Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

A Nova megnevezés tehát absz. nem az újdonságra utal, hiszen ez ugyanaz a kaptafa.
Ettől még jól használhatónak ítélhető, bár méretben a 6 alattiakat jobban kedvelem.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Milyen kis pindurka :DD

(#3) F.Gábor


F.Gábor
csendes tag

Két hete használok egy ilyen készüléket. Az első töltés után harmadik nap kellett ismét töltőre tenni. A második töltés után az ötödik nap merült 15% alá. Munkahelyi telefonnak is használom, tehát a használati körülmények: 2db SIM kártya, SOK telefonálás, naponta pár fotó, némi internet, néha egy kis videólejátszás, ilyesmi. Ehhez mérten szerintem az üzemideje szenzációs. A rendszer villámgyors, nagyon stabil, már a 10-es Android és 10-es EMUI van fenn, sok előnyével. A kijelzője abszolút felsőkategóriás, akármit is írnak esetleg erről. Az én szememnek talán még kellemesebb is kicsit az amoled után. Az összehasonlítgatás szerintem csak szőrszálhasogatás lenne :)
Ami egy kicsit hiányzik (egy Samsung amoledes után), az az always-on, megszoktam, hogy egy pillantásnyira van az óra, stb. Na de ez csak megszokás :) .
Most egy (elvileg) mágneses tokban van, de az "intelligens tok" bekapcsolt állapota ellenére ezt nem érzékeli. Első 2 hét tapasztalatai.

(#4) Emericus Max


Emericus Max
tag

Szerintem nettó hülyeség kiadni ugyanazt a telefont, amit cégen belül már egyszer kiadtál fél éve csak nem Honor logóval, hanem Huawei logóval. Az meg már tényleg lábon lövés, hogy drágább, mint a full ugyanaz Honor. Amúgy a tudatlanokat ezzel abszolút át is verhetik, mert ugye az ember azt hiszi, hogy ez most jelent meg akkor biztos jobb, mint a fél évvel ezelőtti.
Abszolút egyetértek a cikkel amúgy.
A Xiaomi több ajánlata is sokkal jobb mint ez a telefon. Ott kapsz rendes SnapDragon procit, AMOLED kijelzőt, ami nem lyukasztott, legalább ilyen vagy akár jobb kamerákat, kinézetre is jobbak, tok gyárilag a dobozban, meg 2 év gyártói gari + MIUI szemben a rosszabb EMUI-val...

Szóval ebben a formában csak a márka buziknak érvényes ajánlat. Meg a tudatlanok vehetik még véletlenül...

(#5) atosan válasza Emericus Max (#4) üzenetére


atosan
addikt

Honor 20-am van. Az általad írtak nagy részével egyetértek. A Nova 5T jelenlegi árával sok Xiaomi leveri, ezzel is egyetértek.
Kamerát vitatom. EMUI vs MIUI ízlés dolga. Volt Redmi note 6 prom, jó telefon. Kerestem az utódot Xiaomi vonalon. Őszintén szólva az Mi 9t és Note 7 topikokban olvasottak kicsit elriasztottak. Még is belevágtam egy Note 7 vásárlásba, két hétig volt meg kb. Nagyon ár érték bajnokok a Xiaomik, de egyelőre hanyagolom.

Maine coon

(#6) BloodRay


BloodRay
veterán

Az az infra még mindig nem infra és nem fényérzékelésre szolgál hanem közelségérzékelő... Könyörgöm ha vakamiről nem tudjuk mi nézzünk már utána, ne csak írjunk valami bullshitet a parasztoknak.
A készülék amúgy még itt szuper, a kijelző meg szerintem nem gyenge pont.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) AliceWake válasza BloodRay (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én úgy emlékszem, hogy a Honor 20 kapcsán pont megkérdeztük, hogy az ott mi az, és ez volt a hivatalos verzió :F De inkább utána nézek én is, és nyilván javítom, ha valami nem stimmel :R

Non omnis moriar.

