Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Vikooo válasza Aryon87 (#12) üzenetére


Vikooo
addikt

Biztos? Szerintem visszalepes lenne az S7E -hez kepest. En nagyon vartam a G6 -ot de egyre jobban ugyerzem nem ez lesz a G4 melto utodja.

(#52) Bog válasza OPiiPO (#49) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Segítsek én is? A V20 utódjától többet várunk (nem, nem vártunk, múlt időben, hanem épp most várjuk éppen), mert igen, az a V30 lesz, ezért várjuk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#53) hajbel válasza Cifu (#43) üzenetére


hajbel
addikt

Ilyen alapon egyetlen telefont sem lehetne összehasonlítani egy másikkal, mert ha bármi eltér a kettőben, az már "más kategória". A legközelebb hozzá a OnePlus 3T áll, mivel a chipset ugyanaz. Azt még tedd hozzá a felsoroláshoz, hogy az LG UI egy rakás sz*r, a Oxygen OS viszont a szaksajtó szerint (is) letisztultabb és általában gyorsabban is frissül. Kétségtelen, hogy a G6 sokkal jobban néz ki, én mégis a OnePlus 3T-t venném, mert egyáltalán nem indokolt a 60-70 ezres felár.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#54) Swinegod válasza bulikavagyok (#45) üzenetére


Swinegod
őstag

Androbench

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#55) leslien


leslien
nagyúr

most megit jött vmi frissítés...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#56) Cifu válasza hajbel (#53) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én arra a megállapításodra reagáltam, mely szerint a Oneplus 3T és a G6 kb. ugyanazt tudja.
Ami azért barokkos túlzás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) babosmiki válasza bulikavagyok (#45) üzenetére


babosmiki
addikt

A Vodafone volt a cikkben. Na jó csak 80 ezer... Németeknél már két hete elérhető, sokan viszik és no problem...

#47: *asztali számítógépes kiegészítés* plusz 35 ezer.. Van itt pénz.. :U

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#58) bulikavagyok válasza babosmiki (#57) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én a független árakat hasonlítottam össze (de ezt jeleztem is), és ott kb 50k a különbség. Te a Vodafone függő árat hasonlítod a független S8-hoz? Vagy a vodás S8-hoz? Nem nagyon értem, de hagyjuk inkább. :B

leslien Köszi! :R Szerintem ez UFS lesz. :B Viszont akkor nem értem, h a tesztben miért írnak eMMC-t?! :F

[ Szerkesztve ]

(#59) RaveForce


RaveForce
veterán

Nem meglepo vegeredmeny, bar az eMMCrol es a lassab reagalasrol eleg szomoru olvasni 2017ben egy csucstol, ezt az S7e-re se cserelnem, de ha mar uj keszulek, akkor sokkal inkabb egy O+ 3T, az S8 meg egy sokkal magasabb liga
. :( hat iden sem lesz mikroszkopon kivul massal kimutathato piacszerzes.. na majd megint jovore hatha ... ideje lenne szakamberekre is kolteni nem csak sajtosokra... ugye kedves Ken.. :(((

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#60) hajbel válasza Cifu (#56) üzenetére


hajbel
addikt

Az. Bár én azt gondoltam, egyértelmű lesz, hogy egy kategóriaként értelmezendő.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#61) Bíírka


Bíírka
csendes tag

Én G4- ről váltottam tegnap és eddig nagyon tetszik.
Nekem csak a wireless charging hiányzik mivel azt a G4- be belehekkeltem de ezzel együtt tudok élni.
Megy itt a kardozás jobbra balra mindenféle paraméterekkel és aki erre van rákattanva az tényleg jobban jár One Plus akármennyi vagy S8 megoldásokkal.
Az előző telefonomhoz képest mindenképpen érezhető az előrelépés tehát ezt is nagyon fogom tudni szeretni 1.5 - 2 évig aztán majd megy valakinek a családban ahogy a többi mivel LG 2X- ig visszamenőleg egyiket sem adtam el :)

tiszetelt

(#62) babosmiki válasza bulikavagyok (#58) üzenetére


babosmiki
addikt

Mit nem értesz? Vodafone kártyás ár, 80 a különbség. :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#63) szentkuti11 válasza bulikavagyok (#40) üzenetére


szentkuti11
addikt

A hivatalos magyar specifikáció is eMMC-t említ, de mi is tudunk mérni vele még egyet. :)

