Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) laci laci válasza #72445440 (#3599) üzenetére


laci laci
addikt

Ezért van az,hogy ha aosp fèle rom van,akkor ahhoz a legtöbb esetben kell gapps-ot telepíteni,abban van a Google cuccok.Lásd lineageOS rom.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#3602) lenovomen válasza laci laci (#3601) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Most egy Xiaomi mobilom van, ezt újra lehet flashelni teljesen. Huawei ha jól tudom nem támogatja az ilyesmit. Ha érkezik OTA-n frissítés és és pl a legfrissebb teljes romot töltöm le az mindent felül ír a készüléken? Az összes particiot? Beleértve pl a kernelt is?

(#3604) laci laci válasza #72445440 (#3603) üzenetére


laci laci
addikt

Èn már hoztam vissza egy mi9-et úgy,hogy a pc eszközkezelő sehogy nem látta.Test point-al tudtam csak..A mi9t fórum összefoglalóban is benne van a saját miui pc Suite fordításom.Itt sajnos nincs erre lehetőségem.(Hála az égnek,mert amúgy már rég szèt lenne romolva,nem véletlenül váltottam).

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#3605) lenovomen válasza #72445440 (#3603) üzenetére


lenovomen
aktív tag

" Bootloaderről beszélünk vagy a recovery-ről, ott külön van természetesen. " Igen, erre gondoltam. Ezeket azért kérdeztem egyébként, mert a mostani mobilom nagyon érdekesen viselkedik.. friss (flashelés után) feltelepített programokkal tök jó üzemidőket érek el mindaddig amíg nem csatlakoztatom a töltőt, onnantól kezdve 100-ról képes zuhanni 90-re akár 15 perc alatt. Ez vagy valami szoftveres hiba vagy olvastam juice jacking töltő vírusokról. Lényeg a lényeg, nekem olyan zárt rendszer kéne, ami biztonságos, ne lehessen csak úgy mókolni (akár zárt, de akkor vásárlás után tudjak lepucolni róla mindent, ami újra flashel mindent ,- ezek szerint Huawei Hisuiteba ha visszaállítást futtatok le az olyan szinten újra telepít mindent, mintha most hoztam volna ki a telefont a gyárból? )

[ Szerkesztve ]

(#3607) lenovomen válasza #72445440 (#3606) üzenetére


lenovomen
aktív tag

A töltő az 33 wattos, gyorstöltő. Én csak azt nem értem, hogy friss telepítés után miért jó az üzemidő, ezért nem gondolok akkumulátor meghibásodásra. Root joga nincs, de juice jackingos töltők pont a sérülékenységeket használják ki. Na mind1 nem értem ezt az egészet, véleményem szerint Huawei komolyabb cég, mint Xiaomi azokkal sose volt ilyen jellegű problémám, valahogy jobb a rendszerük , jobban fejlesztenek. Miui az valahogy nem tűnik olyan jónak szoftveresen, mint Emui.

(#3608) illjo


illjo
senior tag

BÚÉK! Tesztelgetem ezt az ictfix.net es gms megoldást. Hát, azon kívül, hogy reklámok vannak benne, néha megmakacsolja magát és pl gmail appot nem hozza be, fagy. Nálam nem váltja ki mókolt gms t semmi esetre sem. Azoknak jó, akik akarnak mindenképp gms t, de nem tudnak mókolni, vagy nem éri meg a fáradozás, elég neki ez is

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3610) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Ezt a megoldást próbáltok már? Fel kell telepíteni a duaSpace nevű csodát, amivel mókolás nélkül elérhetővé válik elvileg az összes Google szolgáltatás.

https://m.youtube.com/watch?v=TGoEQjP1TPc

[ Szerkesztve ]

(#3611) illjo válasza #72445440 (#3609) üzenetére


illjo
senior tag

Nyomtam

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3612) illjo válasza illjo (#3611) üzenetére


illjo
senior tag

Arról írtam lejjebb, hogy tesztelgetem. Vannak gyengeségei..

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3613) lenovomen válasza illjo (#3612) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Például mik? Google map megtalálja az aktuális helyzetet? Google szolgáltatást követelő programok működnek?

