Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

most elolvastam mindet újra, és csak annyit tudok mondani, hogy le a kalappal... tényleg nagyszerű munka, és így hogy magadnak csináltad, valóban sokkal többet ér, minthogy veszel egyet készen...

még egyszer grat :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) lapa


lapa
veterán

utólsó --> utolsó a címben.

még nem olvastam de maradt elég hely a procihűtő felett? jól néz ki egyébként.

ja jó már megnéztem a képeket. így még jobb is, legalább hideget kap. nem vagy te se szívbajos látom. egy pont ugyanilyen fémreszelékes-megijedős sztorim nekem is volt az egyik gépnél, nálam is a tápkábel volt lehúzva csak :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Samus


Samus
addikt

minden tiszteletem a tiéd! ez nemsemmi lett. végülis mennyiből álltál meg? (nem számolva a munkát) és a következő projectel kapcsolatban, én arra szavazok, hogy egyszerre jelentesd meg, írd folyamatosan, fényképezd, de egyszerre dobd fel. ezt az utolsó részt is vártam. már nagyon, mert kíváncsi voltam mi lett végülis a géppel :-) mégegyszer gratulálok! :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Piszkosul jó munka :D GRAT hozzá és használd egészséggel a munkád gyümölcsét. Cikk hát az number one ;)

[ Szerkesztve ]

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#5) tomcs válasza lapa (#2) üzenetére


tomcs
őstag

cím javítva, vicces, hogy pont arra nem néztem rá a helyesírás ellenőrzésekor :)

mp3 lejátszó lassú projekt lesz, fő alkatrészek mondjuk helyeközel megvannak, de pl. még fogalmam sincs hogy honnan veszek bele pontosan vágott üveglapot és a festéséről/lakkozásáról is csak ezután tervezek utánanézni, hogy hogyan is kéne.

gratulációkat meg köszönom, sok meló volt vele, jól esik hogy mások szerint is megérte :)

(#6) tomcs válasza Samus (#3) üzenetére


tomcs
őstag

erre inkább külön válaszolok, tételesen a lista:

cd lejátszó - kb 3k, vatera
táp - normál táp ár, olyan 6-7k asszem, egyik legrégebben beszerzett alkatrész
alaplap, proci - 10enpárezer mindkettő, memóriával együtt olyan 30, talán picit több
imon elég drága volt, olyan 17-18k, de nem akartam üresen hagyni a kijelzőt, és ez így be is kapcsolja távirányítóról, talán lehetett volna olcsóbban, de megláttam és megtetszett
logitech mediaboard úgy emlékszem 12k körül. Azért kellett feltétlenül ez, mert a legtöbb rádiós szett igazából pár métert bír, ez viszont papíron 10m, szóval átér a nappain.
dvd - legolcsóbb fekete, 5k körül talán
winyó - samsung 750gb, 25k körül, kicsit több mert március körül vettem ha jól emlékszem.

többi apróság már volt otthon, vagy egészen apróság, pl az emlegetett hdmi kábel+adapter, anyagokra még kellett pár ezres, mint pl. parafa, ragasztó, de ezekből még két ilyen projektre való maradt is.

teljes költségvetés olyan 110-120k körül van így gyorsan összeadva, remélem nem hagytam ki semmit.

(#7) Daveedka


Daveedka
tag

szép munka :) grat hozzá :R

(#8) szab.tam válasza tomcs (#6) üzenetére


szab.tam
nagyúr

klassz barkács, gratula! :C

én egy jó hónapja találtam ki, hoy csinálok egy ilyent. csütörtök vagy péntek volt. összeválogattam a cuccokat, kiraktam az ágyra, és rájöttem, hgoy kényelmesen egy hifi méretű ládába nem fogom belevarázsolni. nem lesz hozzá türelmem sem. inkább vettem egy fekete fekv atx házat.

de valóban, 100-120 körül lehet egy ilyent kihozni. ráadásul nekem fontosak a pvr-es tunerek is. először csak egy félmagas leadteket terveztem, de a másik gépből beleraktam még egyet.... (leírás az adatlapomon.)

(htpc a magnó fölött)

és van egy, a tiedhez hasonlító cucc itt, a ph-n:

Enszuke cucca...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) jenei92


jenei92
senior tag

Nagyon szép munka! :R :R

(#10) Samus válasza szab.tam (#8) üzenetére


Samus
addikt

nekem is ilyen szőnyegem van :D Enszuke cuccát énis láttam (ajánlat), bár nem értem egy mesterművet miért kell eladni...tomcs: köszi az árlistát. komolyan mondom, ha lenne rá pénzem, énis nekiállnék egynek, csak a sikerélmény miatt is (imádok barkácsolni), de "sajnos" elvitte minden pénzem a futár, és csak egy Dell 1525-t hagyott itt cserébe...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) tomcs válasza Samus (#10) üzenetére


tomcs
őstag

igazság szerint nekem is úgy kezdődött a filmnézegetés, hogy a lehajtott bárszekrényajtóra ki a notit, meg vettem egy 3 méteres vga kábelt :)

alkatrészek meg nagyon lassan álltak össze, a táp pl. legalább egy évet pihent, mire meglett hozzá a következő alkatrész, az alaplap, amit meg úgy vettem, hogy vmi elromlott, nagyon hirtelen kellett pótolni, aztán a garis csere mire átfutott mér csak levásárolni volt értelme, de mire..

nekem sem volt soha egyben az egész ára, a mediaboard meg az egész elkészülése után pár hónappal került hozzá, asszem prohardveres hírben kinéztem hogy nekem ez kell, aztán egyfolytában nézegettem az árgépen meg a depo-n, hogy lehet-e kapni egyáltalán valahol.

a háznál említettem, szintén 2-3 hónap állandó vateranézegetés eredménye volt, úgy voltam vele hogy egyszer biztos összerakom, pár ezresem meg csak van egy alkatrészre, ami biztosan kelleni fog bele.

