Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#301) quad406 válasza quad406 (#299) üzenetére


quad406
csendes tag

Sikerült kipróbálnom a Segafredo Espresso-t. Hát a Spar-os se jó, meg ez sem, de azon legalább üzembiztosan át tud folyni a víz. Pedig első látásra jó minőségűnek tűnt a kapszula. Viszont rögtön az első be volt "dugulva". Hol jött belőle, hol nem a kv, a végén meg feladta és kinyomta a vizet a tetején. Szentségeltem is rendesen. A másodikat már előre megrázogattam, megütögettem, de az is bizonytalanul csordogált. Még szerencse, hogy csak 10 kapszula van egy dobozban, így nem kell sokáig szenvedni velük. A klónok piacán szerintem még mnidg a Café Royal vezet torny magasan minden téren. Kár, hogy esperssot nem akar hozni belőle a Müller. :(

(#302) quad406 válasza quad406 (#301) üzenetére


quad406
csendes tag

Segafredo update: Nem tudom mi lehetett a legelső kapszulával. Azóta rázogatás nélkül se volt gond velük. A KV végülis jobb a Saprosnál, csak gyenge. Egy próbát megér.

(#304) quad406 válasza #45553408 (#303) üzenetére


quad406
csendes tag

Már volt róla szó itt a fórumon. Aki kipróbálta, annak ízlett. Negatívan senki nem nyilatkozott. Én a Grande-t próbáltam csak. Egész jó. Egy próbát megér.

(#306) Saionara


Saionara
újonc

Frissen beszerzett Oblo-val az eredeti kapszulák mellett, mivel nekünk bejönnek a Segafredo kávék (főleg a piros Intermezzo) kipróbáltuk az Auchanban épp akciósan kapható Sega kapszulákat (most 10db 999 Ft helyett 799Ft volt), egyből 3 félét is.

Sajnos mindhárom kapszulánál előfordul, hogy a rendeltetési hely helyett orrán-száján jön belőle a zaccos víz, sőt a legelsőnél sajnos csak felül tudott kitörni. Ezután el is gondolkodtam azon, hogy most vágom ki a kukába az egészet, de végül - a kávégép épségével kevésbé törődve - inkább tovább próbálkoztam.

Eredmény:
- "Espresso cremoso": Magában karakteres, finom íz, krémréteg is szép. Esetleg kevés tejjel és cukorral lágyítva is iható, ízlés kérdése, kár a kapszula kivitelezésének minőségéért.
- "Cappuccino": Szép habos cappuccino készült belőle, azonban az íze szörnyű volt. Punnyadt UHT tejre emlékeztető íze számomra gyomorforgató volt -> kuka.
- "Lungo": Ennek az ízvilága tetszett nekünk a legjobban. Lágyabb, selymes, krémes hosszú kávé készíthető belőle. Kevés tej és esetleg cukor növelte a harmóniát. Ilyet vennék máskor, ha a kapszula nem lenne ennyire gyagyi, selejtes minőségű.

Konklúzió:
Sega kapszulát többet soha, inkább maradok az eredeti kapszuláknál. Jobb helyeken kb. ugyanannyiért beszerezhetők, sokféle kapható, a kapszulák kialakításának minősége pedig kiváló.

(#307) Mikkes válasza Saionara (#306) üzenetére


Mikkes
csendes tag

10-ből 1 nekem is hibás volt.

(#308) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Sziasztok!

A Café René kapszulákat próbálta valaki?

https://kaveteabolt.hu/dolce_gusto_kompatibilis_kavekapszulak

(#309) Primary92


Primary92
senior tag

Gödöllőn tud valaki kapszula beszerzési forrást?
Mülleren és a Tesco-n kívül.

(#311) Primary92 válasza #45553408 (#310) üzenetére


Primary92
senior tag

A Sparosat érdemes kipróbálni?

(#313) quad406 válasza Primary92 (#311) üzenetére


quad406
csendes tag

Inkább várd meg amíg akciós lesz az eredeti. Kb. havonta 1x. Ilyenkor 1200 körül jön ki egy doboz, de sajnos 5 dobozzal kell megvenni egyszerre.

