Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Először is köszönöm a leírást. Olvastam az eredetit is még anno, de örülök, hogy végre magyarul is le van írva. Azért pár dolog nekem (mint Custom-ROM szűznek) nem világos továbbra sem. A GAPPS linken van minden, csak magát a programot nem találtam meg. Be tudnád azt a hozzászólást linkelni, amiben az utolsó verzió van? Mert a fórumon az OP zárva van és állítólag abban volt. Még jobb lenne, ha neked meg vannak ezek (vagy amit használtál), azt feltöltenéd valahova és közvetlenül belinkelnéd, ahogy pl. a ROOT rar fájl van...

2. Aztán ZAAAP módosított aboot.img fájlja (a letöltendő fájl az 1. post alján), amit a teló belső memóriájára kell másolni, nem az SD-re.
Mindegy, hogy hova?

3.3 dd if=/sdcard/aboot4.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot - ezzel pedig másoljuk a módosított aboot.img-et a jelölt helyre.Értelemszerűen a letöltött aboot.img-et át kell nevezni aboot4.img-re
Itt, ha egyszer nem az SD kártyára másoltuk az custom aboot.img-t, tehát nem akadhat össze a biztonsági mentéssel amit viszont odamásolunk, akkor miért kell átnevezni? És miért a "/sdcard" a "helye" a custom fájlnak, ha azt írtad nem az SD-re kell felmásolni a módosított fájlt?

2. Szükség lesz egy progira, amivel feltelepítjük. Ez lehet a rashr, vagy a flashify.
3. A letöltött és kicsomagolt recovery img-et másoljuk a belső memóriába.
4. Majd készítünk egy biztonsági mentést az eredeti recovery-ről, és boot.img-ről (flashify); ill. az eredeti recovery-ről és kernel-ről (rashr).
5. Felflasheljük a custom recovery-t.
6. Végül újraindítjuk.

Ez is kicsit lehetne részletesebb. Aki még nem látta ezeket a programokat testközelből, azoknak (nekem) ez így nem egyértelmű. Megint csak hova kell másolni a belső memóriába? Mindegy? A programok "egy gombosak", vagy ki kell keresni a megfelelő opciókat? Ezeket (ha vannak) honnan kellene tudnunk?

Nagy segítség lenne ha képernyőképek lennének a magyarázatban az egyes lépésekről, akár a telefonról működés közben egy külső fényképezővel (vagy videó YT-ra magyar kommenttel, ahogy végigcsinálod a teljes folyamatot (mondjuk kivagdosva belőle amikor csak töltöget), nagyon sokat segítene az olyan noob-oknak, mint én. :B

Egyébként azért szeretnék ennyire pontos infókat, mert nagyon hiánypótlónak tartom, az egész leírást. Még a külföldi topikokban sincsenek egyértelmű infók, jó lenne ha nekünk lenne. Például XDA-n invaderjohn beírta, hogy ez és ez és ez működik, három hozzászólással később meg mások beírták, hogy pont ugyanazok nem. Szóval ilyenekben is jó lenne egyértelmű válaszokat kapni.

Köszönöm addig is a belefektetett munkát! :R

[ Szerkesztve ]

(#2) ikaros13 válasza imibogyo (#1) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!

Teljesen jogos észrevételek, holnap módosítani fogom a linkeket (igen, sajnos azóta lezárták a topic-ot, de szerencsére mindent, ill. majdnem mindent, feltöltöttem OneDrive-ra) és a leírást is pontosítom.
A képernyőképek beillesztése felmerült bennem is, csak eddig még nem foglalkoztam vele; de ígérem szánok rá időt! :)

3.3 dd if=/sdcard/aboot4.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot - ezzel pedig másoljuk a módosított aboot.img-et a jelölt helyre.Értelemszerűen a letöltött aboot.img-et át kell nevezni aboot4.img-re
Itt, ha egyszer nem az SD kártyára másoltuk az custom aboot.img-t, tehát nem akadhat össze a biztonsági mentéssel amit viszont odamásolunk, akkor miért kell átnevezni? És miért a "/sdcard" a "helye" a custom fájlnak, ha azt írtad nem az SD-re kell felmásolni a módosított fájlt?