(#8) BloodRay válasza AliceWake (#7) üzenetére


BloodRay
veterán

Ott is én szóltam jó pár héttel később hogy javítani illene végre. Nyugodtan teszteljétek egy szenzor-teszter appal.
Nincs baj a tévedésekkel, de mostanában egyre több az elflegmázott, beblöffölt dolog, az "alibiteszt".
Itt is totál el lett bagatelizálva pl az ujjlenyomatolvasó is, ami pl fényévekkel jobb a Samsung megoldásainál(ha már az S10e feljött a debil helyen lévő érzékelőjével), nem is beszélve a fantasztikus konkurensek szemnyűvő pwm-es oled kijelzői alá épített gagyi olvasóitól.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) F.Gábor válasza Emericus Max (#4) üzenetére


F.Gábor
csendes tag

:)
Az elejével egyetértek.
Amúgy meg biztos van olyan, hogy valaki úgy gondolja, hogy ha újabb, akkor jobb.
Meg biztos olyan is van, aki úgy gondolja, hogy ha más van ráírva, akkor az ugyanaz is más :)

Maradjunk inkább a témánál: ugyanennyi pénzért valóban lehet jobb technikai paraméterekkel rendelkező telefonokat is kapni. De tapasztalatom szerint - a nagyjából egy kategóriába eső telefonok között természetesen - a napi használatban vajmi keveset vesz ebből észre az ember (nyilván különleges igényeket nem beleszámítva... pl. telj.igényes játékok).
(A garanciaidő mondjuk már tényleg egy nyomósabb dolog.)
Amikor megszűnik az újdonság és a "hű micsoda csodatelefon" varázsa, előjönnek a nyűgmentes használatot jobban befolyásoló tényezők: vételi érzékenység, stabilitás (szoftveres, hardveres), tartósság, ilyenek.
Ismeretségi körömben a Huawei telefonjainál nem igen hallottam panaszt gyenge térerőre, frissítésekkel beütött ilyen-olyan hibára. Nem hibátlan telefonok ezek sem természetesen, de a megbízhatóságuk nagy általánosságban talán jobb, vagy legalábbis már hosszabb ideje bizonyítottak. Van, akinek ez többet nyom a latban, mint a MHz-ek, ppi-ik valamekkora különbsége.

(#10) AliceWake válasza BloodRay (#8) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nekem ez az ujjlenyomat-olvasó pont kényelmetlen volt, kivéve, ha jobbkézzel, tényleg feloldása szándékkal vettem fel az eszközt. De ez szerintem szubjektív. Kitűnően működik, az tény, de állandóan téves próbálkozásként érzékelte azt, hogy csak fogom a készüléket és hurcolászom, zsebre teszem, egyszerűen megőrjített.

Non omnis moriar.

(#11) BloodRay válasza AliceWake (#10) üzenetére


BloodRay
veterán

Elfogadom ha neked szubjektíven nem volt kényelmes, de az meg se lett említve, hogy viszont milyen gyors és pontos. Engem sokkal jobban bosszantott, hogy a Samsungjaim olvasói mindenre háklisak voltak és 10-ből jó ha 6-7 szer feloldottak. Ehhez képest azoknál ajnározva voltak az olvasók...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) AliceWake válasza BloodRay (#11) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Már, amelyik :) A Note10 például pontos.

Manapság azért egy hagyományos ujjlenyomat-olvasónál nem illik elajulni, hogy hibátlanul dolgozik, főleg nem a felsőbb szegmensekben. Hidd el, ha csak picit is diszfunkcionális lett volna, azt nagyon is megemlítjük :K

Non omnis moriar.

(#13) BloodRay válasza AliceWake (#12) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem pl S8-am volt, ahol egy rakás... volt az ujjlenyomat olvasó, de egy szóval nem volt megemlítve, hogy messze nincs a konkurensek szintjén (a fos Samsung ramkezelésről nem is beszélve...).
De mindegy nem akartam ennyire belemenni a dologba...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#14) Feuerelfe89 válasza AliceWake (#7) üzenetére


Feuerelfe89
csendes tag

Én Honor 20at használok, először a véletlen feloldas nálam is elofordult, de onnantól kezdve, hogy beállítottam, hogy csak a gomb megnyomasara lépjen működésbe, így szerintem a lehető legkenyelmesebb megoldás, nyilván ez persze szubjektív, viszont így orvosolható az általad említett kellemetlenség.

