Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) rdt89 válasza #72755712 (#7346) üzenetére


rdt89
addikt

nekem 5-6 óra SOT jut 3-4 napra, én nagyon elégedett vagyok!

(#7353) herolkd22 válasza Sumptuous (#7350) üzenetére


herolkd22
csendes tag

Leírásod alapján nálam is hibanélkül fut a gfs.

[ Szerkesztve ]

(#7354) FingR86 válasza Sumptuous (#7350) üzenetére


FingR86
őstag

Nem ez volt az a megoldás amikor nem szabad ujrainditani a telefont mert elszall a dolog? Ez vmi olyasmi kaliber mint régen a Sony Ericsson teloknal a mokolt fuggetlenites. Addig élt míg újra nem indítottad a telot ;]

(#7355) #72755712 válasza #72445440 (#7348) üzenetére


#72755712
törölt tag

Gyári visszaállítás megvolt, az akkut is kinéztem már, 9990 az edigitálnál.
Debloat is jó ötlet, az akkucsere előtt még megnézem. 5G kikapcsolva, ahogy a 90 Hz is. Játékra még egy telefonomat sem használtam, kinőttem már abból a korból. :)
Akkut cserélni még sosem kellett, pedig a Nokia 9000 óta minden komolyabb telefon megvolt (újabb Iphone-okat leszámítva). Mate 20, P30 Pro egy év után is dupla akkuidőt tudott az 1 éves P40 Pro-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#7358) Sumptuous válasza FingR86 (#7354) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Hasonló volt az is, de ott másik gapps kellett. Most ezzel nem kell variálni. :) Nem próbáltam újraindítani, de ami azt illeti, nem is merem. ;] De szerintem ugyanúgy (véletlen újraindítás után) lehet megint gsf cachet törölni, és várni míg megkapja az ID-t a telefon. Aztán használhatod is. Szerintem ez nem nagy áldozat :D Az enyém amúgy is csak akkor kapcsol ki, ha nem kap időben töltőt.. Szerencsére nem olyan, mint a windows, nem kell minden apróság miatt újraindítani. :R

Jajj a jó kis cydias korszak.. mindenféle repo-t vadászni..Springboard újraindítás.. Winterboard móka..AirBlue Sharing hogy lehessen androidosnak is képet küldeni blútuszon...
Többire már nem is emlékszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7359) #72755712 válasza #72445440 (#7357) üzenetére


#72755712
törölt tag

gyári akku a 9990.- Ft-os, 2 év garanciával. Vízbe meg nem viszem be. :)
[link]

(#7360) jeni válasza #72755712 (#7359) üzenetére


jeni
félisten

megbontod, már ugrott a gari és a cseppállóság.
azt is vedd ide,hogy akár a hátlap is eltörhet szerelés alatt ;]

(#7361) cH1 válasza #72755712 (#7359) üzenetére


cH1
aktív tag

Ahogy a legtöbb mobil gyártó, úgy a Huawei sem árulja az alkatrészeit, így teljesen kizárt hogy az tényleg eredeti legyen. A telefon szétszerelése a megfelelő eszközök nélkül amúgy sem túl probléma mentes. Nagyon könnyű eltörni a hátlapot, vízállóan összeszerelni meg közel lehetetlen. Ezen felül minden hónap végén szokott lenni a márkaszervizekben promóciós hétvége, ilyenkor bődületes ~4500 Ft-ért kapsz a telefonodba egy garantáltan gyári akksit szakszerűen beszerelve.

(#7363) jeni válasza #72445440 (#7362) üzenetére


jeni
félisten

+1
de azért itt -ott amott vannak eredeti Huawei alkatrészek.
:)
bár az Edigital bolti esetében nem nagyon beszélhetünk bontottakról. de más forrás esetén biztosra veszem,hogy bontottak.

