Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Lackooo84 válasza Zelk 1 (#899) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A novának sosem volt ilyen gondja. Ez csak a méthúsz szarsága.

The Truth is out there...

(#902) blakey válasza Zelk 1 (#899) üzenetére


blakey
titán

Nem volt dolgom fókusz problémával, ettől még lehet, hogy valakinél előfordul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#903) Årpi válasza Zelk 1 (#897) üzenetére


Årpi
őstag

Nem tapasztaltam ilyen jellegű hibát, testvérem sem.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#904) Mexbacsi válasza Årpi (#903) üzenetére


Mexbacsi
tag

Azon pedig eléggé meglepodtem, hogy cégesnek kaptam egy új Samu a51et és azt vártam, hogy kb. egy kalap a két telefon, de sebesseget tekintve vicc a Samu. Ujjlenyomat olvasó is lassú meg az egész rendszer docogosebb. Kamera is gyengébb. Pedig kb. egy árban van. Jó vétel volt márciusban a telekomtol 50kert :DD

(#905) Timeola válasza Zelk 1 (#899) üzenetére


Timeola
aktív tag

Szia! Ha a fókuszálási problémát erre érted, igen nálam folyamatosan ilyen.. link link

(#906) Årpi válasza Mexbacsi (#904) üzenetére


Årpi
őstag

Hát még 15k-ért a legkisebb előfizuval :P Tesóm még 40-50k-s akcióban vette, ami szintén nem volt rossz, de 15-ért ajándék volt.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#907) blakey válasza Timeola (#905) üzenetére


blakey
titán

Ez szerintem hibás, mármint maga a telefon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#908) Lackooo84 válasza Årpi (#906) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem meg ingyen volt legkisebb előfizu mellé, én nyertem. :DDD

The Truth is out there...

(#909) Lackooo84 válasza blakey (#907) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem is.

The Truth is out there...

(#910) Årpi válasza Lackooo84 (#908) üzenetére


Årpi
őstag

:D Az szép mondjuk :P

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#911) Lackooo84 válasza Årpi (#910) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jah nem rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#912) Årpi válasza Lackooo84 (#911) üzenetére


Årpi
őstag

Azóta is bánom, hogy anyámnak nem vettem még egyet....nem tudom mikor lesz hasonló jellegű akció ilyen ár-érték arányban.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#913) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Kb 1mp alatt simán talál fókuszt. Szerintem tökéletes. A két képen direkt változtattam meg a hol a papír hol a billentyűzetre.

[kép] [kép]

(#914) Lackooo84 válasza Årpi (#912) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem egy darabig biztos nem. Visszasírom a cooponos időszakot, meg ami utána volt, 10k-s Sony kamera stb.. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#915) Timeola válasza blakey (#907) üzenetére


Timeola
aktív tag

Király! Sejtettem amúgy, mondjuk a másik családban lévő is dettó ilyen, úgyhogy furcsa hogy két hibásba is sikerült belenyúlni. :F

(#916) blakey válasza Timeola (#915) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, mert ilyet nem láttam, arra sem emlékszem, hogy a kamerán van-e fólia vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#917) Lackooo84 válasza blakey (#916) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nincsen. Ki van vágva. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#918) Zelk 1 válasza Timeola (#905) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Ennyire azért nem durva,de videózásnál stabilan tartom a kezem és elég sűrűn keresi a fókuszt.Valahol azt olvastam,hogy ez Huawei betegség.Családban van több Huawei is és ők is ezzel küszködnek.Aktuális a telefon csere azért kérdeztem.Xiaomi redmi note 9 pro van kinézve meg ez.Lehet,hogy az jobb választás lenne.

(#919) Årpi válasza Zelk 1 (#918) üzenetére


Årpi
őstag

Volt a kezemben Note 9 Pro, nem rossz, de rendszersebességben fényéveket ver a Huawei rá, mintha teljesen más OS futna alattuk.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#920) Zelk 1 válasza Årpi (#919) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Érdekes Xiaomi fórumokon meg azt mondják,hogy sokkal gyorsabb a note 9 pro,mint a nova 5 t. Így nehéz lesz dönteni.