Szóval csak úgy, hogy ma megveszek mindent, holnap összerakom nem is lehetne, akikenk azonnal kell azoknak tényleg csak a drága, gyári megoldás van :)

(#12) kovecses


kovecses
aktív tag

Nagyon szép munka, gratula!

(#13) FID


FID
őstag

Szia Ehez mit szolsz?[link]
Egy kis tapasztalat cserének örülnék a totyikba :R
És hatalmas grat a géphez!!!!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#14) Samus válasza tomcs (#11) üzenetére


Samus
addikt

most mondjuk gondolkodóba ejtettél. van itthon egy 2GHz-s Celeron (gyári hűtővel), 512mega DDR 333as RAM, egy Inno3D Geforce FX5200 128mega (jó kicsi kártya, hűtése kerreg, de megoldható), egy 300 wattos Codegen ATX-es táp (ami 165Watt persze :D) szintén kerregő ventivel, egy 40 gigás Maxtor DiamondMAX8 vinyó, és persze barkácskedv. csak pénz nincs... ehhez kellene még egy kicsi ATXes deszka (Asrock??), egy hifi ház, és Sycte S-Flex ventik (2db), mert az összes venti kerreg az alkatrészek közül (5 évesek már..., de működnek!), de ugye ez mind pénz... így számolva minimum 15ezer (két venti min 5000ft..)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) tomcs válasza FID (#13) üzenetére


tomcs
őstag

hmm. neked sikerult kenyelmesen magas hazat szerezned, az enyem meg eppen csak eleg volt :) igazabol en is egy magasabbat nezegettem, csak az istennek se volt hajlando realis aron adni aki eladta volna, egyebkent valamilyen philips dvd volt, 6-ot ajanlottam erte (mukodeskeptelen, raadasul szerintem tul dragan javithato) de joval 10 folott akart volna. Mondjuk lehet talalt valami balekot aki azt hitte hogy par ezresert kicsereltetheti az egesz mechanikajat...

dvd valahogy bele lesz mutve vagy marad mellette? egyebkent en is csak telepiteshez hasznalom, akar egy usb-s is boven eleg lenne, vagy vmi notebookos slotos a tetejeben meg tuti elfer ha teljes nem is, kerdes hogy legalabb slotnak mivel lehetne kulturaltan vagni.

masik kerdes meg, hogy a gombokat hasznaltad-e valamire, power meg resetnek siman ra lehet forrasztani az ilyen kapcsolokat peldaul, vmelyik reszben, talan a masodikban meg irtam is hogy en hogy csinaltam.

(#16) tomcs válasza Samus (#14) üzenetére


tomcs
őstag

boven jo alap, ess neki nyugodtan, ugyis vatera meg teszvesz regisztracioval es haz keresgelessel kezdodik.

ha esetleg osszerakod, es le is irod valahova, legyszi linkeld be ebbe a topikba is, ha mar nem lesz aktualis akkor beallitok ra egy ertesitest, nem szeretnek lemaradni rola

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, szép munka! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) FID válasza tomcs (#15) üzenetére


FID
őstag

A gombokra gondoltam h ugycsinálom mint te csak nem foliásbol hanem paneles billenyüzetböl csakmég nemtudtam szerezni. A reset, power, és bios törlés be van kötve majd csinálok képet róla. Ehez a saját paneljét használtam. z erősitö nem volt semmi pénzembe mert hugom hapiáé volt és elattam neki a logitech g7 egert 18 ezerért azt kölcsönkért 11 amit egy hónapig nem tudott vissza adni. ezért visszakértem az egert +rákértem az erősitöt amit elötte a hugom vizesrongyal portalanitott és tönkrement.
Én nembánom :DD A dvd író meg egy slim dvd írólesz amit alura az ajárra teszek mert 2.5cm magas a slim író meg 1.3 szóval van hely neki. Utána egy átalakitó, és egy kicsi vágás h a kábeleket az alaplap tartó alatt betudjam füzni nem lesz velegond! Széplesz! :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19) DelfinDave


DelfinDave
csendes tag

Sziasztok! Én most csináltam 1 hasonlót...sztem ennél többet bír...deh döntsétek el ti... Az előzőhöz írtam még, de oda senki nem válaszolt:S szal bemásolom ide:

Az alaplapom ASUS P5E-VM HDMI, sztem elég jó :) , rajra 1 Intel Dual-Core E2180. 512MB memoria, és 1 ASUS My Cinema-P7131tv-vevővel. meghajtóm 1 ASUS 1814BL, asszem, ami még szervízben csücsül, meg távirányításhoz vettem egy iMON VFD-t.

itt van 2 kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/080628/P1090263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080628/P1090264_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

lassan elkészül teljesen, a wincsi fölé lesz a meghajtó, az iMON pedig mellé megy majd...
Várom a véleményeket!!!(kezdő vagyok :F ) :)) :DD

(#20) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Szia,

Nagyon klassz kis HTPC épitettél...olvastam, hogy VLC playert használsz iMON-nal...én is ezt a lejátszót részesitem előnyben.
Csak az a bajom...nem tudom az RSC-met beprogramozni...
Tudnál nekem küldeni egy .IMO file-t a helyes beállitásokkal...ha nem túl nagy kérés.
Előre is köszi

Üdv

(#21) syC


syC
addikt

Nemsemmi, szép munka R

(#22) ricseszke


ricseszke
csendes tag

nagy grat :)) sok idő lehett és az a billentyűzetes dolog se kispályás

(#23) ricseszke


ricseszke
csendes tag

A régi foxconn alaplap milyen tipusú?
Mennyibe került? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.