Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) d@vee


d@vee
őstag

Érdekes cím, nosza lássuk....2 perc múlva, nekem ez kínai :DDD

Ja

(#3) lezso6 válasza d@vee (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na látod, a clickbait működik. Illuminati confirmed.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Mister_X válasza lezso6 (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eddig is tudtuk, hogy a gyíkemberek alkalmaznak téhed :P

tl;dr: van egy tök felesleges parancs, egy gyakran hibára futó parancs és egy használhatatlan parancs az egész hóbelevancban, amik letudhatóak... öö... egy másik paranccsal? ;] nem vagyok programozó, csak próbálom meglátni a lényeget :D)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) lezso6 válasza Mister_X (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a lényeg, hogy egy alap függvényről ma tudtam meg, hogy igazából semi különleges képessége nincs, s ha jót akarsz magadnak, akkor tilos használni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Parci válasza lezso6 (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az idióta 0, null, "", empty és társai már engem is a sírba vitt 10 éve is. ráadásul nekem assembly után jött a php közvetlenül, hát, agyf.szt kaptam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) lezso6 válasza Parci (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Assembly után egy világ omlik össze a PHP láttán. :D

Egyébként vannak itt még érdekességek, pl:

$var = false;

echo $var['nonexistent_key']; // NULL, és WARNING

$var = NULL;

echo $var['nonexistent_key']; // NULL, de nincs WARNING?!

Szerencsére ez a PHP 7.2-ben már jól fog működni, a PHP 8.0-ból pedig remélem teljesen kiirtják. Lassan, de biztosan a PHP-ból programozási nyelv lesz. A 7.0-val ezt nagy nehezen elkezdték, már az is megváltás, pl végre meg lehet adni típusokat, bár void visszatérési érték az csak a 7.1 óta van. :D :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Parci válasza lezso6 (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még 30 év és eléri a c szintjét, aztán újabb 30 év alatt az oop része is tökéletes lesz és megvan a c++! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) mobal


mobal
MODERÁTOR

Itt az ideje JavaEE-re váltani! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10) lezso6 válasza mobal (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért a ló túlsó oldalára nem kéne átesni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) mobal válasza lezso6 (#10) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szvsz. realitás! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) lezso6 válasza mobal (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár hete írtam:

Én a PHP-t így 10+ év programozás után nagyon gánynak tartom. Szerintem a legszarabb nyelv. De nem válthatok másra. A Java túl öreg, a .NET túl drága, a Ruby túl egzotikus, a NodeJS meg túl új, nincs kész, na meg JS...

Ezt anno átgondoltam még az R6 előtt, s nem tűnt jó lépésnek, hogy az R6 más nyelven készüljön. Na meg mára jött a PHP 7, én ebben nagyon bízom, szép lassan kiirtanak mindent. De a hülyeségeket amúgy is ismerem (nagyrészt :D), úgyhogy baj nem történhet. Persze egy kis async vagy multithread dolog jól jönne, de nem kritikus. De pl async SQL query már az R6 indulása óta van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) mobal válasza lezso6 (#12) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem akarok belevau de ott a Spring. Sok kifogást ne talál ki kérlek! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14) lezso6 válasza mobal (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, már 2010-ben ezzel kábított koliban az egyik szobatársam. :D Értem én, hogy jó, csak lesza egy komplex frameworkbe beletanulni idő. Előbb írok egy teljesen testreszabott motort. Eredetileg Symfony volt a terv, de aztán az is el lett vetve.