(#15) mjani1172


mjani1172
addikt

Én Honor 20 prot szerettem volna venni, számomra az ideális készülék lett volna. Mate 20 pro lett belőle, de csak azért mert Honor sehol nem volt megnézhető.
Az ujjlenyomatolvasó szerintem szuper lehet, sokkal jobb mint a képernyőbe épített, az egy baromság. Lehet, hogy javítják, lehet, hogy gyorsul, de amikor azonosítást kér, és egy pillanattal!! később veszed le az ujjad, újra aktív az alkalmazás és megnyomsz valamit, és kilép, az kegyetlen idegesítő. Ez csak az egyik negatív tulajdonsága, van még. A hagyományos olvasónál nincsen jobb,már maga az elv is hülyeség, hogy egy többfunkciós eszköz váltson egy céleszközt. .
Az amoled sem csoda, én bőven meglennék nélküle.

(#16) Doki42


Doki42
őstag

Üzemidőben tényleg okés, mérete egy picit kisebb lenne beneveznék rá.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#17) Bossyy


Bossyy
tag

Még mindig nem világos nekem ez a Huawei sztori. Nem úgy volt, hogy az embargó után bemutatott Huawei mobilok már nem kaphatnak semmilyen amerikai cégtől származó terméket? Ezért is jelent meg pl. a Mate 30 Google csomag nélkül. Erre itt a Huawei Nova 5T és ott figyel rajta minden, ami kellhet az androidos élethez....
Amúgy nekem a(z egyik) telefonom egy Honor View 20 és hardveresen (SoC, memória, kijelző, főkamera) gyakorlatilag az is ugyanez. Néhány területen kicsivel többet ad (picit nagyobb aksi, ToF kamera, infra távvezérlés, Jack), néhol kicsit kevesebbet (nincs annyi kamara hátul, 32 helyett 25 MP es előlapi kamera, nem mintha bármi jelentősége is lenne), de a cég végül is 3 néven is kiadta ugyanazt, sőt ha még a Pro t is bevesszük, akkor négyszer lőttek ugyanarra a célpontra :-)
Én amúgy a Xiaomi Mi9 variánsai helyett a sokkal jobb üzemidő (a gyakorlatban is bevált, mert szenzációsan jó), a sokkal gyorsabb proci (a Kirin 980 hoz azért más kávéház, mint a SD7xx), a Jack megléte miatt döntöttem a Honor View20 mellett, szóval lehetnek érvek pro és kontra.
Érdekes amúgy, hogy a Honor februári tesztjében 270e körül gurított a készülék az Antutun , míg jelen tesztben a Huawei Nova 5T jóval többet (366e) ugyanazzal a vassal. Kíváncsiságból megnéztem és a View 20 is 370e körül tud, úgyhogy nem tudom mi történhetett, hogy február óta ennyit ugrottak az eredmények....

[ Szerkesztve ]

(#18) pecccccccca válasza Bossyy (#17) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Pontosan azért csak átneveztek egy korábban kiadott mobilt, mert ahhoz még megkapták a google szolgáltatásokat. Amíg a szankció érvényben lesz addig a huawei ázsián kívül csak átnevezett régebbi készülékeket fog tudni piacra dobni.

Humorban nincs helye tréfának!

(#19) Emericus Max válasza atosan (#5) üzenetére


Emericus Max
tag

Xiaomi vonalon ha ezen a 150e HUF körüli árszinten keresgélsz, akkor azért elég potens ajánlatok vannak. Én jelenleg egy Mi Mix 3-at nyúzok, feleségem egy Mi 9-et. Mindketten Huawei/HONOR vonalról váltottunk idén és mindketten jobban szeretjük a Xiaomi telefonokat és a MIUI-t. Persze ez szubjektív és a mi preferenciánkat mutatja.
Az HONOR 20 egy jó telefon és jelenleg az ára is jó már, de most ugyanezt kiadni Huawei logóval drágábban (ettől még jó telefon) úgy hogy fél éve már piacon van a HONOR 20, szerintem pofátlanság és megtévesztés. Az extra füles pedig nem tesz hozzá annyit a dologhoz, hogy megérje.
Xiaomi is csinálja ezt a Redmi és a Mi telefonok között, hogy ugyanaz a telefon 2 brand alatt fut, de legalább nem árulja célzottan ugyanazon a piacon, hogy megtévessze a vevőket.

