Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kloden


Kloden
senior tag

A macskám mit művelne egy ilyennel te jó ééég :D Yt tele van ilyen videókkal, hogy a macska ezen utazik :D
Egyébként a cikk nagyon jó!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#102) Harigata


Harigata
tag

Inkább egy jó vízszűrős porszívó, mint ez.

(#103) perempe válasza Kloden (#101) üzenetére


perempe
addikt

azok a videók hatalmasak. :R

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#104) Findzs


Findzs
addikt

nem éppen hatékonyak, ugyanarra a területre 30x mennek vissza
[link]

ha okosabb lenne a szerkezet tized annyi idő alatt végezhetne és kevesebb energiát használna, na meg az üzemideje is jelentősen meghosszabbodna a kütyünek

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#105) ALI_G válasza Findzs (#104) üzenetére


ALI_G
veterán

Cserébe nagyobb a lefedettség. A kis szívóteljesítmény miatt amúgy se baj, ha visszalátogat egy helyre. Energiában pedig szerintem kevesebbet fogyaszt egy takarítással mint egy kézi porszívó ami 1000 W/h+

[ Szerkesztve ]

(#106) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes kis kutyu, koszi a cikket :)

"There is nothing permanent except change"

(#107) DoItYourself


DoItYourself
addikt

A madaras teszkó reklámújságában egy Samsung Navibot-ot hidetnek 80 Ft-ért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#108) salesboy válasza DoItYourself (#107) üzenetére


salesboy
tag

Az jól hangzik. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#109) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Ecovacs Deepoo D76 porszívó robot teszt a geeks.hu-n

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#110) salesboy válasza DoItYourself (#109) üzenetére


salesboy
tag

Ez is remek szerkezet (az árát leszámítva) :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#111) CimbiX válasza salesboy (#95) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Az oldalkefe valoban hianyzik egy kicsit, de nem veszes :)

A youtube-os videokon nem jön annyira at, hogy miert jo az XV-11. Ha rengeteg kosz van a padlon/szönyegen/egyeben, akkor bizony föleg a tesztekben elverzik a Neato.

Hetköznapi hasznalatban, ha ketnaponta mehet a lakasban szabadon koszt enni, viszont igazi elmeny! Nagyon szepen, es okosan dolgozik, öröm nezni.

A Neato Robotics egyebkent Nemetorszagban a Vorwerk Kobold markaneve alatt fut (egy premium gyarto), oldalkefevel. Sajnos ezert 300 EUR-val többet kernek, hogy a fene enne meg öket.

(#112) TheCif


TheCif
tag

Itt van egy nem 100.000-ért.
[link]

(#113) pH03N1xM válasza CimbiX (#111) üzenetére


pH03N1xM
tag

Szinten Neatom van, aki nem latta eloben, az el nem tudja kepzelni, hogy mennyire mas, mint egy agyatlan Roomba. Nincs dirr durr utkozes mindennek es onnet visszapattanva atzuzas olyan helyre, ahol mar vagy 20x jart. A Neato szepen felterkepez a kis lezerevel mindent es szisztematikusan vegigmegy eloszor korben (nagyobb teruletnel magatol felosztja tobb darabra a teruletet) majd a kozepet 'kifillezi' - es ekozben csak minimalisan utkozik, olyan dolgoknak amelyek tul picik, vagy tul melyen vannak, raadasul merfoldekkel nagyobb szivoteljesitmenye van mint a Roombaknak, vastag szonyeget teljesen feltupirozza, majdnem olyan az egesz, mintha egy rendes porszivoval takaritottal volna fel. Nu meg nem kell virtualis fal meg ilyen jatekbutasag, magatol korbejarja az egesz szintet es feltakarit. Ha kozben lemerulne akkor elmegy toltore, es ott folytatja a munkat, ahol abbahagyta. Nem tokeletes ez sem, de fenyev valasztja el az oskovulet Roombaktol, ahol az a modellek kozott az elteres, hogy mennyi ajandek kefet/vilagitotornyot/virtualis falat kap a kivalasztott modell melle.
Raadasul extrem alaku szobaban a Roomba elszenved akar egy oraig, amig pl. a Neato vegez toredek ido alatt: kevesebb akksi hasznalat, kevesebb energiapocsekolas.

Pl. egy sajat video a Roomba es a Neato takaritasi modjarol:
http://www.youtube.com/watch?v=zaZHK39Wu2E

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#114) DoItYourself válasza pH03N1xM (#113) üzenetére


