Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Na, a Telekomos 100e alatti árral végül én is leváltom az öreg Samsung S7E-t. Régóta nézegettem, mi lehetne az utóda ahol nem kell lemondani az OLED-ről, időjárásálló kivitelről, jackről, vezeték nélküli töltésről, NFC-ről - de közben azért ne legyen egy vagyon.

Nem kompromisszummentes ez sem, de vállalható. Az értesítési LED sajnos manapság egyre ritkább, pedig szerettem hogy BT hatótávon kívülről visszaérkezve (hatótávon belül rezeg a karóra) már messziről láttam, volt-e vmi elmulasztott esemény. Ezt nem váltja ki az AOD, mert az nem olyan föltűnő, és nem is fix helyen van a beégés elkerülésére. Plusz ha a Samut ilyenkor fölemeltem, az rezgéssel is jelezte, h volt vmi.

A másik az optikai stabilizátor, ami nagyon hasznos volt beltérben, pl. üzletben fotózva vmit - de a Samu előtti telefonokkal is megoldottam, ezután is max csinálok több képet.

A fogása amúgy semmivel nem csúszósabb mint a Samsungé, de persze kihajtós tokot ehhez is veszek, mert amilyen pechem szokott lenni, szilikon tokkal biztosan orra esne, és főként mert a kihajtós előlapjába berakom a jogsi kártyát, és már indulhatok is bárhová, tárca sem kell (hiszen fizetésre meg ott az NFC)

(#1002) petWar97 válasza Degeczi (#1001) üzenetére


petWar97
csendes tag

Használd egészséggel! Nekem bejött! :))

(#1003) Quqesz válasza Degeczi (#1001) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Üdv a klubban! Szintén elégedett tulaj.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1004) Degeczi válasza Quqesz (#1003) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hehe, annyi új típus jelent meg, h teljesen elfelejtettem: már ez a topik indulásakor is pont ilyen feltétellel nézegettem ezt - minden így jöjjön be...

Tegnap először jól rámijesztett, azt hittem, nem leszünk barátok vagy hibásat fogtam ki, mert reggel 70%-on hagytam a fiókban, munka után hazaérve viszont már csak 30%-on állt, pedig senki hozzá nem nyúlt napközben, SIM sem volt benne, és a fiók sötétjében az AOD is minimálfényerőn mehetett, ami így Titanic-szerű merülés.

De most vagy a Google fiókszinkronnal rátelepült valamelyik alkalmazás végezhetett ámokfutást tegnap (azóta leszedtem mindent, aminek csak Samsungon volt értelme), vagy az első töltésem nem volt teljes (alább írta is itt vki, h a 100% még nem feltétlenül jelent tényleg azt, érdemes rajtahagyni tovább), mert ma reggel 9-kor vettem le a töltőről, azóta a hátizsákban volt, még szintén SIM nélkül, de wifire csatlakozva és a 7 óra hossza alatt most 98%-ra ment le, tehát nincs baj...

Holnap remélem már lesz tok, akkor éles használatba is kerülhet végre.

(#1005) zolya1973 válasza Degeczi (#1004) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Nem egy acélos az aksija az már bizonyos. Én évekig Xiaomit használtam előtte. A note 8 pro pl simán vitte a 2 napot. Ez estére lehervad. De amúgy szerethető telefon lett.

(#1006) Quqesz válasza Degeczi (#1004) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez az akku mindenkinek mást fog hozni, hisz sokan másképpen használjuk. De sztem nincsen szégyenkezni valója, de tény egy 5-6000mAh aksi tovább húzza. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1007) Degeczi válasza Quqesz (#1006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, és a gyakorlatban valszeg nálam sem lesz elég 2 napra, csak az ijesztett meg, h használat (és mobilhálózatra kapcsolódás) nélkül, a fiókban heverve ekkorát zuhant - de valszeg csak vmi alkalmazás hibájából.

(#1008) zolya1973 válasza Quqesz (#1006) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Azért a note 8 pronak is csak 4350. Mégis sokkal tovább bírja. De attól nég jó teló lett.

(#1009) Shinjike87 válasza lala666 (#999) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Az 5G-s verzió elvileg már megkapta a 11-et.

(#1010) Quqesz válasza Shinjike87 (#1009) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az volt az lg supportnál az első helyen droid 11 esetén. Láttam Q2 és Q3 verziót is a 4g-re... :O
[link] 03.25-i az utolsó verzió...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1011) olivera88 válasza Viktor0610 (#995) üzenetére


olivera88
veterán

Igen. Hozzafér.

zolya1973 Nekem az Velvet 5G van, arra már van 11 es Android, olyan április óta.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1012) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! 2 hete csatlakoztam hozzátok egy ilyen szépséggel, Huawei P30at váltott. Kérdésem az lenne, hogy van-e rá működő Google kamera. S845 4G a telefon. Válaszokat előre is köszönöm!

