Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

jó bemutató lett, köszönöm, hogy megírtad. :R

(#2) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem annyi kerdesem lenne, hogy milyen a táp kabel kialakitasa? Pl ha vki falra akkor fel fog tudni fekudni a falra a kabel miatt?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#3) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

köszi a leírást.
ha nem lenne otthon egy hordozható BT hangszóróm, akkor biztos beneveznék én is egy ilyenre.

arra én is kíváncsi lennék, hogy 2 ilyen hogy szólna TV-re kötve.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lalikiraly válasza Sanyi.mTs (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Először is köszönöm dícsérő szavaitokat.

A tápkábel 90°-ban megvan törve. A fali tavtartó is olyan. Kb 3 centit ál el a faltól. Ugye azért is csinálták így, mert a reflexnyílás is hátul van.

Ez egy fontos kérdés volt, meg információ, így ezt beleírom a cikkbe.

A neten sokan kérdezik, hogy lehetne kettőt használni. Vannak jack elosztók, tehát simán. A hangerőszabájzás miatt neccesebb. Viszont kettő már kishillyán szétkapná a lakást. Najo ez tulzas, de durva lenne.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) Gerasz válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Szia!
Itt a sztereó párt alkotó csatlakozás lenne a lényeg, gondolom. (bluetoothon)

(#6) Lalikiraly válasza Gerasz (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na hát az nem tudom. Szerintem olyat nem tud, hacsak szoftveresen nem lehet megoldani. De akkor is most gondold el, hogy mindkét hangfalat bekapcsolod. Aztán egyenként állítod a hangerőt és ugyananyi kattanás... Nem könnyű és ezt minden bekapcsolásnál. Egyébként amire te gondolsz, az már multiroom lenne tulajdonképpen.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Rettentően csúnya és jellegtelen kialakítású.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#8) DraXoN válasza Snowy_owl (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kinek mi tetszik.. én is szemeztem már vele az ikeában.. ár/értékben szerintem jó lehet, bár van nekem jó kis hangfalam, így amíg az jó nem igyekszem lecserélni... (az erősítő hozzá meg bluetoothos).. ha felcsavarnám rajta a hangerőt, még a 3. irodával arrébb is hallanák ( 24nmes irodát bérlek, és ott van ez a szett).
hangfalak: Philips 70fb242 (80 évek vége beli gyártmány, de még jó, amíg nem recseg marad).
erősítő: Hy-502S (kínai, de 1nek jó, a hangja se rossz)

bár ha mostanában kéne vennem, lehet egy ikeás-t vennék én is, jó az ha van bluetooth...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) stellaz


stellaz
addikt

Ikeaban meghallgattam én is. Hangereje is megvan, de a hangzása elég lapos, nagyon a mélyek felé húz. Nekem nem tetszett a hangja, így ott is hagytam, pedig az ebédlőbe pont jó lett volna.

(#10) Lalikiraly válasza stellaz (#9) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Azért is írtam, hogy a mélyek eltúlzotttak.
Szerencsére lehet állítani, így a mélyet jól visszavettem, a magasra meg rátoltam.
A 21nm-es panelszobába bőven sok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) cappa72


cappa72
nagyúr

Annyi kérés, hogy
mikor csak 0,5 W áramot fogyaszt.
helyett lehetne
mikor csak 0,5 W teljesítményt fogyaszt
montatot korrigálni?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12) DeFranco válasza cappa72 (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te teljesítményszámlát kapsz minden hónapban? ;] :P

(#13) cappa72 válasza DeFranco (#12) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem. Fogyasztásit, ami kWh. :P

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14) UnA válasza cappa72 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem a teljesítményt nem lehet fogyasztani :)

(#15) cappa72 válasza UnA (#14) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igaz, "x W" telejesítményt vesz fel a hálózatból. :R
Fogyasztásra a Wh lenne a megfelelő mértékegység, tehát egy óra alatt összesen 0,5Wh-t fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16) Lalikiraly válasza cappa72 (#15) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez igaz, de az emberek ritkán használják...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Alapvetően a tévéhez kerestem soundbart. Nem is filmnézéshez, inkább youtubozáshoz. Karácsonykor láttam meg az IKEA-ban, és ez még pont az az pénz volt, amit rá szántam egy olyan kütyüre, amihez tulajdonképp nem is értek.
Én örülök hogy megvettem. Végül nem tévével használom, hanem zenelejátszóval, vagy telefonnal. Kicsi, csinos, olcsó, és nem merem hangosra venni, mert olyan hangereje van, hogy a szomszédok ki akadnának.

