Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23351) andriska0725


andriska0725
tag

sziasztok. hogy tudom azt megcsinálni, hogy ha feltöltöm a kártyám, a lóvém ne menjen le mindenféle alkalmazás miatt, viszont a 0.facebook-ot tudjam használni?

(#23352) Stripe válasza Bolond^^ (#23350) üzenetére


Stripe
csendes tag

Pedig "magyarul" van az írva. Annak idején én is bátortalan voltam, de mivel nem volt a közelemben olyan ember aki megcsinálta volna helyettem, így kénytelen voltam magam. Aztán menet közben szépen lassan beletanulsz. Épp tegnap rootoltam egy kollégám OX2-ét, mert ő sem mert nekivágni egyedül. Kb. 1 percig tartott a SuperOneClickkel.

(#23353) szdavydsz


szdavydsz
csendes tag

Sziasztok!
Gyári romot használok, mert én azt szeretem. De szeretném kicsit megdobni az akkuidejét a gépnek. Mivel korábban már volt 2X-em, az Modaco Fr19-el lazán kibírt masszív használattal 1,5 napot. Most valami nem stimmel vele, mert egész este töltöm, reggel leveszem és ha nem nyomkodom is, 16:00-ra már 30% körül van. Így elég megbízhatatlan a készülék és szeretnék ezen változtatni.
Vmi kernel, vagy rom, vagy program? Akksi kalibráció meg lesz ma este. Remélem segít vmennyit.
Órajelet már próbáltam lejjebb venni 800mhz-re...
Jegeltem a fölösleges programokat, töröltem ilyeneket hogy Fsecure, onscreenphone, car home...stb. A kijelző fényereje automatikus.
Ha nem sikerül változtatni ezen, akkor nagyon erősen gondolkodok egy optimus black-re cserén. Inkább minusz egy procimag, de legalább megbízható a telefonom...
És akkor még nem is kameráztam, fotóztam, zenéltem, gps-eztem vele...
Xperia Arc masszív használattal 2-2,5 nap...

[ Szerkesztve ]

(#23354) Cruiserke válasza szdavydsz (#23353) üzenetére


Cruiserke
tag

Próbálj felrakni a gyárihoz más kernelt.
Esetleg cm7 + vadonka kernel.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#23355) ßrainiac válasza deminos (#23345) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi, de amint irtam is CM7-re raktam fel :) Valaki?

(#23356) haxxika válasza szdavydsz (#23353) üzenetére


haxxika
senior tag

Auto fényerő szívja az akksit, rakd mondjuk 25%-ra, úgy napon is használható. Nekem a cm7.2 meg etana kernellel elmegy 2 napot.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#23357) god992 válasza haxxika (#23356) üzenetére


god992
aktív tag

neked ez a rom és kernel kombó nem szokott fagyni, vagy nincs vele valami nagyobb probléma? én tegnap óta használom, most jelentkezett egy fagyás miközbe gépre volt csatlakoztatva a telefon, csak aku ki-be segített rajta, de ezt leszámítva elégedett vagyok

(#23358) szdavydsz válasza haxxika (#23356) üzenetére


szdavydsz
csendes tag

Ok, köszi az infót. Első körben megpróbálok vmi akksi kímélő kernelt a gyári rommal. Ha nem megy akkor megpróbálok vmi más romot is. Tudnátok linket adni egy-két energiatakarékos kernelről?
Illetve ennek a telepítése ugyanúgy zajlik mint egy főzött romé? Recovery, install zip? Köszönöm!

(#23359) haxxika válasza god992 (#23357) üzenetére


haxxika
senior tag

Ma volt 1 fagyásom, nem ébredt fel a teló. Ez volt az első akksi ki-be mióta felraktam kb. 1 hete

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#23360) jakovlev


jakovlev
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Talán egy hete érdeklődtem gyári rom frissítésén melyet végre is hajtottam kollégám segítségével, sztem sikeresen, v20I-ről v20R-re.

Amit azóta észrevettem: hiába némítom le az összes működés közbeni hangot, a billentyűhangot sajnos nem tudom teljesen lenémítani (kizárólag amikor a billentyűzettel írok, akár sms-t, akár egy naplóbejegyzést, akár net címet) különböző erősséggel de hallatszik a billentyűhang...

Továbbá lenne még 1-2 kérdésem:
1: Honnan tudom letölteni azt az állapotjelző szoftvert, ami villogva jelzi ha volt hívásom v kaptam esetleg egy üzenetet?

2: iGO-m van, de állítólag kell egy 480x800-as illesztőprogi ami a képernyőhöz igazítja a szoftvert. Ezt honnan tudom leszedni és mi a telepítés sorrendje?

