Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#292) Auratech


Auratech
őstag

Ismerek olyan embert, aki három gyerekfej méretű túrósbatyu és fél liter kakaó után tud frissen, futva cipekedni.
Általában ezek olyan fiatalok, akik bármit büntetlenül képesek elfogyasztani, bármilyen mennyiségben.
Fiatalon, amíg a hormonrendszer hiperaktív és a test növekszik vagy épp kinőtte magát 16-25 között, a legtöbben nem szenvedik a bármilyen étrend hátrányát. 12 tojásból rántotta 6 zsömle, litertej..szálkás has.
A dolog a kb. 30 életév után kezd izgalmas lenni, mikor az alapanyagcsere csökkenni kezd és a korábban fogyasztott megszokott kalóriamennyiség azonosnak gondolt aktivitás mellett is fondorlatos súlygyarapodást okoz. Évente egy-két kiló.. Ennek kordában tartásához a vércukor-inzulinszintet felb@szkodó tésztakúra a legrosszabb, mert lelkileg terhelő a néha váratlanul támadó és a hányingerküszöbön kopogtató, mardosó éhségroham. A nap jelentős részében a kajálás körül forog az agy és nem vagyok szakács..
Ha egész nap legelésznénk, az más lenne.
Több évig voltam húsmentes étrenden és akkor alakult ki a bizonyosságom, hogy a hirtelen vércukrot emelő ételekkel nagyon óvatosan kell bánni, ha nincs pariban az éppen végzett aktivitás igényeivel...
Átlag napi aktivitáshoz egy cukorbeteg számára is vállalható zöldség-rostdús étrend a legbeváltabb, amiben az energiát túlnyomórészt zsír biztosítja. Tiszta ételekkel, sok vízzel.
Erős, tartós aktivitás mellett, előtt közben (utána semmiképp!) belefér az eseti szénhidrátbomba.
Süti, sör, torta, bármi. Egy dologra igyekszem figyelni, hogy ilyenkor lehetőleg ne fogyasszak zsírt és lehetőleg sok fehérjét se. Akkor bármi elég hajtóanyagként az egyébként szénhidrátszegén étrendhez igazodott emésztésben is.
Babgulyás, rántotthús, krémes, kávé ez egyszerre nekem nem megy..
Tegnap nem tudtam reggelizni. Délben betoltam 10 deka töpörtyűt 20 deka tofuval... Estig kitartott..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.