(#20) Emericus Max válasza pecccccccca (#18) üzenetére


Emericus Max
tag

Igen, ebbe bele sem gondoltam. Így már van értelme a dolognak.

(#21) Frici654 válasza Bossyy (#17) üzenetére


Frici654
kezdő

Valtozott az antutu.
Illetve a view20 nak 1 cam van hatul. Azert az elég nagy változás.

Nem tudom mit vennek most k20 vagy honor 20.
Sajnos a xiaomi knal sok a gubanc, ahogy fentebb is említetve van. Huawei ebbol a szempontból stabilabb.
Kíváncsi vagyok egy amoledeshez képest ennek a kijelzője milyen.

(#22) fornettisuti


fornettisuti
veterán

S7-ről váltottam, S10E-t akartam mióta megjelenő utódnak. Mostanában egyre több panasz volt rájuk, ráadásul az ujjlenyomatolvasója elcseszett helyre került.
Honor 20-at választottam inkább, ujjlenyomatolvasója tökéletes minden tekintetben és olyan gyors, hogy az már hihetetlen. Jól választottam.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) Frici654 válasza Frici654 (#21) üzenetére


Frici654
kezdő

"1 cam hátul" na ez hülyeség. :)

(#24) balinton válasza F.Gábor (#3) üzenetére


balinton
csendes tag

Szia. Neked, hogy van emui és android 10?

(#25) F.Gábor válasza balinton (#24) üzenetére


F.Gábor
csendes tag

Egyszer csak jelezte, hogy frissítés elérhető. Letölt, telepít, újraindít. És kész is. 😊

(#26) cskamacska válasza Bossyy (#17) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért tegyük hozzá hogy a View 20 tavaly év elején még a "flagship killer" darabjuk volt, ennek megfelelően árban is csak kicsit lőttek a nagyok alá(valami 230000 forint volt itthon), és sajnos leszámítva néhány szolgáltatói akciót(pl Telekomnál volt 2 hete 100000-ért mínusz előfizetői kedvezmények), nem is ment le sokáig az ára.

Ezzel együtt azért az USB 3.1-et más készülékbe is beletehették volna(meg persze az ezzel járó HDMI-s desktop módot), mert még a Honor 20 Pro-ból is kimaradt, pedig az nem éppen Lite változat, ráadásul annak van 256GB-os verziója is. Máig nem értem hogy miért az USB-n keresztül akarnak a gyártók piac szegmentálni, 128-256GB-os háttértárnál ez már inkább direkt szívatás.

Amúgy a View mellett a sima Honor 20/Nova 5T sem rossz, de nem értem hogy az infrát és a jack-et miért lőtték végül ki, totál filléres alkatrészek, nem egy ToF kamera amit a drága modellbe tartogathatnának. Az oldalsó ujjlenyomat érzékelő is véleményes, a hátsó az totálisan megbízható, a kapcsológomb sokkal kevésbé kitapintható és benyomható így.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Nashaba válasza balinton (#24) üzenetére


Nashaba
tag

Nekem a HiCare appon keresztül feldobta a frissítést :)

(#28) ricsmoka


ricsmoka
tag

Hello! Tegnap vettem egy ilyen telot! Szerintem tokeletes! :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Cunaja


