Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) szállitó


szállitó
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#252) Wolverine válasza Dare2Live (#220) üzenetére


Wolverine
félisten

Kötözködésként: ha nem fizeted be a havidíjat, nem játszhatsz :P Ennyi elég.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#253) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sówal én ezt nem értem. 2 hetes próbaváltozattal próbáltam a WOW-ot. Megyek, disznót legyilkolok. Megyek, disznót legyilkolok . . . Megyek, disznó legyilkol . . . Na jó, figyeljünk a szintekre is, 4-el magasabb szintüre nem támadunk! kb. 3 óra alatt elértem a 3-as szintet, kismillió disznó legyilkolásával. Baromi unalmas volt. A küldetések angolul vannak, nemtudom miért nem csinált a Blizzard egy normális magyarítást! A Sims 2-höz meg tudták csinálni az EA-s arcok, itt miért nem? Az nem indok, hogy a sims2 igen nagy számban fogy, mert a WOW meg baromi drága, megvétel+feltöltőkártya, szóval a tiszta MO-i haszon kb. ugyanakkora. (Sims 2-ből nagyságrendileg 200.000 fogyott az országban). 2 hét játékidőből kb. 5 órát nyomtam, utána úgy gondoltam, az én időm (türelmem, idegeim) ehhez drága, vissza a Battlefield 2-hőz (ha már a 2142-t el...-ták). A Blizzard, meg ha nem csak keresni akar, hanem jó játékot csinálni, csinálja már meg a Starcraft 2-t, akár minden maradhat a régi, csak a grafika menjen min. 1024x768-ban! :W

(#254) Viktor77 válasza aquark (#253) üzenetére


Viktor77
titán

Gratulálok, megértetted a WoW lényegét. Ahogy a másik fórumon szokták mondani: A focihoz nem értesz véletlenül?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#255) Wolverine válasza Viktor77 (#254) üzenetére


Wolverine
félisten

:DDD Mennyire igaz...

aquark, a Blizzard egy játékához sincs hivatalos magyarítás. Nem üzlet nekik ezzel foglalkozni; a WoW bevételéből viszont szerintem beláthatatlan ideig ellesznek szépen... Nem mellesleg FPS-es múlttal szerintem nem is fogsz élvezni egy MMORPG-t. :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#256) #16741888


#16741888
törölt tag

Nem értelek titeket, elolvastam a legtöbb hszt, egyszerűen nem értem, 2x éves emberek hogy képesek feladni az életüket egy játékért.:F
Én is 20vagyok, de nekem mindennap azon jár az agyam hogy lehetne valamit alkotni, hogy lehetne gyarapodni, több pénzt csinálni, hogy legyen belőlem valaki, mert más úgyse fog nekem emgteremteni egy autót, lakást stbt.
Szerintem a wowozók 90%a elkényeztetet kis hülye, akinek fizetik a szülei a havi tagdíjat, menjenek el dolgozni, és akkor jobban fogják becsülni a pénzt, meg az elbukott állami féléveket.:(((

(#257) Wolverine válasza #16741888 (#256) üzenetére


Wolverine
félisten

Ebből flame lesz :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#258) Viktor77 válasza Wolverine (#257) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lesz, mert akinek van esze az nem ugrik az ilyen post-okra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#259) Cathfaern válasza #16741888 (#256) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudom, de tényleg elolvastad a hsz-eket? Nagyon sokan írták, hogy munkahelyükről rugták ki őket a wow miatt, vagy épphogy megúszták stb...szóval ez az ''elkényeztetett kis hülye'' megnevezés erős túlzás.

(#260) #16741888 válasza Cathfaern (#259) üzenetére


#16741888
törölt tag

A hszek döntő többségét fősulisok írták, elolvastam kb a 90%, jogos!
Ilyen embereknek erősen ajánlott egy pszichológus felkeresése, akit egy game maitt kirúgnak a melóhelyéről az egy beteg ember, a világban elszenvedett sérelmeit próbálja a gameban levezetni, és ott próbál sikereket elérni, egyedül soha az életbe nem fog lejönni róla, mert a lelkében az raktározódik el hogy itt ér el sikereket=> itt lesz boldog, az élettől nem kapott sikereket/boldogságot, ezért minél jobban inkább visszahúzódik. Mint ahogy írták is sokan hogy a játékos periódusban voltak a legboldogabbak.
És igen fenntartom, az elsöprő többségnek a játékát szülők fizetik, közeli példát is tudok, szomszédom, 21éves otthon lakik, nem dolgozik, éjjel nappal wow, szüeli megunták hogy fizessék, mondták éppen elég ideje van menjen dolgozni, elment dolgozni, pár hónap alatt átértékelte hogy mire elég az a havi 80ezer és mire nem. Eggyáltalán nem volt erős túlzás szerintem.

(#261) dr faustus válasza Viktor77 (#258) üzenetére


dr faustus
senior tag

Beszűkült látásmód, ez nem a wow játékosok kiváltsága. ;)

Warning: Explicit Content

(#262) Wolverine válasza #16741888 (#260) üzenetére


Wolverine
félisten

Ugyan nagy százalék a felsőoktatás hallgatója (vagy fiatalabb) a játékosok közül, de hogy nem 905, az tuti.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#263) Wolverine válasza Wolverine (#262) üzenetére


Wolverine
félisten

905 = 90% ofkorz... :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#264) Elrood


Elrood
őstag

Na én épp ezért nem kezdek el wowozni:) Túl sokat én se mozdulnék ki az biztos:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#265) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Muszáj nekem is hozzászólnom.

Az irományod Neck nagyon megfogott, direkt nem azt írom hogy tetszik, mert nem mosolyogva olvastam végig, hanem inkább ugy mint egy érdekes köny egy-két oldalát.