DoItYourself
addikt

Eléggé öngól ez a videó, a Neato-d egy csomó helyen csak egyszer sasszézott végig. A Roomba területe teljesen fekete, mert mindent körbejárt hússzor.
Az szerintem indifferens, hogy mennyi ideig takarít, nem állok mellette stopperrel, sőt általában otthon sem vagyunk, mikor megy.
A Neato-t virtuális falak nélkül hogy tudod kizárni egy területről?
Az "őskövület" Roomba gyártója mellékesen készít még katonai robotokat is, ez alapján feltételezem, hogy a szükséges tudás birtokában vannak, mégis ilyen "buta" logika alapján működő robotporszívót csináltak, vajon miért?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#115) pH03N1xM válasza DoItYourself (#114) üzenetére


pH03N1xM
tag

Megnezted a linket a video alatt? Hogy mennyit szedett ossze a Roomba utan a Neato? A lenyegesen gyengebb szivoteljesitmeny miatt hiaba maszik a Roomba mindent ossze sokszor, ha az aprobb kosz ott marad. Neatot magnescsikkal lehet hatarolni, ami akar szonyeg aljara is felrakhato es lathatatlan ugy. Neato egyebkent mindenhol csak 1x megy. Ha mar fedett teruletre er, altalaban ki is kapcsolja a vakuumjat - errol szol a szisztematikus takaritas.
Szamomra a Roomba tokeletes termeknek tunik: egyszeru, olcso gyartani, nagy haszonnal ertekesitheto. Ez igy jo :) Majd par ev mulva "feltalaljak" a szisztematikus modot, de addig lehuzzak rola a bort, ameddig lehet.

[ Szerkesztve ]

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#116) DoItYourself válasza pH03N1xM (#115) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem néztem a linket a videó alatt. A videót néztem, mert arról volt szó :).
Ha utánaküldenénk egy Roomba-t a Neato után, és az is összeszedne még ezt-azt, az bizonyítana valamit? Nekem nem tűnt koszosnak, porosnak egyszer sem a padló a Roomba után, a jól kitalált kefe/gumilapát rendszere többet ér szerintem mint a szívóhatás.
"meg nem kell virtualis fal meg ilyen jatekbutasag" khmm, csak mágnescsík, az nem butaság, igaz is ;).
Megválaszolom akkor a saját kérdésemet: nekem úgy tűnik, h azért csinált az iRobot ilyen "buta" robotot, mert úgy gondolták ezzel a módszerrel érhető el a legjobb eredmény. Egy üres szobában szinte biztos, h a leghatékonyabb a szisztematikus mozgás, de egy bútorokkal telepakolt szobában (vagy pl. egy nappali-konyha-étkező) engem meggyőzött a Roomba logikája. Ha körülnézek a lakásunkban, a legnagyobb egybefüggő terület egy 1,3x2m-es szőnyeg, a többi - robotszemmel nézve :) - egy cikkcakkos akadálypálya, iszonyat sok kikerülni valóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#117) ALI_G


ALI_G
veterán

Hogy mindkettőtöknek válaszoljak, az iRobot fuzzy logikát használ. Ez alapján működik rengeteg mosógép, mosogatógép stb. Egy fajta mesterséges intelligenciának is felfogható, nagyon bonyolult, de egy ezt alkalmazó eszköz árát csak minimálisan növeli meg, összességében pedig kielégítő eredménnyel takarít, mos...stb.

Egy szisztematikus robot kifejlesztése sokkal drágább, a rajta futó szoftvert talán a legnehezebb része. Ehhez drágább processzor kell, több memória, több tesztelés.

Ha én egy vállalat vagyok, robot porszívót gyártok és profitorientált vagyok, akkor azt gyártom amelyiket hosszútávon a legnagyobb profittal tudok értékesíteni.

Persze ettől van létjogosultsága a szisztematikus kereső robotokbak és ezek a vállalatok pont ezzel akarják felhívni magukra a figyelmet (marketing: nekünk olyan robotunk van ami okos, szisztematikus, a többit már leírta a kolléga, hogy miért vegyük azt! :D)

(#118) pH03N1xM válasza DoItYourself (#116) üzenetére


pH03N1xM
tag

Roombanal a fenykapu nelkul nem tudsz tobb szobat/egesz lakast feltakaritani, Neato pedig magatol megoldja ezt, barmifele kulso segitseg nelkul. En nem hasznalok magnescsikot, mivel nincs olyan terulet ahonnet el kene zarni. Kinek milyen a lakasa, itt eleg nagy osszefuggo teruletek vannak (szintenkent 100m2 korul a brutto terulet), es ehhez nem szukseges semmifele szakaszolo megoldas. Termeszetesen a Neatonak is van kefeje, amelynek a karbantartasigenye torekede a Roombahoz kepest, pont az erosebb szivohatas miatt.

Igen, pl. ez is egy meggyozo pelda a Roomba logikajara:
http://www.youtube.com/watch?v=nixbPMKqsig

:)

Egy kvazi 'lato' robot sokkal jobban tud alkalmazodni barmihez. (sajna a koreai kameras probak rossz otletek voltak, a magas hardware/software igenyu videofeldolgozas miatt)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#119) pH03N1xM válasza ALI_G (#117) üzenetére


pH03N1xM
tag

Neatot szetszedtem, hogy milyen technika van benne:
A lidar benne (a tavolsagerzekelo) egy DLIS-2K (Panavisiontol) 2000 pixel/sor felbontassal, ez a robot fejeben porog 5 v. 10Hz (most nem tudom melyik, 5Hz remlik, de nem eskuszom meg ra) sebesseggel a pozicionalashoz. Hozza kapcsolodik egy Texas DSP, ami az adatokat dolgozza fel, az egeszet sorosan kuldi at a Neato foprocesszorahoz, ami egy Atmel AT91SAM9xE128 + egy kulso flash a firmwarehez - ami mezei felhasznalo szamara egyszeruen frissitheto USB-n keresztul. Erdekesseg, hogy az alaplapra lehet rakni Bluetoothot (header megvan), biztos valami belso teszt maradeka ;)
A vakuummotor Delta BCB1012UH, max 9300/perc fordulattal es 1m3/perc legszallitasi kapacitassal.
+ a szokasos leeses, infras falerzekelo, pwm-es kerekek, lcd vezerles, stb.

