Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) tomas9320


tomas9320
tag

Sziasztok!
Korábban láttam,hogy több embernek újra indulgatott a telefonja.Most a héten az enyém is elkezdte ugyanezt,android 11 van rajta.Lehetséges,hogy alaplap hibás lesz? Eddig semmi baja nem volt.

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#21852) Nashville válasza laczkaba (#21850) üzenetére


Nashville
tag

[kép]
Sajnos onnan is ugyanoda jutok, mint a beállítások/rendszer és frissítések/szoftverfrissítésnél vagyis azt nyitja meg.

[ Szerkesztve ]

(#21853) bontabela73 válasza Nashville (#21852) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, ugyanaz jön be, de nekem pl. EMUI 11-ről 12-re csak a My Huawei appon keresztül frissült és utána is csak a My Huawei appon belül jelzett frissítéseket (My Huawei app > Támogatás fül > Gyors szervizmegoldások > Frissítés).

A HiSuite programmal kellene megpróbálni, számítógépen. Illetve lehet érdeklődni a Huawei Magyarország ügyfélszolgálatánál (My Huawei app > Támogatás fül > Gyors szervizmegoldások > Email), ott sorozatszám/IMEI alapján azt meg tudják mondani, hogy a közeljövőben az adott készülékre várható-e frissítés, azt nem, hogy mikor.

A frissítéseket egy automatizált, zárt rendszerben, IMEI alapján tolják ki a készülékekre. Ha EMUI 9.1-ről 10-re frissítésnél kellett várni pár napot, akkor most is elképzelhető, hogy lesz pár napos csúszás.

Da pacem, Domine!

(#21854) bontabela73 válasza tomas9320 (#21851) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Android 11??? Az hogy lehet? Az EMUI 12 ia még Android 10. Egy gyári visszaállítást meg kellene tenni és ha utána is jelentkezik ez a hiba, akkor érdemes szervizhez fordulni.

Da pacem, Domine!

(#21855) sajby válasza bontabela73 (#21854) üzenetére


sajby
senior tag

Lehet,hogy EMUI11 lesz az :)

(#21856) Vicoo


Vicoo
senior tag

Nekem a frissítés óta azt csinálja ,hogy nem tudnak hívni, de közben meg van mobilnetem.

(#21857) Nashville válasza bontabela73 (#21853) üzenetére


Nashville
tag

Nagyon köszönöm az útmutatót.
Végül nyomtam egy újabb hard resetet és újból kezdtem az egész mizériát minden Huawei kémkedést engedélyezve minden apró hülyeségbe beleegyezve, amitől eddig tartózkodtam. Na így nagy nehezen tegnap lépésenként igaz, de haladtam a cél felé, lehet hogy így gyorsabban célba jutottak a telefonom azonosítói.
Jelenleg a 12.0.0.132 verziónál járok, de nem merem meglépni a következő szintet, a 2023-as februári 12.0.0.149-et (4,56 GB!) , mert tartok tőle hogy nem fog működni vele a hívásrögzítő HwCallRecorder 11.0.0.109 ami most tökéletes.
Erre vonatkozólag az XDA-n sincs infó, gondolom az indiai ROM-ból már nem fogják kiszedni az illetékesek, a P30 pro már eléggé leáldozóban van. Ennél jobban működő telefonra nincs is szükségem fogalmam sincs mit választanék, ha eljön majd az idő...

(#21858) bontabela73 válasza Nashville (#21857) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Nagyon szívesen!

Nálunk is a 149-es van fent, a hívásrögzítő tökéletesen működik. EMUI 12-re nem lett kiadva 12-es verziójú hívásrögzítő app, itt is a 11.0.0.109-es verzió van. Az újabb frissítőcsomag azért ilyen nagy méretű, mert a 132-es óta volt pár frissítés és előfordul, hogy a következő frissítés verziója egy nagyobb "ugrás" és a csomag mérete ilyenkor elég nagy tud lenni.

Teljesen egyetértek, a P30 Pro egy nagyon jó telefon és van Google támogatás. Nálink a P30 Pro a családban maradt, január eleje óta Mate 40 Pro-t használok, nincs rajta Google, de minden más app megvan a Petal Search appon keresztül.

Da pacem, Domine!

