Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) jakabtamas válasza Morgal (#3900) üzenetére


jakabtamas
tag

Szia !

A gyári ROMmal is megy a SWAP, de OC kernel kell hozzá. Custom ROMokat nem ajánlom, nekem nem vált be. Talán még kevesebb hely lett mint volt. :( Kernelt a myhuawei.net-en telálsz ;)

(#3902) Morgal válasza jakabtamas (#3901) üzenetére


Morgal
tag

Akkor mondjuk felrakhatok egy 889/898-at és csak az OC kell hozzá? Ez Toolbox-szal kivitelezhető? Vagy manuálisan kell csinálni? Sorrend fontos? OC aztán ROM vagy ROM, majd OC?

(#3903) jakabtamas válasza Morgal (#3902) üzenetére


jakabtamas
tag

Igen. Toolboxal sztem nem fog menni, manuálisan kell. Kernelt a rootkészletbe, telót fastbootba, és egy parancssor kellesz nekünk ;)

parancssorban elnavigálsz a rootkészlet mappájához, és begépeled ezt:

fastboot flash boot <kerneled neve>
fastboot reboot

És újraindul a teló az új kernellel. A sorrend nem fontos, teljesen mindegy.

(#3904) Morgal válasza jakabtamas (#3903) üzenetére


Morgal
tag

Köszi szépen, kipróbálom! Még annyi kérdésem lenne, hogy 889 vagy inkább 898? Annyi féle hozzászólást olvastam, hogy nem tudom eldönteni...a CleanBaseRom 5 egyáltalán nem jó?

(#3905) jakabtamas válasza Morgal (#3904) üzenetére


jakabtamas
tag

Hát, fele fele a B889 abban jobb, hogy nagyobb a felbontás, a B898 pedig nincsenek szemetek, de szőröznek az ikonok. :( CBR is jó, de én személy szerint B889-at tenném vissza. :K

(#3906) heidricha


heidricha
senior tag

Hali!

889 van fenn, és nem lehet 5-nél több névjegyet elmenteni. Sőt, nem a mennyiséggel van baj, mert ha kitörlök egyet, akkor sem enged helyette másikat feltenni! Próbáltam telefonra, vagy G-fiókba, de ugyanaz a jelenség.

5 éves Androidos tapasztalat mellett sem sejtem, mi lehet az oka, sosem futottam ilyenbe eddig!

Telepíteni persze nemigen lehet rá - folyamatosan jelzi, hogy kevés a hely, nincs root-olva, és mind az 5 utólag telepített alkalmazás fenn van (ez irónia volt, sajnos tényleg nagyon szűk a hely, de ez nem lenne baj, a jelzés elfér, nagyon újat nem kell telepíteni - csak épp ez a névjegyes dolog is elég fura, és nem tudom, nincs-e köze a tárhelyhez)

(#3907) heidricha válasza Morgal (#3900) üzenetére


heidricha
senior tag

Hali!

Ezt a Toolbox-ot honnan szedted? A MyHuawei-en van nyoma a hozzászólásokban, de link egy szál se!

(#3908) jakabtamas válasza heidricha (#3907) üzenetére


jakabtamas
tag

Tessék:[link]

(#3909) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, a rootolás wareznek minősül-e, ha igen akkor elnézést.
Szóval elvileg rootoltam, a checker szerint is, mégse tudom pl. a gyári alkalmazásokat átrakni az SD kártyára vagy törölni, ahogy eddig sem tudtam. Meg a /system mappát sem látom a total commanderben, ha rádugom a telefont a gépre.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#3910) Yooha válasza Yooha (#3909) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ja, és a letöltött fájlkezelők - amik látják többek között a /system mappát - sem tudják törölni azokat a programokat, amiket rootolás előtt sem tudtam törölni. Úgy érzem, a rootolás után még valamit csinálni kell..

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#3911) Lacika0002 válasza Yooha (#3909) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Helló.
Ha root checker szerint kész a root akkor nincs baj. Az a baj nem vagy tisztában azzal hogy a rootal milyen "jogokat" kapsz. Gyári alkalmazásokat Link2SD vel tudod átpakolni az SD kártyára, törölni pedig pl. a Titanium backup-al. Ha gépre dugod a telefont soha nem fogod látni a system mappát a total commanderben, csak az SD-ket. Ha törölni akarsz a system mappából akkor előtte írhatóvá kell tenni a mappát, erre jó a Root Explorer. Belépsz a mappába és felül a mount r/w gombbal írhatóvá teheted.
Remélem segítettem... :U

[ Szerkesztve ]

