Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Shinjike87 válasza Degeczi (#1048) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Csodálom, hogy az akku még bírja. 4-5 év múlva minimum a felére esik az üzemidő, nekem nem játszana a dolog sajnos. Persze a használat egyéntől függ.

(#1052) Degeczi válasza Shinjike87 (#1051) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert a legvégén kiárusított, kifutott modellként vettem az S7e-t, csak bő 2.5 évet töltve használatban, így mostanában sem volt gond azzal, h egy nap végére is bőven maradjon még tartalék.

Ezzel együtt új korában is csak erősen visszafogott használattal lehetett vele kihúzni két napot, amilyen módon a Velvet hármat is bír (persze ez jórészt a 4300 vs 3600 mAh akkunak köszönhető, habár a nagyobb a kijelző nyilván jóval többet is eszik, de az nálam nincs nagyon sokat használatban)

(#1053) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Lassan, lassan elgondolkodom azon, hogy a G4-et le kéne cserélni. :) Sokat böngészem a hirdetéseket. Az tűnt fel, hogy pl a jófogás rogyásig tele van Velvettel. Sokat majdnem szaréhugyé árulnak (65-70 körül). Vajon miért akarnak ennyien szabadulni tőle? Félnek, h vége az LG mobilnak? Mert ahogy itt olvasgatom, nagy gond nincs vele. Eddig.

(#1054) Quqesz válasza SkyLine3000 (#1053) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hali
Igen, az egyik ok sztem ez lehet. Sokan beijedtek, hogy nen lesz támogatás(van, olyan LG stílusban), nincs jövő.
A másik ok, hogy sokan vettek sztem a vodafone ajánlatában, ami 2 hónapja red mellé 40e forintos árat jelentett. Kifizetted egyben ezt az összeget és dupla áron felrakható.....már nincs akció.
A lényeg:
Sztem egy nagyon jó telefon, mindenben szépne teljesít, egyedül a kamera nem éri el a csúcsosztályt. Használható napi szinten, de van jobb a piacon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1055) SkyLine3000 válasza Quqesz (#1054) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem pont a kamera elég fontos+raw. Igaz van dslr-em, de azt nem mindig cipelem magammal. Plusz a hideg kiráz ezektől a cseppes, noccsos, agyonkerekített kijelzőktől. :) Nem lesz egyszerű a csere. :D
Egyébként engem a támogatás hiánya sosem érdekelt. Nem adnám el csak azért a telómat, mert befejezik a támogatását. Pedig a G4-nek már 1000 éve nincs. :)

(#1056) Remekelek28 válasza SkyLine3000 (#1055) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ne aggódj a g4 et simán veri ksmerábsn. A v30 at is. Nekem az volt előtte. Sőt a g7 tel od paribsn volt. A munkatársaim középkategóriás samsungjait is rommá veri. Amikor küldik a beosztást felét ki se lehet olvasni az enyémet belenagyitás nélkül is tisztán látni.
Okés biztos nrm s21 meg v60 szint... De az ára sem.

(#1057) Quqesz válasza SkyLine3000 (#1055) üzenetére


Quqesz
nagyúr

RAW van, 48mp van. De egy kis segítség:
a fototrenden keress rá a nevemre.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1058) jimmedly


jimmedly
senior tag

Sziasxtok!
A Telenornál vásárolt Velvetek függetlenek nem.tudjátok?

(#1059) Shinjike87 válasza jimmedly (#1058) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Független kell legyen, másképp nincs értelme a dual simnek.

(#1060) jimmedly válasza Shinjike87 (#1059) üzenetére


jimmedly
senior tag

Igaz, erre nem is gondoltam szerintem azért mert egy simet használunk. :R
Köszi! 😊

(#1061) Viktor0610 válasza Shinjike87 (#1059) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Láttam már függő telenoros telót (évekkel ezelőtt), de a Velvet jó eséllyel független.

Samsung Galaxy A54

(#1062) Inarus válasza Viktor0610 (#1061) üzenetére


Inarus
addikt

Biztos, hogy az. Ott vettem.

BTW, függő telenoros telókra példa: iPhone

(#1063) berek21


berek21
senior tag

Üdv mindenkinek.
Hosszas vívódás után, tulajdonos lettem magam is. Egyenlőre csak töltődik, de még ma átköltözöm. Valószínűleg én jövök a legrégebben gyártott készülékről (Lenovo Vibe z2 pro).
Itt is megköszönném rizso kollégának a sima ügymenetet.

LG Velvet eladó!