(#64) bulikavagyok válasza babosmiki (#62) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké ezt értem, csak azt nem értem, h miért ez az összehasonlítási alapod. Korábban leírtad, h 100k a különbség a két teló közt. Nem annyi.

szentkuti11: Köszi! :R Szerintem elírás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#65) babosmiki válasza bulikavagyok (#64) üzenetére


babosmiki
addikt

Azért, mert a vodás ár volt a tesztben.. De mindegy. Azt írtam, hogy majd 100, nem 100... :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#66) Vikooo válasza Bíírka (#61) üzenetére


Vikooo
addikt

Akkora ugras nem lehet a G4 -hez kepest, hogy 1,5 ev utan levaltsam. Eleve majdnem ugyan azzal a kamera szenzorral szerelik csak a G6 -ban kisebb az alapterulete,
Nalam mar itt megbukott az egesz.

Mivel tud tobbet mint a G4 amiert megerne nekem 195k -t?

[ Szerkesztve ]

(#67) #06658560 válasza bulikavagyok (#64) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ár különbözethez: németeknél a billiger.de szerint a legolcsóbb, előfizetés nélküli S8 722€, 64GiB RAM-mal, a G6 ugyanennyivel 609€. Ez bárhogy számolom, alig 33k HUF.

(#68) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A MIL-STD 810G szabványnak való megfelelés kimaradt a cikkből ami azért egy elég nagy pozitívum...
Ezt a rossz üzemidőt sem értem, én első feltöltés után több mint 7 óra kijelzőidőt hoztam össze úgy, hogy közben belaktam a készüléket meg nagyjából minden aktív volt rajta, keveset fényképeztem is, videóztam, böngésztem stb. Eddig sehol nem olvastam vagy hallottam ennyire rossz üzemidőről.
Egyébként tudom ajánlani a készüléket, veszett gyors (Nexus 5X-ről jöttem), a fényképező autómata módban szerintem annyira nem erős (bár nem is rossz), az 5X-em kicsit élesebb képeket hozott össze, de ha nem nagyítgatok a képbe akkor összességében szebb a végeredmény mint az előző telómnál. A széles látószög nagyon szuper, de belenagyítani abba se nagyon kell mert tényleg mos :D (bár szerintem az összkép az esetek nagy részében itt is nagyon szuper). A manuál mód viszont sokat lendít a dolgokon és így el is picsázza az előző telóm ami azért elég jó kamerával rendelkezett. A kijelző nagyon szép és kontrasztos, szerencsére annyira nem mint egy AMOLED(én örülök is ennek az IPS-nek mert úgy maradnak szépek a szinek, hogy közben nem annyira erős a kontraszt ami az én szemem bántja). Az AOD-nál én is tapasztaltam a fényszivárgást alulról (de csak ott ami érdekes).
A T-s modell egyébként független, én azt vettem 196 ezerért kártyásan ami a 2 év gyártói garancia fejében szerintem sokkal jobb ajánlat mint GSM-ből beszerezni bizonytalan forrásból maximum 1 év garanciával.
Nagyon szép egyébként a teló és sokkal jobb kézben tartani szerintem mint az S8-at, ezt jóval magabiztosabban lehet fogni, nem nyúl bele a képernyőbe sem oldalt a felhasználó és az ujjlenyomat olvasó is tökéletes helyen van ami szintén veszett gyors (érdekes mert videókban kifejezetten lassúnak tűnt, de élbőben meglepett a gyorsasága).

(#69) szami777


szami777
addikt

Köszönöm a tesztet, már vártam.

