Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-11 13:50:12

LOGOUT.hu

Ajánlott tollak (penek):
Wacom AES 2.0 Active Stylus Pen
Wacom Bamboo Ink
LG Stylo 5 / 6 pen

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) schawo válasza Quqesz (#400) üzenetére


schawo
titán

LG 4G-n szaggat, mint állat. Folyamatos non-stop fókuszállítással próbálkozik, amibe bele is rokkan szegény, mert ez a modul nem arra van kitalálva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#402) Quqesz válasza schawo (#401) üzenetére


Quqesz
nagyúr

És [ez] ? Ez 4g-re van elvileg.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#403) schawo válasza Quqesz (#402) üzenetére


schawo
titán

Ezt is próbáltam. Az összes gcam verzió ezt csinálja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#404) Quqesz válasza schawo (#403) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi az infót. Kár mert lett volna esély javítani rajta.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#405) petWar97 válasza Quqesz (#400) üzenetére


petWar97
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes információt! ☺️

(#406) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Valaki vásárolt Velvetet a Telenornál? Érdekelne, hogy függetlent árulnak e, vagy függőt. Előre is köszi a választ. :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#407) persil válasza Black_Raven (#406) üzenetére


persil
nagyúr

Minden dual sim-es telefon fuggetlen, barhol veszed.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#408) Black_Raven válasza persil (#407) üzenetére


Black_Raven
veterán

Sajnos a Telenor még szórakozik ezzel a függőséggel. Kiszámithatatlanok. Ezért kérdezem konkrét vásárlótól.. :(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#409) persil válasza Black_Raven (#408) üzenetére


persil
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy mivel szorakoznak, meg mennyire szeretnenek kiszurni a vasarlavol, akibol amugy elnek. :D

Dual sim-es telo fuggetlen, nyugodtan elhozhatod.
Nincsen fuggo dual sim-es telefon, ertelmet veszitene a koncepcio. Egyedul az e-sim, de az ugye masik sztori, mert azt jelenleg csak egy szolgaltato kinalja.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#410) Black_Raven válasza persil (#409) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az e-simes iphone-ok pl függők náluk, ez is érdekes nem. Na mindegy.
Mennyire vagy elégedett a Velvettel? Rendszersebesség milyen? mert amit próbáltam, lomha volt mint a dög, de a kiállitott darabok mindig fáradtak kissé. :)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#411) persil válasza Black_Raven (#410) üzenetére


persil
nagyúr

En mar reg eladtam, nalam minden telefon max par honapig van, de osszessegeben egy nagyon szeretheto keszulek, es a sebessegebe nem lehet belekotni. A kamera inkabb kozepes, de egyaltalan nem rossz. A gesztus vezerles viszont olyan "benacska" volt mate 20 es iphone x utan. Mukodik, meg meg lehet szokni, de erezhetoen benabbul mukodott, mint a fenti ket keszuleken.

Nekem 845-os verzio volt, nem tudom, hogy a 765g milyen lehet, elviekben kicsit gyengebb, de nem hiszem, hogy latvanyos lenne a diffi.

Szrk.: E-sim ezert is irtam kulon. Teljesen evidens, hogy fuggo, mivel eleve csak egy szolgaltato tud e-simet adni jelenleg. De az az en olvasatomban, reszben e miatt nem is "igazi" dual sim.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#412) Midway válasza Black_Raven (#408) üzenetére


Midway
senior tag

Független .

(#413) Midway válasza schawo (#403) üzenetére


Midway
senior tag

Ez tényleg katasztrófa .
Olyan mint a szaggatott felvétel .

(#414) papabear73 válasza schawo (#401) üzenetére


papabear73
csendes tag

Én is felraktam (Velvet 4G), és a szaggatás megszűnik, ha a HDR-t kikapcsolom. Video üzemmódban (és még 1-2 másik üzemmódban) nem szaggat. Ebben az a szomorú, hogy a korábbi (LG V30) telefonomon kifogástalanul működött, és pont a HDR és HDR+ üzemmódban csinált sokkal jobb képeket, mint a beépített kamera.
Az is furcsa, hogy ahonnan le lehet tölteni, sehol nem írják, hogy szaggat, pedig erősen. Itt olvastam először, hogy másnak is gond.