Érdekes téma sajnos igaz, én a nyaramat töltöttem el wowozással, de suli végén megfogadtam hogy nyár végén abba is hagyom, mindig is nagy blizzard fan voltam (vagyok), ismerőseim nem is értették miért nem tolom, általában kitértem, de néha egyszerűen odavágtam hogy nem akarok éjjel nappal wowozni. Eljött a nyár és véget is ért. Ilyen gyors, egyszerű, szimpla nyaram még sosem volt, lehet hogy véletlen egybeesés, de általában a nyaram nem szokott annyira (ennyire, ja már tavaly, akkor annyira..) halál egyszerű lenni, de most az volt. Nyár végén abba is hagytam, és most vissza nézve nem sajnálom mert jó volt, engem is elragadott az egész, de...igen az a de ott van. Mostanra a jóöreg cs és a káromkodás :)

tényleg jó iromány, egyszerű,lényegi, igaz mese (remélem nem érted félre)

üdv: Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#266) Daneey


Daneey
tag

Neck, köszönöm, mert a Te írásod unszolt rá arra, hogy globális lépéseket vezessek be az életemben:

én is sokat WoWoztam (ma-most már nem), napi 4 óra sulinapokon, és 8 óra hétvégente...

De még most is úgy érzem, hogy nem voltam annyira addikt, mint az itt jelenlévők túlnyomó része.

Miután elolvastam a cikkedet és az azt követő fórumhozzászólásokat, úgy döntöttem, hogy nem játszom tovább.

És szerintem nagyon jól tettem >> helyette olvasok, önművelődök, baráti kapcsolatokat ápolok, és áttértem Linuxra... :DDD > teljesen...


Szóval köszönöm mégegyszer, mert ha ezt az irományt nem láttam volna meg, akkor szerintem még ma is WoWoznék...

PumPi: én saját magam fizettem a havidíjat... és nem érzem magam ''elkényesztetett hülyé''-nek...

[Szerkesztve]

(#267) D4rkm4n válasza Daneey (#266) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hmm... Nem csak a WoW okoz efféle függőséget!

Hasonló hatásokat tud elérni a Silkroad is.
Hallottam srácokról, akik kisebb vagyonokat költenek a játékban lévi item mall-ra valódi pénzért ($-ért) lehet venni játékbeli aranyat, amin pedig cuccokat tudsz vásárolni.

Sok internetes játékkal volt már dolgom, nagyon sokszor felhúztam magam rajtuk (CoD, Q3 stb...) de rájöttem, hogy egyszerűen szánalmas, ha az ember egy virtuális világ nemlétező dolgai miatt dühöng, vagy egyáltalán, ha csak apró negatív élményt is okoz neki.

Persze nem hagytam abba a játékokat. Leülök még ma is játszani egy-egy fél órácskára. Aztán megunom.

MMORPG hátránya, hogy hosszútávon nagyon unalmasak tudnak lenni.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#268) kiwep


kiwep
csendes tag

Nagyon sokmindent leírtatok már, és ezeket szinten minden függés esetében el lehet mondani. Az mmorpg-k esetében (legalábbis a wow-ban, a többit nem nagyon ismerem) viszont van egy új tényező is, úgy lehetne hívni talán, hogy szociális függőség / szociális függés.

Az, hogy ki miért játszik, az egy dolog. Van, aki menekül, van, aki keres valami szórakozást a szabadidő eltöltésére, van, akit érdekel a warcraft világ folytatása (mert a blizzard a wow-al viszi tovább a trilógiát), ez tulajdonképpen mindegy is.

A játék eleje tulajdonképpen ismerkedés. A cél nem más, mint hogy érd el a 60-as szintet (hamarosan a 70-est), és eközben tanuld meg használni, kezelni a karaktered. Nem szeretném, ha emiatt néhányan flame-elnének, igen, vannak, akik imádják a levelinget, sorra húzzák fel a karaktereket, hogy aztán 60-as szinten már ne tudjanak/akarjanak vele mit kezdeni, de úgy gondolom, hogy aki ismeri a játékot az tudja, hogy 60-as szinten kezdődik egy másfajta, sokak szerint az igazi játék. Persze vannak, akik azelőtt unják meg a játékot, hogy elérnék mondjuk a 20-as szintet (ezt igen könnyű elérni, mert a szintlépésekhez szükséges XP, vagyis tapasztalati pontok exponencilisan növekednek, ahhoz, hogy mondjuk 55-ről 60-ra lépjünk kb annyit kell összegyűjteni, mint előtte az egész játék során), és sosem tapasztalják meg a legérdekesebb dolgot: a blizzard úgy készítette el a játékot, hogy egy bizonyos szint után jöjjön rá a játékos: csapatban kell játszani.

A szintlépés során a feladatok jelentős részét nem is tudja mindenki egyedül megcsinálni, sőt, már idejében megismerhetjük az instance-okat (nevezzük mondjuk egy olyan barlangnak, ahol erőssebb szörnyek értékesebb kincseket őríznek - ez, ha belépünk, akkor csak nekünk, illetve a csapatunknak létezik), amiket kifejezetten 5 fős (később 25 és 40! fős) csapatokra terveztek.

A fentiekből is kiderül, hogy nagyjából 15-20-as szinttől a lehető legtöbb dolog a közösségi játékra épül. Épp ebben van egyébként a sikere, ha már mmorpg, akkor természetes, hogy ezt az adottságát kihasználja a játék.

Ha jobban belegondolunk, akkor egy idő után a játékosok már egymásra vannak utalva. Szeretnél megszerezni egy értékes tárgyat? Szedj össze 5-25-40 embert, és akkor van esélyed rá. Hogy ne legyen ilyen ''egyszerű'', ezek az emberek legyenek a megfelelő szinten, legyen meg a megfelelő felszereltségük, sőt, a szükséges kasztok a csapaton belül a megfelelő arányban képviseltessék magukat (a játék azon részében, amiről most beszélek, tehát a PvE, játékos a játék által állított akadályok elleni részében az egyes kasztok csapatban elfoglalt szerepe igen erősen meg van határozva - például kell olyan harcos, aki felfogja a legyőzendő ellenfél ütéseit, kellenek olyan gyógyítok, akik életben tartják ezt a harcost, és kellenek olyanok, akik mindeközben megölik az ellenfelet).