Ezt azért írtam így, ami valóban megtévesztő, mert ez a kedves kis telefon a belső memóriára hol internal memory, hol SD_card néven hivatkozik, a külső mem.kártyára pedig External_SD-re...

u.i.: bocsi, hogy csak most válaszoltam, de nem kaptam értesítést, hogy hsz érkezett a bejegyzéshez.

[ Szerkesztve ]

lateralitási kvóciensem: -100

(#3) imibogyo válasza ikaros13 (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm előre is! Tudom, hogy hatalmas munka, de már nagyon szeretnék áttérni a gyári ROM-ról, viszont az eddigi leírásoknál valahol mindig elvesztettem a fonalat. :R

(#4) imibogyo válasza imibogyo (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Látom nagyon sok munkát raktál bele. Most épp egy 1 éves 10 Kg-os húsdarab van rámbízva (a fiam :DDD ), ha este sikerül elaltatnom időben, akkor nekiállok. Köszönöm a frissítést! :R

(#5) imibogyo válasza imibogyo (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Na végre a végére értem (2 perce, szóval tapasztalat még nincs a rendszerrel). Köszönöm szépen, minden jól sikerült, legalábbis eddig. És most már az ilyen amatőröknek is tökéletesen érthető volt, mint én. :R

(#6) ikaros13 válasza imibogyo (#5) üzenetére


ikaros13
aktív tag

örülök, hogy sikerrel jártál.
ha van találsz még valami... grimbuszt a leírásban, szólj! :)

lateralitási kvóciensem: -100

(#7) imibogyo válasza ikaros13 (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Már csak nagyon szőrszálhasogatással tudnék "hibát" találni. Talán csak egy apróság volt amin egy picit gondolkodnom kellett. A custom rom feltelepítése után kérdezte a cwm, hogy valószínűleg elveszett a root jog és mit tegyen most. Ott egy picit gondolkodtam, hogy mi a helyes válasz, mármint hogy a telepítő szempontjából mi a helyes. Végül rányomtam, hogy állítsd helyre a root jogot és rendben lement minden. Azért gondolkodtam, mert nem tudtam, hogy a telepítő nem-e azt szereti jobban, hogy ne álljon vissza a root jog és majd később legyen újra root-olva a teló, amikor már "működik" minden. De szerintem ez csak a gyakorlatlanságom miatt volt kérdéses. :B

Ja és nekem nem kellett semmilyen G2-G3 Tweaks. Újraindítás után szépen belépett a cwm, még csak gombokat sem kellett nyomnom, hiszen eleve azt nyomtan neki, a "Reboot in to recovery now?"-ra, hogy "Yes, please". ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) ikaros13 válasza imibogyo (#7) üzenetére


ikaros13
aktív tag

A 6.x-es CWM ugye alapból megkérdezi, hogy állítsa-e helyre a root jogot vagy se.
Ennek akkor van jelentősége, szerintem!, ha nem custom ROM-ot telepítessz, mert pl. a CM alapból root-olt.

A másikat meg azért írtam, hogy ha későbbiekben be szeretnél boot-olni CWM-be, és a gomb kombinációval nem sikerülne. Nem tudom, nekem miért nem ment... valamiért mindig az LG-s hard reset-et dobta fel...

lateralitási kvóciensem: -100

(#9) imibogyo válasza ikaros13 (#8) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. Ezért is volt idézőjelben a hiba szó, mert ezek nem azok, inkább csak apróságok, amik úgy eszembe jutottak. :R

Mondjuk a későbbi cwm-be boot-olást még nem próbáltam lehet azért nem futottam bele ebbe, hogy nem tudok belépni. Majd alkalomadtán kipróbálom. Most még amúgy is gondolkodom, hogy a CM után kipróbálom a Resurrection-t is, csak úgy kíváncsiságból. :B

(#10) ikaros13 válasza imibogyo (#9) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Nem rossz. Jó ötvözet. Bár a legfrissebb verzió nálam nem volt stabil. Akárhányszor bedugtam a fülest a jack aljzatba, azonnal újraindult.

lateralitási kvóciensem: -100

(#11) djpuma1977


djpuma1977
újonc

sziasztok.

