Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) debi94 válasza zeon.hu (#6897) üzenetére


debi94
csendes tag

Le vagy fel húzásnál semmi. Csak ha csörög le vagy felhúzással lehet fogadni vagy elutasítani a hívást

P7 B-609

(#6902) zeon.hu válasza debi94 (#6901) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor passz.
Lányomén lehet változtatni-igaz, hogy LG-, szerintem valahogy a P7 is támogatja.
Utolsó ötlet: hosszú nyomásra esetleg?

#?*@&!

(#6903) alázógyík


alázógyík
őstag

Sziasztok!

A 66-68K-s árakat láttam pár boltban.
Mennyire lehet/szabad őket megvenni?

Azt látom, hogy ezekre max. 1 év garit adnak, és nincs tartozék. Más gond lehet velük?

(#6904) debi94 válasza zeon.hu (#6902) üzenetére


debi94
csendes tag

Sajnos nyomva tartás sem. De azért kösz.

P7 B-609

(#6905) philoxenia válasza alázógyík (#6903) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom azok már nagyjából egy évesek, azért van rájuk egy év garancia.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6906) #86973952 válasza alázógyík (#6903) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használt készülék sufni garanciával. Gyártói garancia esetében is kell lennie még 1 évnek és 4 hónapnak használt készüléknél, mivel 2014. júniusban jelent meg itthon a készülék. Tartozék nélkül... Nagy valószínűséggel külföldről, "szatyorból" vásárolt termékek.

Meg ugye Mobilkereskedés is vicces bolt, hogy hónapok óta nem tudja lecserélni a P7 alatt a képeket, ami P7 mini -ről (vagy G6 -ról) készült.

(#6907) alázógyík


alázógyík
őstag

Ok, tehát felejtős. Köszönöm. :D :R

(#6908) #86973952 válasza alázógyík (#6907) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ennyibe megy magánszemélytől, használt piacon is. Csak ott meg az a veszély áll fenn, hogy hálózati zár kerül rá, ha nem fizetik az előfizetést. Hiába a gyártói garancia.

Persze ha bizonyíthatóan feltöltősen lett vásárolva, az más dolog. DE azok meg általában min. 20% -kal drágábbak ennél.

Még itt PH! -n is sok a probléma az ilyennel, régebbi (megbízhatónak tűnő) tagoknál is. Ráaádásul sokszor 2-3 kézen is átfut.

[ Szerkesztve ]

(#6909) Create.


Create.
addikt

Én is beújítottam 1 ilyet, ha minden igaz reggel gls meg is hozza. 2év garral, gyári tartozékokkal, ingyen házhozszállítással 79700ft és ahogy néztem pont az utolsót sikerült elhozni, mert utána lekerült webshopról.

Ha csak előfizetésre vállalsz hűséget akkor is tilthatják a telefont, mert lenne egy készülékem, amit díjcsomagra aláírt szerződéssel hoztam ki és el szeretném adni. Természetesen nálam fel se merülne, hogy ne fizessem a havidíjat, nem is értem ki vesz úgy telefont, hogy ne tudja utána fizetni azt.

[ Szerkesztve ]

(#6910) Red B


Red B
tag

Egy apró észrevétel ezekhez az inteligens tokokhoz,én olyan két hónapja ilyet használok és sajnos a műanyag lap már rendesen meg van karcolódva,pedig vigyázok rá,de sajnos nem egy túl jó anyagból készült,ezért van,hogy nem reagál elsőre amikor fel akarom venni.

(#6911) #86973952 válasza Create. (#6909) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az ugyanúgy készülékre is vonatkozik, mert előfizetéssel kedvezményes árat kapsz a "rendes" árához képest. Nem teljes áron hoztad el (gondolom).

(#6912) debi94 válasza Red B (#6910) üzenetére


debi94
csendes tag

Érdekes. Az enyém is lassan két hónapos de még szerencsére majdnem karcmentes.
Érzéketlenséget pedig még nem tapasztaltam.