(#921) kali8n válasza Lackooo84 (#917) üzenetére


kali8n
tag

Még nem vetted le a piros füles fóliát? :D
Nekem nagyon sokat rontott a képminőségen, ezért rögtön levettem. Az alatta lévő gyári fólia viszont patent. :K

(#922) blakey válasza Zelk 1 (#920) üzenetére


blakey
titán

Nem gyorsabb a Sziáomi, ha felteszed az EU ROM-ot akkor jobb a helyzet, aki szeret ROM-olgatni az vegyen Sziáomit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#923) Lackooo84 válasza kali8n (#921) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja még nem. :DDD Ilyen vagyok amúgy semmiről nem veszem le, amiről nem muszáj... :DDD

Amúgy igen, támogatás és felhasználóbarátság terén ezerszer jobbak a saomik... Ott nem baszakodnak ilyesmikkel, hogy "jajkinenyisdabootloadertmernemtommilesz..." Főleg most, hogy haldoklik náluk a GMS téma, alap lenne, hogy adják a kódokat. Aztán majd én eldöntöm milyen rommal szeretném használni a saját telómat...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#924) Årpi válasza Zelk 1 (#920) üzenetére


Årpi
őstag

Még a Mi 9-emet is otthagyja az 5T elég rendesen. Pedig ott csúcs SoC-ról beszélhetünk...

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#925) Sanyamaci73 válasza Lackooo84 (#923) üzenetére


Sanyamaci73
tag

A bootloader kód azért remélem elérhető lesz egyszer a Nova 5T / Honor 20 telókhoz. Pl. az iker alkalmazásokat engedélyező lista módosítása anélkül a csúnya root nélkül sajnos nem megy.
Meg sok minden más se, ami Honor 8-nál már alapból megszokott volt... :(

(#926) Lackooo84 válasza Sanyamaci73 (#925) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha a Huawei maga nem adja ki, akkor sajnos nem valószínű.

The Truth is out there...

(#927) kali8n válasza Sanyamaci73 (#925) üzenetére


kali8n
tag

Ez a módszer sem működik?

(#928) Sanyamaci73 válasza kali8n (#927) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Azt a módszert próbáltam, de nem működött. Megcsinálta a főképernyőre ugyan a Viber2 ikont, de indításánál hibával leállt (alkalmazás nincsen telepítve). Az eredeti Viber1 ikonnal az alkalmazás indult, műkődik, csak sajnos a klónja nem. Csak a Huawei által létrehozott clone app list fájlban lévő és a telefonra telepített alkalmazásokból lehet iiker alkalmazást csinálni. Xiaomi pl. a felhasználóra bízza, melyik alkalmazást akarja a telefonon ikerként használni...

(#929) Bibby válasza Timeola (#905) üzenetére


Bibby
addikt

Itt mit kell nézni? Ha gyengébb fényviszonyok közt fotózol akkor sokszor kiírja ezt. Logikusan ilyenkor nem érdemes rángatni a telefont, mert rossz lesz a fotó.

Ελευθερια η θανατος

(#930) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Valamiért nem engedi telepíteni a messengert a telefonom, se store se apk...

The Truth is out there...

(#931) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#930) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Észrevettem, hogy a messeger egy ideje nem frissül, pedig már PC böngészőben is jóideje az új ikon van. Gondoltam letörlöm, aztán újratelepítem, csak épp a letöltés végén mindig kiírta, h a messenger nem telepíthető. Google szolgáltatások, play, facebook cache/adatokat töröltem, próbáltam apk-val telepíteni, restart stb. semmi sem segített. Aztán jött az isteni szikra, hogy töröljem le a faszbuk appot is a picsába, és lám rögtön jó lett minden... :DDD Bár nem értem mi történt, de már jó ideje nem frissült, meg amikor először a messenger cache-t akartam törölni nem is volt ott az applikációk listáján... Na mindegy, a lényeg, h megoldódott.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#932) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Hogy kell most elképzelni az új android főverzió érkezését? Elvisz minden google szolgáltatást?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#933) glacious válasza Seraph 16 (#932) üzenetére


glacious
addikt

Majd kiderül, úgyis lesz róla videó a neten.

(#934) FattyDove válasza Seraph 16 (#932) üzenetére


FattyDove
őstag

Miért vinne el? Ez a telefon még teljes értékű

(#935) cskamacska válasza FattyDove (#934) üzenetére


cskamacska
addikt

De ha a Huawei már egyáltalán nem kaphat Droid 11-et, akkor kénytelen lesz AOSP alapú HMS megoldással előállni.

