Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Lassan esedékes a g4 cseréje,nekem tetszik a g6. főleg a kijelző aránya,ami nekem nagyon nagyon pozitív. Az LG mint márka számomra sosem okozott csalódást,igaz a telefon nem flagship,de pl az én igényeimnek megfelel.
szerk:fura olvasni ezeket az összehasonlításokat a samsunggal meg a többi gyártóval.nyilván kap az ember egy képet melyik a "legjobb",de ezenkívül? midnenkinek van mindegyik gyártótól telefonja? Én legalábbis az aktuális mobilommal szoktam összehasonlítani,amit épp cserélni akarok.... :U Azért a g4-nél sokkal jobb a kamerája,gyorsabb,erősebb és szebb is.
szerk2: most olvasom a hsz-ekben,hogy oda a cserélhető aksi? :Y Mert akkor inkább maradok a g5nél.

[ Szerkesztve ]

(#802) tomboy0013 válasza dnelb (#799) üzenetére


tomboy0013
veterán

Most mit gerjesztett itt a feszkót? Rohadtul nem laggolt az 5X meg nem is melegedett... Azért mert a tieddel gond volt még nem biztos, hogy máséval is van... Ez egyébként sem ide tartozik...
A G5-ről visszalépés? Nyílván... Ott az egész koncepció egy nagy bukta volt. Az egész készülékkel komoly minőségi problémák voltak, kezdve a kijelzővel(fényerő gondok, oldalt bevilagitas, foltosodás stb.), az eltérő rétegű festés a házon. A moduláris koncepció kizárta a vízállóságot is, maga az illesztési is hagyott némi kívánni valót maga után, a széles látószögű szenzor gyengébb volt jóval mint itt stb.

(#803) #82729984 válasza Medocsabi (#801) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Azért a g4-nél sokkal jobb a kamerája,gyorsabb,erősebb és szebb is."

Hát én nem akarlak olyan nagyon elkeseríteni, de a G6 szenzora 2015-ös, pont abban az évben jelent meg mint a G4.
És a G4 szenzora jobb (http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-G6,LG-G4/phones/10379,9104), konkrétan nagyobb a szenzor mérete miközben a pixelméret ugyanakkora (ez magyarázza a G4 nagyobb felbontását is).

Szóval a G6-ban konkrétan rosszabb a kamera mint a G4-ben, maximum egy kicsit jobban optimalizált rajta (szoftveresen) az LG. Nem véletlen írtam feljebb hogy ilyen optimalizáció mellet, egy modern kamerával a G6 lemosná a versenytársakat igy meg...

(#804) dnelb válasza tomboy0013 (#802) üzenetére


dnelb
veterán

wide cam majdnem egy minőség csak több MP, nézz képeket... main cam szerintem jobb G5ben főleg este, itt nincs laser af, nincs led, nincs cserélhető akksi, nincs infra.. hardver ugyanaz.. ennek tavaly kellett volna jönni G5 belsővel, csak ennyi baj van.

[ Szerkesztve ]

(#805) Medocsabi válasza #82729984 (#803) üzenetére


Medocsabi
addikt

Értem én hogy ugyanakkor készült a szenzor.De ha szebb képeket csinál,akkor szerintem igenis jobb a kamerája.Számomra lényegtelen,hogy ez az optimalizálás miatt van,vagy mert maga a szenzor faszább.
Az az érem másik oldala,hogy ebben az árban egy g5 kamera+optimalizálás belefért volna.Majd megnézem egy mediamarktban,ha ki vannak állítva a g5-g6 egymáshoz képest milyen képeket lő.

(#806) TODI1111 válasza rosszfiu18 (#796) üzenetére


TODI1111
addikt

Telenoros készüléken, nálam most ez a legfrissebb

(#807) babosmiki válasza dnelb (#799) üzenetére


babosmiki
addikt

"G5-ről visszalépés" :F

#796:

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#808) rosszfiu18 válasza TODI1111 (#806) üzenetére


rosszfiu18
tag

Köszönöm a képeket! :) Nálam is V10c verzió van, próbálkozok a frissítéssel akkor, hát ha feldobja.

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#809) dkovizoli válasza tomboy0013 (#802) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azért ennyire nem volt gáz a g5. Néhány példányon jelentkeztek ilyen jellegű problémák. Pl. nálam ezek közül egyik sem. A vízállóságon kívül nem érzem, hogy nagy előrelépés lenne. Ott meg ugye bukott az akksi csere.

