Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sipi válasza Whaskes (#49) üzenetére


Sipi
addikt

Egyáltalán nincs szükségem újabb levelező- és hírolvasó kliensre, ami a Thunderbird. A Mozilla csomag részeként a böngésző a Firefox, nem? Tehát tökmindegynek kell lennie, melyiket teszem fel - a freemailt csak webről tudom rendesen elérni, ergo böngésző kell hozzá.
Ammeg összefossa magát.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#52) cousin333 válasza Whaskes (#49) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem is jobb egy levelezőszoftver, de nem hiszem, hogy erre gondolt válasz gyanánt... ;) Részemről passz, nem értek az FF-hez :U

"We spared no expense"

(#53) Calibos válasza tildy (#50) üzenetére


Calibos
addikt

Annak csak az lenne az eredmény hogy 75% -unk semmit sem értene abból amit írna, így hát sokunknak felesleges, szvsz!

(#54) tildy válasza Calibos (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint akkor az itt lévők nagy része webfejlesztő ? :F :F
Mert szerintem nem, ennyi erővel akár ezt is feleslegesnek mondhatnád...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) cucka válasza tildy (#54) üzenetére


cucka
addikt

webprogramozóból azért kicsit több van, mint firefox fejlesztőből..

(#56) tildy válasza cucka (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

És szerinted a firefoxot miben fejlesztik? hm? Miből gondolod, hogy egy C, C# vagy egyéb programozónak nem lenne érdekes az , amit egy igencsak ismert program egyik fejlesztője mond?
Szóval ?
De inkább másképp kérdezem: webfejlesztőből, vagy c,c++, java, stb. programozóból van több?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) cucka válasza tildy (#56) üzenetére


cucka
addikt

egy játékprogramozót vagy egy ügyviteli szoftvereket írogató programozót lehet annyira mégsem érdekli a firefox belseje (pedig mindegyik lehet c++ programozó), egy webprogramozó viszont szinte biztos, hogy használja a cikkben említett pluginek valamelyikét. (a dom inspectort és a web developert mindenképp). legrosszabb esetben nem nyújtott semmi újdonságot nekik az írás, mert mondjuk már használják az említett cuccokat.

(#58) tildy válasza cucka (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

Olyan általában nincs, hogy valaki csak játékprogramozó, vagy ügyviteli programozó. (élete során legalább is én úgy látoma fejlesztők igen sokmindent fejlesztenek, nem csak egy dolgot). És a legtöbbjük igen gyakran érdeklődve figyeli egy tök más projekt ''ötleteit'' is.
Úgyhogy ha nem haragszol , nem értenék veled egyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) moonman válasza cucka (#57) üzenetére


moonman
titán

erre Parci #10-es hsze is kiváló példa...

(#60) gLes


gLes
őstag

Huh! Nagyon köszi a visszajelzéseket, és szívesen mindenkinek, akinek valami újat mutattam :))

Azért megpróbálok válaszolni is pár dologra:

(#25) moonman:
joghurt már jól megmondta neked, de azért én is kihangsúlyoznám, hogy igenis szükség van a szabványokra, és bár tényleg lehet mondani, hogy az IE-ben ez vagy az ésszerűbben működik, tele van hibával és nem csak úgy by design, hogy ezt másképp értelmezi, rendes bugokkal, még a 7-es is, dögivel (ezt ugye tapasztaltuk), és ahogy Parci is megmondta, bizony macera egy jól megírt szabványos CSS-t átszabni, hogy végre IE-vel is működjön, amit most megírok szabványosan az FF-ban és Opera-ban is (meg a számtalan más meg nem említett böngészőben) minimális eltéréssel, de jól fog kinézni, IE-vel viszont csak a szívás van.

(#33) =Mentor=:
1. Szerintem az átlaguserek 99%-a leszarja a webfejlesztő funkciókat
Már ne haragudj, de ez a cikk, most nem az ''átlaguserek''-nek szólt (az majd a következő lesz) úgyhogy az egész hsz-ed ezzel nagyjából értelmét is veszti. Direkt megpróbáltam kihangsúlyozni, hogy ez most nem az átlagfelhasználásról szól és nem is arról hogy eldöntsem, melyik a legjobb.

(#38) VladimirR: kösz, hogy elintézted a válaszolás nagyrészét ;)

(#50) tildy: igazad van a címmel kapcsolatban, gondoltam is rá, de vmiért nem akartam túl hosszúra, de most már nem lehet moddolni :U

A többieknek csak általánosságban:
Lehet, hogy a mai nagyteljesítményű gépeknél ez már nem annyira feltűnő, de még az én nem olyan gyér konfigommal is érezhető a kb. 3-4 mp-es indulási ideje a FF-nak, az IE és az Opera 0,5-1 mp-ével szemben. És ennek igen egyszerű és prózai oka van: az IE és az Opera nagyjából teljesen gépi kódú (exe-k, dll-ek), míg a FF-nak csak a legalapabb részei vannak gépi kódban, minden mást XML (XUL) és JS fájlok írnak le. Ezt úgy képzeljétek el, hogy gyakorlatilag egy HTML értelmező az egész, ami a saját GUI-ját is HTML-ben írja le (pontosabban XUL-ban, ami a HTML-hez igen hasonló, XML-alapú formátum, persze sokkal bővebb eszközkészlettel). Ez azt jelenti, hogy a FF minden indításakor be kell tölteni az összes ilyen fájlt, mindegyiken le kell futtatni a szöveges értelmezőt, nincs cache a gépi kódhoz (legalábbis én nem tudok róla), persze futás közben már van, azért is eszik ennyi ramot szegény. :U

