Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) mikesa


mikesa
tag

Akiknek nehezen megy az adb... ;-)
Recovery flash (kínai) EU 3.0-hoz [ Recovery flash (kínai) EU 3.0-hoz]
Telefont rákötöd a gépre (Hisuite mód ajánlott!)
Elindítod a Recovery exe-t.
A megjelenő ablakban 3 lehetőség közül választhatsz :
1- gyári recovery
2- CWM recovery
3- ezt nem tudom ;-)

Kiválasztod amelyik kell, lefut, telefon magától újraindul.

Kicsit módosítottam a B609 CWM.zip-et
-bekerült a saját bootanimációm
-hívás rögzítése
-torzításmentes hangerő növelés
-Fly-On mod (ha nem akarod használni, telepítsd a Terminal emulatort, beírod su majd uninstaller)

[B609modCWM.zip]

(#6152) #86973952 válasza mikesa (#6151) üzenetére


#86973952
törölt tag

CWM backup -ból hogy csinálsz olyan zip -et, ami install zip menüből telepíthető?

Másik készüléken droidot akarok fordítani, de a ROM -ba be van építve egy saját telepítő, ami belepiszkál a fordításba... CWM -es mentésből akarok csinálni egy telepíthető ROM -ot.

Szerk.:
Szerintem az utolsó a Boot into recovery lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6153) Zotya21 válasza #86973952 (#6150) üzenetére


Zotya21
senior tag

csoda történt :D

megjött a teló és a nagy csoda hogy a telemaxban volt van hozzá egy egész oldalas tesztlista

cserélt cuccok

fődarab csere (gondolom az egész panel)
hátlap ragasztó
akksi ragasztó

szóval jól jártam :DD

van hálózat
rárakták a b133mat
origin country eu és nem pl

rendszerfrissítésként egyből kiírja hogy b609 re tudok frissíteni a régi nem írta ki a 602 őt se de mondjuk lehet akkor még nem jött ki bár jelentkeztem bétára de mindegy

az imei szám is máslett

jah és megint van az a kesztyű mód amit én nem találtam a régi telón 133 alatt sehol, érdekes

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#6154) KKrisz751 válasza #86973952 (#6124) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ez a standard Emui3.0 vagy a myrom.

Vagyis nézegettem amit írogattok, és gondolkozom, hogy felrakom a 3.0-t és nekiállok témát csinálni hozzá, amit látok. Ezért kérdezem.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6155) #86973952 válasza Zotya21 (#6153) üzenetére


#86973952
törölt tag

"az imei szám is máslett"

Na ez no comment. Nem hiszem, hogy a lengyel telefon járt a TeleMax -nál.

Szerintem kaptál egy másik telefont, az meg ment a levesbe. Szerződés módosítás volt, vagy valami papír erről? Mert az adásvételiden nem lesz megegyező az IMEI szám.

KKrisz751:
Ez nem ROM -tól függ, hanem hogy milyen téma van fent, meg abban mi van módosítva.

Mindjárt feldobom valahova letöltőbe a settings -t.

[ Szerkesztve ]

(#6156) KKrisz751 válasza #86973952 (#6155) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Na pont ez volt a kérdés.

Vagyis ha jól értem az EMUI 3 alatt is ki tudom cserélgetni ezeket, és átírni a betüszínt, ikont cserélni beállításokban stb.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6157) mikesa válasza #86973952 (#6152) üzenetére


mikesa
tag

A backupból az ext4.tar-t ki tudod csomagolni. A másik az updater-script létrehozási, ez már a nehezebb része a dolognak. Ez már a többoldalas leírás lenne, nem olyan egyszerű... Én is a "google-től tanultam"...

(#6158) Zotya21 válasza #86973952 (#6155) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah rá van írva a garipapírra is hogy új azonosító szám

meg a 2 oldalas munkalapon rajt van

amúgy a régi cust failos üzenet szerintem az uccsó sorban lévő egyéni verzió hibára utalt most hogy megnézem jobban a képen is

hát a hátlapi fólián amit ugye még nem vettem le gari miatt még a régi imei szám van
de persze azt átlehet rakni megjelölni meg elfelejtettem a telót

de mondjuk a munkalapnál nem tudom honnét kéne tudni hogy eredeti e és nem egy mnodjuk szerkesztett lap amit mindenkinek nyomtatnak

nah de most honnét tudom hogy lehet e frissíteni 3.0 ra ? :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#6159) #86973952 válasza KKrisz751 (#6156) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, de ezt írtam eddig is. :)

com.android.settins

Azért nézze meg előtte valaki, akinek zavaró, mert én nem tudom megítélni, mivel semmi gondom nincs vele.

