Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Gariztatás?

Hozzászólások

(#1) bLL^


bLL^
senior tag

Képzeld el azt a 30 alaplapot, ha csak minden másodiknak ugyanúgy hiányzott a gépe mekkora drámák történnek meg nap mint nap a nagykerek miatt. ;] Amúgy nekem is volt gariztatva 1 éve alaplapom, szintén három és fél hetes meghurcolás volt. :(((

[Szerkesztve]

(#2) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy biztos nagyon csalódott vagyok, mert még lett volna nyáron 1 hónapom élvezni az új gépemet, ehhelyett meg itthon unatkoztam, ill. meghosszabbítottam a nyári melót, mert nem tudtam mit csinálni.

Legalább valami hasznosat is csináltál. ;]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) Yushchenko válasza bLL^ (#1) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ne is mond. Ha visszagondolok... :( :W :O

(#4) Yushchenko válasza Goose-T (#2) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nagyon gonosz vagy. Addig csak 1 hetet nyaraltam, amúgy végig dolgoztam :(

(#5) Blaise


Blaise
veterán

A gyártói garancia a legszarabb a világon....nekem 3 hónapig tarott az Asus alaplapom gariztatása :(((

(#6) Yushchenko válasza Blaise (#5) üzenetére


Yushchenko
őstag

Lehet hogy nekem is addig tartott volna, hogyha nem baxogatom őket minden nap :)

(#7) blueMerle


blueMerle
veterán

Ne haragudj, de szoktál kijárni? Bulizni? Haverok? Esetleg csajok? Na jó, engem is leköt a pc de azért mindenre találok idöt, ha pedig nem lenne pc egy ideig, akkor találnék más elfoglaltságot, pl. többet lennék a párommal /bár igyis sulve-föve egyutt vagyunk :DDD /

No mindegy, csak számomra fura hogy csak a pc csak az és semmi más nem létezik....Kiábrándító ez a 21. század :(

(#8) Yushchenko válasza blueMerle (#7) üzenetére


Yushchenko
őstag

1 hetet bírok még internet kávézóba, így mentem nyaralni is :) A bulizás elveimbe ütközik, bár dec 31-én tradícionálisan mindig CSzünk. Az év első heccsátja pl. az enyém :DDD Vannak barátaim, 150 ember van fent msn-en. Csajok: ukrajnába
mod: off, of course


[Szerkesztve]

(#9) Blaise válasza Yushchenko (#6) üzenetére


Blaise
veterán

Na ja azt tettem, volt fogyasztóvédelem...vásárlók könyve....szokásos körök.
De mivel kiküldték a nemzetközi központba Londonba, onnan meg a gyárhoz Tajvanra :DDD
Onnan meg vissza hozzám 3 hónap múlva :W

(#10) Yushchenko válasza Blaise (#9) üzenetére


Yushchenko
őstag

pffff... haverom áemdéjét taiwanba küldték ki, de az megvolt 1 hónap alatt :)

(#11) -kdM-


-kdM-
senior tag

en durvan 1 honapja gariztattam a lapot (ami elkepzelheto h az en hibambol pukkant meg)...bevittem azt mondtak 3-4 munkanap, ezutan visszamentem azt mondtak nem tudjak megcsinalni es adtak 1 ujat...ezt csak azert irom le h legyen pozitiv pelda is :)

(#12) athomi


athomi
veterán

Na igen.... Én már külön olyan helyről veszek cuccot ahol nem tesztelgetnek. Megkérdik mi a baja én meg úgy elmondom, hogy azonnali csere.
Összerakva nem szabad a leginkább gépet venni. Azt mondják, hogy a garis elsőbbséget élvez és javítják azonnal. Persze min. 3hét, mivel a garisért nem kapnak pénzt, míg amit odavisznek javíttatni csak úgy azért meg igen. Szal felborul a sorrend. Ennyi meg egy bambi.

(#13) athomi válasza athomi (#12) üzenetére


athomi
veterán

Ja az én alaplapom szinte kerek egy hónapig cserélték újra. Nevetséges!
1 hónap alatt elavul a gépem! :D

(#14) tts válasza athomi (#12) üzenetére


tts
addikt

akkor nem túl sok helyről vásárolhatsz...

(#15) szicsu


szicsu
őstag

HI!
Sztem nagyban függ a hiba típusától, és hogy melyik nagykerből származik a termék:
-ha égésnyom van hw-akkor az esetek nagy részében a nagykerből irány a gyár (3hó)
Vannak egyes nagykerek, ahol a gariztatás 1-2 nap lemegy, de van olyan, ahol a legkissebb hiba is 2-3hetes munka :U
Tehát a gariztatás általában nem a kiskeren múlik......


Vannak olyan kiskerek, ahol a gépet nem csak összedobálják, hanem össze is tesztelik......

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#16) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Milyen táp volt, ami nem bírta a strapát, és milyen rendszer alatt?

