Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lacko22


lacko22
aktív tag

Nekem olyan problémám van a 3 giga rammal xp vel hogy mondjuk a Winamp kinlódik, hol lejátsza a zenét hol csak digitális jelet ad ilyen sípolást. durva
Tetszik a leírás

(#152) manogumi


manogumi
csendes tag

Sziasztok!

egy kezdő kérdésem lenne .

HOL LÁTOM AZT HOGY MEKKORA RAMOT LÁT AZ XP .Prof. -.m ?
a gépen 3Gram van.

köszönöm a segitséget.

Attila

NIXI

(#153) HXY válasza manogumi (#152) üzenetére


HXY
addikt

Sajátgépen jobb click majd, Tulajdonságok

(#154) OddMan


OddMan
őstag

Windows 2003 vagy Windows 2008 Enterprise 32bit szerveren 4 vagy több GB memória mellett próbálta már valaki a PAE és a 3G kapcsolókat? :U
Néhány helyen azt olvastam, hogy instabilitási problémák jelentkezhetnek a PAE vagyis fizikaicím-kiterjesztés használatakor.
Azért kérdem, mert jelenleg standard verziójú szervert használok, aminek a memóriakorlátja (sajnos) 4GB-ra van korlátozva. Szóval kíváncsi lennék, hogy az Enterprise szervereknél mennyire működik jól a PAE funkció? :U
Gondolom a legjobb megoldás egy 64bit-es szerver telepítése lenne, de egyelőre nem jöhet szóba kompatibilitási okok miatt.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#155) OddMan válasza ollie (#147) üzenetére


OddMan
őstag

ollie: Igazad van, a 3G kapcsoló alkalmazása önmagában még nem elég, az alkalmazásnak is támogatnia kell a 2GB-nál több memóriakezelést. Az exe fájlok fejlécében van egy "IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE" bit, ha ez be van állítva, akkor az adott alkalmazás képes akár 3GB memóriát lefoglalni magának.

- 3GB_enabler2.zip
- Memory Support and Windows Operating Systems
- How to use the 4GT RAM Tuning feature

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#156) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi linket ajánlom még olvasni!
Memory Limits for Windows Releases

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#157) bypet


bypet
tag

"Version Limit in 32-bit Windows
Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2), Datacenter Edition
128 GB
Limit in 64-bit Windows
2 TB"

Tehát 32 bites rendszerrel is meg lehet címezni 4GB+ memóriaterületet, csak megfelelő címzési rendszer kell hozzá.

Sőt, régebbi szoftver esetén is már beépítették:
" Windows 2000 Datacenter Server 32 GB "

(infók az előző hsz msdn-es linkjéből)

[ Szerkesztve ]

**

(#158) Nekem-8


Nekem-8
tag

Hy

na én betettem ezt a szépséges boot.ini cuccot. Értettem ezalatt hogy a régit átneveztem, a leírásban szereplőre az lett az új boot.ini. De boot-oláskor kidobott egy hibát hogy a hal.dll sérült vagy ilyesmi és ezért leállt a rendszer. Visszatrükköztem a régit és úgy megy tovább a gép. Kérdezném hogy lehet ezt megoldani, miért lett ez? Szeretnék 3 G memóriát használni, ha már megvettem...

8

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#159) ollie válasza bypet (#157) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt senki sem vitatta. A cikk lényege, hogy a Windows XP Pro és Home a cikkben leírtak szerint kezeli a memóriát.

Nekem-8: ez nekem új, próbálj rákeresni google-val, hátha megtalálod az okát. Egyébként így is használod a 3 gigát, csak éppen programonként 2 GB a max.

[ Szerkesztve ]

***

(#160) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv! nekem csak egy gyors kérdésem van.
van most 2x1GB DDR2-m (800) a gépbe dualchannelbe, szeretném bővíteni.
A kérdés. 4x1GB legyen vagy 2x2, hogy lenne gyorsabb?