[ Szerkesztve ]

(#7364) Sumptuous válasza Sumptuous (#7358) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Na kíváncsiságból csak újraindítottam.. bekapcsolás után dobja is a hibaüzetetet ezerrel. Viszont a repülőgépes módban való gsf clear majd újraindítás, és várakozás (max 2 perc..) a GSF ID-re (közben meg lehet nyitni a play áruházat, az gyorsítja a folyamatot) még mindig nagyon könnyen járható út. Viszont ez a mód már 3 napja működik hiba nélkül nálam. Az előző gapps cserés megoldás egy éjszaka alatt elromlott, és reggelre már a hibaüzenetek fogadtak. :K

(#7365) FingR86 válasza Sumptuous (#7364) üzenetére


FingR86
őstag

Értem a módszert. De ez az egész a play áruház miatt ilyen fontos neked? Vagy csak a minél közelebbi állapot a tokeletesseghez? Vagy inkább csak kísérletező szellemű vagy? :))

(#7366) korpicschess válasza #72445440 (#7333) üzenetére


korpicschess
veterán

Gmailre nálam hibátlan megoldást hozott Macrodroid nélkül az, hogy az akkukezelést manuálisra állítottam, és nagyon neki mindent futni. Ez nálam nagyon fontos volt. Maps néha dobál valami hibaüzit indításkor lokációra hivatkozva amit írtam korábban, de ritkán, és csak le kell okézni és megy. Én azt használom navira, szeretem, hogy van offline térkép.

Kijelzőidő 1 nap alatt olyan 5-6 óra, az ilyen akkus appok 90% körülre mérték az állapotot, de nem biztos, hogy nagyon pontos. Ez már elég jó, de még kicsit lehetne jobb. Nyaraláson is jól vizsgázott, fotózva sem merultem le egyik nap sem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#7367) GalaxyS9


GalaxyS9
tag

Sziasztok!
Tapasztaltatok ti is olyat, hogy a kijelző alsó részénél, ahol a pici fekete keret van, található egy nagyon pici, szabad szemmel alig látható zöld sáv, ami csak fehér háttérnél látszik? Ugyanilyen "pixelhibát" tapasztaltam Samsung Galaxy A72-nél, szintén olyan részen, ahol a keret elválasztja a kijelző. Az eredeti kijelzővédő fólia rajta van az eszközön, ha ez számít, és a Samsungon is rajta volt.

(#7368) Sumptuous válasza FingR86 (#7365) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Igazából csak kísérletezek. Mindig is érdekelt az ilyesmi.. Annó romokat csináltam a telefonokra, most témákat, és amellett szeretném, ha minden klappolna úgy, mintha gyárilag google lenne a telefonon. Jelenleg el is értem a célom. Bár nagyon ritkán telepítek új appokat, a meglévőket szoktam csak frissítgetni, így annyira nem is fontos a play áruház.. Viszont oda is fejlesztek, ezért szeretném, ha mégis működne. :K

Gondoltam elfér itt ez az eszmefuttatás, úgysem sok téma forog ezen a fórumon, hátha valakinek meg pont van kedve ilyenekkel foglalkozni. (Amint láttam, volt is egy fórumtárs, aki utánam csinálta. :R )

(#7369) FingR86 válasza Sumptuous (#7368) üzenetére


FingR86
őstag

Persze persze örömmel fogadjuk a vállalkozó szellemű kollégák írásait. Mindig van mit tanulni és ellesni :R

(#7370) #72755712 válasza cH1 (#7361) üzenetére


#72755712
törölt tag

Eszközeim vannak, de úgy látszik, a factory reset rendbetette az akkuidőt, hóvégi szervizakciónál meg átviszem a szomszédba a MOM Parkhoz legfeljebb, Mate és P30 esetében is pozitív volt a szerviz, vettem is kiegészítőket (az ingyen fólia mellé). Azért ez a HiSuite és Cloud mentés megérne egy ráncfelvarrást. :)

(#7371) Aryon87


Aryon87
félisten

Megjött a G4 :D P40Pro mellé rakva eltörpül: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7372) illjo válasza Sumptuous (#7350) üzenetére


illjo
senior tag

A gsf feloldása után a banki app, stb pushok is jönnek? Mert végülis a fagyasztást ezért végezzük el. Ahogy te is írtad, a feloldás után ez visszatérés a mók utáni állapothoz.Szóval gondolom, pushok így ugyanúgy nem jönnek. De ha jönnek, nem látom át, mi lenne az a változás, ami miatt igen. A simple pay nél 'csak' a kártya digitalizációra regisztráláshoz kell a push feedback. Tehát, mivel fel van regisztrálva, működik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7373) Sumptuous válasza illjo (#7372) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Mivel tudnám tesztelni a pushokat? A rózsaszín appot már nem találom play-en. Ha meg valami policy miatt törölték onnan, akkor más forrásból sem szívesen telepíteném. Amennyire én észrevettem, minden push működik. De nem sok alkalmazásom van, amivel tesztelhetem. Konkrétan a viber, messenger és a gyári email appon kívűl nekem semmi más push nem kell, így a többi app értesítése le is van tiltva. :R