Próbálok egyszerűsíteni, ahol lehet, és nem ereszteni bő lére, de szerintem már azok is érzik ennek az összetettségét, akik nem játszanak a wow-al (a többiektől elnézést, hogy ilyen hülyén fogalmazok, és nem azt írom, hogy kell tank, healer meg dps :) )

Ezekre az épeszű megoldás: a guildek. A guild (céh) nem más, mint a játékosok egy csoportja, akik együtt játszanak, a csapattagokat a saját guildjükön belülről választják, jó esetben segítenek egymásnak, stb. Vannak a guildben vezetők, akár több szint is, kicsit úgy működik, mint egy online cég.

Mivel emberek alkotják, és különböző jogokkal felruházott emberek is a tagjai, a guildeknek is vannak gondjaik. Harag, széthúzás, egyet nem értés, a vezetők el nem fogadása, emberhiány, az egyes kasztok nem megfelelő aránya (class balance), stb.
Viszont ez a játék felépítése szemponjtánól kényszerpálya - csak egy megfelelő létszámú, jól működő guild tud adott esetben estéről estére 40 ember kiállítani, akikkel az un. high-end instákat (ezek a játék igazi kihívást jelentő, valóban nehéz részei) csinálni lehet.
Nem ritka, hogy egy guildban minden este raid van (a raid egyszerűen fogalmazva egy ilyen 40 fős csapat), mondjuk 18:30-tól éjfélig.

Természetesen, ha egy raid tagja vagy, akkor szükség van rád a feladat megoldásához, így nem nézik jó szemmel, ha csak úgy le akarsz lépni, hiszen akkor valahogy pótolni kell téged, új embert behívni, rosszabb esetben miattad az egész raidnek vége lesz.

Máris egy érdekes helyzetben találod magad: egy online csapat felelős tagja vagy, akire számítanak, akire szükség van.
Logikus, hogy azok a guildek, akik ''pro''-nak nevezik magukat, olyan játékosokat keresnek, akik minden este, hétvégén, esetleg a legváratlanabb időben is tudnak játszani, hiszen a csapat csak így tud haladni. Itt már csak közös munkával lehet haladni, és a közösségi érdek zagadhatatlanul igen erős hatás.

Ezt hívom és közösségi, vagyis szociális függőségnek. Mindenki tudja, hogy az egy osztályba járó lányoknak a havi ciklusa egy idő után szinte meg fog egyezni. Az egy guildben játszók estéről esére egymáshoz, és a játékhoz időzítik az életüket, ezt még akkor sem tagadhatom, ha magát a wow-ot szeretem.

Ez a függőség pedig már nem egyszerű játékfüggés.
Jelenleg a játék PvE része olyan, hogy csak azok tudnak igazi eredményeket elérni, sőt, csak azok láthatják meg a játék valóban igzalmas és lenyűgöző részeit, akik szinte minden este a gép előtt ülnek. A többiek számára ez a világ nem elérhető.
Felismerte ezt a blizzard is. A januárban megjelenő kiegészítő már nem is fog 40 fős raid instákat tartalmazni, csak 5 és (ez új) 25 fősök lesznek. Egyenlőre a létszám csökkentésével próbálnak lazítani a helyzeten.

Meglátjuk, szeintem jönni fognak még ilyen apróbb módosítások, legalábbis én nagyon remélem.

Nem beszéltem a játék másik részéről, a PvP-ről (játékos játékos ellen, a játékban több harcmező is van, ahol egymást lehet gyilkolászni, vagy még inkább ''háborús'' feladatokat megoldani), de ott ez a hatás, jellegéből eredően, nem nagyon tapasztalható.

Mindezt csak azért írtam le, mert ahogy láttam ezt még senki nem fogalmazta meg így, pedig ezt is figyelembe kell venni, amikor a függőség kérdéséről beszélünk.

[Antis @ Xavius-EU]

Az aceton mindent megold!

(#269) kiwep


kiwep
csendes tag

Huh, elnézést az extrahosszú postért, most nézem csak, hogy megszaladt egy kicsit :)

Az aceton mindent megold!

(#270) Neck válasza kiwep (#268) üzenetére


Neck
veterán

Szia Antis :D

Szépen összeszedted, :R

Igen, tulajdonképp erről van szó, pontosan leírtad hogy mi okozhatja azt, hogy napról napra játszani kell. Sőt, nem csak este, raidek miatt, hanem délelőtt is, hogy elég pénzt szedj össze az esti raidre :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#271) bob011 válasza moma (#242) üzenetére


bob011
tag

Nos igen.
Sziasztok. Bob vagyok. WoW addikt. :)
Szép jövő. Nyithatunk csoportokat...

Félre a téfával. Ez igen komoly veszély. Fiataloknál méginkább.
Ha viszonylag felnőtt fejjel is sokan függőek, gyerekként egyenesen olyan mint a drog.
Kérdés, hogy lehet erre felhívni a figyelmet időben.
Reméljük az amúgy sem igazán példás nevelési rendszer talán megoldja.
Vagy nem.
De végül is mi az élet?
A WoW-ban hajszolod a stuffokat, az életben a muffokat,pénzt stb.
Tanuljátok meg élvezni amit csináltok és felfogni, hogy mindennek külön jelentősége van.
Mondom ezt én, aki szintén függő.Csak épp nem WoW, de ez nem ide tartozik.

(#272) Vamp


Vamp
senior tag

Azért gondoljatok bele, hogy mi lesz veletek, Wow-függőkkel, ha édesapátok-édesanyátok már nem képes majd kiszolgálni porontyait. Ugyanolyan fanatizmussal és beleéléssel lesztek képesek játszani? Ugyanolyan mértékben sz*rtok majd a körülöttetek levő világra, a kapcsolatokra? Ez bizony egyáltalán nem egészséges dolog, egyik barátom leépülését követtem végig az elmúlt időben. Jellemző, hogy miután a szeme láttára ripityára törtem a Wow CD-jét, még aznap bement Pestre, és egy újat vételezett.


