Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) somé válasza woodworm (#3147) üzenetére


somé
őstag

Recovery.img van, de mit és hogyan kezdjek vele?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3152) shootme2 válasza somé (#3151) üzenetére


shootme2
aktív tag

Én így csináltam.

Csak saját felelősségre...

- Töltsd le a két szükséges zip fájlt:
[link]
[link]
- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez az USB kábellel.
- Meg fog jelenni egy új CD meghajtó a Sajátgépben. Menj be a Drivers mappába, és telepítsd fel az adb_drivert.
- A root...zip fájlt csomagold ki valahova a számítógépeden.
- A Superuser...zip-et másold fel a telefonra, a microSD kártya gyökérkönyvtárába - de ne csomagold ki!
- Kapcsold ki: beállítások > alkalmazások > gyors bootolás
- Kapcsold be: beállítások > alkalmazások > alkalmazásfejlesztés > USB hibakeresés
- Csatold le a telefont az usb kábelről, majd kapcsold ki a telefont.
- Tartsd _egyszerre_ lenyomva a bekapcsolás gombot és a hangerőszabályzók közül a halkítást kb. 10 másodpercig.
- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez. (Ha driver települ a csatlakoztatás után, várd meg, amíg lefut a telepítés.)
- Indítsd el a korábban kicsomagolt root...zip fájlban található mappából a root...bat fájlt.
- Ha minden rendben zajlik, néhányszor entert kell nyomni a batch fájl futása során, más teendő nincs.
- Miután lefutott a batch fájl, csatold le a telefont az usb kábelről, és vedd ki az akkut.
- Tartsd lenyomva a hangosítás hangerőszabályzót és a bekapcsolás gombot, ÉS miközben lenyomva tartod őket, helyezd vissza az akkut. A gombokat közben ne engedd el egészen addig, míg a képernyőn azt nem látod, hogy...
- a recovery mode-ba jutottál. Itt a hangerő le-fel gombokkal tudsz navigálni, a bekapcsolás gombbal tudsz okézni.
- Válaszd az "install zip from sdcard"-ot.
- Válaszd ki a Superuser...zip-et
- A következő menüben válaszd a "Yes - Install..."-t
- Ha végzett, válaszd a reboot opciót.
- Miután újraindult és bebootolt a telefon, töltsd le a Google Play áruházból a Root-Checker alkalmazást. Ezzel ellenőrizheted a rootolás sikerességét.

[ Szerkesztve ]

(#3153) somé válasza shootme2 (#3152) üzenetére


somé
őstag

:U Te nem olvasod azt amit írtam? Ez a kör már lement, nem ez a gond, nem a rootolás mikéntje, hanem az új ROM utáni Recovery hiánya.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3154) shootme2 válasza somé (#3153) üzenetére


shootme2
aktív tag

A recovery felrakásának módját írtam le csak a root-al együtt... :W

[ Szerkesztve ]

(#3155) somé válasza shootme2 (#3154) üzenetére


somé
őstag

Az oké, hogy felteszi a recovery-t, de nem indul ebben a módban, tehát hangerő fel + bekapcsolás...de ezt is leírtam...

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3156) shootme2 válasza somé (#3155) üzenetére


shootme2
aktív tag

Azt írtad hogy a frissítés után nincs recovery és hogy nem lép be recoverybe. Ebből nem derül ki hogy már próbáltál rá frissítés után recoveryt feltenni. De igazából mindegy is. Le lett írva hogy ehhez az új fw-hez új recovery is kell én belinkeltem neked az új recovery-t tartalmazó csomagot már kétszer azzal telepítetted? Ha nem csináld azzal és működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#3157) woodworm válasza somé (#3151) üzenetére


woodworm
veterán

Bemásolod a számítógépeden abba a könyvtárba, ahová az eredeti rootoló csomagot kitömörítetted és ahonnan a rootolást végezted. Majd átnevezed arra a névre, amilyen néven ott szerepel az img kiterjesztésű fájl (nem minden csomagban egyforma a neve). Ezután futtatod ugyanúgy a root_vx.x.bat fájlt. Esetleg elfogadod shootme2 által linkelt csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#3158) jakabtamas


jakabtamas
tag

Ha van valakinek egy B889 - ről készült backupja, töltse már fel ide ! Köszi

(#3159) jakabtamas


jakabtamas
tag

Van egy ötletem ! A B889-et nem lehet flashelni Odinnal ?

(#3160) kaller1 válasza jakabtamas (#3159) üzenetére


kaller1
veterán

:Y

.::> <::.