P7 B-609

(#6913) Red B válasza debi94 (#6912) üzenetére


Red B
tag

Akkor lehet,hogy az enyém a gagyibb minőségű.

(#6914) Cunaja válasza #86973952 (#6900) üzenetére


Cunaja
addikt

porterocka!
Teljesen jó, mire beállítunk agy szoftvert tökéletesre, addigra kiadnak egy másikat.
Remélhetőleg, valami gondja biztos lesz és 1 hónap múlva már a B625-nél fogunk tartani. De az is lehet, hogy végre tökéletes lesz.
Amúgy nem tüntem el, csak egymillió dolgom van. :((( , Azért olvasgatni még szoktam. A téma buherálás is lelassult.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6915) #86973952 válasza Cunaja (#6914) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem meg az a jó, hogy a P7 elég sűrűn kap frissítést. Persze nem kötelező feltenni. :)

Moddolt ROM -okból is biztos lesz új változat.

(#6916) GaborGh válasza philoxenia (#6905) üzenetére


GaborGh
őstag

Húúú, de gonosz vagy... :D

[ Szerkesztve ]

(#6917) zeon.hu válasza debi94 (#6904) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megnéztem a lányom LG-jét a smart tokkal , azon háromféle analóg óra választható a digitálison kívül.
El nem tudom képzelni, hogy a P7 csak egyet tud, de ezek szerint...

Más:
Akkor a stock romba utólag berakható mozgásvezérlésre senkinek nincs ötlete?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6918) zimmererm


zimmererm
csendes tag

Sziasztok!
Néhány hete vettem egy fekete aluminium bumpert és hozzá egy üveg hátlapot. Mivel a wifi sebességét rontja valamennyire, számomra használhatatlan, ha valakit érdekelne, írjon privit. Képet is küldök róla szívesen.(Tudom, hogy az apróhirdetések közé kellene laknom, de ott senki nem olvasná, így meg hátha jól fog jönni valakinek)

[ Szerkesztve ]

(#6919) #86973952


#86973952
törölt tag

Most néhány napja megint nézegetem a SoftKeyZ -t és meglepődve tapasztalom, hogy nem betegeskedik. Most My-RoM 3.3 -ra raktam fel. Ahogy ez a képen is látható (kicsinyítettem a képet, mert elfogyott PH! -n a tárhelyem):

(#6920) #86973952


#86973952
törölt tag

Van közben már My-RoM 3.3. Én még nem teszteltem, mert jelenleg aktív haszálat alatt van a telefonom, de este felteszem. Szerintem kisebb javítások lehetnek benne.

Aki fel szeretné tenni:
- My-RoMv3.3
- Gapps

Gapps tartalma:
- Gyári Huawei Swipe billentyűzet
- SIM Tool / SIM eszköz

SIM Tool -nak nálunk csak Vodánál van értelme. Úgy tudom már csak náluk van SIM menü, amiben autópálya- és parkoló matrica, vásárolható, az egyenleget lehet lekérdezni....stb. Régi időkből talán néhány embernek ismerős lehet még a WAP -os korszakból.

Akinek Super -es ROOT -ja vannak, annak meg jól jöhet Rendszer alkalmazás eltávolító (természetesen ROOT kell hozzá). Ezzel kiszedhető a gapps -szal telepített SIM eszköz menü is, mert rendszer alkalmazásnak tekinti, és nem lehet alapban törölni.

Szerk.:
Eltávolítás után nem törli egyből, hanem kukába teszi. Tehát ha valaki nem akar külön mentegetni, akkor onnan is visszaállítható. Persze kukából ürítés után már törlődik véglegesen az eltávolított alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#6921) debi94


debi94
csendes tag

Hali. Kitette a Huawei a legfrissebb Vodás frissitést.
http://consumer.huawei.com/hu/support/downloads/detail/index.htm?id=38254

P7 B-609

(#6922) #86973952 válasza debi94 (#6921) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nahát, csoda történt. Ezért szerintem külföldön is ölnek, mert sehol nincs kint. Még nem hivatalos oldalon sem.

