- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- borg25: Kórházi beszámoló
- weiss: Pant* rant
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Banyasz papa: segitség kérés
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- droidic: A Coffee Lake titkos nyolcmagos processzora – CC150
Aktív témák
-
Darth Vader
csendes tag
:)) Nem huztam fel magam. Ha te igy erezted, akkor bocs. Semmi bajom sincs veled :))))
Elolvasa alatt azt ertem, h eloszor en mindig ugy olvasom az ilyen konyvet, mint egy regenyt. Elejetol a vegeig. Majd utana, ha valami erdekel ujra, akkor tudom, h hol kell kinyitni. Igy egyuttal mar teljesen tisztaban is vagyok az adott proci kepessegeivel.
Ha valaki nem olvassal el legalabb egyszer teljesen a konyvet, akkor honnan tudhatja, h mit tud a proci valojaban? :)))
Ezert mondtam azt, h sok programozo csak szovegel(itt nem rad gondolok), mikorzben fogalma sincs az adott proci igazi kepessegeirol.
Ha feluletesen olvasol el egy ilyen konyvet, akkor pl fel sem tunik, h az adott proci tud szegmentalni es milyen vedelemmel rendelkezik.
Sokan szerintem ugy gondoljak, h a szegmentalas elavult dolog, ezert ezt a reszt, adott esetben ki is hagyjak, at se nezik. Igy mondanak utana butasagokat. :(((
uDv,
Pedro -
kisfurko
senior tag
Szia!
No, itt van a kutya elásva:
''These patches mostly operate by using the x86 segmentation feature to set the code segment 'limit' value to a certain fixed value that points right below the stack frame. The exec-shield tries to cover as much virtual memory via the code segment limit as possible - not just the stack.''
Azért állítják a kód szegmens határait, mert pont az határozza meg, hogy melyik rész futhat. Ami azon kívül van, az nem. Itt tehát a patch a szegmentálást használja. Mivel nem ismerem a Linux kernelt, ezért csak tippelni tudok, hogy valószínűleg tényleg nem használ szegmenseket, ezért kellett ez a patch.
Szóval a probléma nehézsége nem abból adódott, hogy egyáltalán nehéz megcsinálni, hanem abból, hogy csak lapozással kell megoldani. Nyilván nem kellett volna a patch, ha a kernel írói is akarták volna használni a szegmentálást, mert akkor maguk implementálták volna a patch tartalmát. :)
Nem szabad elfelejteni, hogy a Linux platformfüggetlen szeretne maradni, tudomásom szerint viszont nincs másik processzor, ami ehhez hasonló szegmentálást biztosítana. -
Darth Vader
csendes tag
Kedves Tocsa,
Mar ne is haragudj, de te olvastal mar eredeti Intel 386-os konyvet????
Egyebkent ajanlom figyelmed be az Understanding Linux Kernel cimu muvet. Ott leirtak, h miert nincs segmentalas a kernelben!!!!
Egyebkent pedig igen is van vedelem. A gond az, h a mostani ujitas mar a lapok leirojaba is beleteszi azt, amit eddig csak a szegmensleirokban volt benne.
Olvasd el jobban amit ide masoltal. Ott is pont errol van szo!!!
Epp ezert, eloszor _Te_ gondolkozzal es csak utana irj ilyen stilusu hozzaszolast.
Egyebent az AMD modszere sem csodaszer! Csak akkor segithet, ha tenyleg hasznalni is fogjak. De ettol meg ugyan ugy lesz buffertulcsortdulas.
Az AMD valszeg azert dontott e mellett, mert rajottek arra, h sok olyan programozo van, aki _nem_ olvas el egy konyvet rendesen, csak feluletesen. Ennek meg is van a kovetkezmenye. Egyebkent pedig a 2.0.x-es kernelben meg van szegmentalas, h jol emlekszem.
Az altalad felhozzott projectek pedig azert vannak, mert a linux kernel olyan amien. Mivel Linus nem hajlando valszeg segmentalni, ezert maskepp kell megoldani a problemat. Ami igy olyan lett, amilyen. :((( -
kisfurko
senior tag
Már ne haragudj, de tényleg töltsd le valamelyik x86-os (értelemszerűen 386+) processzor programmers (vagy users) guide-ját, értsd meg, majd meglátod, hogy bizony szegmentálással simán elkerülhető ez! Ha pedig arra gondolsz, hogy nem oda tér vissza a program (mert a visszatérési címet felülírta), azt ez a flag sem fogja megoldani. A nemkívánatos stack-felülírás (a visszatérési címre gondolva) csak valami állítható határregiszterekkel lenne megoldható.
OFF
Egyébként az ''i386 nagyon meghaladta a korat'' kijelentés nagyon sántít. Pl. a 68020 (ami vagy 3!! évvel korábban jelent meg) is címzett 4GB memóriát, és a 386-tal egyidőben megjelent 68030 ráadásul 1.5-szer gyorsabb is volt azonos órajelen. Persze nem volt benne szegmentálás, de cserébe egy flexibilisebb lapozás figyelt ott (az utasításkészletről már nem is beszélve). Meg, ugye, a 256 byte kód és 256 byte adat cache...
Aktív témák
- Dell notebook topic
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Anime filmek és sorozatok
- Autós topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Apple MacBook
- Renault, Dacia topik
- Spórolós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- HP OMEN 16 Brutális teljesítmény gamereknek és profiknak!
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- OLCSÓBB!!! Apple Ipad Pro 2 gen2 10,5" 2K retina A1709 64GB
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest