Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) #86973952 válasza Macipalika (#6399) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezért jó elolvasni a hozzászólásokat, meg az összefoglalót.

Utóbbiban megtalálod a teljes verziós FW letöltőjét.
- Biztonsági mentés saját app -ból.
- Wipe recovery -ből.
- B609 FW -ből dload mappa a benne lévő fájlal az SD -re.
- Telefon elindítás 3 gombossal, így automatikusan frissít.
- Elindul a telefon, Biztonsági mentés visszaállítás.
- 1 újraindítás még jól jön utána.

(#6402) #86973952 válasza #86973952 (#6401) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mármint gondolom, hogy nem Vodás a készülék, mert tudomásom szerint arra még nincs EMUI 3.0. Vodánál csak OTA frissítés létezik, sajnos... Egyedi FW -kkel.

---------

Hogy még egyértelműbb legyen, hozzáírtam egy részt még az összefoglalóhoz:

FONTOS! Elsősorban a general verziós FW -k használata javasolt a problémamentes működéshez. Nem feltétlen eredményez működési problémákat az OTA frissítés, de előfordul, így a nagyobb méretű FW telepítése javasolt, ami garantáltan stabil. Minden hivatalos ROM mellé kiadnak egy nagyobb változatot (kivéve Vodás FW -k), ami képes a helyreállításra is. A tömörített fájl mérete általában ~1,2 giga, kicsomagolva a dload mappa a benne lévő fájlal ~2 giga.

[ Szerkesztve ]

(#6403) Cunaja válasza KKrisz751 (#6396) üzenetére


Cunaja
addikt

szóval van némi hiba, majd este leírom mi, mert most meló van. Röviden, csúnya a fehér navi háttér, az értesítési panelon az árnyék nem kell.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6404) Cunaja válasza KKrisz751 (#6396) üzenetére


Cunaja
addikt

Röviden annyit, hogy a navi ikonoknak nem átlátszó a háttér. Majd délután a többi hibát

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6405) philoxenia válasza Macipalika (#6399) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A játék kérdése érdekes, mert ugye itt FHD felbontáson fut, az eredeti Advance meg ha jól rémlik 800x 480...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6406) #86973952 válasza Cunaja (#6403) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szépek ezek a mappák.

------

"Komoly" árváltozások a Telenor -nál:

"Huawei Ascend P7

két éves L kategóriás előfizetéssel 0 Ft (-20 Ft)
két éves XXL kategóriás előfizetéssel 0 Ft (-20 Ft)"

[ Szerkesztve ]

(#6407) KKrisz751 válasza Cunaja (#6400) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Mivel a 3.0 témákban, is benne van a navi gombsor, azoknak a helyére tettem.

Amit ti írtok az a másik könyvtár. Vagyis nem abba kell tenni amiben eredetileg van, xhdpi hanem xxhdpi be. Engem ez zavart.
porterocka1.1.3.hwt is a xhdpi könyvtérban van.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6408) #86973952 válasza KKrisz751 (#6407) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert az 2.3 -as téma.

(#6409) orsacchiotto válasza #86973952 (#6373) üzenetére


orsacchiotto
tag

Szia, sziasztok!

Mivel antikocka vagyok, kérlek segítsetek. Mit kell tennem, hogy használni tudjam
ezeket a témákat? :(
Teljesen stock a telefonom.
Ha valaki tud segíteni, kérem, hogy óvodai, szájbarágós szinten, mit, hova töltsek,
mit csináljak. :)

Előre is köszönöm, a segítséget.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6410) #86973952 válasza orsacchiotto (#6409) üzenetére


#86973952
törölt tag

Benne van az összefoglalóban. HA új témát töltesz le (nem a gyári felületről, hanem máshonnan), akkor azt az SD kártyán (vagy ha nem használsz, akkor a belső tárhelyen) a HWThemes mappába kell tenni. HA nincs ilyen mappa, akkor csinálj egyet.

[ Szerkesztve ]

(#6411) orsacchiotto válasza #86973952 (#6410) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm, letöltöm. Csináltam egy HWThemes mappát a memokártyámra.
Utána mi a teendő?

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6412) KKrisz751 válasza Cunaja (#6403) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ja, így én is látom, de mivel nekem nem működött nem is tudtam próbálni.

Közben éjjel arra is rájöttem, hogy ha csak azt teszem a könytárakba amin változtatni akarok csak az fog változni.

Így most újra egy szűz 2.3as témálval kezdem. (Black god) és csak azt teszem bele ami kell.