(#21859) Nashville válasza bontabela73 (#21858) üzenetére


Nashville
tag

Na, válaszodon felbuzdulva frissítettem 12.0.0.149-re és minden tökéletes, megy a hívásrögzítő. Szuper! :R
Most meg bedobott egy ilyet: [kép]
na ezt már nem kockáztatom meg.
... gondolom feltesz egy pár alkalmazást pl. Telekom és társai, na de tényleg ne itt boruljon már ki a bőség kosara. :Y

(#21860) bontabela73 válasza Nashville (#21859) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Ez azért jelent meg, mert telekomos SIM van a telefonban (DT = Deutsche Telekom). Semmi baja nem lesz a telefonnak. A telepítés után, ha újraindítod a telefont, a Telekom alkalmazás fog pulszban megjelenni, de azt el lehet távolítani.

Ez mindig megjelenik, ha új EMUI verzióra frissül a telefon.

Da pacem, Domine!

(#21861) Sztyepadzso válasza bontabela73 (#21858) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Egy kérdés a hívásrögzítéshez:
Nekem kb egy hete van újra a kezemben a teló. Volt gyári visszaállítás, és felraktam ezt a verziójú(109) hívásrögzítőt. 144.-en vagyok, de nem látom a híváslistában a play gombot. Engedélyek az appnak meg vannak adva, viszont egy puzzle az app ikonja.
Mi nem stimmel? Vagy ha már 12-n vagyok, akkor nem tudom feltenni?
:F

(#21862) Nashville válasza Sztyepadzso (#21861) üzenetére


Nashville
tag

Igen puzzle az ikonja. Működik 12-őn tökéletesen.
Ha telepítetted, akkor a Telefon alkalmazásban katt a 4 pöttyre jobb oldalon felül majd beállítások és keresd meg a Hívások automatikus rögzítése és engedélyezd. A fevlett hívásokat a Hangrögzítő appban találod.
Fizikálisan: Sounds mappa CallRecord.

[ Szerkesztve ]

(#21863) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Nálam még mindig a 144 a legfrissebb szoftver. Van még valaki....??

(#21864) Nikaré válasza Pinyo16689 (#21863) üzenetére


Nikaré
őstag

146 -on vagyok :K

(#21865) Sztyepadzso válasza Nashville (#21862) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Jajj, bakker, köszönöm!
Pedig kb 1,5 éve még én mondtam valakinek ugyanezt... Hiába, ez volt azt hiszem az első FR 2019 október óta... :U
ezer hála! :R

(#21866) Pinyo16689 válasza Nikaré (#21864) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Nálam még azt sem dobta fel... Türelmes vagyok amúgy, de azért na...

Más:

Akkumulátor állapot monitorozásra használtok valamilyen alkalmazást? Csak mert most cserélték akkumulátort garanciában, és az Accubattery 2310 mAh számított kapacitást mutat... Jó, második töltés a csere óta, de akkor is furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#21867) Attila9711 válasza Pinyo16689 (#21866) üzenetére


Attila9711
tag

AccuBattery appot használok speciel

Attila

(#21868) F-ECT$ válasza Pinyo16689 (#21866) üzenetére


F-ECT$
titán

Az accubattery valakinél tök jól működik, másnál meg teljesen fals adatokat mutat. Nekem pl egy ideig jól működött még 2019-ben, de tavaly mikor feltettem akkor össze-vissza mért. Ha megvan a 7-10 óra SOT, akkor nem kell aggódni az akku miatt.

Dive ever, work never.

(#21869) Pinyo16689 válasza F-ECT$ (#21868) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Azt hol tudod egzakt módon ellenőrizni? Accubattery-ben nézed? Mert a telefon akkumulátor menüjében nem lehet pontosan ellenőrizni.

(#21870) pcnet


pcnet
addikt

Igaz nem P30 PRO, de nálam is hülyeségeket ír az AccuBattery.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21871) Pinyo16689 válasza pcnet (#21870) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Igazán jó állapotban van az akksi! :)

(#21872) Lacccca87 válasza Pinyo16689 (#21869) üzenetére


Lacccca87
addikt

Szerintem felejtsd el az aksi kapacitas nezegeteset. Jobb nem lesz. Ne legyel rabja a telefonnak, az van erted es nem forditva. Hasznald, aztan ugyis erezni fogod ha kezd meghalni vagy valami nem okes.