(#61) gLes válasza tildy (#50) üzenetére


gLes
őstag

Tévedtem, van mod, csak az előbb nem voltam bejelentkezve :DDD De most már nem érdemes módosítani sztem :U

(#62) gLes


gLes
őstag

Még valamit elfelejtettem a reagáláshoz: a böngészés Firefoxban valóban nem lassabb, sőt, de pl sok tabnál már akadhatnak gondjai, ahogy erre kedvesen figyelmeztet is alapból a 2-es verziótól :U Az oldalak betöltésénel pl. egyértelműen az Opera viszi a pálmát (nem reprezentatív felmérés alapján), bár a FF-ot is lehet kicsit finomhangolni e téren, az mégis jelent valamit, hogy az Opera alapból így van konfigurálva :)

(#63) zip9982 válasza Eperfa (#29) üzenetére


zip9982
csendes tag

http://www.howtocreate.co.uk/wrongWithIE/

[Szerkesztve]

(#64) h_143570 válasza =Mentor= (#33) üzenetére


h_143570
addikt

A pluginos reszhez (csak, hogy muvelodjel is egy kicsiket):

[link]
[link]

[link]

Jelenleg ugytunik, hogy te nyomod az elfogult valotlansagokat az Operarol es az FF rol. Nem tapostal, de ezzel a stilussal, magadat hiteltelenitetted el. Ha nem vetted volna eszre itt senki sem gyalazta az FF-et, teged leszamitva ezel a viselkedesel, de nem csak a bongeszot hiteltelenited el hanem a kozoseget is. Koszonet ert, a fejlesztok es a kozoseg neveben. Ha nem tunt volna fel egy nagyon fontos erv lett fesorolva az ff mellett a webfejleszto eszkozok szeles tarhaza, ha te nem hasznalod sorry, de ettol sokan meg igen. Egyebkent meg mindenki hasznalja azt amit neki tetszik.

[Szerkesztve]

(#65) tildy válasza gLes (#60) üzenetére


tildy
nagyúr

g a FF-nak csak a legalapabb részei vannak gépi kódban, minden mást XML (XUL) és JS fájlok írnak le.

Hm. Erről nem is tudtam, köszi az infót:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#66) moonman válasza gLes (#60) üzenetére


moonman
titán

ha visszaolvasod figyelmesen, a szabványok támogatásával nem vitatkoztam, tudjuk, hogy nincs a helyzet magaslatán és úgymond saját szótár szerint értelmezi a dolgokat.
egyedül a biztonsági tényezőkre mondtam azt, hogy jelenleg nincs jobb nála, persze ebben sokat segít neki, ha Vista futik alatta.

(#67) moonman


moonman
titán

ma egész nap firefox-szal böngésztem, és próbálgattam operát is, ha már ilyen sok szépet hallottunk róluk. firefox még azt mondom, hogy jó benyomást tett rám, gyors és nagyjából mindent jól jelenít meg, a cache-t is értelmesebben használja, mint IE. azonban böngészés közben valahogy végig bennem van az érzés, hogy ez mégsem az az IE security, amiben megbíznék. (nem fut low integritásszinten és nincs protected mode sem)

az information bar-t és a phishing filter-t ügyesen átvették, legalább nem kell újat megszokni. (clear private data-t meg IE vette át ügyesen) amikor megláttam az elmentett azonosítóknál a ''show passwords'' gombot, azt hittem dobok egy hátast. ez most komoly?

az opera egyszerűen nem jött be. nem is olyan gyors, mint amilyennek elképzeltem és valahogy a megjelenítés sem tetszik és a kezelése sem esik kézre. amúgy biztos klafa.

(#68) cousin333 válasza moonman (#67) üzenetére


cousin333
addikt

Ez biztos azért van így nálad, mert az FF sokkal inkább IE, mint az Opera, ergo a megszokott IE gondolkodásmódot (és UI-t) jobban visszakapod az FF-től, Opera mindig is szeretett külön utakon járni...

Az Opera kezelőfelület szerintem rendben van, de a másik két böngészőnél szabadabban konfigurálható, úgyhogy csak megtalálod, ami tetszik. Azért szép, hogy a sebességét egy általad elképzelt ideához méred :).

IE-ről az ember nem általában nem a biztonságra asszociál, pl. én sem (az OK, hogy ez változóban van, de akkor is, a felhasználók visszanyeréséhez idő kell). IE alatt mindent érzek, csak security-t nem (Vista alatt is inkább csak bizalomnak nevezném). Persze, én elhiszem, hogy Vista alatt IE7 a király (nem tudom, miért várod el az FF-től a protected módot, XP-s IE7 alatt sincsen), de egy még meg sem jelent operációs rendszeren futó, azzal együttműködve írt, vadonatúj böngészőtől ez nem kéne, hogy nagy szó legyen. Persze, korábban írtam, hogy mindegy, mitől, csak biztonságos legyen a böngésző, és ezt tartom is. Nem is a biztonság az oka, hogy Vista alatt sem IE-t használok... XP alatt meg az IE7 sem olyan nagy legény.