1 kerdes ha a bootloadert kinyitom akkor azzal egyutt fugetlen lessz a telom is>?
Ne savazzatok ujj vagyok ebben az egeszben.

udv:tomi :DDD

(#12) ikaros13 válasza djpuma1977 (#11) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Nem lesz az.

lateralitási kvóciensem: -100

(#13) EasyKnight válasza ikaros13 (#10) üzenetére


EasyKnight
tag

Lehet, hogy csak én voltam béna, de nem sikerült elsőre a bootloader nyitása.

Egy kis szenvedés után arra kellett rájönnöm, hogy más megoldást kell találni.

Nekem ezzel a kódsorral sikerült:

mount -o rw,remount -t ext3 /dev/block/mmcblk1p21 /system

dd if=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot of=/sdcard/aboot.img

dd if=/sdcard/aboot4.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot

Ha jól látom, akkor tulajdonképp csak az első sor az, amiben eltér a tiédtől. Nem értek hozzá, de ez kellett :D

Viszont naggggyon meg kell köszönnöm ezt a leírást, csúcsszuper, gyakorlatilag enélkül neki sem álltam volna... :R :R :R :R :R :R :R

(#14) ikaros13 válasza EasyKnight (#13) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!

Örülök, ha sikerrel jártál.
Nem lehetséges, hogy a terminálban elfelejtetted kiadni a 'su' parancsot?
Csak egy ötlet.

lateralitási kvóciensem: -100

(#15) EasyKnight válasza ikaros13 (#14) üzenetére


EasyKnight
tag

Neem :)
Lépésről lépésre követtem mindent. Valamiért nem találta a fáljt, legalábbis erre hivatkozott.

(#16) steve19181


steve19181
újonc

Szia! Remélem nézed még az oldalt! Nagyon jó a leírás! Az lenne a kérdésem kb. mennyi idő ez az egész mig megcsinálja? Ha 1 óránál tovább tart az még jó?

(#17) ikaros13 válasza steve19181 (#16) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!
Nézem persze.
Mármint mi tart 1 órát? Maga a flash-elés, vagy az egész műveletsor, a root-olástól kezdve a flash utáni első boot-ig?

lateralitási kvóciensem: -100

(#18) steve19181 válasza ikaros13 (#17) üzenetére


steve19181
újonc

Szia! Csak a flashalés! Kb. mennyi időnek kéne lennie? Az egész meddig tart?

(#19) ikaros13 válasza steve19181 (#18) üzenetére


ikaros13
aktív tag

A CM és GAPPS flash max. 2 perc.
Az egész meg kb. 3/4 óra - óra. Ebben benne van a driver, PC Suit telepítés, amíg a gép felismeri a telót, meg a root, szóval minden...

lateralitási kvóciensem: -100

(#20) steve19181 válasza ikaros13 (#19) üzenetére


steve19181
újonc

Szia! Nekem a "Yep, performing temproot"-nál megakad kb. fél órája ugyanazt írja ki!

(#21) ikaros13 válasza steve19181 (#20) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Milyen droid van fent? Kit Kat? Lollipop?
Az USB hibaelháítás be lett kapcsolva?
Ha igen, akkor a PC-re csatlakoztatásnál a telefonon jóváhagytad a felugró ablakban az USB hibakeresés engedélyezését?
Nem szakadt meg a kapcsolat a teló és a PC között?

Esetleg próbáld meg, hogy újraindítod a telefont, és előről kezded a műveletet.

lateralitási kvóciensem: -100

(#22) steve19181 válasza ikaros13 (#21) üzenetére


steve19181
újonc

Szia! Gyári KIt kat van rajta! Hbakeresés bekapcssolva, de semmilyen ablak nem ugrott fel csatlakoztatáskor! A kapsolat nem szakadt meg! Nem tudom mi lehet a gond!