(#21873) F-ECT$ válasza Pinyo16689 (#21869) üzenetére


F-ECT$
titán

De lehet ott is napon belül teljesen jól használható. Reggel húzd le a töltőről, este nézd meg hol tart. Ha mondjuk 4 óra SOT-od van, de még van 40-50% az aksiban, akkor az teljesen jó.

Dive ever, work never.

(#21874) Pinyo16689 válasza Lacccca87 (#21872) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Nem szoktam igazán nézegetni, csak a csere miatt érdekelt. :) Megnéztem előtte, meg most.

(#21875) Pinyo16689 válasza F-ECT$ (#21873) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Kipróbálom, köszi!

(#21876) bontabela73 válasza Sztyepadzso (#21861) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, az ikonja olyan. Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > Névjegyek > Engedélyek és itt a tárhelynek kell engedélyt adni, akkor a hívásnaplóban ott lesz a lejátszás gomb.

Da pacem, Domine!

(#21877) Thoty


Thoty
senior tag

Azt vettem észre, hogy sokkal sötétebb, kontrasztosabb képeket csinál auto módban a P30 Pro-m, mint más telefonok, illetve mintha a színei sem lennének teljesen rendben. Ez másnál is így van, vagy az enyémmel van valami?

(#21878) F-ECT$ válasza Thoty (#21877) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ez így elég általános leírás, tudsz mutatni példát a kontrasztosságra?

A színeltérést okozhatja a RYYB szűrő, az biztos, hogy ha fontos a színhűség, akkor ne a P30-at használd.

Dive ever, work never.

(#21879) bontabela73 válasza Thoty (#21877) üzenetére


bontabela73
aktív tag

AI nincs bekapcsolva esetleg?

Da pacem, Domine!

(#21880) Nikaré válasza Pinyo16689 (#21866) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem olvastam vissza, hogy próbáltad e
My Huawei
Támogatás
Továbbiak
Frissítés
lépéseket, ha nem akkor egy próbát megér.

(#21881) Thoty válasza F-ECT$ (#21878) üzenetére


Thoty
senior tag

Igen, tudom, majd teszek fel tesztképeket.

Nem fontos a teljes színhűség, de készült olyan fotó, beltérben, lámpafénynél, aminél csak néztem, hogy ez miért ilyen, teljesen mások a színek mint élőben.

[ Szerkesztve ]

(#21882) Thoty válasza bontabela73 (#21879) üzenetére


Thoty
senior tag

AI nincs bekapcsolva

(#21883) F-ECT$ válasza Thoty (#21881) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez ilyen, főleg nem természetes fény esetén. Ha nem tudod hogy milyen az eredeti szín, akkor nem zavaró, de egymás mellé téve eléggé feltűnő.

Dive ever, work never.

(#21884) Pinyo16689 válasza Nikaré (#21880) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Igen, de egyelőre semmi.

(#21885) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Használtok valamilyen antivirus alkalmazást?

(#21886) F-ECT$ válasza Pinyo16689 (#21885) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem. Mondjuk odafigyelve netezek és használom a telefont.

Dive ever, work never.

(#21887) sajby válasza Pinyo16689 (#21885) üzenetére


sajby
senior tag

NEm,pedig minden szart megnyitok :D

(#21888) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Szeritnem meg vagyok elégedve az új akkuval. Tegnap este teljesen lemerült(szombat reggel vettem le) ,direkt vártam az utolsó 20%-ot, Hogy megint lesz -e a meredek töltöttség-esés, de elmaradt :C
.

(#21889) Nashville válasza Sztyepadzso (#21865) üzenetére


Nashville
tag

Örülök, részemről a szerencse. Én is jártam már hasonlóképpen, úgy látszik működik a jó tett helyébe jót várj elmélet. :K

(#21890) Nashville


Nashville
tag

Szeretnék segítséget kérni akkumulátor ügyben.
2,5 éves a telóm és naponta már majdnem kétszer kell tölteni ezért gondoltam, hogy még megér egy akksicserét.
Rendeltem egy gyárit a Skyphone-tól, de sajnos bootloopolt a telefonom tőle. Nagyon megbízható bolt, de nem tehetnek róla. Egy rossz szavam sem lehet, mert nagyon segítőkészek, de már nem próbálkoznék másik ugyanolyan akksival.
Néztem az Alin egy Nohon utángyártottat kb. 9000 Ft jókat írnak róla, de már tartok a bootlooptól. Na meg gyorsan meg kellene oldani a lehetséges újabb Hard resetelés esélye miatt.
Mit javasoltok mi lenne a jó megoldás? Ha szervizbe vigyem melyik a megbízható ahol akár meg is lehet várni?
Előre is köszi.