(#1013) OPiiPO válasza Tekergő82 (#1012) üzenetére


OPiiPO
addikt

1. Kereső használata.
2. Tökéletesen működő még nincs, kb. ez a max.
3. Nincsmit ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1014) Quqesz válasza Tekergő82 (#1012) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hali! Sajnos gcam nincs jó rá, talán a droid11 esetén lehet változás, ami hamarosan elérhető lesz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1015) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Hívásrögzítéssel van esetleg vkinek pozitív tapasztalata?
Amit az Android 8-as Samsung-on használtam (Call Recorder), az itt sajnos már csak az én hangomat veszi föl, a túloldalból semmit.

Amúgy az akku nálam egyelőre nagyon pozitív csalódás: a mostani, ritkásabb képernyőhasználatommal a kétnaponta töltés annyira simán megvan, h tegnap pl. a 3. nap estéjén raktam töltőre... Persze csak 2 óra képernyőidő volt addigra, ezért - de hívások, rengeteg értesítés, és a házautomatizálásom felé visszajelzés is folyamatosan futott, ami azt jelenti, h a képernyőt leszámítva (ami OLED-nél érthető, h nagy fogyasztó) nagyon takarékosan üzemel minden.

(#1016) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Nem tudom hogy elnyomzam-e valamit vagy frissítéssel változott de tegnap óta nem a hírek + google keresősáv jön be a google gomb megnyomásával hanem a Google hangvezérelt faszsága, mindig azt kéri h mondjak valamit. Kikapcsoltam, de úgy meg semmi nem jön be ha nyomom a gombot. Hogy lehet visszaállítani a gombot a Google hírekre?

[ Szerkesztve ]

(#1017) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Nektek mi jön fel, ha megnyomjátok a Google asszisztens.gombot?

(#1018) Quqesz válasza Shinjike87 (#1017) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az android siri... :O

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1019) Degeczi válasza Shinjike87 (#1017) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi, mert rossz helyen van (ha a kihajtós tokot becsukva megnyomom a power gombot, h lezárjam, ahogy a túloldalon ellentámasztva megfogom, azzal többnyire akaratlanul ez nyomódott meg, így inkább letiltottam, úgysem kell)

(#1020) Viktor0610 válasza Degeczi (#1019) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért nem duplakoppal kapcsolod ki a kijelzőt?
Kíméled a ki-bekapcsoló gombot, meg nem is nyomod meg véletlenül a Google gombot.

Samsung Galaxy A54

(#1021) Degeczi válasza Viktor0610 (#1020) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert megszoktam, h egyszerűen csak visszahajtom rá a fedelet, aztán vagy folytatom a használatot, vagy nem - de utóbbi esetben már nem nyitom ki ismét egy kopogtatáshoz, csak megnyomom a fő gombot. Megette a fene, ha ettől a használattól tönkremenne (és úgyis két éves a gar, amit ezt le kell fedje)

[ Szerkesztve ]

(#1022) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Van frissítés, most jön le nekem is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1023) Remekelek28 válasza Quqesz (#1022) üzenetére


Remekelek28
őstag

A 11-es verzió?

(#1024) tiszolczi válasza Remekelek28 (#1023) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Sajnos maradt 10, H helyett I a verziószám vége. Biztonsági frissítés, május 1-i dátummal.

(#1025) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Telefoncsere előtt állok, egyelőre a Velvet ami leginkább tetszik a meghatározott árkategóriában.
Régebben voltak LG-im. G2,G3,G4. Azokkal azért voltak szoftveres és hardveres gondok is. A Velvetnél mik a hosszútávú tapasztalatok? Vannak típushibák? Updatekkel hogy áll? Megéri még ma is újként ezt választani?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1026) Quqesz válasza madmike (#1025) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hali!
1.hardveres gondok ritkák, eddig 1 emberről tudok, akinek behalt a telefonja. Szoftveres téren nincs baja, sztem stabil és jól pörög.
2.tipushibáról nem tudok, nem találkoztam vele
3.akku teljesn rendben, használhatóság is.
4.pont ma jött update kb 2 hónap után. Elvileg koreában kint a droid11, szóval várható itthon is hamarosan.
Egy tényleg jó telefon, ami max kamerában lehetne erősebb. Viszont amilyen áron lehet kapni manapság, még ez is elnézhető neki. :B

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1027) Tibusz00 válasza madmike (#1025) üzenetére


Tibusz00
tag

A G2-ben nagyon szerettem, hogy nem kapcsolta le a kijelzőt amíg néztem. Kis csalódás nekem, hogy ebben ez nincs benne. Az ujjlenyomat olvasója nem szereti a koszt és az izzadságot.De egyébként szeretem. :)

(#1028) madmike


madmike
őstag

Eldöntöttem, ez lesz. Mondjuk élőben még nem láttam, kicsit félek a méretétől, most egy MI9 SE-m van, ami a mai mezőnyben kifejezetten kompakt.

