Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Gondolom sokan közületek a Telekom akcióban rendeltétek. A Telekom oldalán le is írják a készülék adatlapján a mi van a dobozban résznél, hogy a kijelzőn van védőfólia.

Én innen voltam biztos, hogy a Telekomnál forgalmazotthoz jár fólia (tok viszont nem, szemben bizonyos külföldi változatokkal).

[ Szerkesztve ]

(#402) #49155328 válasza Bibby (#396) üzenetére


#49155328
törölt tag

Most már nekem is szép a kijelző. :W
Már vissza akartam vinni. :D

(#403) Bibby válasza AnonymusX (#401) üzenetére


Bibby
addikt

Igen, de a tényleges fólia feletti fólia is elég jó volt, legalábbis annyira, hogy azt hittük (látszik hogy jó sokan), hogy egy kicsit gyengébb gyári fólia. Ráadásul le lehetett róla szedni a kis húzó fület külön.
Egész végig azon gondolkodtam, hogy a vírus elmúltával megyek media marktba clearplexet rátetetni.

Ελευθερια η θανατος

(#404) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Tegnap megjött nekem is a frissítés, nem nagyon látok semmi újat.

(#405) miben89


miben89
csendes újonc

Udv,
Tegnap ota Nova 5t tulaj vagyok, kellemes telo, viszont meglepodve tapasztaltam, miutan kikapcsoltam a telot es felraktam tolteni, az visszakapcsolta magat, es bekapcsolva toltott.
Eddigi teloim tudtak tolteni kikapcsolva.
Ez hiba, vagy mas is tapasztalta?
Koszi

(#406) hangyász2 válasza miben89 (#405) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Eddig még nem csináltam vele ilyet, most kipróbáltam, és nálam tölt. És kikapcsolni is ki tudom töltés közben.

(#407) Cunaja válasza hangyász2 (#406) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Az az érdekes, hogy nálad mindig minden oké!
Töltés!
Láthatóan bekapcsol. Igaz ha már töltés közben kikapcsolod, akkor tölt kikapcsolva is.
Viszont ha kikapcsolt állapotban bedugod a töltőbe, nem úgy működik, mint egy normális jelenség, mert nem csak a töltést indítja, hanem a telefont is. Ez kellően idegesítő probléma.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#408) jeni válasza Cunaja (#407) üzenetére


jeni
félisten

ez szoftver hiba, ha töltés alatt ki lehet kapcsolnia mobilt és továbbra is tölti,akkor minden további nélkül meg lehetne oldani a gyártó részéről,hogy úgy írják meg a szoftvert,hogy töltőre csatlakoztatva ne indítsa el a telót.
ezután kikapcsolt állapotban van valamiféle töltés jelzés a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#409) hangyász2 válasza Cunaja (#407) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Na figyelj, nagyon okoska. Írtam, hogy korábban még nem próbáltam. Ezért a kedvéért teszteltem. Pont töltőn volt. Simán kikapcsoltam. Majd kihúztam, és visszadugtam. És elmondom, mi történt, mert nincs nálam másik teló. Szépen megjelent a százalék. És körben a fény körbeért, és vissza. És szépen tölti kikapcsolva.
Igaz, ha nem így kapcsolom ki, nem jó, de én ezt nem tudhattam, mert fene se gondolja, számít az, hogyan lett kikapcsolva. Te se, mert akkor írtad volna.

És ezt is csak egyszer lehet eljátszani, másodikra már bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#410) Cunaja válasza hangyász2 (#409) üzenetére


Cunaja
addikt

Figyelj, vegyél már vissza az arcodból, mert borzasztóan unalmas vagy minden fórumon.
Engem te ne sértegessél, mert könnyen a bíróságon találod magad. Senkinek nem tűröm el, hogy sértegessen. Kikérem az adataidat és feljelentelek.
Az első soraid becsületsértő számomra.
Amúgy meg olvasd már el mit írtam a töltésről. Ha nem tudod értelmezni az írásokat, akkor ne is szólj semmit.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#411) hangyász2 válasza Cunaja (#410) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Te nem igazán értetted meg, én mit írtam. De ez nem baj. Megpróbálhatod még egyszer.

"Majd kihúztam, és visszadugtam."

Azaz kikapcsolt állapotban tettem töltőre, és egyszer nem kapcsol így vissza. Ha töltőn lett kikapcsolva, vagy PC-hez csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#412) bubus66 válasza hangyász2 (#409) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia! Tisztelt hangyász2 úr!

Nem akartam beleszólni, de olvastam a P30 topikba is emlegetted a nevemet. Ott volt egy felvetésed meg válaszoltad, mert arra én is kíváncsi lennék?