Porterocka
Igen, nekem is kifgejezetten tetszenek. a 2.3 témák közül kettő volt ami normális ikonokat tertalmaz és nem kínai gyerek ikonok. Vagy nem egykaptafára minden kék vahy barna vagy vaj színű.
A powersave és a black god. Azért is jó, mert közben 3.0 alatt ezeknél lehet a zárképernyő ikonokat cserélgetni mert előjön egy opció hozzá. Viszont újra meg kell keresnem, mert éjjel nézegettem és nem emlékszem hol találtam meg. :D :D

MÁS:
Használati tapasztalat. 3.0 alatt érzéketlenebb a kijelző. Mivel az inteligens tokon, az átlátszó lapján, egyszerűen 100ból 1szer sikerül felvenni a telefont. Ébresztőt kikapcsolni lehetetlen.

Jó lenne rá egy frissítés. Mert ez a tok hasznos tud lenni, de így nyitoigatni kell, ami pont az előnyét veszi el az int-toknak. 2.3 alatt ezek majdnem annyira érzékenyen működtek mint a saját kijelzője. Kesztyűmőd nélkül.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6413) KKrisz751 válasza #86973952 (#6408) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Akkor bocs. 3asnak néztem. Mivel a 2.3 asokban semmi extra nincs szinte az ikonokon kívül.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6414) #86973952 válasza orsacchiotto (#6411) üzenetére


#86973952
törölt tag

Le fogja frissíteni a Téma alkalmazás. Csak érdemes ilyenkor kilépni belőle (úgy, hogy bezárod), aztán újra be.

KKrisz751:
Én is az egyszerű, letisztult dolgokat szeretem, de nem erre van igény, szóval érthető, hogy leginkább olyan témák vannak online, ami nagyon megváltoztatja a kinézetet.

Intelligens tokot nem használok, az ébresztővel vagy az érzékeléssel nekem nincs semmmi gondom.

(#6413) KKrisz751:
2.3 -as témákban az van, amin változtatni lehet. Ott még elég korlátozott volt. Pl. Stat bar ikonok, legördítős ikonok, settings ikonok, főképernyős ikonok, navi gombok, záró képernyő. Meg egy-egy "apróság" kinézete, mint az óra widget, tisztító widget...stb.

[ Szerkesztve ]

(#6415) Cunaja válasza KKrisz751 (#6407) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem bírtam ki, hogy ne válaszoljak. Azért vagyunk, hogy segítsünk, de ha valaki úgy gondolja, hog jobban tudja mint mi akik tesztelnek és viszonylag profik, akkor nyugodtan csinálja úgy ahogyan akarja, de ne csodálkozon, ha nem sikerül. A 2.3 ikonok tényleg nem az xxhdpi-ben vannak, de ez 3.0 és az xxhdi mappából olvassa az ikonokat. Amit felraktam képet azon láthatod, hogy változott a témádban a navi ikon, mert az xxhdpi-be másoltam őket. A hiba az, hogy nem háttér nélküliek, ami nagyon fontos. Szerintem ha megvárod, hogy kész legyek, akkor sok fáradságtól és idegeskedéstől kiméled meg magad. Ha nem vagy türelmes, akkor ez lesz veled :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6416) orsacchiotto válasza #86973952 (#6414) üzenetére


orsacchiotto
tag

Nem tudom letölteni. :( Hiába írom be a kódot, elirányít.
Mit csinálok rosszul?

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6417) #86973952 válasza Cunaja (#6415) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én biztos nem hátterezem le a navi gombokat. Mármint nem fogok ezzel PS -olni.

Valaki beírja a google -be, hogy png, meg valamilyen kulcsszó, pl. szárnyak (vagy angolul), akkor meg lehet nézni, ha a képre bök, hogy ki van -e kockázva.

orsacchiotto:
Honnan töltesz le és micsodát?

[ Szerkesztve ]

(#6418) orsacchiotto válasza #86973952 (#6417) üzenetére


orsacchiotto
tag

Ezt próbálom.

(#6373) porterocka ÚjVálaszPrivát2015-02-06 16:13:49
porterocka

Új, bővített, 3.23 gigás témacsomag kolembo jóvoltából. 200 téma.
\\ Motorola DynaTAC 8000X // \\-------- / // ------.------ \\ \ --------// \\ Motorola 5200 // Az okostelefon csak okos ember kezében okos. \\ Minden PM -re igyekszem 24 órán belül válaszolni //

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6419) #86973952 válasza orsacchiotto (#6418) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rányomsz a nagy zöld Download (3.23GB) gombra és automatikusan elkezdi letölteni a böngésző.

(#6420) orsacchiotto válasza #86973952 (#6419) üzenetére


orsacchiotto
tag

Most a kód után elkezdte letölteni, a laptopomra.
Majd onnan átrakom a kártyára.

Majd mit tegyek?

