Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) ottoyes válasza TomporJoker (#1449) üzenetére


ottoyes
senior tag

Faxa!Énis ilyen duóval használ(nám)om majd..ha végre megérkezik.

Ottoyes

(#1452) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

[kapható már itthon is]

•SIM 1: Micro SIM
•SIM 2: Nano SIM
Memóriakártya típusa microSD (max. 128 GB)

Eustock-ot megvárom...

mike1334: csak arany van ott...

[ Szerkesztve ]

(#1453) mike1334 válasza KIA Ceed (#1452) üzenetére


mike1334
veterán

Még olcsóbban is.

Igaz csak 1 db arany van raktáron, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1454) diegho


diegho
nagyúr

Akinek már van hol vette - kinti shopra gondolok?! Mik a tapasztalatok?

(#1455) skristof válasza mike1334 (#1453) üzenetére


skristof
tag

4db van raktáron

ha valaki "itthonról2 akar rendelni, szerintem érdemes megvárni az eustock-ot

(#1456) trebrona válasza skristof (#1455) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hardveraprón is van már 1 év magyar garival, AAM számlával 51-ért. Szándékosan nem adok linket, mivel nincs vele tapasztalatom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1457) mike1334 válasza skristof (#1455) üzenetére


mike1334
veterán

Az "olcsóbb nyer" (vagy, ha nem nagy a difi, akkor az eustock) elv fog dönteni nálam. De ha nem lesz annyira olcsó, mint szeretném, akkor egy Samsung A3 (2016) lesz a befutó flottában.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1458) Viktor0610 válasza diegho (#1454) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvass vissza. ;]
Röviden: szerintem szuper gép. :D

Samsung Galaxy A54

(#1459) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Valaki egy használható leírást tudna adni a magyar ROM telepítéséhez? Amit magamtól találtam nem működtek. Köszi!

(#1460) krisi047 válasza krisi047 (#1459) üzenetére


krisi047
aktív tag

Bocs, lejárt a szerk. Igazából az sem baj, ha angol nyelvű a ROM, csak ne legyen tele kínai appokkal és tyúklábakkal, valamint legyen benne használható Google services.

(#1461) trebrona válasza krisi047 (#1459) üzenetére


trebrona
nagyúr

ööö nincs magyar rom. :U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1462) Kecsotam válasza skristof (#1455) üzenetére


Kecsotam
tag

Én is náluk akartam megvenni, de így, hogy óriási bizonytalanságban hagytak megjelenés terén, nem vártam meg, tegnap megrendeltem én is. Talán nem gyári ROM van rajta, hanem valami multi, de azt vettem ki a szavaitokból, hogy ha gáz, akkor vissza kell rá rakni a gyárit és angol nyelven elhasználom addig, amíg meg nem jelenik a hivatalos magyar.

(#1463) diegho válasza Viktor0610 (#1458) üzenetére


diegho
nagyúr

Mobilról írtam és nem tudtam normálisan keresni, de majd most átnézem.

(#1464) Departed válasza diegho (#1463) üzenetére


Departed
őstag

Az imént WoT offtopic-ban olvastalak, megláttalak itt, mondom wtf még mindig azt olvasom? :D
Én is ilyet tervezek venni, engem csak a kijelző védelemről szóló infó hiány zavar, amúgy nagyon jónak tűnik. :K

(#1465) diegho válasza Departed (#1464) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem most LG G4-em és OnePlus One-om is van, de nem buli kettőt együtt hordani 1-1 simmel, a kijelző védelme ne érdekeljen, rendelj hozzá rögtön egy tempered glass fóliát és sz@rd le, hogy mit hazudnak rá.

(#1466) Viktor0610 válasza krisi047 (#1460) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gyári ROM tud angolul, a kínai appok döntő többsége törölhető. Az itt is sokszor linkelt/emlitett Google Installerrel pedig teljeskörűen Google kompatibilissé tehető. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1467) skristof


skristof
tag

pénteken végre az enyém is beesett ausztriába, kedden remélem ideér...

ennek örömére vettem is fóliát
nillkin, matt, 3$

(#1468) Maximum1


Maximum1
őstag

A Note 3 pro téma összefoglalójából idézek, szerintem ezek nálunk is használható infók:

"Google alkalmazások (GAPPS) telepítése:

A telefon kínai származása, illetve a Xiaomi saját alkalmazásboltja (Mi market) miatt hiányozhatnak a Google számunkra elengedhetetlen alkalmazásai. Legkellemetlenebb például a Google Play hiánya lehet, ezt orvosolja ez a program, a GAPPS, ami tartalmazza az összes Google alkalmazást.
Innen letöltve csak fel kell telepíteni a telefonra, majd megnyitva ki kell választani a letöltendő programokat. A progi installálja a kiválasztott alkalmazásokat, mindezek után megjelennek a főképernyőn és lehet is használni őket."