(#3614) illjo válasza lenovomen (#3613) üzenetére


illjo
senior tag

Hát nekem pl gmail többször lefagyott, reklámokkal azért nem az igazi. Most előbb épp teljesen megfagyott, telefon újraindítás után sem javult meg. Most újratettem, jó. Az igazság az, mivel nekem mók gms is van, lehet nem szeretik egymást.gmaps t nem próbáltam
Szerk: kipróbáltam, helyzetet nem hozza be. De ez mókolt gms nél is így volt. Azt hiszem, aptoide ból vagy aurorából tettem utána fel, nem emlékszem, és úgy ott behozta. Mondjuk itt az felejtős

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3615) golan7 válasza lenovomen (#3613) üzenetére


golan7
tag

Pl.: Family link, McDonald's nem működik, megvásárolt programnál nem látja a vásárlást! Sokszor fagy és akkor újra kell telepíteni (vagy összes adatot törölni!)
De a Netpincér jó, Google Play-os bejelntkezést igénylő játékok is jók! Enged több fiókot regisztrálni utólag is!

(#3616) laci laci


laci laci
addikt

Amit utolsónak linkeltem és beszéltünk róla,ne várjuk teljes 1000% biztonságos működést.Pár perc alatt sikerül telepíteni, használható és legalább aki akarja kipróbálja.Majd utána nézek én is,de legalább van és jó irányba haladunk.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#3617) Sztenn válasza lenovomen (#3613) üzenetére


Sztenn
tag

Maps eddig is megtalálta a pozíciót, vagy nem? Legalábbis nálam gms nélkül működik...

(#3620) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Sok alkalmazás nem fut rendesen? A mókolt gms-ek mennyire működnek jól?

(#3621) illjo válasza lenovomen (#3620) üzenetére


illjo
senior tag

Sokszor lefagy, gmail app eddig mindig egy idő után használhatatlanná vált és hiába telepítettem újra. Ha lefagy, gyorsítótár törlés még eddig segített, bár az elején mindig újraraktam.
Mókolt gms stabil, 'csak' a legtöbb banki app vagy google pay nfc fizetés nem megy.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3622) illjo válasza #72445440 (#3618) üzenetére


illjo
senior tag

Nekem a gmaps amit play store ból töltöttem le, nem határozta meg a helyzetem. Mikor aptoide ból tettem fel, akkor már igen, csak így nem magyar nyelvű. Bár engem nem zavar

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3623) Sztenn válasza #72445440 (#3618) üzenetére


Sztenn
tag

Capito capito :N

(#3624) Aryon87 válasza laci laci (#3557) üzenetére


Aryon87
félisten

Véletlen bezártam a lapot gépen, 2 napig rá se néztem az oldalra :C szóval BÚÉK így utólag is :))
FB-n linkelték ezt a cuccot, kíváncsiságból felrakam. Csak lestem mint hal a szatyorban.. Most meg ott vagyok, hogy előttem a Play áruház, és nem tudok vele mit kezdeni. Fél év alatt annyira megszoktam hogy nem létezik ez a telefonomon, hogy most konkrétan feleslegesnek érzem, és késztetést, hogy letöröljem a telóról :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3625) Aryon87 válasza Aryon87 (#3624) üzenetére


Aryon87
félisten

Na egy dolog miatt megerte kiprobalni ezt a DualSpace cuccot: 3x nekifutasra, de a PH app elindul. Ezt mar arrol irom. :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3626) cH1


cH1
aktív tag

Egy technikai kérdés. Pl aurora store esetében írják hogy ne használjunk a saját Google fiókunkat bejelentkezéshez mert törlés lehet a vége. Mi a helyzet a dual spacel? Mennyire biztonságosak ezek a megoldások?

(#3627) illjo válasza cH1 (#3626) üzenetére


illjo
senior tag

Aurora-ba simán jó a névtelen bejelentkezés, illetve, mivel nem bírok néha magammal és minden tanács ellenére megpróbáltam bejelentkezni google fiókkal, azt tapasztaltam, hogy be sem enged azzal.
A dual spaces google megoldáshoz: ez a srác akit fogok linkelni, nagyon nem ajánlja ezt a megoldást. Én is észrevettem, amit megmutat, azok az appok, amit dual space alá telepítesz, nem jelennek meg sem a user, sem a system partició appja között. Vajon hova kerülnek? Ami még fontosabb kérdés, hova írod be a felhasználóneved és jelszavad a bejelentkezéshez. Ő nem ajánlja a használatát. Mate 40 pro és psmart 2021 tulajoknak mondjuk nincs más megoldás.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3628) egymegegy1


