Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) cH1 válasza gt4r4 (#6600) üzenetére


cH1
aktív tag

Nálam semmi gond vele, szerintem eddig a leginkább probléma mentes böngésző telóra.

(#6602) sonice


sonice
tag

A februári zuhanast kovetoen, most mar hetek ota beallt a telo ara fixen 200e ft környékére Tmobilnal. Reméljük valoban lassul a sokak által emlegetett extra értekvesztés.. 🤔

(#6604) blendész válasza blendész (#6584) üzenetére


blendész
tag

A fotós teljesítményén túl - ami elsősorban a Xiaomi 10T pro-hoz viszonyítva érdeklne - hadd kérdezzem meg a topiclakókat, hogy huzamosabb használat után mennyire macerás a gms hiánya? A kezdeti tesztekből olvastam párat, azóta változott valami? Mennyi plusz energiát kell fektetni az átállásba és érzi-e az ember rendszeresen a gms hiányát?

www.meszlenyiandras.com

(#6605) sharp4 válasza blendész (#6604) üzenetére


sharp4
őstag

Érezhető a GMS hiánya, viszont majdnem minden pótolható. Túl nagy hátránya nincs, viszont, ha szerencséd van megoldható. Nekem nem sikerült valamiért a GMS mók, de könnyen meg lehet, hogy user hiba volt.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#6606) laci laci válasza blendész (#6604) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem az utolsó Xiaomi telóm egy mi10 ultra volt.Ahoz kèpest nekem szebb a Huawei képe,nincs túl szaturálva.A GMS cuccot én anno az első variációs volt az nekem is egy kicsit nehéz volt elsőre,de mikor sikerült,már könnyű lett volna.De simán lehet nélküle élni..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6607) djbelo válasza blendész (#6604) üzenetére


djbelo
senior tag

GMS nélküli az élet nálam is! :) Nem is hiányzik igazából.

(#6608) gt4r4 válasza blendész (#6604) üzenetére


gt4r4
tag

Szerintem nem vészes a gms hiánya, elsőre fura hogy nincs play, és máshogy kell beszerezni ami kell, de utána már megszokja az ember. Egyedül a chrome hiányzott csak, bár fel lehet tenni, de belépni nem, van viszont edge amit gépen ha össze szinkronizálsz a chrommal, akkor utána telón ott van minden, és jobb mint a chrome, drive helyett meg One drive, bár itt nincs olyan opció hogy a G drivot össze hozni a One drival, youtube helyett meg vanced youtube, ezt amúgy is érdemes használni ha nem akar az ember reklámokat bámulni folyamat, meg megy lezárt képernyőnél, kis ablakban. Egyedül a banki dolgok macerásak, ahogy itt a többieket olvasom, nekem nem gond, mert nem akarok telóval fizetni..

(#6609) sajby válasza blendész (#6604) üzenetére


sajby
senior tag

Én bementem a MMba és kipróbáltam azokat a progikat amiket használnék,hogy mit ad rá a p40pro.Fele-fele.Van ami nem reklamált,volt ami el sem indult.

(#6610) sniper112


sniper112
aktív tag

köszönök mindenkitől, ma elkelt a telefonom, jó volt itt lenni sok hasznos infót kaptam , minden jót kívánok. :)

[ Szerkesztve ]

(#6611) illjo válasza blendész (#6604) üzenetére


illjo
senior tag

Ami a gms képességből adódó legáltalánosabb probléma szerintem, úgy értve hogy sokakat érint és nem igazán van rá megoldás mókon kívül (illetve van az Icard lehetőség), az az nfc érintéses fizetés hiánya, valamint több, a futáshoz amúgy gmst nem igénylő appnál (pl sok banki app is)a google firebasen alapuló push értesítések elmaradása, kesése. De akár problémát okozhat olyan játékoknál, ahova valaki google fiókkal jelentkezett be eredetileg, hogy újra kell kezdenie, már ha fut gms nélkül. Nehéz általános érvényű összefoglalást adni, mindamellett, hogy vannak olyan appok, amik tömegesen használunk: pl facebook, messenger, waze, instagram stb. Ezek mennek..De pl youtube csak böngészőből, a megoldása pedig a youtube vanced használata.
Más:
A múltkor kitettem egy megoldást push értesítések megoldására microg vel. Kipróbálta valaki? Egyik topikból sem érkezett visszajelzés róla, hogy működik e. Mivel nekem mókom van, nem tudom kipróbálni.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6612) sniper112