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6421) KKrisz751 válasza Cunaja (#6415) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Köszi a segítséget. Azélrt próbálkozom, mert úgy nem tanulom meg ha mások megcsinálják helyettem.
Ami poersze nagy respekt hogy segítesz, de attől én nem leszek okoseabb. :D

Vagyis a com.android.systemui fileba kell lennie egy res/drawable-xhdpi mappaszerkezetnek amiben a navi ikonok. Most bele raktam. Másinak is kell lennie a systemui file-ba? gondolok itt a theme.xml vagy hasonló

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6422) #86973952 válasza orsacchiotto (#6420) üzenetére


#86973952
törölt tag

Simán kicsomagolod azt a tömörített fájlt, és a benne lévő .hwt fájlokat bemásolod az SD -n a HWThemes mappába.

Azt viszont ajánlom, hogy ne az egészet tedd be, mert rengeteg téma van benne, és nem fogod átlátni. Én 20-30 -as csomagokba szoktam.

(#6423) orsacchiotto válasza #86973952 (#6422) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm, még 2 óra kb, mire lejön. "Gyalog" jön. :)

Majd kicsomagolva átteszem a telóra.

Mindenképp jelzem, mi történt, vagy mi nem. :)

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6424) #86973952 válasza orsacchiotto (#6423) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem nincs lent a fájl, úgyhogy nem tudom feltenni normális helyre. Most néztem én is, hogy elég lassan jön le, pedig nem szokott erről az oldalról gond lenni. Lehet a mérete miatt van bekorlátozva, mert ekkorákat nem szoktam onnan leszedni. A többi gond nélkül lejön.

(#6425) #86973952 válasza #86973952 (#6417) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pl. ez is (nincs méretezve) (back-menu - tükrözve egy fájl):

Vagy ezek (szintén nincs méretezve) (home):

[ Szerkesztve ]

(#6426) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#6421) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Lejárt a szerkesztés.

Most ezt csináltam. Alap 2.3as téma, és csak a systemui-t raktam bele az ikonokkal abba a könytárba amit írtatok. De nem változik meg nálam.
[link]

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6427) Cunaja válasza KKrisz751 (#6421) üzenetére


Cunaja
addikt

Reboot, újraindítás után fog változni!!!

A mappa amit kérdeztél
com.android.systemui
res
theme.xml

res-ben
drawable-xhdpi
drawable-xxhdpi ez kell, a másikból ide kell rakni, de figyelj mert a mérete nem mindig azonos. Ha csak a drawable-xhdpi mappában van és a másikban nincs, akkor az a gyári és ha változtatni akarod másolni kell a drawable-xxhdpi-be, de a mérete jó. Ha viszont mindkettőben meg van a méretük nem biztos, hogy egyforma, de az sem baj, csak ha mindegyiket mindenhova beteszed, akkor lesz egy 40mb-os témád és ennyit fog zabálni a memoriádból is. Én a felesleget kiszoktam törölni.
Nem sokára adok egy kis előzetest

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6428) #86973952 válasza Cunaja (#6427) üzenetére


#86973952
törölt tag

+ az XML -t nem kellene kipucolni a könyvtárakból.

(#6429) Cunaja válasza #86973952 (#6428) üzenetére


Cunaja
addikt

:C a kiegészítésre

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6430) KKrisz751 válasza Cunaja (#6427) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Na, most megvan..

Kis alakítás kell, levettem a hátteret átlátszónak.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6431) Cunaja válasza KKrisz751 (#6430) üzenetére


Cunaja
addikt

mutasd

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6432) #86973952 válasza Cunaja (#6429) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert ugye az .xml fájlok nem csak színkódokat tartalmaznak, hanem utasításokat is. Pl. zárónál is így lehet bekavarni, a már említett kép a képben dologgal, ha nem jó az .xml fájl.

[ Szerkesztve ]

(#6433) Cunaja válasza KKrisz751 (#6430) üzenetére


Cunaja
addikt

EMUI 3.0 Gyári navibar ikon, a com.android.systemui\res\drawable-xxhdpi mappába másolandó

Már ilyenek a szemeim :Y

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6434) KKrisz751 válasza Cunaja (#6433) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Na állítva és fektetve is jók az ikonok.
XML nincs a fileba. de pozíciót nem tudtam változtatni. Még úgy sem, hogy a 180x144 es képen belül eltoltam a képet. (érdekes).

Meg az, hogy a párom képernyőképjéből másoltam ki a navi ikonokat, mert amiket a télmákban találtam azok cseppet sem ugyan azok mint a gyári.
Ez lett.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6435) orsacchiotto válasza #86973952 (#6424) üzenetére


orsacchiotto
tag

Nos, letöltöttem, kicsomagoltam, átmásoltam a memokártya HWThemes mappájába.
Érintésre azt írja, hogy "Nem áll rendelkezésre alkalmazás".