Nagy ritkán szólunk hozzá bármelyik topikhoz, pont az ilyen viták miatt, és azért mert nem tudjuk tesztelni az esetleges hibát, és olyat nem adunk ki a kezünk közül amivel még nagyobb kárt tudnánk okozni.

A Cunaja nem "okoska" mindegyikünknél (értelemszerűen tőlem is, Szemesi69-től is és sorolhatnám) nagyobb tudással rendelkezik, és egyikünk se szeretné, ha a Porterocka sorsára jutna vagy is olyan döntést, hozna, hogy törli magát a fórumról.

Én és mindegyikünk elismeri, hogy akarsz segíteni csak kicsit más stílusban és más hozzáállással.

Csak egy jó tanács nem kötelező megfogadni, mielőtt valakinek segítséget, és valamit leírsz és az olyan, hogy tesztelhető teszteld le előtte, és úgy így meg.

Hidd el a Cunaja a Szemesi69, vagy bubus66 vagy bárki elfogadja amit mondasz csak kicsit más stílusban, és hidd el, hogy sokkal jobb lesz a topik hangulata is..

Köszönöm, hogy elolvastad és remélem nem találod sértőnek.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#413) bubus66 válasza jeni (#408) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia

Írtam a Huawei ügyfélszolgálatnak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak a német ügyfélszolgálattól előbb kapok választ mint a magyartól.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#414) hangyász2 válasza bubus66 (#412) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Leteszteltem, és a "teszt" eredményét írtam le.

Próbáljátok ki. Leírom harmadszor is, hátha. Ha kábelen (töltő, PC) van a telefon, és úgy kapcsolod ki, majd utána kihúzod a kábelt (értelemszerűen kikapcsolt készüléknél), és utána töltőre teszed, nem fog bekapcsolni. Egyszer. Ezt csináltam, ezt írtam le. Valóban ez a kivétel, de azért erre nem lehet rájönni. A 200-as frissítésre gondoltam, hogy javították.

A másik topikban meg egy hibás SIM miatt a probléma felkutatása helyett Szemesi69 belehajszolta a kollégát egy felesleges FR-be. Egyébként elég sanszos volt előre is, mert azt a telefont tök újként frissítették. Csak egy estét kellett volna várni. Ahogy másodikra végül hallgatott rám a tulaj, és kivette éjjelre a sim-et. És ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#415) Bibby


Bibby
addikt

Úristen, komolyan, idáig jutunk, hogy bíróságot kell emlegetni, meg megvédeni embereket?
Akinek ennyitől ki vannak az idegei az kapcsolja ki az internetet szerintem, mert nem neki való.
Anyu, az internetes teljesen ismeretlen senki belegázolt a lelkembe!

Elképzelem a pert: bíró úr, engem említett hangyász2 OKOSKÁNAK nevezett, érti? Azonnali kötél általi 10 évet kérek neki.

Felnőtt (?) emberek...

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#416) Cunaja válasza hangyász2 (#414) üzenetére


Cunaja
addikt

Na, ezt is kipróbáltam és bekapcsol.
Szóval a te telefonod tökéletes, Bubus és a kolléga telefonja ugyanúgy rossz mint az enyém.
Verzió 1.
Telót kikapcsolod, bedugod akárhová, legyen ez akár PC, vagy 220V, akkor bekapcsol.
Ezután kikapcsolod és kikapcsolva marad.
Verzió 2. Bekapcsolva bedugod és kikapcsolod, akkor kikapcsolva marad.
Mindkét verziónál, kikapcsolt telefonnál kihúzod a kábelt és bedugod újra a kikapcsolt telefonba, akkor bekapcsol.
"majd utána kihúzod a kábelt (értelemszerűen kikapcsolt készüléknél), és utána töltőre teszed, nem fog bekapcsolni. " Bekapcsol!!!
Gondolom így már érthető.

Normális működésnél csak a töltésvezérlésnek kellene elindulni, de nem a teljes hardvernek.
Ez lehet szoftver hiba, de akár hardver hiba is. Mivel csak nálad jó, ezért a tiéd az tökéletes termék, a miénk selejt.
A 200-as frissítésnél meg gyorsították a fájlrendszert is, de a töltés hibával nem foglalkoztak.
Egy biztonsági frissítés, aminél a csak a biztonságot frissítik, nem fél GB.
Számomra, nagyon idegesítő tényező, hogy amikor kikapcsolom a telefont, mert nem akarom bekapcsolva tartani és feldugom töltőre, bekapcsol.