(#1064) rizso válasza berek21 (#1063) üzenetére


rizso
addikt

Az a Vibe Z2 Pro, uhh, mennyire akartam, maga idejében must have listán volt nálam :)

Én is köszi, sok sikert az új telóhoz, szerintem hamar hozzászoksz a jóhoz :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1065) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Sziasztok! Találtam egy GCam verziót ami nem szaggat, viszont a Raw formátumot nem találtam benne. Akit érdekel. :https://youtu.be/SO7S8lDZP64

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1066) Quqesz válasza Pistike1985 (#1065) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi, tényleg mükszik. Anno az apk-t nem találtam meg....test on!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1067) berek21 válasza rizso (#1064) üzenetére


berek21
senior tag

Hamar? Másodpercek kellettek. :D
A Z2 maradni fog. Rengeteg szép emlékem fűződik hozzá.
6 perc alatt szedem atomjaira, mikor cserélni kell benne valamit. Rombolni is nagyon könnyű. Mond valakinek valamit az hogy Cynogenmod? ;]

LG Velvet eladó!

(#1068) Quqesz válasza Pistike1985 (#1065) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van frissebb a pixelcam brasil oldalon(3.2), az jobban kezeli a kamerát.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1069) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na gcam/pixelcam ezt ajánlom:
[link]
Kell még a configs is:
[link]
Csináljatok a fájlkezelőben a Pixelcam mappa alatt egy X mappát és oda rakjátok be a Velvet.xml-t. Mikor elindult a kamera az exponáló gomb melletti fekete részre 2x koppintva felajánlja és restore. Nem akad, szépen fotóz(éjszakai maradt csak akadós).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1070) Pistike1985 válasza Quqesz (#1069) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Neked sem ment Raw-ba? Egyébként nem rossz.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1071) Quqesz válasza Pistike1985 (#1070) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem próbáltam.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1072) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Csak egy gyors kis összehasonlítás:
gyári hdr
pixelcam

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1073) berek21


berek21
senior tag

Egy mai napi meglátás autós kihangosítót használóknak.
Az alany egy Lancia Delta 3. Amikor behelyeztem a kártyákat a készülékbe, az egyes slotba raktam az adatkártyát, a másodikba pedig a beszéd sim került. Mivel a kihangosítók általában nem kezelik a dual simeket, ezért természetesen csak az első kártyát azonosítja, és akarja használni. Mivel nálam azon csak adatforgalom van, nem tudtak elérni. Megcseréltem a két zsugát, azóta pöpec minden.

LG Velvet eladó!

(#1074) Starann


Starann
csendes tag

Sziasztok,
ti milyen beállításokkal használjátok a kamerát auto módban? Gondolok itt pl a felbontásra, ai funkcióra, jelenet-optimalizálóra. Mikor megvettem a telefont tudtam, hogy középszerű a kamerája, de hogy minden második kép bemozdul, vagy sárgás árnyalatú....Ennyire rossz telefonos képeket régen láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1075) Quqesz válasza Starann (#1074) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én mindent kikapcsolok(ai, jelenet optimalizáló), csak az auto hdr van bekapcsolva.
Videónál is kikapcsolok minden ilyen segítséget. Ha nem vagy elégedett picit olvass vissza pár hszt és van pixelcam/gcam a telefonra.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1076) Shinjike87 válasza Quqesz (#1072) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Jelentős a különbség! Szerintem én is kipróbálom.

(#1077) Shinjike87 válasza Quqesz (#1072) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nekem problémám van vele. Feltelepítettem, de Google Camera a könytár neve, amit telepített. Abba létrehozva egy X nevű alkönyvtárat bemásoltam a linkelt xml-t, de nem változott semmi. Szaggat, mint a disznó, és semmit nem csinál, akárhol nyomkodom a fekete részt.

(#1078) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Na, nem volt PixelCam mappa amíg nem indítottam el a kamerát.

Tulajdonképpen kültéri képeknél hasznos, beltéri fotókon nem láttam lényegi különbséget. De nagyon szépen kezeli a beérkező nagy fényeket, cserébe viszont pixelesebb zoomolva.

(#1079) Pistike1985 válasza Shinjike87 (#1078) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Remélhetőleg még dolgoznak rajta. De ez legalább már nem szaggat. Ha még Raw-ban is mentene akkor NO1.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1080) Quqesz válasza Shinjike87 (#1078) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem mindég hoz jobb eredményt, főleg kültéren van különbség. Beltérben nekem többször jobban bejött a gyári. De tesztelni kell. A gyári verzión is lehetne ilyen, ha foglalkoznának vele.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1081) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Balatonba esett bele a telefonom, kb 3 percig volt víz alatt(kb 50cm es víz) mire megtaláltuk. Működött, de másnap a kijelző vibrált színesen, minden baja lett. Szervíz most szólt, hogy 80000ft a javítás. Kérdem én, mit ér az IP68 védettség, jelentem szart sem. Senkinek nem ajánlom a telefont, további szép napot!!!

[ Szerkesztve ]

(#1082) Degeczi válasza Tekergő82 (#1081) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint ez a teszt is írja, ez laboratóriumi körülményekre vonatkozik: tiszta vízre, és lassan növelt nyomásra. A valós életben arra jó, h kibírja ha biciklin szétázol, vagy a lakásban rálöttyen vmi, de vízbe ejtés nagyon nagy eséllyel okoz beázást.