A bootloader nyitása is benne van az összefoglalóban, ha valakit az is érdekel.
Köszönet Criminal017 -nek érte.

(#1469) Viktor0610 válasza Maximum1 (#1468) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én most kaptam meg az SMS-t unlock request elfogadásáról.
Letöltöttem a programot, beléptem a MIUI fiókomba, fastboot mód be, géphez csatlakoztat, erre kb. 50%-nál megállt, hogy nem egyezik a fiók adatai a készüléken lévővel.
Lehet, a root a baja? :U

Persze, nem mintha láttam volna bármit, amit feltehetnék az unlock után, csak kipróbáltam volna. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1470) ottoyes válasza Viktor0610 (#1469) üzenetére


ottoyes
senior tag

Mimás?Gondolom ezzel a telóval regiztél,akkor stimmelnie kéne.Lehet,hogy én nem is piszkálom..angolul tudjon,minimális kííííííín aival ( :(( ) ,és már boldog vagyok! :)

Ottoyes

(#1471) Viktor0610 válasza ottoyes (#1470) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azóta frissítettem a ROM-ot rajta, de valószínű, tényleg a root lesz a gondja. :D

Angolul 99%-ban tud, szóval no para! ;)

Samsung Galaxy A54

(#1472) ottoyes válasza Viktor0610 (#1471) üzenetére


ottoyes
senior tag

...no para?No para?Ehhhh...a teló 4 órányira van tőlem...gyalog is elmennék érte...(mint a hülyegyerek kari előtt)..jönne már meg...és szétmókolom.. :) régen vártam már ennyire vmit..

Ottoyes

(#1473) menledge


menledge
senior tag

A baja az, hogy bootloadert csak fejlesztői rommal tudsz nyitni, ami még nincs a telóhoz. A stabillal nem fog működni! :(

(#1474) wocsok válasza skristof (#1467) üzenetére


wocsok
tag

Az kicsit drága volt, én 400Ft-ért vettem temperalált üveget...

(#1475) Viktor0610 válasza wocsok (#1474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen volt drága. ;)
Én még a G4-re vettem Nillkin fóliát hasonló árban, és hónapok óta rajta van, egy karc nincs rajta, pedig használtam rendesen a készüléket.
Ellenben az olcsóbb fóliák sokszor pár nap alatt megkarcolódnak. :((
"Természetes", hogy ezután erre is berendeltem párat belőle. ;) Szintén mattot. :)

Az edzett üveg nyilván más kategória, de én azóta kerülöm ezeket, mióta a Redmimre feltett TG érezhetően csökkentette a kijelző érzékenységét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1476) hevizms


hevizms
addikt

Én meg használtam üvegfóliát a Hongmin és fél éve rájöttem hogy felesleges.
Mi értelme akkor a Gorilla Glass 3 védelemnek?
Mi értelme annyira vigyázgatni rá? Hiába őrzöm meg 2 évig a kijelzőt ha a kutya nem veszi meg a telefont mert közben jöttek új típusok és már senkinek nem kell.
Közben meg nem élveztem ki a fólia nélküliség előnyeit.Mert azt senki nem meséli be nekem hogy nem érezni a különbséget amikor az ember leveszi a fóliát és úgy használja.

Amit most vettem telót,már eleve úgy fogom használni ahogy van.Semmi szarságot nem teszek rá.
Élvezem a szűz kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#1477) Viktor0610 válasza hevizms (#1476) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem az nem tetszik a "szűz" kijelzőben, hogy csúszik rajta az ujjam, így a hosszú "klikk" néha nehezen jön össze. :D (Tudom, user error. ;] )
Az viszont tetszik benne, hogy mintha nem maradna meg rajta annyira az ujjlenyomat.