(#810) babosmiki


babosmiki
addikt

Mint látjátok készül az összefoglaló a telefonról! Ha valakinek ötlete, javaslata van, nyugodtan jelezze folyamatosan bővülni fog! ;)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#811) OPiiPO válasza #82729984 (#803) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hát én nem akarlak olyan nagyon elkeseríteni, de a G6 egy IMX258 a G4-é pedig egy IMX234, mivel a kettő pixelmérete azonos, igy a G4 _semmit_ nem nyer abból hogy nagyobb a szenzor.
Szóval nem igaz az, hogy a G6-ban rosszabb lenne a kamera mint a G4-ban, ez a mondatod _semmilyen_ körülmények között nem állja meg a helyét.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#812) tomboy0013 válasza babosmiki (#810) üzenetére


tomboy0013
veterán

A gyors töltést át kellene írni vezeték nélküli töltésre.

(#813) babosmiki válasza tomboy0013 (#812) üzenetére


babosmiki
addikt

:R

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#814) #82729984 válasza OPiiPO (#811) üzenetére


#82729984
törölt tag

A matek nem volt az erősséged ugye?

Nagyobb szenzor méreten ugyanakkora méretü pixelek = több pixel, nagyobb felbontás.
Szerinted a G6 miért csak 13 mpixel és a G4 miért 16? Mert a G4 nagyobb méretű szenzorára több pixel fér fel.
Minden más meg megegyezik.

Na ezt hivják visszalépésnek.

Persze lehetne ezt okosan is csinálni mint a Samsung, az S7-ben azért csökkent a felbontás mert nagyobb méretüek a pixelek, a nagyobb pixel több fényt gyűjt, ebből következően rossz (sötétebb) fényviszonyok között jobb képet lő.

De a G6-nál semmi ilyen nincs, egyszerüen csak csökkentették a szenzor méretet, amivel arányosan csökkent a felbontás és ennyi. Ennél jobban már csak akkor lehetett volna visszalépni ha még a pixel méretet is csökkentették volna.

(#815) szlaci888 válasza babosmiki (#810) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Ezt hol látjuk?

(#816) TODI1111 válasza szlaci888 (#815) üzenetére


TODI1111
addikt

A topik tetején.

(#817) OPiiPO válasza #82729984 (#814) üzenetére


OPiiPO
addikt

A fényképezés nem volt az erősséged ugye?

Ugyanazon pixel méret = ugyanolyan fénygyüjtő képessége van a két szenzoron lévő pixeleknek, ha minden más tényezőjük is egyezik (elég közel van a két szenzor sorozatszáma hogy ezt feltételezzük). Ezért a két kép is hasonló, eltekintve a magasabb felbontástól. Ez viszont semmit nem jelent az elkészült fénykép minőségéről.
( ne essünk abba a hibába, amit a mobil és fényképgyártók évek óta hajtogatnak, hogy nagyobb megapixel = jobb fényképező, okés? azt hagyjuk meg a plázacicáknak ;] Szerintem pl. egy 12Mp-s D700 még mindig eléggé jó képeket csinál, pedig csak 12Mp )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#818) doctorur válasza Medocsabi (#805) üzenetére


doctorur
tag

Őszintén szólva nekem még mindig elég furcsa, hogy bárki csak a számokból von le konzekvenciákat.
Az ugye a hardver, amihez kell a szoftver is, hogy valóban ki tudja használni a magában rejlő erőt.
Szóba került a G4 vs G6 kamera ügy.
Imhol a G4 vs G6 összehasonlításhoz 8 kép. 4 HDR-el és 4 anélkül készült. Minden automata, semmi állítgatás, nincs részlehajlás. Elindítottam a kamerát és nyomtam a gombot, ahogy az átlag user szokta.
Döntsétek, hogy melyik a jobb!

(#819) #82729984 válasza OPiiPO (#817) üzenetére


#82729984
törölt tag

Jaj istenem...

"Ezért a két kép is hasonló, eltekintve a magasabb felbontástól."

Igen. Meg eltekintve a lézeres autófókusztól ami szintén nincs.
Nem tudom, nálad a visszalépés hogyan van definiálva?