(#23) ikaros13 válasza steve19181 (#22) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Ilyennel nem találkoztál?

Akkor tényleg azt javaslom, hogy kezd előlről:
Beállítások==>Fejlesztői opciók==>Visszavonja az USB hibakeresési engedélyt==>Újraindítás.
Aztán az itteni leírást, vagy a megbeszélős topic összefoglalóját olvasd el, és kövesd lépésről-lépésre.
Az a gyanúm, hogy valami kimaradt, vagy átsiklottál felette.

lateralitási kvóciensem: -100

(#24) hevhell


hevhell
csendes tag

Sziasztok

Valamiért nem tudom előhozni a recovery-t.
1. Kikapcsolom a telót.
2. Nyomom a hangerő le és bekapcsoló gombokat
3. Előjön az LG logo (ekkor elengedem a gombokat)
4.Újra megnyomom a hangerő le és bekapcsoló gombokat,

Ilyenkor nekem nem a recovery jön be, hanem a Factory reset menü.
Rákérdez, hogy törölhet -e mindent. Nyilván a Nem-re (exit-re) megyek.
Ezutá elindul a teló a szokásos módon... hol a hiba?

(#25) ikaros13 válasza hevhell (#24) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!

Ha van telepített custom recovery, akkor is a factory reset menü jön be, viszont ha yes-re/igenre nyomsz, akkor nem fogja törölni a telót, hanem betölti a custom recovery-t.
Először én is megijedtem, de valahol olvastam, hogy ez normál jelenség, így (némi gyomor görccsel ugyan :D ) kipróbáltam...
Viszont!
Ha nagyon félsz ettől a módszertől, akkor Kit Kat esetén javaslom telepíteni a G3 TweaksBox-t, ahol beállítható, hogy a kikapcsolás menüben recovery-be boot-olás lehetőség.
Vagy, Kit Kat-nál és Lollipop-nál is működik, ha telepíted az Action Widgets appot.

A root, bootloader nyitás, recovery telepítés előtt javaslom átolvasni az összefoglalót.

A G3 TweaksBox-hoz a root-on kívül kell Xposed is!
Az Action Widgets megelégszik a root-tal is.

lateralitási kvóciensem: -100

(#26) hevhell válasza ikaros13 (#25) üzenetére


hevhell
csendes tag

Köszi. Működik. :DD
Minden sikerült, a leírás király! :C :C :C

(#27) hevhell


hevhell
csendes tag

Most vettem észre, hogy a fényerőszabályzás nem működik. Meg lehet valahogy oldani?

(#28) ikaros13 válasza hevhell (#27) üzenetére


ikaros13
aktív tag

A fényerőszabályzás?
Milyen droid?

lateralitási kvóciensem: -100

(#29) hevhell válasza ikaros13 (#28) üzenetére


hevhell
csendes tag

CM12.1

(#30) ikaros13 válasza hevhell (#29) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Ez fura. Jó darabig használtam. Nem volt gondom vele.
Most az okt. 29-i Carbon van fent. Az is tökéletesen működik.

lateralitási kvóciensem: -100

(#31) hevhell válasza ikaros13 (#30) üzenetére


hevhell
csendes tag

Egyébként minden jól működik.Ez sem olyan nagy gáz, de azért jó lenne. A gyári 5.0.2-höz képest egy kicsit halovány.
Más...Rootolni a CM12.1-et mivel kellene?

(#32) ikaros13 válasza hevhell (#31) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Nem kell. Alapból root-olt.

lateralitási kvóciensem: -100

(#33) hevhell válasza ikaros13 (#32) üzenetére


hevhell
csendes tag

Akkor nálam tobzódnak a bajok, mert ez tuti nem rootolt. Azt hiszem újra kell húznom.