egymegegy1
tag

Hali fanok, galaxy a9-emet váltanám huawei p40 pro-rá, viszont kissé tartok a visszatérés miatt. Ami számomra a legfontosabb számomra, telefon számok megtartása vagy át szinkroninálása. Appok amiket használni szoktam: wazze, burgerking, McDonald's, kfc, Facebook, mesenger, viber, WhatsApp, clash royale. One drive,. Azt hiszem ezek számomra a legfontosabbak. Mennyire vállalható ez így? Látom vannak megoldások szinkroninálása is.

[ Szerkesztve ]

(#3630) Aryon87 válasza #72445440 (#3629) üzenetére


Aryon87
félisten

Waze is megy :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3631) sifu91 válasza egymegegy1 (#3628) üzenetére


sifu91
aktív tag

McdonalDs nem megy

Ad astra per aspera.

(#3632) rdt89 válasza egymegegy1 (#3628) üzenetére


rdt89
addikt

Burger King megy :D

(#3634) illjo


illjo
senior tag

Ezt kaptam sokadik simple reklamációmra;
Sajnáljuk, hogy a Simple alkalmazással kapcsolatos levelünk nem szolgált megnyugtató válasszal kérdéseire. Az előző levelünkben foglaltakat fenntartjuk, és a következőkkel egészítjük ki.
Tájékoztatjuk, hogy a Huawei AppGallery kínálatából letölthető Simple alkalmazásban jelenleg az érintésfizetés (NFC) funkció nem érhető el.
Felhasználóink elégedettségét szem előtt tartva folyamatosan bővítjük és fejlesztjük szolgáltatásainkat. Aktuális információkról az alkalmazás fejlesztéséről a Simple honlapján https://www.simple.hu/ és Facebook-oldalán tájékozódhat.
A Huawei AppGallery kínálatából letöltött Simple alkalmazásban, jelenleg az alábbi szolgáltatások érhetőek el:
Matrica vásárlás
Mobiljegy/BKK jegy és bérlet vásárlás
QR kódos fizetés
Csekkbefizetés
Bookline
Jegy
Hűségkártya
Biztosítani szeretnénk Önt, hogy célkitűzéseink között mindig kiemelt szerepet kapott, hogy ügyfeleink kiszolgálása minél magasabb színvonalon történjen, és törekszünk mindent megtenni ennek érdekében.
Bízunk benne, Ön megérti és elfogadja álláspontunkat, azonban amennyiben úgy ítéli meg, hogy az OTP Mobil Szolgáltató Kft. nem a jogszabályoknak vagy az Ön és az OTP Mobil Szolgáltató Kft. között fennálló jogviszonynak megfelelően járt el, lakóhelye szerint illetékes kereskedelmi és iparkamara mellett ...bla bla bla

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3635) illjo válasza illjo (#3634) üzenetére


illjo
senior tag

Próbálom másik oldalról megragadni a problémát, ezért AG kérdések, javaslatok címén megtettem az alábbi kérdésem, javaslatom😃
Otp megjelentette a smartbank és simple alkalmazásaikat is ag-ben, szerintem nem kis mértékben a gms nélküli telefonok tulajdonosainak szervezett nyomásgyakorlása miatt, de ugyanúgy google alapúan.Ez miatt az appok bizonyos funkciói nem működnek.Ami a legjelentösebb: simple app nfc fizetés lehetőségének hiánya. Kérdés, javaslat egyben: az appok üzemeltetői ugyanúgy részesednek az AG kedvezményeiben? Hogy lehet az, hogy egy Huawei által üzemeltetett alkalmazás áruházban olyan applikációk jelennek meg, amelyek a cég legújabb telefonjain nem használhatóak teljeskörűen?
Üdv

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3637) illjo


illjo
senior tag

Szerintem mail cím alapján azok a,huawei felületek ugyanazok, oda ment email ag ből indítva a javaslat kérdés lehetőségről