(#3161) jakabtamas válasza kaller1 (#3160) üzenetére


jakabtamas
tag

?

(#3162) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Gyerekek!
Értem én, hogy mindenki rootolni akar, meg cwm, meg miegymás, de valaki nem írná le, hogy az új rom miben különbözik a régitől? Esetleg részletesebben, pl mik azok az alkalmazások, amik nincsenek benne, van-e valami újjítás benne, ez is olyan jól optimalizált, mint elődje, meg ilyesmi. A tapasztalatokat is szívesen venném, mert én jól "belaktam" a telót és egy próba miatt nem akarok mindent előlről kezdeni! Köszönöm előre is az építő jellegű hozzászólásokat!

Üdv.: KamuMazsola

Üdv.: KamuMazsola

(#3163) P.mini válasza KamuMazsola (#3162) üzenetére


P.mini
aktív tag

Ugyan ezért könyörögtem kb. 2 napja. Én is úgy vagyok mint te, nagyon belaktam már a telefont lassan 1 év alatt, nem nagyon akarom elcseszni. Remélem valaki majd segít nekünk... :)

(#3164) jakabtamas válasza KamuMazsola (#3162) üzenetére


jakabtamas
tag

Hello.

Nincsen benne :
- FM Rádió
- Zene alk.
- All Backup
- G+
- Touchpal
- Felülről a Wi-Fi kapcsoló stb.
- TotemWeather
- Youtube
- Appinstaller
- Jegyzettömb
- Navigáció
- Térkép
- Adatfolyamok

Nincs újitás.
A gyorsaság : Úgy egy hangyányit mintha gyorsult volna.

Vélemény : Én biztos nem frissítenék rá.

[ Szerkesztve ]

(#3165) KamuMazsola válasza jakabtamas (#3164) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Köszönöm a válaszod, értékes info! (Marad a régi)

Üdv.: KamuMazsola

(#3166) P.mini válasza jakabtamas (#3164) üzenetére


P.mini
aktív tag

Lehet nekem megér egy frissítést, nem használom ezeket, ha meg igen, (pl: youtube, zene) akkor meg felrakom rá. Már csak a főzött ROM felrakása miatt nem tudom. A CWM-el most már lehet rakni rá Főzött ROM-ot?

(#3167) jakabtamas válasza P.mini (#3166) üzenetére


jakabtamas
tag

Igen, jelenleg nekem CBR van rajta.

(#3168) somé


somé
őstag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítő szándékot, a telefont eladtam a délután folyamán.
Sok sikert a továbbiakban a készülékhez.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3169) P.mini


P.mini
aktív tag

Ezt a ROM-ot használja valaki? Ez az, amit mondatok, hogy ICS kinézet? Mi a vélemény? Bocs, hogy ennyire hülye vagyok, csak egy ideje nem követem a fórumot, mert nincsen rá időm. :/

(#3170) P.mini válasza P.mini (#3169) üzenetére


P.mini
aktív tag

Kicsit visszaolvastam, és láttam, hogy ezt már próbáltátok és nem jött be. Én most ezt szeretném felrakni, erről mondtátok a legszebbeket. A kérdés: OC Kernel kell a Wi-Fi-hez? Hol tudom letölteni?
Közben meg lett.

[ Szerkesztve ]

(#3171) St3ven válasza jakabtamas (#3164) üzenetére


St3ven
addikt

Ez komoly? :Y Ez az az új gyári rom, amiről pár napja szó van? Be tudnád linkelni, hol írják ezt?

Mert ez így nekem is vonzó, kivéve talán a redőnyön lévő kapcsolók eltüntetését, azok kifejezetten hasznosak voltak.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3172) shootme2 válasza St3ven (#3171) üzenetére


shootme2
aktív tag

Komoly nekem is ez van fent és igen ez az új rom. A redőnyről tényleg eltűntek a kapcsolók de widget-ként kirakhatóak.

(#3158) jakabtamas: Nekem van backup-om de a felrakása után a Huawei Ascend feliratnál nem jut tovább a telefon. A netről is letöltöttem egy backup-ot és azzal is ugyanaz a helyzet.

(#3173) somé: Van recovery...

[ Szerkesztve ]

(#3173) somé válasza jakabtamas (#3164) üzenetére


somé
őstag

Na én annyira feb@sztam magam, hogy észre sem vettem, hogy ennyi minden hiányzik.... :((( Nameg, hogy nem lehet visszateni az előző ROM-ot és nincs Recovery mód.