(#34) ikaros13 válasza hevhell (#33) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Alapjáraton le van tiltva.
De!
Ha elhívod a Fejlesztő opciók menüt ott be tudod kapcsolni:
1. Beállítások==>Telefonról==>Szoftver adatok==> addig tapicskolod a cikkszámot, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy.
2. Fejlesztő opciókon belül pedig a Rendszergazdai hozzáférésnél (vagy Root access) kiválasztod a csak alkalmazásokat.
3. Utána ajánlott egy reboot.

lateralitási kvóciensem: -100

(#35) hevhell válasza ikaros13 (#34) üzenetére


hevhell
csendes tag

:R
Így már a root is megy. A fényerőszabályzás is jó lett, de csak az újrahúzás után. Nem tudom elsőre miért nem ment. de nem is fontos, a lényeg hogy most OK
Kösz mindent.

(#36) danbal


danbal
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítségre volna szükségem. Felraktam a CM12.1-et D620r-re, de folyamatosan panaszkodnak rám, hogy visszhangos a telefonom. A hívó felek visszahallják magukat.

Nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#37) ikaros13 válasza danbal (#36) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Üdv!

CM hiba. Te meg esetleg nem tapasztalod, hogy telefonálás közben, max. hangerőn is halk a másik fél?
A CM13-ban ezt a feature-t még tovább sikerült fejleszteni: ott már nem csak visszhangzik (bá nem mindig), hanem még recseg is... :DD

Egyelőre én is visszatettem a kitekatot...

lateralitási kvóciensem: -100

(#38) danbal válasza ikaros13 (#37) üzenetére


danbal
csendes tag

Nem tapasztaltam. Nekem túl hangos és a hangerő gombbal nem tudom halkítani.

(#39) Bence69


Bence69
csendes tag

Sziasztok! Van egy Vodafonos G2 minim (d620) és szeretném egy kicsit helyrepofozni. eléggé laikus vagyok ebben a témában de úgy gondoltam ha már van egy ilyen szuper leírás akkor így még nekem is menne (motorola defy-omnál már csináltam). Annyit szeretnék csak hogy rendesen fusson a rendszer és ha lehet akkor töröljem a használaton kívüli alkalmazásokat (vodás alkalmazások és 1-2 google mint például újságos, play játékok stb.) Például a facebook alkalmazást hiába törlöm minden újraindításnál visszatelepül.
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy mit ajánlanátok ebben az esetben? A motorolánál cm10-et használtam még régen és az tetszett.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Bence

Bence

(#40) ikaros13 válasza Bence69 (#39) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Üdv!

Ha használtál már CM-et, akkor itt is csak ajánlani tudom.
Van rá official CM13. Napi OTA frissítés, stabil, gyors, stb.
Igaz, az akkut jobban eszi (ez Kernel Auditor-ral javítható valamelyest), és sokaknak a nem elégséges a vele készült képek minősége. ==> Összefoglaló

A másik megoldás, hogy a v20c KDZ-t teszed fel. Ebben nincs semmilyen szolgáltatós cucc, eddig mindenki aki feltette, működött tökéletesen (Telekom, Telenor, Voda, független)
App fagyasztásra pedig a Greenfy-t tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

lateralitási kvóciensem: -100

(#41) Bence69 válasza ikaros13 (#40) üzenetére


Bence69
csendes tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ!
A CM13-nál rosszabb lesz a fotók minősége mint a mostani?
Ezt nem is lehet javítani?
Más hibák vannak még? (amit linkeltél összefoglalót azt nem tölti be nekem)

Jól gondolom így a telepítés menetét CM13-nál?
- Android Lollipop 5.0.2 root (eddig megvagyok :D )
- Android Lollipop 5.0.2 bootloader nyitás/patch
- Custom recovery telepítése (TWRP?)
- Custom ROM telepítése (Android Lollipop 5.0.2 TWRP v6.0.5.0 használatával)
4.1 A főoldalon nyomjunk az Install-ra, majd tallózzuk ki a telepíteni kívánt custom ROM-ot (ide esetleg a legfrissebb jó lenne innen: http://download.cyanogenmod.org/?device=g2m ?)
- Melyik GAPPS csomagot kell/érdemes ehhez telepíteni?

Köszönöm!

Üdv.: Bence

Bence

(#42) ikaros13 válasza Bence69 (#41) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Üdv!