B129, és ahogy látom a méretéből general verziós FW.

Szerk.:
Nemsokára feldobom az összefoglalóba is, a Vodások nagy-nagy örömére.

[ Szerkesztve ]

(#6923) GSPLR


GSPLR
senior tag

Èrdemes volt akkor írnom nekik. Respekt a srácoknak, a Voda viszont továbbra is mehet a picsába...

Huawei

(#6924) #86973952 válasza GSPLR (#6923) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vodás boot logó vagy animáció nincs ugye?

(#6925) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Noh akkó hogy is van ez?
Hamár elérhető az eredeti Voda ROM (bár nekem éppen nem jön), akkor nyugodtan feltolhatom a general B609-et, mert gebasz esetén (mondjuk gariztatáskor) vissza tudom állítani a B129-et? A telefont lehet downgradelni? Anno az xperiam nem szerette.

(#6926) GSPLR válasza ufonauta (#6925) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ezt mèg ma megkèrdezem a Huaweitől.

Amit felraktak abban nem tudom mi van,nekem az ota verzió van a telón ès itt van boot logó...

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6927) #86973952 válasza ufonauta (#6925) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez csak az első teszt után fog kiderülni. Ugyanis felvet néhány kérdést.

1. Egyiket már feljebb kérdeztem.
HA van Vodás boot logó (ami az animáció előtt van), akkor ki kell menteni, mert azt a general verzió sem állítja vissza.

HA van Vodás boot animáció, akkor semmi gond nincs, mert azt vissza fogja állítani a ROM.

2. 2.3 -ra visszatérés B609 -ről lehetséges egy köztes ROM -mal, ami B133 -ra állít vissza. Itt rögtön két kérdés is van, ami egymásból következik:

2.1. B133 -ra engedi -e majd visszatenni a B129 -et. Szerintem igen, de ezt 100% -ra nem merem állítani, ki kell próbálni.

2.2. HA nem engedi, akkor vissza lehet -e tenni B133 -ra a B121 -et, aztán arról felmenni a B129 -re. Ennek szerintem semmi akadálya nincs, de szintén érdemes róla megbizonyosodni.

GSPLR:
Na ez az, akkor ki kell szedni a boot logót a ROM -ból, mert azt nem fogja visszaállítani a B129 general verzió sem.

Szerk.:
Az viszont már pozitív dolog, hogy ha valami gond van, akkor végre Vodánál is van javító ROM.

[ Szerkesztve ]

(#6928) KKrisz751 válasza #86973952 (#6896) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

MM ban dolgoztam egy ideig. Értem és tudom az üzlet politikát.
Nem ver oda a piacnak, holott olcsóbban jut hozzá mint józsi bácsi. Csak én TV-kkel kapcsolatban láttam ugyan ezt. Aztóta MM ára - 20% felett, ha lehet nem vásárolok, kb az a reális ára. Még akkor is van 10-15% rajta. (persze nem minden esetéban de a többségében igen) Meg vannak egyéb árképző, dolgok, pl más termék kontójára teszenk valamit olcsóbbá. Meg hát a nagyság átka. Fenn kell tartani a boltot. Villany , vaz, gáz, bérlet egy bevásáló központban.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#6929) #86973952 válasza KKrisz751 (#6928) üzenetére


#86973952
törölt tag

TV -nél meg egyéb háztartási műszaki cikkeknél van már itthon is néhány bolt, ami brutál olcsón adja a cuccokat. Szerencsére elég sokat hoznak be a németektől, kisebb minőségi hibával pl. TV -ket, aztán eladják 30-60% -os áron, még így is brutál módon keresnek rajta.