(#17) Yushchenko válasza Szten Márs (#16) üzenetére


Yushchenko
őstag

-kdM-: Grat :)

athomi: Együttérzek, amúgy csak a lapot vettem abba a boltba, körbejártam Bp-et, és megvettem mindenhol a legolcsóbbat.

tts: Hát igen, bennem is megfogalmazódott a kérdés, hogy van-e ilyen bolt?

szicsu: Ahhogy mondtam, mindent külön vetem meg, bár vannak kiskerek, akiknek van saját szervizük. De pl. megvettem a kingmax 667-es RAMot az idegenbe, és mikor visszavittem, minden gond, tesztelés nélkül kicserélték GEIL 800-ra, persze ráfizetéssel. Pedig akkor em is a RAMmal volt a baj, csak nem volt kompatibilis :S

Szten Márs:
Ez érdekes, tulajdonképpen nem a táppal volt a baj(Macron 400W), hanem egy pár fénycsővel, ami iszonyatosan leterhelte a rendszert, ki is dobtam. Amúgy revoltec volt, tehát nem is szar:S Igazából én sem értem teljesen, de amikor kivettem, minden ment szépen, olyan mintha a HDD-nek kevéss áram jutott volna és ezért belassul. Érdekes dolog. Az is lehet hogy a táp volt a hibás, bár azóta is szépen megy. Tehát ezt nem tudom eldönteni. Az volt a mondanivalóban a lényeg, hogy a memória kezelés az ő hibájuk(ill. az alaplapé, mert 2 teljesen más memória sem ment(kingmax 667, geil 800) a ds4-embe, de másoknak ment még F2-es BIOSszal is :S), a rendszer lassulás meg az én hibám volt.

(#18) ALI_G


ALI_G
veterán

nekem 1 hónapig volt bent a lap, majd visszaadták a pénzem. Ráadásul tavaj pont olyan időszakban került erre sor, amikor kötprogot kellett írjak. Késtem is ezért vele,szerencsére megértő volt a tanár. Mostmár van egy laptop is a családban, szóval legközelebb nem fogom sajnálni behajítani az épen maradt gépházzal bezúzni a kirakatukat 1 hónap után.

(#19) Yushchenko válasza ALI_G (#18) üzenetére


Yushchenko
őstag

omg :Y

(#20) bozont


bozont
veterán

Ahogy olvasom eddig én vezetek, nekem 6 hónapig gariztatták a barton procimat. azt utolsó darabok egyike volt amikor vettem, 3 hónappal később elkezdett fagyogatni a gép, meg folyamatosan kéhalál, húzva sem volt vagy ilyesmi. Visszavittem,azt mondták le van sarkazva, ez elég váratlanul ért, mivel ellenőriztem otthon és nem találtam sérülés nyomát, mozgat va sem volt a dolog, na meg ha lesarkaztam volna az nemhiszem hogy 3hónap múlva jönne elő :((( Elvileg nekem is elküldték a beszállítóhoz, ő meg azt mondta 6 hónappal később h hibátlan a proci, akkor mondtam ott a bo9ltban h teszteljék már le itt előttem és akkkor majd meglátjuk. Erre azt felelték h ők is megnézték, náluk is jelentkezett a hiba, de a beszállítót nem bírálhatják felül :((( Többekközt a garanciális ügyek is botrányosak itt nálunk :(

(#21) Yushchenko válasza bozont (#20) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hallod... Itt már én tömeggyilkosságot végeztem volna :(

(#22) bozont válasza Yushchenko (#21) üzenetére


bozont
veterán

Hidd el, én is közel voltam hozzá, az vol a szerencséjük hogy nem vagyok az a balhézós típus, de ennyire még sehol nem ordibáltam mint akkor. :) Az a 21k meg nem ért meg egy bírósági ügyet.

mod.: Pontosítva, az a 21k ikább 30felé hajlik, mivel félúton meguntam a dolgot, meg ott volt az éretsségi is, inkább vettem egy A64 procit meg lapot.

[Szerkesztve]

(#23) Yushchenko válasza bozont (#22) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát igen, de képzeld el, hogyha nincs zséd új procira. Amúgy én sem vagyok balhézós, de valamibne nem hagyom magam. :D

(#24) bozont válasza Yushchenko (#23) üzenetére


bozont
veterán

Nekem se lett volna, ha nem halasztom 1héttel későbbre a vga vásárlást, utána meg inkább kivártam mi lesz a garis ügyből. Azóta másik cégnél vásárlok, és szerencsére elég megbízhatóak, már gariztattam náluk és eddig nem volt gond. :)

(#25) Yushchenko válasza bozont (#24) üzenetére


Yushchenko
őstag

akkor dobre :)

(#26) Keem1


Keem1
addikt

Nem véletlenül szigorúbbak a gariztatási szabályok.
Tudom, hogy most sokan nem hisznek nekem, de nem a vásárlók bosszantására találták ezeket ki, bár kétségtelen, hogy vannak szemét kis/nagykerek.
Van egy ismerősöm, aki régebben szervizben dolgozott, mesélt egy-két dolgot.
Pl. halomban álltak a garis cuccok, mert minden hülyeségre visszavitte a csákó. És a 30 alaplapot ne úgy értsétek, hogy 30 lap és kész. Hanem 30 alaplap, 40 proci, 18 ram, 10 router, 30 videokártya, stb.
És van rá átlag 2 ember. A haver mesélte, h visszavitt egy pattanásos, 15 éves gyerek egy procit, mennyre-földre esküdözött, h magától döglött be. A mag alatt elszenesedett a PCB, és a magról furcsa, égett bakelithez hasonló szag áradt. Ha nem szigorítanák, a szervizeseknek a munkája 90%-ban az ilyenek miatt lenne felesleges. Egyébként a gyártók is szigorítottak, nem fognak mindenre visszavenni dolgokat. És gondoljatok bele, a nagyker kicseréli pl. 3 hét alatt, ő visszaküldi a lapot, mondjuk az Asus-nak. Az Asus szintén vizsgálja, és jobb esetben 1-3 hón belül, rosszabb esetben meg 4-8 hónapon belül cseréli a nagyker/importőrnek.

És nem kiszúrásból vannak ezek az idők, hanem a vizsgálandó cuccok mennyisége miatt. Mert még mindig vannak, akik kompatibilitási, hozzá nem értésből fakadó gondok miatt viszik vissza a cuccaikat.