Nagyon kezdő vagyok, úgy kezeljetek! ;)

Köszi!

(#23361) deminos válasza ßrainiac (#23355) üzenetére


deminos
aktív tag

Sorry, de ez a rész egy kicsit megtévesztett:
,,cm9 7.2 RC3-ra probaltam ketszer is felrakni......"

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#23362) ßrainiac válasza deminos (#23361) üzenetére


ßrainiac
addikt

Valoban rosszul irtam, en kerek elnezest :DDD mondjuk CM7-bol van csak RC3, ahah^^

Es igy valami otlet CM7 eseteben?

(#23363) defy456


defy456
aktív tag

Nekem ment a cm9 etana kernellel, nem tul jol, de meg az elso boot is baj nelkul ment. Kb. 3orat volt fent valami skankwich(vagy valami hasonlo) de sok belassulas miatt es amikor nem jelzett ha hivtak inkabb nandroiddal a cm7 re. Ez nagyon jol mukodik, es villam gyors.

(#23364) deminos válasza ßrainiac (#23362) üzenetére


deminos
aktív tag

Nálam MIUI alatt azért halt meg egyszer kernel install után, mert CWM-es telepítés végén simán reboot system-et nyomtam, többé be se volt hajlandó tölteni, teljes back up volt a vége. :((
Nem tudom, hogy te így jártál-e el, de kernel install után CWM-ből power off-al lépj ki. Ha így tettél és ennek ellenére nem működik, akkor én nem tudom a választ.
Esetleg próbálj meg másik, régebbi etana kernelt hátha.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#23365) Stripe válasza jakovlev (#23360) üzenetére


Stripe
csendes tag

Sorrendben:
1. Illesztő progi google play-ről (a keresőjébe írd: "LG O2X Touch LED Notifications ), de ha jól emlékszem a nyitó oldalon is van link hozzá.
2. Mivel hivatalosan nincs IGo, ezért "hivatalosan" nincs is illesztő hozzá. Javaslom a Torrent világát: "480x800 for XXX LG Optimus 2X" néven. Ha már megvan, akkor file-kezelőből lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#23366) kurion válasza andriska0725 (#23351) üzenetére


kurion
senior tag

ezzel emeletileg megtudod csinálni.

Valaki letudná nekem írni vagy ajánlani egy programot ami csak egy hálózaton marad? 2g-3g kéne Hu-n, mert nemsokára megyek határ szélére pihenni és nem szeretném hogy a külföldi hálózat miatt ne tudjam használni a mobilnetet :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23367) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Kb 2 hónapja van mobilnetem drága lg 2x-emre. Semmi gond nem volt vele kb másfél hónapig. De azóta nem működik rajta a facebook, a messenger, a viber és a whatsapp messenger... De minden más a böngészőből bejön. (Ja és néha kegyetlenül belassúl) Szerintetek ez a vodafone, vagy a készülékem hibája?
Előre is köszi :)

(#23368) andriska0725 válasza kurion (#23366) üzenetére


andriska0725
tag

Köszönöm a segítséget :)

(#23369) andriska0725


andriska0725
tag

Még egy kérdésem lenne. A market valamiért nem lenenít meg semmilyen képet. elég idegesítő így. nem tudja valaki, hogy mi lehet az oka??

(#23370) kurion válasza reflxx (#23367) üzenetére


kurion
senior tag

Hát a hálózat elérés hibája lehet a belassulás, lehet csak 2g hálózat van, esetleg lejár az adatforgalmi kereted és utána csak 2g-s sebességet engedélyez a szolgáltató túlszámlázás nélkül(ilyen kor a Facbookos alkalmazások talán a leglassabbak)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23371) reflxx válasza kurion (#23370) üzenetére


reflxx
aktív tag

Nem hiszem hogy 2gb-ot túlléptem volna.. De ha igen, 1 akkoris küldenek sms-t hogy túllétem (tudtommal) 2 már új hónap van, már újra kezdődött a számolás (vagy nem?!)

(#23372) akela91 válasza reflxx (#23371) üzenetére


akela91
addikt

Nem feltétlen kezdődött újra, mivel a kötéstől számított 1 hónap múlva van új hónap.
Használd a Traffic Counter Extended app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#23373) Syd69 válasza reflxx (#23367) üzenetére


Syd69
aktív tag

Vodafone nemnagyon, nálam működik. Inkább valami beállítás

Alma

(#23374) ßrainiac válasza deminos (#23364) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ezt a power off dolgot nem talaltam a leirasban, ugyhogy igen, sima rebootot nyomtam. Viszont az ejjel ugyanigy raktam fel a vorkkernelt es siman jol megy. Persze gondolkozom mostmar akkor az etana kernelen mert frissebb. Koszi a valaszt.