Annyit azért előre leszögezek, hogy idő hiányában még félkész a settings rész!!! Néhány ikon még hiányzik, meg van amit át kell méretezni. Ennek tudatában használja, aki beleteszi a témájába.

Pontosabban így (ez a normál méret):

Így néz ki amúgy hatalmas méretben (fekete):

mikesa:
Köszi, akkor ez komolyabb lecke lesz, de kénytelen vagyok megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#6160) #86973952 válasza Zotya21 (#6158) üzenetére


#86973952
törölt tag

Semmit ne frissíts még. Használd így kb. 1 hétig, hogy kiderüljön van -e valami gond.

Próbálgasd a GPS -t, a mobilnetet, a hívásokat minden kapcsolati módban...stb. Bár ha az előfizetésed nem tud 4G -t (vagy a SIM kártyád), akkor ne várd tőle, hogy kiírja és használja.

Szerintem nem lesz gond, mert simán egy másik telefont kaptál a kétes eredetű helyett. DE azért várj vele.

[ Szerkesztve ]

(#6161) KKrisz751 válasza #86973952 (#6159) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Jó, a lényeg, hogy nem kell lustának lennem, és csinálkni egy saját témát.

Most megnézem a rendszer partición, hol vannak a gyári témák, amik a 2.3 beállítások ikonjait tartalmazzák, és azt kiszedegetni és betenni a 3as ikonjainak helyére.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6162) Zotya21 válasza #86973952 (#6160) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah addig marad akkor valahogy nicns kedvem megint 1 hónapot várni rá XD

de eddig a go weather ex nél akadt probléma
valamiért nem engedi rá a gpsre a teló

miközben a gyári időjárás widget megtalálja a helyet meg szedtem le gps tesztelő progit az is talál meg térkép alkalmazásban is jó de a go weatherben nem XD

ja és gyári recovery van rajt

jah majd a sim kártyát kicserélem 4g-re nem mintha falun lenne 4g de még jójöhet városba vagy majd ha jobban ki lesz építve a hálózat

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#6163) #86973952 válasza Zotya21 (#6162) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az előfizetésed tudja a 4G -t?

(#6164) zeon.hu válasza Zotya21 (#6162) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

gps programban frissítsd az AGPS-t, hátha.
(egyébként időjárásnak nem kell a gps, csak eszi az akksit, elég neki a net is)

#?*@&!

(#6165) #86973952 válasza zeon.hu (#6164) üzenetére


#86973952
törölt tag

Na ez meg a másik, nem is figyeltem a kérdést...

(#6166) Zotya21 válasza #86973952 (#6163) üzenetére


Zotya21
senior tag

nem tudja mert eddig lumia 800 hoz nem volt előfizum se csak domino de ez most változhat egy normális telónál

de ennél a telónál már a sim kártyára kiírja hogy nem 4g képes

zeon.hu :de ha nem állapítja meg a helyet a weather ex akkor nem tudok bejjebb lépni a programba se
nah de közbe megtalálta
valahogy ez lassan melegszik
most persze a net nincs meg neki :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#6167) zeon.hu válasza Zotya21 (#6166) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

neten keresztül is be tudja állítani a helyet, az időjáráshoz nem kell 30cm-es pontosság :)

#?*@&!

(#6168) Zotya21 válasza zeon.hu (#6167) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát jah elég egy helységet beállítania lassan amúgy beáll

amúgy az inteligens tok is működik mint kiderült egy fém csipesszel XD (ne kérdezd mit keresett ott lényeg ott volt)
szóval akinek kamu inteligens tokja van egy darab fém ráragasztásával aktiválható XD :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#6169) zsoltix válasza #86973952 (#6150) üzenetére


zsoltix
tag

Köszi a segítséged! Ha vissza állítom a biztonsági mentést nem kavarhat be?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#6170) #86973952 válasza zsoltix (#6169) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hinném. Nyugodtan vissza lehet tenni.

Persze lehet olyan program, ami felzabálja a RAM -ot, de az úgyis kiderül. Play -en vannak azért csodás programok...

DE nekem általában 800 mega és 1 giga között szokott mozogni. Mondjuk nem játszom a telefonon. Meg nem mindig nézem, lehet néha kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#6171) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#6161) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Átnéztem az egész telefont, de sehol nem találtam a beállítások menüben lévő ikonokat.Emui 2.3.
A témafileokban sincsenek, csak az értesítési ikonok vannak meg.