(#27) Yushchenko válasza Keem1 (#26) üzenetére


Yushchenko
őstag

Erre csak azt tudom mondani hogy és?

Szerintem a alkalmazzon több embert a nagyker, és kész. Nem hiszem el hogy nem engedheti meg magának a nagyker. Ha tényleg 2 ember dolgozik, akkor vegyenek fel még 2-t és akkor gyorsabb lesz a dolog. Hatalmas nagy kiadás lenne a nagykernek. Jah, hogy így a főnöknek jobban megéri? Vesz majd még 1 mercit. Szerintem meg kifejezetten arra megy ki a dolog, hogy a vásárlókat megszopassák. A másik meg, egy égett procin már nincs mit tesztelni, eldöntik hogy ki baxta el és kész. Ha értenek a dologhoz 10 perc és mehet vissza a 15 éves gyerekhez.

A másik problémám az, hogy én nem a nagykertől vettem cuccot. Mert ha ott veszek(amit ugye nem tehetek meg), akkor még ok. De akkor az ár is kicsit más lenne. Így senkit nem tudok baxogatni, mert a kisker azt mondja, hogy sry a nagyker hibája.

Szerintem nyugodtan visszahozhatnák a 15 napos határidőt, senkinek nem lenne roszabb, max. a nagyker extra haszonából lemegy egy kicsi, de én valahogy nem féltem, hogy bármelyik e miatt menne csődbe.

(#28) athomi válasza bozont (#22) üzenetére


athomi
veterán

Téged csúnyán leráztak, te meg hagytad magad, de azt nem mondom, hogy megérdemled, mert nem!!!
A lényeg, ha nem te tettél valamit tönkre, akkor nyugodtan érvényesísd jogaidat. Kicsit rámenősebbnek kell lenni az ilyenekkel. Nem lett volna abból semmiféle bíróság. Ha hagyod magad ilyen könnyen lerázni, akkor az életbe még sokszor meg fogod szívni.
Kicsit erősködni kell, meg fenyegetőzni, és ha lehet hívjál egy felnőttet is. Meglátod nem akarnak ők sem találkozni semmilyen szervel. :D

(#29) Blaise válasza Keem1 (#26) üzenetére


Blaise
veterán

Na ja, de nehogy már nekem kelljen hálásnak lennem azért, hogy egyátalán legariztatják a cuccot :U

(#30) kneedeep válasza Yushchenko (#27) üzenetére


kneedeep
tag

''A másik meg, egy égett procin már nincs mit tesztelni, eldöntik hogy ki baxta el és kész''

HA bármilyen égési sérülés vagy külsérelmi nyom van a cuccokon, azokat a gyártók nem szokták elfogadni, és visszadobják őket... ezért van az hogy ilyen esetekben, hosszabb ideig is eltarthat a gariztatási idő. A kiskerek szeretik lepasszolni a felelősséget, a nagyker felé, pedig nem kellene... Neked kell olyan kiskert kivállasztani aki ügyfélbarát, hogy ne legyenek hosszú garis problémáid, de az emberek inkább megvesznek valamit 100 ft-al olcsóbban a noname sarki pincés kiskerben, mint egy országos hálózattal rendelkező ''multi'' kiskernél..




''Szerintem nyugodtan visszahozhatnák a 15 napos határidőt, senkinek nem lenne roszabb, max. a nagyker extra haszonából lemegy egy kicsi, de én valahogy nem féltem, hogy bármelyik e miatt menne csődbe''

Vannak olyan nagykerek, amelyek ügyfélbarátok, és betartják a 14 napot...

Aki pedig macron tápot vesz az megérdemli:C Respect

(#31) bozont válasza athomi (#28) üzenetére


bozont
veterán

Dehogy hagytam magam, nem is tudom hányszor mentem visza és ütöttem az asztalt h mi van már, aztán mikor visszajött csaptam szép kis balhét, mondtam a srácnak, aki éppen ott volt, h akkor én hívom is a fogyi védelmet meg minden. Erre ő ''csak tessék''. De elég sok embernek volt ilyen gondja a céggel, van egy saját topicja is. Volt aki bírósági ügyre vitte a dolgot, végzést kapott h vissza kell kapnia a pénzt, de alig akartak fizetni, elég sokat kellett b****gatni őket.
NA meg 18 évesen már elég felnőttnek néztem ki, legalábbis külsőleg. :DDD

(#32) Yushchenko válasza kneedeep (#30) üzenetére


Yushchenko
őstag

Kezdjük a végén. A Macron jó táp. Haverom Chieftec tápjáról tudnék mesélni.. na mind1

Másik. A sarki noname bolt nálkunk igen korrekt, de az áraik nem a legjobbak. És gondolom a 100ft-oz képőletesen értetted, mert vagy 20k-val jött így ki jobban, hogy mindent a legjobb helyen próbáltam megvenni. És hogy egy nagy multi kisker jobb lenne? Röhög a vakbelem. Általában ott alkalmaznak brutálisan hozzáértő embereket, akiknek aztán semmi közük a számítástechnikához(tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek).

(#33) bozont válasza kneedeep (#30) üzenetére


bozont
veterán

Érdekes, én direkt azér utaztam 50km-t h egy országos hálózattal rendelkező ''multi'' kiskernél vásároljak, hát jól be is fürödtem. :U

(#34) kneedeep válasza Yushchenko (#32) üzenetére


kneedeep
tag

A macron az jó, csak ne köss rá fénycsövet:)
össze sem lehet hasonlítani egy chieftec és egy macron tápot, ég és föld a különbség..
Szerintem előbb olvasgass kicsit a tápokról is..:)

A sarki noname boltnak szerinted miért jobb az ára?? mert a sarki noname nagykertől vásárol, ahol 2 en dolgoznak, és nincs egy ddr2 ramjuk teszteléshez...
überlol :)


''Általában ott alkalmaznak brutálisan hozzáértő embereket, akiknek aztán semmi közük a számítástechnikához(tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek).''

