Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) DanielVon


DanielVon
csendes tag

Sziasztok. Ős Honoros vagyok, más blogokban elég sokat irtam ilyen olyan készülék tapasztalatokról.

Most a ti segítségeteket szeretnem kérni.
Rövid bevezető.
Nemrég ripityára törtem Honor 10-em, tisztességesen kiszolgálta az idejét, nem fajt a.szivem erte. Csereltem nagy hirtelenjében egy Honor View 20-ra, brutál nagy, de kb 5 perc volt hozza szokni. A választasban nagyon nagyon nagy szerepe volt annak, hogy ebben van tisztességes ujjlenyomat olvasó. Nameg, hogy gondolkodni sem kell az üzemidon, egyszerűen csak leveszem toltorol es hasznalom amig csak akarom, majd ha epp arra jarok ujra toltore rakom. Fel sem merül, hogy gondolkodni kell azon, hogy kibirja e 35 %kal, ha ugy indulok el itthonról.

kétnagy hatranya van. Az egyik, hogy eldugul a beszedhangszoro, igy mondjuk havonta kis kefevel ki kell dörzsöljük. De ez sem nagy cucc, viszont a kijelző fényerő, na az kritikán aluli. En nem szeretek ebbe a kijelző temaba bele szolni, higy most moled amoled tft akarmi, mert eddig kukacosdokad tartottam, es az osszes eddigo Huawei es honorom LCD volt. Ennél viszont nagyon gáz, hogy erősebb fényben kis kezemmel kell arnyekolnom, hogy lassak valamit. Ezzel nem akarok senkit megsérteni, biztos sokak úgy vannak vele, hogy ugyan az ő telefonjukat le ne ugassa más. Ez normalis is. Ezt is összetörtem 😀 most ilyen szeriam van.

Gondolkodom a Nova 5t-n de ahogy latom ennek pont annyira gyenge fényerejű kijelzője van, ami azért elég elrettentő. Viszont amennyivel kisebb a kijelzője, annyival kisebb az akksija is, szoval gondolom üzemidoben nincs gond.
Anogy latom a View 20, Honor 20, Nova 5 kb ugyanaz
Talán ennek jobb a kameraj mint a View 20nak.

Kijelző ügyileg mit tudtok mondani?
Thx

(#452) 96024 válasza DanielVon (#451) üzenetére


96024
lelkes újonc

Heló!

Igen, nem túl magas a max fényerő. Napsütésben alig látható, takargatni kell.
Az aksija sem az a fajta, amit sose lehet lemeríteni, aktív használat mellett (2 sim, Bluetooth, GPS bekapcsolva, wifi kikapcsolva, 1 óra elefonálás, 5 óra SOT) estig azért kibírja, de ha lefekvés előtt néznék még valamit rajta, akkor előtte toltőre kell rakni.

(#453) bedibazsa válasza 96024 (#452) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nálam az üzemidő tökéletes, de a fényerővel nyáron lesznek bajok. Sötét módot ki kell már most kapcsolni szabad ég alatt, mert semmit nem látok rajta. Szegénynek egyszer ez lesz a veszte, minden más tökéletes.

(#454) DanielVon válasza 96024 (#452) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Köszönöm a releváns értékelést.

Nekem is hasonló a felhasznalasa. Kb munkatelefon. 2 sim, folyamatos ilyen olyan ügyintézés, hivas, drive, netbank, fényképszerkesztő appok, stb.

A kijelzőert kár, valószínűleg igy nem ez lesz a csere modell.

(#455) bepken válasza DanielVon (#454) üzenetére


bepken
veterán

kijelzőt még igazi napsütésben nem sikerült kipróbálni, de szerintem simán vállalható a fényerő (persze ez attól is függ, hogy ki milyen készülékről jött) - mellékesen jegyzem meg, hogy bár IPS a panel, de abból szerintem valami fantasztikus verziót sikerült beletenni, mert tényleg nehéz első kézbevételt követően észrevenni rajta.

