Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ertekesa


ertekesa
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/18t5z8jmotWUGs_tjvU2l0dlJ9oiOtEiO3Q/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1A8iFbguazXKqqCXvn18Ux7pmbDag9PX2WA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1BZpUeTnJY7ik-ord488j9IzfSF-5Dm_CQw/view?usp=sharing

(#552) Chaser válasza ertekesa (#547) üzenetére


Chaser
titán

Gyártót nem? Nem tudom milyen sw ami megmondja még. Ha torzít nem kő' :( Melegedés érdekelne még, esetleg GPS milyen gyorsan talál jelet. Megnézel itt egy mibolarénás tesztet az alapján össze tudsz ütni egy kis cikket. Sokan örülnének neki biztos.

trebrona Üzemidő sztem nem releváns, ez még egy kiforratlan rom lehet de már biztos csiszolgatják. Ekkora akkuval kényelmesen el kell mennie 2 akár 3 napot is. A noteban 3200-as akku van és az 5,5".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#553) bigrock válasza ertekesa (#551) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi,
Egy apró észrevétel: használd kérlek a "link" gombot, mert telóról nehézkes úgy a linkeket megnyitni.

(#555) Chaser válasza ertekesa (#554) üzenetére


Chaser
titán

Aida szerint 2000-es akku van benne, spec szerint 4100-as, vagy hogy kell ezt értelmezni? De biztos utóbbi, ilyen malőrt a sáomi' nem engedhet meg magának. Igazából még nem használtam aidat, csak látam:D Gondolom tévesen detektálja, lehet az aktuális droid miatt, aki tudja azért homályosítson fel :R

szerk: beesik a mély vízbe:D de tisztelet, én még nem vállaltam volna be, nem szeretek előtesztelő lenni, meg ilyenkor a boltok is elég marhák még, de jó lenne tudni 1-2 hónap múlva vegyem-e, bár addig még sok víz lefolyik:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#556) ElDiabloo válasza ertekesa (#554) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Nehéz első tulajnak lenni egy ilyen információ éhes társaságban :C

(#557) vornia válasza Chaser (#555) üzenetére


vornia
senior tag

Nem lehet hogy mivel nincs fullra töltve az aksija,az zavarja be a progit?

(#558) Chaser válasza vornia (#557) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom, nem használtam még telefonon aidat. De akár lehet is. Lehet kell neki pár ciklus amíg jól érzékeli.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#559) DG790401 válasza ertekesa (#551) üzenetére


DG790401
tag

Gratulálok az új telóhoz!

(#560) ertekesa válasza DG790401 (#559) üzenetére


ertekesa
csendes tag

köszi. Holnap töltöm a telót, aztán meglátjuk, mit mutat az aida.

(#561) DG790401 válasza ertekesa (#560) üzenetére


DG790401
tag

Mèg egy kèrdès milyen szînű, mennyire csúszós a hátlap?

(#562) ertekesa válasza DG790401 (#561) üzenetére


ertekesa
csendes tag

Ezüst, az eleje fehér. Jobban csúszik mint egy műanyag, de nem vészes annyira.

(#563) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Így két hét után írt a giztop:

Dear customer,
thanks for your pre-order for xiaomi redmi 3 phone, we are sorry that the phone was delayed to be available now until 15th of Feb when our Chinese new year holiday was overed, are you fine to wait for this phone on 15th of next month or just cancel the order for full refund? or we just get the gold version available now, are you fine for changing the phone as gold colour?
thanks and waiting for your reply.
:(

[ Szerkesztve ]

(#564) ertekesa válasza trebrona (#550) üzenetére


ertekesa
csendes tag

A töltőjét mondjuk cserélni kell, mert katasztrófa. 4 óra alatt 47%-ig jutott.

(#565) Chaser válasza ertekesa (#564) üzenetére


Chaser
titán

Nem gyári 2A-s xiaomit adtak hozzá? 3200-est elég gyorsan feltölti, kb 2 óra de pontosan nem mértem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#566) menledge válasza ertekesa (#564) üzenetére


menledge
senior tag

FM rádió van benne? Megnéznéd nekem légyszíves! :R

(#567) ertekesa válasza menledge (#566) üzenetére


ertekesa
csendes tag

igen, FM rádió van benne, tök jól működik.
2A-es Xiaomi töltője van, mégis ilyen béna. Lehet, csak az első töltés ilyen, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#568) tt124307 válasza ertekesa (#567) üzenetére


tt124307
tag

Gratulálok a készülékhez :)

Két kérdést szeretnék feltenni:
1. Meg tudnád mondani, hogy a bootloader zárt-e vagy sem? Xiaomi szép lassan elkezdi bezárni a BL-t (Redmi Note 3, Mi4C és majd a sor folytatódik), de azt is olvasni lehet, hogy a Redmi 3 BL-e nyitott. Nekem nincs Xiaomi telefonom, nem tudom van-e erre egyszerűbb eszköz is mint levinni fastboot mode-ba, de esetleg meg tudod ezt az infót osztani velünk valahogy.