Lehet azok el tudták volna mondani neked, hogy ne vegyél macron tápot, mer meg fogod szívni, de az olcsó noname sarki bolt, igazi szakértői megkíméltek téged ettől az információtol, és a felelősséget is áthárítják a nagykerükre... REMEK cég:) :C


(#35) Yushchenko válasza kneedeep (#34) üzenetére


Yushchenko
őstag

Látom ismét egy szakértőhöz van szerencsém. Gondolom még életedbe nem hallottál sirtec beles chieftecről? 410W-os chieftec? Haverom 420W-osa melegedet mint atom. Ha egy kicsit értenél a dologhoz nem oltanál. Neked kéne olvasgatnod a topicot.
Nem a táppal volt a baj, hanem a fénycsővel.

Másik, hogy tanulj meg olvasni barátom. A sarki noname boltnak szar árai vannak, ezt írtam. Rendes boltba vettem a lapot.

És el kell mondanom, hogy a nagy boltokba vannak ''nagy szakértők'', kb. olyanok mint amilyen te vagy. Néhányszor már törtem ki röhögésbe szervízbe, amikor pl. bátran ajánlgatta a csávó a 915-ös laphoz a core 2 procit.

(#36) Yushchenko válasza Yushchenko (#35) üzenetére


Yushchenko
őstag

kieg: Félre ne értsen senkisem, ha most tápot kéne venne Chieftecet vennék, mrt az újak már delta belesek. De a sirtec bele szériával rengeteg gond volt :(

(#37) bozont válasza kneedeep (#34) üzenetére


bozont
veterán

Multiláncolatok vs noname kiskerekről sztem értelmetlen vitázni, mind2 között vannak jók, megbízhatók és olyanok is ahova a kicsit is hozzáértő ember 1x vagy még annyiszor sem megy be.
Van egy pár nagycég aminek elég rossz hírneve van, és többnyire én is hozzánemértő vagy bunkó emberekkel találkoztam némelyikben. Felénk, a vidéki kiskerekben pl hozzáértő emberek dolgoznak, és náluk az a cél h visszatérjen a vásárló. Persze kivételek mindig vannak, nem vitatom. De az hogy multicég még nem garancia semmire.

(#38) kneedeep válasza Yushchenko (#35) üzenetére


kneedeep
tag

Én építő jelleggel, jó szándékkal próbáltam meg némi infót szolglátatni részedre, de úgy látom csak leoltást kapok.

''És el kell mondanom, hogy a nagy boltokba vannak ''nagy szakértők'', kb. olyanok mint amilyen te vagy. Néhányszor már törtem ki röhögésbe szervízbe, amikor pl. bátran ajánlgatta a csávó a 915-ös laphoz a core 2 procit.''

Ez kifejezetten sértő számomra, no komment... nem ismersz, nem tudsz rólam semmit és sértegetsz..

Ezek után csak azt kívánom neked, legyél a számítástechnika világában olyan sikeres és nagytudású, mint amilyen most vagy!
Remélem egyszer a telefon végén sírni, könyörögni fogsz, én meg csak annyit fogok mondani, te vagy a macronos gyerek??? 6-9 hónap, elküldöm a gyártónak :)

(#39) Yushchenko válasza kneedeep (#38) üzenetére


Yushchenko
őstag

Bocs, de az építő jellegű hozzászólásaid, inkább úgy jöttek le, hogy most végre jól leoltasz valakit. Nekem se volt szándékomba megsérteni téged, de te is ezt tetted néhány hsz-eddel előbb. Azért vettem macron tápot anno, mert nem volt pénzem delta bele chieftecre, és utánanéztem és korrektnek mondták. Szerintem jobb mint egy kodegány.

mod: helyesírás

[Szerkesztve]

(#40) Yushchenko válasza kneedeep (#38) üzenetére


Yushchenko
őstag

mod: megírhatnád privibe hol dolgozol, nagyon érdekelne :P

(#41) athomi válasza bozont (#31) üzenetére


athomi
veterán

Sajnos a 18 az nagyon kevés. Én ennél több vagyok egy pár évvel, de még ez is kevés. Néha apámat hívom, na ő aztán úgy kiveri a balhét és elég komolyan is szokták venni.
Mondhatnám besz...arnak!!! Ja, és egyáltalán nem szégyen botrányosan viselkedni az ilyen köcsögökkel szemben. Ez a világ már csak ilyen. Őseinktől sokat lehet tanulni!!!

(#42) Vamp


Vamp
senior tag

Amúgy ez a szó honnan jön hogy ''oltani''? Anno az ''égetni'' volt a divat gyerekek, mi van itt, fejlődik a világ?

Annyi erővel meg amennyivel netcafés tulajok seggét hízlaltad, vehettél volna iziben egy új lapot és/vagy tápot.

Fénycsőröl meg csak annyit, hogy a monitort vagy a csövet nézegeted ha gép előtt ülsz?

(#43) Yushchenko válasza Vamp (#42) üzenetére


Yushchenko
őstag

lol

Kb. 20 alkalmat voltam netcafeeba. 1 óra 300huf, szal 6k-t otthagytam. Ha belegondolok hogy egy asrock olyan 15k, akkor még talán jobban is megúszhattam volna.