Volt szerencsém múlt héten megnyomkodni a g6-ot, batomira jól összerakták, a kijelző mérete ellenére apró telefonnak hat, és marha jol is néz ki.
Ilyen kezdőárral lehet talán sanszuk az s8 ellen.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#70) dnelb válasza tomboy0013 (#68) üzenetére


dnelb
veterán

nagyon nagyon nagyon messze van attól hogy az 5x kamerájat elpicsazza. Belenagyitas nélkül meg egy G2 is tökéletes képet lő, szóval ez vicces érv egy csúcstelo esetében hogy ne nagyíts bele mert úgy szép a kép...:d

[ Szerkesztve ]

(#71) Remekelek28 válasza 7Heads Drago (#26) üzenetére


Remekelek28
őstag

Mik a S8 bakik? én csak a kijelzőszineződést tudom...

(#72) #67656192


#67656192
törölt tag

Ez sem jött át, ahogy az elődje sem, nem is értem mit akarnak vele a nagyfiúk mellet 2017-ben.
Ahogy látom a HTC sorsára jutnak, lassan az első 5-ben se lesznek. A G2 óta szabadesésben vannak, akárcsak a HTC az M7 óta.
Majd a v30, vagy az sem.

[ Szerkesztve ]

(#73) tomboy0013 válasza dnelb (#70) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát nem tudom, de egy 5X-en például nem sikerült sehogy elővarázsolnom a 30Mp-es záridőt amivel azért lehet szép dolgokat összehozni, egy Nexus 5X-szel olyat pl nem csinálsz, de kamerázásnál sem nagyon szabod testre a mikrofon beállításokat meg OIS sincs ami 5X-nél marha nagy hátrány volt kamera téren.
HDR+-nál nagyon jó fotókat lehet összehozni az 5X-szel, de itt megállt az előny. G6-nál pl. a HDR képek is jóval gyorsabban elkészülnek mint az 5X-nél. Azért ezeket a dolgokat se felejtsük ki, mert a gyakorlatban nem csak az számít, hogy milyen az optika, hanem sokszor az is, hogy képes is vagyok-e vele olyan gyorsan fotózni és annyit amennyit kell. Az 5X 5-6db HDR+ kép után szünetet kért és nem lehetett vele másodpercekig fényképezni, itt ilyen nincs. Odanyomok a gombnak és megvan a kép, ha 20-szor nyomok rá akkor 20 kép van meg. Persze tök jó lett volna ha az 5X szenzora kerül bele mert az azért jóval jobb, de amit szoftveresen kihozott az LG ezekből a régi szenzorokból azért az igencsak jó.

Egyébként ezt a nagyítgatást nem értem mert nagyjából minden teló kamerája kivérzik ezen a ponton, most, hogy az egyik egy leheletnyivel jobb nagyítva mint a másik az már aztán sokat nem nyom a latba. Nézz meg egy összehasonlítást bármelyik más csúcs teló kamerájával. Nem az a kérdés, hogy melyik a jobb hanem, hogy melyik a kevésbé szar. Kb értelmetlen a dolog. Aki ilyen szintre kívánkozik fényképezés téren az nem mobiltelefonon fog fotózni. Maybe... Hasonlítd össze az említett G2-vel minden körülmény között a G6 kameráját és rájössz, hogy mégsem lő nagyítás nélkül olyan jó képet az a G2 ;)

[ Szerkesztve ]

(#74) Bíírka válasza Vikooo (#66) üzenetére


Bíírka
csendes tag

Nekem megérte, neked meg láthatóan nagyon rossz vétel lenne. Nincs is ezzel semmi baj szerintem :)

tiszetelt

(#75) 7Heads Drago válasza leslien (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Androbench-el tudod lemérni a tároló sebbeségét.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Langyos víz, de az ára miatt jó vétel lehet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77) no more


no more
addikt

Hát, van gond a telefonnal, sajnos... Ugye mi a kiherélt G6-ot kapjuk, tehát se jó minőségű DAC, se vezeték nélküli töltés, akkor az a fényerő elég karcsú (a 2 éves S6-om többet tud), ez is eMMC. Az ára viszont nagyon jó! A normál kamera fotói nekem nagyon tetszenek, a nagylátószögű viszont borzalmas, amit művel, még alsó kategóriában is gyér lenne... Hát, most sem sikerült LG.

