Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#250) bunfi válasza D.Va (#246) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor ennyi erővel mindenkit lehetne köpködni, mivel ez már szinte iparági sztenderd, amelyet a valós fizikai boltokig vezethetünk vissza:
https://www.ign.com/articles/2019/10/07/report-steams-30-cut-is-actually-the-industry-standard

(#245) Giovan!
Szerintem ha már ennyire dobálózunk azzal, hogy mennyi és milyen is az a 30%, épp ott van a probléma, hogy százalék. Nincs sávos változás, nincs könyörület, minden eladás után fizetsz. Szerintem nem mindegy, hogy mondjuk 100 ezer dollárt fizetsz a platformon való megjelenésért vagy 12 milliót. Ugyanannyi hozzáadott értéket kapsz, a fajlagos költségek nem emelkednek egyenes arányban a szolgáltató oldalán és ha ekkora nagy vagy (függetlenül az Epicet körülvevő minden allűrtől, a Spotify panasza mögötti valós számoktól vagy a most roncsikálni kezdő Facebook saját kis céljaitól) akkor már nem egészen helytálló az a megállapítás, hogy legyél hálás azért, hogy megengedjük, hogy felkerülj az áruházunkba. Már elsütöttem párszor, a WP bukásában ez is komoly szerepet játszott, nem volt appkínálat és a nagyok visszavonták az appjaikat a Windows Storeból.

Remélhetőleg ez a rendszer megváltozik, szabadon lehet tárgyalni arról, hogy mit mennyiért kapsz meg, mert ez a pongyola százalék inkább sarc, mint egy szolgáltatásért kért ár. És ez a probléma, mindenhol ez a probléma. El tudnál képzelni olyan szituációt, ahol jogosnak tartod, hogy a munkádért kapott pénz 30%-a valaki másé?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.