Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

És németül tudsz?

(#2) Jack Hunter válasza UnA (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Magyarokhoz utazunk, perfekt németem nincs, de alapvetően meg tudom értettni magam.

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ő, minek egy heti hideg élelem, meg mosópor? Csak cipeled magaddal a terhet feleslegesen. Nemetországban elég jó árak vannak a boltokban, plusz még kész ételekből is nagy a választék jó áron.

(#4) UnA válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor ez rendben van - az a fontos, hogy ne adjanak el ;)

(#5) Jack Hunter válasza KISDUCK (#3) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Olyan szállóra megyünk, ahol még ágynemű sincs. Amellett nem tudom még, hol, milyen bolt van, hát úgy gondolom jobb a biztonság.

(#6) szabonagyur válasza KISDUCK (#3) üzenetére


szabonagyur
félisten

+1 tök felesleges ilyeneket kivinni és cipelni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7) KISDUCK válasza Jack Hunter (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát én egy kisvárosban voltam 5 hónapot, de egymás hegyén-hatán voltak boltok. Minden azonos áron vagy olcsóbban és jobb minőségben volt mint itthon, mosoport feles vinni, gondolom nem első nap fogtok mosni, szóval ha első héten vesztek még nem lesztek bajban. Ha gyorsan akartok kajálni frissen és olcsón akkor kebab, viccen kívül rohadt jók a kebabosok és olcsók. 2,5€-ért ettem pita kebabot beeffel, a pitát ott készítették és olyan adag volt hogy utána nem kellett más.
Boltban még a készre sütött csirkemell is 10€\kg áron volt, mirelit pizza nevetségesen olcsó volt. Kész kánaan az egész. A csomagolt 330g-os készkaják meg hegyekben állnak minden üzletben nagy választékban olcsón, a hazai kész kaják azokhoz kepest túlárazott moslékok.

(#8) 13128814


13128814
tag

Valahol szomorú hogy ki kell menni nyugatra egy szállóra. Ettől függetlenül sok sikert!

(#9) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"legalább egyheti hideg élelmet érdemes összekészíteni, de a romlandókat lehetőleg kerüljük. Készüljünk fel rá, hogy anyagilag jobban-kevésbé meg fogjuk érezni. Előnyben a készételek, konzervek, szárazáru, borsó, bab, lencse, hagyma, krumpli, tésztafélék, szószok, alapporok, fűszerek, só, bors."

Fölösleges, minden sarkon van egy lidl, aldy, penny, netto, nahkauf, rewe, akármi. Pont, mint Mo-n. Sőt. Az árak meg még talán jobbak is, mint ott, a kínálatról, minőségről nem is beszélve.
"Mindenre is érdemes gondolni, az élelmiszereken kívül még szükség van némi papírárura, úgymint zsepi, eü.papír, papírtörlő, szalvéta. Aztán mosogatószer, mosópor, tisztítószerek."

Lásd fent, teljesen fölöslegesen cipeled. Nem Kenyába mész, basszus.

"Szükség van még egy lábosra fedővel, tányér, egy kisebb és egy nagyobb kés, villa, kanál."

Ez akár rendben is van, egy kisebb dobozba, ami befér.
"A második tárolóba mehet a ruhanemű. Érdemes melegebb cuccokból többet pakolni, odaát hidegebb van."

Nézd meg az adott hely klímáját, érhetnek meglepetések. Felénk Hessenben kimondottan enyhe, óceánias az éghajlat a tartomány nagy részén, tőlünk nyugatabbra meg még inkább. Persze a hegyekben megint más. Ez egy nagy ország, nagy éghajlati kölönbségekkel. Persze úgyis jön a tél, szóval mindenképpen téli cuccok kellenek azért.
"Szükség van még egy kisebb táskára, ebbe kerülhet a napi életvitelhez szükséges motyó, némi rögtön fogyasztható kaja, pl. pékáru, szendvics. Egy flakon víz, egy guriga wc papír."

Ez is ok, bár némelyik autópályapihenőben egész elfogadható árak vannak, ha valami frisset, vagy meleget ennél. Németeknél rengeteg a kisebb pékség, szóval ha már itt vagy, itt már könnyű ilyesmit találni. Nagyobb élelmiszerboltoknak is van saját sütödéje, pont mint Mo-n, az még jóval olcsóbb is - a minősége más kérdés, az elég hullámzó.

A végére nem írok semmit, az a te döntésed. Amit kihagytál, az a háztartási textilek: ágynemű, törölköző, ilyesmik. De ha otthon felejtetted, az sem para, az alap dolgokat bármelyik sarkon megkapod nagyon olcsón, akár szupermarketekben is (aldi, lidl, és társaik, vagy valami direkt lakberendezési, vagy ruhaüzlet).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Én amikor kinnt töltöttem hosszabb-rövidebb időket, csak olyanokat vittem amiket kinnt nem lehetett kapni, vagy jóval drágábbak voltak.(pl jó magyar kolbász, téliszalámi, tejföl, sajt).
Amit én minden esetben alkalmaztam az az, hogy vettem kinnt egy melegszendvics sütőt, vagy kontakt grillt, rengeteg mindent meg tudsz rajta csinálni a rántottától a bundáskenyérig vagy vmilyen húst rádobsz és kész. Ha nagyon fáradt vagy akkor meg egy kis kolbász meg sajt és kész a melegszendvics.
Sok sikert.