(#161) ollie válasza AndrewTdi (#160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Általában nyerőbb a 2x2GB, főleg, ha tuningolsz is. Gyakran négy modullal nem lehet annyira lazítani az időzítéseken, mint kettővel. Na meg kissebb a hibalehetőség is.

***

(#162) krystman


krystman
őstag

üdv.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán nem lehet megoldani, hogy a Tulajdonságoknál ne 3.25GB-ot írjon ki, ha nem 4GB-ot? Jelenleg 4x1GB van a gépembe.

(#163) #19617792 válasza krystman (#162) üzenetére


#19617792
törölt tag

64 bites Windowssal lehet.

(#164) krystman válasza #19617792 (#163) üzenetére


krystman
őstag

Aha. Oké. Kösz.

(#165) kreestuff


kreestuff
csendes tag

Jó cikk... :R

Quake 3 forever!

(#166) Kbkoko


Kbkoko
csendes tag

Akkor mi a helyzet, ha egy laptopban van 512 mb ram, és én bele akarok gyömöszölni plussz 2gb-ot. Az már tiszta, hogy ennyivel még meg tud küzdeni az xp, de ez számit-e, hogy nem párban vannak a memóriák, vagy hogy egyik nagyobb, iylesmi...

Si vis pacem, Para Bellum

(#167) kali válasza Kbkoko (#166) üzenetére


kali
legenda

az oprendszernek semmi köze ilyen szempontból a dologhoz, ez az adott notitól, meg az abban használni kívánt két memóriától függ!
nagyon sok noti háklis arra, hogy eltérő memóriák kerülnek bele; vagy el sem indul a noti együtt a kettővel, vagy megy, csak néha fagy - illetve furcsa hibákat produkál -, de az is lehet, hogy rendesen menni fog együtt a két modullal!
a kérdésedre csak akkor kapsz 100%-os választ, ha kirpóbáltad a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#168) Kbkoko válasza kali (#167) üzenetére


Kbkoko
csendes tag

Aham.
Nem szeretm az ilyen válaszokat, mert mindig emlékeztetnek, hogy a gépeknek lelke van és bizony sokszor elég finnyásak...
amugy egy lenovoban müködött, de nem ö lesz a -remélhetőleg végleges- tulajdonos, ö nemsokára kapja meg.
max kiszedem az 512mb-ot, igy is nyerek 1,5gb-ot.
köszi a választ

Si vis pacem, Para Bellum

(#169) ollie válasza Kbkoko (#168) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fog menni dualban, szóval szeed ki at 512-őt.

Ja és 2x1GB-t tegyél bele, ne 1x2GB-t, ez fontos.

[ Szerkesztve ]

***

(#170) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szerintem manapság inkább 2 GB memória az elfogadott, ha megnézük a notebook -okat. Ha valaki most vásáról asztali gépet, annak megfelel a 2 GB RAM, de hogy néz ki azt monják neki a boltban innentől nem tud fejleszteni, vagy legalább is Vista kell hozzá. Mindenki szeret előre gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#171) kali válasza zoltanz (#170) üzenetére