Pedig működik a link... Ha nagyon nem akar nálad menni, akkor a keress rá a G2 mini topic-ra, szerintem...
Az összefoglaló linkek, megjegyzések, észrevételek szempontjából naprakészebb, mint a blog bejegyzés.

Igen, ez a telepítés menete. CM13-nál arra kell figyelni, hogy a TWRP-ből a 2.8.7.0-es verzió kell/javasolt.
GAPPS-ból az OpenGAPPS-ot szoktam használni.

lateralitási kvóciensem: -100

(#43) Bence69 válasza ikaros13 (#42) üzenetére


Bence69
csendes tag

Szia!

Addig eljutottam, hogy a TWRP-nél az installon bellül kiválasztottam a cm13-at és a GAPPS-t és elindítottam a telepítés, de a "4.4 A telepítés befejeztével nyomjunk a Wipe cache/dalvik gombra" lépés kimaradt és egyből bedobta a CM13-at. Beállítottam a nyelvet, idő ... és utána belépett. nagyon tetszik viszont valamiért nem telepítette a GAPPs-t, se play se semmi (nem tartom kizártnak hogy rosszat töltöttem le).
Ahogy javasoltad az openGApps-t töltöttem le és ott platform: ARM Android: 6.0 és Variant: aroma (mintha úgy láttam volna hogy ennél én választom ki h mit akarok telepíteni). Tudom ezt még valahogy javítani :) ?
Köszönöm!

Üdv.: Bence

Bence

(#44) Bence69 válasza ikaros13 (#42) üzenetére


Bence69
csendes tag

Felraktam most az openGApps minit és ennél most végig is futott a telepítés (a másiknál nem) de miután betölt a CM13 és feloldom a képernyőt azt írja fekete háttérnél hogy "a beállítás varázsló sajnos leállt" hiába nyomok az "OK"-ra ugyanúgy visszajön és nem tudok csinálni semmit csak ez az ablak jön fel :/ ilyennel találkoztál már meg lehet valahogy oldani?

Köszönöm!

Üdv.: Bence

Bence

(#45) ikaros13 válasza Bence69 (#44) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Na ez új, hogy a nulladik lépésnél FC-zen...
Menj vissza TWRP-ben és wipe dalvik, és wipe cache.
Ha ez sem segít, akkor a valami félresikerült neki a telepítésnél (talán pont az Aroma verziós GAPPS zavart be neki). Így nem marad más, mint a full wipe, és reinstall. De mivel nincs semmi a telón, nem vesztessz vele semmit.

Ahogy nézem az AROMA egy telepítő környezet, kb. mint a Windows Installer.

Eddig erre nem is gondoltam, hogy problémát okozhat. Javítom is az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

lateralitási kvóciensem: -100

(#46) Bence69 válasza ikaros13 (#45) üzenetére


Bence69
csendes tag

Szia!

Megoldódott a probléma. Mégpedig az volt a baj hogy amikor először próbáltam akkor az aroma GApps-t próbáltam felrakni de azt valamiért nem telepítette csak a cm13-at majd utána külön telepítettem a GApps-t és akkor írta ki a hibát. Utána töröltem mindent és egyszerre telepítettem a Normál GApps-t és a cm13-at és így tökéletesen fut. Köszönöm szépen a segítséget és a leírást, ezek nélkül nem ment volna!

Üdv.: Bence

Bence

(#47) Bence69 válasza ikaros13 (#45) üzenetére


Bence69
csendes tag

Szia ikaros13!

Még egy picit zavarnálak ha nem gond :)

Felraktam a G2 minimre a CM13 at (13.0-20160120-nightly-g2m), de azóta nem tudom áthelyezni az alkalmazásokat a memóriakártyára és így nagyon gyorsan elfogy az a kevés kis helyem is. Tudnál segíteni abban hogy ezt a problémát hogy tudnám orvosolni ? Illetve még azt szeretném kérdezni hogy ha nem frissítem rögtön a következő frissítéssel akkor a frissítés elég mindig a legfrissebbel vagy minden addig megjelentet letöltsek és telepítsek?

A válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: Bence

Bence

(#48) ikaros13 válasza Bence69 (#47) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!