Samsung Galaxy A54

(#1478) Chaser válasza hevizms (#1476) üzenetére


Chaser
titán

Elvileg gg2. Amúgy semmi értelme. Mióta pár hét után berobbant az üvegfólia a noteomon nem raktam rá semmit és karcmentes. Színek meg sokkal szebbek, hiába csilli volt az a fólia.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1479) trebrona válasza hevizms (#1476) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem is a karcok, inkább a törés ellen véd nagy eséllyel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1480) calamites válasza wocsok (#1474) üzenetére


calamites
őstag

Linket dobnál róla pls.

(#1481) snekszercsab


snekszercsab
csendes tag

Sziasztok

Még mindig szívesen fogadnám az segítséget az alábbi kérdésben:

7.1.1.0.0 ROM-ot hogyan lehet lecserélni a gyári stable ROM-ra?

Ha lehet, akkor a "Letöltöd a legfrissebb gyári romot és felteszed." színvonalú válaszoknál kicsit bővebb megoldást is szívesen fogadnék.

Eddig azt próbáltam meg, hogy http://en.miui.com/download-298.html oldalról letöltve a ROM-ot és elindítva az updatert megpóbáltam a frissítést, de couldn't verify update package üzenetet kaptam.

(#1482) Viktor0610 válasza snekszercsab (#1481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vut? :D Tök egyszerű. :P

A készüléken az update-re (Settings - About phone - System updates) rányomsz, megcsinálja magától a frissítést. :D
Amennyiben a root miatt nem sikerül a folyamat, a System update oldalán katt a képernyő jobb felső sarkán lévő "körben 3 pöttyre", majd "Download update". Letölti a frissítést, majd reboot és feldobja. Ismét reboot és már a legfrissebb ROM van a készülékeden. :)

kelzsoca:
Jah, hogy plusz egy 0. :D Hát az elkerülte a figyelmem. :D :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1483) kelzsoca válasza Viktor0610 (#1482) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért ez mégsem ennyire egyszerű. :D

Mivel nem gyári szoftver van a készüléken, lásd verziószám, soha nem fogja tudni frissíteni a rendszert.

(#1481) snekszercsab

A zárt bootloader miatt, a fastboot romra van szükséged, amit innen tölthetsz le.

Erre a linkre kell kattintani az oldalon: Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download

Miután a szoftvert letöltötted, azt ki kell bontani, majd a Miflash alkalmazással tudod feltenni a készülékre.

Ahhoz hogy a készülék kommunikálni tudjon a készülékkel, download módba kell tenni, ehhez kapcsold ki a készüléket, majd a hangerő FEL gomb nyomvatartása mellett nyomd hosszan a power gombot is, amikor megjelenik a Mi logo, elengedheted a gombokat.
A megjelenő menüben válaszd a download módot, a készülék látszólag kikapcsol, most kell összekötni USB kábelen a PC-vel a telefont, a Miflash programnál rányomni a refresh gombra, és ha látja a készüléket (megjelenik az eszköz) akkor mehet a flash.
A fenti oldalon képekkel illusztrálva is megtalálod amit leírtam.

Természetesen mindent csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1484) snekszercsab válasza kelzsoca (#1483) üzenetére


snekszercsab
csendes tag

Szia

Köszönöm a részletes infót.

(#1485) ttt1


ttt1
őstag

Nekem még a matt gyári fólia van rajta de van 9H üvegem is. Akkor azt nem érdemes rátenni?Valamivel vastagabb éenne a teló gondolom. A V7.1.3.-al minden rendben van 7.1.2-vel némi akuidő csökkenést írtak azért én azt nem is raktam fel.

(#1486) rgranc válasza ttt1 (#1485) üzenetére


rgranc
aktív tag

Xperia Z3 Compactom van, az elejétől kezdve "tempered glass" üveg rajta, már a harmadik. Eddig kétszer törtem, először már nem emlékszem mi volt, de a másodikra igen: kicsúszott a teló a kezemből, és üveggel lefelé, pontosan lapjával csattant a csempén. Szanaszét repedezett az üvegfólia, a telónak semmi baja. Szóval én tudom értékelni...

(#1487) Viktor0610 válasza rgranc (#1486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hátlapra is került TG?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1488) wocsok válasza calamites (#1480) üzenetére


wocsok
tag

A kért link...