kali
legenda

a manapság eladásra kínált notik esetében kb. fele - fele arányú a szórás, hogy 2 * 1 gb vagy pedig 1 * 2 gb kiosztásban van benne a memória. és a notik esetébe jobban átgondolandó, hogy akarjuk-e később fejleszteni, vagy sem! mondom ezt azért, mert nagyon sok notiban otthon nem is lehet/ajánlott memóriát bővíteni/cserélni, mivel rengeteg olyan típusú notebook van, ahol nem lehet simán - csak egy szabad fedlap lecsavarozásával - hozzáférni a memóriához, hanem gyakran csak az egész hátlap - vagy annak egy garis matricával védett részének eltávolításával megoldható a dolog, amivel vagy irány a szervíz, vagy megbontási engedély kérése, szóval macerás a dolog. vagy ha nem is garis szempontból nézzük, akkor is minimum hozzáértő ember végezze a memória bővítését, hiszen vannak olyan notik is, ahol az egyik modul alul van a borítás alatt, a másik pedig felül a billentyűzet alatt...stb.
aztán van még a "csak két foglalat" probléma is - enyivel kell gazdálkodni!
de, hogy a topic témához visszakanyarodjak; milyen szempontból említetted a fejlesztésnél a vista oprendszert? esetleg a 4 gb memória miatt? akkor mindegy, hogy vista vagy xp, ezekből a 32 bites változat mindegyike csak maximum 4 gb memóriát kezel! ha a notiban/asztaliban 4 gb memória van + dedikált videókari (sőt esetlegesen már + memória), akkor a vista és az xp esetében is 64 bites változat kell, hogy az összes memóriát lekezelje!

(#172) kali válasza kali (#171) üzenetére


kali
legenda

ja, és kifelejtettem; ha már említették a dual channel módot, az is számít picit - már ha a noti tudja ezt a módot! nem jelentős ugyan különbség (sebességben) a single és a dual mód között, de azért valamennyi van. sokaknál inkább a tudat számít, hogy dual módban megy a notijában a két modul!

(#173) Kbkoko válasza ollie (#169) üzenetére


Kbkoko
csendes tag

Én elhiszem Neked, ámde tény, hogy az emlitett lenovo t61-ben müködött, hogy az egyik benne lévő 512-t kicseréltem a 2gb-ra, és elindult, és xp ki is irta, hogy ~2,5 gb van benne.
vagy ez csak egy szerencsés átmeneti állapot, amig meg nem makkan?
És 1x2gb, mert ilyenem van...

Si vis pacem, Para Bellum

(#174) ollie válasza Kbkoko (#173) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én az írtam, hogy nem fog a ram menni dualban, nem pedig azt, hogy egyáltalán nem fog működni a dolog.

***

(#175) kali válasza Kbkoko (#173) üzenetére


kali
legenda

két eltérő méretű modul esetében a dual channel mód egyáltalán nem működik, azt meg notija válogatja, hogy elindul/megy-e rendesen egyáltalán együtt a két eltérő memóriával a notebbok, vagy sem!

(#176) zoltanz válasza kali (#171) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hát régen egyszerűbb volt a notikat bővíteni az biztos.
Én azthiszem azt írtam asztali PC vagy HTPC memória bővítés. Nem nagyon szoktam mostanában játszani családi élet, sok meló, de videó tömörítést szoktam készíteni főleg AVI -ban videóállományokat XVID (DIVX) kodekekkel, ott repkednek MPEG2 anyagoknál GB -ok úgyhogy a 2 GB memóriánál több meghálálja magát érezhetően.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#177) Kbkoko


Kbkoko
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát, beugrott a majom a vizbe, a 2gb-os modil nem ment együtt az 512mb-os modullal, ugyhogy marad a gépben egyedül.Ahogy irtátok. :R
DE! Egy lenovo-ban ment dulaban, legalábbis windows azt irta ki, de mindegy igazából.
vagy én nem értek vmit.

Si vis pacem, Para Bellum

(#178) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! leírná valaki a sorrendet ,hogy kell beállítani az xp-t,hogy felismerje a 4 gb ramot.?! pls! előre is köszönöm!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#179) Casanova*


Casanova*
veterán

azt mondják be lehet állítani,hogy az 32-es xp felismerje a 4 giga ramot.. lehet tévedek..