Ami pénzt elwowozott kezdés óta, abból többször is elmehetett volna nyaralni.


Iszonyat szánalmas...

(#273) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hmm, csak én beszélem be magamnak, vagy tényleg megszaporodtak a ''WoW account eladó'' aprók? :D

(#274) Wolverine válasza Szabtom (#273) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem több eladó acc van, ahogy egyesek megunják, illetve talán többen találnak ide, mint hirdetési felületre... A wow.hu-n ugyanis tilos az acc. eladása és csereberéje.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#275) becksim válasza Vamp (#272) üzenetére


becksim
aktív tag

Én nem játszottam sose a Wowval, se más mmorpg-al, de azért ez egy kétélű dolog.
Van aki nyaralni jár a pénzén, van aki meg wowozik. Ki mit szeret. Ahogyan a legtöbben nyaralnak manapság, annás szerintem kreatívabb és szinvonalasabb lehet egy online rpg.

A gond az lehet, mint minden ''túl jó'' dologgal. A heroinnal is az a gáz, hogy túl jó: aki egyszer megtapasztalja az első flest, annak egyszeriben minden más értelmét veszti. Minden (nem hallucinogén) drog ilyen. Nem az elenyésző fizikai függőség teszi rabbá az embert, hanem a hatalmas lelki kísértés. Minek dolgozni, minek élni a sokszor küzdelmes mindennapi életet, mikor egy kis pénzért órákon át tartó orgazmust vehetsz?

Persze semmi sincs ingyen. Az élet elég hamar benyújtja a számlát, kamatostul.

Valahol olvastam, hogy a virtuális szórakozás lesz a legveszélyesebb drog a XXI. században. Bazi olcsó lesz a hardver, és teljesen real virtuális élményt fog nyújtani, tömegeknek. Egy átlagembernek nem lesz majd kérdés, mit válasszon: Királyként a VR-ben, legmenőbb verdákkal bomba nőket hajtani naphosszat, vagy a RL sivár hétköznapjai. Annyit lesz a való világban, amennyit feltétlen kell, kajálni, aludni, meg a minimális lóvét előteremteni a VR előfizetéshez.

2050ben eljön a ''10 milliárd király országa''. Kétszáz valódi királlyal, akik uralják a virtuális bizniszt, és a többi kiskirállyal, aki dagonyázik ''mátrixban''.

Nindzsák?? Hol?

(#276) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Néhány hónapja én is hasonló cipőben jártam,5 vagy több órát wowoztam naponta.Gyak. az volt hogy felkeltem-iskola-wow-ebéd-wow-vacsora-wow-alvás és kezdődött előről.Aztán felébredtem.Vagyhát nem is magamtól,2 okból: 1.A szerver gyak szar lett(törtön játszottam,magyaron,pár hónapig szuper volt,de kb 2 nap alatt a szuperből tolószékes lett) 2.1 hónapig nem volt netem. Ezekután már nem is érdekelt a wow,habár a szerver megint elég jó lett,semmi kedvem játszani a wowval.(legyen az eredeti,vagy akármelyik tört)

(#277) Viktor77 válasza Madárpók (#276) üzenetére


Viktor77
titán

Ha normál szerveren nem játszottál, akkor még nem is WoW-oztál.

Amúgy látnátok milyen felbolydulás van. :)

Éjfélkor jön ugye a BC. A WoW társadalom egyik fele a boltok elött van, a másik fele ingame várja, hátha lesz valami event.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#278) Humamage válasza ftc (#13) üzenetére


Humamage
tag

Az irás érdekes, és alapjában tetszik.. visszanézve az ember sokkal okosabb, mint ha ''belülről'' kell átlátnia a saját helyzetét..

Az ''Én nem ismerem a wow-ot, de.. Én sosem játszottam rpg-vel, de.. '' hozzászólásokon meg röhögni lehet csak, mert nagyon expert vélemyényét biztosan komolyan lehet venni.. :)

Fontos kérdés, hogy ki hogy tekint egy játékra, és magára, mint játékosra.. Ezt mindenenkinek, aki 2 óránál többet játszik fel kellene tennie magának. Magamról tudok csak nyilatkozni, aki szintén játszom. Számomra a játék egy szórakozási forma, mint másnak a TV, vagy a sakk, vagy a táblás játékok, vagy a kicsiknek a legó.. Tapasztalat, hogy bármikor fel tudok kelni előle, és több napig felé sem nézek, de van amikor 8-10 órát előtte ülök, ha épp nincs dologom, mert értelmesebb minőségi szórakozásnak tartom, mint a TV nézést. Nem csak az mmo-król beszélek, hanem offline játékokról is, a lényeg, hogy szórakoztató legyen. Nem érzem, hogy bárminek rovására menne, a barátnőm még mindég nagyon szeret :B , és a barátaim száma is inkább nőtt, mint csökkent, akivel nem találkozom, attól inkább a munka választ el, mert napi 5 órát utazok fel pestre, és ott dolgozom. Volt egyszer egy fejtegetés arről, hogy addig senki nem fanatikus, amig nem jelent számára problémát felkelni a gép elől, akkor sem, ha az irányitott karaktere meghal. Érdekes feltevés :)

Találkoztam már én is fanatikusokkal, és valóban érdekes látványt nyujtanak, de rossz felfogás, hogy csak az MMO tehet mindenról, és jajj de rosz.. Ugyanugy lehetnek fanatikus zenészek, akikról nem lehet másról beszélni, csak zenéről, vagy munkamániások, akiknek nincs más témájuk, csak, hogy épp minn dolgoznak.. A fanatizmus sosem volt szép dolog, de a médiának köszönhetően aki játszik manapság, az biztos tömeggyilkos, mészáros, ön és közveszélyes bünöző.. A TV-ben csak a [idézet egy blogról, amit PC-játék újságirók, is szerkesztenek] ''„anyám meghágom a Deák téren délután kettőkor még egy kis nézettségért”'' müsorok a kelendőek, és a TVnézők (érted? ott is vannak fanatikusok) persze megeszik.. Igy sajnos a köztudatban minden PC játékos =gyilkos, minden szg. játék=mészárprogram.. Sajnálom az olyan embert, aki TV-ből merit egyedül ismereteket..