Eddig az uj 1600as akksival es vorkkernellel (+2G toggle @ screenoff) 30%ot merult 6 ora alatt, nem rossz de meg mindig nem az igazi. Gyarihoz kepest nem tudom milyen az akksi, mert a gyarim hasznalt.

Kivancsi vagyok, hogy milyen lesz egy stabil CM9-cel vagy gyari ICS-vel de barmelyikrol is beszelunk, soka lesz.

Fura volt visszaterni 2.3-ra a Nexus S utan, viszont elfeledteti a telefon az ICS extrainak hianyat, mivel tobbszoros sebesseget produkal ahhoz kepest. Nem azert vettem ezt, mert nem volt penzem masra, nem adok ki 2x ennyi penzt azert hogy mas markak ultra gaz es bugos launchereit nezegessem, ez a telo meg mindig bestbuy ^^ egyetlen achillese az akksi ido, de ezert nem az LG a hibas, a hardver nagyon jo.

Valaki tud barmit az ext swap size-rol? En 64-et adtam meg ra, azt olvastam hogy a rendszer memoriahasznalata jobb lesz, ha megadsz vmi erteket, viszont a legtobb helyen azt irjak, hogy 0MB-ot valassz :0

[ Szerkesztve ]

(#23375) ntomka


ntomka
nagyúr

Tegnap kipróbáltam az új nova ics-t. Kezd egész használható lenni. Ez végre megjegyzi a beállításokat. Az LG UI 3 tetszik. Egyszerű nagyon, de kellemes használni. Gyors is. Egyedül ami rossz volt nekem, az a rossz akksi idő (vadonka kernelével azért durván jó a miui) és a grafikus gyorsítás hiánya. Itt ott azért érezni a hiányát.

ツ Headphones on - World off

(#23376) korpicschess válasza ntomka (#23375) üzenetére


korpicschess
veterán

Én is felraktam, aztán kuka. Nekem valamiért alap kinézetet pakolt (kell még valami + zip hozzá?) és az egész lassú volt, benchek is gyatrábbak voltak, mint cm7-en. Ment vissza a cwm backup.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23377) ntomka válasza korpicschess (#23376) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én a telepítés első lépésében mindig az egyedi opciót választom, ott ki lehet választani az LG UI-t. Véletlenül elsőre a külső SD-t pakoltattam vele a /sdcard alá, akkor nekem is eszméletlen lassú volt (biztos nem a legjobb a micro sd-m). Aztán újra raktam fordítva és minden begyorsult.

Benchmarkot sosem futtatok, nekem elég, ha gördülékeny érzetre.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23378) korpicschess válasza ntomka (#23377) üzenetére


korpicschess
veterán

Érzetre is lassabbnak tűntek a programindítások, azért futtattam. Cl6-os SD-m van, hasonló kb mint a belső ramaty tár, de bevallom, erre nem gondoltam.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23379) reflxx válasza Syd69 (#23373) üzenetére


reflxx
aktív tag

te melyik android verziót használod hozzá?

(#23380) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

üdv

szerencsére jó hosszú a fórum, azonban sajnos nincs időm végigolvasni, ezért kérdésem annyi lenne, hogy az 5.5gb belső tárhelyre telepíthetők alkalmazások? előre is köszönöm

(#23381) ntomka válasza korpicschess (#23378) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az én SD-m biztos rosszabb, mint a belső, de legalább sokkal nagyobb. Zenék tárolására ideális, nem is használom másra, ezért is idegesít, mikor sok ROM egyből azzal kezd, hogy a külsőt pakolja be a /sdcard alá.
Melyik verziót próbáltad? Az 1.0-t, vagy az 1.0.1-t?

(#23380) Sacaaaaa: Gyárilag alapból arra telepítődnek. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23382) korpicschess válasza ntomka (#23381) üzenetére


korpicschess
veterán

1.0.1-et. :K
Én még elférek a 16 gigámon. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23383) Cruiserke válasza korpicschess (#23382) üzenetére


Cruiserke
tag

Nekem sem tölti be vmiér a Nova HD az LG ui-t. Ha vki rájön miért jelezhetne.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#23384) ntomka válasza korpicschess (#23382) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem is 16GB, de alig pár száz mega szabad van rajta. Gondolkozok egy ideje valami gyors 32GB-os kártyában.

Közben új ROM: [link]. Már töltöm, később beszámolok.

