meg routerre jó. Nagyon kinőtték magukat a disztrók felhasználóbarátságban is, már nem csak geekek játékszere. Egyre több laikus felhasználónál, főleg idős embereknél látom, hogy unoka Mintet, Ubuntu variánst tett fel, és jól elvannak vele, filmeznek, böngésznek, Skype-olnak meg FB Messengereznek, e-maileznek mindenféle probléma nélkül, nuku vírus, nincs fél-egy évente Windows újrahúzás, a gép is gyorsabb Linuxszal, mivel kevesebb erőforrást kér. Ikonok épp úgy vannak az asztalon, épp úgy el tudják indítani rajta a programokat. Főleg régi gépeken lett fő alternatíva a Linux, mióta az XP-t kivezette a MS és a szoftverkészítők sem támogatják már, ezekre a szerény hardverkiépítésű, elavult gépekre nem érdemes Win7-8-10-et tenni, mert ha egyáltalán fut rajta, akkor is használhatatlanul lassan, az esetek többségében a kevés RAM a leginkább korlátozó tényező. Ami játék ment XP-n, az elég régi, az általában szépen fut Wine alatt is.

(#268) Frawly válasza ubyegon2 (#263) üzenetére


Frawly
veterán

Az Arch is megy dualbootban. Valószínű azért kernel panicol, mert mikor feltelepítsz valamit mellé, az a GRUB-ban elhányja a kernelparamétereket, külön tekintettel a root partició UUID-jére. Szépen gyűrődj vele, Arch Wiki alapján tessék kiszenvedni, rájönni, utána nem leszel Debianra rászorulva. Különösen ajánlom figyelmedbe a GPT-UEFI bootot, amihez nem kell GRUB sem. Egyébként nem értem, hogy miért akarsz tesztelni. Ha boldog vagy az immár cinmanótlanodott Mint KDE-vel, akkor használd azt, a tesztelést meg hagyd meg másoknak.

Egyébként meg utánaolvastam, a két legbleeding edgesebb disztró a Fedora és a Arch Testing, ezeken vannak a legújabb csomagverziók. Vagy Gentoo, de azt neked még nem ajánlom.

(#269) Frawly válasza Vesa (#239) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de nézd meg, hogy hány embernek kell Adobe After Effects meg hasonló szoftver? Még a professionális felhasználók között is csak töredék, átlag felhasználók között meg ritkaságszámba megy. Ezt bírom egyébként Linux vs. Win flame-topikokban, hogy mikor ez előkerül, akkor hirtelen mindenki Adobe Photoshopozik, Lightroomozik, InDesignozik, Distillerezik, Illustratorozik, Auditionozik, AutoCAD-et és ArchiCAD-et csapat. Persze-persze, hiszem a látom. Egyedül a legújabb játékok a valós usecase, ami még a legtöbb felhasználót visszatartja a Linuxól, más nem nagyon a gyakorlatban.

Meg mindig előkerül, hogy Linuxra is vannak vírusok. Vannak, de gyorsan elavulnak, és már szándékosságot súroló balfaxság kell hozzá szándékosan nem frissített rendszeren, hogy meg tudd velük fertőzni a gépet, egyébként gányolás nélkül nem tudnak felmászni a gépre.

(#270) ubyegon2 válasza Frawly (#268) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az Arch is megy dualbootban.

Persze, hogy megy, nálam MBR alapon csinálja ezeket, meg elvétve olvasok ilyesmit, azt nem mondom, hogy nem megy. :)

utána nem leszel Debianra rászorulva.