Cunaja
addikt

Van itt valaki, aki esetleg egész jól tud fényképezni telefonnal?
Csinálhatna a Nova 5T-vel pár képet és fekrakhatná valahová eredeti formában. :R
Mi is a gondom.
Akármilyen képet akarok lőni, szenved a fókuszálás közben. Megtalálja a téma lényegét, de mire elkészül a kép, a fókusz elmegy a vakvilágba, állványról való fényképezésnél.
Azért érdekelne a dolog, hogy ez teló hiba, (anno p9-nél szerviz javította ezt, hardver hiba volt.) esetleg konstrukciós hiba és mindenkinél ilyen?
Van olyan is, amikor tökéletesen megtalálja és jó képet csinál, ugyanarról a témáról. Lehet szoftveres hiba és az EMUI 10-el javulhat. Persze EMUI 10 sehol, ilyen a Huawei a szolgáltatós Imei számoknál. :W
Azért az is idegesítő, hogy szeptemberi biztonsági frissítés van decemberben.
Az 1-éves Huawei tabletomon is novemberi van.
Azt mondták, hogy szépen lassan küldik ki, lehet január is belőle.
A többiekhez szólva, akik a Cicamica és a Samu telót emlegetik.
Samu volt és van is. A lányomnak S9plus a fiamnak S10plus, nincs panasz, csak a térerő tűnik el ott, ahol a Nova és a P9 vígan muzsikál.
Cicamica: 3db volt családban, nem sokáig húzták, mert egy idő után belassultak, mindegy mit csináltak vele. Hiába volt FR., nem lett gyorsabb.
Huawei még nem lassult, van 3 is. P7, P9 és most a Nova. Anyám mindkét telefonja is Huawei és nem lassultak le.
Ami szégyenletes a Huawei-nél, a frissítések kiadása és a BL nyitásának tiltása.
Egyszóval a Huawei szerintem egy megbízható márka.
Miért vettem Novát a Honor 20 helyett?
Mert Huawei felirat van a hátulján. ;]
Amúgy nekem ugyanannyi lett volna a Honor is.
Ha jól láttam valaki az okostok funkciót emlegette.
A bal alsó sarokban van a Hall szenzor, szóval a tokon is ott legyen a mágnes korong.
Amúgy jobb oldalt függőlegesen mutatja az ablak információkat, mint mondjuk a P30-Lite.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#30) Dhampir válasza Cunaja (#29) üzenetére


Dhampir
félisten

A P-széria egy kiemeltebb sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#31) Cunaja válasza Dhampir (#30) üzenetére


Cunaja
addikt

Köszönöm válaszod, csak nem tudom, hogy melyik kérdésemre válaszoltál?
A
Ha már a P-szériánál tartunk. Azért ott is volt féltesikerült és nagyon jól megcsinált darab.
A P8 és P9 nem volt igazán jó.
A Nova széria meg mindig is külön álló darab volt, de azért próbált hasonlítani a P-szériára.
A Nova 5T is egy P30 koppintás, vagyis a trend megy tovább.
Jelenleg a Huawei csak trükközik a hardverekkel. Semmi mást nem csinál, csak más formában adja ki ugyanazt a hardver összetevőket.
A Mate 30 és a P40 az új. Azért kíváncsi leszek a P40-en lesz-e Google?
Egy biztos, a Huawei már nagyon elment az áraival, így az ember nagyon meggondolja, hogy mit vegyen.
Jó telefonokat csinál a felsőkategoriában, de a lélektani határ nálam 150K és szerintem másnál is. A P40 iá gondolom 300K felett lesz, szerintem semmilyen telefon nem ér annyit.
Nem raktam off-ba, mert ronda lenne a nagy off.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#32) Dhampir válasza Cunaja (#31) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak megjegyeztem, hozzáfűztem gondolatként. A P garanciában is többet adott, legalábbis régebben. Természetesen nem a Lite-ra gondoltam.

Bennem is felötlött a Nova 5T, vagy a Honor 20 a Honor Play lehetséges utódjaként a jövőben, ha majd mérséklődnek az árak.

(#33) Cunaja válasza Dhampir (#32) üzenetére


Cunaja
addikt

Mondtam már, hogy utálom a billentyűzetet?
Nem a P9 a rosszul sikerült, hanem a P8 és P10.
A Nova 5T jó, csak ez a fókusz hiba ne lenne.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#34) Dhampir válasza Cunaja (#33) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#35) cskamacska válasza Cunaja (#29) üzenetére


cskamacska
addikt

Miért vettem Novát a Honor 20 helyett?
Mert Huawei felirat van a hátulján. ;]

Jah kérem, akkor tessen elszenvedni a huncutkodás hátrányait. :P
Honor 20/View 20-ra hetek óta kint a Magic UI 10-es droidja.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) ricsmoka


ricsmoka
tag

:) Felraktam a 10et én is és valami Voda dolgot ir ki. De működik.

