Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Judee válasza #86973952 (#6200) üzenetére


Judee
csendes tag

Telekom-os. Köszönöm szépen, otthon megpróbálom. ☺

(#6202) tyotyiga


tyotyiga
tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problèmám lenne a telóval,hogy a mozgás vezérlèst nem szereti. Ha bekapcsolom neki,elfelejti,ès nem működik. Mi lehet ennek az oka,tapasztaltatok már ilyet. Nèha jó,nèha nem. Köszi.

(#6203) orbit76 válasza tyotyiga (#6202) üzenetére


orbit76
tag

Töröld az adatokat az alkalmazás kezelőben. Ha nem javul, reflash.

[ Szerkesztve ]

(#6204) tyotyiga válasza orbit76 (#6203) üzenetére


tyotyiga
tag

Szia! Milyen adatokra gondolsz?

(#6205) Gzolo válasza #86973952 (#6118) üzenetére


Gzolo
senior tag

3 gombos frissítés után sem lett tökéletes sajna :/

Megnéztük T-nél a G620-at, a G6-ot, Vodánál egy 2.3-as P7-et, egyik sem produkálta a hibát, úgyhogy kijelzőhibával leadtuk a szerviznek. Szerencsére az átvevő is látta a hibát, így hardveres problémaként küldtük el.

Szegény első androidos barátom a P7 után most kicsit lassúnak érzi a csere Y300-at :DDD

(#6206) KKrisz751 válasza Cunaja (#6195) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Na ez már valami.

De kihagynám a kiegészítők felrakását ha lehet. Maradnék a stock romnál.
Most csinálom az új mentést.

Aztán telepítem a 3.0-t

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6207) Cunaja válasza KKrisz751 (#6206) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Amit látsz az csak kísérlet, de természetesen majd olyan témát csinálsz amilyet szeretnél. Te az EMUI 3.0 verzió hwt fájlt kapod majd meg és majd abban kell kicserélni a dolgokat, ha mindent kiszedtem a 2.3 romból. Ez csak a bizonyíték volt.
Dolgozom az ügyön, csak sok időt vesz igénybe.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6208) KKrisz751 válasza Cunaja (#6207) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nekiállok én is közbe.
Előhalásztam a régi dvd-ről a képszerkesztőmet.
Egyszer csináltam 4db képet a weboldalamhoz, aztán meguntam és rábíztam húgomra. Ő otthon van benne.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6209) Cunaja válasza KKrisz751 (#6208) üzenetére


Cunaja
addikt

FastStone Photo Resizer átméretezésnél nagy hasznát veszed majd, egyszerre több fájlt is átalakít.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6210) orbit76 válasza tyotyiga (#6204) üzenetére


orbit76
tag

Beállítások - Alkalmazás kezelő - Összes - Mozgások - Gyorsítótár ürítése, adatok törlése. Erre gondoltam.

(#6211) orsacchiotto válasza orsacchiotto (#6104) üzenetére


orsacchiotto
tag

Nos, kiolvastam a fórumot. Rengeteg segítséget találtam,
próbáltam ki.

Mivel antikocka vagyok, csak erős felhasználó, emelem kalapom
a sok bátor "szoftver tunner" előtt! :K

Az én telóm teljesen stock, illetve OTA jött rá a frissítés ( B609).
Tökéletesen működik minden funkciója, abszolute elégedett vagyok.

Továbbra is veletek maradok, olvasok. Ha elakadok, kérdezek. :R

Szép napot mindenkinek!

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6212) KKrisz751 válasza Cunaja (#6209) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Csináltam egy twrp mentést. Hát ezt nem tudom feltenni.
4GB a teljes. Mivel itthon a város szélén a T-home-os net csak lefelé gyors, felfelé halál lassú, így ez kb 2nap lenne míg felmegy egy tárhelyre.

Most úgyis lesz wipe, aztán megnézem a szűz rom mekkora. Mivel abban is benne vannak a gyári ikonok neked az is jó lenne gondolom.
Max 1gb amit fel tudok tenni itthon az csak pár óra. A héten megyek anyámhoz a belvárosba, náluk van kábeles rendes net, 30Gb fel le, lehet azon feltöltöm.

Addiog eljátszok itthon vele.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6213) Cunaja válasza KKrisz751 (#6212) üzenetére


Cunaja
addikt

nem kell semmi!!!!!!!!

Viszont ezzel még tartoztam. Az UPDATE.APP szétbontása.

Gyári rom, vagyis UPDATE.APP Szétszedés

Igaz angol, de érthető!
Szóval végig csinálsz mindent a képek alapján, sorba letöltöd ami kell.

A What you will need, itt találod vagyis amire szükséged lesz!

