Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) llaszlo válasza calamites (#400) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez engem különösebben nem érint, hogy milyen évet zárnak.
Engem pusztán az érdekel, hogy megbízató és jó telefonokat adjanak ki megfelelő sw támogatással.
Az Mi5-öt meg inkább hagyjuk az most kb a xiaomi szégyene ahogy kinéz.

(#402) Departed válasza vonyarc (#398) üzenetére


Departed
őstag

A hvg cikknek max a címe ami nem az igazi, magával a cikkel mi gond? Egyszerűen nagyobb növekedést vártak, ami sokkal elmarad az előző két év különbségéhez képest.

(#403) janaman01


janaman01
addikt

Hát nem ez lett a legszebb telójuk....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#404) WmWLaci


WmWLaci
csendes tag

Nem értem miért ilyen halott ez topik? :((
Mindenki a nagyobb tesóját várja?
Pedig én én ezt a telefont néztem ki magamnak.
- a kinézete a hátulját kivéve tetszik, de kinézi a hátulját?
- nekem tetszik az ár-érték arány (csak még nincs meg rá a mani. :(( )
- tetszik hogy csak 5 colos
- az 5 colos telefonokhoz képest a fizikai paraméterei is aránylag kicsik 69.6x139.3 8.5
ennél sokkal nagyobb 5 colos telefonok is vannak.
- az antutu nekem nem számít pedig szeretek játszani de a tapasztalatom az hogy 25000 pont felett
nincs gondom a játékokkal. A rendszer pedig vagy jó vagy lehet 100000 antutu is és akkor is lagol.
- csak HD felbontás? A 80centis tévém FHD ennek a csöppségnek ennyi elég. Szerintem.
- 4100 aksi mint a nagy testvérnek. kisebb kijelző, kisebb méret, kisebb proci mellett ergo jobb üzemidő.
- nincs ujjlenyomat olvasó? Személy szerint ha elveszteném vagy ellopnák a telefont nem vigasztalna hogy nem tudja használni, azt bánnám hogy nincs. Telefonba amúgy sem teszek olyat amit takargatni akarok.
Remélem ha előbb lesz itt valakinek (mint nekem ;) ) ilyen telója megossza velünk a tapasztalatait.
Én a képernyőidőre és a FHD videóra vagyok nagyon kíváncsi.
:C

(#405) Orlin válasza WmWLaci (#404) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem meg pont a hátulja tetszik arany színben!Pont agyaltam is már rajta,hogy valami átlátszó tok kellene majd ne takarja el! :DD
A kisebb mérte nekem is szimpatikus a Redmi Note 3 Pro már nekem nagynak tűnik meg most néztem az árát az is már számomra sok nem beszélve a Xiaomi Mi 5-ről.De még tényleg nem tudom eldönteni el melyik legyen. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#406) menledge válasza WmWLaci (#404) üzenetére


menledge
senior tag

Miért ilyen kihalt? :DDD

Talán mert senkinek sincs... és kitudja mikor lesz...
Én is várom.. de a semmiről nem nagyon lehet beszélgetni. :D

(#407) hunaqua válasza WmWLaci (#404) üzenetére


hunaqua
addikt

....lesz itt még olyan pörgés,hogy csak na!

Ez jó cucc lesz! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#408) Chaser válasza WmWLaci (#404) üzenetére


Chaser
titán

Én azt várom, hogy legyen róla gyakorlati tapasztalat. Szép dolog az adat táblázat, de sajnos az még sok érdemit nem jelent. Főleg a kijelző minősége/fényereje érdekelne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#409) Orlin


Orlin
addikt

Ebből lesz vajon pro változat is?Néztem a Redmi 2-ből is volt pro és sima.
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#410) Chaser válasza Orlin (#409) üzenetére


Chaser
titán

Nem valószínű. Ott a pro 2GB ramot kapott, ez azzal indít. Háttértárból biztos lesznek nagyobb verziók is. Bár ne legyen igazam, jöjjön egy 3GB-os modell is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#411) deadbody válasza Chaser (#410) üzenetére


deadbody
tag

Szerintem a xiaomi itt is el fogja játszani a pro változatot, utóbbi időben szokásává válik, pár hónap és kiderül.