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#180) localhost válasza Casanova* (#179) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kijelzi, de akkor sem kezeli és nem beállítás kérdése :) Az írásod többi része igaz! :))

XPSP3-at adj neki!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#181) Casanova* válasza localhost (#180) üzenetére


Casanova*
veterán

csá! köszi!32 bites xp pro szervizcsomag 3. ez van fent. hogy jelzi ki a 4giga ramot? mit kéne tennem? jelenleg 3,2 giga ramot ír ki! hagyjam úgy,ahogy van? fura,de engem idegesít egy kicsit,hogy 3,2 giga ramot jelez ki :DD jobban tetszene,ha 4 giga ramot jelez ki. :D LOL

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#182) Casanova*


Casanova*
veterán

talátam ilyet,nemtom olvastátok-e. A 32 bites méretet meghaladó címek a Boot.ini fájl /nolowmem kapcsolója segítségével működnek, amely figyelmen kívül hagyja a memória alsó 4 GB-ját.
FONTOS! A Windows 2000 Professional és a Windows 2000 Server nem támogatja ezeket a konfigurációkat. A konfigurációk csak tesztelési célokra szolgálnak. Csak abban az esetben használja ezeket a kapcsolókat, ha a cikkben korábban említett termékek valamelyikét használja.

Ezekben a termékekben a 4 GB-os memóriahangolási lehetőség 3 GB felhasználói üzemmódú memóriaterület használatát engedélyezi a programok számára. A szolgáltatás a felhasználói üzemmódú memória virtuáliscím-tartományát 0x0000000–0xBFFFFFF értékre növelheti (a felhasználói üzemmódú címtartomány általában 0x0000000 és 0x7FFFFFFF között van). A kernel üzemmódú összetevők számára rendelkezésre álló memóriatartomány 0x80000000-0xFFFFFFFF értékről 0xC0000000-0xFFFFFFFF értékre csökken. Windows Server 2003 Standard Edition rendszerű vállalati környezetben nem javasolt a szolgáltatás használata.

A /3GB kapcsoló használata a Boot.ini fájlból Windows 2000 Professional vagy Windows 2000 Server rendszerben 3 GB méretű felhasználói üzemmódú memóriatartomány rendelkezésre állását biztosíthatja. A 0x80000000 és 0xBFFFFFFF érték közötti memória azonban nem használható. Mivel a kernel üzemmódú összetevők most a 0xC0000000 és 0xFFFFFFF érték közötti memóriatartomány használatára korlátozottak, a fejlesztők tesztelhetik ezeket az összetevőket.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#183) ollie válasza Casanova* (#182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3GB kapcsolóról van szó az írásomban. De neked a lényeg, hogy soha nem fogja mind a 4GB memóriát látni az XP, sem a Vista 32bit.

***

(#184) Casanova* válasza ollie (#183) üzenetére


Casanova*
veterán

tudom, ma olvasgattam erről. elöbb írtam,aztán olvastam. :B

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#185) zedii


zedii
aktív tag

Üdv,
Valaki meg tudja mondani ,h hol találok olyan leírást, ami részletezi akár step1step2 formában ,h mit kell tennem ,h a gépembe vett 3GB ramot rendesen kezelje az xp! ? :R :R

(#186) zedii válasza zedii (#185) üzenetére


zedii
aktív tag

senki?

(#187) Thunderzolee válasza zedii (#186) üzenetére

Nem olvastad el figyelmesen a cikket?
Benne van az "Egyéb problémák" címszónál.

Először is Professional verziójú XP kell hozzá.
Másodszor Total Commandert elindítva azon a meghatón, amelyiken a rendszer van, a gyökérkönyvtárban megkeressük a boot.ini filet.
Ha nem találjuk, akkor a TC beállításainál (beállítások-->általános beállítások-->képernyő-->látszik a rejtett/system file is) teszünk egy pipát az előbbi útvonalon fellelhető négyzetbe.
Harmadszor a boot.ini filet megnyitjuk egy szövegszerkesztővel. Például Word, vagy jegyzettömb..
Aztán lehet végrehajtani ezt:

"A következőképpen szúrjuk be a kapcsolót a Boot.ini file-ba (példa):

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT=''Windows XP Professional'' /3GB"