Ha minden kész, akkor a system.img is kicsomagolva lesz neked.
2. lépés
A app, framework, ( csak a framework-res.apk és a framework-res-hwext.apk), priv-app, themes könyvtár kell majd.
Az ikonok kiszedése az alkalmazásokból.
Total Commander összes apk kijelöl, majd fájl csoportos átnevezés és a kiterjesztéshez beírod, hogy zip.
Mindegyik átnevezve, így már az ikonokat kitudod szedni a xxhdpi, illetve amiből szeretnéd.
Az ikonokat szedem ki folyamatosan, majd felrakom ha kész.

Még1x nem kell tölteni semmit sehová!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6214) Cunaja válasza KKrisz751 (#6212) üzenetére


Cunaja
addikt

A képen most vettem észre, hogy a total commiban a mappa nevét EMUI 2.3 Huawei Ascend P7 Ereseti Rom nem jól írtam. :DD

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6215) tyotyiga válasza orbit76 (#6210) üzenetére


tyotyiga
tag

Köszi szèpen a segìtsèget! Rendben.

(#6216) truba


truba
tag

Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet kikapcsolni, hogy a gyári zenelejátszó indítása után néhány másodperccel, a Google hangalapú keresés ne induljon el automatikusan. Jelen program beállításainál nem találtam ilyet opciót.

(#6217) KKrisz751 válasza Cunaja (#6213) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Király vagy...
Na akkor lesz 2.3 normális menü, és 3.0 rom a vason.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6218) Cunaja


Cunaja
addikt

Hm. nem ír senki, vagy mindenki azt várja, hogy kész legyek a 2.3 kinézetű témával 3.0-ra :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6219) orbit76 válasza Cunaja (#6218) üzenetére


orbit76
tag

Én érdeklődéssel vegyes tisztelettel olvasom a dolgaidat, de úgy vagyok vele, mint az egyszeri legény az oralszex-szel. Addig jó, amíg más csinálja.
Amúgy nekem speciel jobban tetszenek az eredeti 3.0 - s beállítás ikonok.
De azért szurkolok, hogy sikerüljön. :C

(#6220) Cunaja válasza orbit76 (#6219) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha kész nem kötelező felrakni, illetve tovább módosítható mindenkinek saját igénye alapján. Ez csak a kezdet e egy szép kinézetű témának.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6221) orbit76 válasza Cunaja (#6220) üzenetére


orbit76
tag

Az valóban nem fog ártani, mert tényleg nincs egy szép, elegáns és stílusos téma. Az összes olyan, mintha az egyik Andersen mesekönyvből vették volna...

(#6222) #86973952


#86973952
törölt tag

Van olyan, akinek gondja van a bootloader nyitással? Mert a mobile@huawei.com -on keresztül a szükséges adatokkal el tudja intézni a kód lekérést.

Valakinek volt ilyen gondja, hogy nem tudta nyitni, csak nem emlékszem már, hogy ki volt az... (hozzászólások között nem találom)

[ Szerkesztve ]

(#6223) Cunaja


Cunaja
addikt

Kezdek megbolondulni :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6224) #86973952 válasza Cunaja (#6223) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez az, amiért nekem nincs szabad kapacitásom erre. Annyi fájl meg mappa keletkezik egy ilyen szétbombázáskor, hogy agyament. Aztán jön egy telefon, meg el kell intéznem néhány dolog, és azt sem tudom, hogy hol tartottam. :)

A téma szerkesztés felújításának legalább 10x álltam már neki az utóbbi időben.

(#6225) Cunaja válasza #86973952 (#6224) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Hiányoltad a custom romokból, csak azért, hogy a te kívánságod is teljesüljön. Kiszedtem a gyári romból.
Csak az telepítse akinek nem gyári rom van fent.

[Huawei billentyűzet]

Téma folyamatban.......... :Y

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6226) #86973952 válasza Cunaja (#6225) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi, de én már kiszedtem belőle.

Viszont a megosztást is köszi, mert én nem tettem meg... Másnak hasznos lehet. Nálam minden készüléken Swipe fut.

[ Szerkesztve ]

(#6227) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok!
Ezeket a rendszer frissítéseket érdemes letölteni,amiket ajánl? :U
33SP01-es végű frissítés

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#6228) #86973952 válasza DirtyFREE (#6227) üzenetére


#86973952
törölt tag

B133 -ra gondolsz? Igen. Amúgy fent van az összefoglalóban is a letöltője. Érdemes azt feltenni 3 gombossal.

Utána megint fel fog ajánlani egy frissítést, mert már van egy B609, ami az EMUI 3.0. Arról a tapasztalatokat meg elovashatod itt a témában, meg az összefoglalóban.

(#6229) GSPLR válasza DirtyFREE (#6227) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ha B609-et ajánl fel akkor a jelenlegi EMUI2.3-ról 3.0-ra mehetsz át. Ez elèg nagy változás ès szerintem megèri.