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3638) illjo


illjo
senior tag

Fb on több huawei csoportban ezt posztoltam, szerintem innen is lehetne csatlakozni hozzámebben az ügyben. Lássák, hogy nem egy fecske akar nyarat csinálni😃
Elhelyeztem egy posztot az otp simple app fb oldalán az nfc, érintéses funkció hiánya miatt nem gms-es Huawei telefonokon. Kérek mindenkit, akit érint a probléma, a linkelt simple posztnál tett bejegyzésemnél valamilyen formában biztosítson a támogatásáról. De azokat is várom, akiket bámilyen okból nem érint, de szolidáris ember, mint a Huawei közösség tagja.
Azokat pedig, akik úgy gondolják felesleges, nekik nem kell stb csak szintén kérni tudom, hogy kíméljenek az okoskodástól, beszólogatástól, negatív megnyilvánulástól ebben az ügyben. Köszönöm mindkét 'félnek' előre is!
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3639) Janaboy válasza illjo (#3638) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem fölösleges ezt ennyire túl tolni, én úgy látom a válaszból, hogy az OTP dolgozik rajta, biztos van valami technikai hiányosság mögötte, amiért a megoldást nem tudták lefejleszteni és ezt most le kell bokszolni a Huaweiel.
Én úgy gondolom, hogy ez Januárban meg fog oldódni.

Janaboy

(#3640) illjo válasza Janaboy (#3639) üzenetére


illjo
senior tag

Én meg úgy látom, amit posztban írtam. Egy általános,megnyugtató marketing bullshit. Ha én dolgozom valamin, azt írom, hogy folyamatban van, rajta vagyok, meglesz, csak idő kérdése, türelem.Még akkor is érthető lenne a türelmetlenség, ha így lenne, tényleg volt rá idejük. De én nem látok konkrétumot soha a válaszaikban. Sajnálod őket, hogy megzavarjuk a nyugalmukat?😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3642) borsodika válasza #72445440 (#3641) üzenetére


borsodika
őstag

Akkor lehetne az Erste-nél is lobbizni, hogy menjen a push notification nem csak az OTP-nél :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3643) Janaboy válasza illjo (#3640) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem sajnálom, dehogy.
Én csak abból, hogy nem csak rajtuk múlik azt gondolom, hogy vannak külső tényezők és így nehéz ígéretet tenni valamire, amire nincs befolyásuk.

@ish4d0w: valóban már korábban is belekezdhettek volna, gyanús, hogy ez nekik prioritásban legalul volt. Meg persze gondolom nem akartak fölöslegesen időt feccölni olyanba, amit alig használnak. Én úgy gondolom, hogy most már egyértelműen látják az igényt és meg fogják ezt oldani :)

Ami pedig a magyarázatot érinti, ők a felhasználókat laikusnak kezelik, így nem kezdenek szakmai magyarázatba :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#3644) illjo válasza borsodika (#3642) üzenetére


illjo
senior tag

Én csatlakozom hozzád ha elindítod, likekolom, hekyeslem stb. Mint ahogy megtettem unicredites és raiffaisenes fórumtársért is.Linkelj és én lájkolom, hszt írok stb😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3645) illjo válasza Janaboy (#3643) üzenetére


illjo
senior tag

Óóó, én csak egy átlag júzer öregfaszi vagyok aki néha buherálja telefonját. Nem is vágyom szakmai magyarázatra, úgyse érteném. Még lehet annak is örülnék, ha csak annyit írnának: Kussolj kö..ög, rajta vagyunk, meglesz nemsokára...😃
Csak el tudják már dönteni, hogy van e rá egyáltalán lehetőség, akár más, harmadik, sokadik fél miatt vagy nincs. Pont.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3646) Zolton válasza borsodika (#3642) üzenetére


Zolton
csendes tag

Erste kerek perec megmondta nekem hogy nem fogják megcsinálni.

"Kedves ***!

Mivel az app egész működése Google szolgáltatásokon alapul, ezért nem érhető el HMS rendszerű telefonokon.

Ahhoz, hogy elérhető legyen, az egész appot át kellene írni, ezt jelenleg nem tervezzük.

Üdvözlettel,
András Krisztina
Erste Bank Hungary Zrt."

(#3648) Janaboy válasza #72445440 (#3647) üzenetére


Janaboy
veterán

Hat igen, itt most a Huaweinek lobbiznia kellene ezerrel, meg segíteni a fejlesztoket, hogy könnyen át tudjanak állni.

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.