Kisebb szenzorméret, kisebb felbontás, lézeres autófókusz hiánya, minden más megegyezik, mi kellene még neked ahhoz hogy visszalépésnek hívd a kamerát?

Mert nekem úgy tünik, hogy neked csak akkor lenne visszalépés ha egyáltalán nem lenne rajta kamera, ha van akkor már nem az...

(#820) tomboy0013 válasza #82729984 (#819) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Kisebb szenzorméret, kisebb felbontás, lézeres autófókusz hiánya, minden más megegyezik, mi kellene még neked ahhoz hogy visszalépésnek hívd a kamerát?"

Mondjuk az, hogy végeredményben is szarabb legyen minden témánál... Mert ugye a családnak nem a szenzor sorozatszámát meg a tulajdonságait fogod mutogatni egy nyaralás után hanem az elkészült képeket. Sőt, ha 15 év után visszanézed a képeket sem valószínű, hogy az lesz az érdekes, hogy milyen információk vannak a kép tulajdonságánál. Oké, lehet papíron visszalépés de kit érdekel ha a végeredmény jó? Költői volt a kérdés, látom téged csak az érdekel mi van papíron :DDD

(#821) consono válasza #82729984 (#819) üzenetére


consono
nagyúr

Nem. Visszalépés akkor lenne, ha rosszabb képeket csinálna. De nem csinál, legalább is azok alapján amit eddig láttam belőle.

"In God we trust. All others must bring data"

(#822) OPiiPO válasza #82729984 (#819) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jaj istenem...

"Nem tudom, nálad a visszalépés hogyan van definiálva?"
Azonos pixelméret, hasonló szenzor, erősen jobban optimalizált feldolgozó algoritmus = jobb képeket készit. Ha pedig jobb képeket készit, miért kellene visszalépésnek hivnom? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#823) pit450 válasza OPiiPO (#822) üzenetére


pit450
aktív tag

Szerintem ez kurva egyszerű :jobb képeket csinál vagy nem. Ha jobbat előre lépés ha rosszabbat akkor vissza lépés.. Egyébként azon el gondolkozott valaki hogy miért ezt tette bele az LG? Biztos hogy minden esetben az új az jobbat is jelent? A g5 bukás után gondolom nem a spórolás miatt ha igen akkor ez öngól (már ha szarabbul néznek ki a képek.)kipróbáltam Vodanál az s8 at és a g6 ot egymás mellett automata módban hát legalább egal de semmiképpen sem az s8 a jobb. Talán még mosotabb volt bele nagyítva

[ Szerkesztve ]

(#824) Konfigos válasza pit450 (#823) üzenetére


Konfigos
őstag

Én szinte biztos vagyok benne hogy a v30 miatt lett ez a szenzor benne.De majd meglátjuk..Én már előre kiosztottam a v30nak egy nagy pluszt mert szerintem ott lesz majd minden olyan amit most hiányolnak az embernek.Még az is megeshet hogy átmegyek rá majd később,de egyelőre nekem a led hiányától eltekintve semmi bajom sincs a g6al. Rohadt masszív telefon,tegnap repült egy métert le a kőre mert a takaróra volt téve és elfelejtettem, és semmi..Nulla sérülés.

Ha valakinek nem kell a vízállóság ami manapság nálam már alapkritérium annak lehet a g5 is elég lehet,de szerintem a legjobb az lesz ha kivár a delikvens és megveszi a g6ot kb fél év múlva amikor jóval lentebb lesz az ára már(esetleg vesz egyet használtan garival).Én semmiképp se vennék most g5-öt újonnan,hiába adják jó áron,akkor már inkább az s7 ha nagyon muszáj( bár nekem az s7 még 70ért se kellene )

Azért a g4-nél sokkal jobb a kamerája,gyorsabb,erősebb és szebb is.

Ezt így nem jelenteném ki,de majd nyáron minden kiderül.Egyelőre túl sok fotót nem lőttem vele,majd nyaraláson fogok elnyomni egy 500 körül tuti,köztük vízalattit is.Egyelőre ami nekem nagyon bejön az a nagylátószög,volt egy kis baráti ivászat nem sokkal a vásárlás után,asztal végébe ülve gond nélkül benne volt mindenki a képbe..Nem zoomolgattam bele,egyszerüen ott volt a fotó,ott voltak az arcok a ruhák a "díszlet" (whisky :DDD ) Nekem ennyi totál elég,ha rohadtjó képeket akarok veszek egy rendes masinát hozzá,minden másra elég egy g4,s7,g6,s8 stb szint.