Tehát a végéhez odaírjuk, h /3GB. Nagyjából ennyi.
De azért olvasd el a cikket teljesen. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#188) bigyo75 válasza Thunderzolee (#187) üzenetére


bigyo75
csendes tag

Sziasztok. Nekem a Boot.ini -ben ez van:

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional - Old logo" /noexecute=optin /fastdetect /kernel=dualkrnl.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

Hogyan írjam át??Kicsit más mint a leírtak.Ha lehet,írjátok ezt át,és én csak bemásolom a régi helyére.Így biztos nem baxom el.Köszi a segítséget. :)

(#189) ollie válasza bigyo75 (#188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional - Old logo" /noexecute=optin /fastdetect /kernel=dualkrnl.exe /3GB
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect /3GB

***

(#190) bigyo75 válasza ollie (#189) üzenetére


bigyo75
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R :R

(#191) vkrisz82 válasza ollie (#183) üzenetére


vkrisz82
csendes tag

szia!
faxa cikk, okosodtam belole, ment a level, ezert nem irom le ide is a kerdeseket, csak jelezni akartam remelem jo helyre ment!
köszi!

bár annyi kérdésem lenne a levélen túl, valami info van vagy kell hogy inél jobb legyen a win bootolasa? tehat beirando ajanlott sorok a boot.inibe vagy akár kapcsolok amiket alapbol nem alkalmaznak?

[ Szerkesztve ]

(#192) doodooman


doodooman
csendes tag

Hali!

Biztos nagyon kezdőnek tűnhet a kérdés, de sajna ehhez a 64bites témához egyáltalán nem értek.
A kérdés az lenne, hogy a 32bites xp-vel normálisan fog-e működni egy 64bites processzor?(már, ha ilyen téren van egyáltalán összefüggés)

(#193) cizoe válasza doodooman (#192) üzenetére


cizoe
őstag

Persze, az emberek 70%a 32bites xp-t használ és semmi baja nincs ilyen téren. A 64bit előnyeit persze nem nyújtja, arra ott a Vista64 és az Xp 64bit.(bár utóbbit nem ajánlom).

A lényeg, hogy teljesítményben nem fogja vissza a 32bites rendszer. Ha munkád miatt nincs win.

[ Szerkesztve ]

(#194) doodooman


doodooman
csendes tag

Ez remek, köszi szépen.

(#195) rigo88


rigo88
aktív tag

éés ha kikapcsolom a virtuális memóriahasználatot? mert ki lehet ugye..

Dirr

(#196) Thunderzolee válasza rigo88 (#195) üzenetére

Ha a lapozófájlra gondoltál, azt kikapcsolhatod, de attól még nem fog 4GB-nál több ramot kezelni a 32 bites oprendszer.

Alkalmazástól, ill. felhasználótól függően 2×1GB RAM felett kikapcsolhatod, az alatt inkább ne. Googlezz kicsit a témában. Kezdésnek ez is jó: [link] (a hsz-ok közt elég sok foglalkozik a lapozófájl méretével).

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#197) gecsoz válasza eziskamu (#5) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Windows Server 2003 -nak a 32 bites verziója SP1 -el ugyan úgy müxik mint minden más 32bites oprendszer.

Viszont!

Ha felteszed az SP2 -őt, akkor egy virtuális memória címzéssel gond nélkül kezeli a nagyobb memóriát is, és hazsnálja a 4GB, 8GB, stb memória méretelet is. Valamivel lassabban, mint a sima címzés, de legalább látja..