Ha választanom kéne, hogy milyen teljesen új dolgot tanuljak meg, akkor az valószínűleg a Java lenne persze. És minden bizonnyal Spring. :) Azzal nem lehet mellélőni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) mobal válasza lezso6 (#14) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nézd. A jelenlegi tudásoddal egy Laravel (PöLö) elsajátítása nettó egy hét. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16) Cathfaern válasza lezso6 (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A Java túl öreg"
A PHP kemény 3 hónappal fiatalabb, mint a Java. Meg igazán programnyelvnél ez nem értem miért szempont, ilyen alapon kár megtanulni angolul az pár száz éves :)

[ Szerkesztve ]

(#17) lezso6 válasza Cathfaern (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az alapok régiek. Amivel nincs baj, csak nagyon más (erős típusosság), így nehezebb hozzászokni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) lezso6 válasza mobal (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet, ismerem a Laravel-t (Laracasts), tetszik az alapkoncepció, nálam nagyon fontos a kód esztétikája, bár sokszor már beteges szinten. Az is benne van a dolgokban, hogy jobban szeretem, ha magam írom a dolgok nagy részét. Persze behúzok dolgokat, ami szabványos, pl QR Code generátort vagy PDF-kezelőt nem írok nulláról.

De ha már framework, akkor nem alapoznék PHP-ra. Egyszerűen túl gány a nyelv, s nincs is annyi lehetőség. Lásd multi-thread, stb. Illetve úgy érzem hogy túlnőttem rajta, bár ez persze komfortzóna is, mert nagyon jól ismerem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) mobal válasza lezso6 (#18) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Na, mégiscsak a Jáva. Most beláttad!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20) lezso6 válasza mobal (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:D Ha nem PHP, akkor igen. Alapvetően a 3rd party PHP kódokban nem bízok meg. De egy Java-ban már szerintem meg lehet, mert abban egy Mekk Elek nem tud programozni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) mobal válasza lezso6 (#20) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ASP.NET valóban ideális választás. De szeinrtem a Java sem rossz, sőt a kijelentésed, hogy régi (ne haragudj a kifejezésér) hülyeség! :D

Angularjs + Spring.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22) lezso6 válasza mobal (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, .NET-et semmi pénzért, a lelkem nem eladó. :DD Akkor inkább Java. Az, hogy régi, azzal csak azt akartam mondani, hogy jól bevált alapokra épül, nem olyan, mint pl egy JS.

Az Angular már frontend, az más. Egyébként engem az nagyon érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) mobal válasza lezso6 (#22) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Láttál te már .NET-et élőben? Gyanítom nem. Elég magas színvonalú...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24) lezso6 válasza mobal (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na várj, bontsuk ketté:

1. Dolgozol egy cégnél és .NET van.
2. Válaszhatod .NET-et vagy mást.

Na az első az oké. A másodiknál én nem választanám, amikor linux alapról indulok. Ok, létezik egy Mono nevezetű valami, meg az MS elkezdte nyitni a platformot, de nekem kevés. Ami nincs linuxra, az számomra nem létezik, nem alternatíva. Csak teljesen open source nyelvvel vagyok hajlandó dolgozni, ha van választásom. Akármennyire is jó a .NET, mert ezt elismerem, egyfajta értelmesebb módon megcsinált Java.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) mobal válasza lezso6 (#24) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link] :U

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26) lezso6 válasza mobal (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ez így már izgalmasabb, .NET Core. Így már mindjárt más. :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Goose-T válasza lezso6 (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

ASP.NET Core + Angular2 + TypeScript + Bootstrap = webfejlesztés gányolás nélkül.

Szerk.: és még a fejlesztőkörnyezet is ingyen van (Visual Studio 2107 Community Edition).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) mobal válasza Goose-T (#27) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2107? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#29) lezso6 válasza mobal (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a gond? Negatív LTS. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) dabadab válasza mobal (#28) üzenetére


dabadab
titán

2107! :D

DRM is theft

(#31) Goose-T válasza dabadab (#30) üzenetére


Goose-T
veterán

Community Edition! :DDD

(2107-est nem találtam...)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32) mobal válasza lezso6 (#29) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha van kedved nézd meg. Szerintem a C#-nál most nem találsz "fejlettebb" nyelvet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, óvatosan hergeljétek ezekkel lezsót, mert amikor előáll majd, hogy szeretné átportolni a rios-t valami civilizáltabb közegbe és kér egy évet háttérmunkára, akkor nagyon-nagyon ideges leszek! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) mobal válasza Parci (#33) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nyilván nem értek a dolgokhoz, de ha van hozzá "kedved" szerintem gondold végig! :)

