Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Degeczi válasza Starann (#1196) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, Google Boardot használok, az remélem marad állítható (kicsit jobb magasabbra véve, ha már úgyis ilyen magas a kijelző)

(#1202) berek21 válasza Quqesz (#1200) üzenetére


berek21
senior tag

Komoly cucc. Támogatom.

LG Velvet eladó!

(#1203) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Na valóban nincs semmi nagy különbség, kb. mintha 10.1 lenne... az értesítések jobban kezelhetőek (bár a régi lehúzható állapotsor zöldes háttere jobban tetszett)

A gyári tárcsázó viszont szerintem javult, legalábbis úgy rémlik, a 10-esben lévő verzió nem kezelte korrekt módon a magyar ékezeteket: pl. 8 6-at gépelve nem kezdte listázni a Tóthokat, Törököket, csak a Torkost, mert sem az ó-t, sem az ö-t nem tekintette a 6-oshoz tartozó o-val egyezőnek...
A mostani végre jó! (márkás telefonok nemzetközi verziójában általában jó szokott lenni, míg a kínaiak gyakran nem foglalkoznak ilyesmivel)

berek21: van egyáltalán ilyen használatban a magyar hálózatokon?

[ Szerkesztve ]

(#1204) davenport válasza Degeczi (#1203) üzenetére


davenport
aktív tag

Ez alapján a cikk alapján nincsen, és nem is lesz.

Nagy változást én sem látok, amit szoknom kell, az a Hang-Rezgés-Néma esetében a rezgés ikonja ami megváltozott, meg talán a 10-ben nem volt a lezárt kijelzőnél "párbeszédbuborék"

No money, no honey.

(#1205) Degeczi válasza davenport (#1204) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, pont az jutott eszembe, h a német-benelux árvíz idején milyen hasznos lehetett volna... nálunk olyan villámárvíz szerencsére kizárt, de ettől még másra is használható (USA-ban pl. eltűnt vagy akár elrabolt személyekről is megy ki így figyelmeztetés) és jobb megoldás, mint az SMS (bár az meg minden mobillal működik)

(#1206) Vazil


Vazil
tag

Ezek alapján gondolom droid 12-nél se vihetik túlzásba a változtatásokat. Vagy a droid 12 "gyárilag" tartalmazni fog komolyabb feature-ket?

(#1207) Quqesz válasza Vazil (#1206) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha jól tudom ott már lesz változás kinézetben is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1208) Grecky


Grecky
senior tag

Na tegnap én is ráengedtem a 11-est.
Első blikkre tapasztalatok:
- fluidabb rendszer, nálam voltak idegesítő lagok
- gyorskapcsolók háttér és kiemelés színe megváltozott, végre nem az értesítések főlé teszi a SIM váltó kapcsolót, hanem ha teljesen le van húzva a redőny akkor látszik
- néma értesítések, pl ne zavarj mód elrejthetőek a zárképernyőről
- lezárt képernyő órája máshol helyezkedik el
- zárképernyős értesítések lehetnek buborékosak vagy maradhat a normál mód
- gesztus vezérlés immáron tényleg teljes képernyős lehet (akinek van igénye, nekem jó az alsó kis csík továbbra is)
- tárcsázó ésszerűbb, jobb lett dual sim esetén választható melyik kártyáról indítod a hívást

Így ennyi első körben, ha látok még változást, megírom erre a HSZ-re válaszként. :D

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#1209) tiszolczi


tiszolczi
csendes tag

Nekem úgy tűnik, hogy a kamera szoftveren is reszeltek valamennyit. Próbaképp lőttem pár képet, és az elsőre feltűnt, hogy az AI jelenetválasztó többféle beállítást ajánlott fel. A szinek kevésbé fakóak, talán a részletek is jobban kijönnek, viszont kézzel még most is bele kell nyúlni, mert a fehéregyensúly, színtartomány, kontraszt valamelyike nem pontos. Mondjuk a Nikonom is ilyen, és nem ez a legnagyobb hibája a fotóimnak...