Ami a private data törlését illeti, azt az FF meg az Operától vette át... :) Mint sok más dolgot is.

Persze, ezt az Opera védelmében írtam, nem gondolom ugyanakkor, hogy az Opera mindenkinél be kell, hogy jöjjön. Kinek a pap, ...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#69) gLes válasza moonman (#67) üzenetére


gLes
őstag

Véleményem szerint manapság a legfontosabb feladata a security-nek megvédeni a gépet a felhasználótól, mert ideális esetben (minden patch fent van) magát meg tudja védeni a spontán támadásoktól. Ebből a szempontból valóban az IE ''jobb'' a csökkentett biztonsági szinttel meg minden, amit szerintem nemsokára adaptálni fog a Firefox is, mivel ugye az MS már kezdeményezett is együttműködést e téren a két fejlesztői gárda között.

Ez a dolgok ''átvétele'' általában úgy szokott lenni (és ez cousin333-nak is szól), hogy az Opera valamit kitalál, azt átveszi a Firefox majd hosszú várakozás után beépül az IE-be. Mondjuk az IE speciális eset, mert az XP megjelenése óta kb semmit nem fejlesztettek rajta a popupblockeren kívül, szóval nagyjából annyit tesznek bele, amit a piac nagyon megkíván. Elvileg mostantól évente lesz új IE de majd meglátjuk.

A Phishing filterről meg csak annyit, hogy megint Vlad-dal értsek egyet, hogy annyit ér mint sz*rnak a pofon. Az rendben van, hogy heurisztikus felismerés, de a fekete lista alapján való szűrés teljesen értelmetlen. Bizonyára mindannyian megpróbáltunk már rákattintani a phishing emailekben található linkekre, hogy hátha bejön és akkor majd megadunk nekik fals adatokat és akkor majd húde benézték, de addigra már a site el is tűnt. Ezek jönnek mennek, egy lista fenntartása nagyjából annyira hatásos, hogy semennyire, mivel a szolgáltatók többségének valószínűleg van annyi esze, hogy ezeket a felfedezéstől számított rövid határidőn belül megszűntesse.

(#70) tildy válasza moonman (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

A megjelenést te tudod testre szabni. Ha csicsásat akarsz , van olyan is, ha nem olyat, akkor van egy nagyon alap is, ami még így is több mint használható.

A gond valószínűleg az lehetett, hogy az opera alapból ezt a lightot adja, te meg gondolom szereted, ha eléd tolnak mindent.
Ha midnezeket megteszed, eléggé kézre fog neked is esni:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) cousin333 válasza gLes (#69) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem nem kell mondanod az ''átvétel'' menetét, mert tapasztalom :). Amit írtam, az sem mond ennek ellent, sőt! Legutóbbi példa erre a böngészési folyamatok (auto)mentése, a helyesírás-ellenőrző (Operában régen van, csak külső programot használ, és magyarhoz nem sikerült belőnöm, akinek igen, az jelentkezzen nálam :) ) vagy a véletlenül bezárt tabok ''megmentése''.

Mindazonáltal örülnék, ha az Opera is átvenne 1-2 dolgot, például a pluginek (flash, WMP, Shockwave...) gyors és pofonegyszerű, ''júzerfrendli'' telepítése. Mert most jó esetben arra az oldalra irányít, ahonnan le tudod tölteni :(((.

"We spared no expense"

(#72) moonman válasza cousin333 (#68) üzenetére


moonman
titán

ez a biztonságos, nembiztonságos téma szerintem abszolút hype kérdése. nekem azért jut (Vistás) IE7-ről eszembe a biztonságos jelző, mert tudom, milyen technológiák dolgoznak alatta és nem hagyom magam meghülyíteni a demagóg reklámokkal. továbbá aki követi az eseményeket - és nem csak feltette majd hátradőlt azzal a tudattal, hogy most már hét lakat alatt van - azt is tudja, hogy amióta beindult mozilláéknak, kábé ötször annyi hibát találtak benne, mint IE-ben három év alatt. persze ez így természetes, nem is róná fel nekik senki, ki kell hogy forrja magát, csak kicsit visszás dolog így a nagy security-kampány után. :)

(#73) moonman válasza gLes (#69) üzenetére


moonman
titán

phishing filter az első, amit le szoktam tiltani. ;) asszem ezzel mindent elmondtam.
továbbra is tartom, hogy a Vistás IE7 a mai legbiztonságosabb vagyis leghülyebiztosabb böngésző. lehet, hogy nem tud mindent és van, akinek külsőre se tetszik, de legalább mindenre visszakérdez, figyelmeztet, letilt, engedélyt kér... :)

(#74) moonman válasza tildy (#70) üzenetére


moonman
titán

pont ezt ma már mondta nekem valaki. éppen ez a bajom vele, én a letisztult, egyszerű felületeket szeretem, ez meg közel sem az. lehet, hogy a világ legjobb böngészője, de ne nekem kelljen használhatóvá szabnom, hanem nézzen ki és működjön normálisan. aztán ha történetesen olyan vagyok, aki a fél életét a brózerben tölti, akkor oké legyen lehetőségem bekapcsolni még a kenyérpirítót is.

de az marhára zavar, hogy belekattintok az url-sávba és előugrik nekem még egy toolbar plusz két szövegmezővel és öt gombbal. ráadásul a (default) UI sem valami barátságos, persze biztos ezt is beállíthatnám, ha érdekelne annyira.