Komolyra fordítva a szót lehet hosszútávon megérné!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35) Parci válasza mobal (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legközelebb maximum akkor, amikor lezso azzal áll elő, hogy egy teljes refaktorálást akar a kódra. de ez most volt, úgyhogy 4-5 évig ausgeschlossen :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) mobal válasza Parci (#35) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor lehet a szabadidejében neki kéne állnia! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37) Cathfaern válasza mobal (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha van szabadideje, akkor nem dolgozik eleget ;]

(#38) lezso6 válasza mobal (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt az R6 tervezése idején kellett volna. De akkor még sehol se volt a .NET Core meg az Angular2. Csak Bootstrap. Az pedig hamarosan jön. Angular meg talán majd. Attól függ lesz-e értelme. A motor nyelvét meg azért mégsem lehet (és kéne) csak úgy lecserélni. Max Rios 7. De az legelőbb kb 2025-ben jöhet (már ha egyáltalán szükség lesz rá), addigra meg akár az is előfordulhat, hogy nem lesz értelme PHP-ról váltani. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) mobal válasza lezso6 (#38) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

De magabiztos valaki :U

Még a végén csinálok egy PH! kópiát Laravellel, Hardverpro? néven :D

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40) lezso6 válasza mobal (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R5 PHP része nem tartalmaz semmi OOP-t. Kb mintha C-ben lenne írva, lehet PHP 4 alatt is futna. Ettől még persze nem rossz, csak programozás-technikailag elavult, nehéz fejleszteni. Az R6-nál a fő szempont az volt, hogy minél egyszerűbb és gyorsabb legyen vele fejleszteni, sőt, IDE-hez is optimalizált. R5-ből ami jó (de az nagyon), az az adatbázis, minimális változtatások voltak rajta az évek folyamán, az esetek 95%-ban csak hozzáírtam. S ugye a DB a lelke mindennek. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) mobal válasza lezso6 (#40) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tudom, szarásig mindent triggerrel! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#42) lezso6 válasza mobal (#41) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Naaa, ne trollkodj. ;] Legalábbis nem hiszem el, hogy neked ez jött le abból a korábbi beszélgetésből. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) mobal válasza lezso6 (#42) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nyilván nem csak ez, de ez megmaradt és tudod miért - mi a véleményem a triggerekről! :D

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44) proci985 válasza lezso6 (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ijeszto kodot barmiben lehet irni.

btw javanak is van ilyen mokas inkonzisztenciaja, avagy ugye elvileg elfedi az alatta levo memkezelest, ld ott a
string s1, s2;
s1 = "hi";
s2 = "hi";
Boolean result1;
Boolean result2;
result1 = (s1 == s2);
result2 = s1.equals(s2);
System.out.println(result1 + " " + result2)

eredmenye.

Mondjuk a dolog annyira known feature, hogy a google keresesnel egy negysoros leiras jon fel, hogy mit csinalj mert egyebkent hiaba egyezik a ket string tartalma, ha a refeket hasonlitgatja ossze az ember.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) lezso6 válasza proci985 (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom a == referenciát hasonlít össze. PHP-nál pont ugyanez van, csak ott a === operátort csinálja ezt. A sima == megnézi a property-ket. De én amúgy nem látom értelmét objektumokat hasonlítgatni, legalábbis eddig nem kellett.

De szvsz ez nem inkozisztencia, hisz a String az objektum.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) lezso6 válasza mobal (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ami ismeretlen, attól félni kell. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) proci985 válasza lezso6 (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igy. viszont az override nelkuli equals jellemzoen egyezik a ==vel.

ha stringkent tarolsz eredmenyeket (bizonyos esetben nem igazan megkerulheto) akkor szukseg lehet ra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Chaser válasza lezso6 (#46) üzenetére


Chaser
titán

neszityat azanukáját mekharakzsikmektanál végetlezs tugyacimet

rendesen kínai nekem amiről diskuráltok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) lezso6 válasza Chaser (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

是吗?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) Mister_X válasza lezso6 (#49) üzenetére


Mister_X
nagyúr

对,是的

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.