az aksi teljesítményre se nagyon lehet panasz, ha nem egésznap játszik, fotóz, navigál a telefonnal. én napi 8 órában folymatosan telefonálok róla (homeoffice), majd délután/este böngészés és kis játék is megvan. volt már, hogy másnap 48%-os töltöttséggel is neki mertem futni egy következő munkanapnak, és azt is kibírta simán. (bár akkor nyilván már este nem volt játék, hanem kapta a kaját :) )
más oldaláról még nem nagyon sikerült sajnos tesztelni az aksit, talán egyszer sikerült hosszabb ideig tesztelgetni a kamerát - olyan 2 órát fotózgattam és videóztam - de akkor sem tapasztaltam indokolatlan merülést. a készenléti ideje meg ugyancsak zseniális, pedig én mégcsak le sem korlátozok semmit, ami létezik, minden be van rajta kapcsolva, semmi akku-kímélő vagy ilyesmi... (gondolom, azzal még jobb lenne)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#456) tigipuf válasza DanielVon (#454) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát mi lesz a csere modell?
A többi gyártó kijelzője mivel jobb,sokkal jobb napfényben???,Az akkuja is brutál jó,persze zombi telós üzemmódot biztos nem bírja napokig.Az képtelenség,hogy átlagos felhasználás mellett szűken1 napot bírjon ki.Ez meg az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#457) cskamacska válasza DanielVon (#451) üzenetére


cskamacska
addikt

Kijelző kb ugyanaz, kb ugyanakkora fényerővel. Sajnos lehetne jobb is. :(
Akkumulátor View20-nál mindenképp jobb, elvileg 10%-al sem nagyobb az 5T-hez képest, de érzésre tovább bírja.
Kamera szerintem nem jobb az 5T-nél. Auto és AI vagy elkapja és szép képet csinál, vagy mindenféle módon huzigálja a fényerőt, vonalélességet, és a zajszűrést. Az Ultra Tiszta mód 48 megapixelen viszont mindenképp jó képeket csinál mindkét telefonon. :K

Nálam is felmerült hogy a View20-at el lehetne cserélni a Nova 5T-re, engem a tepsisége zavar nagyon :( , és első pár fogásra kisebbnek tűnt a Nova. De gyakorlatban egyáltalán nem kisebb, egymásra rakva a kettőt is alig van különbség, másban meg nem jobb semmivel.

Nem is tudom mit gondoltam hogy a Galaxy A70 lett volna az alternatíva(pedig fogtam a boltban), azt biztosan elcseréltem volna bármire pár hét után. Még rá egy gumibugyi, és teljesen használhatatlanul óriási lett volna számomra. :O Na erre fel a View30 is pont akkora lapát lett mint az A70. :U

Galaxy S10e, na, AZ kisebb :D , és a kijelző is láthatóan jobb. Csak annak meg az akku ideje hozza a View20 jó felét a csoda Exynossal... :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#458) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok!Nem pont ebbe a topicra vonatkozik a kérdésem,de a tablet topicba nem válaszol senki.Honnan tudok plussz témákat letölteni a gyáriakon kívűl huawei tabletre???

(#459) bepken válasza norberto9 (#458) üzenetére


bepken
veterán

csak tippelek, de valószínűleg ott is kell legyen egy "Témák" nevezetű alkalmazás :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#460) norberto9 válasza bepken (#459) üzenetére


norberto9
aktív tag

Onnan nem tudok letölteni,ott már néztem... :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#461) kniisa


kniisa
csendes tag

Régebbi hozzászólásokban olvastam a hátsó kamera fókuszálási problémát. Erről tudnának tulajok nyilatkozni?

(#462) hangyász2 válasza norberto9 (#458) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ha be vagy jelentkezve, akkor Témák alkalmazásból tudnál. Ha nem megy, innen is tudsz pl.

[link]

(#463) Bibby


Bibby
addikt

Nem tudom ez telefon specifikus probléma vagy sem.
Viber videohívást használ valaki?
Az én képem, meg a hívott fél képe is olyan mintha bele lenne zoomolva. Nem azt látom amit ő a saját kis képén, és belőlem is sokkal kevesebb látszik. Baromi idegesítő. KÉparány állítási lehetőség meg nincs.

Ελευθερια η θανατος

(#464) norberto9 válasza hangyász2 (#462) üzenetére


norberto9
aktív tag

Be vagyok jelentkezve a Huawei fiókomba, de így sincs a téma appban letöltési opció. A linkben szereplő app pedig nem jó nekem. De azért köszi

(#465) hangyász2 válasza norberto9 (#464) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Miért nem jó neked?

(#466) bedibazsa válasza kniisa (#461) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Kicsit lassan találja meg a fókuszt, tény. Eleinte rosszabb volt, de a márciusi frissítés kicsit javított rajta. Nem zavaró egyébként, nem vészes.

(#467) DanielVon válasza cskamacska (#457) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Igen, a Samsung nálam emiatt már évekkel ezelőtt kiesett, hisz nevetséges üzemidőket produkál, nameg ezek az ívelt kijelzők...ahhoz aztan tenyleg military grade tok kell. Szamomra is meglepő, hogy mennyore gyorsan meg lehet szokni ezeket a tepsi telefonokat. De a view 20 eseteben az is nagyon sokat szamit, hogy amennyivel nagyobb a kijelző, annyival jobban eltüntették a kávákat. Erzetre olyan, montha egy 100% kijelzőt tartanal a kezedbe.