Dehogy vagyok rászorulva, időnként egyszerűen szükségem van rá, hogy foglalkozzak vele, kikapcsol. ;)

A Cinmanó pedig örök! Napról napra jobb. ;)

(#271) schawo válasza ubyegon2 (#270) üzenetére


schawo
titán

GRUB a múlt évszázad gyermeke, most már vén trotty nagyapó. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#272) ubyegon2 válasza schawo (#271) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az, de sok minden más is múlt évezredi találmány. :) A Toshiba Satellite-en történt a dolog, nem UEFI-s. Segítesz megkerülni a GRUB-ot? Mit ajánlasz helyette? ;)

(#273) schawo válasza ubyegon2 (#272) üzenetére


schawo
titán

Együtt isznak a kocsmában a régi szép emlékekre :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#274) Frawly válasza ubyegon2 (#270) üzenetére


Frawly
veterán

MBR-rel is kéne menjen dualbootban akármivel, Win10, másik disztró. Csak MBR-nél kell GRUB is. Lehet a GRUB konfigját lövöd be rosszul.

(#275) ubyegon2 válasza Frawly (#274) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet a GRUB konfigját lövöd be rosszul.

Nem sokat konfigolok rajta, csak ezt írom be alulra. [link]

GRUB_CMDLINE_LINUX="processor.nocst=1"

A poen az, hogy ha felrakok egy Arch klónt, akkor viszont bootol a már fennlévő is. ;) Az Arch klón telepítés viszont nem nyírja ki a Debian alapúakat. Ez is valami.

(#276) Divinity


Divinity
őstag

Igaz ha játék akkor az nálam konzol de, hogy hozzak valami értékelhetőt is évek óta van fent a Battle.Net nekem Arch alatt Wine segítségével. :)
WoW, Hearthstone, HOTS, StarCraft 2 ezek mind tökéletesen futnak benne. :K
A Steam-es appok egy nagy része pedig natívan támogatott. Az újabb játékokkal meg a hardverem nem birkózna meg de lehet a Wine azokat is megenné. :D

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#277) feccmecc


feccmecc
csendes tag

Sziasztok!
Jatek virtualis gepen, linuxon, nekem igy mukodik: https://www.youtube.com/watch?v=uh8EPJT1pIE
Ez KVM Vfio Passtrough, masok Wine-znek. En windows-t csak akkor inditok ha feltetlenul muszaly, amikor jatszok vagy tesztelek. Masra nekem nem kell, mindenre van linux-os alternativa, ami nekem tobb mint eleg, es meg ingyen is van.
udv

(#278) -Skylake- válasza feccmecc (#277) üzenetére


-Skylake-
addikt

"En windows-t csak akkor inditok ha feltetlenul muszaly, amikor jatszok vagy tesztelek."

Ezt teszteld : [link]

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#279) Divinity válasza -Skylake- (#278) üzenetére


Divinity
őstag

:C

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#280) Sub-ZeRo válasza -Skylake- (#278) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Made my day! :DDD :R Kiégtem. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#281) feccmecc válasza -Skylake- (#278) üzenetére


feccmecc
csendes tag

:D Örülök ha valakinek ezzel kellemes masodperceket szereztem, vállalom, nem megy a helyesírás, nem is érdekel... :D

[ Szerkesztve ]

(#282) Frawly válasza feccmecc (#281) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tragédia. Csak ha a jövőben mégis helyesírónak mennél, ignoráld a kolléga által írt helyesiras.mta.hu oldalt, ugyanis megbízhatatlan, mert nem szótár, hanem algoritmus alapján működik és sokszor téved. Nem váltja ki a helyesírási szabályzatot meg a kiadott hivatalos helyesírási szótárt.

(#283) hcl válasza feccmecc (#281) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó, mert bármilyen komolyabb helyen nem foglalkoznak olyannal, aki nem tud normálisan írni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#284) feccmecc válasza hcl (#283) üzenetére


feccmecc
csendes tag

"Komolyabb helyen" Te biztosan komolyabb helyen dolgozol, remélem úgy is van! A tapasztalat inkább azt mutatja, aki felvág, dicsekszik, okoskodik, azt inkább sajnálni kell. Most is nézem mi a fórum témája... eltévedtem volna?!

[ Szerkesztve ]

(#285) ubyegon2 válasza feccmecc (#284) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azzal hogyan lehet dicsekedni, felvágni, ha valaki helyesen használja anyanyelvét írásban is?
A legalapvetőbb dolog, persze ha valaki erre is képtelen, többnyire neki áll feljebb. Elkeserítő.