2. Gondolom alapból volt Google Play telepítve a telón, de jó lenne, ha megerősítenéd az infót. Ha esetleg nem volt rajta, akkor további kérdésem, hogy sikerült-e telepítened és ha igen mi alapján.

THX

(#569) szunyika válasza tt124307 (#568) üzenetére


szunyika
tag

Az elso kerdes miert olyan fontos, illetve mit is jelent?
Arrol van szo hogy alapbol rootolt-e a telefon?

(#570) tt124307 válasza szunyika (#569) üzenetére


tt124307
tag

Nem. Arról van szó, hogy nyitott-e a bootloader, vagyis hogy lehet-e a telefonra custom ROM-ot telepíteni, például majd a magyar csapat által lokalizált és kipucolt miuihu-t. (természetesen miután a csapat portolja erre a telefonra is) A Redmi Note 3 esetén nagy probléma, hogy alapból zárt a BL, ezért gyakorlatilag a gyárti ROM-on kívül elvileg nincs lehetőség jelenleg másikat feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#571) ertekesa válasza tt124307 (#568) üzenetére


ertekesa
csendes tag

Most csak azt tudom mondani, hogy Google Play volt rajta telepítve.Az aida-ban írja, hogy "rooted device: no"

[ Szerkesztve ]

(#572) szunyika válasza tt124307 (#570) üzenetére


szunyika
tag

És nincs is lehetőség feltörni, vagy nevezzük úgy kinyitni a bootloadert?

(#573) tt124307 válasza szunyika (#572) üzenetére


tt124307
tag

Az alapkérdés, hogy nyitott-e vagy zárt. Ha nyitott, akkor nincs további kérdés, ha zárt, akkor itt is valószínűleg jön az a szívás, amiről a Note 3 tulajok tudnának beszélni, nagyon keveseknek sikerült eddig kinyitni az elmúlt kb. 1.5 hónap alatt. Egyenlőre nincs rá megfelelő és széles körben működő módszer, de a miuiandroid.hu fórumon sokkal többet olvashatsz a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#574) hevizms


hevizms
addikt

Ezt nem igazán értem miért jó a Xiaominak.
Oké hogy angol nyelvvel is elboldogul még az is aki nem tud annyira angolul,de azért mégiscsak jobb egy telefon ha tudja az ember anyanyelvét.
Értem én hogy nem mi vagyunk a nagy felvásárlók,de azért ott vannak az oroszok,a spanyolok pld akiket rendszeresen látok a kommenteknél.

De legalább akkor dobtak volna rá egy igazi multilang romot.

Á nem normálisak :W

(#575) szunyika válasza hevizms (#574) üzenetére


szunyika
tag

De nem arról volt szó hogy lesz magyar nyelv rá majd pár hónapon belül?

(#576) Chaser válasza szunyika (#575) üzenetére


Chaser
titán

Lehet rá, de sokkal jobb megoldás ha nyitott a bootloader. Kitakarított miuihu-s romnál sztem nincs jobb. De van aki cm-et vagy egyebet használ(na). Zárt loaderrel viszont nem fog menni és az nem jó. Nem értem ezt mért lépték meg, nem hiszem hogy olyan sok telefont kinyírtak volna romolgatással. Ha a note3 ilyen nagyon esélyes hogy ez is, fuck ezt nem is tudtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#577) mezzi7 válasza tt124307 (#573) üzenetére


mezzi7
tag

az MI holnapján kell igényelni unlocker kódot és van egy egyszerű leírás, hogy azzal hogyan lehet unlockolni. Annyi, hogy állítólag lassan dolgozzák fel az igényléseket, általában 10 nap.