(#3912) Yooha válasza Lacika0002 (#3911) üzenetére


Yooha
aktív tag

ES file explorert töltöttem le. Elvileg sikerült írható/olvashatóvá tenni a cuccost. Most a program eltávolítása után az értesítési területen az van, hogy "eltávolítás.." vagy 5 perce. De semmi üzenet, hogy sikerült/nem sikerült/mi tart ilyen sokáig. De azért még próbálkozom, köszi!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#3913) Morgal válasza jakabtamas (#3905) üzenetére


Morgal
tag

898 lett a vége, a 889-et nem sikerült felrakni, mert hiba volt e telepítéskor, amikor álíltólag a másik részt kellett volna bemásolni, semmilyen gombra nem reagált. A 898 simán felment viszont ami nagyon érdekes, hogy amikor megnyomom a menüt az ikonok összevissza vannak a 2-3. oldalon, konkrétan szétszórva, holott a 2. oldalon is elférnének. Mitől lehet ez?

(#3914) Morgal válasza Morgal (#3913) üzenetére


Morgal
tag

Remek...megcsináltam ezt az OC 1200 kerneles dolgot és azóta nem megy tovább a telefon a logónál, se recovery, se bootloader se semmi.

(#3915) Lacika0002 válasza Morgal (#3914) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Honnan tetted fel? Recovery-ből? :F

(#3916) Morgal válasza Lacika0002 (#3915) üzenetére


Morgal
tag

fastboot-al rendesen cmd-s parancssorból, újraindult és azóta semmi. Annyira reagál, hogyha nyomom a bekapcsoló gombot, akkor elmegy a logó, ha megint megnyomom akkor előjön, fastboot-os parancsokra még reagál, próbáltam recovery-t is - semmi hatás.

(#3917) shootme2 válasza Morgal (#3916) üzenetére


shootme2
aktív tag

Tedd fel a microsd-re a B898 dload mappáját. Nyomd a hangerő le+ hangerő fel+ power gombot egyszerre így lesz egy tiszta B898-ad.
Utána tegyél fel egy CWM-et így (root-al egybekötött leírás).

OC kernel: Töltsd le ezt és másold fel sd-re.
CWM-ben install zip from sd utána saját grafikus felülete lesz. Csak a gyárit és az OC boot-ot használd belőle a többi nem jó.

(#3918) Lacika0002 válasza Morgal (#3916) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Utálom azt a fastbootot, nem tudom miért van erőltetve... :W
Recoveryből egy sima telepítés lett volna.
myhuawei.net-en nézz szét, hátha van róla valami leírás :F

(#3919) Morgal válasza shootme2 (#3917) üzenetére


Morgal
tag

Köszi szépen, ez eddig a legrövidebb és legjobb leírás amit láttam! :C Az elképesztő, hogy a saját telómat ami egy HTC Wildfire S, elsőre sikerült unlock-olni, rootolni, cyanogenmod, link2sd, ramexpander telepíteni...ez az Y200 elképesztő!

(#3920) heidricha válasza heidricha (#3906) üzenetére


heidricha
senior tag

Névjegyekkel kapcsolatban valami 5let esetleg?

(#3921) P.mini


P.mini
aktív tag

Úgy tűnik marad fent a B889. Nem volt semmi fagyás eddig, elég stabil. Opera Mini-n, Youtube-on és híváson kívül másra nem használom. Jó lesz ez így...

(#3922) P.mini válasza P.mini (#3921) üzenetére


P.mini
aktív tag

Elírtam. B898
Bocsi.

(#3923) denes04

Hali.Felraktam a z ics kinézetes romot probálom más kernellel de semmivel nem megy a wifi..S.O.S

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3924) P.mini válasza denes04 (#3923) üzenetére


P.mini
aktív tag

Az 1200-as OC kernelt próbáltad már? nekem azzal ment...

(#3925) denes04 válasza P.mini (#3924) üzenetére

Igen...

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3926) gps76 válasza denes04 (#3923) üzenetére


gps76
őstag

Az egy hulladék rom,akad mint a fene.

(#3927) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Mért lehet az, hogy hiába flashelem fel a CWM-et a rootolási leírás alapján, mégsem lép be? Marad a képernyő a Huawei logónál, nem lép tovább. Mintha nem tudná felrakni normálisan a CWM-et. Más is tapasztalt ilyet?

(#3928) Superhun válasza Superhun (#3927) üzenetére


Superhun
addikt

Megoldva, bocsi. :B

(#3929) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Rootolni szeretném a lányom telóját, főleg csak a tárhely bővítése végett.
Annyi lenne a kérdésem, hogy az első hozzászólásban leírtak nem változtak, volt frissítve, aszerint mehet?
Nem láttam, vagy csak elkerülte a figyelmem, az SD kártya második patríciója ext2 legyen?
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Maine coon

(#3930) jakabtamas válasza atosan (#3929) üzenetére


jakabtamas
tag

Szia

Az 1. hsz nemrég lett aktualizálva ;)

Sztem mindegy, EXT2-től EXT4-ig jó.