A fénycsövet meg csak azért raktam be, hogy lanpartyn kitünjek a tömegből :DDD Most az lenne a legjobb, hogyha nem is lenne házam, csak kipakolnám magam mellé a gépet, csak nincs hely :(

(#44) Vamp válasza Yushchenko (#43) üzenetére


Vamp
senior tag

Elfoglalják a rossz fénycsövek az aszfalt? :D

Jah, végülis LANpartin is a csöveket kell nézni :D

(#45) Yushchenko válasza Vamp (#44) üzenetére


Yushchenko
őstag

nem;) a nyomtato a scanner és a CRT :D :D :D monitor foglal sokat

(#46) bozont válasza athomi (#41) üzenetére


bozont
veterán

Pedig nekem azt mondták a haverok, h hosszú hajjal és bundás pofával elég ijesztő vagyok :DDD Nálunk anyum a balhésabb, apu elég nyugodt ember(asszem ebben inkább rá ütöttem), vittem őt is,de nem nagyon használt még az sem ha ketten támadtunk egyszerre.

(#47) Keem1


Keem1
addikt

Sok esetben a multi-kiskerek a saját raktárkészletükből intézik a cserét, aztán miután az elégedett vevő elment, a háttérben indul a rendes gariztatási procedúra.
A kisebbeknek nincs akkora készletük/tőkéjük, hogy élből bevállalják a fent említett dolgokat. De ettől ők még nem rosszabbak. És általánosan érvényes, hogy sokszor barátságosabbak, vevő-orientáltak az ilyen kisebb boltok alkalmazottai. Attól, mert a kötelező szabályokat betartják (semmi többet, csak a kötelezőt), még nem lesznek rossz kiskerek.
Ráadásul általában nem ''100 FT''-al olcsóbbak a multiknál, hanem akár(!) pl. egy 15-25 ezres termék esetében 3-5 ezer Ft-al is, ami azért nem elhanyagolható. A fenti számokat bárki leellenőrizheti, ha pár bolt árait összeveti (kiskerarak.hu, egy a sok hasonlító oldal közül).
Ezzel nem azt mondom, hogy ne válasszátok a biztonságosabbnak tűnő, nagyobb multikat. Válasszátok... De érdemes körülnézni. Egyébként a nagyok és a kicsik között is vannak jó boltok, és vannak rosszak is. Aki meg eléggé benne van a témában, egyszerűen kiszűri az elkerülendő helyeket. A tapasztalat rengeteget segít.


Ne értsetek félre, nem megosztani akartam a nézeteket, igyekeztem pártatlanul, de ésszerűen fogalmazni, megbántani senkit nem állt szándékomban :)

(#48) Picco


Picco
addikt

gariztatasi problemam egyszer volt, a gyerek 3 het utan kiszolt a pultbol onelegult keppel h: nyugi ocsi fel even belul kicsereljuk, ugy is kezdesz kockulni.
hmm, a srac 40kg volt en 19 evesen 80 (nincs rajtam sok folosleg:) ) es kiszedtem a sracot a pult mogul h csak ugy lesett, nem bantottam csak raszoltam h nem kene ekkora parasztnak lenni, utana 3 napon belul hivtak h megjott az uj lapom:)
jah 2-3 honnappal kesobb a hihetetlenul embör orientalt marketing tanarom is vasarolt (volna) valamit csak enyhenszolva flegma volt a gyerek, hat nem tom mitkaphatott a tanaromtol (60eves nenike) de azota mintakereskedo. :DDD :DDD :DDD
kivancsi vagyok h megverte e? :Y :C

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49) Yushchenko válasza Picco (#48) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez de [kép]

(#50) athomi válasza bozont (#46) üzenetére


athomi
veterán

Akkor inkább anyut kellett volna vinni hátha ''kikaparja a szemüket''.
Én nagyon nyugodt ember vagyok, de ha valami nagyon nagy igazságtalanság töténik velem, akkor hülyeségekbe is képes vagyok belemenni (pl.: amikor visszavittem a deszkámat a szervízbe és nehezen akarták visszavenni, akkor már néztem mit lehet lenyúlni :U (épp egy telefon volt a szemem előtt)). Ha kell akkor csapok is pedig nem vagyok egyáltalán egy nagy darab ember, inkább csak magas. Semmit nem kelett tennem szerencsére, mert a csúnya szó is meggyőzte a szervizest.

(#51) adalbert1


adalbert1
veterán

Kopp-kopp-kopp.
Eddig szerencsére még csak egy 2-szeres cd olvasót kellett gariztatnom, ami csak 0.5-szeres sebeséggel olvasott vmiért. :)
Habár lehet hogy a vidkarimat is kell, előre félek, hogy elfogadják-e garanciális problémának, hogy kb.20-25 fokkal melegebb alapállapotban, mint kellene lennie. (az a baj, hogy viszonyítási érték csak a többi usertől van, a gyártó honlapján nincs ref. érték megadva.)

(#52) Yushchenko válasza adalbert1 (#51) üzenetére


Yushchenko
őstag

Attól tartok a pofádba röhögnek :(
Amúgy milyen kari, és hány fokos?

(#53) adalbert1 válasza Yushchenko (#52) üzenetére


adalbert1
veterán

Remélem ilyen nem lesz...