(#578) szunyika válasza mezzi7 (#577) üzenetére


szunyika
tag

Wow, akkor megsem utaljuk oket ezert? :)

(#579) trebrona válasza Chaser (#576) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elméletileg a kínai shopos bloatware-es romok elkerülése a cél. Mint ahogyan a csúcs Xiaomi készülékek is a rissz-rossz, lassú SD kártyák miatti rendszerlassulás elkerülésének érdekében nem bővíthetőek.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#580) Chaser válasza trebrona (#579) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ez utóbbi nem igaz. Más is pedzegette már..de. Ennyi erővel beszüntették volna ezer éve a pc-k alkatrészenként való forgalmazását, mert kismillió hw ütközés lehet és a hülye user ott is az adott terméket szidja. Autóba is lehet nem megfelő minőségű üzemanyagot rakni attól még nem az autó sz@r. Lassulás lehet sw-től is telefon esetében, még sem vagy korlátozva mit/mennyit rakhatsz fel. Pedig ott akku felezéstől kezdve minden lehet. És hülye user akkor is azt mondja sz@ratelefon:) Egyszerűen üzleti fogás..16 vs 32GB mSD közt gyártási ktsg-ben max 1k van, lehet annyi sem. Forgalmazási árban se sok. De ha telefonba kerül mindjárt többszörösét kérik el érte. Ha nagyobb tárhely kell fizess extra felárat, ennyi. Elég megnézni notebookoknál SSD-s gépeknek milyen felára van, ha HDD-s verziót veszel és megtartod a HDD-t és veszel SSD-t külön még akkor is jobban jársz. És ha integrált az SSD akkor meg horror felára van a nagyobb kapacitásúaknak mert nincs választási lehetősége annak akinek nagyobb kell.

szerk: Mindez szigorúan persze saját vélemény, a valóság még ennél is szörnyűbb lehet:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#581) mezzi7 válasza szunyika (#578) üzenetére


mezzi7
tag

Én speciel nem haragszom, mert most egy ideig angolnyelvű lesz a teló, amint megjön felmegyek a honlapra és elküldöm az igényt, mire lesz miui-hu rom, addigra meg is kapom.
Szerintem ezzel az volt a céljuk, hogy a kínai viszonteladók / webshopok ne tudják olyan egyszerűen tömegével saját romokkal flashelni a készülékeket. Persze azok biztos találnak rá módot, pl. fastboot ROMokat tudtommal így is simán rá lehet flashelni, csak az kockázatosabb, mert könnyen boot loopba lehet rakni a mobilt, ha az ember nem biztos a dolgában. Magánemberként nem lesz nagy mágia, kb. ennyi:

1. Unlocker kód igénylés -> kb. 10 nap alatt sms-ben megkapod.
2. MI Unlocker tool letöltés és PC-n indítás, MI accounttal belépés
3. MI accountba belépés telefonon
4. Telefon kikapcs, fastboot módba bekapcs (Power + Hangerő fel)
5. Unlocker toolban "Unlock" gomb megnyomása, kész.

Szóval én nem haragszom így, hogy kisebb eséllyel taknyolnak rá valami malwaret, most még úgyse lesz egy ideig rá magyar ROM. A hivatalos updatek meg úgyis mennek így is, abból is lesz global pár hónap múlva

(#582) trebrona válasza Chaser (#580) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért kezdtem a HSZ-t az elméletileg szóval. Bocs, nem használtam smiley-t.
Hugo Barra . ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#583) Chaser válasza mezzi7 (#581) üzenetére


Chaser
titán

Legyen igazad. Bár magyar ROM elég gyorsan össze szokott jönni. Részemről nem a magyar nyelv érdekes, angol is jó, csak ne legyen tele a telefon mindenféle lassító/vacak/semmire nem való kínai appal meg ne legyenek tyúklábas szövegek sehol.

szerk: trebrona Értettem, de azt hitem az a loaderre vonatkozik. Jó dumája van a csávónak, biztos jó marketing suliba járt. Én nem, de értek hozzá és nem vagyok hülye ;] Az is mekkora, kijött a note2, van microSD, 2-3 hónap eltelt kijött note3, ott már nincs. Itt legalább opciósan sim helyre meghagyták...még.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#584) tt124307 válasza mezzi7 (#581) üzenetére


tt124307
tag

A BL unlock elméleti folyamatát leírtad, ennek tényleg így kellene mennie, csak a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon sok esetben mégsem működik. A fórumon sokan panaszkodnak rá, hogy nem érkezik SMS, elhasal az unlock tool stb., de ezt tudjuk be annak, hogy eddig a xiaomi alapvetően nem zárta a BL-t, nem kellett felkészülniük arra, hogy "tömegek" fogják igényelni a BL nyitást és a mögöttes infrastruktúra, folyamatok nem készültek fel ennek a kezelésére. Ha folyamataiban, szolgáltatásaiban (is) nagy gyártó akar lenni, akkor ezen a területen fejlődniük kell. Ez az iparág arról szól, hogy nagyon gyorsan változnak a vevői szokások, preferenciák és a kínai gyártók között iszonyatos verseny van, nagyon könnyű elveszíteni a tömegek bizalmát ill. nagyon könnyű ráígérni a másikra azonos vagy jobb minőséggel, szolgáltatásokkal, (árral) és például nyitott vagy könnyen nyitható bootloaderrel :) Szerintem a meizu, letv, lenovo, huawei, zte, oppo és társaik (hogy csak a "brand" gyártókról beszéljünk) árgus szemekkel lesik azt, hogy hol és hogyan lehetne a xiaomi piacát kannibalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#585) torp


torp
tag

Ezen a roman webshopon van raktaron, 59.000 Ft-ba jon szallitassal egyutt.