(#412) Orlin válasza deadbody (#411) üzenetére


Orlin
addikt

Én is erre tippelek.Amint nézegettem a Redmi Note megjelenéseket is.Jó lenne egy köztes tulajdonságokkal rendelkező teló ami árban is még elfogadható lenne.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#413) Ren Hoek válasza Chaser (#408) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Meg pl nem ártana, ha lehetne rá mikrométer pontosan illeszkedő Ipaky tokot kapni. Remélem lesz rá. Addig nem venném meg. Nekem nagyon bevált, tökéletesen rápasszol, nem hízlalja meg nagyon, és már kapott egy aszfaltot, túlélte. Amennyi törött kijelzőt látni manapság, kötelező a tok. Pedig én baromira vigyázok rá, de nincs olyan telefon szerintem amit ne ejtettek volna le 1-2x legalább. Cimbinek első héten a méregdrága telefonját az egyik ismerőse :C Betonra. Kapott is egy kis horpadást az alu... Ez meg a másik, mivel fémes ház, mégjobban kéne rá védelem. Sokkal rosszabbul nyelik el az ütközéseket, mintha lepattanna a műanyag hátlap. Tok ebben azért segít.

[ Szerkesztve ]

(#414) WmWLaci


WmWLaci
csendes tag

Egy kérdés, segítsetek mert lehet hogy rosszul gondolom!

Azon gondolkodtam kell-e, nagyon fontos a 2g ram helyett 3g ram.
Mert úgy gondolom:
1. ha egy programot a középső gombbal teszek le akkor nem zárja be tehát legközelebb indításnál villám gyorsan elindul.
2. ha a vissza gombbal zárom be a progit akkor bezárja és a legközelebbi indításnál 1, 2 másodperc míg elindul.

Az első esetben sok giga kell és előfordulnak olyan programok amik nem hagyják a telo prociját, aksjiát pihenni. Akár még kikapcsolt képernyőnél is. Rövidebb üzem idő.
Én általában a 2. esetet használom és talán ezért volt mindegyik telómnál jó az üzem idő és elegendő a ram. :K
Lehet osztani, tanítani!

(#415) Csereszne válasza WmWLaci (#414) üzenetére


Csereszne
csendes tag

Összesen 4 hozzászólás és már tanít! :DDD Taníts még mester! :R

(#416) WmWLaci válasza Csereszne (#415) üzenetére


WmWLaci
csendes tag

Huuu ! Lehet hogy rosszul fogalmaztam.
Engem lehet osztani, tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#417) Ren Hoek válasza WmWLaci (#414) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"olyan programok amik nem hagyják a telo prociját, aksjiát pihenni."

Ez teljesen független ettől... Egyébként MIUI-ban és az új androidban is elég durva háttérkorlátozás van.
Épp ez is a probléma a MIUI-val, alapból túl van szabályozva a háttérben futó appok blokkolása, ezért néha befagy az ébresztő, késik, vagy a visszaszámláló csak akkor frissül, ha bekapcsolod a képernyőt és felébred a telefon. Ezt részletesen lehet szabályozni, milyen app-nak milyen engedélyt adsz ill. milyen korlátozás legyen rá.

Most elvileg megoldódott ez a probléma és helyesen működik a visszaszámláló app amit felraktam.

(#419) trebrona: +1 ... ráadásul már régóta elég jól működik ez a menedzsment. Kilőni valamit pl csak akkor szoktam MIUI-ban, ha valamiért rosszul működik az app, vagy újra kéne indítani. Amúgy teljesen értelmetlen. Chrome is megy most is 20 lappal :D Rábízom mit tart meg memóriában, és mit nem. Eddig tökéletesen működik 2G rammal.

[ Szerkesztve ]

(#418) Ereshkigal válasza Csereszne (#415) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szerintem úgy értette, hogy ha nincs igaza, akkor őt lehet osztani...

2 vs 3 GB RAM: nekem eddig 2 elég volt mindenhova, így nem vágyom többre, fizetni se vagyok hajlandó érte felárat, ha lenne lehetőség.

(#419) trebrona válasza WmWLaci (#414) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pont ezzel a módszerrel érsz el rövidebb üzemidőt, mivel dolgoztatod feleslegesen. Ha kell ram, a rendszer úgyis szabadít fel magának.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#420) hunaqua válasza Ereshkigal (#418) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem is tökéletesen elég a 2GB RAM.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#421) Csereszne válasza WmWLaci (#416) üzenetére


Csereszne
csendes tag

Akkor viszont félreértettem. Sorry!