(#75) moonman válasza cousin333 (#71) üzenetére


moonman
titán

a flash-telepítés pl IE-ben jól meg van oldva. firefox is bepróbálkozott, de valamiért nem sikerült neki (okot nem mondott) így kézzel kellett alátennem. sikerült, azóta jó, happy vagyok. de pl mennyivel barátságosabb az a megoldás, amikor több tab esetén csukom be az ablakot. IE-ben be tudom pipálni, hogy jóvan de legközelebb kezdd ugyanezekkel. firefoxban max elmenthetem tab group-ként. de ha én csak el akarom olvasni aztán becsukni minek kell törölgetnem a favoritesből (bocs bookmarks) utólag? szóval az ilyen apróságokon is múlik, persze ezekre is lehet mondani, hogy ízlés kérdése - és ez igaz is.

(#76) tildy válasza moonman (#74) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nem tudom, szerintem ennél egyszerűbb már nehezen lehetne:[link]
És ez pedig a tök alap beállítás, egyedüli modósítás annyi volt, hogy a folyamatsávot a lap aljára raktam.

Az előző folyamat folytatásánál meg valami olyanra gondolsz, minthogy megadhatod, hogy folytassa-e az előzőleg megnyitott oldalakkal?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) gLes válasza tildy (#76) üzenetére


gLes
őstag

Én is pont ezt az egyet szoktam beállítani :))

Egyébként moon teljesen rosszul csinálja, ő most az IE7-hez hasonlítgatja a böngészőket, és csak azért rimánkodik, mer nem pont az van, amit ott megszokott :U

(#78) moonman válasza tildy (#76) üzenetére


moonman
titán

hátezaz. tedd mellé: [link]
persze ez is ízlés kérdése, de nekem sokkal homogénebb.

az miért van, hogy Firefoxban néha elkezd föl-le remegni az egész lap? csak újranyitással lehet megszűntetni.

G: ha meg akarják nyerni a usereket maguknak, akkor pont az ''én'' igényeimet kell hogy kielégítsék, tehát nem én csinálom rosszul, hanem a többi túl szokatlan. és én még egy advanced user vagyok (persze a fele amit leírtam csak kötöszködés), de mi van egy gizinénivel?

[Szerkesztve]

(#79) gLes válasza moonman (#78) üzenetére


gLes
őstag

Vista bug (mint tudjuk a Vista még meg sem jelent hivatalosan a nagyközönség számára), majd kijavíccsák, NEKEM nem sürgős per pill ;)

Gizi néni meg ha ezt látja először, magához nyúl a gyönyörtől és boldogan fogja használni, aztán hiába mutatsz neki másikat nem fog tudni vele mit kezdeni, mert örül, hogy azt a másikat ismeri (ugyanez ha az IE-vel ismerteted meg először).

Amúgy meg ne gyere azzal, hogy Te vagy a User, meghogy te Advanced User, ez mind l***sz, és legalább 80% kötözködés :P

Az IE7 felületét sztem csúnyán elrontották és sajnos nem elég testreszabható, de mindegy, mert megszoknám, ha muszáj lenne, hidd el, nem az mozgatja előre a világot, hogy hogy néz ki a böngésző :Y

[Szerkesztve]

(#80) VladimirR


VladimirR
nagyúr

jolvan fiuk, lanyok, abba lehetne hagyni a teritgetest, az iras nem kimondottan errol szol, a topic-nak sem errol kellene (arra ott van az osszes tobbi ie-s topic)

(#81) gLes válasza VladimirR (#80) üzenetére


gLes
őstag

Igazad van, nem akarok én megtéríteni senkit amúgy sem, csak szeretek kötekedni ezzel a holdkórossal :DDD

(#82) moonman válasza gLes (#79) üzenetére


moonman
titán

rtm vistáról van szó, úgyhogy megjelent. kénytelenek lesznek a bugrókás fiúk csinálni valamit.
de én az áttérő gizinéniről beszélek, nem arról amelyik most lát először számítógépet.

(#83) tildy válasza moonman (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Na várj azért IE7el szerintem nem kéne még hasoníltani, főleg, hogy az IE7 még nem is terjedt el .Másrészről, ha már ennyire Ms mániás vagy, nesze: [link] [link] :D
ezek opera skinek. Gondolam hamarosan meglesz FFhez is.

Egyébként olyan hű de nagy újdonságot nem látok abban amit linkeltél, van rajta egy pofás skin és pazony.
gizinénivel kapcsolatban meg: anyám, apám, hugom, is operát használnak. Egyikükre sem lett rákényszerítve. LEeht ezt szokták meg? De akkor hozzátenném, gizinének egy ie 6 után keményen meg kell szoknia 7est is, mert elég más ránézésre. Sőt , neki lesz igazán rossz megszokni, hiszen eddig nem voltak tabjai...