sniper112
aktív tag

én próbáltam de nem működött nekem legalábbis volt amikor látta a gms t igénylő programokat pl netflix hbo go smart bank és be regisztrálta is úgy írta de nem jött értesítés sajnos, volt amikor utána megpróbáltam legújabb micro g vel is és akkor meg nem látta a programokat , szóval nem tudtam vele dőlőre jutni.

(#6613) illjo válasza sniper112 (#6612) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi 😒😒😒

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6615) illjo válasza #72445440 (#6614) üzenetére


illjo
senior tag

Én is a push problémára kérdeztem volna rá, hiszen elvileg azt oldja meg az a microg mók. Én úgy értettem, hogy nem működtek pushok úgy sem.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6616) Aryon87 válasza blendész (#6604) üzenetére


Aryon87
félisten

GMS nélküli élet lassan 1 éve. Minden alkalmazásom megvan ami a korábbi Guglis életből volt (P30Pro-ról váltottam amúgy). 2 app HMS-re való fejlesztésére kellett várnom, hosszabb időre ugyan, de meglettek, a Powerampot megvettem HMS alá is, így azzal sincs már gondom (amúgy a gyári zenejátszó is remek, de a Poweramp jobb), 1 appot nélkülözök csak, de az is inkább a kényelem hiánya: a PH! nem hivatalos appja. Jóval kényelmesebb ennek az oldalnak a követése mint böngészőből, de sajnos a fejlesztő tojik rá nagyban hogy HMS alá is elkészítse. Pedig lenne rá igény + támogatnám is érte.

Mi10T Pro-val összehasonlítást holnap csinálok.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6617) blendész válasza Aryon87 (#6616) üzenetére


blendész
tag

Köszi! Ha van rá mód, érdekelne teljes felbontásban mindkettőtől egy-egy kép a főkamerával azonos témáról.

www.meszlenyiandras.com

(#6618) Aryon87 válasza blendész (#6617) üzenetére


Aryon87
félisten

108mpx vs 50mpx nem tul egyenerteku, de csinalok ugy is. Nalam az alapfelbontas a 10 (vagy 12?) mpx a zoom miatt.
Este hozom a kepeket :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6619) sajby válasza Aryon87 (#6616) üzenetére


sajby
senior tag

ÉLjen,kíváncsi leszek nagyon :D

(#6621) blendész válasza Aryon87 (#6618) üzenetére


blendész
tag

Szuper! Köszönöm a többieknek is a GMS tapasztalatokat!
Magamnak átméretezem őket, illetve az is érdekes tapasztalat, hogy mennyi AI-t, utólagos szoftveres trükköt, dinamika növelést dob hozzá a mobil. Ha fél órán keresztül kell masszírozni az eredetit Photoshopban, hogy a gép által kidobott automata jpg szintjét nagyjából elérjük, akkor nem biztos, hogy érdemes majd foglalkozni vele, de mindenesetre izgalmas lehetőségnek hangzik. :) Főleg a P40 pro 50 Mp-e érdekel, amiről láttam már majdnem használható tesztképeket, a 10T pro 108 Mp-es felbontása önmagában valóban kissé értelmezhetetlennek tűnt a tesztképeken. :D
Nekem azért fontos, mert ha nincs nálam vmelyik nagygép, de szembejön egy érdemes téma, akkor adott esetben az utolsó pixelt is megpróbálom kisajtolni a telefonból, hogy lehetőleg ne a technikán ússzon el a fotó. Ilyenkor kevésbé érdekes a macera-faktor.

