Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Nillkin Super Frosted Honor 8 tok már nem kapható sehol? Az vált be a legjobban...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#36702) Sanki válasza RootRulez (#36701) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Hát már lehet esélytelen sajnos.. én szétnéznék használtan esetleg.

(#36703) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megcsináltattam Bp-en az akkucserét! Nagyon profik voltak a srácok, semmi nyom nem látszik. Így a kis kedvenc újra használható! Örülök :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36704) luciferk válasza tibaimp (#36703) üzenetére


luciferk
senior tag

Akku cserét hol és mennyiért?

(#36705) tibaimp válasza luciferk (#36704) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bp-en az Arena Mall-ban van egy telefonos cég az ArenaTel ha jól emlékszem a nevükre. Míg megnéztük az Avatar 2-től ők megcsinálták a cserét. 10.000Ft volt, 6 hó garral.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36706) leikomessi válasza tibaimp (#36705) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszi az infót, sajnos nekem is esedékessé kezd válni. Korábban csak a hidegben kapcsolt ki, hirtelen 0 %-os töltöttségi szintet jelezve, de egyre gyakoribb, hogy a 22-23 fokos szobában is kikapcsol.

(#36707) tibaimp válasza leikomessi (#36706) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor Neked is az a hiba lépett fel, mint nálam. Így a telefon kb. használhatatlan, mert tuti akkor merül, ill. kapcsol ki, mikor a legjobban kellene. Megcsináltattam a fentiekben írt helyen és ártért, és azóta fasza. Konkrétan (igaz nincs benne SIM!!) a srácok feltöltötték 100%-ra és 2 hét után töltöttem csak ~18% kürölre merült le. Illetve a töltése is sokkal gyorsabb lett, mint a rossz aksival már.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36708) leikomessi válasza tibaimp (#36707) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Igen, sajnos nagyon bosszantó, át tudom érezni. Egyszer már átéltem ezt, 2019 nyarán még a garancia lejárta előtt cseréltek akksit meg kijelzőt is mert tök váratlanul elkezdett automatán kattintgatni..
Egy új akksival tényleg óriási a javulás, hiába teszem éjszakára repülő módba, nem sokat használ, úgy is merül.

Hangszóró (amit a fülünkhoz teszünk telefonálásnál) cserével van valakinek tapasztalata? Sajnos alig hallom a telefonbeszélgetést már, szinte mindig kénytelen vagyok kihangosítani. Ahogy látom ennél a szervíznél azt is javítják. Ennyit (16-17 ezer) még bőven ráköltenék, mert egy teljesen jó telefon szerintem, nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#36709) tibaimp válasza leikomessi (#36708) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A hangszóró témában nem tudok tippet adni, nekem nem jelentkezett a gond, szerencsére (kopp, kopp, kopp...), de a boltot és a srácokat tudom ajánlani, profik! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36710) peti85 válasza leikomessi (#36708) üzenetére


peti85
senior tag

Valószínűleg nem hibás a hangszóród, csak ki kell takarítani a rácsot, még ha elsőre nem is látszik. Én izopropil alkohollal és egy erősebb sörtéjű fogkefével csináltam. Nyugodtan dörzsöld kicsit rányomva és utána nem lesz olyan halk.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#36711) leikomessi válasza peti85 (#36710) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen teszek egy próbát, mielőtt szerviz lenne a dologból.

(#36712) leikomessi válasza peti85 (#36710) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Úgy néz ki megoldódott, nagyon köszönöm a tippet :)
Gyógyszertári 96 %-os alkohol volt itthon szerencsére, így olyan lett, mint az új!

(#36713) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Megoldható valahogyan hogy a jó "öreg" honor 8-amnak a képét kitegyem usb c-ről hdmi kábellel egy nagy tv-re ? Vagy ez felejtős,mert alkalmatlan ez a teló erre ?

(#36714) tibaimp válasza DonMarco (#36713) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem a Mirror Share-al meg lehet csinálni, ha a TV-d is Wi-Fi-s! Nem tudom kipróbálni, mert az én TV-m még nem az :(. Nem biztos, csak egy tipp!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36715) DonMarco válasza tibaimp (#36714) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Az enyém sem az még.. De ez tükrözés,próbáltam okosabb tv-n nemjó, mert eléggé szaggat a kép. Hdmi-vel kellene ha persze lehetséges..

(#36716) tibaimp válasza DonMarco (#36715) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy nem tudom, bocsi :B .

szerk: esetleg valami TV felokosítóra rádugni, bár ez is csak tipp.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36717) DonMarco válasza tibaimp (#36716) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Tv "okosítóm" az van (chromecast-2) prímám műkődik is,de cél eszközként hasznánám a honort egy másik helyiségben tv nézésre hdmi-n mivel a telekom tv-go apk nem támogatja chromecastot, sem a tükrözést..

[ Szerkesztve ]

(#36718) trebrona válasza DonMarco (#36713) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem megoldható.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#36719) DonMarco válasza trebrona (#36718) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Sajna igen,mert nincs videó jel a honornak az usb-jén.. Háát ez van.. Köszönöm a megerősítést !