(#11) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Te gyalog mész vagy minek az egy heti hidegélelem?

(#12) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Legfontosabbat kihagytad. Revolut kártya. Azt még érdemes otthon megcsináltatni. Egyrészt mindenhol elfogadják, másrészt aránylag olcsóbb, mint a többi. Kaját meg tisztító szert nem érdemes ekkora mennyiségben vinni. Totál értelmetlen. Készpénz legyen nálad valamennyi, meg mindig annyi tartalék, hogy ha gebasz van, akkor haza tudj menni. Remélem nem magyar céghez mész. Szerződést többször olvasd át, ha nem világos inkább kérdezz rá. Biztosításnak is érdemes utánanézni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#13) UnA válasza icemad (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Telefonáláshoz tudom ajánlani a RebTel alkalmazást, szerintem a legjobb, ha nincs semmilyen ingyenes opció.

(#14) icemad válasza UnA (#13) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt passzolom... Unión belül korlátlan hívásom van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15) Jack Hunter válasza icemad (#14) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Tök jó hogy ennyi világlátott ember van itt! Én most először utazom külföldre, még nyaralni sem voltam,hát megpróbáltam előre látni. :) Viszont most kicsit fújok magamra, előbb is írhattam volna, most feleennyi pakkal és sokkal több tudással lennék gazdagabb.

(#16) parandroid válasza UnA (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tök mindegy, EU-n belül free roaming van, használhatja a magyar telefonját ugyanúgy tovább, mint otthon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) icemad válasza Jack Hunter (#15) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor indulsz? Melyik részre?
Érdemes a környék térképét még jó előre telefonra elmenteni. Ingyenesből a Here és Google maps egész jó.
Google translate/lens is nagyon hasznos tud lenni. Ezekhez a nyelvi csomagokat is érdemes letölteni. (angol, német, lengyel minimum legyen letöltve.) Persze, ha unión belül korlátlan neted van, akkor mindegy. Ezeknek a programoknak a használatát otthon is gyakorolhatod, érdemes is.
Gondolom valami melós szállásra kerülsz, ilyen helyeken nagyon szar a net. Erre is készülj fel.

Pálinkás pohár, meg valamennyi házi pálinka is legyen. ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#18) UnA válasza parandroid (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Az ingyenes roaming az korlátos dolog.

(#19) távcsőves válasza Jack Hunter (#15) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ezeket vinném magammal, ez elég az útra és az első napokra. (Ha nem szenvedsz hasmenéstöl és, hogy ne is szenvedj majd.) Plussz 1 tusfürdő. A többit leírták már. Nem lett említve még: európai betegbiztositási kártya kiváltása otthon (ha magyar cégen keresztül vagy kint kiküldetésben, ezt feltételezem) mert az ördög nem alszik. Legyen nálad fájdalom csillapító (pl cataflam, egy levél, nem kell egy dobozzal) , tél van, mondjuk egy doboz Neocitran, ha megfáznál. (Gyógyszertár itt is van, a fenti termék is, de kis helyen elfér, és nem kell szarakodni, ha érzed, kicsit megfáztál.) Ha oltva vagy unióban engedélyezett vakcinával, akkor a QR kód legyen feltöltve a covpass appban. Nagyban megkönnyíti az életed jelenleg, minden egyéb apróságot ami esetleg kell a mindennapi életben, itt is befogsz tudni szerezni és majd észre veszed, nem igazán lesz drágább. (Ezen csak az drágít, hogy vagyonod Ft-ban van és Euró-ban fogsz fizetni. A váltásnak mindenképpen lesz költsége,ha revolut, akkor is.) Józan ész és gondolkodás ajánlott mindig, légy résen. De ne legyél paranoiás sem. Sok sikert kívánok!

