Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) #86973952


#86973952
törölt tag

"Huawei P8 Launch am 15. April 2015 in London"

(#6052) orbit76


orbit76
tag

Hello! Visszatértem B133-ra, rootoltam. A set_immutable.list eltávolítása egy kis fejtörést okozott, de megvan:

su
mount –o rw,remount /system
cd system
lsattr
chattr -R -i *
rm –f /system/set_immutable.list
lsattr

Így sikerült írhatóvá tennem a /system könyvtárat és törölni a list-et.

(#6053) #86973952 válasza orbit76 (#6052) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert elírtam. Most már javítottam. Köszi.

(#6054) zeon.hu válasza #86973952 (#6050) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz , ránézek majd!

#?*@&!

(#6055) orbit76 válasza #86973952 (#6053) üzenetére


orbit76
tag

A jó úttörő ott segít, ahol tud. :D
Ja, ha a végére beírsz egy exit parancsot, kilépne root-ból. Nem fontos, de így szebb:

su
mount –o rw,remount /system
cd system
lsattr
chattr -R -i *
rm –f /system/set_immutable.list
lsattr
exit

[ Szerkesztve ]

(#6056) #86973952 válasza orbit76 (#6055) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért az alap dos parancsokra már nem térnék ki. Aki eljut idáig, talán már tisztában van ezekkel. :D Hogy kell mappát létrehozni, megnyitni...stb.

De ha ez a kívánság... :)

Az a baj, hogy sokan úgy állnak neki a haladó résznek, hogy csak másolják, ami benne van az összefoglalóban, de tulajdonképpen nem tudják, hogy mi mit jelent. Ilyenkor jön a nem tudom mit csináltam rész (én is csináltam már ilyet). Majdnem hogy napi szinten ütközök bele dolgokba (néhány telefonnál bent vagyok), és ha minden ilyesmit beleírnék, kiadhatnék egy Egri csillagok méretű könyvet. :D

Pl. egyik telefonnál valaki a gyári recovery -ből csinált backup -ot, nem CWM -ből, új ROM előtt. Annál a készüléknél meg nincs general verziós FW, mint Huawei -nél. HA meg valaki nem "írja ki" előtte a gyári ROM -ot (pl. egy Flash Tool -ból, vagy akármiből), akkor órákig vadászhat az eredetire, és nagy szerencse is kell hozzá, hogy találjon. Van olyan gyári recovery, ahol lehet backup -ot csinálni, de az csak a user data -t menti, nem a ROM -ot. Itt jönnek elő a problémák, mert hiába írom oda 3 helyre, hogy CWM mentésből kell csinálni, így odaírhatnám 15 helyre is.

Ezt nem rosszindulatból írom, csak inkább kérdezzen mindenki 100x, mert hülye kérdés nem létezik. ÉS senki sem tud mindent.

[ Szerkesztve ]

(#6057) orbit76 válasza #86973952 (#6056) üzenetére


orbit76
tag

Igazad van. Szerintem a 80 % copy-paste módszerrel próbálkozik és ebbe én is benne vagyok.
Utolsó 2 mondat nagyon igaz.

(#6058) GSPLR válasza #86973952 (#6043) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nekem tegnap lejött 4 és fél perc alatt a magyar oldalról (FireFox + UPC kombó). Nem hiszem hogy kivárom a Vodafone-t, még "szotyizok" pár napot, várva a csodára, aztán rádurrantom a 3.0-át a telóra. Elég régóta gondolkozom rajta, hogy felhagyok a szolgáltatós telefonvásárlással és szerintem a P7-G6 4G kombó volt az utolsó. Lejár a hűség és irány a független világ, persze maradok a Huawei-HTC-Honor szentháromságnál (talán egy Xiaomi vagy Lenovo) :DDD

Huawei

(#6059) #86973952 válasza orbit76 (#6057) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is benne vagyok most ilyenben, és vakargatom a fejem... Hittem valakinek, amiből az egyik készüléknél lett egy bootloop. A vold.fstab -ban módosítottam, illetve kicseréltem a belső tárhelyet az SD -re. A jogokat jól osztottam ki, de mégsem... Az eredeti fájl meg ott van mellette, és most azon gondolkozom, hogy hogyan férjek hozzá a system mappához, hogy visszategyem.