ツ Headphones on - World off

(#23385) jooker82


jooker82
nagyúr

Nem tudtok vmi jó letöltő programot,mellyel nem szakad meg a letöltés,akkor sem,ha pár percre elmegy a net??már reggel óta kinlódok,az egyik kdz-s rommal.. :W

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#23386) bostone


bostone
addikt

A WIUI 2.5.25 magában is megállja a helyét, nem szükséges kernelekkel bíbelődni? Valakinek van ez irányú tapasztalata?

(#23387) kurion válasza bostone (#23386) üzenetére


kurion
senior tag

Hát én ETaNa v3.0.32 OTF-OC-1504MHz kernelt használok ma 3 és fél órás zenehallgatás alatt 12%-ot merült, Gyári egy éves aksival szerintem nem is rossz.

OC:1400
Voltage:
1408MHz =1250mv
1216MHz =1150mv
1100MHz =1100mv
1000MHz =950mv
816MHz =850mv
503MHz =800mv
324MHz =800mv
216MHz =775mv

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23388) zsoltix


zsoltix
tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a gueste kernelt hp kernelre 2.3.4 v20q rendszerem van. Mik lennének a lépések illetve melyik hp kernelt ajánljátok? Köszi

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#23389) ntomka válasza ntomka (#23384) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na ez egy próbának jó volt, de még egyelőre messze rosszabb, mint a GB alapú MIUI, vagy akár a CM9. Viszont jól megmutatta nekem, hogy ez a rom lesz az én rom-om, ha lesz belőle egy stabilabb változat. :K

ツ Headphones on - World off

(#23390) szzsolt


szzsolt
csendes tag

Helló mindenki!
Közeleg a fesztiválszezon és nem akarok Opti nélkül lenni úgyhogy mondom beruházok egy ilyenre:
[link]

Nem vagyok sajna otthon az elektronikában. Ez 5,5V-ot ad le, 0,8A áramerősséggel. A hálózati töltőmre pedig az van írva output gyanánt, hogy 5V és 1A. Mennyire gáz ez a különbség? Nem nyírbálja meg a telóm aksiját?

Előre is köszi a segítséget!

(#23391) Sacaaaaa válasza ntomka (#23381) üzenetére


Sacaaaaa
csendes tag

köszönöm szépen, akkor megnyugodtam hogy a tárhelyhiánytól sem kell tartanom :)

(#23392) Cruiserke válasza szzsolt (#23390) üzenetére


Cruiserke
tag

A telefon akkumulátora szabvány szerint 4.75-5.25V os áram esetén kezd el töltődni.
Régebben próbáltam 6V közeli értékkel tölteni, soha nem kezdett töltődni, ill több esetben lefagyott a telefon. Azonban pl.: a 4.8V os távirányítós autóm akksiát gond nélkül elfogadja.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#23393) everest140


everest140
tag

Sziasztok!
temasek féle CM-et használok, és az lenne a kérdés, hogyha letöltöm a legfrissebb verzióját, és csak simán telepítem Recoveryből, akkor megmaradnak az adataim?
Vagy esetleg hogyan érdemes feltenni a legfrissebb buildet hogy semmi ne vesszen el?

(#23394) Cruiserke válasza everest140 (#23393) üzenetére


Cruiserke
tag

Simán rárakhatod a cache törlések után. Vagy csinálhatsz backupot, ezután tisztán felrakod, és advanced restorebol /data-t rakod csak vissza.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#23395) everest140 válasza Cruiserke (#23394) üzenetére


everest140
tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor simán törlöm a Cache-t és megy fel a frissebb. :)

(#23396) Levi941127


Levi941127
senior tag

kernel csere előtt milyen cache törlések ajánlottak?

(#23397) Tesztelo.hu válasza Stripe (#23365) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Kipróbáltam ezt a Touch LED appot, de sleep módban folyamatosan világít a LED... Még akkor is, ha ki van kapcsolva maga az app. Csak akkor lett újra jó a teló, ha eltávolítottam az appot.

(#23398) korpicschess válasza Levi941127 (#23396) üzenetére


korpicschess
veterán

cache és dalvik cache. Etana installere magától is törli ezeket.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23399) Levi941127 válasza korpicschess (#23398) üzenetére


Levi941127
senior tag

akkor jó, nem kell ilyenekkel foglalkoznom, mert Etana kernelt telepítek :D
köszöntem a választ ;)

(#23400) korpicschess


korpicschess
veterán

Nem tudja valaki, telenoros 2X-ek véletlen sem függetlenek? :F Jó lenne, ha az lenne.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.