(#314) lac14548


lac14548
aktív tag

Szivárgással találkoztatok már?
Főzés után a kávéfőző alatt víztócsa keletkezik.

Azt sikerült kiderítenem, hogy alul a tömítés ereszt át amibe a víztartály "csőre" belecsatlakozik.
Interneten keresgéve találtam alkatrészt hozzá de postaköltséggel (németoszágból jönne) együtt a gép árának majdnem a felébe kerülne.

Nem volt esetleg másnak ilyen probléma amit megoldott házilag, ha igen, hogyan?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#316) vtechun válasza lac14548 (#314) üzenetére


vtechun
veterán

nekem volt olyan egyszer, egy jó citromsavas vízkőtelenítés után elmúlt

(#317) lac14548 válasza vtechun (#316) üzenetére


lac14548
aktív tag

Vízkőtelenítés megvolt, sajnos nem lett jobb tőle...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#318) tahepa


tahepa
senior tag

Rosmannban 1229 Dg kapszula.Három félét láttam : Cappucino , Latte machiato,Espresso.
Debrecen.

(#319) lac14548 válasza tahepa (#318) üzenetére


lac14548
aktív tag

Tesco ápr. 11-15-ig

5 cs vásárlása esetén: 1199 Ft/cs

http://tesco.hu/akciok/akcios-termekek/termek/italok/kakao-kave/nescafe-dolce-gusto-kapszula/

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#320) tahepa válasza lac14548 (#319) üzenetére


tahepa
senior tag

Kösz az infót de én ezerért veszem dobozát. :)

(#321) lac14548 válasza tahepa (#320) üzenetére


lac14548
aktív tag

Az jó ár...
Szabad tudni, hogy hol adják ennyiért?

Ja, látom Debrecen... Az nekem messze van.

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#322) vtechun válasza tahepa (#320) üzenetére


vtechun
veterán

Hol lehet annyiért kapni?

(#323) sharkypeti válasza tahepa (#320) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Jó magának. ;)

OnePlus 12

(#324) tahepa válasza sharkypeti (#323) üzenetére


tahepa
senior tag

Magának is ha jól tévedek... ;]

(#325) oszy válasza #45553408 (#303) üzenetére


oszy
veterán

+1 ezekre a kapszulákra. Latte Macchiato és Cappuccino tesztelve! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#326) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok!

1-2 év után rájöttem, hogy vízkőmentesíteni is kellene a pingvint. :D Nem sokat használom, családi összejöveteleken csak, meg hetente talán 4 kapszula. Besárgult a gomb mostanában, megcsináltam a procedúrát étkezési citromsavval duplán, hideg, meleg, de még mindig sárga. Tudtok valami megoldást? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#328) Zaccos válasza #45553408 (#312) üzenetére


Zaccos
újonc

kavekapszulashop.hu itt több típust is találsz és nem drága. Plusz olyan kapszulákat is lehet kapni eredetiben amit a Magyar Dolce Gusto nem forgalmaz.

(#330) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Tegnap vettünk egy ilyen masinériát, baromira rezeg. A poharat kirázza magából. Ez mennyire normális?

Nektek mennyire vibrál?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#332) quad406 válasza MasterMark (#330) üzenetére


quad406
csendes tag

Az újak mintha jobban rezegnének mint a régebbiek. Az unokahúgom vásárolt egyet ilyen "rezgőset" a Mediamarkt-ban. Visszavitte. Kicserélték neki, de a cseregép sem sokkal jobb. :(

(#333) Atlantis válasza MasterMark (#330) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekünk Mini Me van, nem rezeg vészesen, annyira biztosan nem, hogy "a poharat kirázza magából".

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#334) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Kapszulás gépet keresünk ritkább alkalmakra, amikor barátaink jönnek hozzánk, esetleg hétvégére.
Most egy 15baros espresszo delonghi főzőnk van. Jó lenne ilyen alkalmakra ha lenne többféle izű, de mégsem méregdrága kávé. Mit ajánlotok?

(#336) viharhozo válasza 8nemesis8 (#334) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha kavebuzitol kerdezed, annak mind szar, a tobbieknek meg mind jo, szoval max. az arak donthetnek. Az alapgep kb. ugyanannyi mindegyiknel (jellemzoen 15k), ennek megfeleloen nem tul jo minosegu.