Úgy látszik csak engem zavar, hogy az állapotsor lehúzása után a SIM váltó és az aktív BT eszköz a sor legaljára került. :)

(#1210) Degeczi válasza tiszolczi (#1209) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az állapotsort tetszés szerint átrendezheted a ceruza ikonnal

(#1211) sempronnn07


sempronnn07
csendes tag

Amiket még találtam az említetteken túl:

- átdolgozott értesítési sáv, beszélgetési buborékok akár minden apphoz
- korábbi értesítések visszakereshetőek, mutatja, hogy mikor küldött utoljára, alkalmazásonként kinyeri az alkalmazásból és típusonként állíthatóak (pl. egy játékból csak akkor küldjön ha támadnak vagy ha kész a termés - menüből külön állítható :) )
- Android Autó menüpont a csatlakoztatott eszközökhöz került
- NFC fizetés az NFC menüpontba került
- egyedi csengőhangok a hangbeállításokba
- a háttérképet is "éjszakai módba rakja": el tudja sötétíteni
- az eddigi 3 gyári alaptémaszín helyett 5 szín (Accent color)
- ki lehet kapcsolni a gépelt jelszavak utolsó karakterének láthatóságát
- Google reklámprofil mélyebb testreszabhatósága
- Context Awareness + Off Work profil
- játék - szünet módhoz választható időtávok eddigi 5 perc helyett
- kikapcsoló képernyőbe okosotthon vezérlő integrálás
- fejlődött a gyári SMS app
- a billentyűzet mérete pedig állítható, csak a 0 feletti ... -ban kell keresni a méretet, és átlátszóvá tehető.

(#1212) Degeczi válasza sempronnn07 (#1211) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Viszont emelkedő csengőhangot, vagy pláne ébresztőhangot továbbra sem látok :(

Az óra ugyan lecserélhető Google félére, ami tud ilyet, de ott ijesztő, h kb. minden második review szerint rendszeresen, akár hetente többször is elfelejt ébreszteni, akkor meg istenments

(#1213) Degeczi válasza Degeczi (#1212) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az SMS app meg szerintem a Google féle standard Messages, nem? (legalábbis nem rémlik, h azt lecseréltem volna, és a cikkhez tartozó képeken is ennek ikonját látni)

(#1214) sempronnn07 válasza Degeczi (#1212) üzenetére


sempronnn07
csendes tag

Velvetről még nem használtam ébresztést, legfeljebb csak alkalmi riasztásnak, mert mindig az okosotthont állítom be.
Az SMS app tényleg a google-é lesz, akkor azért frissült. :D

Az értesítéseket hogyan tudom visszaállítani zárolt képernyőn, hogy teljes nézetűek legyenek, ne buborékok? (A teljes méretükben egyből látom a lényeget, bubikra meg bökni kell...)

Szerk.:
Megtaláltam a "Lock Screen" kapcsoló nem csak egy kapcsoló, hanem onnan nyílik a menüje is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1215) Degeczi válasza sempronnn07 (#1214) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Értesítések / Zárolt képernyőn / Tartalom megjelenítése

szerk: igen, sok ilyen kapcsoló van, ami további menüt indít. Ez UI szempontból szerintem melléfogás, mert gyakran nem jelzi semmi. Némelyiknél az opció neve alatt látható vmi kiválasztott érték, ott legalább lehet sejteni, de pl. itt sem utal rá semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1216) tiszolczi válasza Degeczi (#1210) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Biz'Isten próbáltam, de nem jött össze. A kapcsolók sorrendjén kívül a jobb felső 3 pöttyel a hangerő, fény, SIM és lézerágyú gombok ugyan ott vannak, de csak ki/be lehet kapcsolni, a sorrendet nem tudom változtatni. Na mindegy, majd megszokom.

(#1217) Degeczi válasza tiszolczi (#1216) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet, h félreértelek, de ha ezen a teljesen lenyitott állapotsoron:

megnyomod a ceruzát, akkor az alábbi listában:

már tetszés szerint átrendezheted az ikonokat, sokáig lenyomva tartás után átvonszolva máshova bármelyiket. Nálam sem ez volt az eredeti sorrend.

(#1218) Vazil


Vazil
tag

Videó módnál megjelent az ASMR lehetőség. Próbáltátok már?