Összefoglalva, jó dolog, aki felismeri, hogy TÜL SOKAT játszik, és bárcsak mindenki belátná.. Rosz dolog, ha néhány fanatikus alapján általánositanak az egész játékosközösségre, és olyan dologról kommentelnek, amiről lövésük sincs..

Én azt kivánom mindenkinek, hogy játszon, amikor teheti, ne vigye tulzásba. Amig játszani tud valaki, él benne az egykori kisgyerek, és ez olyan valami, amit én pl nem szivesen dobnék ki az ablakon..

[ftc]:'' .. inkább megiszom pár sört minthogy ilyenre dobjam ki a pénzem..'' ahogy az internetes társadalom mondja: LOL.. én inkább játszom, mint igyak.. ;)

(#279) Humamage válasza degu (#250) üzenetére


Humamage
tag

[Degu]: ''Eltelt egy nap a rovid,es ertekes eletedbol,es cserebe kaptal egy pillanatot a WOW napsutotte mezoin! ''

Te olvastál már jó könyvet 10percnél tovább? A wow ugyanez bizonyos értelemben.. Egy interaktiv könyv.

fére ne értsétek, én nem védek senkit, és semmit, a játékokat a legkevésbé, csak szeretném, ha más is látná, hogy ugyanaz zajlik egy RPG-ben, mint egy könyvben is.. fan fóhós, vannak kalandjai, van benne sokminden.. egyszerüen csak nem papira van irva, és a felhasználó nem csak olvassa, hanem interaktivitást is mutat vele.. Ugyanugy le is lehet rakni, mint egy könyvet, és ugyanugy lehet tulzásba vinni, mint a könyvmolyok a herripottert pl.

[aquark] : ''Sówal én ezt nem értem. 2 hetes próbaváltozattal próbáltam a WOW-ot. Megyek, disznót legyilkolok. Megyek, disznót legyilkolok . . . Megyek, disznó legyilkol . . . Na jó, figyeljünk a szintekre is, 4-el magasabb szintüre nem támadunk! kb. 3 óra alatt elértem a 3-as szintet, kismillió disznó legyilkolásával. Baromi unalmas volt. A küldetések angolul vannak, nemtudom miért nem csinált a Blizzard egy normális magyarítást!''

:R :)) Ez aranyos volt.. Nem tudsz angolul, és azon pöröx, hogy jajj de unalmas.. hehe.. Ja, vannak unalmas küldetések, de hidd el kicsit értelmesebb lenne megtanulni angolul.. Hihetetlen, hogy vannak még emberek, akik Magyarország világdominanciját akarják elérni az interneten.. Az ilyen esetekre mindig ugy tekintettem, mint egy filmre.. Ha angolul készitették el, akkor angolul jönnek ki benne a nyelvi poénok, és a szerzők mondanivalója. Magyarra csak ferditeni lehet, a legtöbbet az nyer, aki megtanulja a nyelveket.. Én már a 3.-at tanulom(cégen keresztül), és ez az egyetlen tanulnivaló, aminek szivesen fogok neki, mert biztos értelme is van.. Nem kell az asztalt verni magyaritásért, okosnak kell lenni .. :DD

(#280) Humamage válasza Cathfaern (#246) üzenetére


Humamage
tag

[Cathfaern] : '' A mértékletességet kell megtanulni, és azt, hogy mik azok a dolgok, amik a szórakozásnál fontosabbak. De nem bekötni a szemed és elvonulni a (wow) világtól.''

Eddig ez volt a legértelmesebb hozzászólás, amit láttam.. Teljesen egyetértek.. Aki megtalálja a mértéket, és az élet fontos dolgait, az belátja, hogy nem a wow-ot kell abbahagyni, hanem a mértéktelenséget..

Az persze más kérdés, hogy ki mit tart értékesnek, csak hogy gonosz legyek Egy idézet jut eszembe erről, egy ismerősöm mondta mindig: ''Inni megyek.. Mértékkel és tartózkodással.. Mérték: vödör, tartózkodás: Asztal alatt'' :)

(#281) Humamage válasza kalcy (#217) üzenetére


Humamage
tag

[kalcy]: ''. Minden addikció legveszélyesebb tulajdonsága az, hogy a függő személy nem ismeri el, hogy bajba került.''

Sajnos ez nem minden esetben igaz.. A dohányosok és alkoholisták nagyrésze is tudja, hogy amit csinál az rosz, öli magát vele.. A fő kérdés az, hogy hogyan léépnek tovább.. Sajnos sok esetben sehogy.. :(((

[kalcy]: ''Személyes élményem még nincs a WoW-val kapcs.'' :R szeretem az expert-eket, mondtam már? :) Az hogy vlakinek szomorü tapasztalata van, ok, de messzemenő következtetéseket levonni,csak mert látott 2-3 fanatikust, még elég gáz.. Attól hogy valaki okos ember, és összefüggésekben gondolkodik, még nem biztos hogy erős akaratú, vagy jó jellemű.. Nekem is volt okos ismerősöm, sztán 1x eltalálta, hogy egy katolikus-nak vallott szektába lép, és utána zgy kellett korházba vinni, mert kicsit bekattant tőle.. Én a mai napid birom, mert amugy jó fej, de ha nem képes befogadni, és mértékkel kezelni, akkor bármi lehet ugyanolyan ártalmas, mint ha valaki wow-ozik fanatikusan..