(#36720) mm89


mm89
őstag

Sziasztok, háthta van valakinek tippje mi lehet a megoldás.
Van ugye egy Honor 8, amin Oreo van, aktiválva van rajta a face unlock és a VoLte is, valami nyitott a bootloader, van TWRP és ha jól emlékszem Magisk root.
A gond az, hogy nyomtam neki egy Factory resetet és azóta nem indul el semmi , csak a twrp jön be. A reset egyébként nem sikerült neki, mert MTP módban látok minden fájlt ami volt a datán.
A Firmware finderben már nem elérhető egyik Oreo sem, így nem tudom mit kéne rá telepítsek. Rollbackelni elvileg nem tudom mert nyitott a BL meg root is van.
A Multi-Tool program szerint a firmware verzió: omnistf-eng 8.1.0 OPM 3.171019.01
Na ilyet se találtam sehol.
Merre induljak?
Köszönöm

szerk.:
Aztaq..!
Olvasgattam még itt picit és fentebb írta Lackooo84 , hogy van neki egy leírása a decrypted datára, abban vannak fájlok. Gondoltam belenézek, hátha kell valami. Ahogy olvasom feltűnt, hogy hasonlóan járás a vége annak is, tehát csak twrp-be tud bootolni. és íme a megoldás:

Mindezek után 'Reboot > System', és nagy valószínűség szerint egy bootloopot kapunk, azaz csak TRWP-be bootol a készülék, de ne foglalkozzunk vele, nagyon könnyű kijátszani. Miután visszabootol TRWP-be, válasszuk a 'Reboot > Power off' opciót, majd miután kikapcsolt a telefon nyomvatartott hangerő + gombbal dugjuk rá USB kábelen bármire, ekkor eRecoverybe bootol már a telefon, majd ott válasszuk a 'Reboot' opciót

Szóval Lackooo84, nagyon köszönöm! :C :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#36721) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Akksi csere közben az alaplapról letört az ujjlenyomat olvasó szalagkábelének a műanyag csatlakozó fészke, emiatt nem érintkezik, nem megy sem az olvasó, sem a hátsó gomb. Van esetleg valakinek ötlete hogy javítható-e, vagy csak alaplapcsere. Néztem rosszat, de nem nagyon találtam (illetve egy van a jófogáson, de gyanús hogy annak más baja is van), a jók meg horror áron mennek.

(#36722) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni akksi cserébe! Megbízható szervizt keresek nyíregyháza-miskolc útvonalon! Tudnátok valakit ajánlani?

(#36723) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!
A mobilhálózat feletti 4G jelzést, hogy lehet eltűntetni? (Jelenleg ki van kapcsolva a mobilnet és mégis látszik, nagyon bosszantó. Tegnap a gyenge akksi miatt szokás szerint kikapcsolt de néhány beállítás, ahogy a fenti is elállítódott. Ma túl vagyok az akksicserén, akarok majd egy gyári visszaállítást, de félek, hogy a 4G jel már így marad, nem találok semmi beállítást hogy eltűntessem.)

(#36724) Sgr_A válasza leikomessi (#36723) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mert a netet kikapcsoltad attol még 4g hálozaton van a teló pl volte hívás
miért zavar, jobb lenne ha 2g-n lenne?
azt a mobilhálózatok alatt tudod állítani, hogy a sim kártyát melyik hálózatra engeded fel

(#36725) leikomessi válasza Sgr_A (#36724) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Az a furcsa, hogy eddig nem volt ott és most azt a benyomást kelti, hogy be van kapcsolva a mobilnet.

(#36726) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Akksi csere után a következőt tapasztalom:
A töltöttség hirtelen lezuhan 20-30 %-ot. Pár napja ~ 40 % -ról leesett 16 % -ra.
Ma ~ 30 % -ról alig egy óra leforgása alatt, használat nélkül 4 %-ra.

Ez normális?
Hibás az akksi amit beletettek? Szervíz baki?
Vagy más gondja is van a telefonnak?

(#36727) domperke válasza leikomessi (#36726) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Mennyi töltési ciklus van az akkuban?Ha csak 1-2 még akkor pár töltés,lemerülés kell amíg 100% fog tudni.De esélyes,hogy nem jó az akku amit beleraktak.Nem mai a teló akkut már biztosan jó ideje nem gyártanak lehet a boltban a polcon állt már 1-2 éve....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#36728) tibaimp válasza leikomessi (#36726) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pint így jártam én is. Megy vissza cseére az tuti, mert 6 hó gari van az akksira. A gond az, hogy mehetek fel Bp-re.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36729) leikomessi válasza domperke (#36727) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Még nincs benn sok az biztos, sőt ilyen komolyabb lemerülés nem is történt. Próbálkozom még vele.
@tibaimp, sajnos az elszomorító az, hogy bő három hónap eltéréssel cserélték ugyanott az akksit mindkettőnknek. Ha neked még mindig előjön, akkor én sok jóra nem számítok a garanciális akksicsere esetében. Én még várok vele, hátha..