Szóval van erre megoldás, csak úgy itélték meg (teljesen jogosan) hogy egy sima otthoni átlag pc -t hazsnáló embernek tök felesleges, ha meg mégis kell, akkor vedd meg a drágább server windows -t :D

(#198) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Tök jó ez az iromány, de kicsit hibás lehet az elmélet.:)
Emlékezzünk csak vissza AGP Apertura Size és Shadow Memory stb. időszakra.
A windows xp tulajdonképpen e két dolog miatt lát csak 3,5GB ramot, ugyan is olyan AGPs rendszerekben ahol pl. adott egy 64MB videókártya és mellé 128 vagy 256MB(max 512) AGP Apertura Size a biosban, akkor ezt a területet is használhatja a win xp az úgynevezett vga memória kiterjesztésére, ha elfogyna a vga memória az alkalmazás számára.
Tulajdonképpen egy biztonsági bug hiszen windows xp 1000féle konfiguráción is futhat, ezer féle biosszal amit nem biztos, hogy alapból fel kell neki ismerni, hogy most van e AGP Apertura Size lefoglalás vagy sem, egyszerűen fenntartja ezt a helyet elkerülve az esetleges ráfutást a memória címre és ezzel összeomlást okozva.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#199) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Valszeg nemsokára 4GB RAM lesz a gépben. Van fent XP 32bit és Vista 32bit is. XP-ben tudom hogy majd be kell kapcsoljam azt a bizonyos kapcsolót a boot ini-ben, de hogyan lehet kiiktatni azt hogy egy alkalmazás csak 1,6GB-ot használhat a RAM-ból?

Jah és Vistában is be kelle ezeket állítani, vagy ott már az alkalmazások teljesen kihasználhatják a felismerhető RAM mennyiséget?

Előre is köszi a válasz :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#200) Sárpac válasza Dr. Romano (#199) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elvileg a vista már látja rendesen a 4gb ramot.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#201) lúzer válasza Sárpac (#200) üzenetére


lúzer
veterán

látja de a 32bites nem ugyanúgy használja ki ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#202) AirBooms


AirBooms
addikt

Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a "3GB" switch (kapcsoló) az XP Home boot.ini fájljába beírva is tökéletesen működik - vagy az én Home verzióm nem tudja a helyes viselkedést! :D
Egyébként a logout-os cikkben a Microsoft linkje szerinti leírásban is az szerepel, hogy minden XP verziónál működik ez a trükk.

(#203) Andrissimo


Andrissimo
csendes tag

Hali!
Én 32 bites win7-et használok 4gb memoriaval.A win7 mennyit tud kezelni?A vga drivere, hd4850 ugy irja ki a memoria tipusát hogy Memória mérete 1919 MB,Memória típusa HyperMemory mikozben a kari 512 megas.Hol lehet beallitani hogy ne szedjen le a Rambol?Az xp-n is ezt csinálta...

(#204) Polos válasza eziskamu (#5) üzenetére


Polos
csendes tag

64 bites egész jól jöhet 4gb-nál nagyobb fájlok kezelésénél. Illetve nagy méretű fájlokkal történő fájlműveletknél. Bár fájlműveletnél nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

https://devopsteam.hu

(#205) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ollie

hi!

több helyen is próbálam feltenni a kérést, de má rnagyon idegesítenek a válaszok, mert azzal jönnek, hgoymiért nem ezt, miért nem azt csinálom, de senki sem arra válaszol, amit kérdezek. mint amikor a passzív hűtésű gépet építettem, és jöttek az idióták, hogy miért nem vízhűtést építek inkább...

tehát.
adott a 32 xp.
2*2 gb ram. ebbő most 3 látszik ugye.
gtx480, 1.5 gb vram.
vannak játékaim, amik jobban futnak mint a win7emen. tehát NEM akarok tőle megválni.
ezt nem értik meg a válaszadók, remélem te igen.... :K

viszont. szeretnék vagy nvida surround-ot, vagy eyefinity 3 kijelzős módot. valószínű előbbit.
tételezzük fel, hgy 2*gtx460 sli, 2*2gb vram verzió.
ugye ez a ficsőr csak win7 kompatibilis, és ott a rammal minden ok.

nade!
amikor a 64 win7 helyett majd bedokkolom a kedvenc, régi 32xp-met, mi fog történni?
mert a cikked még az 512mb-os vga korában íródott.
melyik memóriából, mit, mennyit, hol fogok látni?
a cikkedből valami olyat értek, hogy az xp megcímez a vram-ból egy keveset.