A külső szubjektív, nekem nem tetszik, főleg az S8 mellett, azzal a kijelző körüli fekete kerettel nem valami szépség ez sem, ahogy a G5 is csúnya volt.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#78) babosmiki válasza tomboy0013 (#73) üzenetére


babosmiki
addikt

+1! :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#79) neo_xperia válasza Vikooo (#51) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

+1 :K
Nagyon vártam, de szinte biztos hogy nem ez lesz az s7 edge utódja, ha majd eljön az idő. Nagyon szép lett, de túl sok a negatívum.
Ha még meglenne a G4-em, én is erősen gondolkodnék hogy erre cseréljem-e. De inkább megvárnám az Oneplus5-öt.

(#80) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az EMMC-t nem lehetne javítani ufs 2.0-ra? Mert mint ahogy valaki tesztelte az elírás lesz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#81) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nemrég volt szerencsém hosszabban kipróbálni egy G5-öt. Rendesen megnyomkodtam, kipróbáltam a kamerát is stb.
Az első ami feltűnt hogy IPS-hez képest meglepően szép a kijelzője. Nem egy amoled, de ilyen szép IPS-t még nem láttam. Feltételezem ez sem rosszabb.
A rendszer is gyors volt és pattogós, pont mint egy S7, bejött az is.
Viszont nagyon sokat próbálgattam a kamerát is, és óriási csalódás volt. Sokban elmarad a főkamera is az S7 Edge és az I6S mellett (ezekkel volt alkalmam összehasonlítani), de a nagylátószögű egyenesen tragédia volt.
Hangsúlyozom, G5-ről beszélek nem G6. De pont a kamera ami miatt mindig is kíváncsi voltam az LG-re, így a G6-ra is, de ha nem javítottak rajta jelentősen, az bizony baj, hiába mozgatta meg a fantáziám így esély sincs hogy a közeljövőben LG-re váltsak.

[ Szerkesztve ]

(#82) RaveForce válasza #06658560 (#67) üzenetére


RaveForce
veterán

De a 30ezer nem hangzik olyan jol mint a 100ezer kulonbseg :DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#83) Helltak válasza leslien (#55) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem is. Mindjárt rakom is fel!

Vivo X100 Pro

(#84) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nem értek a tárhelyekhez, ez most melyik? :D

(#85) Vikooo válasza tomboy0013 (#68) üzenetére


Vikooo
addikt

"A kijelző nagyon szép és kontrasztos, szerencsére annyira nem mint egy AMOLED(én örülök is ennek az IPS-nek mert úgy maradnak szépek a szinek, hogy közben nem annyira erős a kontraszt ami az én szemem bántja)."

Nem ertelek. A magasabb kontraszt rossz?

Es a Samsung AMOLED kijelzoinel alapveto modban nem tulszaturaltak a szinek, sot! Ezek a kijelzok mar hozzak az sRGB lefedettseget es szabvany feheregyensulyt szemben az LG kekes, tulszaturalt kalibraciojanal.

Ma mar jobb es olcsobb egy AMOLED kijelzo mint az IPS.

(One Plus 3T -nel maradva, ott is pontosra van kalibralva a feheregyensuly).

(#86) Quqesz válasza tomboy0013 (#84) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ufs...

Vikooo
Nem mindenki szereti a kontrasztos képet, sokan lágyítanak rajta. Tv esetében is sok helyen előjön...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#87) no more válasza Vikooo (#85) üzenetére


no more
addikt

Szerintem fogalma sincs, mit jelent a kontraszt szó. :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#88) Juhaszatti válasza tomboy0013 (#84) üzenetére


Juhaszatti
addikt

UFS 2.0
Majdnem pont ennyit mértem a napokban S7 Edgen.