Telekomnál veszem,meg is akartam rendelni,de nincs készleten :(

Amúgy azt lehet tudni,hogy azzal hogy az LG kiszáll a mobil piacról meddig lesz szoftveres támogatása a készüléknek?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1029) Remekelek28 válasza madmike (#1028) üzenetére


Remekelek28
őstag

Elvileg android 13 ig támogatva lesz. Kb 4 év.

(#1030) rizso


rizso
addikt

Meg akartam lépni feleségem egy Velvet-tel, mondván nyugdíjazzuk a Galaxy S8-at. Láttam Telekom jó áron adja listaáron, pont kifogtam egy darabot.

Jó a kijelzője (bár sokkal nagyobb a mostaninál), jó a hardver, ip tanúsítvány, wireless charging, jó akksi, jó kamera, pont jó upgrade lenne. Mutatom feleségemnek, direkt size comparison toollal összehasonlítva, erre benyögi, hogy 1. nem akarja lecserélni az S8-at, 2. pláne nem egy ekkora tepsire.

Nesze neked jófejség, törődés ;]

Mindegy, holnap hozza a futár, azért megmutatom neki, hátha élőben meggyőzi, de valószínűleg lesz egy eladó Velvet-em - ha valakit érdekel, dobjon egy pü-t, egyéb esetben visszaviszem 14 napon belül...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1031) Quqesz válasza rizso (#1030) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Adj neki egy esélyt, sztem élőben meggyőzi. Tényleg szép telefon, a mérete meg szokható.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1032) Midway válasza rizso (#1030) üzenetére


Midway
senior tag

Kamera messze van a jótól. Én sem szoktam meg a mai napig hogy ilyen magas.

(#1033) Degeczi válasza Midway (#1032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pláne egy optikailag stabilizált Samsung után.

(#1034) rizso válasza Quqesz (#1031) üzenetére


rizso
addikt

Én megadtam neki az esélyt már azzal, hogy megrendeltem, a többi nem rajtam múlik :)

Midway: ahogy néztem a tesztképeket meg videókat, alap felhasználásra szerintem rendben van a benne lévő kamera - még opt. stabi nélkül is. Nem pro user :)

Egyedül a méret az, amitől félek, még a 7T Pro-nál is nagyobb :(

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1035) Degeczi válasza rizso (#1034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem pont nem pro usernek segít sokat a stabilizátor, legalábbis ha használja beltérben is és hozzászokott ehhez. Ahol korábban a Samsung S7-el elég volt egy képet lőnöm, most inkább csinálok 3-4-et, azok közt lesz elfogadható is. Kültérben persze nincs gond.

(#1036) Midway


Midway
senior tag

Az esti és éjszakai képek nagyon világosak, mindig bele kell javítani a kép készítés elött.
Szürkületben olyan mintha fényes nappal lenne, rosszul segít a kamera szoftver.

Degeczi
Pláne egy optikailag stabilizált Samsung után.

Így van

(#1037) Remekelek28 válasza Midway (#1036) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én összehasonlitottam egy LG G7 tel melyben OIS is van és a velvet jobban kisimitotta a mozgásbol adodo rázkodásokat. Egymás alatt fölött volt a 2 telefon.
Ebben a velvetben elég jol megoldották.

(#1038) Degeczi válasza Remekelek28 (#1037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt nyilván videóra gondolsz, az teljesen más!
Azt lehet szoftveresen stabilizálni, a fényképet nem, azon csak hardveres módszer tud segíteni.

(#1039) rizso válasza Degeczi (#1038) üzenetére


rizso
addikt

Feleségemnél nem fog gondot okozni a stabi hiánya, ebben biztos vagyok. Többnyire nappali fotókat csinál a gyerekről, ahová úgyis gyors záridő kell, nem stabi. Esetleg akkor jöhetne jól neki, ha mondjuk gyengébb fényben le akar fotózni egy dokumentumot, vagy mondjuk ruhapróbánál nincs kivilágítva a fülke (bár ez elég ritka).