GSPLR:
Sajnos a Vodafone FW előnye, ami a beállításokban érzékelhető volt, az most nem kicsit váltott át hátrányba...

(#6060) Cunaja válasza zeon.hu (#6046) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia! Majd a ikonokat leírom,de.most nem vagyok gép közelben.
Porterocka!
Felraktam a huawei oldalról és töltésnél ugyanazt csinálja. Szóval a tanulság, megy vissza a mikesa rom, és ne zavarj funkcióval töltöm.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6061) orbit76 válasza #86973952 (#6059) üzenetére


orbit76
tag

Android Studio nem tud segíteni? Hátha el tudná kapni... Ebben van opció, hogy lehet turkálni a rendszerben.

(#6062) zeon.hu válasza Cunaja (#6060) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!

#?*@&!

(#6063) #86973952 válasza orbit76 (#6061) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi, megnézem majd. Bootloader -be már bele tudom rakni a készüléket. DE ugye usb debug sem fog menni. Az a baj, hogy a SoC sem elterjedt, Allwinner. Szóval túl sok minden nincs hozzá.

(#6064) GSPLR válasza #86973952 (#6059) üzenetére


GSPLR
senior tag

Most írtam 2 levelet, nagyon kíváncsi vagyok a két álláspontra, mennyire állnak majd közel egymáshoz. Bár a lényeget úgyis a Huawei fogja válaszolni. ;)

Huawei

(#6065) orbit76 válasza #86973952 (#6063) üzenetére


orbit76
tag

Egy próbát szerintem mindenképpen megér.
Ez a hátránya a noname tableteknek.

[ Szerkesztve ]

(#6066) #86973952 válasza orbit76 (#6065) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tablet, azt le...nám. :) DE a noname az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#6067) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ez vajon működik P7-en?
SoftkeyZ

#?*@&!

(#6068) #86973952 válasza zeon.hu (#6067) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahogy elnézem jópár telefonon/ROM -on nem jó. Ki kell próbálni. Bár én úgy látom csak fekete háttérrel működik, ami viszont szerintem zavaró gyári ROM -on. Meg ha jól látom legördíteni sem lehet.

Amúgy jó kis cucc lenne.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6069) daveh


daveh
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy időjárás appot ki mit használ? Kinek mi vált be? :) A régi jó kis Emui 2.0 alatt az még szép volt..Persze imádom ezt a 3.0-t, de a gyári időjárás app kifejezetten csúnyára sikerült, túl letisztult.. Valami frankót keresek szép widgettel :)

(#6070) #86973952 válasza zeon.hu (#6067) üzenetére


#86973952
törölt tag

MIUI alatt nem működik P7 -en. Most próbáltam ki.

daveh:
Én gyárit használok, de témánként változik a kinézete. Amúgy 2.3 volt előtte, nem 2.0 :)

[ Szerkesztve ]

(#6071) orbit76 válasza daveh (#6069) üzenetére


orbit76
tag

(#6072) daveh válasza #86973952 (#6070) üzenetére


daveh
tag

Jahj igaz, bocsi! Rosszul írtam, 2.3 :)
A widget tudom, hogy változik témánként, próbáltam már párat, de maga a gyári időjárás app valljuk be, elég lebutított lett :D Keresgélek valami szebbet :)

(#6073) atiso01 válasza daveh (#6069) üzenetére


atiso01
csendes tag

Szia
Én nagyon sokat kiprobaltam már. Amit most használok az a Yahoo időjárás alkalmazása, nagyon szép és nagyon pontos.

(#6074) Merseyside válasza daveh (#6069) üzenetére


Merseyside
tag

Én Weather&Clock-ot használok, nekem bevált.

YNWA

(#6075) daveh válasza atiso01 (#6073) üzenetére


daveh
tag

Ez a Yahoo tetszik :)

(#6076) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Használ valaki két kártyást? Egy htc one M7 dual simet szeretnek cserélni mert folyton fagy, de nem szeretnek ugyan ebbe a cipőben esni. Ha valakinek van tapasztalata fagyas, üzem idő, támogatás írjon pár sort róla.

Előre is köszi.

Lambi

(#6077) ctibor válasza Lamberd (#6076) üzenetére


ctibor
senior tag

Üzem idő kb. ugyanannyi mint az egy kártyásnál, erős használattal 1 nap, mérsekelttel 2 nap. Fagyás nincs, legalábbis nekem még soha nem volt.