(#3931) atosan válasza jakabtamas (#3930) üzenetére


atosan
addikt

Köszi!

Maine coon

(#3932) papírka


papírka
csendes tag

Üdv.
Valaki tudna nekem ajánlani egy jó főzött romot a y200-ra?
sajnos annyira nem értek hozzá, de azért megpróbálkoznék vele felrakni.
egy 4-es android kéne rá.

(#3933) woodworm válasza papírka (#3932) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg a y200-on kizárja egymást a jó (használható) és a 4-es android.

(#3934) papírka válasza woodworm (#3933) üzenetére


papírka
csendes tag

Mért? Hogy érted?

(#3935) Superhun válasza papírka (#3934) üzenetére


Superhun
addikt

256MB RAM-ja van szegény telefonnak, így igen csak kínszenvedés egy ICS-t futtatni rajta...

(#3936) papírka válasza Superhun (#3935) üzenetére


papírka
csendes tag

és egy ICS kinézetű 2.3.6-os?

(#3937) Superhun válasza papírka (#3936) üzenetére


Superhun
addikt

Azt a ROM-ot sajnos nem próbáltam, de sztem több erőforrást eszik a gyári GB-nél, így nem igazán ajánlott az sem.

(#3938) woodworm válasza Superhun (#3937) üzenetére


woodworm
veterán

Ez így túl általános. A kovacic-féle is ICS kinézetű 2.3.6 és egyáltalán nem ez a tapasztalatom vele.

(#3939) DS39 válasza papírka (#3936) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak a kinézet kell, tegyél fel egy Holo Launchert. a gyárinál gyorsabb és sokkal jobban használható testre szabható. rendes ICS-hez sajnos 512 MB RAM kell, de még azt is képes megenni. ez az Android..

4.0+ rendszerekhez 1 GB RAM alatti telefont már nem érdemes venni.

(#3940) jakabtamas


jakabtamas
tag

Sziasztok

Azt nem tudja valaki, hogy 1 telenoros Y200-at bevesznek -e a gariba (szükség esetén) B898-al ?

Előre is köszi :R

(#3941) bulldog77


bulldog77
csendes tag

Sziasztok! Egy fözött rommal se megy a wifim nem tud rá valaki megoldást! Vagy hogy miért? Kernel gyári.

Huawei P10

(#3942) Superhun válasza jakabtamas (#3940) üzenetére


Superhun
addikt

Ha gyári a ROM, akkor természetesen beveszik.

(#3943) jakabtamas válasza Superhun (#3942) üzenetére


jakabtamas
tag

Köszi :R

(#3944) Superhun válasza bulldog77 (#3941) üzenetére


Superhun
addikt

Mi a hibajelenség? Nem lehet bekapcsolni? Vagy nem tudsz felmenni a routerre?

(#3945) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen y200-ast, és valamiért nem tudok beállítani képet a hívóhoz. A simről minden névjegyet átmásoltam a telefonra, a névjegy szerkesztésében kiválasztottam a képet, s bejövő hívásnál csak a nevet adja ki, a képet nem. Megoldás? :)
u.i.:Még annyi, hogy a névjegyzékben jelzi a csatolt képet, csak híváskor nem

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3946) denes04 válasza Superhun (#3944) üzenetére

Superhun...
Nekem is ilyen problèmám van...A wifit betudom kapcsolni viszont nem rudok rácsatlakozni a hálozatra mert mindig ledob vag bem tudom...jah ès probáltam már többfèle kernellel...

[ Szerkesztve ]

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3947) Superhun válasza Peti78 (#3945) üzenetére


Superhun
addikt

Nincs véletlenül több névjegyhez megadva ez a szám? Ez könnyen elő szokott fordulni, és híváskor fene se tudja, hogy melyik névjegyet hozza be. A névjegy, amihez a képet hozzáadtad, a telefon belső memóriáján van, vagy Google névjegy?

(#3948) Superhun válasza denes04 (#3946) üzenetére


Superhun
addikt

Más routerekkel is előfordul? Másik telefonnal semmi gond nincs?

(#3949) denes04 válasza Superhun (#3948) üzenetére

A gyári rommal jo meg másik teloval sem....nás hálozatokon sem jo...

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3950) bulldog77 válasza Superhun (#3944) üzenetére


bulldog77
csendes tag

mindig ledob. a gyarival minden ok!

[ Szerkesztve ]

Huawei P10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.