Pont jókor adtam el. :K

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3174) Lacika0002 válasza P.mini (#3170) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Én volt hogy 1 nap 5x újra telepítettem a telót, végig probáltam a romokat és a végén visszatértem a cm7-re. Vannak hibái, de még mindig ez a legjobb az összes között, meg talán a cbr, de az meg gyári launcherrel van, az meg hát elég szarul néz ki, és az a kevés ramot nem akarom még tovább fogyasztani egy másik indítóval. Ugyhogy CM a nyerő! :C

(#3175) jakabtamas


jakabtamas
tag

(#3176) St3ven válasza shootme2 (#3172) üzenetére


St3ven
addikt

Remek, remélem már ezzel a rommal kapom vissza a szervizből. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3177) P.mini


P.mini
aktív tag

Hali! Amikor telepíteni akarom a rom-ot, akkor ezt írja: E: Can't mount /sdcard/
benne van, most formáztam le FAT32-re. Mi a gond? Sürgős lenne, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3178) P.mini válasza P.mini (#3177) üzenetére


P.mini
aktív tag

Másik SD-t bevette. Már nagyon kész voltam, hogy megöltem a telót. :/

(#3179) P.mini


P.mini
aktív tag

Miért van az, hogy nem tudom húzni a procit? ez a max, a 800, nem engedi tovább. nem jó az oc kernel? Hogy kell felrakni hogy jó legyen, mert már próbáltam. :(

(#3180) OGI-san


OGI-san
csendes tag

Most raktam fel a frissítést. Előtte backup, ami sikeresen visszaállt gond nélkül a frissítés és újraindítás után. appinstaller, jegyzettömb nekem van. A redőny hiányozni fog, de alapból 83 mb ramot mutat szabadon a futó alkalmazásoknál. Témát lehet választani.
Nekem tetszik, bár én eddig nem nyúltam bele másképp( root custom rom)

(#3181) lacu75


lacu75
csendes tag

Kérlek segítsetek nekem!!!
A következő gondom van egy Huwei ascend y 200 telon frissítettem a romot sd vel az sikerült is.
Custom romot akartam fölrakni ezert rootoltam a készüléket Y ascend 200 tolboxal.
A rootolás az sikerült mert leellenőriztem a root cheker programmal.
Mert sajnos nekem a recovery mód az nem működik, próbáltam már az összes gomb funkcióval de nem juttok el odáig, sehogy sem sikerül, már tartottam egy percig is,de semmi a logónál megáll.
Viszont a tolboxba van egy olyan funkció Flash original kernel én lefuttattam és azóta a késszülék az megáll a kezdő képernyőnél. Sajnos így meg az sd-röl sem tudok telepíteni.
Segítsetek.

(#3182) shootme2 válasza lacu75 (#3181) üzenetére


shootme2
aktív tag

Az sd kártyára tedd fel az új szoftver dload mappáját majd kikapcsolt állapotban nyomd a hangerő le a hangerő fel és a bekapcsoló gombot egyszerre így frissíti a szoftvert ugyanúgy mint a Beállítások - tárhely - szoftverfrissítés menüből. A recovery-t pedig ezzel a módszerrel tedd fel. Ebben benne van a root-olás menete is ha ezt nem akarod akkor az utolsó pár sort hagyd ki és csak az első linkről tölts le.

(#3183) St3ven válasza OGI-san (#3180) üzenetére


St3ven
addikt

Most raktam fel a frissítést. Előtte backup, ami sikeresen visszaállt gond nélkül a frissítés és újraindítás után.

Ezt most hogy érted? :F Akkor mégiscsak bent van az új romban a Huawei backup progija? Vagy másik appot használtál erre?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3184) lacu75 válasza shootme2 (#3182) üzenetére


lacu75
csendes tag

Nagyon Nagyon köszönöm a választ.
Meg oldódott a romot sikerült felraknom.
A rootot most csinálom. Még egyszer Köszönöm!!! :C

(#3185) OGI-san válasza St3ven (#3183) üzenetére


OGI-san
csendes tag

Előtte ugye használtam a backupot, ami úgytűnik lementette önmagát. Appinstallerrel sikerült vissza feltenni a backup appját és utána meg az összes beállítást vissza a backuppal.

(#3186) KamuMazsola válasza OGI-san (#3185) üzenetére


KamuMazsola
őstag

OGI-san!
Te akkor csináltál egy ugyanolyat, mint előtte volt? Akkor nem értem mi értelme volt? Vagy ha valami mégis valami új, vagy jobb így, megosztanád velünk?