(#36730) tibaimp válasza leikomessi (#36729) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én se most fogom vinni egyből, majd mikor Bp-en járok, ha minden igaz a Mission Impossible-re megyünk fel az IMAX-ba, akkor akarom bevinni, szóval addig még van idő tesztelnem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36731) leikomessi válasza tibaimp (#36730) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Hát nálam megint előjött, 30 % töltöttségnél kb. 10 perc alatt lemerült ~10 %-os ugrásokkal 0-ra és kikapcsolt...
Szerintem ez mindig megtörténne, ha hagynám ennyire lemerülni.

(#36732) tibaimp válasza leikomessi (#36731) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is majd most fogom tudni megfigyelni (melóba nem vittem magammal), mert ahogy írod is, kb. 40-60% töltöttség után, mindig csak arra figyeltem, hogy már meg 0% rövid időn belül, és ki is kapcsolt a telefon.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36733) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Amit még észrevettem, hogy a javítás óta nem tudok fényképezni. Mintha nem lenne autófókusz, homályos minden.
Lehetséges, hogy a hátlap levételénél került alá valami?

(#36734) tibaimp válasza leikomessi (#36733) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én tudok fotózni, nincs vele gond.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36735) leikomessi válasza tibaimp (#36734) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Nekem kb. 5 cm-re van a fókusz a kamerától. Nem lehet egy normális képet csinálni vele.

Lehetséges esetleg, hogy beállítás probléma? Vagy a szervizben barmolták szét? Előtte minden rendben volt vele.

(#36736) osztraksajt válasza leikomessi (#36735) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem is ugyanez volt. Egy kis fekete ragasztódarab amivel a hátlap van rögzítve közé került a kamerának és a hátlapnak, ez agyonverte a fókuszt.

[ Szerkesztve ]

(#36737) tibaimp válasza osztraksajt (#36736) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom akku csere után volt ez?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36738) osztraksajt válasza tibaimp (#36737) üzenetére


osztraksajt
őstag

Persze, ahogy körbe lett vágva az akkucsere miatt egy kis darabka oda került közzé. Ahogy kijött belőle egyből helyreállt a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#36739) tibaimp válasza osztraksajt (#36738) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó, hogy mondod, majd figyelek erre is. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36740) leikomessi válasza osztraksajt (#36736) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszi az infót, megerősítést. Úgy néz ki kevesebb is elég neki, nálam néhány tized milliméter mindkét kamerában a megfolyás, nem is darabka, leválás, hanem egyszerűen "odalapult" egy kis ragasztó :( Muszáj lesz visszavinni, használhatatlan a kamera.

(#36741) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Valaki szerzett be mostanában Magyarországról pontosan illeszkedő kijelzővédő üvegfóliát? Vagy esetleg elfekfőben valakinél?

(#36742) dashed


dashed
senior tag

Lehet még rollback-elni oreoról valahogy?
Bújom a netet, régi megoldásokat látok amik már nem mennek. :U

(#36743) domperke válasza dashed (#36742) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Az összefoglalóban ami van a nem jó? [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#36744) Sanki válasza domperke (#36743) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Sajnos a romok nagy része már nem elérhető, még nem volt időm utána járni honnan lehetne előkeresni. :/

(#36745) dashed válasza domperke (#36743) üzenetére


dashed
senior tag

Hisuite már nem dobja fel a korábbi romot, illetve firmware finder se megy már.. Egyelőre eddig jutottam. Full 7es romot találok de nem merem csak úgy ráengedni az img-ket.

(#36746) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Alig két hónapja cseréltek akksit az ArenaTel-ben és most vettem észre, hogy felpúposodott :(
Van hivatalos Honor szerviz itthon? Egyáltalán van esély, hogy ott megcsinálják és normális akksit tesznek bele?
Vagy engedjem el a telót?

(#36747) tibaimp válasza leikomessi (#36746) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is ők cserélték, az enyém meg olyat produkál, hogy 60%-ig 3-4 nap telik el, majd egyszer csak bezuhan 2-0% az akksi. Hívtam is őket, mondták, hogy cserélik.

Amikor Neked felpúposodott nem lett baja a telefonnak, mivel ez hátul is üvegezett?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36748) leikomessi válasza tibaimp (#36747) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Igen, ezt nálam is produkálja, ugye írtam :(

Tegnap este vettem észre, délután viszem vissza, egyelőre nem törött el, de aggódom érte.

(#36749) tibaimp válasza leikomessi (#36748) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor honnan tudod, hogy felpúposodott?

(én is vinném, csak én vidékről 100+ km-ről kellene vinnem, de majd megyünk az Imax-be MI-t nézni, akkor remélem megoldják a cserét)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36750) leikomessi válasza tibaimp (#36749) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Felnyomta a hátlapot vagy két millimétert. El nem törött a hátlap, erre írtam, hogy nem lett baja a telefonnak. Legalábbis remélem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.