Na meglatjuk mi lesz a helyettes, Mate 20 pro nagyon tetszik. Hasonloan erős akksi, es meseszep kijelző. Bar ah iveltseggel itt sem vagyok kibékülve, nameg a uveg ala rejtett ujjlenyomatolvasoval sem. Nem erzem, hogy itt meg egy jo megoldás született volna. De nem kizárt az Iohone Xr sem. Meglátjuk. 😉

(#468) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Nálam az ujjlenyomat-olvasó , nagyon nehézkesen működik.

(#469) bedibazsa válasza Amerigo57 (#468) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Próbáld meg törölni az adatokat és újra felvinni, ha még nem tetted meg. Nekem még sosem volt ilyen gyors egyik telefonomon sem.

(#470) hangyász2 válasza Amerigo57 (#468) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ott valami nem stimmel, mert a Huawei ebben a legerősebb. Már öt éve a középkategóriában is hibátlant tudott csinálni Legelőször és a legjobbat.

(#471) bepken válasza Amerigo57 (#468) üzenetére


bepken
veterán

nálam szinte az ujjam "leheletétől" is feléled a telefon, mintha gondolatolvasó volna. ráadásul mondhatni azonnal felold, nincs semmi gondolkodás.

nem lehet, hogy nem jól vitted fel az ujjlenyomatodat? mármint hogy abból a szögből pont nem tudja felismerni, ahogy legtöbbször az érzékelőhöz nyulsz. én is azt tudnám javasolni, hogy próbáld törölni az ujjlenyomatot és add hozzá újra.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#472) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Azt észrevettétek, hogy a Google Play-rendszerfrissítés májusira változott?
Nem maga a ROM.

[ Szerkesztve ]

(#473) bedibazsa válasza hangyász2 (#472) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mi a különbség a Google Play biztonsági frissítés és a saját, EMUI biztonsági frissítés között?

(#474) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok. A Nova 5T-re lesz EMUI 10.1 frissítés...???

(#475) hangyász2 válasza norberto9 (#474) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Az eddigi hivatalos listában a Nova 5 sorozat benne van, kivéve a Nova 5T-t. Elég fura, de a Huaweinél sosem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#476) norberto9 válasza hangyász2 (#475) üzenetére


norberto9
aktív tag

Pedig elég friss készülék...

(#477) Bibby válasza norberto9 (#476) üzenetére


Bibby
addikt

Kapott bétát, tuti jön rá.

Ελευθερια η θανατος

(#478) bepken válasza hangyász2 (#475) üzenetére


bepken
veterán

pedig elsők között kapott beta-t, szóval valószínűleg a frissítést is elsők között kapja meg :)

(#474) norberto9 igazából alig 2 hónapja, hogy egyáltalán bejelentették az EMUI 10.1 létezését, szóval nem igazán értem a kérdést :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#479) hangyász2 válasza bepken (#478) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem kapott szerintem bétát, ahogy a Huawei által kiadott hivatalos frissítési listában sincs.

[link]

(Ne az oldalt nézzétek ezt dobta elsőre a gugli, mindenhol ez volt a Huawei hivatalos listája)

Én örülnék a legjobban, ha kapna. Emlékeim szerint a a Nova 5 széria kapott bétát, de már akkor se volt benne ugyanígy. Mintha én írtam volna ide is. Csak tévedésnek gondoltam.

Update, meg is lett a hozzászólásom.
[link]
És akkor is tévedtem, mert Honor 20-ra sem erősítették meg, csak Honor 20S-re. Ezért baj, hogy nem lehet már követni ezeket az elnevezéseket, pedig én még igyekszem is.

És persze ettől még akár kaphat is, de még nincs megerősítve.

[ Szerkesztve ]

(#480) Cunaja


Cunaja
addikt

[EMUI 10.1]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#481) hangyász2 válasza Cunaja (#480) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Királyság, erről lemaradtam.
Egyébként ennyit a hivatalos Huawei listákról.

[ Szerkesztve ]

(#482) Koviisti


Koviisti
csendes tag

Kedves csoporttagok!

Kineztem a Turbado-nál, ott 92e Ft. A kamera fokusz javult azóta???Tapasztalatokat írnátok, ill legujabb frissítések segítettek-e ez ugyben? Ill. ugy láttam valahol adnak gyari tokot a dobozba, akkor nalunk ilyen nincs :(

(#483) bedibazsa válasza Koviisti (#482) üzenetére


bedibazsa
senior tag

#466-ban írtam erről.

Szerintem annyiért nagyon jó vétel.