Sajna, csak a 2. kérdésben tudok segíteni.
Elég mindig a legfrissebbet feltenni, nem kell sorban, az összeset.

Az SD kártyára áthelyezős témában nem tudok mit mondani, nincs benne tapasztalatom, még nem volt rá szükségem.
Gondolom az erre a célra kitenyésztett appokkal már próbálkoztál.

lateralitási kvóciensem: -100

(#49) Bence69 válasza ikaros13 (#48) üzenetére


Bence69
csendes tag

Szia! Igen próbáltam már a különböző appokat, de megtaláltam a megoldást, mégpedig van egy olyan lehetőség hogy a memóriakártyát úgy formázom (formázás belső memóriaként) hogy utána belső memóriaként ismeri fel a készülék és így most van +16Gb belső memóriám és már nem nyavajog hogy kevés a hely :) bár elvileg nem lehet visszaállítani a memóriakártyát és csak ezzel a készülékkel használható de ez nem zavar az a lényeg hogy már van helyem.
Köszönöm az eddigi segítséget!
Üdv.: Bence

Bence

(#50) ikaros13 válasza Bence69 (#49) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Látod, ez eszembe se jutott... sorry... :))
Örülök, hogy megoldódott.

lateralitási kvóciensem: -100

(#51) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Sziasztok!En is vettem egy ilyen telcsi:) Mar 5.0.2 futott rajta.A szoftver verzional azt irja hogy "v20b eur xx"!Ha szeretnem kinyitni a bootloadert melyik filet kell letoltenem? Azt hogy a 4.4.4bol melyik volt rajta azt nemtudom!Valaszotokat elore is koszonom!

A madár az ász!

(#52) ikaros13 válasza Dimebag88 (#51) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Üdv!

Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy mi a teló típusa?
D618, D620, vagy D620r?

Ha már LL van rajta, akkor arra nincs lehetőség, hogy megtudjuk, melyik KK volt rajta utoljára.

lateralitási kvóciensem: -100

(#53) Dimebag88 válasza ikaros13 (#52) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

D620r-es tipus :)

A madár az ász!

(#54) ikaros13 válasza Dimebag88 (#53) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Akkor erre lesz szükséged:
D620r típushoz: aboot_d620r_20a_patched.7z

Javaslom a telefon topic összefoglalójának átolvasását, mielőtt belevágsz!
(reményeim szerint nincs [nagy] eltérés aközött, és az itteni blog bejegyzés között... :) )

Üdv,
Ikaros

lateralitási kvóciensem: -100

(#55) Dimebag88 válasza ikaros13 (#54) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Koszonom!En a te leirasod alapjan fogom megcsinalni!Nekem mar csak az 5.0.2 bootloadernyitas menetet kell csinalnom ugye?Amiket felsoroltal:) Vagy egyeb teendo is van?Root termeszetesen van a suer su fele!

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#56) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Annyival meg kiegeszitenem a leirasod hogy 5.0.2 alatt az Xposedhez nyitott bootloader es recoveey szukseges a keretrendszer telepitesehez!

A madár az ász!

(#57) ikaros13 válasza Dimebag88 (#55) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Így van.
Ha a root megvan, és működik, akkor BL nyitás, reco telepítés, utána meg a határ a csillagos ég... :)

lateralitási kvóciensem: -100

(#58) Dimebag88 válasza ikaros13 (#57) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Tudom :) Jartas vagyok a temaban csak LG hez nem volt meg szerencsem:)

A madár az ász!

(#59) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Sikerult minden elsore!Koszonom!Kar hogy az Xposedtol 5.0.2 alatt crashel a smart cover:( En teljesen megvagyok elegedve a "csupaszitott"gyari rommal:) a kerneleket most tesztelgetem ;)

A madár az ász!

(#60) ikaros13 válasza Dimebag88 (#59) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Örülök, hogy ha segített a leírás.
További jó mókolást... :D

lateralitási kvóciensem: -100

(#61) Dimebag88 válasza ikaros13 (#60) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

:D 6.0.1 alatt mukodik a dupla koppra ebredes/ altatas? Kernelekbol sajnos lollira csak nagyon silanyak vannak!Maradt a gyari ;)

A madár az ász!