de akkor a vram valójában vram-nak felhasznált részének ehhez a max, xp által megcímzett 4 gb-jához semmi köze? vagy igen?
mert ha igen, akkor vannak aproblémák, mert ugye akkro össz 4 giga fizikai és össz 4 giga vram van a gépben.
és ha beszámít a vram, akkor a megcímzésnél minek van prioritása? a vram-nak? és ha sli van? a jáék szempontjából ugye nem duplázódik. de mi a helyzet az xp szempontjából?
mert ha megcímezne a vramnak 1-1 gigát, és az xp-nek maradna 2 giga, azzal röhögve ellennék. de ha az arány torzul bármerre, az már gáz...

tehát igazábóla fő kérdés ez:
32 xp
4 gb ram
2*gtx460 sli, 2*2gb vram
mi fog történni?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#206) djyuri válasza szab.tam (#205) üzenetére


djyuri
őstag

UPP

ez engem is érdekelne :R

Valaki próbálkozzon válaszadással :) :C

(#207) Viktor77 válasza szab.tam (#205) üzenetére


Viktor77
titán

Én egy ilyet találtam.

Itt elhangzik egy olyan válasz, miszerint ha az alaplapod biosában van Memory Remapping funkció, akkor a videóram nem szól be a sima ram használatába. Szóval lesz 3.25 giga sima ramod, meg 2x2 giga vram-od.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#208) szab.tam válasza Viktor77 (#207) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. tényleg ilyesmit ír LtSquigs az oldal közep tájékán. ha nem túl régi a lap, akkor van ilyen funkció. este meg is nézem.

habár gyanús, hogy a játékgépemen alapból be lesz ez kapcsolva, mert 1.5 gb vram mellett asszem látdzik vsgy 3 vagy 3.25 fizikai. de megnézem pontosan. a hexa-s lista-ban is megnézem, csak nem volt még cérnám az "f"-ekből kivonni a "d"-ket... :N :D

a htpc-n viszont csak 2.75 látszik. nem túl régi lap, XFX730i 9300. kb 2-3(?) éves konstrukció... de ott van egy gt210 512mb-os vga, + igp, asszem alaplapi ramfoglalással(?), stb...

nagyon hasznosnak tűnő infó volt, igazán köszönöm! :R

(majd megírom, mire jutottam belőle....) :K :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#209) narneo


narneo
csendes tag

hali gali nekm az próbléma lenne h van 2x 2gb ddr2 ram gépben de csak 3.37 gb lehet a windows xp (x86) altt mit tudok csinal h teljes 4gb memóriat kihasznaljam

asus P5GC-ms/si alaplap
intel pentium (R) 4 cpu 2.80gHz ,2.8Ghz proci (775 socket) 2010évi kiadas
2x2gb kingstone ddr2 800Mhz ram van
msi n8400gs 1gb ddr3 videokartya

par tippet varok narneo@postafiok.hu vagy ide köce:)

[ Szerkesztve ]

(#210) szab.tam válasza narneo (#209) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elsőként érdemes lenne elolvasni a topic témaindító írását....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#211) yellowcab


yellowcab
csendes tag

Na hát több mint 2 napos olvasgatás után se tudom mi lenne a megoldás..teljesen belebonyolodtam.Adott esetemben 2X2gb ram és 1gb vram. a fentebb leirtakhoz hűen ő is csak 3GB-ot lát.A redszertulajdonságokban ir nekem olyat hogy fizikai cim kiterjesztése (ez a PAE ha joltudom)és az everest is kiirja hogy támogatva és aktiv de a boot.ini ben nincs semmilyen kapcsoló.Tehát ha jolértem most attol függetlenül hogy nem látja tudja használni ha kell??az alaplap 16GB ig kezel a proci e8500 támogat PAT,PSE-36,PAE,X86-64,DEP,stb..