Mi a hiba?

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6436) zeon.hu válasza orsacchiotto (#6435) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a "Témák" alkalmazást nyisd meg, ott keresd a letöltötteket.

#?*@&!

(#6437) repvez


repvez
addikt

Ezt már olvasta valaki és nézte is :
[link]

Jó lenne ha valamit lehetne kezdeni az erősebb jel vételével, mert nálam az áll a gyors akku használat mögött.Tegbap 58%-ról egy éjszaka alatt kikapcsolásig meritette a telefon 1 nap 8 órás használat mellett.

Ja és ha USB-ről töltitek akkor ha csak töltésre van beállitva akkor hogy választjátok le a PC-ről?
Mert nekem nem jelenik meg a usb eszközkezelőben igy nem tudom leválasztani ha meg csak kihuzom a géppből akkor állandoan ottmarad a értesitési menüben ,hgy usb töltése.
Van valami megoldás , hogy eltünjön onnan vagy hogy megjelenjen a leválasztások között?

[ Szerkesztve ]

(#6438) orsacchiotto válasza zeon.hu (#6436) üzenetére


orsacchiotto
tag

:R :R :R Köszönöm mindnyájatok segítségét és türelmét!
Megjelent sok-sok szép téma! Csemegézek, a lollipop 3.0 -át már ki is próbáltam.
Új betűformák is lettek!
Még egyszer nagyon köszi a türelmeteket is! :R :R :R

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6439) orbit76


orbit76
tag

(#6440) #86973952 válasza Cunaja (#6433) üzenetére


#86973952
törölt tag

Na ez szép munka! :C

Fel is használom majd, ha nem haragszol. Kiválóan elmagyarázza a lényeget.

(#6441) GSPLR


GSPLR
senior tag

Hali!

Valaki tudja pontosan mi micsoda a Firmware elnevezésekben? Pl. adott a P7-L10V100R001C02B121, itt a betűk jelentésére lennék kíváncsi, mi mit takar. Leginkább a "C" érdekelne... A P és L az oké, azt vágom micsoda :DDD

Talán R = Release, C=Channel, V=Version ?

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6442) #86973952 válasza GSPLR (#6441) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem a régiós meghatározás lesz. Country.

(#6443) #86973952 válasza repvez (#6437) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem jó, ha repülő módba teszed? Mobilnetet nem, de a WiFi -t lehet használni olyankor is, ha net közelben szeretnél maradni. Ráadásul így nem keresi állandóan a jelet, ha gyenge a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#6444) repvez válasza #86973952 (#6443) üzenetére


repvez
addikt

nem az online jelenlét a fontos az csak nekem hanem a folyamatos elérhetőség lenne a cél , oda nem jó a repülőmód, bár ha nincs térerőm akkor mindegy is,de ezért van mellette a wifi.
Csak ha repülöre teszem akkor esély sincs rá, hogy kapjak értesitést arról, hogy valaki próbált hivni.

(#6445) Cunaja válasza #86973952 (#6440) üzenetére


Cunaja
addikt

Köszönöm!
Ez csak előzetes volt a készülő téma leírásból!
Most egy kicsik levagyok lassulva, de majd begyorsulok :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6446) #86973952 válasza Cunaja (#6445) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bár túl aktívan nem tudok most benne részt venni, de majd szólj ha kell valami. Aztán összefésüljük. Még van pár dolog úgyis, amit hozzá kell bökni az egész témához.

(#6447) Cunaja válasza #86973952 (#6446) üzenetére


Cunaja
addikt

Ok! :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6448) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Mobilbirodalomtól szerezném be a telefont, 2 év teljes körű gyártói garanciával (Telemax), van valakinek tapasztalata velük!?

A telefont nem szeretném romolgatni, mert nem értek hozzá, de viszont fontos lenne, hogy gyors, pörgős és akadásmentes legyen, főzött romok nélkül ez menni fog, mert csak akkor venném meg!??

(#6449) GaborGh válasza GaborGh (#6448) üzenetére


GaborGh
őstag

Illetve gondolkodom még a Honor 6-oson, de az közel sem tetszik annyira...

(#6450) orsacchiotto válasza GaborGh (#6448) üzenetére


orsacchiotto
tag

Szia!

Nekem, teljesen stock a telefonom, csak az OTA frissítés van rajta.
Mivel antikocka vagyok, nem is tudom és merném tuningolni.
Jól működik, "gyors, pörgős és akadásmentes " :) de mielőtt megveszed, próbálj ki egyet,
mert ez egy vélemény!

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.