[ Szerkesztve ]

(#825) Medocsabi válasza doctorur (#818) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszi! Kövezzetek meg,én nem látok különbséget! (igaz melós monitor egy fostalicska)

(#826) Medocsabi válasza Konfigos (#824) üzenetére


Medocsabi
addikt

"Azért a g4-nél sokkal jobb a kamerája,gyorsabb,erősebb és szebb is."
Ezt úgy értettem,hogy sokkal jobb a kamerája (papíron), a gyorsabb erőssebb szebb pedig magára a készülékre vonatkozott :) ->szerintem nagyon szép,főleg az előlap ezzel a kijelző mérettel. A g4-gyel sincs bajom,talán csak annyi hogy játék alatt fehérizzásig hevül :))

(#827) Konfigos válasza Medocsabi (#826) üzenetére


Konfigos
őstag

Gyorsaságot elismerem,sőt a SOC is érezhetően gyorsabb és pörgősebb.Kinézetre engem már akkor megvett amikor megláttam az első kémfotókat róla,utána már csak az ár számított,mert s8 árat nem fizetek érte.De nekem 154 volt a tarifám mellé,ilyesmi áron ment a g4 is akkoriba amikor vettem,talán még több is volt.Ha esetleg platinum kiadást tervez valaki ajánlom ez a tokot mellé: [link] Iszonyat jól nézki együtt,és a falhoz is vághatnám kb :DDD

Egyébként megvétel óta tervezek egy g4 vs g6 vs s7 fotó összehasonlítást teljesen amatőrként,de egyszerűen sose jut időm rá..Nem ígérek semmit de biztosan megcsinálom majd a következő hetekbe.

Mod: Annyit még hozzátennék hogy pár képnél főleg a selfiknél ha rányomsz egy automatikus javítást sokkal jobb lesz a végeredmény,de a hátlapi kameránál is. Persze nem minden esetbe,de párnál kicsit fakók voltak a színek és utána helyreállt a rend.

[ Szerkesztve ]

(#828) Medocsabi válasza Konfigos (#827) üzenetére


Medocsabi
addikt

A váltás nem most lesz,várok azért szerintem év végéig,addig szerintem csökken majd az ára a független készüléknek.

(#829) pit450 válasza Konfigos (#824) üzenetére


pit450
aktív tag

Akkor szerintem nem 2 évvel ezelőttit tesz bele hanem tavalyit...

(#830) tomboy0013 válasza Konfigos (#827) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Annyit még hozzátennék hogy pár képnél főleg a selfiknél ha rányomsz egy automatikus javítást sokkal jobb lesz a végeredmény"

És ezt hol kell keresni, nem látok sehol ilyesmit.

(#831) Konfigos válasza tomboy0013 (#830) üzenetére


Konfigos
őstag

Galéria >rámész a fotóra>szerkesztés>második lehetőség az automatikus javítás.

Nálam az esetek 90%ba jobb lett a kép tőle,élénkebb színek stb.

(#832) tomboy0013 válasza Konfigos (#831) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sehol nem látok ilyen menüpontot a Galériában, hogy Szerkesztés. Nem a Google Fotók app-ban van ez véletlenül? Mert én a gyári Galéria app-ot használom.

(#833) nagylaci6417 válasza tomboy0013 (#832) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

Pedig ott van😌

(#834) Konfigos válasza tomboy0013 (#832) üzenetére


Konfigos
őstag

Nem,nekem is gyári minden.

De így kell elképzelni:

mod: Kisképbe lehet nem látszik,de belenagyítva nagyságrendekkel jobb az automatikusan javított verzió. ÉS Ezt még azt hiszem a második rendszerrel csináltam,ha jól emlékszem három rendszert szedett le amióta megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#835) tomboy0013 válasza Konfigos (#834) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az király, nekem is így néz ki annyi különbséggel, hogy nincs ott a Szerkesztés :DD De most ez mi a szar? :DDD

(#836) Konfigos válasza tomboy0013 (#835) üzenetére


Konfigos
őstag

Lehet csak a kiherélt verzióhoz van ez,ezzel kompenzáltak :DDD Vagy neked nem quad dac verzió van?Nekem a sima telenoros.