(#586) DG790401 válasza torp (#585) üzenetére


DG790401
tag

Az 59 k-t egy kicsit soknak tartom!

(#587) torp válasza DG790401 (#586) üzenetére


torp
tag

Igen, a kinti arhoz kepest sok (epp irok nekik hogy egy kicsit tularaztak :))

(#588) Viktor0610 válasza torp (#587) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajj, ne csináljátok már... :U
Most szoroztam fel az Ibuygou árát (áfával, ugye), és többre jött ki, mint ennél a webshopnál.
Nyilván meg lehet úszni az áfát, meg lehet olcsóbb bolt, de ha tisztességesek vagyunk (mert azok vagyunk, ugye??? :P ), akkor a kínai áfás ár nem sokkal alacsonyabb, vagy akár magasabb is, mint az EU-s.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#589) Chaser válasza Viktor0610 (#588) üzenetére


Chaser
titán

Én se értem, valaki fentebb írta 190 v 200$ volt szállítással eu raktáros telefon.

szerk: meg nagyon nem mindegy, hogy valós készletet árulnak vagy előrendelhető móka olcsóbban, de lehet 1 hónap múlva se lesz belőle semmi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#590) torp válasza Chaser (#589) üzenetére


torp
tag

Beszeltem veluk es rakerdeztem erre. Nincs meg valos keszletuk. Rendelesre szallitjak 5-10 nap.

(#591) mezzi7


mezzi7
tag

hát ja, én is drágábban rendeltem (184 usd szállítással + ajándék tok + kijelzővédő), de már úton van legalább. :D

(#592) DG790401


DG790401
tag

Dûl a love mèg mindig jó a teló?

(#593) DG790401 válasza DG790401 (#592) üzenetére


DG790401
tag

A kèrdèsem ertekesa fôrumtagnak cîmeztem!

(#594) ertekesa válasza DG790401 (#593) üzenetére


ertekesa
csendes tag

Aha jó, csak azt nem tudom megszokni, hogy mi-s programoknál, pl téma letöltése, mindig kínai a szöveg. Sehol nem lehet átállítani. Egyébként elégedett vagyok. :)

(#595) KLiFF


KLiFF
csendes tag

Nekem is megérkezett. Árához képest nagyon jól összerakott, szerintem baromi jól néz ki. a menüjét viszont szoknom kell. Angol-Kínai ez is, spemallos rendelés, 11 nap volt a kiszállítás.

néhány kép:






Redmi 3 - oneplus x - Honor 6

[ Szerkesztve ]

(#596) menledge válasza KLiFF (#595) üzenetére


menledge
senior tag

Grat! :C

Milyen rom van rajta? Zárt BL? Töltő átalakító van!?

Információ éhesek vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#597) KLiFF válasza menledge (#596) üzenetére


KLiFF
csendes tag

Képernyőképet készítettem:

Hogy zárt-e a BL azt nem tudom.
A tok és töltő átalakító csak mellé volt dobva a csomagban (valószínű spemall-tól).
A saját hálózati töltőjével /2 Amperes/ 50%-os akkuszintnél 1,9A -ral tölt. Egyéb töltővel próbálva csak 1,7-1,6A.
Hétvégén bohóckodom a telefonnal és írok pár gondolatot majd.
Elsőre annyi biztos hogy cseszettül megéri az árát. (honor 6 és oneplus x-hez hasonlítva)

(#598) szunyika


szunyika
tag

addig addig jönnek a hozzászólások hogy a végén előrendelem én is - giztop 150 USD tehát kb 43.000 Forint

(#599) Departed válasza KLiFF (#597) üzenetére


Departed
őstag

Bukkantál már kínai feliratra a telefonban? Engem csak az zavarna, ha nincs akkor teljesen jó lenne számomra úgy ahogy van, angolul zárt BL-rel. :K

(#600) Ereshkigal válasza szunyika (#598) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hajrá. :) Arra azért készülj fel, hogy ha nem arany színben kell, akkor még kb. két hetet + szállítás idejét várnod kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.