(#1083) Tekergő82 válasza Degeczi (#1082) üzenetére


Tekergő82
tag

Igen a mese részét én is ismerem, csak akkor felesleges dobálózni itt az IP szabványokkal. Ennyítől szerintem nem szabadna tönkremenni egy IP68as telefonnak.

(#1084) berek21 válasza Tekergő82 (#1081) üzenetére


berek21
senior tag

Ha garanciaidőn belül történt a dolog, és hivatalos szervízbe vitted akkor állj a sarkadra. Olyan nincs hogy nem csinálják meg, vagy nem cserélik.

LG Velvet eladó!

(#1085) OPiiPO válasza Tekergő82 (#1081) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ki tudja mi történt a mobillal mire kihalásztátok, kétlem hogy tesztelték-e a Balatoni iszapban való kotorászásra. Csak jelzem a jövőre nézve hogy a tengervizet sem fogja szeretni ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1086) Degeczi válasza Tekergő82 (#1083) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Esetleg tisztában kellene lenni a szabványok jelentésével... ennyitől simán tönkremehet, mert a beejtés nagyon hirtelen nyomásváltozás (és nem utolsósorban ugyanígy hőmérsékletváltozás is).

Ugyanez van óráknál is, amikor vki szó szerint veszi a "3 ATM/30 m" jelzést, ami éppígy csak eső ellen véd a gyakorlatban, vízben használathoz min. az 5 ATM (de még az sem merüléshez, sima sznorkeles merüléshez is 10 ATM-es óra kell)

(#1087) Tekergő82 válasza berek21 (#1084) üzenetére


Tekergő82
tag

Az a baj, hogy apróbetüs részben le van írva, hogy laboratóriumii körülmények, csak ha normálisak lettek volna akkor kicserélik. Nem baj, hálaisten megszűnik a mobil gyártásuk, én nem sajnálom őket :((

(#1088) berbatov2 válasza Tekergő82 (#1087) üzenetére


berbatov2
senior tag

Most komolyan szerinted ha másmilyen márkájú a telód akkor azok cserélnék?

(#1089) berek21 válasza berbatov2 (#1088) üzenetére


berek21
senior tag

:N

LG Velvet eladó!

(#1090) Remekelek28 válasza Tekergő82 (#1087) üzenetére


Remekelek28
őstag

Dühös vagy magadra a saját bénaságod miatt és a gyártón vezeted le? :( :N

[ Szerkesztve ]

(#1091) Quqesz válasza Tekergő82 (#1081) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos ez más telefonoknál is előfordult, akár melyik ip68-asnak kikiáltott telefon topikba bemész.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1092) Tekergő82 válasza Remekelek28 (#1090) üzenetére


Tekergő82
tag

Nem magamra vagyok dühös hanem az LG re. Lehet más gyártó sem garanciázná le, de akkor is inkorrekt a hozzáállásuk. Ennyi, nem kell ebbe többet belelátni.

(#1093) Shinjike87 válasza Tekergő82 (#1092) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Igenis, te vagy a hibás, mert nem laboratóriumi körülmények között ejtetted bele a Balatonba. :D
Meg mire cseréljék ki, porszívóra? Megszűnt a gyártás, lehet már készlet sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1094) Remekelek28 válasza Tekergő82 (#1092) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ennyi erővel a gari lejárta előtt mindenki vízbe dobálná a telefonját h kapjon egy újat ujra 2 év garival.
A GG üvegeket is karcállóként hirdetik,mégis megkarcolodhat. Azt is vigye vissza mindenki?

Annyit egyébként kibirhat a telefon h otthon a fürdők@dba beleejted és gyorsan kikapod megszáritod. Arra jo lehet az ip védettség. De nem 3 percig a balaton alján.

(#1095) OPiiPO válasza Remekelek28 (#1094) üzenetére


OPiiPO
addikt

pontosan :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1097) Remekelek28 válasza schawo (#200) üzenetére


Remekelek28
őstag

A budapestiektől kérném,hogy a velvettel tudtok késziteni egy két képet a most épülő Mol toronyról? Elveleg sok helyre odalátszik,ahol épp vagytok. És látszódik. Köszi szépen.

(#1098) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek 2 éves S10e-t érdemes lehet erre a telefonra váltani? Kamerában ez nagyon jó, akksiban nem igazán. Viszont jó, kompakt méret.

Korábban sok LGm volt pl F6, G2, G3, G6.

Most egész jó áron van.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1099) Degeczi válasza KoryHu (#1098) üzenetére


Degeczi
nagyúr

S7e-ről az volt általánosságban, de a kamera egyértelműen visszalépés.

(#1100) Quqesz válasza KoryHu (#1098) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nagyon jó készülék, de ha fontos a kamera, akkor vagy s20fe, vagy használod a pixelcam alkalmazást(nem nehéz).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.