Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) gLes


gLes
őstag

Huh! Nagyon köszi a visszajelzéseket, és szívesen mindenkinek, akinek valami újat mutattam :))

Azért megpróbálok válaszolni is pár dologra:

(#25) moonman:
joghurt már jól megmondta neked, de azért én is kihangsúlyoznám, hogy igenis szükség van a szabványokra, és bár tényleg lehet mondani, hogy az IE-ben ez vagy az ésszerűbben működik, tele van hibával és nem csak úgy by design, hogy ezt másképp értelmezi, rendes bugokkal, még a 7-es is, dögivel (ezt ugye tapasztaltuk), és ahogy Parci is megmondta, bizony macera egy jól megírt szabványos CSS-t átszabni, hogy végre IE-vel is működjön, amit most megírok szabványosan az FF-ban és Opera-ban is (meg a számtalan más meg nem említett böngészőben) minimális eltéréssel, de jól fog kinézni, IE-vel viszont csak a szívás van.

(#33) =Mentor=:
1. Szerintem az átlaguserek 99%-a leszarja a webfejlesztő funkciókat
Már ne haragudj, de ez a cikk, most nem az ''átlaguserek''-nek szólt (az majd a következő lesz) úgyhogy az egész hsz-ed ezzel nagyjából értelmét is veszti. Direkt megpróbáltam kihangsúlyozni, hogy ez most nem az átlagfelhasználásról szól és nem is arról hogy eldöntsem, melyik a legjobb.

(#38) VladimirR: kösz, hogy elintézted a válaszolás nagyrészét ;)

(#50) tildy: igazad van a címmel kapcsolatban, gondoltam is rá, de vmiért nem akartam túl hosszúra, de most már nem lehet moddolni :U

A többieknek csak általánosságban:
Lehet, hogy a mai nagyteljesítményű gépeknél ez már nem annyira feltűnő, de még az én nem olyan gyér konfigommal is érezhető a kb. 3-4 mp-es indulási ideje a FF-nak, az IE és az Opera 0,5-1 mp-ével szemben. És ennek igen egyszerű és prózai oka van: az IE és az Opera nagyjából teljesen gépi kódú (exe-k, dll-ek), míg a FF-nak csak a legalapabb részei vannak gépi kódban, minden mást XML (XUL) és JS fájlok írnak le. Ezt úgy képzeljétek el, hogy gyakorlatilag egy HTML értelmező az egész, ami a saját GUI-ját is HTML-ben írja le (pontosabban XUL-ban, ami a HTML-hez igen hasonló, XML-alapú formátum, persze sokkal bővebb eszközkészlettel). Ez azt jelenti, hogy a FF minden indításakor be kell tölteni az összes ilyen fájlt, mindegyiken le kell futtatni a szöveges értelmezőt, nincs cache a gépi kódhoz (legalábbis én nem tudok róla), persze futás közben már van, azért is eszik ennyi ramot szegény. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.