Ha új firmware-t akarsz rátenni, vagy megvárod az OTA frissítést (előbb és gyakrabban jön, mint az európai L-10-re), vagy a Huawei kínai oldalát kell figyelni, google fordítóval el tudsz igazodni rajta, és onnan letölteni az új teljes ROM-ot. Ez utóbbi a javasolt, mert így tiszta telepítést tudsz csinálni.

Én nagyon szeretem ezt a telefont, kompromisszum nélkül használom, semmilyen szempontból nem bántam meg, hogy beszereztem!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6078) Cunaja válasza zeon.hu (#6062) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Szóval nem írom le részletesen, de már porterocka leírta.
http://logout.hu/bejegyzes/porterocka/huawei_ascend_p7_sajat_tema_szerkesztese_folyamato.html

Van viszont változás!

drawable-xxhdpi mappa a lényeg, mert pl: a navi ikonok is ott vannak, hiába szerepel a xhdpi mappába az kevés.

Pl:
com.android.systemui\res\drawable-xxhdpi\ic_sysbar_back.png


De eredetileg a
com.android.systemui\res\drawable-xhdpi mappában van, viszont ha csak ott változtatod, akkor nem történik semmi.
A sysbar nevüek a navi ikonok. Mindegyiket másold át, viszont elöszőr méretezni kell, mert nem egyforma. Én erre a paint.net programot használom. Mentéskor automatán kell hagyni és akkor háttér nélküli png-t ment. Ha kész csak bemásolod a com.android.systemui\res\drawable-xxhdp mappába. Majd porterocka leírása alapján csomagolsz és másolás, majd telepítés.
http://ingyenszoftver.net/szoftverek/kep/paint-net_szoftver_letoltes
Az értesítési sáv hátterét is tudod változtatni, csak itt a színekre figyelni kell.
com.android.systemui\res\drawable-xxhdpi\notification_panel_bg.9.png
Ezt ott találod mikesa teszt témájában, feljebb amit mindenképpen töltsél le, mert abból dolgozol.
Az ikonokat is tudod változtani, csak a méretük fontos.
Ajánlom a kisérletezést, ezzel elrontani nem tudod, de azért érdemes egy recovery mentést csinálni, ha véletlenül olyan szineket alkalmaznál, hogy nem látsz semmit. Ha valamit elrontasz a hwt-fájlban, akkor a telefon nem is látja majd.
Még én is tanulmányozom, kisérletezek, majd írok ha többet tudok.


porterocka!
A betűszínt, azt hol állítom?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6079) mikesa válasza Cunaja (#6078) üzenetére


mikesa
tag

A .9.png fáljtipússal óvatosan, mert az nem csak egy sima png! Hasonlóan működik mit a vektor file. "programozható" pl. A benne megjelenő tartalom szerint változtatja a méretét! Ajánlom hozzá a 9patch editort, Playből letölthető.

(#6080) #86973952


#86973952
törölt tag

Superwitschi eladta a P7 -et, úgyhogy a MIUI fejlesztés nagy valószínűséggel nem fog folytatódni, ha csak valaki át nem veszi tőle. Ettől függetlenül a cust -on kívül szerintem rendben működik, tehát nálam nincs is igény rá.

Mellesleg ezt a részét eddig sem tudta megoldani, mert több ország is van, ahol ugyanez a probléma.

Valahogy a gyári ROM -ból kellene kiszedni, megoldást találni rá. Bár ettől függetlenül szerintem használható a ROM.

(#6081) Cunaja válasza mikesa (#6079) üzenetére


Cunaja
addikt

Köszi, ezt elfelejtettem leírni. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6082) #86973952 válasza Cunaja (#6078) üzenetére


#86973952
törölt tag

Téma alkalmazásnál, tesztelésnél nem ajánlott bezárni a téma-kezelő -t (amikor pl. megnézed jól néz -e ki), és akkor mindent azonnal vissza lehet állítani. Nem lesz gond az átláthatósággal.

Elrontani nem nagyon lehet, mert akkor nem fogja alkalmazni, vagy visszaáll a téma a gyárira, ha nagy a káosz, vagy olyan részt is módosítasz, ami értelmezhetetlen a számára. Pl. parancssoros fájl és/vagy lock screen résznél. Ilyen fájlban lehet változtani pl. színkódot is, meg a lock screen feloldás is így van meghatározva.