Én anno így vettem mosógépet. 60 -ba volt a 150 rongyos gép, és hiányzott egy tálca belőle, amit pótoltam 5.000 HUF -ba vateráról. Ennyi volt az összes hibája. Gyártói garancia meg volt rá, mert 2 hónap telt el belőle és minden országra érvényes európában. :)

8 éve vettem és tökéletesen működik. Persze nem lesz olyan tartós egy új gép sem, mint a régi jó kis szoci eszközök.

ÉS az orosz cikkek még most is tartósabbak, ez a vicc. Telefonban is elgondolkoznék egy orosz okos készüléken, ha nem lennének ilyen brutál drágák. Yotaphone MA!TV

[ Szerkesztve ]

(#6930) ufonauta válasza #86973952 (#6927) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nos nem merek nekiállni kísérletezgetni. De megfordult a fejemben (még úgy sem laktam be nagyon a telót), hogy nem lenne e jobb a Huawei által feltöltött B129 general verziót rátolni az OTA-s verzió helyett? Vagy nincs jelentősége? Ugyanis szombaton, amikor lefrissítettem OTA-n a B129-re, kevesebb mint 200 Megát tett rá. Ez a general verzió meg több, mint 1 Giga.

(#6931) #86973952 válasza ufonauta (#6930) üzenetére


#86973952
törölt tag

Stabilitás miatt én inkább a general verziót szoktam javasolni. Főleg, ha valaki mókolni is akar a telefonon. Bár a legtöbb embernél ennek nincs jelentősége, mert ha jól működik, akkor annyira nem fontos.

Sajnos itt (bár ennél ritkább), és más Huawei témájában is sokat küzdünk az OTA -s problémákkal, amit rendszerint a general verzió megold, javít. Az viszont biztos, hogy ha 3 gombossal felteszed, akkor előtte csinálj biztonsági mentést, mert gyári állapotra fogja visszaállítani a készüléket. Ez nem is árt, mert egy nyers, pucolt ROM lesz.

A gyári biztonsági mentés app nagyon korrekt, szerintem minden telefonba minimum ilyen kellene.

Azért nagyobb a mérete a general verziónak, mert több fájlt frissít, cserél. ÉS azért general verzió, mert képes (természetesen korlátozott módon) javítani a készüléket szoftveresen. Pl. egy elrontott system módosítást, aminek bootlopp a vége, visszateszi a gyári recovery -t, de még a ROOT jogot is leveszi. Szóval hasznos és gyors, nem kell mindent egyenként állítani, vagy pánikba esni.

Én feltenném, ha Vodám lenne, de én más vagyok. Bevállalós. Biztos, hogy kellene vagy fél nap, mire végig zongorzánám a lehetőségeket, és kipróbálnám a visszatérést. Viszont ennek tudatában, hogy van Vodás boot logó (mindig hangsúlyzom, mert a general verzió ezt nem állítja vissza, figyelni kell rá - a boot animáció előtt van), azt érdemes előtte "kinyerni" a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#6932) ufonauta válasza #86973952 (#6931) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Valahogy így gondoltam én is: Az OTA-ban nekem sincs olyan nagy bizodalmam. Anno a Sonynál bár nem OTA-n, de sokan be szopták, hogy ráfrissítettek a meglévő rendszerre úgy, hogy tartsa meg az adataikat és a beállításaikat. Oszt frissítés után fagyott a teló, meg minden baja volt. Magam mindig a tiszta telepítés híve vagyok. Előtte még egy wipe is be szokott figyelni. Igaz frissítés után is az az első nálam. Csak nem tudom, hogy ezt a Huaweinél is érdemes e megcsinálni.
Más. Ezt a bootlogó cserét nem egészen értem. Én azt hittem, hogy amit a Huawei felrakott Vodás romot az komplett szolgáltatós rom. Abban elvileg benne kellene lennie a bootlogónak. Vagy nem? Elvileg azért Voda specifikus, hogyha azt rávarázsolom, akkor az olyan, mintha a Vodától akkor hoztam volna ki újonnan a telót. Vagy a Huaweinél ez is másképp van?