[Szerkesztve]

(#282) Humamage válasza Neck (#202) üzenetére


Humamage
tag

[Neck] '' Azért hogy ez történt, nem a WoW a hibás, csakis én, ugyanis a nagy átlag tud rendesen élni mellette, csak én nem tudtam. ''

Hmmm ez elgondolkodtató.. sztem az egész oldal egyik legjobb gondolata.. Gondolom a szerzó már elgondolkodott rajta, aki meg utánam olvassa, annak ajánlom.. ;)

(#283) Humamage válasza Zygy (#200) üzenetére


Humamage
tag

[Zygy] ''A gyerekek idióták, azért vannak a szülők hogy észheztérítsék őket adott esetben... vagy neveljék.'' Itt hangzott el először (vagy nem ,mert hátulról visszafelé olvasom :) ) hogy a játék , és hogy mit játszik a kölök, az a szülő felelőssége is.. Ebben a témában sajnos hajlamosak az emberek elfelejteni, hogy a gyerek azért is játszhat, mert megengedik neki.. Én viszont ugy gondolom, hogy a szülőnek igenis feleőssége, söt, inkább az övé, nem pedig a játékkészitőé, vagy pedig a gyereké, hogy mivel játszik a csemete.. A mai szülők azonben tehetetlenek, mert gyakorlatilag. fogalmuk sincs, mit csinál a gyerek. Nem ülnek oda mellé, hogy ''ejj fiam, mit csinálsz?''.. Ugy vannak vele, hogy legalább nincs láb alatt.. (tisztelet a kivátelnek). Nem leszek nevelési tanácsadója senkinek, csak le akartam irni, hogy ha egy 10-15 éves azt és annyit játszik, amennyit akar, akkor ott nem csak vele van a baj.

Lassan abba kéne hagynom a kommentelést :D

(#284) Wolverine


Wolverine
félisten

[link] - Neck, idéznek...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#285) Texasflood


Texasflood
csendes tag

Sajnálni tudom aki beleőrül a wow-ba mert szerintem nem a legjobb játék! :))

Texas Flood

(#286) Dalai Láma válasza Texasflood (#285) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én is látok embereket, akik egyszerűen nem tudnak leállni róla. Persze mindenki azzal mérgezi magát, amivel akarja, amíg másoknak ezzel nem okoz gondot.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#287) Nimrod válasza Dalai Láma (#286) üzenetére


Nimrod
addikt

Amennyire fórumokon látom cserélődött a társaság WoW-ban és túl sok a gyerek, egyre többen kezdik utálni. Pár mmo-hoz volt/van szerencsém elég sokáig, mind egy kaptafa. Az mmo inkább egy második élet mind könnyed kikapcsolódás. Amikor elkészült az Internet is for porn WoW paródia akkor már olvastam elvétve, hogy sokan csak vannak ott, nem harcolnak, mondhatjuk ott élnek. Talán ezt kihasználva indult be az utóbbi években nagyon a kifejezetten közösségi MMO mint műfaj. Ilyen a Second Life, a There.com, a még béta Kaneva és még lesz több is. De visszatérve a WoW-ra ha már az a téma. Végignéztem napokban 2006 januárig az Xfire statját (onnantól számol) és megdöbbentő módon mind a mai napig az vezet toronymagasan az MMO-k között. :(
De lesz ez még rosszabb is, nem kell aggódni, a kérdés csak az, hogy ki az aki észre is veszi és kiszáll vagy legalábbis mértéket tart (példa, a sörtől részeg lehetsz, de ettől még nem kell megtagadnod néha magadtól) és hogy a többivel mi lesz?
Tapasztalatom alapján az MMO függőség főbb okai:
- elhanyagoltság, pocsék valós élet
- játékszenvedély
- pénzhajkurászás.
Az idei (hehe, jó vicc, mivel most volt az első) online machinima fesztiválon volt egy jó alkotás, sajnálom, hogy nem nyert díjat, ugyanis pont a játékfüggőségről szólt és nem volt happy end a vége. :(

(#288) mongi_


mongi_
aktív tag

Soha nem értettem, hogy az embereket miért ejti ennyire rabul ez a játék. Amikor az öcsém a kezembe nyomta a WoW lemezeit, azzal a céljával, hogy tegyem fel, és én is játszak, azt mondtam neki, jólvan, legyen, egyszer élünk. Feltelepítettem, persze már előtte olvasgattam a játékról, mondhatni felkeltette az érdeklődésemet az előzetes cikkek, képek alapján. De amikor valójában elkezdtem vele játszani, semmit nem éreztem. Egyhangú volt, nekem nem jött be abszolút. Persze lehet, hogy bennem van a hiba, hogy nem köt le ez a fantázia világ, meg alapjából nem érdekelnek az efféle dolgok. Meg még pláne nem hiányzik az, hogy másokkal online játszak non-stop. Maradok a nagybetűs életnél. :) ...és persze nagyon sajnálom azokat akiknél ez már szenvedéllyé fajult, de tényleg. Mindenki másképp csinálja.

booty time booty time across the USA

(#289) Casement


Casement
tag

Ma WOW induláskor:

Tip: Bring your friends to Azeroth, but don't forget to go outside Azeroth with them as well.

Lehet olvasgatnak itt a Blizzardtól is. ;)
:))

(#290) shaipo


shaipo
csendes tag

Respekt, a leszokásért! :R
Sajnos én is tapasztaltam már közeli barátokon a játék hatásait :((
Lehet, hogy röhögni fogsz, de én rubikkocka függő vagyok. Napi 4-5 órában nyomom, mindenféle kockákkal. Szerencsére a környezetem elviseli, tudják kezelni(többé-kevésbeé), és ki tudnak belőle szakítani. Viszont már volt olyan, hogy egy hétre el voltam vágva a kockától, és a falat kapartam a hiányától. :Y Aztán, mikor kézbe vettem, kevertem, és kiraktam eufórikus érzés következett...

(#291) JoeYi


JoeYi
őstag

Én annó még a WoW bétát próbáltam ki. Azthiszem 5 nap ingyen game volt. Azon az öt napon napi 5-6 órákat aludtam csak, utolsó két nap nem is aludtam...

...szerencsére, ugyanis mikor jött a haveroktól a nagy kérdés, hogy te is megveszed a WoW -ot? Akkor erre az 5 napra visszagondolva rávágtam, hogy NEM. Csodálatos játék, de IRL szeretnék jó karakter lenni nem in game.