(#1219) tiszolczi válasza Degeczi (#1217) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Az előző android verzióban úgy volt, hogy ha lehúztuk az állapotsort, akkor elsőre a redőny alján volt a SIM váltó és az aktív BT eszköz. Most kétszer pöccintve lefelé, az ablak alján vannak ezek. A ceruzás szerkesztés alatt a gyorskapcsolók helyét és sorrendjét tudjuk módosítani, de a hang, fény és SIM helyét nem, csak azt hogy legyen/ne legyen. Sokszor váltok hívás előtt kártyát, és a 10-es alatt gyorsabb volt ezt megoldani, most meg véresre fog kopni az ujjam, annyiszor kell majd lefelé huzogatni a redőnyt :)
Nagyon köszi, hogy ránéztél, nem fogok a falnak menni emiatt, csak egy észrevétel volt, hogy pont ez a módosítás nekem kevésbé hasznos. A többsége pedig igen.
Kevesebbszer dobálja el a VPN-t, a gugli app béta verziója is rendesen működik, indításkor nem fagy le a Freezer, hogy újakat is említsek. Köszi!

(#1220) Breelk


Breelk
friss újonc

Sziasztok! Van egy G4-esem amit 5 éve használok, és most szeretném lecserélni egy Velvetre. A problémám az, h csak 4g verziót találok, vagy 5g-t horror áron! Én a Velvet-et is legalább 5 évig használni fogom. Szerintetek én megleszek még 5 évig 4g-vel, vagy hiányolni fogom az 5g-t? Átlag felhasználó vagyok, semmi játék vagy ilyesmik! Előre is köszi a válaszokat!

(#1221) Vazil válasza Breelk (#1220) üzenetére


Vazil
tag

Szia!

Itt aprón 85k-ért van egy 5g-s. Vagy ennél olcsóbban szeretnél? Sztem az 5G-nek még kell legalább 2-3 év.

(#1222) Vazil válasza Vazil (#1221) üzenetére


Vazil
tag

5 évet simán elleszel a 4g verzióval is.

(#1223) Breelk válasza Vazil (#1222) üzenetére


Breelk
friss újonc

Ja, afelé hajlok én is, mert azért a gari, meg a magyar nyelv az nagyon kellene rá!

(#1224) telefonmágus válasza Vazil (#1221) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Az brutál jó vétel 85000be

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1225) Quqesz válasza Vazil (#1218) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az eddig is volt.....

Más
Bollentyű magasság állítás: billentyűzet tetején 3 pötty, és ott lesz egy méret ikon.

Megint más
Ébresztőt hogy lehet leállítani? 10 alatt a lefordítom nem működött...itt jó?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1226) Vazil válasza Quqesz (#1225) üzenetére


Vazil
tag

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1227) Vazil válasza Vazil (#1226) üzenetére


Vazil
tag

Nálam működik a lefordítom és leáll.

(#1228) Quqesz válasza Vazil (#1226) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen. 10 alatt bárhogy fordítgattam nem állt le. Na majd meglesem 11 alatt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1229) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Változott a képszerkesztő is a galériában.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1230) Degeczi válasza tiszolczi (#1219) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Á, világos végre, bocs! :R
(csak egy SIM kártyám van benne, ezért nem is látok a sajáton váltót hozzá)

(#1231) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na figyelmeztetés mindenkinek, aki használja a pixelcam appot, hogy ha 11 frissítés után csinálsz gyári visszaállítást, akkor nem fog menni. Az oldal [link] alján van egy Baixar Clone verzió, azt kell letölteni, majd [link] innen az első LG xml fájlt letölteni és a szokásos módon betakni. Viszont! Elsőre marha xar képet csinál, ezért aki teheti fotózza le a beállításokat, mert arra kell az újat is belőni. Ha kérdés van szóljatok. Kicsit b.szkuráltam vele, de most jó. :W
Viszont aki nem csinál gyári visszát, annak nem lesz gondja.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1232) Grecky válasza Quqesz (#1231) üzenetére


Grecky
senior tag

Na ilyenkor örülök, hogy nem csinálok gyári visszaállítást csak mielőtt eladom a telefonomat.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#1233) Quqesz válasza Grecky (#1232) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is csak android verzió frissítésnél. De akkor is csak ajánlott.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1234) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,
érdemes beruházni még egy ilyen szépségre manapság?
V30-at váltana, neki kissé már gyengusz az akksija, bár amúgy imádat.
Elvárásom, hogy a kamerája ne legyen gyengébb minőségű. A jobb audiót zokogva bár, de elengedem.
Szóval?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1235) LigetComp válasza Grecky (#1208) üzenetére