Elsőre hátránynak gondoltam a távirányító nélküliséget. Viszont ami zavar egy kicsit, hogy ha be van dugva a 3,5 kábel, akkor nincs bluetooth. Ez fura számomra.

De tetszik a hangzása, a hangereje szerintem bődületes. Nem láttam hasonló jót, ennyiért.

A kisebbre nagyon kíváncsi lennék milyen. Jó lenne, ha lenne valakinek tapasztalása.

(#18) Lalikiraly válasza ro_bert17 (#17) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nefélj a panelban még fél hangerőig sem szoktuk venni, mert egyszerűen sok... Pedig volt nekem a nagy AEG hangfalam is. És hát őszintén? Nagyon nincs messze tőlük...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) FPéter válasza Lalikiraly (#18) üzenetére


FPéter
aktív tag

Annyit itt erdemes megjegyezni, hogy az AEG a ketezres evek elejen megszunt, azota csak es kizarolag ujracsomagolt kinai vackok vasarolhatoak meg AEG neven. Ez alol kivetelek az AEG haztartasigepek, mert abban a szegmensben a markat az Electrolux hasznalja. Szoval vigyazni kell az AEG cuccokkal.

(#20) Lalikiraly válasza FPéter (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ohh értem. Köszi a felvilágosítást, ezt tényleg nem tudtam annyira.
Nem voltak azok rossz hangfalak. Sok mindenkinek van, és inkább házimozi frontnak valók. Minőségileg abszolút jók, persze belül kispórolták a zajszigetelést.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) DonCosta válasza ro_bert17 (#17) üzenetére


DonCosta
tag

Valóban így van, hogy ha a jack dugó be van dugva akkor nem lehet bluetooth-al csatlakozni rá? :(
Ezesetben idáig volt érdekes számomra... Pont ez miatt érdekelt volna, hogy több forrásból lehetne rá küldeni zenét.

(#22) ro_bert17 válasza DonCosta (#21) üzenetére


ro_bert17
őstag

Engem is meglepett, persze csak a manuált kellett volna elolvasni előtte:
"Zene lejátszása külső forrásból Csatlakoztass egy hordozható audio eszközt az AUDIO IN (3) dugóba a hátsó panelben. A hangszóró automatikusan érzékeli a külső forrást és kikapcsolja a Bluetooth funkciót. Használj egy 3.5mm 3-pol Audio kábelt ehhez a funkcióhoz."
Így egy kis kényelmetlenséggel jár, mert sajna pl. az én tévémen nincs Bluetooth.

(#23) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kispóroltak egy kb 1$-os audio forrás kapcsolót

(#24) Lalikiraly válasza Sanyi.mTs (#23) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Erre megmondom őszintén én sem figyeltem fel. Köszi, hogy mondtátok.
Bár igaz én csak Bluetooth al használom. Arra lennék kíváncsi, hogy akkor is átkapcsol aux ra, ha csak a kábel van bedugva magában? Majd otthon megnézem valamelyik nap, de sztem csak hétvégén fogom tudni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#25) Kajt


Kajt
tag

En meg Ikeaban teszteltem mert nagyon kineztem magamnak, sok jot mondtak rola. A hangja tenyleg jo, eros basszus ha kell, tiszta, arahoz kepest megfelel... de csak ha kozvetlen feled nez. Amint oldaliranyba kikerulsz kicsit elole, a hangminoseg nagyot esik, igy inkabb hagytam. Inkabb varok meg es fizetek tobbet kesobb egy garantaltan jol szolo bluetooth hangfalert, EZ vagy a nagyobb tesoja.

Megertem ha valakinek megtetszik az Eneby 30, sokaknak boven eleg, de nem veletlen nem olyan draga.