Üdv.: KamuMazsola

(#3187) lacu75 válasza shootme2 (#3182) üzenetére


lacu75
csendes tag

Most van egy olyan probléma,hogy ha rootolom akkor nem jon fel a recovery mod.
próbáltam már mind a kettővel. rootv4 ezzel nem lássa, root v5 ezzel lássa lefut,de nincs recovery mód.
mely lenne jó hozzá?

(#3188) KamuMazsola válasza lacu75 (#3187) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Itt van leírva!

Üdv.: KamuMazsola

(#3189) St3ven válasza OGI-san (#3185) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, értem! Remélem én is lementettem valamikor korábban a backup appot. Majd kiderül, ha visszakapom a telóm.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3190) lacu75 válasza KamuMazsola (#3188) üzenetére


lacu75
csendes tag

Köszönöm de ezzel nem megy a recovery mod!!! :F

(#3191) woodworm válasza lacu75 (#3190) üzenetére


woodworm
veterán

Végül is melyik rom van fenn nálad? Ha a 898-as, akkor letöltötted újra a leírásban linkelt fájlokat vagy a már meglévőre hagyatkoztál?

(#3192) lacu75 válasza woodworm (#3191) üzenetére


lacu75
csendes tag

HUAWEI_Ascend_Y200_firmware%28U8655-1%2CAndroid 2.3%2CV100R001C00B898%2CNormal%2C05011DGR%29

Ezt a romot töltöttem le és letöltöttem a fájlokat is.
A rom innen van:http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=index&type=software

a legelső az.

(#3193) somé


somé
őstag

Mint feljebb írtam, ha frissítetted a ROm-ot, akkor nem tudod root-olni a leírt módon.....eltűnik a Recovery. :o

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3194) woodworm válasza somé (#3193) üzenetére


woodworm
veterán

A CWM Recovery minden gyári rom felrakása után eltűnik. Ha valaki a 898-as romot nem tudja a (#3152) hozzászálásban linkelt csomaggal rootolni, akkor valamit nem jól csinál. Ebben ugyanis már ki van cserélve a recovery.img.

(#3192) lacu75:
Gyanús ha az egyik rootkészlet látja a készüléked, a másik nem. A driverek és a fastboot.exe ugyanaz bennük.

(#3195) shootme2 válasza lacu75 (#3190) üzenetére


shootme2
aktív tag

Az új romhoz új recovery.img is kell. Amit linkeltem abban már az új van azzal a módszerrel működik a recovery és a root is. Ha mindent azzal csinálsz jó lesz. Ha be akarsz lépni a recovery-be akkor a gyors boot legyen kikapcsolva.

somé: Van recovery az új rom-hoz bármilyen nehéz is megértened.

(#3196) somé válasza shootme2 (#3195) üzenetére


somé
őstag

Érdekes, hogy lacu75 is feltette az új rom-ot és nincs recovery-je, nem tudja root-olni.
Ettől még lehet, hogy van, de ha egyszer nem indul a teló recovery-ben, akkor mire gondoljon az ember?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3197) lacu75 válasza woodworm (#3194) üzenetére


lacu75
csendes tag

Igen mikor elindítom a bat fájlt ezt írja a köteg fájlt nem lehet felismerni.
azért hiába enterezem kilep.

Nem értem a a 5.2 es látja de ha lefut akkor eltünik a recovery.

(#3198) lacu75 válasza somé (#3196) üzenetére


lacu75
csendes tag

Igy van pontosan, valakinek már sikerült ezzel a rommal a rootolás?

(#3199) lacu75 válasza shootme2 (#3195) üzenetére


lacu75
csendes tag

Igen mindent úgy csinálok ahogy a leírásban van.
Ki van kapcsolva a gyors bootolás, a usb hiba kereső az be van kapcsolva.
Mégsem jó!

(#3200) woodworm válasza lacu75 (#3197) üzenetére


woodworm
veterán

Na, de ezt az üzenetet nem a fastboot küldi, hogy nem ismeri fel a készüléket, hanem az oprendszer, hogy nem ismer olyan fájlt, mint amit indítani akarsz. Simán kattintasz rá vagy parancssorból indítod?
Az 5.2-esbe pedig nem ez a lemezképfájl van. Ha végképp nem boldogulsz, akkor a 4-esből másold át az 5.2-esbe a recovery.img-t és nevezd át az ott szereplő img nevére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.