Aztán utána próbáltam persze tört szervereket, de hála a jó égnek hetente volt wipe, így szerencsére megutáltam teljesen.

Azóta Lineage2 tört szerveren játszogatok, de a 3 év fősulis tanulmányaim folyamán egyetlen egyszer kapáltak el egy tárgyból, és az is meglett kövi félévben. Szóval bízom benne, hogy én megtaláltam az összhangot.


Egyébként az MMO -k függőségét a barátok, klán tagok adják. Hívnak MSN -en meg telefonon, hogy menjél játszani, és így nagyon ehz megállni. Szóval SOHA nem adjátok meg a tel számotokat online ismerősnek, csak ha már személyes barát.

(#292) Tim82


Tim82
nagyúr

kicsit off-jellegű hsz.:

''Your characters don't need eat anything, but remember, you must. We don't want to lose any dedicated players.''

Mindez a Baldur's Gate II egyik, betöltőképernyő alatti szövege volt. 1999-ben. Hol volt akkor még a WoW!

(Lehet, hogy nem idéztem teljesen pontosan. Az angolomon biztosan van még mit csiszolni. :) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#293) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

A WoW (és más egyéb gamék) csak egy dolog, ami fűggővé teheti az embert...

A haverom olyan sok időt töltött a gép elött ülve, hogy egy idő után a röhögés helyett csak annyit tudott kinyögni (fapofával) hogy: LOL (és nem azért mert nem voltam vicces)

Fél éve nem beszéltem vele emiatt..

A tesóm pedig a másik eset, aki állandóan az MSN-n lóg.
Egyszer áthívta hozzánk az egyik ilyen nagy MSN-s haverját dumálni, erre kb. rá volt fagyva a gépre és alig tudtak valamit kommunikálni.
Nekem kellett szórakoztatni a kölköt hogy ne legyen vérciki a szitu.
Lehet hogy hülyeség, de én már az MSN-t és ehhez hasonló programokat is gyűlölöm emiatt

A számítógép nagyon könnyen kinyírja szókincset és a verbális kommunikációra való képességet.
Lásd pl. itt PH-n is mennyi írástudatlan és MSN(vagy egyéb program) nyelvezettel operáló emberke van, akik javarészt olyan fiatalok, akik éjt nappallá téve a gép elött ülnek és mellette még rá is gyújtanak egy spanglira, hogy még azzal is kevesebb agyuk legyen.

Aki így cselekszik, az gondolkodjon el, Ő mennyivel jobb mint egy alkesz, aki ugyanúgy egymagában (bár nem gép elött ülve) teszi tönkre önmagát és esetenként mások életét is.

Az írás amúgy tanulságos és jó(nem véletlen hogy, kihozta belőlem a fent leírtakat)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#294) R.P.


R.P.
aktív tag

Én meg még megijedtem tavaly, hogy 73 óraát játszottam a GTASA-val. Akkor kicsit soknak éreztem. Gratulálok neked, hogy sikerült megküzdeni vele.

Üdv!

(#295) R.P.


R.P.
aktív tag

Kétszer ment el :(

[Szerkesztve]

(#296) Neck válasza R.P. (#294) üzenetére


Neck
veterán

Köszönöm szépen! Sőt azóta egyszer sem léptem be, haladok az egyetemmel (3as 4es vizsgák) már majdnem megvan a jogosítványom, van egy gyönyörű új barátnőm, szóval boldog vagyok. De ez nagyon off :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#297) sztyui2


sztyui2
őstag

Nálunk ez úgy van, hogy öcsém is nagyon benne van a játékokban. Minden játékot 1-2 óra alatt kiakaszt és annak örül ha valamit nem tud megcsinálni, mert akkor végre van valami kihívás számára. Ha a gépnél megunja a játékot, akkor átül a PS2-höz és ott nyomja tovább. Ha le van tiltva, akkor haverjától kér kölcsön dugiba kontrollert és azzal nyomja tovább vagy eldugja a sajátját, hogy azt ne vegyék el tőle és akkor azzal folytatja tovább. Ő azért még nem az a tipikus eset, amit te itt leírtál, de azért már kezd hasonlítani. Pl Fifába nincs ember, aki meg tudná verni(szabályosan, cheat-ek nélkül). Media Marktban jártunk egyszer és persze ő ott is egyből megtalálta azt a PS3-at, amin a Fifa megy. Eddig semmi gond, játszik a gyerek, de utána odajött volna 3-4 gyerek, akik kihívták öcsémet, egy meccsre. Mindet bealázta, 2x2 perc alatt több mint 10 góllal. Többek között ezért nem szeret vele senki játszani, mert egyszerűen elmegy az ember kedve a játéktól ha vele játszik. Utána jött egy felnőtt ember. Látta a meccseket és azt mondta, hogy őt eddig senki se verte meg és hogy ő is vérprofi. Öcsém is ugyanez, tehát elkezdődött a nagy csata. Felnőtt csávó a meccs elején rúgott 2 gólt, így az első félidő végén az eredmény: felnőtt idegen csávó 2:0 öcsém
A következő félidőben öcsém feltuningolta magát, és a félidő legelején benyomott a csavesznak 4 gólt. Csávóka halálsápadt arccal csak nézett és nem tudott mit mondani. Még próbálkozott, de nem sikerült neki semmit sem összehozni, így a végeredmény Idegen csávó 2:4 öcsém lett.

Egyébként nekem van egy külön laptopom, amin egy játék sincs. Én a játékok közül csak a NFS-t szeretem, évente egyszer karácsonykor kiakasztom a legújabb részt és ennyi. A többi játékot is lehet, hogy meg tudném szeretni, de nem látom értelmét. Semmi haszna nincs. Csak időpazarlásnak tartom. Én a laptopomon inkább netelek, fórumozok, MSN-ezek és legszívesebben képet szerkesztek (Adobe Photoshoppal). Annak van értelme, mert alkothatok egy gyönyörű képet, amit mindenki elismer, és berakják az ismerőseim, haverjaim maguknak MSN-re, mobilra háttérnek, gépükre, iwiw-re felrakják maguknak, stb.Nekem ezek a fajta elismerések sokkal többet érnek, mint hogy előreléptem 1-2 szintet.Persze már rám is sokan azt omndják, hogy gépfüggő kocka vagyok, de ez sztem nem igaz. Nem hanyagolom az iskolát meg semmit, de azért egy szép hétvégi napon én is gépezek 6-7 órát vagy nagyon "szorgos" hétvégéken akár 8-9 órát is, de ez csak azért van, mert haveromék eljönnek hozzánk és akkor gépezni kell izombúúl!