[ Szerkesztve ]

(#6933) #86973952 válasza ufonauta (#6932) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most frissítette a kolléganőm a Z3 -at és megmakkant a telefonja. Akad, fagy, össze-vissza. Krix-krax szövegek vannak egy csomó helyen...stb...stb...stb. Angolul használja a telefonját, tehát még azt sem lehet mondani, hogy a magyar nyelvi csomag miatt akadt be.

Ez inkább szolgáltató függő. Én nem vagyok olyan biztos abban, hogy a Vodás ROM -ba bekerült a boot logó. Persze a gyári általnos verziós ROM ezt elvileg nem fogja megváltoztani, de miután én magam még nem teszteltem, nem állítom biztosra. Ráaádsául ha valaki feltesz egy moddolt ROM -ot (pl. My-RoM), ott egyből ugrik a boot logó is. Visszaállítani meg nem lehet, ha nincs kimentve.

HA jól emlékszem a custom recovery -k (pl. CWM) sem menti a boot logót.

Szerk.:
ÉS érdemes megnézni, hogy a bootloader zárt -e vagy nyitott. Vodás készüléknél ez ügyben még nincs sok tapasztalat. Mivel arra a ROM -ra nincs túl sok minden, nem is nagyon volt róla szó. Egyébként nem jellemző P7 -re a zárt BL, 1-1 db van, aminél így volt. Az is jellemzően külföli készülék.

Bootloader nyitásról néhány szó:
Zárt bootloader -nél nem tudsz mókolgatni a telefonon, fel kell oldani. Ezt ennél a több féle módon tudod megoldani.
- Huawei -nek írt levéllel, egy külön mail címre. Ebben tudok segíteni, ha valakinek kell. Hogy mi legyen a mail -ben, hova írja....stb.
- RootGenius -os ROOT -olással lehet nyitni. DE nem mindenkinél meg a Root Genius.
- A B126 FW nyitja a bootloader -t, tehát csak elég visszatérni rá, aztán mehet minden a maga útján.

[ Szerkesztve ]

(#6934) ufonauta válasza #86973952 (#6933) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh ha otthon sikerül letölteni a Huaweitől a ROM-ot akkor felteszem este valamikor.
Anno a Sonynál a szolgáltatófüggő telónak nem lehetett nyitni a bootloaderét, így nem is nagyon tudtam mókolni vele. Egyedül annyi volt, hogy rootoltam, hogy hozzáférjek a rendszerhez oszt kész. Végülis nekem a P7-en sincs semmi bajom a gyári rommal, így nem nagyon akarok ún. főzött romot tenni rá. Arról már az ősidőkben (talán az X8-am) idején leszoktam, hogy főzött romot tegyek rá. Nekem fontosabb, hogy minden működjön.

[ Szerkesztve ]

(#6935) #86973952 válasza ufonauta (#6934) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vannak olyan ROM -ok, amik gyáriak, csak ki vannak pucolva, néhány system dolog be van állítva előre (pl. hívókép megnövelve, nem kell vele mókolgatni). Tehát nem csak főzött ROM miatt lehet jó. :)

--------

Később majd csinálok egy bővebb leírást erről a bootloader -es dologról, hátha valaki belefut. Annak ez már nagy segítség lesz. Ismertető, belépés, nyitási módok...stb.

[ Szerkesztve ]

(#6936) ufonauta válasza #86973952 (#6935) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az a bootloader-es ismertető tényleg jó dolog lenne.
Igazából nekem jó a gyári rom. De szívesebben használnék EMUI 3,0-át a 2,3 helyett. Akár a Huaweinél feltöltött gyári generál B609-et. Csak ha bonyolult a visszatérés akkor maradok a 2,3-nál és abból teszem fel a Vodás generált.
Egyszerűen másoljam az SD gyökerébe a dload mappát és indítsam el 3 gombos indítással? Természetesen előtte egy adatmentés és full wipe befigyelne.

(#6937) Create.