(#1489) calamites válasza wocsok (#1488) üzenetére


calamites
őstag

Nagyon köszi, ahogy olvasom kerekített szélű is, ami külön jó.

(#1490) ttt1 válasza wocsok (#1488) üzenetére


ttt1
őstag

Ilyesmi járt az enyémhez is ..

(#1491) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok ilyen telefont szeretnék vásárolni. geekbuying-ról szeretném rendelni de csak 03.10-től lehet kapni itt. Miért ?!?! Visszaolvastam miket írtatok róla és szeretnék egy ilyet :P Aliexpressen is néztem mivel onnan is szoktam rendelni. Szerintetek hol vegyem meg ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#1492) skristof válasza Hompi01 (#1491) üzenetére


skristof
tag

ha visszaolvastál, akkor láthattad, hogy a legtöbben a spemall-ról rendeltük.... :U

(#1493) Hompi01


Hompi01
tag

Igen olvastam hogy ti onnan csak én a geek-ről többször rendeltem sőt még garanciát is érvényesítettem. Olyan oldal van ahol esetleg európai raktár van ? spemall-nak van ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#1494) Chaser válasza Hompi01 (#1493) üzenetére


Chaser
titán

Eu raktárból +19$-ért küldik. Ahogy néztem náluk a legolcsóbb, 44k körül jön eu szállítással. Itthon talán xiaomishopnál 55k.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1495) Viktor0610 válasza Chaser (#1494) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem EU-ból küldik, hanem EU Express a szállítás neve. ;)
Kínából jön, csak gyorsan, és a drágább szállításért cserébe nincs VÁM. (Pontosabban szerintem van, csak egy olyan országban vámolják, ahol kevesebb annak mértéke. :) )

Samsung Galaxy A54

(#1496) mike1334 válasza Viktor0610 (#1495) üzenetére


mike1334
veterán

Az eu-ban egységes a vám mértéke, telefon esetén pontosan 0. :)

No de mi újság az eustocknál, arról nincs infó? Nem gondoltam volna, hogy a xiaomishop beelőzi. Amúgy vásárlás előtt jó lenne kicsit kézbe venni, nyomkodni. A ping vagy másik budapesti boltban lesz kiállítási darab?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1497) Viktor0610 válasza mike1334 (#1496) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtam, hogy ÁFÁ-t kellett volna írnom. :D

Szóval szerintem azzal trükköznek. :D

Samsung Galaxy A54

(#1498) trebrona válasza Viktor0610 (#1497) üzenetére


trebrona
nagyúr

Írják az oldalukon hogyan működik:

"Why no customs fee?
For European Express/expedited shipping, First, we ship the package to France via SF-Express and pay tax in advance by our company if any tax involved. After the package arrived at facility, and it will be delivered to your door via Chronopost express. So it's a smooth shopping process for buyer, just place order and wait for a few days, the shipping carrier will contact you to deliver the package to your address without any custom annoyance."

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1499) mike1334 válasza Viktor0610 (#1497) üzenetére


mike1334
veterán

Szerintem is. Sok eu warehouse van hollandoknál meg azt hiszem a franciáknál. De sose vettem rá magam, hogy megnézzem hol a legkevesebb az áfa az euban :)
De ez nem trükközés, én is így csinálnám, nagyban megéri :)

Na míg bepötyögtem megírták :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1500) Chaser válasza Viktor0610 (#1495) üzenetére


Chaser
titán

De onnan küldik. Teljesen legális. Van egy kontaktjuk valamelyik országban, lehet ott teljesen megússza ügyesen a vámot:) Onnan meg új csomagként jön tovább, tehát az itteni átvevő részéről teljesen tehermentesen.

szerk: megelőzték:D na mindegy, gondolom rájöttek már nem túlzottan működik, hogy 10$-t írnak a csomagra és sok vevőt vesztettek, ez így teljesen korrekt, az illetékesek meg jelen esetben bekaphassák' mert vásárló részéről legális:)

most mi4c-n akadtam ki, 3/32-es, itt egy tag 1 év garral számlával árulja 81-2k-ért, kintről legolcsóbban bárhonnan 78-9k ha eu-s megoldással venném, ha meg nem és beesik a tréfa akkor 95 körül

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.