(#298) Dare2Live válasza sztyui2 (#297) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nevezd be köv évi wcgre hátha.
bár sanszosan agyonverik....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#299) sztyui2 válasza Dare2Live (#298) üzenetére


sztyui2
őstag

mi az a wcg?

(#300) Pukkancs válasza sztyui2 (#299) üzenetére


Pukkancs
tag

World Cyber Games: Arról szól, hogy különböző nemzetek legjobb játékosai mérik össze a tudásukat, hogy eldőljön, hogy ki a jobb :))

(#301) Crystalheart válasza JoeYi (#291) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Én annó még a WoW bétát próbáltam ki. Azthiszem 5 nap ingyen game volt. Azon az öt napon napi 5-6 órákat aludtam csak, utolsó két nap nem is aludtam..."

ne aggódj, én programozó vagyok (leszek-vagyok-leszek...), és sokkal kevesebbet alszom úgy általában is, pedig mivel édesanyám eltiltott a játéktól, évente csak egy-kétszer játszom dugiban egy kis Total War-t, ha már nagyon monumentalitáshiányom van :DDD

(#302) Tüzi válasza Polacheck (#3) üzenetére

Nem olyan könnyű, főleg ha guild/klánvezér leszel.
Én az voltam L2-ben, 20-30 aktív playerrel, és elhiheted, hogy rohadt nehéz kiszállni. Ha hivatalos szerveren toltam volna, akkor valszeg még mindig játszanék, de így a félévenkénti wipe-ok (szerencsére!) teljesen elvették a kedvem az egésztől. Rájöttem, hogy a semmiért "gürcölök"... Szóval nem egyszerű. Mindig van jobb/szebb/pofásabb cucc, amit érdemes (lenne) megszerezni, meg ugye a "jobbnak lenni a másiknál" emberi agymenés is dolgozik az emberben rendesen.

Én teljesen együttérzek a szerzővel, és gratulálok/örülök neki, hogy abbahagyja.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#303) maross


maross
veterán

nekem is akad vagy 150nap played-em a wowban, ha osszeszamolom lehet tobb is. nem bantam meg semmit, nagyon jol ereztem magam ez alatt. az hogy ennyi ido alatt megtanulhattam volna 2 nyelvet, vagy egy szakmat vagy barmit..hat istenem :)....most diplomazok, nem siettem az egyetemmel. tobb mint 2 honapja nem wowozok, mert nincs idom a tanulnivalo+koltozes miatt... ezt is meg lehet csinalni, elhatarozas kerdese. olyan mint a cigirol leszokni, az se tunik nagy kunsztnak, valojaban megis az.

februarig lediplomazom, utana ismet wow, amig az eletem ugy nem alakul, hogy muszaj masba olnom az energiamat, vagy egyszeruen csak masba szeretnem olni. ot eve van baratnom, nagyon jol megvagyunk, egyutt elunk, tudni kell beosztani az idot. nem mondom, hogy nem hagytam ki dolgokat raid miatt (talalkozo haverokkal, sportesemenyek, stb), de osszessegeben ugy velem megerte. lehet hogy okosabb/szocialisabb lennek, megis uresebbnek ereznem az eletemet a wowban eltoltott ido nelkul.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#304) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ráadásul egyre szebb és monumentálisabb MMORPG-k jönnek ki, amiket már csak a látvány miatt is érdemes lesz játszani. Ez olyan, mint a filmnézés, csak interaktív formában :) Amiben reménykedem, hogy elég ütős lesz, és nem bukják el: Renaissance :)

Csak hát ez még simán a jövő zenéje :D

[ Szerkesztve ]

(#305) Tüzi válasza Crystalheart (#304) üzenetére

Hát, ha azokon múlik, akiken, akkor elhiheted, hogy durranni fog a játék, méghozzá nagyot :))
Ismerem az egyik arcot, aki segít faragni a gamet, jó lesz az :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#306) Tv


Tv
senior tag

Szevasztok! Nemrég kezdett el érdekelni engem is a WOW. Trialban nyomtam és tetszik. Az még nemtudom, hogy meg fogom-e venni. Nekem igazából az jön be benne, hogy tényleg közösségi játék (márha találsz benne normális csapattársakat), meg hogy egyszerű mint a raklap. Sem észt, sem ügyességet nem igényel, de ez sokszor nem is baj, mert pl edzés vagy tanulás után fáradtad leülök játszani, akkor nem biztos hogy még a játékban is agyalni akarok mindenen vagy hogy felidegesítsem magam, azzal hogy ügyetlen vagyok egy-egy rész megcsinálásához. Na itt ilyen nincs. Bárki bármit el tud benne érni, csak idő kérdése, épp ezért nincs benne kihívás, nem lehet benne az ember jó vagy rossz játékos igazán, csak játékos vagy függő. Szerintem nagyon jó játék lenne ez, csak sokan szerintem már nem is élvezetből játszanak, inkább halomra ölik le egymás után ugyanazokat a boss-okat, hogy hátha dob valami jó cuccot, agyvérzést kapnak, ha az egyik csapattárs hibája miatt valami nem sikerül, állnak a piacon naphosszat és árulnak valamit (na ez mi ha nem izgalamas :F ).
Szóval szerintem nap 1-2 óra játék még teljesen rendben van és nagyon szórakoztató tud lenni, de hogy némelyik embernek ez jelenti az életet :F :(

(#307) roliii


roliii
tag

Nem rossz játék. :D nekem is tetszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.