Olyan gond lehet esetleg, hogy lock screen -ben lock screen jelenik meg (ha valamit elrontasz). Másszóval adott egy lock screen, amire ráalkalmazza a tiédet, de nem tölti ki a teljes képernyőt***. Nem tudom így érthető -e. :D Ha nem, akkor csinálok majd róla képet. Olyankor sincs gáz, mert ha nem tudod feloldani (kis tapizással amúgy fel lehet), akkor Huawei -nél könnyű kikerülni. Pl. stat bar -on keresztül is.

*** Olyan, mint pl. TV -nél a kép a képben funkció, úgy jelenik meg a 2 záró képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#6083) #86973952 válasza #86973952 (#6082) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt most gyorsan összedobtam Paint -ben, ilyenre gondoltam:

(#6084) #86973952


#86973952
törölt tag

Na most vakargatom a fejem. :DDD CWM -ben csináltam egy mentést MIUI alatt, miután megpiszkáltam a tárolókat, meg a mentési helyeket, nem találom a mentést. :D

Igazán izglamas napom lesz megint. Gondoltam visszaállok a régi rendszerre, mert kellene néhány dolgot tesztelni, és szeretem, ha van CWM mentés, mert gyorsan vissza lehet állni...

(#6085) Cunaja válasza #86973952 (#6084) üzenetére


Cunaja
addikt

porterocka megint itt vagyok!
Szóval nem hagyott nyugodni a kikapcsolt töltés, ezért kísérleteztem tovább.
Huawei magyar rom-nál visszaállítottam a gyári recovery-t és tökéletes a töltés kikapcsolva is.
A CWM-6.0.5.0.img zavar be.
Megpróbálom majd a openrecovery-twrp.img-t felrakni, hogy mit csinál. Elvileg az már volt rajta és nem volt gond.
A téma képet köszönöm, én most a 9. png-kell kínlódok, meg a feliratok színeivel.
Ha összehozok valami használhatót, majd küldöm
:R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6086) #86973952 válasza Cunaja (#6085) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért fura, mert nekem semmi ilyen nem volt. Persze ez nem hit kérdése, elhiszem, csak nem nagyon értem, hogy miért van nálad. :D

Most rakom fel a My-RoM -ot, aztán meglesem én is.

(#6087) Cunaja válasza #86973952 (#6086) üzenetére


Cunaja
addikt

20 percig hagyd majd tölteni, aztán meglátjuk. Tudodm gáz kikapcsolni a telefont 20 percre :D

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6088) #86973952 válasza mikesa (#6016) üzenetére


#86973952
törölt tag

Frankó lett az animáció.

Cunaja:
Oké, majd megnézem.

-----

A gondom igazából az, hogy My-RoM alatt nem tudom életre kelteni a BusyBox -ot. Egy másik program miatt kellene. Super -es ROOT -nál vannak ilyen gondjaim, ez a ROM meg már alapban ezzel van ROOT -olva. RootGenius Kinguser -rel semmi gond nincs, pöpec módon feláll. Szóval kis vakargatás jön megint.

[ Szerkesztve ]

(#6089) #86973952 válasza zeon.hu (#6067) üzenetére


#86973952
törölt tag

Működik, de mégsem. Legyilkolja a system ui -t. EMUI 3.0 alatt.

(#6090) #86973952


#86973952
törölt tag

Xposed teljes káoszban van. Most rárobbantam néhány modulra (vagy 20 -ra), de az eredmény ugyanaz, mint eddig. Sőt, pl. nav bar -os moddok kilövik a gyárit. DE vannak system ui problémák is, illetve a témáknál néhány dolgot nem tud érvényesíteni. Pl. óra moddolás után a többi ikon nem frissül a téma szerint.

(#6091) Cunaja válasza #86973952 (#6089) üzenetére


Cunaja
addikt


Már én is visszaraktam a my-romot :D
De mára kikapcsolom magam a gépnél, mert jojózik a szemem. Több ezer ikont néztem át, hogy mi hova való és egy kicsit bediliztem.
De még a feliratok színeit mindig nem találtam, hiába írom át a theme.xml-ben a színkódokat, akkor nem indul a téma.
Majd holnap folytatom.
Üdv:
Cunaja

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6092) #86973952 válasza Cunaja (#6091) üzenetére


#86973952
törölt tag

Újrainstallálni nem lehet, mert van néhány inaktív rész, ha végignézed a listát.