Create.
addikt

Na Megérkezett a teló és még így frissen rá akarom rakni az emui 3.0át. Összedugtam a géppel a hisuiten belül rámentem az emui romra, de ott nem tölti le a romot, hiába kattintok rá semmit se csinál.

(#6938) GSPLR válasza #86973952 (#6931) üzenetére


GSPLR
senior tag

Èn bepróbálom csak mèg filózok a sorrenden. De szerintem a mostani ota129-re rátolom a felrakott 129-et arra pedig a 609-et. Utána valamilyen próba kène visszafelè.

Huawei

(#6939) ufonauta válasza GSPLR (#6938) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem nem jön lefele a Huawei oldaláról. Mindig megáll a letöltés.Tegnap a 609 gyorsan lejött. Nem tudom, mi lehet de a melóhelyen sem akart jönni. Elindul oszt egy rövid idő után megáll. Ha valamelyikőtöknek sikerült leszedni, az feltolhatná valami normális tárra. :)

(#6940) Create.


Create.
addikt

Az összefoglalóból töltöttem le, most próbálom felrakni.

(#6941) GSPLR


GSPLR
senior tag

Maximális respekt a Huawei magyar részlegének. Feldobták a G6-L11 legfrissebb Voda sw-jét is. Nem hittem, hogy mindkét kérést teljesítik :R

A márkában még nem csalódtam soha, a szolgáltatómban viszont nem először...

ufonauta: nekem lent volt kb másfél perc alatt

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6942) #86973952 válasza ufonauta (#6936) üzenetére


#86973952
törölt tag

1-2 óra aztán megírom. Bővebb leírás, de nem tart sokáig. :)

(#6938) GSPLR:
Nem ajánlott.
B609 előfeltétele:
- B602
vagy
- B133
vagy
- B157

Lehet ennek ellenére felmegy, de én nem kockáztatnék a téglázással. Főleg, hogy mégiscsak egyedi ROM -od van.

(#6943) GSPLR válasza #86973952 (#6942) üzenetére


GSPLR
senior tag

Akkor ez az új B129, aztán 133SP01 és rá a B609? Ez járható?

Huawei

(#6944) #86973952 válasza GSPLR (#6943) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a jó kérdés, ezen gondolkoztam én is.

Elvileg B133 előfeltétele B121. B129 pedig B121 -es FW -re is feltehető. Tehát lehet közös pont a B121. Ettől függetlenül az is lehet, hogy semmi gondot nem fog neki okozni, ha B133 -at rátolod. Az viszont tuti, hogy én OTA -ra nem frissíteném rá, és wipe -olnék is egyet előtte.

Korábban az egyik fórumtársnak gond nélkül felment a külföldi B15x FW -s készülékére a B133, aztán onnan frissített B609 -re. Lehet itt is lazán működik.

(#6945) GSPLR válasza #86973952 (#6944) üzenetére


GSPLR
senior tag

Úgy gondoltam, hogy a jelenlegi készülékemen lévő OTA-n kapott 129-re rápakolnám a frissen kitett 129-et (Huawei oldaláról). Ezt követőn jönne szintén arról az oldalról származó 133, majd 609. A Huawei szerint nem lesz gondom belőle, ha a 129-re rátolom a 133-at, ezért is gondoltam ki ezt a menetet. A 133 valószínűleg nem kihagyható lépés, az kell hozzá, igazad van.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6946) #86973952 válasza GSPLR (#6945) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbálkozz be vele. HA ők mondják nem lesz gond, akkor nagy valószínűséggel úgy is lesz.

Az elgondolás, sorrend egyébként jónak tűnik.

(#6947) #86973952


#86973952
törölt tag

Ma beszéltem egy Vodás emberrel, és bár nem tudom mennyire nézegetik külsősök ezt a fórumot (gondolom azért szokták), de már nem lesz nekik új szállítmány, csak még nem írták ki.

Kifuttatják és hiába van Hamarosan rendelhető -nek feltűntetve, aki még akar venni ilyet a Vodától, az most csapjon le rá.