Papabear

(#415) savliget


savliget
tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy mit jelent a status baron a kis telefon szimbólum a wifi jelerősség mellett. Állandóan ott van. Köszönöm!

(#416) schawo válasza papabear73 (#414) üzenetére


schawo
titán

melyik változat megy jól hdr nélkül?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#417) Shinjike87 válasza savliget (#415) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Screenshot?

(#418) savliget válasza Shinjike87 (#417) üzenetére


savliget
tag

Ezen a képen látszik. Valami hálózati dolog lehet (Vodafone), mert ha bemegyek a hívásbeállításokba(pl hívó szám kijelzése...), akkor eltűnik, kilépve a beállításokból, megjelenik.

(#419) savliget válasza Shinjike87 (#417) üzenetére


savliget
tag

(#420) Shinjike87 válasza savliget (#419) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Fogalmam nincs mi lehet. Én valamelyik hívóalkalmazásra gondoltam, de egyik sem ilyen. Nekem nincs ott az ikon, bár Telekomos vagyok.

(#421) l.kiss válasza savliget (#419) üzenetére


l.kiss
tag

Esetleg Volte?
(Páromnak is látható a telefonján, este megnézem.)

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#422) schawo válasza l.kiss (#421) üzenetére


schawo
titán

szerintem is volte jel, nekem is van

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#423) Remekelek28 válasza l.kiss (#421) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem azt irta itt vki,hogy a volte az.

(#424) savliget


savliget
tag

Köszönöm Mindnekinek :R

(#425) Venemo


Venemo
tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok, érdemes megvenni a Velvetet? Azon töröm a fejem, hogy egy ilyet válasszak-e vagy pedig inkább kicsit többért egy Huawei P30 Pro-t (netalántán használtan).

(#426) Quqesz válasza savliget (#419) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Rakd a hálózatokat 2g/3g-re és ha eltűnik, akkor tuti 4g/volte hívásjelzés lesz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#427) schawo válasza Venemo (#425) üzenetére


schawo
titán

mi érdekel inkább?
toll (plusz pénz)->velvet
jobb kamera->p30
rendes Android->velvet
gyorsabb töltés->p30
második kijelző (plusz pénz)->velvet
jack->velvet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#428) Shinjike87 válasza schawo (#427) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Mert mi baj van más márka androidjával (leszámítva a Huawei google szolgáltatásos zsákutcáját)?

[ Szerkesztve ]

(#429) schawo válasza Shinjike87 (#428) üzenetére


schawo
titán

:F

Huawei P30-ról van szó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#430) Quqesz válasza schawo (#429) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Arra is rendes android van.....p40-től nincs gms

Venemo
A Velvet újabb készülék, tovább lesz rá támogatás. Kamerában meg hátha lesz rá google kamera, ami hibátlan, mert akkor még lehet jobb is lesz a p30pronál(bár a zoom nem helyettesíthető...)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#431) Venemo válasza schawo (#427) üzenetére


Venemo
tag

Szia!

Ami a legfontosabb lenne: tartósság, üzemidő. Pozitívum a jó kamera, de igazából nem látok jelentős különbséget ebben az árkategóriában.

P30 Pro mellett szól az optikai zoom és a kicsit gyorsabb chip, Velvet mellett szól, hogy olcsóbb és tartósabbnak tűnik. A dizájn is tetszik. Nem tudom, hogy a MIL-STD szabvány jelent-e valamit a gyakorlatban, vagy csak ráírják a Velvetre. Mennyire törékeny vajon?

(#432) Remekelek28 válasza Venemo (#431) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem multkor a zsebmagasságbol leesett,de nagyitoval se találtam rajta még csak pontnyi sérülést se. Megijedtem rendesen,mert pörgött is egyet a betonon.
Az Oist itt elég jol pótolták valami mással,mert a volt V30-as telomtol jobban stabilizál,képkészitéskor is illetve videokészitésnél is gyakorlatilag futni kell a telefonnal,ha rázkodást akarunk kicsikarni belőle.
Üzemidő. Volt már 8 óra feletti kijelzőidőm is ,de átlag 7 ora megvan.
A tartosságrol még annyit,hogy valami acélkeret van körbe oldalt,elől hátul pedig karcálló üveg.