(#286) schawo válasza hcl (#283) üzenetére


schawo
titán

Komolyabb helyeken nem engedik emailírás közelébe az olyan fontos embereket, akik nem tudnak helyesen írni. Így helyes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#287) Divinity válasza schawo (#286) üzenetére


Divinity
őstag

A komolyabb helyeken bárkinek kellhet emailt írnia. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#288) Frawly válasza Divinity (#287) üzenetére


Frawly
veterán

Bírom ezeket a komoly helyeket, ezek mindig említve vannak, de sose tudjuk meg konkrétan név szerint, hogy melyek ezek a helyek :DDD

(#289) Divinity válasza Frawly (#288) üzenetére


Divinity
őstag

Nevén nem véletlenül nem nevezzük saját vagy már megjárt cégeinket, szerintem. ;)
Saját példa, mi azért nem vettünk fel a múltkor egy kollégát mert a beugrón hihetetlen helytelenül írt.
Az alap munkaköre miatt nem is lenne fontos, hogy helyesen írjon de bármikor kerülhet olyan helyzetbe, hogy ügyféllel kell kommunikálnia és akkor eléggé hitelét tudja veszteni a cég. (szoftverfejlesztő cég)

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#290) sh4d0w válasza Frawly (#288) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van olyan, hogy NDA, vagy olyan, hogy a cég oder munkavállaló nem akarja, hogy a cégét társítsák bizonyos véleményekkel vagy más márkanevekkel.

https://www.coreinfinity.tech

(#291) Syl válasza Frawly (#288) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy egyszemélyes KFT-be is kézzel írott önéletrajzot kérnék :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#292) schawo válasza Syl (#291) üzenetére


schawo
titán

:)) :)) :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#293) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Minden játék megy rajta vagy melyikek?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#294) sh4d0w válasza BerserkGuts (#293) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mindegyik

https://www.coreinfinity.tech

(#295) 0xmilan válasza sh4d0w (#294) üzenetére


0xmilan
addikt

De pontosan melyikek?

(#296) Frawly válasza BerserkGuts (#293) üzenetére


Frawly
veterán

Mindegyik megy. Kivéve, amelyik nem :DDD

Komolyra fordítva, annyi játék megy, hogy majdnem lehetetlenség felsorolni. A Steam-en, GOG-on, humblebundle.com-on tudsz szűrni, hogy listázza ki a linuxos játékokat. Ha az adott játékot nem találod ezeken a listákon, a winehq.org-on rá tudsz keresni a nevére, hogy Wine-nal (amolyan Windows-emultárféle) megy-e.

Esetleg az alternativeto.net oldalon is tudsz játéknevekre keresni, ha nem lenne belőle linuxos verzió, akkor ajánlani fog más, de hasonló játékokat Linuxra.

A többieknek: aki beleköt, hogy a Wine nem emulátor, mert rendszerhívásokat fordít át, azt fel fogom rúgni. Dúlván. Ebben a hozzászólásban próbáltam kezdőbarátabban összefoglalni a lényeget.

(#297) Apollyon válasza Frawly (#296) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért ne lenne emulátor?
Wine = Windowsemulator

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#298) Tim82 válasza Apollyon (#297) üzenetére


Tim82
nagyúr

originally an acronym for "Wine Is Not an Emulator", ahogy a saját készítői írják...

Mondjuk az engem mélységesen hidegen hagy, hogy amúgy emulátor-e vagy nem, de az előző fenyegetés is egyébként. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#299) Frawly válasza Tim82 (#298) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, de itt valaki pár oldallal ezelőtt okoskodott, hogy mégsem emulátor, meg azért van a nevében is, hogy NOT an Emulator, azaz WINE. Nem akarok belőle megint flame-et, csak a lényegre koncentráltam.

(#300) sh4d0w válasza 0xmilan (#295) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl. a slap-your-face :DDD

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.