(#422) WmWLaci


WmWLaci
csendes tag

Köszönöm, 90 százalékban meggyőztetek az üzemidő vs. háttérben futó app.
De egy 10 százalék kétkedést megtartok magamnak.
Kár hogy nincs két ugyanolyan típusú, korú telom amivel csinálhatnék egy tesztet:

Az egyik progik nélkül a háttérben, a másikban jó sok elindítva.
Nem nyúlnék hozzá, bekapcsolt adatforgalom és wifi,
1 óra bekapcsolt kijelzővel, 11 kikapcsolttal.
Az mondjuk egy könnyű fél nap.
Ha a kettő közti aksi idő különbség max 5 százalék (1 napnál 10%) akkor

100 százalékig behódolnák az tudásotok és a tapasztalatok előtt. :R

De gyanakszom hogy sokkal több lenne. :(((
Remélem nektek van igazatok!
Jó éjszakát!

(#423) DG790401


DG790401
tag

Most látom a hardveraprón már 55 k èrt rendelhető a teló u.k.ból

(#424) Ren Hoek válasza WmWLaci (#422) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha jól beállítottad, akkor 0% különbségnek KELL lennie. De ezt lehet logolni, ellenőrizni van erre egy rakás program, te is meg tudod nézni pontosan mikor mi ébreszti fel a telefont pl kikapcsolt kijelzővel.

Szóval egy MIUI-nál egyértelműen 0% lenne a különbség. Teljesen mindegy, hogy memóriában van vagy sem, ha le van korlátozva a háttérfolyamat és adat/GPS/hálózat használata.

Viszont funkcionálisan egy Facebook-nak vagy Gmail-nek, vagy stoppernek pont az a lényege, hogy végezzen háttérműveleteket. Hogy megkapd az üzeneteidet azonnal, vagy ébresszen időben. Az persze, hogy fogyaszt akksit, de még tűréshatáron belül. Nekem egész nap aktív a wifi Redmi 2 Pro-n, nagyon kevés fontos appon kívül semmi ébreszti fel a telefont és nem használ adatot. Bőven bírja estig.

De ez a MIUI. Itt eléggé kireszelték erre a rendszert, illetve a MarshMallow is pont ilyen már. Régebbi nem MIUI androiddal biztosan kijönne különbség, ha nincs korlátozó app.

[ Szerkesztve ]

(#425) DG790401


DG790401
tag

A xiaomi for sale oldalon 155 euro az ára azaz kb 48-49 ezer Ft.

(#426) Ren Hoek válasza DG790401 (#425) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem ez a parás oldal, ahol többek hetekig vártak a cuccra? Volt sok probléma vele ha jól rémlik.
Én megvárnám Eustockot inkább, milyen áron hozzák. 5-6K-t simán megér egy magyar gari és PH-s hozzáállás.

Szerk: Reméltem azért lesz normális sima hátsóval is, de egyelőre csak ez a rombuszos bazári bucsus cucc :D Mondjuk tokkal tényleg tökmindegy. Az a hangszóró amúgy a hátulján? Érdekes lesz a hangja, hogyha rajta lesz egy Ipaky ...

[ Szerkesztve ]

(#427) DG790401


DG790401
tag

Sajnos mèg csak Kînai kèszleten.

(#428) DG790401


DG790401
tag

Èn a xiaomi for sale-ről jókat hallottam egyèbkènt a sima arany hátlap is van a kînálatban.

(#429) Fireball2889


Fireball2889
csendes újonc

Sziasztok, szerintetek van ebben a telefonban infra port, lehet majd távirányítóként használni? Sok helyen láttam a specifikációjában, de ettől még nem vagyok biztos benne. Talán ez a középső az?

(#430) DaWe94 válasza Fireball2889 (#429) üzenetére


DaWe94
senior tag

Igen, ilyen az infra a redmi note 2-n is.

(#431) vornia válasza Fireball2889 (#429) üzenetére


vornia
senior tag

Ez már saját?Ha igen mik a tapasztalataid? :)

(#432) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Itthon mikortól kapható és hol? köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#433) Upo válasza Fireball2889 (#429) üzenetére


Upo
addikt

Ez nem note 3 ??