Szóval ez az egész csak skinnelés kérdése, az meg nem egy nagy wasistdas. Nekem mondjuk zavaró ebben a 7es ieben, hogy mi az a bigyó ott a kinyitott oldal mellett. (talán új tab?:F)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84) moonman válasza VladimirR (#80) üzenetére


moonman
titán

haggyámá, életem legnagyobb kalandja, végre firefoxot használok. (a szombati reinstallig bezárólag)

(#85) moonman válasza tildy (#83) üzenetére


moonman
titán

hm nemrossz :) (nem mánia, csak megszokás)
szerintem az a tab-kezdemény egy rendkívül elegáns megoldás, teljesen adja magát, hogy ott tudsz újat ''kihúzni'' a sorból, főleg ha rámutatsz és a kis ikon is megjelenik rajta.

(#86) gLes válasza moonman (#85) üzenetére


gLes
őstag

Sztem meg szar, na most akkor kinek van igaza? :U

(#87) VladimirR válasza tildy (#83) üzenetére


VladimirR
nagyúr

erdekes, az anyam, apam (mondjuk o pont nem, mert nem hasznalja a gepet), hugom, noverem ie-t hsznal
senki nem kenyszeritette rajuk
lehet azt raktam a gepre?
ez nem erv, a szamitastechnikahoz csak felhasznalo szinten ertok azt fogjak hasznalni, amit elejuk teszel
nekik nem szamit, hogy jobbra balra lehet a toolbarokat rangatni, vagy hogy mennyire szep a felulet amig bongeszni lehet a bongeszovel ,addig nem fognak masikat keresni

az ie7 elterjedtsegevel meg plz ne nagyon dobalozz, fel even belul elterjedtebb lesz, mint a lassan 10 eves opera

(jah, a tab-os resz kulon poen - eddig az volt a baj, hogy ''az a sz*r f*s ie nem tud tabokat'', most meg az lesz (azon tul, hogy ''koppintottak a m*csk*s b*z*k''), hogy ''de sz*r, meg kell szokni, hogy van''?
ne viccelodj mar - inkabb valami erdemlegeset szolj az irashoz

pl ha mar fejlesztes, megmondhatnad, hogy az opera miert nem kepes egy application/x-opera-configuration-search content-type-pal rendelkezo file telepitesekor elkuldeni a referer-t

(#88) moonman válasza gLes (#86) üzenetére


moonman
titán

nekem, mert van ízlésem, te meg egy zombi vagy :P

[Szerkesztve]

(#89) gLes válasza moonman (#88) üzenetére


gLes
őstag

Én legalább evilági zombi vagyok, te meg a holdról jöttél ;]

(#90) cousin333 válasza VladimirR (#87) üzenetére


cousin333
addikt

''az ie7 elterjedtsegevel meg plz ne nagyon dobalozz, fel even belul elterjedtebb lesz,''

Persze, mert automatikusan frissülni fog.. Gizike néni meg pislogni, amikor meglátja :). Ha külön kellene leszedni, és feltelepíteni, akkor azért nem olyan biztos, hogy bekövetkezik amit írsz, mert az új IE felhasználás és kezelés szempontjából majdnem annyira új egy IE6 usernek, mint egy FF vagy Opera...

''mint a lassan 10 eves opera''

1994-es szóval már több, mint 10 éves :P (Na jó, 1996 óta publikus: [link]). Persze, adott összefüggésben ez még rosszabbul veszi ki magát :DDD.

Tabok: más böngészők régen használják. IE most kezdte. Te döntsd el, hogy ezt minek nevezed... ''Nem tud tabokat'' azokat én hiányoltam, ''Meg kell szokni, hogy van'' ezt meg Gizi néninek kell megszoknia. Nincs itt kérem semmi ellentmondás... :U

"We spared no expense"

(#91) VladimirR válasza cousin333 (#90) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Persze, mert automatikusan frissülni fog.. Gizike néni meg pislogni, amikor meglátja . Ha külön kellene leszedni, és feltelepíteni, akkor azért nem olyan biztos, hogy bekövetkezik amit írsz, mert az új IE felhasználás és kezelés szempontjából majdnem annyira új egy IE6 usernek, mint egy FF vagy Opera...''
ha nem frissulne automatikusan, valoszinuleg akkor is nagyobb resze lenne egy ido utana tortabol - mig az opera tobb, mint 10 ev alatt is mennyit tudott kiszakitani?

a taboknal pedig ne nekem kelljen mar eldontenem akarmit is
a felvetes arra iranyult, hogy sokan ugy allnak az ie-hez, mint a medve a nyuszikahoz
ha van tab az a baj, ha nincs akkor az
csak azert nem kuldom el az ilyeneket a p*csaba, mert megigertem egy moderatornak, hogy nem lesz szukseges moderalnia a hozzaszolasaimat

szoval te dontsd mar el, hogy most jo hogy vannak benne tabok, vagy pedig rossz

illetoleg te is valaszolhatsz az elozo post-ban feltett kerdesemre

(#92) tildy válasza VladimirR (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is érvnek szántam. Csak elmodntam, hogy a felhasználó azt használja ami van, amit megszokik. ÉS később már nehezebben vált. (Főleg az olyanok, akik idősebbek. Őket nehezebb rávenni, hogy olyat használjanak amit nem is ismernek... )

Gizinénivel pl. valószínűleg pont ez lesz a buktató, hogy ha már megszokta a 6ost, akkor akarni fogja a régit, hiába van újabb szebb, jobb.