(#7374) illjo válasza Sumptuous (#7373) üzenetére


illjo
senior tag

Hát, nekem fent van a push teszter app, de nem működik, x eket dobál a push regisztrációra, meg a szerver kapcsolatra. De ez inkább app hiba, mivel a pushok meg jönnek. Nekem elsősorban a simple pay miatt volt fontos a fagyasztás, hogy fel tudjam regisztrálni kártyám az nfc fizetésre. De fagyasztva hagytam, mert azért nem árt ha jönnek az otp banki app pushok is. Pl vásárlás, számlaforgalomról. Pl az új otp banki app, ami még mindig nyilvános béta teszt alatt áll,el sem indult fagyasztás nélkül. És jobb mint a smartbank szerintem. Nekem kegalábbis. Gondolom smartbankot majd kilövik. Más push nekem nem fontos, vagy jött fagyasztás nélkül is.
De tuti, ha felengeded gsf et, nincs push, különben minek fagyasztanánk.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7375) FingR86 válasza illjo (#7374) üzenetére


FingR86
őstag

Elvileg már nem beta az alkalmazás. Vagyis a nevéből arra következtetni. Már nincs a címében h beta, csak simán OTP Bank

(#7376) illjo válasza FingR86 (#7375) üzenetére


illjo
senior tag

Ohh, ok. De nem hiszem, hogy sokáig mennek párhuzamosan smartbankkal. Mi értelme lenne.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7377) Sumptuous válasza illjo (#7376) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Elvileg fizetős lesz majd az az app, ha akarsz push értesítést kapni rajta szósz Letöltöttem, simán elindul. Ha otp-s lennék, már írhatnám is be az azonosítóm..[kép]

A simple pay regisztráció pedig simán működik. Az első posztban csatoltam videót is róla. :R

[ Szerkesztve ]

(#7378) Sumptuous válasza Sumptuous (#7377) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Lejárt a szerk. idő. Ez az új app? Ez is hibátlanul megy. :R [kép]

[ Szerkesztve ]

(#7379) Aryon87 válasza Sumptuous (#7378) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem még a régi OTP app megy.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7380) jeni válasza Sumptuous (#7378) üzenetére


jeni
félisten

az OTP Smart Bank az új nem megy,még a Phone Clone megoldással sem.

(#7381) illjo válasza Sumptuous (#7377) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi😃
A bejelentkezésnél akadt el az otp bank app (új) anno fagyasztás nélkül azt hiszem. Tehát nem az volt, hogymeg sem nyílt
Őszintén szólva lusta voltam megnézni a videot, bocs😃. De most megnéztem. Tényleg ott van simple ben kártyánál, hogy érintéses fizetés aktív. Hát ez nekem rejtély így, hogy miért csak fagyasztott gsf el lehetett, ha most meg megy fagyasztott gsf nélkül is. Lehet otp reszelt rajta?
A régi otp appnak Smartbank a neve, az újnak Otp Bank

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7382) FingR86 válasza jeni (#7380) üzenetére


FingR86
őstag

A smart bank a régi
Az új az OTP Bank

(#7383) Sumptuous válasza illjo (#7381) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Na, gondoltam én. ;] Én már nem tudom, melyik melyik.. De mindkettő megy. [link] Sajnos nincs otp-s számlám, így jobban nem tudom kipróbálni. :U

[ Szerkesztve ]

(#7384) illjo válasza Sumptuous (#7383) üzenetére


illjo
senior tag

A másodikba, az otp bankba fagyasztás nélkül nem engedett bejelentkezni. Úgy értettem, hogy nem megy.
Smartbank megy gms nélkül is, csak a térképhez kötött szolgáltatások nem.
De tényleg érdekelne, hogy mi van a simple el, miért lehet regisztrálni érintéses fizetésre a kártyát gsf fagyasztás nélkül. Meg akinek van fent gms, de nem fagyasztott és otp s, jönnek e a pushok,,új otp appba be lehet e jelentkezni. Akkor én is feloldanám, bár komoly hátrányát nem érzem, auroraval frissítek