[ Szerkesztve ]

(#38) anderledani


anderledani
őstag

Hali

Most kapott egy barátom ilyen telefont és 43 gb tárhelyet foglalnak az alkalmazások úgy, hogy nem tett fel még semmit. Ez miért van?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#39) cskamacska válasza anderledani (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

Azt meg hogy csinálták, Honoroknál kb 100-107GB szabad hely van.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#40) anderledani


anderledani
őstag

Nem volt még feltelepítve semmi kézzel, előtte nem huawei telefon volt és nem használt semmilyen pc-s programot.
factory reset után jó lett, 11gb foglalt csak. De ez akkor is kérdéseket vet fel...

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#41) jeni


jeni
félisten

(#42) jeni


jeni
félisten

Van aki a Nova5T telcsit összehasonlította a Huawei P30 Pro telcsivel?
a 30Pro előnyei:
OLED kijelző
IQ töltés
5X zoom
+500mAh nagyobb aksi
talán a szebb jobb háza.
memória bővíthetőség

minden másban gondolom egyformák.

Negatívként a 30 Pro ellenében a Nova5T nem bővíthető.
Pozitívként pedig fele annyiért megvehető akár csomagban is.
pl.: Vodafone RED Live 100000Ft -Nova5T 128Gb
pl.:Vodafone RED Live 218000Ft .Huawei 30 Pro 128Gb

(#43) Dhampir válasza jeni (#42) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a P30 Pro esetében a kijelző hangszóróként funkcionál, USB 3.1 Type-C, IP68 ellenálló képesség...

Tavaly a Huawei P30 Pro "Best Photo Smartphone" lett. A legjobb fotózási képességekkel rendelkező okostelefonnak választották a TIPA Awards díjátadón. A TIPA 29 tagú, a világ első számú fotómagazinjainak szerkesztőiből álló zsűrije a gyártó termékét ítélte a 2019-es év egyik legjobbjának.

(#44) cskamacska válasza jeni (#42) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért van még ott elég eltérés, P30 Pro most a Hüvely csúcstelefonja, a Honor 20/5T pedig inkább közép tájon legel. :)

+OLED vagy nem, de kijelző mindenképp szebb
+-nagyobb kijelző, ezzel együtt kicsit tepsibb is. Szerintem nem "szebb" a háza, a View-nak "szebb", de mindegyik ócska üvegtepsi. :D
+IP68-as vízállóság.
--P30-on nincs beszédhangszóró(és így sztereó hangszórók sincsenek már), hanem a kijelzőt rezegteti
+madzagos töltés gyorsabb, van vezeték nélküli töltés is.
+USB-C az 3.1-es, Honor 20/5T/Pro az csak USB 2-es. Ezzel együtt nincs Desktop módja a Honor 20-nak, úgy tudom csak a Mate 20/Pro, P30/Pro, és a View 20 kapta meg tavaly.
+-van memóriakártya slot, de a Nano Memory az annyira nem terjedt el, és annyira drága(17000 forint egy 128GB-os, sima microSD-ből 7-8000-ért van ekkora) mintha nem is lenne. :U
/Normál esetben a P30 Pro-ban 8GB memória csücsül(mint ahogy a P20 és P20 Pro között is volt 2GB távolság), de szolgáltatóknak sikerült az egyetlen 6GB-os változatot forgalmazniuk.
+++kamera lényegesen sokkal jobb a P30 Pro-ban. Értsd úgy, hogy a legjobb képei a Honor 20/5T-nek olyanok lesznek, mint a P30 legrosszabb felvételei.
-nincs 3,5mm jack egyiken sem
+-van always on display, nincs értesítő led
+-ujjlenyomat olvasó üvegen keresztül optikai, nem oldalt lapít. Szerintem még mindig a hátsó a legbiztosabb, ami pont egyikben sincs. :)
+van benne infra port
+kicsit nagyobb akku van benne

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#45) BloodRay válasza cskamacska (#44) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért ebben vannak nem kicsit elfogult butaságok...
Nekem ugyan Honor 20 Pro van, de ha fizetnének érte sem cserélném el ezt a "középkategóriást" egy P30 Pro-ra...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#46) cskamacska válasza BloodRay (#45) üzenetére


cskamacska
addikt

Persze, mert dolgozik a cognitive bias. :P Kamerás rész talán erős volt, szerintem az triggerelt ilyen gyorsan. :B De tény hogy a P30 Pro nagyon jó képeket készít.