A fejlesztéshez: Nem vagyok otthon benne, de gondolom ezt már nézted: [link]

(jah, a tab-os resz kulon poen - eddig az volt a baj, hogy ''az a sz*r f*s ie nem tud tabokat'', most meg az lesz (azon tul, hogy ''koppintottak a m*csk*s b*z*k''),
ilyet nem mondtam. Mégcsak nem is fikáztam az ie-t. Mindenesetre igen, meg kell szokni. Nekem spec fura .

Kicsit olyannak érzem a hozzászólásod, hogy lukat akarsz az emebr hasába beszélni. Pedig egy szóval nem volt itt fikézva az IE.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) cousin333 válasza VladimirR (#91) üzenetére


cousin333
addikt

''ha nem frissulne automatikusan, valoszinuleg akkor is nagyobb resze lenne egy ido utana tortabol - mig az opera tobb, mint 10 ev alatt is mennyit tudott kiszakitani?''

Idővel minden megtörténhet ;]. De az is inkább annak lesz a következménye, hogy egyre több lesz az IE7-only oldal (''Az Ön böngészője elavult...'').
Opera sikertelenség több okra vezethető vissza: Internet nem mindig volt ilyen népszerű (pl. 10 éve..), nem része egyetlen oprendszernek sem (pláne nem a Win-nek), sokáig adware jellegű volt az ingyenes változat, nem tolták annyira a szekerét (meg hype-olták), mint az FF-nek, sokáig (részint még ma is) bonyolultabb (volt) a használata, sok integrált funkció is sokakat elriaszt :F.

''a felvetes arra iranyult, hogy sokan ugy allnak az ie-hez, mint a medve a nyuszikahoz''

Értem én, csak rossz helyre címezted, mert ezt senki nem írta itt.

''szoval te dontsd mar el, hogy most jo hogy vannak benne tabok, vagy pedig rossz''

Ha nem lett volna a világos az eddigiekből, én csak örülök ennek a lépésnek.

''illetoleg te is valaszolhatsz az elozo post-ban feltett kerdesemre''

Nem értek hozzá, nem is érdekel. Támadd be valamelyik Opera fejlesztői fórumot, ott nálam sokkal hozzáértőbbekkel találkozhatsz... Kezd mondjuk innen: [link]

"We spared no expense"

(#94) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Hello!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#95) moonman válasza cousin333 (#93) üzenetére


moonman
titán

nem frissül automatikusan, valamit keversz. kap egy varázslót, hogy akarja-e frissíteni és keziccsókolom.

(#96) VladimirR válasza tildy (#92) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudom, hogy nem volt fikazva az ie, tudom, hogy semmit nem ervnek szantal, csak mar kezdem unni, hogy itt akarsz teriteni te is, meg cousin333 is opera mellett

azt nem fogja fel egyikotok sem, hogy itt eppenseggel NEM felhasznaloi szempontok alapjan irodott a cikk, de nem baj, mert olyan nem lehet, hogy valaki nem a ti kedvenc bongeszotoket isteniti

van millio masik topic, mondjatok el ott, hogy jujj, de k*rvajo az opera, de webfejleszteshez teny, hogy az ff nyujt a legtobbet (sot, az operanal meg tan az ie is tobbet nyujt)

ennyi, probaljatok elfogadni, nem kell teriteni

a tab-os peldam (szinten mindkettotoknek szol) pedig lehet kicsit valoban tulzo volt, de tenyleg ezt csinaljatok - hol az a baj, hogy van, hol az, hogy nincs

nem tetszik? jolvan, nem tetszik
lehet nem hasznalni, de folge lehet mindezt csendes megelegedettseggel, leven a ti operatok szazszorta jobb (es szebb es gyorsabb es felhasznalobaratab es testreszabhatobb es eredetibb es szebb es gyorsabb (jah, ez mar volt)

cousin333: nem kulonosebben erdekel, hogy az opera miert nem ert el nagyobb reszesedest - tildy hozta fel, hogy dehat az meg nem is terjedt el - en csak megemlitettem, hogy az opera sem, pedig 10 ev forral indult

mellesleg a kerdes koltoi volt, attol, hogy tudom, miert nem kuld referer-t nem lesz nekem jobb, mindossze idegesito, hogy az opera hulyesegei miatt tobbszor at kellett irni kodot az oldalamon

[Szerkesztve]

(#97) tildy válasza VladimirR (#96) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak azt nem értem miért kell ilyen hangot megütnöd. Nem akartunk senkit sem téríteni. (Az meg megint msá tészta, hogy te mit gondolsz ) Az tény , hogy nem jó helyre (topicba) írtuk a mondandónkat.
nagy valószínűséggel a többi böngészőnél is meg lehet találni azt a forrást, ahonnét az információkat a fejlesztéshez megszerzed. Nagy valószínűséggel midnez komplikáltabb, mint az FFnél (azaz valószínűleg a netet kell túrnod).