(#837) tomboy0013 válasza Konfigos (#836) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sima Telekomnál vásárolt független példányom van. Miért a Quad DAC-os verzión here is van? :D

(#839) babosmiki válasza Konfigos (#836) üzenetére


babosmiki
addikt

Nekem a 64 gigás quad DAC-os van és tudom szerkeszteni a képeket a galériában.

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#840) kovaszoskeny válasza TODI1111 (#794) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Miért hazudsz?.... Nem írta,,hogy szar telefon...Olvass már vissza büfike elött..Vagy józanodj ki akkor nem olvasol félre,,Köszi>

Majd pont te fogod megmondani melyik topikot olvasom meg mit veszek muhahahah senki vagy ne haragudj.
Nem tudom felfogtad e pont G6 ot fogok venni.....Csak nem kapok sehol pesten voda boltban.Kettő volt reggel estére semmi.

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#841) David3 válasza babosmiki (#839) üzenetére


David3
őstag

Én úgy tudom, ha a Google Fotók tiltva van, akkor a galériában nem aktív a "szerkesztés" gomb.

(#842) babosmiki válasza David3 (#841) üzenetére


babosmiki
addikt

Na ezt még nem próbáltam, nekem aktív a Google fotók.

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#843) David3 válasza babosmiki (#842) üzenetére


David3
őstag

Nekem sincs letiltva, mert én gyakran használom. Ezért nálam ott is van a szerkesztés opció.

[ Szerkesztve ]

(#844) julius75


julius75
aktív tag

Kedves Topigazda, lehetne az ehhez #840 hasonló megnyilvánulásokat kib...ni innen a francba? Nincs erre szükség azt gondolom.

(#845) TODI1111 válasza kovaszoskeny (#840) üzenetére


TODI1111
addikt

Bocsi ha beletapostam a lelki világodba, nem akartalak megbántani :) ,csak egy kérdést tettem fel neked (amit rosszul fogalmaztam meg). Valóban nem szaroztad le a készüléket csak a kameráját szapulod egyfolytában.Nem mondtam, hogy melyik topikot olvasd csak kérdés tettem fel és igen én itt csak egy senki vagyok, legalább akkora mint te. További szép napot neked. :)

(#846) Aryon87 válasza julius75 (#844) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem kell vele foglalkozni, mas topikkokban is hozza ezt a kulturat, sok neki a Soproni..
:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#847) kovaszoskeny válasza TODI1111 (#845) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

A lelki világomba nem tapostál bele ellenben ocsmány modon hazdtál.Nem egyfolytában szapulomSőt egyáltalán nem szapultam) tényeket közöltemmert( mint írtam van bőven alapom összhasonlítani lévén LG-t hazsnálok G2 óta )össszesen kb 2 hszben meg 2 válaszban ami rá érketzett.Én nem vagyok senki a kiemlet figyelmed is ezt jelzi :DD
És itt be is lehet fejezni a továbbit pm ben . :R AA topik nem erről szól.Ha legközelebb nem értesz egyet a hszemmel a hszeid finomabban fogalmazd meg akkor én is megpróübálok érdemi vitát nyitni esetleg.

(#844) julius75
Nem gond ha ezzel a szeméyleskedő támadással kezdjük:
[link]
MErt míg én eddig csak a telefonról beszéltem a kolléga engem támadott...A reakciom full jogos...

(#846) Aryon87
Ezt pon te mondod:
G4,G5,honor topik is elküldött pihenni a fotok videok topik is már több gond ot jelzett veled kapcsolatban..

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#848) #65510400 válasza julius75 (#844) üzenetére


#65510400
törölt tag

Szerinted a topicgazda 0-24 be a gép előtt ül és figyeli a kommenteket? Éjfél után írta! Ez nem munkahely, csak egy ingyen végzett szívesség!

(#849) julius75 válasza kovaszoskeny (#847) üzenetére


julius75
aktív tag

A reakció természetesen jogos, a stílus viszont Téged minősít.

(#850) bulikavagyok válasza julius75 (#844) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A topikgazda nem tehet ki innen senkit, ez a moderátorok hatásköre. Ide írj ha ilyen jellegű észrevételed van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.