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#434) trebrona


trebrona
nagyúr

Redmi 3 bemutató tesztképekkel, néhány fotó EXIF adatokat is tartalmaz, így valódinak tűnnek.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#435) Chaser válasza Lesliegold (#432) üzenetére


Chaser
titán

Ha már kapható lesz és hol, akkor kiderül. Ezt most tényleg komolyan kérdezted?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#436) DaWe94 válasza Upo (#433) üzenetére


DaWe94
senior tag

nem

(#437) bigrock válasza trebrona (#434) üzenetére


bigrock
addikt

Én 1 db. teszt képet látok. Lehet, hogy telóról nem nyitja meg a linket?

(#438) trebrona válasza bigrock (#437) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom elképzelhető. Akkor direkt linkek:
Ezeken vannak EXIF adatok:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#439) Fireball2889 válasza vornia (#431) üzenetére


Fireball2889
csendes újonc

Nem saját, egy youtube videóból vágtam csak ki a képet. Néhány weboldalon az szerepel a leírásban, hogy van infra port, más oldalakon meg az, hogy nincs, ezért gondoltam a kép alapján hátha felismeri valaki, hogy mi is az a lyuk a teló tetején.

(#440) Fireball2889 válasza Upo (#433) üzenetére


Fireball2889
csendes újonc

ez Redmi 3

(#441) Flashget


Flashget
félisten

tetszik a hátlapja...nem tetszik a hátlapja..jó a hátlap..szar a hátlap..
nem mindegy milyen? úgyis védő tokban lesz. :)

Realme GT Master Edition

(#442) helixP válasza Flashget (#441) üzenetére


helixP
nagyúr

A következő hozzászólások zanzája:
"Csak a barbárok hordják tokban a készüléket."
"Nem azért dolgoznak a designerek, hogy tokban hordjam."
"Nyomorult, életképtelen az, aki leejti a telefonját, én még sosem ejtettem le semmit, legyőztem a gravitációt."
"Annyira vastag lesz a telefon a toktól, hogy nem tudom már bepakolni a 3,5 tonnás kisteherautómba"

;]

[ Szerkesztve ]

(#443) DaWe94 válasza helixP (#442) üzenetére


DaWe94
senior tag

Juj mennyi "nyomós" érv. Igazi iq fighterekkel van dolgunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#444) Upo válasza Flashget (#441) üzenetére


Upo
addikt

Egyébként nekem gyanús, hogy élőben sokkal jobb mint a képeken. Sima amúgy az egész hátlap, az a minta a gyári rizsa szerint speciális bárium homokkal van fényesítve, tehát az nem belevésett minta rajta, hanem a, hogy is fogalmazzam, mattabb, bársonyosabb hátlapon vannak fényesebb, simább pontok, amik kirajzolják azt a mintát, amit látunk. Szerintem nem olyan feltűnő mint a fényképeken, csak a kamera érzékenyebb a visszatükrözésre ami a mintázatról jön.
Bakker, nagyon remeg a kezem az order gomb felett, de ha akarok a lányomnak egyet szülinapra, akkor már nem sokat várhaok, mert jön az ünnep és nem ér ide március elejére.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#445) Departed válasza Upo (#444) üzenetére


Departed
őstag

Nekem a képeken is tetszik ez a minta. Szerintem sokaknak, de a nemtetszésnyilvánítás mindig könnyebben megjelenik a fórumfelületeken. :P

(#446) hunaqua


hunaqua
addikt

A Spemall-os rendelések elindultak már? Kapott már valaki "élő" Tr. Nr.-t valahonnan?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#447) Chaser válasza Departed (#445) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is bejön, legalább nem kommersz. De ez szubjektív.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#448) Ren Hoek válasza Departed (#445) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem kicsit az a bajom vele, hogy olyan bazári ékszeres... főleg az arany... na az aztán fuxos ágynemű kereskedős, vagy parfümárus kiegészítő :D

... de ha lesz sima ezüst minta nélkül az remek. Amúgy meg sz.rni rá, a többségünk úgy is vesz rá valami simulós tokot.

(#449) Lesliegold válasza Chaser (#435) üzenetére


Lesliegold
tag

"Ha már kapható lesz és hol, akkor kiderül".....

Komolyan kérdeztem, de minek szólsz hozzá, ha ennyit tudsz hozzátenni? Komolyan ennyire fontos, hogy látszódjon itt jártál?

Xiaomi Redmi 3

(#450) Chaser válasza Lesliegold (#449) üzenetére


Chaser
titán

Komolyan mondtam. Szted ki tudja hol és mikor lesz kapható? Még lehet azok se akik forgalmazni akarják:) Kvázi hülyeséget kérdeztél, erre próbáltam rávilágítani.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.