A Lidl/Aldi kapszulai akcio nelkul is 60 forintba kerulnek, a DG-nel azert nagyon kell kapaszkodni, h ennyibol meguszd. Nekem spec. a DG kavei jobban izlenek, de az italok kivetel nelkul ihatatlanok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#337) quad406 válasza 8nemesis8 (#334) üzenetére


quad406
csendes tag

Szerintem először próbálj ki pár kávét mindkét márkából és csak aztán dönts,Tchibo kávézó/bolt sok helyen van, DG úgy tudom csak a Westendben a Mediamarktban.

(#338) fordfairlane válasza MasterMark (#330) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is rezeg nagyon, kénytelen voltam alárakni egy vastag törlőkendőt.

x gon' give it to ya

(#339) 8nemesis8 válasza #45553408 (#335) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egy piccolo gépből ittunk ismerősnél már 3-4 fajtát, nekem bejöttek, könnyű, nem olyan mint egy főzött kávé, de helyén kezelve alkalmanként jól esik!

A dolce gusto gépből van ami nescafe de van ami krups, jól láttam?
Látszólag ezek is hasonlóak, árban meg nagyon nem. Mi lehet az oka?
Első, második.

viharhozo: Azt látom, hogy nagy a diffi a gépek között, de egy drága tud annyival többet vajon? Max extra kényelmet + funkciót nyújt érte, nem?
A víznyomás és technológia ugyanaz!?

quad406 :Alapvetően a DG ízek bejönnek!

[ Szerkesztve ]

(#340) quad406 válasza 8nemesis8 (#339) üzenetére


quad406
csendes tag

Ha bejön akkor a DG-t kell megvenni! :) Ha jól tudom a Piccolót a Krups gyártja. A többit nem tudom. Talán némelyiket a DeLonghi. A nescafe nem gyárt gépet. Az ár attól függ, hogy kit hogy tudnak átverni. Mind a 2 gép ugyan az szerintem. Akciósan olyan 13-14.000 körül szokott lenni a Piccoló. Ha szerencséd van még 1-2 doboz kapszulát is adnak mellé ajándékba. A design meg az automatikus vízmennyiség adagolás szerintem nem ér annyit, főleg ha csak ritkán használod.

(#341) quad406


quad406
csendes tag

Betévedtem ma a Müllerbe. Örömmel láttam, hogy bővült a Cafe Royal DG kompatibilis kapszula választék a Caffé Lungo-val. https://de.cafe-royal.com/kapseln-nescafe-dolce-gusto-system/caffe-lungo Mondjuk valami eszpresszonak jobban örültem volna. :) Remélem van annyira jó mint a Grande. Sajnos a beetetési időszaknak látom vége és a 995 Ft helyett már 1090 Ft-ért vesztegetik. :( Azért feljebb nem kellene emelni az árat mert akkor már vetekszik a DG 4+1-es akciós árával. Egyébként a gyártó kínálata jelentősen bővült: https://de.cafe-royal.com/kapseln-nescafe-dolce-gusto-system#slide1 Remélem lassan Müllerék is bővítik a választékot nem csak az árat. :)

(#342) 8nemesis8 válasza quad406 (#340) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én is ugyanannak látom, de jelentős a különbség árban.
Hol kezdődik ahol már automata az adagolás?
Bodrik által is említett kapszulák (Mülleres) ezekhez amit linkeltem előbb géphez jók, ugye?
Utántöltő esetleg ilyesmik?
Bár nem elsődleges szempont a töltés, csak érdekelne, másik topikban nem is igazán ajánlották az utántöltést és nyilván akkor az értelmét is elveszti részben.