Fèlreèrtettem, de a 133 is ajánlott mivel utána jön a B609.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6230) DirtyFREE válasza GSPLR (#6229) üzenetére


DirtyFREE
tag

Most ajánlotta fel az EMUI2.3 -as verziót!
Pár napja vásároltam a készüléket Németországban!
Elnézést most nyomtam tovább igen igazad volt a 3.0- jön!

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#6231) #86973952 válasza DirtyFREE (#6230) üzenetére


#86973952
törölt tag

B133 -ban még nem változik az EMUI verzió. Javítás, frissítés.

B609 -nél fog csak változni, EMUI 3.0 -ra.

A droid verzió egyik esetben sem fog változni.

(#6232) GSPLR válasza DirtyFREE (#6230) üzenetére


GSPLR
senior tag

Wipe ajánlott előtte,de utána sem rossz. Csak hogy elkerüld a gondokat. Ha nincs mentèsed a wipe mindent pucolni fog.

Irigylem a kollegákat akiknek már a 3.0 pörög...a magyar voda kissè inkompetens a tèmában. Ez derült ki a levèlváltásomból amit velük folytattam.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6233) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Na.. tök jó. A 3.0 nem megy fel hibás a file, a B133 szintén, de le se lehet tölteni. Megauploadról meg 3 óra míg lejön... Tégla egyenlőre a teló.
hála a TWRP wipe-nak

Bootléoaderbe be tudtam lépni, recovery van, csak update app nincs.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6234) #86973952 válasza KKrisz751 (#6233) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tetted vissza a gyári recovery -t telepítés előtt?

(#6235) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#6233) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Lejárt a szerk.

A rollback-el a sima B133-ra vissza lehet térni? Illetve rá lehet futtatni az előző B133-ra?
Az nem sérült zip. kicsomagolta.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6236) Cunaja válasza KKrisz751 (#6233) üzenetére


Cunaja
addikt

hm valamit nagyon elrontottál.
[porterocka oldala]

Itt olvasd el a dolgokat részletesen, ne csüggedj, amíg a telefont nem építed a falba addig nem tégla.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6237) KKrisz751 válasza #86973952 (#6234) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

El se jutottam oda.

Na a twrp-val csináltamn egy mentést.

Mentést leszedtem a gépre.
Nyomtam egy wipe
Leindítottam, ment.

Elkezdtem kicsomagolni a b609-et, sérült... elindítottam letöltést 3 óra. Szóval ma nem lesz meg.

Vagyis vissza akartam pakolni a twrp mentést ha ma már nem lesz semmi belőle, de a file méret túl nagy a telefonhoz. Nekiállatm szóarozni, hogy fel tzudjam tenni valahogy de nem sikerült.
A végén még egy wipe, hogy tiszta rendszer legyen és a normál gyári backup progrtamból tegyem vissza a mentést, de nem rakta vissza és elkezdtek eltübnnni a programok, akkor egy wipe, és kakukk.

Most update appal vissza tudnám állítani ha le jönne hibátlanul.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6238) #86973952 válasza KKrisz751 (#6235) üzenetére


#86973952
törölt tag

Custom recovery -ből nem szabad gyári ROM -ot telepíteni. Felnyomod 3 gombossal azt az FW -t, ami éppen fent van, aztán az helyre fogja tenni. (general verziót)

Feltételezem, hogy a B133 is képes gyógyítani, ahogy B609 is EMUI 3.0 alatt a saját ROM -ján.

[ Szerkesztve ]

(#6239) #86973952 válasza KKrisz751 (#6237) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az úgy más. Nekem is volt már ilyen, nem is egyszer... (nem ennél) Gondolom az SD-t formáztad?

Ilyenkor jön jól egy general verziós FW, vagy másik custom recovery mentés, vagy olyan program, amivel ki lehet menteni a teljes ROM -ot, vagy egy gyári PC -s szoftvert, ami visszaállítja a készüléket. Az a szívás, ha ezek közül egy sem áll rendelkezésre... Ilyen is van, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6240) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

És,ha nem tetszik vissza lehet tölteni a régit? :)

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#6241) #86973952 válasza DirtyFREE (#6240) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vissza lehet térni 3.0 -ról 2.3 -ra. Benne van az összefoglaló alatt, folyamatosan frissülő linkre kattintva, csak saját felelősségre.

Mármint ha B609 -re upgrade -ről beszélsz, mert ott van csak UI változás.

[ Szerkesztve ]

(#6242) KKrisz751 válasza #86973952 (#6238) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nem a twrp alatt akartam telepíteni.
A twrp-vel készült backupot akartamn visszarakni a lepucolt telefonra.

