Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) VladimirR


VladimirR
nagyúr

(#4) kevin.1: altalaban nem a javitok talalnak ra a hibara, inkabb vagy a virusirok, vagy biztonsagi cegek (imho ok sem igazan a forrast bujva)
viszont erdekelne, hogy a hibajavitasra idejere vonatkozo kovetkeztetesed mibol vontad le
persze en is olvastam mar itt-ott, hogy a mozilla csapat 1-2 nap alatt reagal, javitja a hibat, de a valosag inkabb azt mutatja, hogy nagyjabol havonta jon ki uj ff verzio, s ezido alatt nem irtkan 6-10 hiba is akad (lassan tobb, mint az ie-ben) - es oszinten megmondom, ketlem, hogy ezek blokkositva, mind 1-2 nappal az uj kiadas elott derulnek ki (mas teszta, hogy a felhasznalo nem tud rola, mert mozilla-ek nem mondanak semmit a hibarol, amig ki nem jott a javitott verzio (esetleg ha mas publikalja elottuk, adnak egy workaround-ot)

(#5) kevin.1, (#6) shev7: ne fognak valtani - amig a felhasznalok donto tobbsege windoze-t hasznl, nem eri meg az (elnezest, de) elhanyagolhato kisebbseggel foglalkozni

(#9) : a phising filter-t az ie7 betajaban (vagy meg csak pre beta volt?) joval hamarabb meg lehetett talalni, minthogy hirekben felmerult volna az ff2-vel kapcsolatban
mellesleg nagyjabol mindketto egy szinten van, nem er egy kalap szamocat sem - nemreg olvastam (azaz atfutottam) errol egy elemzest, de pl leg, ha csak ategnapi reiffeisen-es ''tamadast'' nezed - a firefox annyival nem biztonsagosabb, hogy a fake biztonsagerzettol hatradolve barmit lehessen csinalni - sot

(#13) RedAnt: ne foglalkozz vele, hulye, nem erti, mirol van szo


(#24) joghurt: mintha az ie7 nem toltene ki automatikusan a jelszo mezot, tovabba a ff nem szur kellokeppen url-re, ha jol tudom

(#31) joghurt: igen, az ie nem mindig ugy ertelmezi a szabvanyt, ahogy kellene (bar nekem helyenkent logikusabb az ie utja), sok hianyossaga van, de veletlenul se tevesszen meg, hogy az opera, ff2 atmennek az acid2 teszten, attol azokban is van css bug boven (pl firefox-nal nem egy bugba futottam mar bele)
persze igaz, az ie7 all e teren legrosszabbul, de szerintem folosleges is torni magukat, ugyis csak az lenne a vege, hogy valaki a nyakukba vag egy trosztellenes pert, mert mittudomain, a windoze-hoz tokeletes css ertelmezot csatolnak

(#32) birno: amennyire tudom, igen, lenyegesen kevesebb hiat talalnak az opera bongeszoben - mondjuk ebben valoszinuleg kozrejatszik kis piaci reszesedese is: nem eri meg bajlodni vele
lathatod, mikor kijott az ff, a legbiztonsagosabbnak hirdettek, aztan ahogy nott a nepszerusege, egyre-masra jonnek elo (nem ritkan kritikus) biztonsagi hibak (mint irtam, az utobbi idokben tobb, mint az ie-ben)
felreertes ne essek, hibatlan kod nincs, viszont amig nem eri meg, addig a rosszfiuk nem fogjak torni magukat, hogy megkeressek ezeket a hibakat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.