Ötlet?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6172) Cunaja


Cunaja
addikt

Hahó! Felraktam a Stock_b609_CWM.zip verziót és ezen működik az sd-kártya írhatóvá tétele. alapból ezen sem működik, de megcsinálható.

A generál verzión is működik , csak a huawei oldaláról leszedettel nem, mi lehet a különbség?
Ha lesz időm majd tovább kísérletezem, csak sajnos a hetem nagyon sűrű lesz, ezáltal a téma fejlesztése is akadozik. :(((

A témákban az ikon méretek nagyon számítanak, mert csúnyák lesznek.

A 9.png-vel kapcsolatban fentebb olvasható porterocka üzenete, érdemes megfontolni. :C

Mindenki aki kísérletezik ne felejtse el, hogy az ikonok a drawable-xxhdpi mappában vannak.

Jó munkát hozzá!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6173) #86973952 válasza KKrisz751 (#6171) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem biztos, hogy azok "normál" fájlként vannak meg. Bár én EMUI 3.0 -ból meg sem tudom nézni neked.

Fontos, hogy pont ugyanazok az ikonok legyenek?

[ Szerkesztve ]

(#6174) Cunaja válasza KKrisz751 (#6171) üzenetére


Cunaja
addikt

Tölsd le a mikesa teszt témát, (#6017) mikesa hozzászólás, és a com.android.settings\res\drawable-xxhdpi mappában vannak az ikonok, de van olyan aminek minkét mappában szerepelni kell. Emui 2.3-nál
com.android.settings\res\drawable-xhdpi. Porterocka ezt is leírta részletesen a téma összefoglalójában.

A Emui 3.0-nál meg com.android.settings\res\drawable-xxhdpi

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6175) orbit76


orbit76
tag

Helló! Tudja valaki, hogy az update.APP file-t hogyan lehet szerkeszteni? Esetleg megnézni, hogy mi van benne? Amúgy ez egy zip?

(#6176) KKrisz751 válasza #86973952 (#6173) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Igen pont az lenne a lényeg.
A kínai mórickarajzok helyett értelmes grafika. Mind a beállításokban, mind az értesítési ikonok közt.

Igazából munka lenne könnyítve.

Mert ha képernyőképet csinálok akkor abból is ki lehet vagdosni, de minden logónál, a hátteret áttetszősíteni, körbevágni, nem kis munka. Úgy, hogy még sose csináltam, csak láttan videón anno egyszer, ps-ben hogy csinálják.

Emellett mindegyik ikont betenni 3.0-ba úgy kivágva, hogy a logo formálya megmaradjon és ne karika vagy négyszögben legyen egy móricka rajz.

De ha más nincs akkor ez marad.

Cunaja
Tudom melyik zip-ben vannak, csak azok nem a 2.3 ikonjai.
A 3.0 kiszinezve is gagyi. Akkor inkább a fiammal rajzoltatok. :D :D

De arra jó, hogy jól látni mit kell kiszednem 2.3-ból és mit kell betenni a 3.0-ba.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6177) Cunaja válasza KKrisz751 (#6176) üzenetére


Cunaja
addikt

[link] itt van a 2.3 téma porterocka jóvoltából.
Ez 2.3 alá tartozik.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6178) #86973952 válasza KKrisz751 (#6176) üzenetére


#86973952
törölt tag

Még mindig nem értelek. Többször válaszolom Neked ugyanazt. Miért nem nézed meg a témákat? Tele van minden féle ikonokkal. Vagy most nem értem, hogy mi a gond. Ezt 2.3 alatt is meg tudod nézni. Azt is, hogy mi változik és milyenre.

2.3 -as témákat nem tudod egy az egyben felhasználni. Illetve fel tudod, csak más a menü. Ezért hiányosak, meg nem méretarányosak a 2.3 -as témák ikonjai.

(#6179) zsoltix válasza #86973952 (#6173) üzenetére


zsoltix
tag

köszi! 3 gombos előtt kell wipe vagy automatán csinálja?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#6180) philoxenia válasza #86973952 (#6178) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam a legtöbb téma megmaradt 4x4 és 5x4 -ben is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6181) #86973952 válasza philoxenia (#6180) üzenetére


#86973952
törölt tag

Settings ikonok, nem a főképernyősek:

3.0 -nál van jópár dolog, amit méretezni kell. Tehát komplexebb. Itt is van egy kósza kis ikon, ami csökött:

[ Szerkesztve ]

(#6182) KKrisz751 válasza #86973952 (#6178) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ti mást néztek.