(#343) quad406 válasza 8nemesis8 (#342) üzenetére


quad406
csendes tag

Nem tudom az emag honnan szerzi be a termékeit, de sokmindenben drága.
A legolcsóbb automata a Mini Me, a neten olyan 22.000 körül láttam. De 5-ig el tudok számolni én is és az ingyen van. :D (Kb. 5 mp alatt jön ki 50 ml eszpresszó)
Igen, a Bodrik által is említett Café Royal kifejezetten a DG-hez jó. A Müllerben oda is írják az árcédula mellé. Bár Café Royal kapszula létezik Nesperssohoz is, de annak más a csomagolása. Nem tudom, hogy az kapható-e a Müllerben. Nem néztem.
Ezekről az Alis utántöltőkről nincs infóm. Valaki vásárolt itt régebben ilyesmit és ígért beszámolót, de úgy emlékszem, hogy végül nem írt semmit. :( Amit én anno a gép vásárlása után nézegettem, annak az ára vetekedett a gép árával, úgyhogy inkább letettem róla.Igaz, hogy az rozsdamentes acélból volt. Van értelme az utántöltésnek, mert így ihatod a kedvenc kávédat, ha van rá időd és módod, hogy pepecselj vele. Én is a munkahelyemen iszom DG-t mint Bodrik. Ott elég hülyén nézne ki, hogy kávézás előtt ilyen kis kapszulákat töltögetek. :D Meg időm sincs rá.
Ha a DG mellett teszed le a voksod, akkor én az eredeti kapszulákat ajánlom. Szinte egymást érik a nagy áruházláncokban a 4+1 akciók. Igaz ugyan hogy meg kell vásárolnod egyszerre 5 dobozzal de így kb. 1200 Ft-ba jön ki egy.
Az utángyártott kapszulákkal csak a baj van. Vagy az ízük csapnivaló, vagy a kapszula minősége az. Tapasztalatom szerint egyedül a Mülleres Café Royal rúg még labdába, bár a tegnap vásárolt Lungo nem az igazi. Majdnem annyira rossz mint a Spar-os, de azért még elmegy. A Grande az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#344) 8nemesis8 válasza quad406 (#343) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen!

Ez akkor nem jó, csak ez a Mini Me? Eddig azt hittem ez a régebbi piccolo ugyanez és jó lenne nekem ez is, ahogyan írod én is tudok 5 másodpercet várni vele!
1200ért kijön egy doboz 16 kapszula már jó tényleg!

Utántöltésről lemondok...

[ Szerkesztve ]

(#345) quad406 válasza 8nemesis8 (#344) üzenetére


quad406
csendes tag

De, a Piccolo egy jó alapgép. Strapabíró, bevált konstrukció. Csak nem automata.

(#346) benvolio válasza 8nemesis8 (#344) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem a Mini Me Piano van, azt tudom ajánlani. Eddig teszi a dolgát és jól is néz ki. Amikor én kerestem azért nem a Piccolot választottam, mert a Mini Me-n felül van a bekapcsoló gomb ami szerintem jobb láthatóbb, mint oldalt, és az automata adagszabályozás is jól jön, főleg az asszonynak mikor a cappuccino-t vagy latte-t mixel, de a sima kávénál se kell nézegetni mikor elég.
A Müller-es kapszulák jók, de a Spar-os az messzire kerülendő. Akciósan vettem két dobozzal, de a fele hibás volt, kinyomta oldalt. Lehet széria hiba volt, de mivel így befürödtem velük biztos, hogy soha többet nem veszek ilyet.

(#347) 8nemesis8 válasza quad406 (#345) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az automata egészen pontosan mit jelent egyébként?
Csak, mert gondolom, hogy a különböző fajtákhoz nem pontosan ugyanannyi víz szükségeltetik!?

benvolio A tetején a csíkok jelzik a különböző automatűn engedett vízmennyiséget?

[ Szerkesztve ]

(#348) quad406 válasza 8nemesis8 (#347) üzenetére


quad406
csendes tag

Automata vízmennyiség adagolásra gondoltam. Beállítod a kapszulán jelzett csíkok számát (vízmennyiséget) a többi a gép dolga. :)

(#349) 8nemesis8 válasza quad406 (#348) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen!
22-ért van voltaképpen ez a "luxus", ha ugyanolyan megbízható, mint a piccolo, amit sokan dícsértek azért, akkor lehet meg is van a döntés :)

(#350) benvolio válasza 8nemesis8 (#347) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, a "jutúb" tele van videókkal a működéséről, ott látni fogod, keress rá. Egyébként minden kapszulán van egy ajánlott érték amik szintén ezekkel a csíkokkal vannak jelölve, de saját ízlésre annyira állítod ami neked a legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.