(#433) olivera88 válasza Remekelek28 (#432) üzenetére


olivera88
veterán

:Y
Érdekes. Irtam multkor, h nekem leeseett buszban, zsebemből, és attól lett karcos hátulja, több is, igaz nagyon apró és alig látható, pedig busz padloja nem olyan durva mint a beton.
Lehet bele is rugott az a valaki mert tőlem elég távolra esett a tel.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#434) Remekelek28 válasza olivera88 (#433) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az enyém nem betonra esett,egy ilyen csillogós padlora.
Ha neked sokat csúszott,előfordulha spro karc mivel a padlokon általában megtalálhatóak azok a kis kristályszemcsék melyeg a GGlass alapanyaga és egyedül az tudja megkarcolni. Buszra meg ezt sokan felhordják.

(#435) Shinjike87 válasza olivera88 (#433) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Űrhajókat lövünk ki, atomfizikával foglalkozunk, felhőkarcolókat építünk, de nincs karcálló burkolat. Kár, hogy nem én találtam ki ezt a kivitelezési formát, kőgazdag lennék.

[ Szerkesztve ]

(#436) Remekelek28 válasza Shinjike87 (#435) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én igy is minden telomat karcmentesen adtam el. Alapbol, csak körömmrl ujjal,vagy zsebhordással nrm lehet megkarcolni a velvetet. De még azt mondom ,bárki lelött leejteném 3x egymás után egy padloszőnyegre 1 méterről,akkor se lenne baja.
Nyilván extrém eséseknél van kockázat.

(#437) olivera88 válasza Remekelek28 (#434) üzenetére


olivera88
veterán

JerryRigEverything hajlitásos tesztjét is túlélte a Velvet. Nem látszik valami masszívnak, de mégse gyenge.
Ugyanezen teszten az Oneplus Nodr kilehelte lelkét szépen.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#438) petWar97


petWar97
csendes tag

Nos, nagyjából 2 hete használom a készüléket és egyelőre teljesen pozitív a tapasztalatom.

Az előd egy Meizu 16th 8/128 volt, ugyan ezzel a procival (Snapdragon 845). Ugye a RAM-ban történt némi visszalépés, de mégis úgy éreztem, hogy összességében szívesebben használom ezt a telefont.

Ami a választásnál kritérium volt:

- Vízállóság
- NFC (végre van Google Pay itthon is)
- Vezeték nélküli töltés
- Sztereó hangszóró
- Dual SIM támogatás

Teljesítményben a Meizuval is teljesen meg voltam elégedve, másfél évig használtam és sosem akadt meg egy picit sem, emiatt is mertem ugyan annál a processzornál is maradni. Ahogy annál sem, ennél sem tapasztalok semmilyen lassulást vagy egyéb problémákat.

A kamera számomra jó, az előzővel is meg voltam elégedve, ezzel sincs semmi bajom. Nem egy DSLR minőség nyilván, nem kell tőle csodákat várni, de szerintem egy zsebben hordható készülékhez képest teljesen elfogadható. Külön tetszik, hogy van benne széles látószögű lencse is, hiszen igaz, hogy rosszabb a minőség, de ha egy helyzetben arra van szükség, nagyon jó, hogy rendelkezésre áll (én például most építkezésen fotóztam vele és hasznos volt, hogy egy kisebb szobát is egy fényképen tudok rögzíteni). A manuális módban végre lehet módosítani a záridőt (a Meizunál nem lehetett) így egész szép csillagos eget lehet vele megörökíteni. A videós része is teljesen elfogadható szerintem, a stabilizátor (ami ugye nem optikai) teljesen jól teszi a dolgát, mind fullHD-ban mind 4K-ban.

A dizájn szerintem lenyűgöző, az LG nagyon sok szép telefont gyártott már, ebben azért van tapasztalatuk (használtam LG V10-et is, ami egy mai napig gyönyörű készülék, csak bár ne érte volna utol a bootloop betegség...). Engem megvett kilóra ez az elöl hátul lekerekített kialakítás, fém kerettel. Már amikor megláttam akkor tudtam, hogy ha egyszer sikerül megvennem akkor nagyon fogok neki örülni. Ha szemből nézzük a telefont, akkor látszik, hogy a kijelző négy sarka íves, de a telefon mégis szögletes. Olvastam olyan hozzászólást, hogy valakinek ez nem tetszik, amit el tudok fogadni, de nekem pont ez tetszik benne. Mindig is szerettem a szögletes telefonokat (hiába bántó a sarka, én annyival megoldottam, hogy nem a sarkánál fogom...), de jobban esik a szememnek ha a kijelző sarkai íveltek.