[ Szerkesztve ]

(#26) xEon1337 válasza Lalikiraly (#24) üzenetére


xEon1337
őstag

Ezt kérlek nézd meg, köszönöm!

Párom PC-jéhez vennék egyet, értelemszerűen AUX csatlakozóval lenne bedugva, de ha még az ágyban vagyunk, nem megy a gép (nincs a kábelen jel), akkor jó lenne, ha a telefonról lehetne valami zenét küldeni rá..

Szerk.: Bár most azon gondolkozom, hogy az alaplapon van BT adó/vevő, lehet, hogy kábel nélkül is működne a történet.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#27) ro_bert17 válasza xEon1337 (#26) üzenetére


ro_bert17
őstag

Amikor bluetoothon kapcsolódik a hangfal, és közben bedugod a kábelt lekapcsolja a bluetootht mindentől függetlenül.

(#28) Lalikiraly válasza ro_bert17 (#27) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Akkor itt a válasz. És ha bedugott kábelnél kapcsolod be?
Most értem haza nemrég, megnézem :)

Szerk:

Sajnos valóban, Görög volt a falóban.
Ha bevan dugva Jack akkor nincs Jane :(

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#29) nexplo


nexplo
őstag

Én is szemeztem vele mert ilyen polcom van szürke sarok garnitúrával előtte. Hallani nem hallottam még de mivel van sima 2.0-ás rendszerem a tv-re kötve így nem akartam huszonezer forintot még rákölteni. Lehet később még beruházok rá. Szép puritán és nem is szól rosszul. Természetesen nem hifi kategória de remélem nem is ezt várja tőle senki. Ennyit megér főleg a bele való bútorba :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Lalikiraly válasza nexplo (#29) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát én szoktam losslesst hallgatni rajta és úgy azért tud brillírozni :) Még kékfogon keresztül is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#31) nexplo válasza Lalikiraly (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Korrekt kis masina nem is vitatom. Én ha zenélek akkor csak bakelit vagy mostanában főleg SACD lemezeket hallgatok egy picit jobb rendszeren. Ezért írtam hogy nem is hasonlítom a kettőt mert mindent a maga kategóriájában kell osztályozni :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) Lalikiraly válasza nexplo (#31) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Bakelitet én is szeretnék. Láttad már a Maglev lejátszókat? Mekkora minőségjavilás lehet már? Sztem nagyon durva.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#33) cappa72 válasza nexplo (#31) üzenetére


cappa72
nagyúr

mert mindent a maga kategóriájában kell osztályozni
Ez :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#34) nexplo válasza Lalikiraly (#32) üzenetére


nexplo
őstag

Bakelitben nem vagyok még nagy guru. Egy pirinyó csöves erősítővel hajtom a két kis Dali hangfalamat. Egyszerűen szépen szól. Sajnos el lehet veszni a lemezjátszókban ha igazán elmerülsz a témában. Közel 1 misi egy igazán tuti lejátszó ami otthonra már szupi. A digitális világban a zenére 5.1 rendszerem van a mozira egy 7.1-es. Ezek már komolyabb cuccok. Most majd a lemezjátszóra gyűjtögetek szép lassan meg karra meg hangszedőre meg zavarszűrőre.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) nexplo válasza cappa72 (#33) üzenetére


nexplo
őstag

A halálom amikor valaki össze akar hasonlítani egy huszon-ezres cuccot egy milliós készülékkel. Erre értettem hogy kvázi egy kategóriában korrekt az összehasonlítás. :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) cappa72 válasza nexplo (#35) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is így értettem. Egyetértünk .

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37) nexplo válasza cappa72 (#36) üzenetére


nexplo
őstag

:R

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mindenki ugyanazt mondja el :)

Nem vagy benne témában? Csöves erősítő? Dali hangfal? Na erre mondom, hogy NYASGEM! :C

Na azért az tiszteletreméltó cucc! Használd egészséggel.