Szóval nem igazán értem, miért is akarod leharapni a fejünket.
Nem lehet , hogy az a gond, hogy amit mi mondunk azt egyből térítésnek szánod?:F

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#98) cousin333 válasza VladimirR (#96) üzenetére


cousin333
addikt

Van igazság abban, amit írsz, de a stílus akkor sem jogos...

Tisztában vagyunk vele, hogy ez a topik mivel foglalkozik elsősorban, pontosan ezért kerültek a hsz-ek OFF-ba.

Térítés és nem fikázás között nagy különbség van, kicsit érzékenyek a szenzoraid.

A tabos példád nem túlzás volt, hanem hazugság. Az meg, ha más miatt frusztrált vagy: ez a topik nem arról szól, hogy a frusztráltságodat itt vezesd le :P. Sőt, még csak nem is a költői kérdések topikja...

Senki sem vitatta, hogy az FF a ''király'' webfejlesztésre.

''csendes megelegedettseggel''
Te mégis szükségét érezted, hogy be-beszóljál.

Részemről ennyi volt. Peace :R

"We spared no expense"

(#99) VladimirR válasza tildy (#97) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sokkal inkabb az a bajom, hogy minden egyes tetszoleges bongeszorol szolo topicban ott van egy-ket delikvens, aki mindenaron el akarja magyarazni, hogy miert az o kedvenc bongeszoje a legjobbabb, s mig tobbnyire nem kulonosebben szamit, mert maga a hir is valami rossz bulvarirasra emlekeztet, addig itt egy valamivel igenyesebb irasrol van szo
de nektek mindegy, muszaj elmondani, hogfy az opera testreszabhatobb, meg a halal udja, meg mit
es azert utok meg ilyen hangot, mert mikor mar a 20. topicban latod ezt, nincs kedved illedelmesen megkerni az illetoket, hogy legyenek szivesek abbahagyni, a moderatorok meg sz*rnak bele az egeszbe (kiveve, mikor megjelenek en is, akkor repkednek a banok, figyelmeztetesek)

es igen, lehet, hogy en latom teritesnek, amit irsz, de neked lehet el kellene gondolkodnod azon, hogy egy az ff webfejlesztoket segito ficsorjeit bemutato cikk forumtemajaban k*rv*ra lenyegtelen, hogy az ie tud-e tab-eket, vagy hogy az opera kezelofelulete mennyire szep, s mint ilyen ,azt hiszem nem rohato fel hibakent, ha ezt esetleg teritesnek velem

(#100) VladimirR válasza cousin333 (#98) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de imadom az ilyen post-okat

hazugnak nevezel, hulyesegeket beszelsz, hogy itt elem ki a frusztraltsagom (a mhozzad hasonloktol vagyok frusztralt), majd a vegere odabokod, hogy peace, met az egyreszt trendi, masreszt meg lehet ra hivatkozni, hogy nem is gondoltad komolyan
legalabb gerinc lenne benned

(#101) cousin333 válasza VladimirR (#100) üzenetére


cousin333
addikt

amiket írtam: komolyan gondoltam
''peace'': ezt is
''Részemről ennyi volt.'': ezt is

"We spared no expense"

(#102) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

EMBEREK!

A továbbiakban kérném, hogy itt, csak a cikkel kapcsolatos véleményeteket, észrevételeteket, fejezzétek ki.
Teljesen felesleges, egy újabb ''Melyik a jobb böngésző'' vitát itt folytatni!

Az előbb már beszóltam,egyszerűbb lett volna már akkor venni a lapot!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#103) elit_hun


elit_hun
őstag

Én most FF-et használok,és sztem nem lassabb az operánál(az is van)vagy akkor velem van a baj :F

hja, ha az embernek nincs szocialis kapcsolata, mindenkihez probal beszelni, ebbol lesznek az utcan motyogo oregasszonyok - meg a bloggerek ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#104) czappa válasza moonman (#82) üzenetére


czappa
aktív tag

Hát én elég régóta használok ff-et, és még soha nem találkoztam a ''remegős hibáddal'', így lehet inkább valamit az pistás fiuknak kéne csinálni...
És ha már vagy olyan jóindulatú, hogy rendszeresen bugrókának becézed az ff-et, akkor engedd meg, hogy én merő rosszindulatból azt feltételezzem, hogy a pistában nem véletlenül ''remeg'' a konkurens...

mod.: bocs Racecam, a hsz-re azonnal reagáltam, csak utána vettem észre az hsz-ed.

[Szerkesztve]

(#105) moonman válasza czappa (#104) üzenetére


moonman
titán

közben kitapasztaltam, akkor ugrál fel-le, amikor a bookmarks toolbar meg van jelenítve, de üres. azt egyébként remélem nem gondoltad komolyan, hogy ilyen kicsinyes trükkökkel akarnának kitolni szegény mozilláékkal, elég óvódás tempó lenne. meg nyilván nem azért hívták meg őket redmondba egy közös fejlesztésre, hogy minél szarabb legyen szeretett firefoxunk.

bugrókán meg nehogy besértődj, ez olyan becenév, mint a dózer vagy windög, nincs benne semmi rosszindulat.