(#62) ikaros13 válasza Dimebag88 (#61) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Most éppen a CM13 alapú resurrection van fent. Atom stabil, és működik rajta a duplakopp is rendesen.

lateralitási kvóciensem: -100

(#63) Dimebag88 válasza ikaros13 (#62) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En is feltettem ezt a romot :) nagyon baba!2kerdesem volna:) 1 a menuben be lehet allitani hogy jobbra balra lapozzak?A 2.pedig hogy a multitasking resznel nics megoldas arra hogy egyszerre lojje ki a megnyitott progikat? Egyesevel bezarogatni eleg uncs :D Ahogy latom ez jobban eszi az akksit mint az 5.0.2 :) De valamit valamiert ;) Megprobalok a romba integralni egy "lg g5Ui-t " :) Szolok ha sikerult :D

A madár az ász!

(#64) ikaros13 válasza Dimebag88 (#63) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Az első kérdésre igen a válasz. A Trebuchet beállításokban kell keresni. Azt most meg nem mondom fejből, hogy pontosan hol, mert Nova-t használok.
A másodikra meg passz... :DDD Még nem néztem sose...

lateralitási kvóciensem: -100

(#65) Dimebag88 válasza ikaros13 (#64) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Nincs lehetoseg a jobbra illetve balra lapozashoz ezert felszaladt ide is a nova :D Valoban nagyon jol optimizalt es stabil lett RR-ek romja ;)

A madár az ász!

(#66) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Halihó kaptam egy ilyen telót ajándékba, nem tudom megéri e hozzá venni egy jó gyári akkut, hogy használni is tudjam mivel ami benne van elég gatya. Netezésre, esetlegesen GPS-nek, film zene lenne a cél. Illetve, hogy mindezt tűrhetően gyorsan tegye. Milyen romot érdemes rápakolni? :R :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#67) ikaros13 válasza Lacuss20 (#66) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia,

Nekem már egy ideje nincs napi használatban, csak tartalékként van meg.
Ami nálam nagyon bevált az a CM13-ra épülő Resurrection Remix.

Viszont van már hozzá CM14.1-re épülő RR is. Az nem tudom hogy mennyire kiforrott/stabil, stb.

lateralitási kvóciensem: -100

(#68) Lacuss20 válasza ikaros13 (#67) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nekem az alap rommal sincs különösebb bajom. Csak érdekelne, hogy ezek a romok mi javulást-változást hoznak. Mert ebben az esetben, akkor veszek bele egy aksit és mehet a menet. 4G tudja minden egyéb nyalánkság kamera nem egy hűhó meg az alap tárhely, de ez nem nagy gond.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#69) ikaros13 válasza Lacuss20 (#68) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Nálam jobb akku időt produkált. Ehhez persze kellett némi kísérletezés a Kernel Auditorral.
Meg persze a jobb testreszabhatóság, plusz funkciók miatt ment a gyári Lolli... :)

lateralitási kvóciensem: -100

(#70) Lacuss20 válasza ikaros13 (#69) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Anno S Advance-vel játszottam ezt a custom rom os dolgot. Igazából az órajelek beállításával meg a progi adta alap szabályzóval sikerült kitolni az üzemidőt. CPU frills vagy mi is a neve. Nyilván nem egy 4-5 amperórás akku van bennük ezek egynapos kis telók javarészt, nekem az üzemidő megtartása vagy minimális csökkenése mellett stabil pörgés lenne a cél amikor éppen használni kell. Több dolog is mehessen egyszerre és a váltás ne adjon neki gondot.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#71) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valakinek van olyan recovery-je, amivel felmegy a 15-ös unofficial Lineage?
Esetleg egy 14.1 ROM + recovery is jól jöhet... Egyszerűen nincsenek már fent ezek sehol :( A 15-ös megvan, de az meg nem megy fel a 3.1.1 TWRP-vel.

Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) hcl válasza hcl (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...közben megett a Mobius cuccai között :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.