Nekem komoly cuccom akkoriban megvolt az Orion nagy és kis hifi is. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) nexplo válasza Lalikiraly (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Az Orion hifi lassan megint sokat fog érni :K
Szeretek zenét hallgatni és szeretem azt jó minőségben tenni és látod mindenféle hangfal vagy megoldás érdekel mint pl ez a kis cuki polcsugárzó is. Első körben az is eszembe jutott hogy simán meg lehetne ezt csinálni otthonilag sokkal profibban is. :K A doboz egyéni méret kérdése, de jobb hangszóróval jobb elektronikával szerintem pöpec lehetne :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Lalikiraly válasza nexplo (#39) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

ez nekem is lefutott már a fejemben többször is :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) nexplo válasza Lalikiraly (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Amennyiben az otthoni részre gondolsz azzal az a baj hogy ha tényleg baba minőségben akarja az ember megcsinálni akkor az nagyon drága lesz és nem kevés meló.. Ha belevágsz kérek róla bocs kérünk róla cikket hogy lehessen csemegézni :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) Lalikiraly válasza nexplo (#41) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igazából az Eneby 30, al ha lehetne hogy multiroom támogatása vagy kettő együtt tudna működni, az hatalmas lenne.. nem is kéne jobb.
Hát meglátom majd. most sok más projectem van erre az évre bár az álomnotim fele már megvan :D
Majd a bővítése után lehet kitalálok valamit, mert a TV hez úgyis kéne valami audio rendszer...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#43) nexplo válasza Lalikiraly (#42) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is ez a szitu sajnos. Sok projekt fut és sem idő sem pénz nincs mindre. Jó ez a kis eszköz is ha az ember nem akar vele foglalkozni. Valóban van egy pici hiányossága de aki azzal tud együtt élni annak jó választás, de ezt már kitárgyaltuk. Esetleg ebben is lehet talán elektronikát cserélni és ezzel tökéletessé tenni. Az már más kérdés hogy az új garis cuccot ki fogja szétszedni és átalakítani...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) Lalikiraly válasza nexplo (#43) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát pedig e téren pont megvédem, mert videót amit láttam, elsőre egész tisztességes az elektronikája, külön panelen van a táp is. Egyébként ahhoz képest egész nagy étvágyú, hogy csak két darab 10 centis tányérost kell ellátnia. Rádiót hallgatni, esetleg kisebb házibuliba pont tökéletes szerintem. Nyilván nem a végtelenségig, de a 22 rongyot nekem nagyon megérte, pláne hogy nem én fizettem :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) nexplo válasza Lalikiraly (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Ha hozol egyet nekem akkor én is osztom majd a véleményed :D
Amúgy tényleg jó,ezért mondtam hogy esetleg lehetne upgradelni a kicsikét :) biztosan megoldható.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Sanyi.mTs válasza Lalikiraly (#44) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"egész nagy étvágyú"

ezt hogy érted?

(#47) Lalikiraly válasza Sanyi.mTs (#46) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

bocsánat, áramfogyasztás címszóval értettem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#48) nexplo válasza Lalikiraly (#47) üzenetére


nexplo
őstag

Egy 1.5 Kw-os toroidtrafó hajta :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#50) Lalikiraly válasza nexplo (#48) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, nem szedtem szét. Nem is akarom. Mostanában a TV re kötve házimozi hangfalként tengeti napjait :)

Utólagosan annyit mondanék negatívumnak, hogy 20 perc után kikapcsol, ha nem kap jelet... A noti amiről megy a film, ugye ha nem megy semmi nyilván jel sincs, a hangfal meg kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51) Csepy


Csepy
senior tag

Tele vagyunk kallax (papír)bútorral, abban sem vagyok biztos, hogy elbírná a súlyát :D

Regards: Csepy

(#52) Lalikiraly válasza Csepy (#51) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekünk abban is volt már az IKEA hangfal. Anyáméknak a Kallaxon van egy 106-os TV meg egy LG hifi meg kismillió bizbasz, meg óra, meg anyámkínja is. Miért ne bírná. Itthon egy 4x4 es Kallax van, legalább 100 kg cuccal a polcokon. Nincs annak semmi baja. Az Enebyt direkt ahhoz találták ki.

Egyébként igen préselt, tömörített áztatott szar filléres papír-hulladékból van. Meg kis fólia meg műanyag bevonat rajta :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.