7600 GST, és 2d-ben alapórajelen gyári hűtéssel 77 fok. :((
Jó lenne, ha legalább a gyártónak lenne vmi. alapadata megadva, hogy mennyi a normál...
Játékok alatti terhelésnél úgy vettem észre, hogy visszaveszi a sebességet, hogy ne melegedjen túl, viszont atitool-lal tesztelve rommá fagy az egész. :(

(#54) Gery89


Gery89
csendes tag

Nekem a régi VGA-m volt gariztatva. Egy Asus Radeon 9550 GE. Nem volt macerás. Eleve nem gyári hűtővel vittem vissza a márkakereskedésbe és másfél hét után közölték velem, hogy kicserélik és át is tették rá a kicserélt hűtőt. Pedig én ba..am el! ;] ;] ;]

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#55) Gery89


Gery89
csendes tag

Ja meg még egy Sapphire Radeon 9600XT-t is visszavittem már és visszaadták az utolsó fillért is pedig itt is én csináltam rosszul vmit. :P (Vmi béta moddolt driver küldte az örök pixelek mezejére :O :O :D )

[Szerkesztve]

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#56) Yushchenko válasza adalbert1 (#53) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jujjj... azt én is visszavinném a helyedbe... az tényleg nagyon sok :(

(#57) Yushchenko válasza Gery89 (#55) üzenetére


Yushchenko
őstag

LOL.. akkor te ügyes vagy

Amúgy ha megdöglik a kártyam akkor már elég nehéz leellenőrizni hogy ki volt a hibás.. Ez a jó a tuningba.. Szénnéég visszaviszed :) (csak legyen pótprocid :DDD )

(#58) Rover623 válasza athomi (#50) üzenetére


Rover623
félisten

Erre aztán büszke lehetsz...
Lopás, garázdaság...méltó válasz lett volna bármelyik a téged ért (vélt) sérelmekre...;]
10-15.000 évvel ezelőtt megállta volna a helyét, csakhogy azóta a homo sapiens elindult a civilizálódás felé...ha nem vetted volna észre...:C
Ha esetleg azt fontolgattad volna, hogy feltöröd a cég weblapját, még megbocsátható lett volna...az sem lett volna törvényes, de legalább stílusos...márpedig a stílus maga az ember...:P

primus inter pares

(#59) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Nekem is volt egy esetem, még akkor amikor a P3 volt a menő!
Vettem én is egy alaplapot (valami VIA volt), szépen kisütöttem rajta az integrált hangkártya mikrofonbemenetét (addig zúgott minden lejátszás, amíg volt a micbemenetnek hangerő) visszavittem a boltba -mondva, hogy rossz a hangkártya- ott volt vagy 3 hétig, mire ők azt mondták hogy a negyker szerint semmi baja! (addigra szereztem egy új kártyát, és leszartam! Már bánom!) És most jön a poén: Elfelejtettem, hogy a gép BIOS-ból le volt kódolva, és érdekes módon ugyanaz volt a kód akkor is, mikor visszakaptam az elvileg ''bevizsgált'' alaplapot! Kicsit furcsa? Már bánom, hogy nem kértem el a panaszkönyvet! (már, ha van ilyen a számtekboltokban...)

(#60) athomi válasza Rover623 (#58) üzenetére


athomi
veterán

Sajna én ilyen vagyok ha megpróbálnak meglopni. Valakinek azonban úgy látszik mindegy 20eFT.
A szrvízba mikor bementem nem volt bent senki erre bejön egy ''hölgy'' a kezébe és valami irgalmatlan bunkó módon megkérdezte, hogy nálam csak így szokás bemenni egy üzletbe. Én mondtam, hogy bejöttem, hangosan köszöntem és ön meg csak 2 percel később jött be hozzám kávéval a kezébe munkaidőbe, felháborodva. Úgy látszik ma már egy nyitott üzletbe sem szabad bemenni (biztos telefonálnom kellett volna, hogy tud-e fogadni) nehogy dolgoznia kelljen valakinek.
Ezzel a nővel kellet volna kedvesnek lennem. Vagy én lépek a tökére vagy ő az enyémre.
Hát én nem vártam meg míg az enyémre lépnek.

(#61) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Szerintem a mustár szervíze viszi a prímet. Anno vettem egy dvd írót. Jó fajta LG-t a ram miatt, jó drágát. Pár hónap múlva bedöglött. Visszaviszem, cseréljék ki, mondják jöjjek vissza pár nap múlva. Visszamegyek, nem találtak semmi problémát, de elébem raktak egy 2500 Ftos számlát. Nem akarták visszaadni, míg ki nem fizetem, így csak elhoztam. Hazamegyek, sz@r. Vittem 5db dvd-t is, h próbálják meg azzal. Erre ők tökéletesen megírtál, fizethetek megint... A dvd-ket persze nem tudták felmutatni. Azért egy hét alatt 5000 csak vizsgálatra sok. Ott hisztiztem, fogyvédőkkel fenyegetőztem, mire előttem kipróbálták. Lám csodát, nem megy. Na ekkor küldték el nagykerbe, és egy hétre rá kicserélték. A bevizsgálási díjamat, meg mutogathattam.
Na ez az a bolt, ahol nem szabad vásárolni...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#62) aXXon


aXXon
senior tag

Többféle gondolat megfogalmazódott bennem az írást és a topikot olvasgatva, de ezeket inkább nem írom le, szerintem mindenkinek jobb lesz így ;]

Emlegetted itt többször ezt az általad ''15napos gari törvény'' -nek nevezett rendeletet. Elmondom akkor, hogy azzal sem lettél volna sokkal előrébb, ugyanis azt meg munkanapban mérték, azaz a 15nap, az 3 hétnek felelt meg. Emlékeim szerint legalábbis.

Egyébként valóban volt egy-két szar szérai a chieftec tápokból, de hála istennek nagyságrendileg nem ez a jellemző rájuk és a sirtec sem annyira szar, mint amennyire, de hát mégis :)) Volt/van ám chieftec belsős chieftec is.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#63) Yushchenko válasza aXXon (#62) üzenetére


Yushchenko
őstag

De akkor legalább tudom, hogy 3 hét múlva meglesz, és nem az, hogy lehet hogy fél év múlva.