Bibby: :R Kedves tőled, hogy hozzászóltál.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#417) bubus66 válasza hangyász2 (#414) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké rendben, hogy letesztelted csak ő nem ezt kérdezte, hogy töltésközben ha kikapcsolód, hanem, hogy ha kikapcsolód akkor nem tölt a kérdés ez volt. Jeleztem a Huaweinek, hogy ez így nincs jó.

A Teszt köszönjük, legalább tanultunk egy kicsit.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#418) Bibby válasza Cunaja (#416) üzenetére


Bibby
addikt

Nem látom be, milyen nehézséget okoz, hogy azután kapcsolod ki, miután bedugtad a töltőt, és nem előtte... megszokás kérdése. Aztán előbb utóbb javítják.
Nehéz lenne súlyos hibának nevezni.

Ελευθερια η θανατος

(#419) hangyász2 válasza Cunaja (#416) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Kipróbáltam megint.

1 Töltőre teszed a bekapcsolt telefont.
2. Kikapcsolod.
3. Kihúzod.
4. Visszadugod.

Közben már feltöltött, és nálam egy kör közepén egy 100-as van. Ennyi. Ha újra kihúzom és vissza, akkor már bekapcsol.

Remélem, más is meg tudja majd erősíteni. Már akit ez érdekel egyáltalán.
Sokszor nem írnak bele semmit a changelogba, éppen csinálhatták is volna. Szóval megint a gondolattal vitatkozol, mármint az enyémmel, mert senki nem állította, hogy megcsinálták. Csak megfordult a fejemben, mikor nálam nem volt rossz.
Úgy nehéz fórumozni, hogy te valójában magadnak írsz.

(#420) hangyász2 válasza bubus66 (#417) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Figyelj, erre is válaszoltam már, légy szíves, értsd már meg, komolyan.

Nekem akkor épp töltőn volt. Egyszerűen nem gondolhattam, hogy van jelentősége, hogy előbb kapcsolom ki és utána veszem le, vagy fordítva. Ha hivatalos tesztelő volnék, és nem egy kérdésre válaszoltam volna, akkor biztos lenne még pár száz variácios lehetőség különböző változókkal.

(#421) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Valamit újithattak rendszerszinten is,mert eddig a nova launcher a kétkoppos lezárás ujjlenyomatos feloldást nem tudta,most meg már lehet.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#422) hangyász2 válasza bohoc71 (#421) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Köszi, pöpec izzítom is.

(#423) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Wow, kipróbáltam én is, és bekapcsol, ha töltőre dugom kikapcsolt állapotban. Fura, mert eddig egy Androidos telefonom sem csinálta ezt, csak az iPhone. Mindenesetre nem zavar, még életemben nem töltöttem kikapcsolt állapotban telefont, mióta létezik gyorstöltő.

(#424) tigipuf válasza bohoc71 (#421) üzenetére


tigipuf
senior tag

A gyári launcher továbbra sem akarja csak a felemeléses ébresztést,ami azért nem az igazi mert mindenféle mozgatásra aktiválódik. Nem tudom miért nem teszik bele,a xiaomi miui tudja.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#425) bepken


bepken
veterán

tudtok olyan USB-C >> jack átalakítóról, amivel headsetet is lehet használni? (tehát 4 pólusú csatlakozót is felismer és működik a mikrofon)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#426) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Akinek van tapasztalata hátsó fóliával és kamera fóliával, kérem ossza meg velem. Köszi!

(#427) RicsiSuly válasza ANDROID??? (#426) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Kamerára üveget raktam. A vakunál ki van vágva, de esti fotozásnál fátyolos lesz a üveg miatt.

Üdv SRicsi

(#428) ANDROID??? válasza RicsiSuly (#427) üzenetére


ANDROID???
addikt

OK, és milyet?
Sikerült egy Brotect kamera üveget beszerezni Honor 20-ra való, természetesen nem fekszik bele a kereten belül.

(#429) Bibby válasza RicsiSuly (#427) üzenetére


Bibby
addikt

Akkor megérte? :U Akkor már inkább valami fólia. De még sosem tettem kameraüvegre semmit, mégsem volt baja. Használati tárgy...

Ελευθερια η θανατος

(#430) RicsiSuly válasza Bibby (#429) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Mezőgazdaságban dolgozom kap a telefon, de nem hagyom fent 1000ft volt ment több is veszendőbe már.

ANDROID??? honorshopról rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#431) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#426) üzenetére


ANDROID???
addikt

RicsiSuly: Köszi! :)

Más valaki? Azon kívül, hogy van és hogy "nem jó" "jó" ????