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#6624) Aryon87 válasza blendész (#6617) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem tudtam csinálni képeket, repceföldön voltunk. A nagy semmin kívűl nem sok hasznos kép lett volna :( Haver géppel jóval előttem járt, én telefonnal pepecseltem a szél miatt. Van 1-2 helyzet, mikor a teló 5x zoomja is kevés :)) a sárga meg egyenest meghülyíti a szenzort. Ne haragudj, számból segget csináltam, de nem így képzeltem el.

(#6623) ish4d0w

Igen a Xiaomi még GMS-el van, míg USánka meg nem fingatja őket is, mert igencsak élre törtek a Huwi haldoklása által és a Harapott Almát beelőzték ők is... Jövőre 80% eséllyel ennek a Mi11 Ultrának az utódja lesz nekem a P40Pro után.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6625) laci laci válasza Aryon87 (#6624) üzenetére


laci laci
addikt

Volt a napokban kezemben mi11 pro és ultra. Hát ilyen árban jelenleg már nekem se kellene, jó, szép, de a kamera nekem még mindig a p40pro-nak szebb.
Más. Ma csináltam egy gyári vissza állítást. Be áltam a hms táborába. Múszály volt, alig volt 2-3 óra a kijelző időm, már sok videót nem akart megnyitni. De nem rakom rá vissza a gms-t, csak addig míg a viber mentést visszaállítom,illetve pár dolgot ideiglenesen.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6627) Aryon87 válasza #72445440 (#6626) üzenetére


Aryon87
félisten

Én már jó ideje a gyári böngészőt használom, miután a chrome laggolt és fagyott állandóan. Bár most ahogy nézem megjavult, de a gyári sokkal jobb.

Laci. A Google és hozzá kapcsolódó cuccai igencsak hajlamosak beleharapni az akkuba, pláne ha még a Google services vagy mi a fene be is ragad és ki se tudod lőni.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6628) belan válasza laci laci (#6625) üzenetére


belan
addikt

Végén hms-es lettél te is . Mi11 ultra ki próbálna azért .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#6629) laci laci


laci laci
addikt

Köszönöm mindenkinek. Állandóan kiirta, hogy sokat fogyaszt a google play áruház. Ha más áruházat akarok használni, akkor most melyik a jobb?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6630) Aryon87 válasza laci laci (#6629) üzenetére


Aryon87
félisten

Én az Aptoide-t használom elsődlegesként, de az APKPure is fent van

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6631) illjo válasza laci laci (#6629) üzenetére


illjo
senior tag

Természetesen Aurora 😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6632) belan válasza laci laci (#6629) üzenetére


belan
addikt

APKPure aptoide.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#6633) blendész válasza Aryon87 (#6624) üzenetére


blendész
tag

Semmi gond. Ha esetleg úgy adódik, egy napfényes időben, lehetőség szerint a legalacsonyabb érzékenységen lőtt főkamerás kép is boldoggá tenne, zoom nélkül, 50Mp-en. A téma mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#6634) laci laci


laci laci
addikt

Köszönöm mindenkinek.Kicsit idegből gyorsan reagáltam a gyári vissza mindent gombra és most egy kicsit fáj a fejem,hogy nem csináltam mindenről mentést..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#6635) Aryon87 válasza blendész (#6633) üzenetére


Aryon87
félisten

Lesz még rá alkalmam, remélhetőleg akkor már jobb témákkal. nemtom mennyire sürgős számodra..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6636) rdt89 válasza blendész (#6633) üzenetére


rdt89
addikt

Egyébként a GSMARENA photo compare részénél rengeteg telefont össze tudsz hasonlítani. :)

(#6637) jeni


jeni
félisten

A Vodafone applikáció nálatok is frissítésre kívánkozik? Sajnos nem lehet frissíteni mert a googie play oldalra irányít. Egy megoldás van a másik androidos telora az új Voda app öt újra felteni és erre átklónozni.