A védelem érdekében egy Ringke Fusion tokot vettem rá, teljesen átlátszót, hogy ha érzésre el is vesz az élményből, azért a látszatot őrizze meg valamennyire. Szerintem kifejezetten szép még így tokkal együtt is, és nem kell aggódnom, hogy összekarcolom. Igen, tudom, használati eszközről van szó, de én szeretem tovább adni a telefonjaimat, és sokkal sokkal szívesebben adok el egy makulátlan küllemű készüléket, mint egy agyon használtat. Az előlapra pedig egy UV technológiás üvegfólia került (2 hét használat után, hogy össze tudjam hasonlítani milyen vele és nélküle). Igaz, majdnem egy óra hossza volt, mire végeztem a művelettel, de 99,9%-os lett. Igazából eredetileg tökéletes volt, csak amikor leszedtem az egyik védő matricát akkor vettem észre, hogy a ragasztó a matricára is ráfolyt és így az eltávolításakor felszedtem az üveget is. De egyébként nagyjából egy fél milliméteres buborékról van szó, szóval ha valaki nem azt keresi pontosan akkor fel sem tűnik. Az üvegfólia viszont csodás! Tökéletesen leköveti a kijelző íveltségét, elér a széléig és főleg így tokkal együtt 99%-ban beleolvad a környezetébe, szinte észre sem lehet venni. Az ujjlenyomat olvasó is szuperül működik vele, nem befolyásolja az érzékenységét.

Az akkumulátorra sincs egy rossz szavam sem, nálam bőven kibír egy napot 80%-ról 20%-ig merítve (igyekszem tartani a 20-80%-os kapacitást a hosszabb élettartam érdekében). De ha valaki 100-ra tölti és 0-ig használja (nagyjából 1%-nál kapcsolt ki nekem amikor teszteltem) akkor szerintem átlagos használat mellett a 2 napos üzemidő is kihozaható belőle, vagy egy erősen igénybevett teljes nap.

A kijelző fényereje is tökéletes nálam, bár tél van, a nyári tapasztalatok még várnak a sorukra. A minimális fényerő viszont kellemes az éjszakai használathoz is. Az AlwaysOnDisplay (AOD) is nagyon szuper, nagyon sok variációt be lehet állítani az órák közül, vagy akár képet is be lehet programozni. Külön öröm volt számomra, hogy lehet olyat, hogy nem megy állandóan (a neve ellenére...), hanem érintésre 10 mp-re felvillan. Fel lehetne tenni a kérdést, hogy akkor mégis mi értelme van ebben az üzemmódban, de szerintem nagyon hasznos, hiszen például egy sötét szobában számítógépen dolgozva nagyon király, hogy nem világít mellettem állandóan, de ha jön egy értesítés akkor a kijelző szélén körbe körbe fut egy kis fény és kis buborékban az értesítés is megjelenik, ha ez az opció van kiválasztva. Ha pedig az időre vagyok kíváncsi, elég egyszer megérinteni és 10 mp alatt igazán le lehet olvasni, hogy hol is tart a nap. Emellett szerintem még egy minimális üzemidő kímélő hatása is van, mert Amoled lévén csak ott világít ahol az óra van. Hab a tortán, hogy be lehet állítani, hogy az AOD-on az óra alatt lehet jobbra balra léptetni, így elérhetővé válik a zene vezérlése, valamint pici ikonokon egy pár funkció (kamera, jegyzet, WiFi, hang, Bluetooth, zseblámpa). Én a lámpát például mindig itt kapcsolom ki/be az éjszakai botorkálások alkalmával.

A sztereó hangszóró a vártnál is jobban teljesít, élmény vele a tartalomfogyasztás. Kifejezetten ajánlom beállítani a 3D hangzást, ahol külön lehet még választani a zene / mozi / hang / auto üzemmód között. Érezhető a különbség, engem nagyon meglepett.