Én értem amit ti írtok, de ti nem értetek engem. Olyan régen láttatok 2.3-at.

Nem a asztali ikonokról beszélek. Az egy dolog. Az benne van a téma fileokban. Még az értesítésit is ki lehet cserélni, Azt még meg is találtam 1DB 2.3as témában, igaz átszinezve barnára. A többiben nincsenek benne, a standardot használják.

Ezekről beszélek.
Normális hatásúak, és szinesek. nem mórickarajzok. Nem rózsaszín, fos sárga, és bugyi kék, karika vagy kocka, hanem rendes ikon, kép, stb..

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6183) #86973952 válasza KKrisz751 (#6182) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerinted én a főképernyős ikonokról beszélek?

"2.3 -as témákat nem tudod egy az egyben felhasználni. Illetve fel tudod, csak más a menü. Ezért hiányosak, meg nem méretarányosak a 2.3 -as témák ikonjai."

(#6184) KKrisz751 válasza #86973952 (#6183) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

A menü mindegy. Ami egyezik csak más a neve, adott képet adott néven kell lementeni, és oda kell méretezni. Ez egy dolog.
Ahol más menü van, és 2.3-ban nincs megfelelője, oda az ember keres egy képet, vagy csinálok valami esztétikusat.

Viszont ezeket nem találom ami a képernyőképen is vannak. Mert akkor csak be kell tenni őket a helyükre a 3.0 alatt, nem kellene a képernyőképből kivagdosni, szerkeszteni. Áttetszővé tenni. Elég lenne hozzá méretezni.

Na mindegy, holnap felrakom a 3.0-t
És egy témát kiszemelek és elkezden micserélgetni egyesével az ikonokat, ahogy készülök vele.
Utána jöhet a betüszínezés.

Apropó, gondolom, meg lehet adni a témafájlban, hogy milyen csengőhang, visszajelző, értesítés stb legyen az alapértelmezett. Csak, hogy ne kelljen cserélgetni, elég legyen a témát betölteni.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6185) #86973952 válasza #86973952 (#6183) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy sok-sok ezer ikon van fent a neten. Pl.: www.iconfinder.com is egy szuper oldal. DE ilyenből is sok van fent, csak google.hu -n be kell ütni a megfelelő kulcsszavakat.

...stb.

Így aztán mindenki olyan egyedi settings menüt csinál magának, amilyet akar. Ez sok helyen nincs meg, illetve nem lehet ilyen egyszerűen, manuálisan módosítani. Tehát az van, amit kapsz. Szerintem így korlátlanok a lehetőségek.

(#6184) KKrisz751:
.png ikonokat szedsz le, azt nem kell áttetszővé tenni, mert alapban az. Ahogy itt fent is látszik.

Szerk.:
ÉS ezeket az ikonokat bárhol fel lehet haszálni, mert a többi "egység" is .png. Stat bar, navi bar, főképernyős ikonok...stb.

[ Szerkesztve ]

(#6186) KKrisz751 válasza #86973952 (#6185) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nézegettem már, de túlcsicsázni sem akarom.

Valahogy a 2.3 egy nagyon eltalált része ez. Nem gagyi, de nem is túl csicsás. Szines, de nem kusza, össze visszaság.
Lényegtelen végülis, mert valahogy megoldom. Sok könnyítés lett volna ha ugyan olyan könnyúséggel kiszedhető lett volna a rendszerből, mint a 3.0-nál a témából kiszedni.
Valószínű hogy a valamelyik apk-ban van benne ezek szerint vagy valami hasonló fileba van benne. Addig nem mennék el, hogy egy apk szerkesztőt elővarázsoljak a netről, és azzal valahogy visszafejteni a fileokat egyesével, és ez nem is mindíg működik.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6187) #86973952 válasza KKrisz751 (#6186) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sajnos ezt én sem tudom megmondani. Bár lehet úgy van, mint 3.0 -nál, amit még szintén nem néztem meg. Viszont azért van pár ezer ikon a neten akár egy témára is (pl.: wifi), szóval szerintem mindenki talál magának olyat, ami tetszik.

Egyébként tényleg jól néz ki a 2.3 -as.