Itt lathato egy infrakameras felvetelen, hogy a dolgokat hogyan 'rajzolja' meg a lezerevel, megallapitva a tavolsagukat:

http://www.youtube.com/watch?v=6pw5sDsjCio
(ez mar inkabb robotika tema, mint robotporszivo elsodlegesen szerintem)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#120) DoItYourself válasza ALI_G (#117) üzenetére


DoItYourself
addikt

"Hogy mindkettőtöknek válaszoljak, az iRobot fuzzy logikát használ."

Igen, le is írtam a #17-es hsz-ben ;).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#121) salesboy válasza salesboy (#43) üzenetére


salesboy
tag

Sziasztok!

Jó pár év eltelt amióta az indító cikket megírtam és azt kell, hogy mondjam azóta részben beigazolódtak a jóslatok.

Ami biztos, ma már az okostelefonok (amiről az előző hozzászólásomban írtam) teljesen az életünk részévé váltak, 2012-ben még valóban csak minden második embernek volt, de ma már az a ritka, aki hagyományos telefont használ.

Nos, a robotporszívók persze nem terjedtek el annyira, de én már azóta a harmadikat használom és nem azért mert elromlottak, hanem azért, mert annyira bevált és annyira szeretjük, hogy mindig megvásároltam a legújabbat. :R
Persze úgy, hogy közben a régit még jó áron tudtam eladni. No meg soha sem itthon vásároltam Magyar forgalmazótól, mert az sokkal drágább. Átlagosan 30%-al olcsóbban jutottam hozzá így.
De megérte és egy váltást sem bántam meg, még ha ráfizetéses is volt. :N

Jelenleg egy iRobot Roomba 960-as boldog tulajdonosa vagyok, már több mint 1 éve. Azt gondolom, hogy ez a generáció már teljesen kiforrott, legalábbis most már azon a szinten van, hogy valóban tudatosan takarít és mivel már a wifin keresztül is kontrolálhatjuk a készüléket, ezért mindent tud, amit tudnia kell.

A takarításban nincs változás, most is ugyan olyan alapos, mint az első generáció, de sokkal okosabban és kontrolláltan teszi a dolgát. A leghasznosabb újítások között van, az hogy már annyira okos és olyan fejlett szenzorokkal látták el (pl. kamera), hogy felismeri a helységeket és nem kell különböző aktív falakkal kordában tartani, tudja mikor kell átmenni a másik helységbe. Azt is tudom, hogy a konkurencia már rég használt kamerát, de azzal sem takarított olyan szépen, mint az iRobot. Most viszont az iRobot ezzel a módszerrel valóban a csúcsra ért.
A hatótáv is nagyobb, persze ez az újgenerációs akkumulátoroknak is köszönhető, de az intelligens takarítás is számít, hisz most már nem fut felesleges köröket, hanem szisztematikusan halad, négyzetméterről-négyzetméterre.

Ami pedig a fénypontja ennek a generációnak, az "okosság", mivel hogy már ez is okos, hisz telefonunkról vezérelhetjük és oda kapjuk az információkat, amit a robot küld, bárhol is vagyunk. A takarítás befejeztével, pedig még egy kis térképet is kapunk, ahol láthatjuk, a kitakarított terület és azt is ha valamit nem jól csinált. Természetesen minden fajta elakadásról vagy problémáról küld üzenetet, lehet hogy még távolról is tudjuk orvosolni a problémát.

Továbbra is csak azt mondom, aki teheti és szereti az ilyen kütyüket, az ne habozzon szerezzen be egy robotporszívót, nem fogja megbánni, nagyon sok örömet fog okozni. :K

Egyetlen egy nyűgje van, (de ehhez hozzá lehet szokni) ki kell takarítani, de ha megvan a megfelelő rutin, akkor ez pár percet jelent.

Jó hír, hogy már létezik az i7+ ami már öntisztítós verzió (más már ezt is megcsinálta, de nem olyan tökéletesen), ami azt jelenti, hogy amikor dokkol, akkor a dokkon van egy másik tároló, ahová átszívja a robot tartalmát, és így nekünk csak időnként kell beavatkoznunk, amikor a keferendszer igényel tisztítást. Biztos vagyok abban, hogy erre is kitalálnak valami, na akkor fogok megint váltani, mert az már aztán a tökély lesz.
Akik azóta a nyomdokaimba léptek, mind hálásak nekem, mert legalább annyira szeretik és élvezik a „munkásságát”, mint én.

Remélem hasznos volt ez az újabb hozzászólásom is. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.