(#89) Vikooo válasza Quqesz (#86) üzenetére


Vikooo
addikt

Azt inkabb fakonak neveznem:)

(#90) Quqesz válasza Vikooo (#89) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, az más miatt olyan. Nézd meg otthon a tvden....kontrasztal az élességet lehet állítani(kemény v lágy lesz a kép).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91) Vikooo válasza Quqesz (#90) üzenetére


Vikooo
addikt

Pont, hogy nem. A kontraszt kulonbseget jelent, a vilagos es a sotet kozotti kulonbseget. Ezt aranyparral szoktak jelolni.

A fekete es a feher kozotti kulonbseget jelenti. OLED kijelzonel ez nem merheto mert a fekete fenyereje 0 (nincs fenykibocsajtas adott ponton) es 0 val nem vegzunk muveletet.

Az elesseg az pedig elesseg :)

[ Szerkesztve ]

(#92) tomboy0013 válasza no more (#87) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha te mondod akkor biztos úgy is van :C

(#85) Vikooo: Engem igazából az zavar az AMOLED kijelzőknél főként, hogy este a fekete az teljesen sötét és nagyon elüt a kijelzőn lévő tartalomtól ami bántja a szemem. Jobban tetszik, de nálam a használhatóság az elsődleges ezért preferálom az IPS-t. Ez sokakat nem zavar de engem igen, biztos nem én vagyok az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

(#93) Vikooo válasza tomboy0013 (#92) üzenetére


Vikooo
addikt

Engem meg pont a sotetben "szurke fekete" zavar.

Nagyon szeretem az LG -t meg a G4 -et de lassuk be, hogy az S8 nem kicsit alazza a konkurenciat. Ezert a penzert csucsot kapsz. A G6 kb 80 ezer Ft -ot er nalam. Egyszeruen pofatlansag tavalyi, tavaly elotti hardverert ennyit kerni.

(#94) TTTotya válasza #06658560 (#67) üzenetére


TTTotya
senior tag

Na akkor most sírva fogtok fakadni...

Itt (UK) független S8 64 GB £689 (kb. 255 444 Ft) a független LG G6 32 GB £649 (kb. 240 614 Ft).... nem hittem a szememnek. :W

"Biztos rengeteg G6 fog gazdára találni!"

Az S8 pedig bőven megéri a £40 felárat.

[ Szerkesztve ]

(#95) Aryon87 válasza Vikooo (#51) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem biztos. Meg meglatom, haztartas megtiltotta hogy kihozzam, szal a nyaralasra nem lesz S7e es G6 duo :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#96) Vikooo válasza Aryon87 (#95) üzenetére


Vikooo
addikt

Inkabb nyarald el azt a penzt :D

(#97) Blackmirror válasza szentkuti11 (#63) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Kiváncsi leszek.
Ez egy elég gyors teszt, ha már antutut meg ilyeneket szoktatok mérni ezt is bevezethetnétek, mert egyre több gyártó variál mostanában ezekkel és az eMMC szóra ugrunk különben is ;]
(És nem lesz egy telefon lehúzva a tesztben olyan dolog miatt ami lehet hogy nem igaz )

A plecsni ettől függetlenül korrekt. Nekem az jutott eszembe erről a telefonról , hogy G5 SE is lehetne a neve.

Aryon: ez tényleg felesleges egy S7 edge mellé :D

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#98) Aryon87 válasza Vikooo (#96) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem kp-ra vennem. Elofizura.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#99) papi77


papi77
addikt

Éppen tegnap próbáltam ki egyet.és nagyon bejön. Sokkal jobb kézbe venni mint az s8-at!

Az első: NOKIA 1611

(#100) tomboy0013 válasza Vikooo (#93) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát kinek, hogy. Ha annyira egyértelmű lenne az alázás akkor én is S8-at vettem volna ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.