(#64) LALA_kiraly válasza Yushchenko (#63) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha nincs rajta fizikális vagy égési sérülés.
Ennek a bevizsgálási is pár nap
Összeadva nem is olyan kevés. :(

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#65) Ariadne


Ariadne
őstag

Ez a kis cikkecske számos ténybeli tévedést tartalmaz, nem tudom, minek hozták le ilyen formában... Hihetetlen, mennyire nem ismerik az emberek a szabályokat, ezt az eddigi hsz-ek jó része is bizonyítja. :O

Időközben nézegettem a törvényeket. Megtaláltam azt, hogy mióta ejú állampolgárok vagyunk, azóta nincs gariztatási idő, szal addig tartják bent a nagykerbe, amég akarják.

Ez nem így van, régen is volt, most is van 15 napos javítási határidő, a 151/2003 kormányrendeletben szereepl. Erre sajna csak törekedniük kell, de ha nem teszik, elállhatsz a szerződéstől és kérheted vissza a teljes vételárat. Az EU csatlakozás olyan szempontból nem változtatott sokat, hogy az EU szinten kötelező minimum jótállás/szavatosság (ott nem ismerik ezt a két fogalmat így) 2 év, aminek eleget teszünk, hiszen a szavatosság 2 év, tartós fogyasztási cikkekre 3 év, plusz van még egy kis extra kötelező jótállásunk jópár műszaki cikkre, ez 12 hónap, kedvező feltételekkel.

Nem hivatkozhat a kisker senki másra, sem a szervizre, sem a nagykerre, ugyanis fogyasztóként te csak és kizárólag a kiskerrel kötöttél szerződést, a többi se kutyád, se macskád, intézze el velük a gondjait a kisker.

Érdekérvényesítés: ha nem akarják csinálni, amit kell, 1. asztalcsapkodás 2. vásárlók könyvébe beírás 3. erre kötelesek válaszolni 30 napon belül (asszem 30, ez egy új szabály) 4. ebből egy példány a tied, azzal békéltető testület 5. jó esetben eldöntik az ügyet és a cég is megérti, mi az ábra 6. rosszabbik esetben bíróság, ha nagyobb értékről van szó.

Fontos: jótállásnál (10.000 Ft feletti értékű számtech cuccok pl.) illetve szavatosság első 6 hónapjában (minden más, vagyis 10.000 alatti számtech cucc!) a kereskedőn van a bizonyítási teher. Ez azt jelenti, hogy hacsak nem tudja bizonyítani független, pl. fogyvédelem által akkreditált bevizsgálással - melynek költségét ő állta - hogy kifejezetten vásárlóként te rontottad el a cuccot, köteles megjavítani, ha nem megy, cserélni (ugyanolyanra!), ha ez sem megy, a teljes (!) vételárat visszaadni. Ezek jogszabályi kötelezettségek, melyeknek kötelesek eleget tenni. Tehát nem dobhatnak vissza egy alaplapot amiatt, mert szerintük kimozdult rajta egy alkatrész vagy kicsit füstös - mutasson független (!) szakvéleményt, ami a szeirnt nem gyártási hiba, és akkor elhajthat. Különben NEM.

De ha nem csaptok az asztalra és hagyjtok, hogy pofátlanul hónapokig ''javítsanak'' egy cuccot vagy ''elégett/ez a pöcök is kilazult'' és hasonló dumákkal jogszerűtlenül elküldjenek, addig nem lesz változás. Nekünk is tennünk kell azért, hogy betartsák a számtech cégek a rájuk vonatkozó jogszabályokat, mert egyelőre igen ritka a jogszabálykövető magatartás a körükben...

mod: Mellékesen ''garancia'' mint olyan a magyar jogban nem létezik, ahogy a ''levásárlás'' sem...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#66) Sipi16


Sipi16
senior tag

Én egy MSI dvd íróval szívok 2 kéve... :S ami most van elvileg +/-os de csa +os lemezt ír de vicces. Mostmár semmilyen lemezt nem ír :S:S de már nem érdekel a garancia mert több időm megy el míg kimegyek budaörsre meg vissza :S:S

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#67) Yushchenko válasza Ariadne (#65) üzenetére


Yushchenko
őstag

lol, bocs szabadidőmbe nem olvasom a közlönyt.

(#68) Ariadne válasza Yushchenko (#67) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt nem is várja el senki. De manapság elég sok forrásból utána lehet nézi annak, mihez van jogod és mihez nem, jelesül a fogyasztóvédelem is telefonon, írásban, mailben egyaránt korrekt tájékoztatást ad a jogaidról. Ők már csak tudják. ;) Plusz én most leírtam pár dolgot, hogy aki olvassa, az már könnyebben boldoguljon. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#69) Yushchenko válasza Ariadne (#68) üzenetére


Yushchenko
őstag

erre csak azt tudom mondani: :R

(#70) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Nekem régebben egy Abit NF7-es lapom halt meg, nem adott képet. Az AGP végén lévő pöcök, amivel ki lehet segíteni a VGA-t letörtem sajnos, így mondták, hogy elküldik a forgalmazónak, ha ők vállalják a gari adnak újat. Kb 1 hónap alatt megvolt, kicserélték egy zsír újra. Én sem tudom mi volt ennyi idő, de legalább cserélték...