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7385) Aryon87 válasza FingR86 (#7382) üzenetére


Aryon87
félisten

És az újat honnan lehet letölteni?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7387) illjo válasza #72445440 (#7386) üzenetére


illjo
senior tag

Az otp bank app nemcsak gms nélkül, hanem gsf fagyasztás nélkül sem volt használható, bejelentkwzéshez is push visszacsatolást kért.
Szerinted, hogy lehet, hogy aureelnek megy a simple nfc fizetésre regisztrálás fagyasztás nélkül?
Aureel: Vagy az nem csak egy már korábban felregisztrált kártya volt, aminél ott látszik, hogy érintéses fizetés aktív? Rohadt gyors a video, agyam meg lassú😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7388) illjo válasza Aryon87 (#7385) üzenetére


illjo
senior tag

Play áruház😃
De persze többi alternatív helyről is..ag ben az nincs fent, csak smartbank

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7390) illjo válasza #72445440 (#7389) üzenetére


illjo
senior tag

Ebben az utolsó link:
[link]
Ugye eddig hiába volt gms a telókon, a gsf et fagyasztani kellett a firebaset használó app pushok érkezéséhez. Ami simple nfc re regnél így volt. De ő felengedte fagyasztást és megy az nfc re reg simple ben?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7391) Sumptuous válasza illjo (#7390) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Valóban elég gyors. Túl sok kávét ittam. ;] De itt van ugyanaz lassabban: [link] Most csináltam. Direkt letöröltem a simple-t, majd a play-ről telepítettem. Megmagyarázni nem tudom, hogy miért működik. De azt leírtam, hogyan csináltam. Annyit még hozzátennék, hogy nem a legújabb szoftvert használom, hanem ezt: [kép] De nem hinném, hogy bármit befolyásol.

(#7393) illjo válasza Sumptuous (#7391) üzenetére


illjo
senior tag

Hát emui verzió biztos nem befolyásolja.
Elhittem így is, azért ha gyors is, látszik ahogy elindítod regisztrációt érintéses fizetésre és utána ott van hogy aktív.
Nem tudom,,miért megy én sem. Az a helyzet, hogy nekem így most minden ok. Az kellene, hogy feloldom fagyasztást és nézni jönnek e banki app pushok anélkül is vagy nem, meg fut e az új otp app. De nincs kedvem piszkálni a működő rendszert😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7394) illjo válasza #72445440 (#7392) üzenetére


illjo
senior tag

Nekem anno majdnem 1 nap kellett, hogy token jöjjön nfc re reg után.
Ha otp függetlenné tette volna firebase től a pusht, akkor gms nélkül is mennie kellene nfc re regnek, nem?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7396) illjo válasza #72445440 (#7395) üzenetére


illjo
senior tag

Hát igen..

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7397) Aryon87 válasza illjo (#7388) üzenetére


Aryon87
félisten

Ah, még fura is. Első dolgom volt a Google vackoka letiltani, már amit lehet..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7398) golan7


golan7
tag

Én is régóta használom azt a "nem fagyasztásos" módszert! Én ez szerint csináltam: [link]
Működik a Play Áruház és a Push üzenetek is (mondjuk az nem tökéletes pl.: valamelyik késik, a Curve azonnal jön, tudok a Samsung Pay-hoz kártyát regisztrálni, de az Otp sokszor késik vagy nem is jelez)
Egy hibája van: véletlenszerű időközönként elkezdi dobálni a hitelesítés hibaüzeneteket (valamikor naponta többször, de később akár egy hétig is jó)! Ezt könnyű javítani: Google keretrendszer leállítása, cache és adatok törlése, repülő módban újra indít (vár GSF id-re) és egy darabig megint jó!

[ Szerkesztve ]

(#7399) illjo válasza golan7 (#7398) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi! Igen, így már emlékszem, hogy néztem már ezt az xda topikot anno.
Én maradok a fagyasztásnál, nekem az tűnik a legstabilabbnak, nincs semmi dolga vele az embernek. Play store helyett meg aurora..

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7400) golan7 válasza illjo (#7399) üzenetére


golan7
tag

Én azért szeretem, mert nem kell hozzá PC! (Ha valamiért a fagyasztásos módszernél ki kell olvasztani, csak PC-vel tudom, főleg a vissza fagyasztást!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.