(#484) Koviisti válasza bedibazsa (#483) üzenetére


Koviisti
csendes tag

koszi :) csak remenykedtem azota még jobb a helyzet :) vagy keszulék fuggo hol rosszabb hol jobb?? Elvileg akkor szoftveresen rendbe tehetnék nem???

(#485) bedibazsa válasza Koviisti (#484) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Hát, azóta nem jött frissítés. Negyedévente kap frissítést ez a telefon.

(#486) Bibby válasza Koviisti (#484) üzenetére


Bibby
addikt

Én azt se tudtam hogy van ilyen hiba. Semmi baja a fókusznak.

Ελευθερια η θανατος

(#487) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok, ti tudjátok futtatni a Nike Training app-ot a telefonon? Elindul?

(#488) lacib válasza Soockit (#487) üzenetére


lacib
tag

Hát nem tudom. Regisztrálni nem akarok.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#489) hangyász2 válasza Soockit (#487) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A Nike Runt igen.

(#490) bepken válasza hangyász2 (#479) üzenetére


bepken
veterán

előzőben hülyeséget írtam, bőven nem elsők között kapta meg a betat, de megkapta :)

ahogy én olvastam, megerősítve valóban nincs, de én nem látok rá okot, hogy miért ne kapná meg, szóval no para :)

az már más kérdés, hogy egy youtuber arc, aki folyamatosan töltögeti fel a különböző frissítésekről a kis videóbeszámolóját, gyakorlatilag semmi nagy újdonságról nem tudott beszámolni a beta frissítés után, mivel a zöme nincs engedélyezve a készüléken és/vagy nem érhető el és/vagy Huawei TV/laptop/stb kell hozzá.

szóval továbbra is azt mondom, felesleges remegve várni a frissítést....persze az emberfia úgy működik, hogy mindenből a legújabb kell neki, legnagyobb, frissebb számot akarja látni a lelki nyugalma érdekében :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#491) Bibby


Bibby
addikt

Nekem újdonság volt, hogy ebben is van "asztali" mód mint a samsungokban.
Viszont ha wireless a tévére küldöm, akkor például youtube videót csak 480p-ben enged lejátszani. Kábellel ez jobb lehet, vagy le van butítva esetleg?

Ελευθερια η θανατος

(#492) bepken válasza Bibby (#491) üzenetére


bepken
veterán

nekem pedig az volt újdonság, hogy erre van kábel :DDD de ez nem tűnik túl kényelmesnek számomra....mármint kábellel hozzákötöd a kijelzőhöz/TV-hez és ott kell ülj mellette fél méterre.

akkor már inkább egy chromecast (vagy androidos box, de az nyilván más tészta)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#493) Bibby válasza bepken (#492) üzenetére


Bibby
addikt

Nem is tartalomátküldés miatt érdekes a kábel, hanem ha egész jól használható az asztali mód, akkor lehet vele csinálni kis asztali konfigot, böngészésre pl meg videónézésre.
Csak nem tudom hogy a nova 5t-ben konkrétan le van e butítva esetleg, vagy pont olyan mint a csúcsmodellekben.

Ελευθερια η θανατος

(#494) bepken


bepken
veterán

aki esetleg rá van izgulva a frissítésre: EMUI 10.1 rollout plan for Europe

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#495) bohoc71 válasza bepken (#494) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Igen,csak annyi a bökkenő,hogy itt a YAL-61 verziót említi... Nekem pedig( és gondolom másnak is) YAL-21 van... Arra pdig csak a Magic 3.1-et írja,a Honor 20-nál...

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#496) bepken válasza bohoc71 (#495) üzenetére


bepken
veterán

és tényleg el lett cseszve a modell hivatkozás....már látom, hogy nincs egy normális Huawei portál az egész interneten :DDD

(nyilván csak fel lett cserélve a két modellszám, ha megnézed, mindkettő szerepel a listában. ráadásul szolgáltatónként ugyanazzal a dátummal, szóval ez alapján nem lesz különbség a két modell között)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#497) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.A magyar telekom a Deutsche Telekom-hoz tartozik?Már csak a frissítés miatt kérdezem...

(#498) jeni válasza norberto9 (#497) üzenetére


jeni
félisten

Helló
Igen,sajni

(#499) hangyász2 válasza norberto9 (#497) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Szerintem meg ebből a szempontból nem.

Ha teszel bele telekomos SIM-et, jön egy szolgáltatói frissítés, de maga a ROM nem szolgáltatós. C431.

[ Szerkesztve ]

(#500) norberto9


norberto9
aktív tag

Akkor a Nova 5T-re is lesz EMUI 10.1...???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.