LigetComp
csendes tag

Szia, idézlek:
Gesztus vezérlés immáron tényleg teljes képernyős lehet (akinek van igénye, nekem jó az alsó kis csík továbbra is)
Hogy lehet eltüntetni az alsó csíkot (11) Köszi! :R

LigetComp

(#1236) Midway válasza RetepNyaraB (#1234) üzenetére


Midway
senior tag

Én is arról váltottam .
A kijelző méretét szokni kell.
Amúgy érdemes ,pláne hogy az ára a velvet nek most már sokat esett.

(#1237) Vazil válasza daty5 (#1116) üzenetére


Vazil
tag

Szia!

Az elő illetve hátlap fóliát honnan rendelted? Bevált?

(#1238) Quqesz válasza LigetComp (#1235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1239) gabcsi777


gabcsi777
csendes tag

Üdv!Nektek milyen a térerő manapság?Két napja gyengébnek látom a saját készülékemen.Droid 11 Telemor...

(#1240) Isti2


Isti2
aktív tag

Magyar vásárlás esetén 1 vagy két év garancia van az LG mobiltelefonokra?

(#1241) Degeczi válasza Isti2 (#1240) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Forgalmazótól függ, mert amúgy csak 100e Ft fölött kötelező a 2 év, de pl. a Telekom ettől függetlenül 2 évet adott (noha pont 100 alatt forgalmazták legutóbb)

(#1242) Isti2 válasza Degeczi (#1241) üzenetére


Isti2
aktív tag

Tavalyi media Markt vásárlás bőven 100 ezer fölött? Az idei új szabályozást tudom.

(#1243) LigetComp válasza Quqesz (#1238) üzenetére


LigetComp
csendes tag

Köszönöm :R

LigetComp

(#1244) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Sziasztok!

Nekem kissé laggol a rendszer a frissítés óta. Híváslistára nyomva, feloldásnál, menüben nézelődésnél, mindenhol. Másnak is van ilyen baja vele?

[ Szerkesztve ]

(#1245) Degeczi válasza Shinjike87 (#1244) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem pont fordítva, inkább gyorsabban reagál

(#1246) davenport válasza tiszolczi (#1219) üzenetére


davenport
aktív tag

Elkezdtem én is két SIM kártyával használni. A SIM váltó tényleg lent van, viszont a nem fogadott hívásaimat azon a kártyán hívja, amin azok bejöttek (az Android 10-nél az alapértelmezett kártyával tette ezt), a névjegy tárcsázásnál pedig a tárcsázáskor ki tudom választani.

No money, no honey.

(#1247) Vazil válasza Shinjike87 (#1244) üzenetére


Vazil
tag

Szia!

Nekem is volt, de csak a frissítés után pár óráig. Aztán azóta fluid.

(#1248) tiszolczi válasza davenport (#1246) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Köszi az infót! Nem vagyok biztos benne, de mintha a 10-es alatt is be lehetett volna állítani, hogy az aktuális kártya helyett arról a számról indítson hívást, amelyiket hívták. Szintén volt 10 alatt, de hátha valakinek bejön: a Navigációs sáv/Gombkombináció menüpontban plusz gombként hozzá lehet lehet adni a SIM váltót is. Így 3 helyett 4 gomb lesz alul, már ha rajtam kívül más is retrográd módon, gombokkal használja a telót.

(#1249) Grecky válasza Shinjike87 (#1244) üzenetére


Grecky
senior tag

Hi, nálam csak a viber ilyen "asztalról" megnyitáskor,de azt sem mindig. Betudom a vibernek vagy a kezdeti 11-es rendszer optimalizálatlanságának.
Ez legyen a legnagyobb bajom. :)
Amúgy azt észrevettétek, hogy a kamera app már tud QR kódot olvasni?

#1233 Ququesz
Sztem ma már csak placebo, hogy jobb lesz, ha főverzió frissülésekor nyomsz egy FR-t.

#1235 LigetComp
Szívesen ;)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#1250) Quqesz válasza Grecky (#1249) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem lesz jobb, de akadnak néha bugok, amik miatt esetleg érdemes...mármint ha vannak vkinek.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.