(#20) parandroid válasza UnA (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, kb hat hónapig (vagy 3?) használhatod, utána figyelmeztetnek. De addigra vehet egy feltöltős német kártyát, vagy köt itt egy előfizut. Nem egy nagy összeg, havi 10-15 EUR-ért már használható csomagok vannak (korlátlan beszélgetés + üzenet + pár GB net). Igazából olcsóbb is, mint Mo-n. Nincs semmiféle korlát. Rendszeresen járok Mo-ra, német előfizetéssel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) kugli válasza parandroid (#20) üzenetére


kugli
aktív tag

Én fuvarozásban munkavállalóként (mezei sofőr :) ) járok ki minden héten németbe. A kis településeket leszámítva mindenhol van aldi,lidil,netto rewe kaufland stb... mi mennyibe kerül abba nem megyek bele,de nem igen éri meg kivinni nagy mennyiségben holmit,max azokat a dolgokat amiket csak Magyarországon kap meg az ember.
Időjárási infóra meg kb azt tudom mondani hogy nagyjából olyan az idő mint nálunk,a téli időszakot leszámítva azzal a különbséggel hogy ha esik a hó ott nem nagyon okoz gondot a közlekedésben. Vagyis ahhoz (hogy gond legyen) nem kb 2-3 cm hó kell mint Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

Az EU-s covid igazolásod nyomtasd ki!
hint: ha két kínai/oroszra kaptál EU szabványt úgy is ki lehet nyomtatni, hogy csak az látszik, hogy "3/3 pfizer".
Tök jó, hogy ha megvan telefonon, de még jobb, ha megvan papíron is.
Ha van munkaszerződésed az is legyen nálad!
Németországban a covid teljes éves program, nem úgy mint nálunk, hogy csak télen sláger.

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Ja igen, nyelvtanulásra: duolingo, mondly, drops.
Ha ezekben a leckét minden nap megcsináltad, szerintem anyanyelvi környezetben néhány hónap alatt el fogsz boldogulni.

(#24) lsebestyen válasza D1Rect (#23) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ Lexilize Flashcards, kiegészítésként. Szótanulásra tökéletes, repetitív. Alap verzióban egy nyelvet lehet vele gyakorolni, viszont nincsenek reklámok.

(#25) Eastman


Eastman
őstag

3M-es füldugót vigyél, gyógyszertárban kapsz.
Bármi dráma van éjjel, ki tudod pihenni magad ha alszol eleget. Hagynám az ágyneműt a pékbe', egy jó hálózsákot vinnék, + egy törit amibe az ottani párnát csavarom. (Vagy egy pólódba is berakhatod, ami szintén a Te textiled, ugye.) + egy polár takarót.

Én két pár papuccsal turnézok, mert a zuhanyzóba is felveszek egyet, vizesben viszont nem járkálok aztán.

Vigyél egy jó Victorinox bicskát magaddal, azon van konzervnyitó, csipesz, olló, stb. Haverral a legkisebb 1l-es elektromos rozsdamentes vízforraló kancsót is vittünk magunkkal Hrvatskába dolgozni. Reggel rögtön volt kávé + tea, nem vártunk senkire. Kell egy kicsi, 2dl-es rozsdamentes bögre is. Más nem; tolltartó lesz az asztalodon, de ha megkínál valaki valami itókával, kiborítod a tollakat, aztán uzsgyi. Ja! 220-as elosztó-(csak)-dugó a konnektorba. Cumi, ha nincs elég, de töltenétek ketten + laptop, stb.
Betadine-t, C vitamint, aztán a többit majd mondják a többiek...

Sok sikert! Huntingold majd a sok tauzend ojrót, aztán gyarapodj, okosodj, azt kívánom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) #90088192 válasza Eastman (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szegény Jack,
Le fog hidalni, ha elmondom 11 éve 1 db sport táska volt nálam, amiben 2 pár cipő 1 papucs, meg a szükséges ruhák voltak, talán még a fogkefe ami nálam volt, ennyi cuccal érkeztem meg AU-ba. :DDD
Igaz munka már volt, szállást is kaptam. :K

(#27) UnA válasza Eastman (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

"Én két pár papuccsal turnézok" - puhány ;]

(#28) Eastman válasza UnA (#27) üzenetére


Eastman
őstag

...minden másra ott a Canesten... ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) #90088192 válasza Eastman (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az csak gombával bánik el, kell valami a bacik ellen is. ;]

Óvszer a legjobb....

(#30) nemlehet válasza #90088192 (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Vagy zuhanysapka. Bár az életveszély, kolléga felhúzta a lábára, hogy ne legyen gombás a zuhanyban, cserébe eltaknyolt és eltörte a medencéjét :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) #90088192 válasza nemlehet (#30) üzenetére


#90088192
törölt tag

Úgy sem rossz, legközelebb sítalp, vagy lapulevél lehet még a befutó. ;]

Jó szaki a törött medencét is meg tudja javítani, és lehet benne újra úszkálni. :DD

(#32) #81556480 válasza nemlehet (#30) üzenetére


#81556480
törölt tag

Gombás lett? nem :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

a poszt írónak meg hajrá, ha valami egyszerű kérdés van írjad aztán segítünk. Szerintem már sok ph-snak van német ismerettsége. én 8 éve járok arra

[ Szerkesztve ]

(#33) Eastman válasza #90088192 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Háát, szegény amit a konyháról írt. :U
Ha a zuhanyt is az a dreamteam takarítja, akkor indokolt a dupla papucs. ...de lehet, még a búvárruha is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.