Amúgy megjött a telefon telekomtól, az első reakciója, hogy baromi nagy, és vissza is rakta a dobozba. Azért még puhítom, hátha megtetszik és ad egy esélyt neki.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1040) Remekelek28 válasza Degeczi (#1038) üzenetére


Remekelek28
őstag

A képkészítésnél sincs abszolut remegés bemozdulás. Én 10 ből 9x maximális képet készitek.

(#1041) Remekelek28 válasza rizso (#1039) üzenetére


Remekelek28
őstag

Sok nő használja. Nekem 10 ből 9 női munkatársamnak tetszik a velvet. Vedd ki neki kapcsold be. Mondd neki h próbálgassa.

(#1042) Degeczi válasza Remekelek28 (#1040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ld. alább, próbáld beltérben! Nincs ember, aki ilyen arányban teljesen bemozdulás nélkül tud telefont tartani beltérben szükséges hosszabb záridőhöz (fényképezőgépet könnyebb, mert ha van keresője, az a szemedhez emelve jóval stabilabb helyzetben van, mint egy szükségszerűen eltartott telefon, amit még a kioldáshoz is tapizni kell, nem fizikai gombot nyomni)

rizso: úgy érthető. Nekem sűrűn kell alkatrészeket, apró betűs szöveget lefényképeznem, és az normál nappali beltérben bizony igencsak bemozdulós, 1/30 körül időt jelent, ami stabos Samsunggal mindig jól sikerült, itt meg kell 3-4 kép, h biztosan legyen közte kifogástalan.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Remekelek28 válasza Degeczi (#1042) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen a makroknál van esély bemozdulásra. De kültérben 100%os. Illetve beltérben sincs gond nagyobb területen.

(#1044) rizso válasza rizso (#1030) üzenetére


rizso
addikt

Ez sajnos eldőlt, nem kell neki, túl nagy :( Pedig ennyi pénzért közel mindent tud, amire szüksége van.

Ha valakinek kellene az akciós 100k telekom listaáron, kb egy hétig nálam lesz, utána elállok a vásárlástól. Részletek pü!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1045) Quqesz válasza rizso (#1044) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hardveraprora is felrakhatod sztem..
Látod a méret miatti nem kellt megértem, tényleg tepsi, ami nem mindenkinek tetszik. De nekem igen! :))

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1046) Shinjike87 válasza rizso (#1044) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

De jól él feleséged, hogy egy telefont csak úgy visszatesz azzal, hogy nem tetszik neki.

(#1047) rizso válasza Shinjike87 (#1046) üzenetére


rizso
addikt

Nem az, hogy nem tetszik neki, hanem túl nagy. Másik az, hogy pont a pénz része, amiért nem kell neki, fölösleges kiadásnak gondolja, mert nincs semmi gondja a mostani telójával :)

Igazából én akartam neki lecserélni az S8-at, most még van értéke, jobban eladható, de ő még ragaszkodik hozzá.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1048) Degeczi válasza rizso (#1047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érthető, azzal semmi gond.
Én is főként csak azért cseréltem le az S7e-t, mert már nagyon idegesített, h folyton elfogyott a 32GB hiába volt benne külön SD kártya, ha arra nem is mindent lehet áttelepíteni/mentést átirányítani, ill. még amit igen, az is visszaáll belső tárhelyre az első frissítésnél :W

Ha 64 GB a belső (asszem az S8 min. annyi) már nem lett volna problémám, használnám amíg tönkre nem megy.

Így viszont én is rendeltem egy másikat is az asszonynak :)
A Telekom webshop mindenesetre egy rossz vicc: ha a kosárba teszed, az semennyi időre nem jelent befoglalást, így csak a legvégén derül ki, h már nincs is raktáron mert vki hamarabb jutott el a rendelés gombig, és az utóbbi időben naponta csak egy-egy példányt tettek raktárra (konkrétan mondta egy ügyintéző, aki látta a készletet). Tegnap szerencsére elrontottak vmit a webshop frissítéssel, nem lehetett semmit rendelni, így ma reggel nem fogyott el azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1049) rizso válasza Degeczi (#1048) üzenetére


rizso
addikt

Kis S8 elég jól bírja, még én vettem magamnak 4 éve, majd váltottam S9 Plus-ra, és feleségem megörökölte az S8-at. 64GB belső tárhely, QHD+ AMOLED 5,8", ip védelem, vezeték nélküli töltés, nfc fizetés, jó kamera, minden benne van, ami kell neki - esetleg nagyobb akksi lehetne benne. Most még elmenne 30-50k között, és akkor már nem is 100k a Velvet, következő 3-4 évre le lenne tudva a telefon vásárlás.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1050) Shinjike87 válasza jUUh (#48) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Bocsi, figyelmetlen voltam. Targytalan. Amúgy miért nem lehet hozzászólást kompletten törölni szerkesztési idő alatt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.