Összességében tényleg teljesen meg vagyok elégedve a Velvettel, bátran merem ajánlani mindenkinek, ha ki tud fogni egy megjelenési ártól megérősebb ajánlatot (én az idei Black Friday alkalmával csaptam le rá 140K-ért).

[ Szerkesztve ]

(#439) schawo válasza petWar97 (#438) üzenetére


schawo
titán

Igen, a hangszórója nagyon jó, Jobb, mint a lányom iPhone 11 Prója

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#440) jimmedly válasza petWar97 (#438) üzenetére


jimmedly
senior tag

Köszönjük a leírást!

(#441) Shinjike87 válasza petWar97 (#438) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nekem be van kapcsolva a koppintásra aktiválódó aod, de sose vettem észre, hogy körbefutna értesítésnél bármilyen fénycsík a telefon szélein.

A hangzást lecsekkolom, ez jó tipp. Mindezidáig nem volt bekapcsolva nálam a 3D hangzás.

A fotók terén meg hiába van választási lehetőség, még ha telefonra akarsz hátteret beállítani, akkor is látni a gyatra minőséget. Igazán jó képeket csak napsütésben, közeli alanyról lehet lőni.

Ami engem zavar, az pont ez a cukkerszivárvány hátlap, ami habár nem olyan gáz, mint a Note 10 szériánál, de pár hónapja nem volt még magyar piacon fekete színű muszáj volt ezt vennem - a dizájn így is ütős. Apropó, ki akar cserélni ezüstszínűt feketére? ;)

[ Szerkesztve ]

(#442) petWar97 válasza Shinjike87 (#441) üzenetére


petWar97
csendes tag

Oldalt körbefutó fény:

Beállítások - Értesítések - Rövid értesítések - Sidelight

A 3D hangzás tényleg nagyon sokat változtat. Folyamatos zene/hang lejátszás közben érdemes módokat váltani, hogy hallani lehessen a különbséget. És persze fektetett nézetben, hogy a két hangszóró jobb és bal oldalt legyen.

A fotós teljesítmény tényleg nem tökéletes, de szerencsére mások az elvárások is az emberek között, nekem teljesen megfelel. 🙃

A hátlap nekem csak addig marad így, amíg meg nem jön a carbon mintás fólia rá. 3-at vettem egyből (Ali), szóval még 2 marad tartalékba (esetleg ajándékba ha valaki nagyon szeretné).

(#443) Remekelek28 válasza Shinjike87 (#441) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem van egy bontatlan fekete eladó :)

(#444) Shinjike87 válasza Remekelek28 (#443) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Tetszetős, klassz. :) Az a baj, hogy az enyém már lassan fél éves, és csak jótállási papír van hozzá, nincs számla (valami vodás gyerektől vettem anno), nem tudom eladni csak 90-100 között. Csupán szín miatt nem tudok most ráfizetni 20 ezret. :(

Ha most keresném a telefont, még többet is kapnál érte tőlem. :D

(#445) Remekelek28 válasza Shinjike87 (#444) üzenetére


Remekelek28
őstag

Használtan nyilván nem ér többet a tiéd. Viszont az enyém még 2 évig megtartja értékét. Mivel ha pl a tiédet fél év mulva meghirdeted gari nélkül ,az enyém akkor másfél év M M teljeskörű garival biztosan többet fog érni min egy huszassal. Tehát vesziteni nem vesztel rajta. Ha logikusan kiszámolod.

(#446) Shinjike87 válasza Remekelek28 (#445) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Értem, és van is alapja annak, amit mondasz. De nincs most felesleges pénzem sajnos.

PetWar97

Bekapcsoltam és nekem a messengernél kapásból nem működik a fénycsík.

(#447) schawo


schawo
titán

El lehet tüntetni valahogy a csíkot a kijelző aljáról?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#448) Remekelek28 válasza Shinjike87 (#446) üzenetére


Remekelek28
őstag

Alatta kapcsold be s messengert is.

(#449) Remekelek28 válasza schawo (#447) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem a virtualis gombok vannak. Direkt nem azt választottad?

(#450) schawo válasza Remekelek28 (#449) üzenetére


schawo
titán

Persze, úgy nem ez van. De ha gesztusvezérlés van, mi a frásznak az a nyomorult csík? A többi gesztusos telómon nem volt ilyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.