A problémája az volt, hogy mikor elindítottam a hisuit, vagy mtp alól a másolást vissza a telefonra, a 1gb-nél nagyobb fileokra azt mondta túl nagy file.
Így nem tudtam vissza másolni a twrp könyvtárba a belső tárhelyen.

Akkor legyen külső, de oda sem akarta. Így kártya ki, és gépbe közvetlen be, a backup felmásolva, kártya vissza a telefonba és a twrp nem látja a backupot a kártyán.

Itt lett a gond, mert nyomtam egy wipe-ot, hogy a szűz telóra másoljam fel a twrp könytvárat, így a belső data is wipőolva lett. Újra indít és mondom file kezelővel átrakom a kártyáról a belsőbe. Na itt már hiányzott egy csomó program.

Mondom akkor kilépek és egy teljes wipe. Lefutott, és kidobta, hogy telepítse-e a super.su-t. Nem értettem, mivel kinguser már fent van. De mondom ok rakd fel. Újraindulás után huawei felirat és annyi.

10 perc mozdulatlanság.

De most le szedtem firefoixal a huawei oldaláról a b133-at és onnan jól jött le 25 perc alatt. Már fent van és működik a telefon. Csak most mindent vissza kell másolgatni.

Szóval ezen a twrp nagyon nem használható. anno a samun a GWM sokkal jobb volt. Napi 2-3 szor is romot cseréltem backupból.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6243) Cunaja válasza Cunaja (#6236) üzenetére


Cunaja
addikt

Ne idegeskedj, a tablet amit átírtam kb 15x volt totál halott. Se kép, se bekapcsolás, semmi. Mivel nem adtam fel most tökéletesen üzemel. A gyári rom gyomlálva lett rajta. Beletelt egy kis időbe míg megcsináltam. Türelem és mindent többször elolvasni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6244) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Azt kellene megtanulni, hogy bootloader alatt, hogyan lehet a telefont helyreállítani.
Vagyis nem csak recoveryt cserélgetni.

Mert pl. most 15 percig hagytam bekapcsolva amíg állt a logonál és a telefon kidobta, hogy kapcsold ki vagy rescue módba kapcsolható. Rányomtam és bejöt a bootloader.
Vagyis így bármilyen recoveryt, de úgy gondolom lehet bármelyik particiót helyre lehetne állítani.

Vagy az nem erre való?

Szerk:
Na közbe már root megan és megy a helyre állítás.
Remélem a végén nem fog meghülyülni a kinguser.
Azért raktam fel a rootgeniussal, hogy ha visszaállítja akkor az már legyen meg, ha mást nem a helye és a tartozék fileok amiket valószínű a backup nem mentett le.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6245) Cunaja


Cunaja
addikt

Na kész!
EMUI 3.0 5359db ikon
EMUI 2.3 5404db ikon

[Téma ikonok]

Figyelem! Az ikonoknál nem csak a méret számít, hanem a dpi is.

De azért jól fog kinézni, csak most elfáradtam. Megint csak rádobtam a témát a másikra.

Ha lesz időm, kb jövö hét, akkor csinálok egy alap témát. Ha valaki kísérletezni szeretne, töltse le

[mikesa teszt téma]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6246) Judee válasza #86973952 (#6200) üzenetére


Judee
csendes tag

Megoldódott a mobil net probléma.
A szoftver frissítésben rossz a net beállítás. Beállítottam, azóta hibátlanul működik, hasít a neten 😀

(#6247) #86973952 válasza KKrisz751 (#6242) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én ezért szoktam mindent letölteni a gépre, így nem kell mindig várnom a letöltésekre. Ajánlom ezt másnak is, ha megteheti, van elég helye. Nálam minden telefonnak külön mappája van, azon belül témák szerint rendezve az anyagok. P7 mappája 43 giga, nem kevés. Nem mindenki tud ennyi anyagot tárolni. ÉS ez még csak 1 telefon.

Csak az FW -k ebből 20 giga. Bár én nem játszom a telefonon, meg nagyobb mentéseim nincsenek. Átlag 2 giga körül meg van egy CWM.

[ Szerkesztve ]

(#6248) #86973952 válasza #86973952 (#6226) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bedobtam az összefoglalóba, hátha valakinek szüksége van rá.

(#6249) philoxenia válasza #86973952 (#6248) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cseréltem az összefoglalót.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6250) #86973952 válasza philoxenia (#6249) üzenetére


#86973952
törölt tag

:R Köszi. Egyelőre úgysem tudok mit hozzátenni.

Max. akkor tudnék, ha visszatérnék 2.3 -ra, és az arra készülő ROM -okat tesztelném TWRP -vel, meg a B602 -re épülő ROM -ot. DE ez nem mostanában fog megtörténni. Meg túl sok értelme sem lenne most már az új ROM -ok miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.