Ugye a teljes értékű* 10-es rendszerek frissítését meg tudják oldani AOSP alapon is (esetleg nagyobb késleltetéssel), Gugli cuccai meg maguktól frissülnek rendszer frissítéstől függetlenül (pl Droid 6-os telefonon is frissül a Play Store)

*Teljes értékűt becsillagoztam, mert a Nova 5T féle Droid 10-en van HMS is a GMS mellett, és megférnek. Ehhez képest egyértelmű visszalépés, hogy utóbbi már nincs View 30 és P40 telefonokon. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#936) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Köszönöm mindenkinek! Ez lesz. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#937) bsh


bsh
őstag

sziasztok,
ma vettem egy ilyen telefont. pár kérdésem lenne:
- erősödő csengetést hol lehet beállítani? a neten azt írták, pocket mód - de nekem ilyen nincs.
- átmásoltam a régi telefonomról két csengőhangot, az egyiket kb. 5x sebességgel játssza le, a másikra meg azt írja, hibás fájl. valami spéci mp3 formátum kell a csengőhangoknak?
- ez lehet inkább google messages app: mikor sms-t írok és a címzett mezőbe elkezdek beírni egy nevet, kiírja mellé a talált névjegyet, viszont a névjegyben lévő +36... formátumú telefonszámokat átírja 06... fomrátumúra, de csak magyar számoknál. miért? ki lehet valahol ezt kapcsolni?

előre is köszi :R

ja, a telefont végig frissítettem meg az összes appot is, minden a legújabb.

(#938) mézi


mézi
csendes újonc

[ Szerkesztve ]

(#939) Timeola


Timeola
aktív tag

Hali! Nektek "jobb" lett frissítés óta? Vagy semmi változás?

(#940) Lackooo84 válasza Timeola (#939) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Milyen frissítés? :DDD

The Truth is out there...

(#941) Timeola válasza Lackooo84 (#940) üzenetére


Timeola
aktív tag

.. akkor nevezzük módosításnak :DDD.

(#942) bepken válasza Timeola (#939) üzenetére


bepken
veterán

ezek biztosági frissítések, a teljesítményre elvileg nem szabad, hogy különösebb hatásuk legyen.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#943) Lackooo84 válasza Timeola (#941) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Arra akartam utalni, hogy sokunknak lószar sem jött még. :) Legutóbb legelsőnek nekem jött, most meg semmi.

The Truth is out there...

(#944) Årpi válasza Lackooo84 (#943) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam is így ugrál :D Az előzőt kb az elsők között, most még semmi nyoma.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#945) Timeola válasza Lackooo84 (#943) üzenetére


Timeola
aktív tag

Pff... azt hittem már túl vagytok rajta :B. Sok mindenről nem maradtatok le egyébként :DDD.
#934 Bepken: köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#946) soundman1


soundman1
senior tag

Csatlakoztam a csapathoz egy ilyen telóval.

Korábban használtam profilozó alkalmazást számos telómon. Most nem tudom ütemezni, ki-bekapcsolni a bluetooth-ot, feldob egy + panelt az engedélyezéshez. Ilyennel még nem találkoztam. [kép] Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Manuálisan rányomva lejött a 09. havi patch.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#947) bepken válasza soundman1 (#946) üzenetére


bepken
veterán

ez a rendszer része, nem fogod tudni kikapcsolni. szerencsére mostmár minden alkalmazás korlátozottan tud csak hozzáférni a telefonodhoz, és majd te eldöntöd, hogy ezen felül milyen szintű hozzáférést adsz (azon belül is csak egyszeri alkalomra vagy véglegesen)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#948) soundman1 válasza bepken (#947) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszi szépen! Az alkalmazás engedélykezelésére gondolsz? Ott nincs ilyen lehetőség, hogy a bluetooth-hoz adhassak engedélyt. Másik appnál sincs ilyen. Csak a tárhelyhez lehet engedélyt adni. A wifi auto ki-bekapcsolása meg működik.
A10 Androiddal futó Xiaomi telómon nem volt ilyen gond, ezért kérdeztem.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#949) bepken válasza soundman1 (#948) üzenetére


bepken
veterán

ha jól értem, az a probléma, hogy minden alkalommal, amikor módosítani akarja a bt beállításokat, akkor felugrik ez az engedélyeztető ablak. (sajnos tényleg sanszos, hogy ez kikerülhetetlen) - de próbáld meg esetleg a konkrét alkalmazás engedélyeinél megadni neki véglegesen az engedélyeket (ha van ilyen opció egyáltalán)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#950) soundman1 válasza bepken (#949) üzenetére


soundman1
senior tag

Igen, erről van szó. Tárhelyen kívül nincs más engedélyezési lehetőség. A Hamburger/Egyéb alkalmazásengedélyek menüben látom a Bluetooth-beállítások elérés funkcióhoz van hozzáférése, de mégse fér hozzá az app. Egyelőre így marad.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.