[ Szerkesztve ]

(#432) bedibazsa válasza ANDROID??? (#431) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ha más használná, tuti írta volna. :D Nekem egy tok van rajta, ami magasabb, mint a kamera. Ha így is betörik, rohadjon meg, használati tárgy. Tizenév alatt nem volt ilyen problémám, elég nagy érvágás a kijelzőn is az üveg.

(#433) ANDROID??? válasza bedibazsa (#432) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ok, köszi.

(#434) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.A gesztus vezérlést hol találom a menüben...????

(#435) hangyász2 válasza norberto9 (#434) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Rendszer és frissítések\Rendszernavigáció

Ilyenkor üsd be a keresőjébe pl. hogy gesztus.

[ Szerkesztve ]

(#436) norberto9 válasza hangyász2 (#435) üzenetére


norberto9
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget... :DD :DD :DD

(#437) hangyász2 válasza norberto9 (#436) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Np. Egyébként elég hülye helyre tették a 10-esen tényleg, viszont a Beállítások keresője pörfikt.

(#438) Feco74


Feco74
csendes tag

Sziasztok.

Az miért van hogy csak a gyári kábelnél van szupergyors töltés? Eleve speciális kábel kellene az ilyenhez vagy számít pl a kábel hossza?
Vettem még kábeleket és ezeknél "csak" normál töltést mutat, ami nem gond, csak szereznék még be egy hosszabb olyat is, amivel lehetséges a gyorsabb töltés (amennyiben létezik)
Amúgy elég ha műszakilag megmagyarázzátok... :)

Köszönöm

(#439) bedibazsa válasza Feco74 (#438) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mert a gyári kábel 5 amperes, ennyit tud átengedni. A kábelek, amiket vettél, max 1-2. Ennyi a magyarázat.

(#440) Feco74 válasza bedibazsa (#439) üzenetére


Feco74
csendes tag

Köszönöm, akkor keresek olyat! :)

(#441) bepken válasza Feco74 (#440) üzenetére


bepken
veterán

nem vagyok benne teljesen biztos, de talán azt kell figyelni, hogy a csatlakozó "belseje" kék legyen, mert azzal lesz csak gyorstöltés (illetve szupertöltés)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#442) bepken


bepken
veterán

na végre megjött a Nilkin Frosted Shield

azt kell mondjam, elég jó minőségű tok (bár nem is a legolcsóbb, azt tegyük hozzá) - még kicsit furcsa, hogy vastagabb lett a készülék, de így már nyugodt vagyok :)

kivágások tökéletesek, telefon nem nyekeg benne, csúszni nem csúszik, kamerát pedig egy perem védi

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#443) Feco74 válasza bepken (#441) üzenetére


Feco74
csendes tag

Megnéztem, a gyári kábel ott lila ahol az USB 3.0-at kékkel jelölik.
Nem találtam erre vonatkozó specifikációt, de az 5A-es kábelek ott valóban lila színűek. :)

(#444) Bibby


Bibby
addikt

Egyébként a telefon támogatja a 40 wattos supercharge-ot? Nem találtam róla infót.
Elvileg a honor 20 igen, meg a p30-ak is, és ugyanez a chipset.

Ελευθερια η θανατος

(#445) hangyász2 válasza Bibby (#444) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Szerintem a Honor 20 sem (nem csak a SOC ugyanaz, kb. az egész telefon). Hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#446) Bibby válasza hangyász2 (#445) üzenetére


Bibby
addikt

Lehet hülyeséget mondtam, tovább olvasgatva mate20 pro meg p30 pro-t látom említve. Mondjuk jó kérdés, mi kellhet a 40 wattos támogatáshoz, ha nem chipset? Milyen extra van azokban?

Ελευθερια η θανατος

(#447) hangyász2 válasza Bibby (#446) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Fogalmam sincs, de ha "csak" szoftveres támogatás, az is érthető. Valamiért csak feleannyiba kerül ez.

Pl. nekem volt a legelső Novám is. Snapi 625-tel, ami tudta Galileót, de Huawei sosem adott rá ki támogatást. Vagy iPhone 8-ban és az új SE-ben ugyanaz a kamera, mégis utóbbi sokkal jobb képeket lő, mert kapott néhány új szoftveres okosságot.

[ Szerkesztve ]

(#448) bepken válasza Feco74 (#443) üzenetére


bepken
veterán

ja bocsi, rosszul emlékeztem a színre, valóban a lilát kell keresni :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#449) lacib válasza Bibby (#444) üzenetére


lacib
tag

Szia!
Biztos kell?
[link]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#450) JoinR válasza lacib (#449) üzenetére


JoinR
senior tag

:N
Mindig 500mAh PC USB-kimenetről töltöm, hosszú távra tervezek vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.