Másik eset: haveromnak meghalt egy MSI K8N Neo2 lapja. Elment a boltba, ahol vette. Azt mondták, hogy felveszik a kapcsolatot a forgalmazóval, hogy szerezzenek egy új lapot, mert neki csont ugyan az a lap kellett, nem akart cserélni másra. Nap mint nap a boltba járt, hogy foglalkozzanak vele, majd végre adtak neki egy időpontot, hogy ő menjen el az új lapért. Nem értem miért neki kéne szaladgálnia ezért, de úgy gondolta igy legalább végre meglesz... El kellett mennie valami raktár féleségbe, ahol tonnára áltak az MSI lapok. Kezébe nyomtak egy OEM cuccot, hogy tessék... Doboz, cd, minden kellék nélkül. Haverom kiakadt és elkezdett hepajkodni, hogy nem egy oem cuccot vett, ugyhogy kér minden tartozékot hozzá. Itt már teljesen kiakadt, hisz 2 hónap alatt jutott el idáig. Végül adtak neki egy P4P800 Delux lapnak a dobozáz és a többi MSI lap dobozból kivették a kellékeket (cd, könyv stb) és belerakták. Ez így szerintük BOX cucc? Nah mind1. Elég gáz, h 2 hónapot szenvedett, ő járt utána, ő ment el érte és még azt sem kapja vissza ami a gari papiron áll...

[Szerkesztve]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#71) izriot


izriot
tag

Na ez a gáz, ha nincs az embernek nagy szája és nem veri aztalt akkor meg van lőve, mert egyébként mindenki ott akar kibaszni vele ahol csak tud. Én még egy normális céggel sem találkoztam. Értitek, mikor visszamegyek a boltba, hogy bocsi cseréljétek ki a házat amit 3 órával ezelött vettem nálatok mert otthon kibontva kiderült hogy leszakadt az eleje, és a srác csak annyit tud mondani hogy bocsi, de már kivitted az üzletből, akkor kérdem én, a garancia mit jelent? XD Hát azt hiszem akkor életemben először voltam olyan pipa hogy elkezdtem ~20 ember elött kurv@anyázva ordibálni : ) De ez csak egy eset. Nekem igazábol a boltokbol elegem lett. Nem is tudom mi volt amit utoljára boltban vettem. Kézalatt szoktam apropiacon beszerezni mindent, kb ott is ugyanannyit ér a garancia, viszont nem kap az ember idegösszeomlást. Ismerni kell a megbízható eladókat, meg kérni kell mindenre 1 hét próbagarit és kész. Ha tényleg hibás a cucc akkor 1 hetes stesszteszt alkalmával ugyis kiderül...

(#72) wwenigma válasza Ariadne (#68) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ariadne: azóta is jól működik a gariztatott DVD irom, amihez te segitettél hozzá pár ''formanyomtatvánnyal''.

Mindenkinek, csak keményen, ha elszáll egy IC , ŐK bizonyitsak, ha szednek szakvéleményt, a gyártóig kell elmenni. Itt az internet, minden közelebb van! :) Tajvan is :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#73) djtoomi válasza Blaise (#5) üzenetére


djtoomi
addikt

Ennek nagyon tudok örülni.Én december 21-én vittem be asus vga-mat és azóta nem tudják hol a vga.Se pénz,se vga,se semmi. :((( :((( :((( :(((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#74) wwenigma válasza djtoomi (#73) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Papir van róla? Mondjad nekik, lopas miatt feljelented, ha maskepp nem megy...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#75) Yushchenko válasza wwenigma (#74) üzenetére


Yushchenko
őstag

egyetértek... fogyasztó védőkkel kell fenyegetőzni, de ebben a topicban adnak 1-2 jó ötletet.

(#76) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

sziasztok!

az a helyzet h van 1 tönkrement asus v9999/td 6800 -om amit szeretnék gariztatni! csak ezt a topikot találtam ahova beférne...vagy hírdessem meg apróban? vagy 1általán van rá esély h találok embert rá? o.O

(#77) Calibos válasza tanulosSrac (#76) üzenetére


Calibos
addikt

Vidd oda vissza ahol vetted!

(#78) ollie válasza tanulosSrac (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most mi a probléma? Ha él még a gari, akkor visszaviszed oda, ahol vetted. Ha meg nem, akkor nem lehet gariztatni, max csalással, de az bűncselekmény.

***

(#79) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

naja lejárt a gari;) és gondoltam van vki akinek még megvan... és esetleg...stb...
de akkor ezek szerint ez nem fér bele a forumetikett-be? o.O

(#80) Calibos válasza tanulosSrac (#79) üzenetére


Calibos
addikt

bingo :D

(#81) Yushchenko válasza tanulosSrac (#79) üzenetére


Yushchenko
őstag

LOL
Lejárt garis alaplap :DDD Nagy pénz lehet :U

(#82) tanulosSrac válasza Yushchenko (#81) üzenetére


tanulosSrac
csendes tag

ehh...

1.ez 1 videókártya...

2.nem eladni akarom hanem keresni 1 embert akinek ilyen kártyája van és még van garija (matricája) amit én megvennék és így le tudnám gariztatni...

jo 7végét for all!

(#83) Yushchenko válasza tanulosSrac (#82) üzenetére


Yushchenko
őstag

én kérek elnézést :D

(#84) Yooha


Yooha
aktív tag

Nekem a DVD íróm ment tönkre, bevittem a boltba, azt mondták egy hét.
Egy hét múlva, hogy még egy hét, Pesten van a cucc (ha vidéki vagy, meg vagy lőve)
Harmadik héten még mindig Pesten volt, de akkor a kezembe nyomtak egy újabb típust, hogy ''bocsi hogy ennyit vártál, tessék'' (papírral persze).

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#85) uratti


uratti
tag

Hali
valaki tudna segíteni ?
egy LG LCD-t kellene gariztatni
csak egy üres gar levelem van és nem tudom hogyan kellene bevinni a szervízbe javításra!

Aláírtam

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Gariztatás?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.