(#6948) GSPLR válasza #86973952 (#6946) üzenetére


GSPLR
senior tag

Biztos ami biztos, rákérdeztem, hogy ők milyen sorrendet ajánlanak, megvárom a válaszukat, időm úgyis csak holnaptól és hétvégén lesz, reggel még korán kell kelni :DDD A visszautat 129-re lesz érdekes kitalálni. Márpedig addig nem nyugszom, amíg nincs megoldás! :) Bár, ha arra gondolok, hogy van visszavezető SW 133-ra, az meg ugye rámegy a 129-re, akkor elméletben visszafelé is mennie kéne. Áhhh, nagyon izgatott vagyok, alig várom már a holnap estét...

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#6949) #86973952 válasza GSPLR (#6948) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem azonos módon. Vagy ha úgy nem megy, akkor beiktatsz még egy B121 -et is. Ott már nem hiszem, hogy gond lenne. Persze a köztes ROM -mal karöltve.

(#6950) #86973952


#86973952
törölt tag

Ez mindjárt megy bele az összefoglalóba. Vodások, akik át akarnak térni, azért lessenek rá, hogy a BL nyitott -e vagy zárt. Ezekkel a készülékekkel semmi tapasztalatunk nincs ilyen téren.

Bootloader:

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Bootloader -nek azért van jelentősége, mert ha zárt, akkor addig nem tudsz flash -elni, custom recovery -t felrakni, vagy egyáltalán mókolni a telefonon, amíg ki nem nyitod.

Elsőként fontos azt leszögezni, hogy ez P7 -re egyáltalán nem jellemző. Itthoni készülékeknél meg főleg nem. Talán egy-két telefonnál lehet zárt bootloader.

P7 esetében a hangerő - és a power gomb együttes megnyomásával nem tudsz belépni a bootloader módba, mert az android biztonsági üzemmódjába vált.

Bootloader elindításának módja:
0. Töltsd le EZT, csomagold ki a c:/ meghajtó gyökerébe, majd kösd össze a számítógépet a telefonnal. A készüléken legyen bekapcsolva az USB hibakeresés, illetve a kapcsolati módot rakd HiSuite -ba.

1. Nyisd meg a számítógépen a Star menüt
2. Beírod: cmd
Ezután megjelenik egy újabb abblak, ebben dolgozz tovább.
3. cd c:/adb
4. adb devices
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device
5. adb reboot bootloader
Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

Zárt vagy nyitott a bootloader?:
- Locked (zárt)
- Unlocked (nyitott)

Kilépés bootloader módból:
- Hosszan nyomd (kb. 10-12 másodpercig) a bekapcsoló gombot.
vagy
- Írd be a következőt (ajánlott): fastboot reboot
A készülék normál módban indul újra.

Bootloader nyitás:
- B126 FW -t telepítve nyílik a bootloader. Ezt természetesen addig érdemes megcsinálni, telepíteni, amíg nem térsz át EMUI 3.0 -ra, mert után komplikáltabb lesz.
- Root Genius ROOT -tal. Ez nem mindenkinél működik.
- E-mail ben kérsz tőlök BL nyitó kódot.

Utóbbi esetben az e-mail így nézzen ki:

Címzett: mobile@huawei.com
Tárgy: Unlock bootloader P7

Üzenet:
Mobile Model: P7-L10
MEID / IMEI:*****************
S / N: *******************

(mail címed írd le ide újra)

Thank You!

Bootloader nyitás kért kóddal:

Ez természetesen csak akkor szükséges, ha zárt a bootloader.

1. Nyisd meg a számítógépen a Star menüt
2. Beírod: cmd
Ezután megjelenik egy újabb abblak, ebben dolgozz tovább.
3. cd c:/adb
4. adb devices
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device
5. adb reboot bootloader
Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.
6. fastboot oem unlock ****************
7. fastboot reboot
A készülék normál módban indul újra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.