Úgyhogy megyek vissza a saját moddoltomra. Xposed ebben a formában értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#6093) Tex válasza daveh (#6072) üzenetére


Tex
senior tag

Szia!
Ezt használom jlenleg: Időkép
Szkineket még nem találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#6094) #86973952 válasza Cunaja (#6091) üzenetére


#86973952
törölt tag

Melyik feliratokra gondolsz? Jól írod át a színkódot? a # is kell. Pl.:
fehér: #FFFFFF
piros: #CE1111

Mindegy, hogy "c" vagy "C".

Persze csak félkész, de a példa kedvéért:


(#6095) GSPLR


GSPLR
senior tag

Egy hibáról szeretnék beszámolni, ha nem csal az emlékezetem nem új keletű a dolog, mintha olvastam volna hasonlót itt a topikban. Emlékeim szerint volt akinek videofelvételnél vagy hangfelvételnél, egy bizonyos idő vagy méret után beintett a telefon. Ez valószínűleg szoftveres megoldás a Huawei készülékeknél, elméletileg root-al orvosolható, bár én nem fogok mókolni. Szóval, ez a hiba sajnos fennáll akkor is, ha az ember 2 óránál hosszabb filmet néz. Nem első alkalommal tapasztalom, asszony G6 készülékén dettó jelen a probléma. Nem hinném, hogy a filmekkel lenne gebasz, mivel minden mással végignézhetőek. Ezt a jelenséget EMUI2.3 illetve 2.0 Lite (G6-é) alatt tapasztaljuk. Ha valamelyik EMUI3.0 felhasználónak lenne egy kis szabadideje, nézzen meg a kedvemért egy 2 és félórás filmet, hátha abban más a helyzet. Ajánlani tudom a Gone Girl (Holtodiglan) thrillert, Ben Affleck zseniális filmje. Köszönöm.

Huawei

(#6096) GSPLR


GSPLR
senior tag

Mondjuk eddig nem próbáltam kiszűrni, hogy ez minden lejátszóval valós vagy sem. Erre mèg ránèzek.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6097) zeon.hu válasza GSPLR (#6096) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sok filmet nézek a P7-en, eddig nem tapasztaltam ilyen gondot.
(MXPlayert használok)

#?*@&!

(#6098) orbit76


orbit76
tag

Érdekes jelenséget tapasztaltam:
P7-L10 osztrák Drei szolgáltatós kütyü. Osztrák huawei oldalról letöltött B133 kiváló, hiba nélkül fut. Amint megpróbálok B602-t feltenni, a frissítés hibával elszáll. Újrainditom, a következők történnek:
Marad az EMUI 2.3. Mobilhálózatoknál nincs 2G-3G, csak GSM, WCDMA, LTE, EvDo, TD-SCDMA... és ezek variációi. A témaválasztó nem működik. Mozgásvezérlés menü üres. És ha nincs bekapcsolva a roaming, nincs mobilnet sem.
Ha B609-et teszek fel, frissítés vége: fail. De az EMUI3.0 fenn van. A hibák lsd. mint fenn, azzal a különbséggel, hogy a roaming figyelmeztetés után elmegy a mobilnet, aztán visszajön és működik.
Az az érzésem, hogy ha nem az osztrák huawei oldaláról letöltött szoftvert használok, akkor úgy gondolja a készülék, hogy Ausztrián kívül tartózkodom. És roamingolni akar. Ezeknek a készülékeknek úgyis lelkük van. És elég érzékeny. :)

[ Szerkesztve ]

(#6099) Heyter


Heyter
újonc

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni: Hogyan tudom bekapcsolni P7-en az

automatikus szinkronizációt????

Pl: A google keep-et csak kézzel tudom szinkronizálni a Beállítások-Fiókok-Google- .......gmail.com

érintve A fiók neve alá oda is van írva : Automata szinkronizálás ki.

Frissített a rendszer EMUI 3.0 ......B609

Köszönöm

(#6100) orbit76 válasza Heyter (#6099) üzenetére


orbit76
tag

Lehúzod a felső panelt és rányomsz az Aut. Szink. feliratú ikonra. (két nyíl kör alakban)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.