(#212) kraftxld válasza yellowcab (#211) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tessék 64 bites oprendszert használni. Ennyi a megoldás egyszerűen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#213) yellowcab válasza kraftxld (#212) üzenetére


yellowcab
csendes tag

és akkor oké az látja az összes RAM-ot de az mennyit ad az alkalmazásoknak? ja egyébként lefelejtettem csak az a meglepő h az everest az is irja PAE-nél h op-redszer támogatás is van pedig 32bit csak sp3... :F

(#214) kraftxld válasza yellowcab (#213) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alkalmazása válogatja. A csak 32 bites alkalmazásnak értelem szerűen 3GB-ot tud adni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#215) yellowcab


yellowcab
csendes tag

egyébként jut eszembe ugye 32bites x lát 4GB ot mellé nekem 1G vram az márcsak 3G ugyebár és azt osztja ketté kernel mode és user mode-ra azaz 1.5 GB jut ideoda az mire elég??teszemazt a GTA 4 felhasznál 1.2GB-ot ugyhogy tálcán van....

(#216) proci985 válasza yellowcab (#215) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

64bit megoldás. win7 64 stabil és jó.

egyébként crysis konkrétan meg tud zabálni 1.7giga Vramot és 3.5giga rendszermemóriát (csak a crysis, erre jön még az OS). szóval tényleg ideje átmenni 64bitre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#217) yellowcab


yellowcab
csendes tag

tisztában vagyok vele csak felkeltette az érdeklődésem a téma... és ez a 3GB kapcsoló...érdekes adott hogy lát az XP 4096MB ot tegyükfel van egy 256MB os vkari (amivel manapság nemmegy sokra az ember ugyebár)az 3840MB ami elosztva kétfelé a rendeszernek és felhasználónak az 1920MB...ebből ki tud adni vagy hogy 3GB-ot?:) nekem ugysikerült adnia hogy a játék elkezd szaggatni aztán mintha egy képsort látnék aztán lefagy és végül kékhalál...

(#218) yellowcab


yellowcab
csendes tag

és ugye minél nagyobb a videókártyád annál kisebb lesz az elosztott érték :N

(#219) r.laci38


r.laci38
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ha egy 32 bites programot gond nélkül sikerül telepíteni, viszont futtatni már nem, mert jelzi, hogy kompatibilitási probléma van, akkor hogyan lehetséges mégiscsak elindítani a progit?
Win 7 Prof. 64 bit op. rendszer

A Tulajdonságok/Kompatibilitás lehetőségnél hiába állítom át pl. XP SP2-re, rendszergazdai módban való futtatásra, akkor is dobja a hibaüzenetet!

Előre is köszönöm!

(#220) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Helló, tudna valaki segíteni?

Én még mindig ragaszkodnék a 32 bites XP-hez.
Indokaim:
A Win 7-esben tartok tőle nem menne a Pinnacle DC10+ analóg videódigitalizló kártyám, nincs drájver heteshez, mert a gyártó cég (Pinnacle) is tönkrement, egy 2002-es PCI-os digitalizálókártyának már nem csinálnak drájvert.

Menni fog 2 x 1 Gbyte operatív rammal és 1 Gbyte -os videókártyával probléma nélkül az új gépem? :U

Zoli

(#221) JimiKing


JimiKing
csendes tag

Hali!
Én hozzáírtam /32GB és újraindítás után olyan lett, mintha nem lenne videókártya driver.
Igaz 1791 ram van csak a gépben,de lapozófálj 2GB meg a videkártyáé 1GB
Valaki segítsen.

(#222) JimiKing válasza JimiKing (#221) üzenetére


JimiKing
csendes tag

Elba..tam. /3GB-ot akartam írni.

(#223) Parson válasza JimiKing (#222) üzenetére


Parson
addikt

Sebaj, végülis sikerült? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.