Én a View 20-at vidáman lecserélném P30 Pro-ra, feltéve ha fúrnak rá 3,5mm-es jack csatit. :DDD Meg igazán a FM rádió, és FM transmitter képességet sem bánnám. No meg az S10e méretet, az kb a Galaxy S5 nagyságával azonos, persze a 4000mAh telepet megtartva.

Meg ha nem üvegtepsi, hanem tiszta erős fém, vagy prémium műanyag lenne, természetesen cserélhető burokkal. :K Kész agyrém, hogy sokan tényleg nagyon örülnek a sleek and shiny kinézetnek, jaj, csak ne csúszna el valahova még vízszintes felületen is, meg ne lenne ilyen sérülékeny. Így megy is rá azonnal a gumibugyi, és hirtelen teljes értelmét vesztette az egész üvegtepsi őrület. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#47) BloodRay válasza cskamacska (#46) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem dolgozik semmi, csak én tudatosan vettem az igényeimnek megfelelő telefont.
Nem akartam oled kijelzőt(pwm miatt...), pláne nem íveltet. Nem akartam kijelző alá épített ujjlenyomat olvasót(hanem a lehető legjobbat) sem és nekem a 3-szoros optikai zommlencse is szimpatikusabb volt mint az ötszörös. Nem beszélve a Huawei márkanév feláráról a semmiért... (nem az ár kifizetése lenne probléma mielőtt ez jön, többet is elköltök órára ha kell...)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#48) jeni válasza cskamacska (#44) üzenetére


jeni
félisten

köszi
érthető amit bővebben leírtál.
próbáltam abból kiindulni,hogy a dupla ár alapján megéri a Huawei 30Pro 128/256Gb megvétele?

(#49) cskamacska válasza jeni (#48) üzenetére


cskamacska
addikt

Azt sajnos én nem tudhatom hogy neked megéri-e a felárat. :B

Szvsz a húzó feature a kamera benne, ha az nem izgat, akkor a Honor 20/5T teljesen jó lehet, mert az 5T-ben még így is jobb, mint amit a "középkategória" azaz az Galaxy A50 és A70 fel tud mutatni, a Xiaomi telefonokban meg ugyanez van. 120000 forintos felár az nagyon sok, tényleg nagyon ki kell használni a plusz funkciókat hogy megérje.

Őszintén szólva meglepett hogy pont egy P30 Pro-val hasonlítod össze, mert normál esetben az emberek a Samu A70 és a Mi9 variánsok között vacillálnak.

Amit esetleg még érdemes lehet megfontolni, 150000 Telekomnál a független Galaxy S10e kártyásan december óta. Az kisebb, akkuja is sokkal kisebb(3100mAh), memória 6GB 8 helyett, de másban hozza amit a sokkal drágább S10 tud, effektíve igazi csúcskészülék.

Ha azt dobták volna be Balkán Friday-kor szerintem eladom a vesém érte, mert nekem a Honor 20 és a View 20 is túl nagy(P30 meg az A70 meg még nagyobb alt="" title=""), de akkor nem volt más, az S10e is 200 felett szambázott. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) BloodRay válasza cskamacska (#49) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom miből gondolod, hogy a P30 kamerája ennyivel jobb. :)
Az S10e-t meg ne sajnáld. Kollégámnak az van. Annyi pozitívuma van egyedül, hogy valóban kompaktabb. Amúgy meg debil helyen van az ujjlenyomatolvasója, a Samsung szoftvere meg bár funkcionálisan nagyon jó, de az optimalizálásról még sose hallottak és a Bixby erőltetése marha bosszantó.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.