(#21891) Pinyo16689 válasza Nashville (#21890) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Én a TMX-et javaslom. Most cseréltettem akkumlátort (igaz, garanciában, de szerintem mindegy), és meg vagyok elégedve velük. Gyári akkumlátort tesznek bele. Mondjuk a csere árát nem tudom. Én mobilfutárral küldtem, 1 hét alatt megfordult.

(#21892) Nashville válasza Pinyo16689 (#21891) üzenetére


Nashville
tag

Köszi megnézem őket.
Neked hogyhogy garanciában cserélték, mi volt a baja?

(#21893) Pinyo16689 válasza Nashville (#21892) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Kicsit gyorsabban merült az akkumlátor, és gondoltam, még a garancia idő lejárta előtt kicseréltetem.

De megkérdeztem a TMXet, hogy a cserélt alkatrésze van-e garancia, és hogy a cserével az IP68 védelem marad-e. Itt a válasz:

"az eszközben cserélt alkatrészre a gyártói jótállás végéig érvényesíthető a garancia ( ez meghosszabbodik a szervizben töltött napok számával - jelen esetben 7 napot jelent).
A készülék már több, mint 2 éves, a gyártó a garanciaidő végéig vállal vízállósági védelmet, amely jelen esetben már nem mutat vízállóságot."

Furcsa, hogy beraknak egy alkatrészt, és szinte nincs rá garancia. Érdemes lenne a jogszabályt megnézni...

(#21894) Zoz válasza Pinyo16689 (#21893) üzenetére


Zoz
őstag

A József körúti szervizben még úgy volt, hogy a cserélt alkatrészre újraindul az eredeti garanciaidő.

(#21895) Sztyepadzso válasza Nashville (#21890) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én pont a bootloop és amiatt, hogy nem találtam olyan akksit, amire jó vélemények lettek volna adva, hagytam ki az otthoni szervízt. Ha a polarcell gyártana belé, akkor nekifogtam volna.
De itt elküldtem végül a Huaweinek, ami, a magyarországihoz hasonlóan, egy külsős céggel javíttatja a telefont és a hónap végén olcsóbban csinálják. Így lett munkával együtt valami 44€.

(#21896) Pinyo16689 válasza Zoz (#21894) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Szerintem az a jogszerű.

(#21897) Nashville


Nashville
tag

Akkor ezek szerint jobb a szervizre bízni a cserét, mert ott addig próbálgatják míg minden oké, ha rendelek az Aliról az sajnos megint lehet kapufa.
Azt viszont sajnálom, hogy február 26-án járt le a kibővített garanciám, de nem gondoltam volna, hogy ennyi idő után kicserélnék gyors merülés miatt, mint Pinyo16689-nek. Szerencsés fickó. 🍀
Míg nem jött ajánlás részetekről találtam egy üzletet Huawei Mobil szerviz most SmartRepairnak hívják Jókai tér 2, de a jó értékelések mellett azért akad pár 1 csillagos is szóval a két véglet, de a szervizes nagyon őszinte kommunikatív a Google értékeléseknél.
Nem Budapesti vagyok fontos lenne, hogy a helyszínen meg tudjam várni. Köszi az eddigi javaslatokat.

(#21898) Nikaré


Nikaré
őstag

Bedobta a 149 -es frissítést nekem is.
Tudom volt már ez az sw téma, de mindenkinél aki erre frissített, azóta jól működik a telefon?

(#21899) bontabela73 válasza Nikaré (#21898) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nincs probléma, minden jól működik.

Da pacem, Domine!

(#21900) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Sziasztok!

A Mate 40 Pro-hoz próbálok meg gyári, 66W töltőt és hozzá tartozó kábelt beszerezni. Sajnos, az aliexpress-en rendelt termék nem érkezett meg, az ebay-en rendelt termék sem nagyon akar ideérni. Magyar webáruházakban is max. kábelt láttam. Tudtok esetleg olyan webáruházat, ahol ezeket be lehet szerezni.Esetleg van olyan fórumtárs, aki eladna ilyet? Köszi előre is!

Da pacem, Domine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.