(#6188) Cunaja válasza KKrisz751 (#6186) üzenetére


Cunaja
addikt

Csinálj egy teljes mentést a 2.3-ról recoveryben és töltsd fel valahova, majd én kiszedem belőle neked az ikonokat. Nekem 3.0 van fent és nem akarom a 2.3-at felrakni.
Ha kész, akkor csak méretezni kell majd a 3.0-ra és kész.
Csak várj majd türelmesen, esetleg majd szerdán este tudom kiszedni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6189) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

EMUI 3.0 alatt kipróbálná nekem a Bejeweled játékot? B609 van fent, előtte teljes wipe. A játék egyszerűen kilépked, bezárja magát. B133 alatt nem volt ez a gondom, de downgrade kell egy ilyen egyszerű logikai játékhoz?

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#6190) KKrisz751 válasza Cunaja (#6188) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nem használok TWRP-t, de azon nem múlna, feltenni a 2.8.1-et

De hogyan nyitod meg gépen a recovreyben készült backupot?
Mert telefonon cserélni nem tudod CWM alól. a 3.0 nem kompatibilis lefelé.

APK-ból kiszedni? de hogyan?. Vagy lehet .jar ban lenne bent, vagy .odex-ben?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6191) Cunaja válasza KKrisz751 (#6190) üzenetére


Cunaja
addikt

Most megyek, mert dolgozom, csak töltsd fel és megoldom.
Szét fogom szedni a mentésed. Legalább másnak is jól jön majd. :K

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6192) Gzolo


Gzolo
senior tag

Srácok, 3 gombos telepítésnél a 100% elérése után mi a teendő ? 10 perce úgy áll és nem történik semmi sem.

(#6193) Gzolo válasza Gzolo (#6192) üzenetére


Gzolo
senior tag

Megoldódott, laptop usb bezavarta.

(#6194) Cunaja válasza KKrisz751 (#6190) üzenetére


Cunaja
addikt

Amit kértél, igaz nem teljes mert nem volt időm rá, de a lényeg benne van.
[link]

EMUI 2.3 ikonok EMUI 3.0-ra

Jó munkát, majd később felrakom a teljeset.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6195) Cunaja


Cunaja
addikt

Bocsi a lényeg hiányzik! Gyorsan produkáltam egy 3.0 megjelenést 2.3 ikonok beszúrásával.



A bizonyíték látszódik 3.0 van fent.
És a végén egy ráadás

Ez csak kisérlet volt, az xxhdpi mappákat beledobtam , ikon méretezés nem történt. Ha este lesz időm leírom a készítés menetét, mit hova kell másolni. :DD
Porterocka az ember mindig fejlődik. :DD
Leszedtem a gyári EMUI 2.3 verziót és kiszedtem a dolgokar, de a link nem teljes csak a bizonyítékot tartalmazza, hogy megoldható! Most alszom, majd este visszatérek

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6196) Cunaja


Cunaja
addikt

Na, hazaértem, az előző üzenetemet a buszról küldtem, azért van hiba.
1 kép lemaradt a parancsikonok A színek csak próbák.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6197) Judee


Judee
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak lelkes olvasója voltam a fórumnak...
De.. Tegnap frissítettem a telefont, a saját felajánlott frissítése szerint. Semmi root, alap a készülék.
Eddig tökéletesen működött a net, ma már az oldalakat csak 89%-ig tölti be.
Tapasztalt valaki valami hasonlót a gyári frissítéssel?
A Huawei hivatalos oldalán is ez a verzió van fent.
P7-L10 V100R001C00B609 (Android 4.4,Emtion UI 3.0,General Version)

(#6198) #86973952 válasza Judee (#6197) üzenetére


#86973952
törölt tag

Milyen neten (mobil, wifi, hotspot)? Próbáltad másikon?

(#6199) Judee válasza #86973952 (#6198) üzenetére


Judee
csendes tag

Mobil net.
Érezhetően rosszabb, mint eddig.
A wifit otthon tudom csak kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#6200) #86973952 válasza Judee (#6199) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbáld ki, mert ennek szerintem nem sok köze van a telefonhoz. Pl. Telenor -nál szokott ilyen lenni, bár az utóbbi időben már nagyon ritkán. (ez csak egy példa)

Egyébként frissítés során lehet olyan probléma (bár ennél telefonnál még nem tapasztaltam, de a lehetőséget nem zárja ki), hogy elveszti időnként a jelet. Pl. MiFi szoftver frissítés után is. Ilyenkor én újra szoktam telepíteni.

Ez esetben pedig, mivel OTA frissítésről beszélünk, továbbra is ajánlott a general verziós FW -t feltenni B609 -ből. Érdemes élni ezzel a lehetőséggel, mert pl. néhány középső kategóriában szereplő Huawei készüléknél nincs erre lehetőség, csak OTA -n lehet frissíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.