[ Szerkesztve ]

(#6639) jeni válasza #72445440 (#6638) üzenetére


jeni
félisten

Ezt a buherát nem szívesen csinálom meg. Gondom a frissítés ilyen megoldásnál nem szabad engedni ezután szoftveres mókolás után.
Amúgy a telóm a 10.17x verzión van.

[ Szerkesztve ]

(#6641) p2pp


p2pp
őstag

Tud vki 1 jó Mp4 to Flac konvertert?
Amelyik régen ment (média converter pro) az most konyec. Elindul az App, de nem fejezi be a konvertálást.
Tubemate leszedni Mp4-ben, de nem akarom Mp3-ba, mert a Flac-nek a nyomába sem érhet.
Pedig nem vagyok vájd fülű és High End Hi-fi mániás :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6642) illjo válasza jeni (#6639) üzenetére


illjo
senior tag

Nem használok vodafone t, de ami ag ben fent van my vodafone néven az nem az az apo, amiről beszélsz?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6644) illjo válasza #72445440 (#6643) üzenetére


illjo
senior tag

Jó😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6645) jeni válasza #72445440 (#6640) üzenetére


jeni
félisten

android 10
Emu11
10.1.0.176.
illjo
korábban olvastam,hogy az ilyen fajta szoftveres módnak az a hátránya,hogy nem frissíthető mert a következőre már nem lesz jó.
ha azt mondod ennek az újfajta szoftveresnek nem lesz hátrány akkor megcsinálom.
egyébként tényleg macera clone módszerrel a másik telómről áthelyeztetni minden egyes alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#6646) illjo válasza jeni (#6639) üzenetére


illjo
senior tag

Milyen szoftveres mókolás? Van egy hms telefonod, amire ha szeretnél appokat letölteni,a phone clone al átvitteket frissíteni.és appgalleryben nincsenek fent,kénytelen vagy alternatív helyeket keresni. Vagy tényleg phone clone al akarsz mimdent frissíteni? Ne már.. Amit fórumtárs ajánlott, egy jó lehetőség arra, hogy play store ból letölthess appokat. Frissítéshez persze mindig le kell töltögetni. Azt mire értetted, hogy nem szabad akkor frissíteni? Honnan?
Egyébként aurora store még jobb megoldás. Ott frissíteni is tudsz. És garantáltan a play store appokhoz juthatsz hozzá ott is.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6647) illjo válasza jeni (#6645) üzenetére


illjo
senior tag

Nem lesz vele gond,csak néha meg kell nézni webes play store felületen, hogy van e újabb verzió és akkor azt újra le kell tölteni.Ugyanúgy play store ban levő appokat éred el, mint ha play storet nyitnád meg. Amúgy régióverzió szempontjából lehet előnyösebb,a webes play storeban, ahova ottbe is vagy jelentkezve,az appra rákeresni és apkcomboba belinkelni, mint ott rákeresni. Nem tudom, mennyire tudja a régiómegfeleleltetést a saját keresője.
Ezért kényelmesebb az aurora.Ha nagyon parázol a google fiók esetleges letiltásáról, amivel az ember auroraba belép, akkor csinálj erre külön egy fiókot és azt tilthatják. De nincsenek adatok, hogy valaha is megtörtént volna ilyen. Vagy van a névtelen bejelentkezédi opció, de nem tudom, az működik e még, régen csak azzal tudtam belépni.Auroraból ugyanúgy azokat az appokat éred el,mint google store ból, ott magának a play store ba való belépés van meghackelve.
De szerintem app oldalról biztobságosabb, mint aptoide vagy apkpure

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6649) illjo válasza #72445440 (#6648) üzenetére


illjo
senior tag

Miattam aztán...😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6650) sonice válasza #72445440 (#6648) üzenetére


sonice
tag

Jogosan merul fel a kérdés :F de reméljük siman működik.. Különben a bankok utan a kormanynak is irhatjuk a kervenyeket :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.