(#106) czappa válasza moonman (#105) üzenetére


czappa
aktív tag

''nincs benne semmi rosszindulat.''
Lehet. Személy szerint engem a ''winfos'' is zavar, rengetegszer találkozni vele a ph! fórumain.

[Szerkesztve]

(#107) gLes


gLes
őstag

Tudom kicsit későn jutott eszembe reagálni, de az Opera gyér elterjedtségéről csak annyit, hogy ugyebár csak nemrégóta ingyenes :U

(#108) czappa válasza gLes (#107) üzenetére


czappa
aktív tag

Régóta van ingyenes változata, csak sokáig cserébe volt benne egy reklámcsík.

(Én, akkor még 15-ös CRT-vel nyomultam 800*600, és ha egy olyan oldalra tévedtem, ahol egyébként is volt banner - freeweb pl. -, akkor a két reklámcsík kis túlzással a képernyő felét foglalta el.)

Amúgy már akartam mondani a cikk írójának, hogy köszönjük! Ezek a kis kiegészítők nagyon frankók.

[Szerkesztve]

(#109) Gábor vitéz válasza cousin333 (#23) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Főleg saját fejlesztésű weblapokkal tudnám illusztrálni, de ez itt nem a reklám helye :)

Viszont az IE7 tetűlassúságát ezen az oldalon nagyon szépen meg lehet figyelni!
[link]

Érdemes utána FF alatt is megnézni! :P

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#110) VladimirR válasza Gábor vitéz (#109) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyreszt az oldal mind ie7, mind bugroka, mind opera alatt szarul jelenik meg (a kulonbseg annyi, hogy opera es ie7 alatt mentheto a dolog, mig bugroka eseteben nem), s mint ilyen hulyeseg barminemu tesztelesre hasznalni
masreszt nem ertem, hogy ennek mi koze van a bongeszok webfejlesztoi szemmel valo velemenyezesehez

(#111) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Kijött a firebug 1.0 bétája. Ott van. [link]

╚╦╦╦

(#112) erdoke válasza moonman (#67) üzenetére


erdoke
titán

''nagyjából mindent jól jelenít meg''

Úgy érted, úgy mint az IE? A ''jól'' eléggé viszonylagos, nekem pl. az a jó, ami Operában látszik. :)

A legjobb aláírás a héten

(#113) VladimirR válasza erdoke (#112) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''A ''jól'' eléggé viszonylagos, nekem pl. az a jó, ami Operában látszik''
egyreszt a ''jol'' nem viszonylagos, van egy ajanlas
masreszt az opera hajlamos ugyanolyan modon a sajat feje utan menni, mint az ie6 (pontosabban az ie6 feje utan megy)

mondjuk ennek sincs sok koze sem a webfejleszteshez, sem a bugroka nyujtotta fejlesztoi eszkozokhoz

(#114) Looney


Looney
csendes tag

Szval a cikkre reagálva :

Végre valaki megpróbált tényleg obektíven megítélni egy projectet.
Nekem is személyszerint ez a kedvencem és nem web fejlesztői szemmel
csak úzerként pár cucc amit mindjárt feldobálok a róka hátára :
videodownloader - azt a juhtube rohadjon le :)
noscript - hátha kell egy serial ott meg imádnak beszánkózni a vírusok javában
adblock plus - no comment :)
flashblock - rohadjon meg a sok csilivili flash buzulás!
gspace - mail tárhelyhez ftp kapcs,hasznos állat
gmail manager - haszonállat ez is :)

szval ez csak hat, ha ezt mind beépítenék más böngészdébe akkor Bill küldené a billt az tutto :D
sztem veszek egy fox polót :R

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#115) gLes válasza RedAnt (#111) üzenetére


gLes
őstag

Jah, és nem gyenge :Y

(#116) gLes


gLes
őstag

Kiegészítésként a cikkhez (beleírni már nem akarom), PHP fejlesztők (Parci! Ha még nem ismernéd ;)) figyelmébe ajánlom az alábbi Firebug kiegészítőt:

[link]

(#117) tkazmer


tkazmer
addikt

Nagyon jó cikk, egy csomó kiegészítőt nem ismertem, és nagyon jól jöttek....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#118) Akheron


Akheron
senior tag

Csak egy röpke megjegyzést böfögnék ide az elmúlt hetek tapasztalatai alapján: Firefoxról fájó szívvel Operára kellett váltanom, mert az előbbi böngészővel számtalanszor előfordult, hogy folyamatosan 30-40-50%-os CPU-terhelést okozott, akkor is, amikor az égvilágon semmit sem csináltam. :( Bővítmény alig volt fent, talán csak az Adblock és valami FTP-kezelő.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#120) Akheron válasza Kalandor (#119) üzenetére


Akheron
senior tag

Az csinálta? :F Abszolút nem gyanakodtam arra - gondoltam, mikor nem használom, nem is aktív. Köszi, kipróbálom majd anélkül is. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.